PAUK Vroon del/alk (oome/ P U ROL Alles voor uw hond ZIMMERMAN 6 ZOON W MELIS OPTIEK Moeder LA MODE VENOL Zaterdagmiddag speelt Dovo thuis tegen Sportclub Genemuiden Kinderwagens blijven in plantsoen Burgerlijke stand KORBAN KERKDIENSTEN Examen doen, een vrijstaand woonhuis BABYDERMSff^ Woutm Huidgenezing SPORTPROGNOSE BETER ZIEN BETER UITZIEN GtOIPLOPTItllH PFAFF NAAIMACHINEHUIS Rhenense Atletiek Vereniging en jeugd GEMEENTERAAD VAN AMERONGEN BIJEEN A. van de Weerd Reeën veroorzaken grote schade aan fruitbomen DINSDAGKOOPJES Kleerhangers Boodschapnetten Vaasjes en kannen Irigekotnen en vertrokken SCHERPENZEEL de verschrikkelijke Zondagsdienst doktoren RENSWOUDE Gevonden en verloren Voor hel tere Baby-huidje Officiële bekendmakin g Makelaarskantoor A. H. van Wagensveld Specialiste Huid verzorging Dames nu kunt V extra voordelig kopen Nu kopen is sparen hoeden, paraplu's en hand schoenen Voor kinder voeten het allerbeste slechts goed genoeg pced/ut Grondverf voor buiten 4,00 p. kg. Standwit en crème JJ 4,20 Loodtitanaat n 5,90 Standgroen it 5,90 Brandlampen 30,50 Krabbers vanaf 0,95 Groene carbolineum 2,25 p. kg. Sandbrinkstraat bij postkantoor DOE HET ZELF JOH. BOS Middellaan 89, Telefoon 3196, Veenendaal DE MEDEWERKER VAN UW BEDRIJF Opel car-a-van v.a. f 8200.- Chemisch reinigen Extra reclame prijzen Super behandeling Depot J. BUDDING ROUW- en I TROUWKLEDING HOOFDSTRAAT 46 werkster U° u*«ï »tVl A. W. de Haas borduursters naaisters en leerlingen Driek ken dur soms gewoonweg sache- rijnig onder worde. Ze heb van die dinge die ze niet gemakkelik ken verwerke en één van die zake is, dat et Veen dur ont groeit. Ze ken et niet meer bijhouwe. En dat staat dur mar bar slecht an. Ik mark dat iedere keer weer op. De minse zijn dur allank ontschoote. Daar heb ze dur eige al zoo'n bietjie bij neer- geleid. Mar ok niet één-twee-drie. O nee. Daar is ze te pinnig veur. Ze heb anvan- kelik alles ingespanne om et nog te kun ne ooverzien, mar et gong niet meer. De zaate soms in et veurkaamertie veur 't raam de veurbijpasseerders te bekoe- keloere. Dat is altijd een beezigheid ge wist, waar Driek dur bakkie koffie veur liet staan en waar ze de breipinne altijd effies veur op de plaats rust gezet heb. Ik ken et me eige nog goed veur de geest haale. Kijk, Blauwkous (na de wilde jaare heb ze nooit gien Wout meer teuge mijn gezeid). Kijk Blauwkous, kon ze dan in eene zegge, daar gaat Kee de Kof- fiepreut nog heen. Dat mins verauwerd toch ok hard. En as ik dan niet gauw genog liet mar- ke, dat ik van et bestaan van Kee de Koffiepreut af wist dan gong ze mijn dat effe haarschaarp an et uitlegge. Driek kende ze allemaal. Op een prik kie. Mar dat gong dur mit de jaare uit. Ze kos et op et lange lest niet meer be- sjoemele. En daar kon ze toch zoo ont- deugend van worde, want ze docht dat ik wel mit al die persoone op de hogte was. Mar dur was ok veur mijn gien beginne meer an. Et greujde ok mijn boove me daagse pet. Af fijn op den duur heb ze dur eige dur mar bij neergeleege. Ze heb et mar op- gegeeve. Teugeswoordig is ze al gelukkig as ze een bekend mins teugekomt. Ze loopt de bekende mijn nog wel an te kondige as we es een keer een kuiertie maake, mar de vremde laat ze nou mar zonder vraage en zonder kommetaar schiete. Mar nouw heb ze weer een ander euvel onder de leeje. En daar loopt ze nou weer oover te murre. Ze ken et Veen op z'n eige ok al niet meer in dur kop hou- we. Ok daar heb ze iezeg dur best veur gedaan en heele inspeksjereize langs de nieuwbouw en zoo mit Mijntjie of mit Klezien van ons gemaakt, mar ok dat gaat al niet meer naar dur zin. Wil ie geloove, zee ze me onderlest, dat ik de Straat van - laa-we-zegge - dertig, veertig jaar geleeje nog persies veur ie uit ken teekene. Dat ik nog krek weet wat veur winkels dur waare en wie dur in stinge. Nog gekker: ik ken nog een hoop prijze zoo veur de vuist weg op- neume. Wat je veur dit mos betaale bij Joppie van Leeuwe, veur dat bij de ouwe Burk, veur zus bij Sam Kreeveld en veur zoo bij Krissie. En nou - ik kreeg eerlik een bietjie mit dur te doen, beste minse, want ze wier dur verdrietig onder - weet ik alle winkels gien eens meer bij de naam. Ik heb een woensdag dat stuk nog in de Vallei zitte te leeze en ik perbeerde nog te prakkezeere, waar die nieuwe winkels en andere zaake nou moste staan of nog komme te staan, mar et begos me te duizele. Ja, mins, kos ik alleenig mar naar veure brenge, wij bin zoo kalmpies an minse geworde, die dur eige mar et beste mit de geschiedenist kenne ophouwe. Laate we al dat andere mar laate vaare. De hiestoorie is veur ons om in te duike en zoo lang we dat nog kenne zijn wij ok nog gelukkig. Laate we blij zijn, dat et zoo goed gaat in 't Veen. Waar Driek et dan ok weer roerend mee eens was. En dan dur bij, gong ik verders, je heb nog immer de herinnering al lang ver- vlooge jaare vlak bij de hand. De winkel van J ob-den-Droprol. Job is vierkant teuge al die nieuwerwetsigheedes. Hij heb ze handel nog altijd in een stukkie moonemente-zorg ondergebrocht. En an Job zelf is in al die jaare ok niks veranderd, dan dat ie nou mit een geele kiel achter de toonbank staat in plaats van mit een grijze en dat ie nou een donkere grijze pet op heb in stee van een zwarte. Mar schrijve doet ie nog immer mit een eindjie potlood. Balpenne zijn veur Job uit den booze. En de winkel staat dur van buite en van binne nog krek eender as weet ik hoeveul jaare terug. Et kooper blinkt je teege. En de winkelbel tingelt nog per sies etzellefde deuntjie. Et eenige nieuwe mag dan bij em zijn, dat ie teugeswoordig ok angesloote is en daarom ok zeegeltjies uitgeeft en week- reklaames van 56 veur 49 cente de deur uit ziet te werke. Mar da's dan ok et eenige. Wis daarom blij, zee ik vaaderlijk teuge Driek, dat je in zoo'n stukkie oudheid nog je boodschappies mag haale. Welzeeker, zee Driek, je mot Job nog mar op de staak steeke ok. Laat em lie ver es wat an ze piepwinkeltjie laate doen. Je ken dur amper mit drie minse fetsoendelik in staan en de cente heb tie wel driedubbel om dur wat an te ver- bouwe. Toen zweeg de spreeker Blauwkous stil, beste minse. Teuge Driek kan gien mins op. Nog niet dur eigeste blauwkous. Huidzuiverheid - Huidgezondheid Sn puistjes verdrogen door Purolpoeder Zaterdagmiddag wordt aan het Panhuis voor de derde klasse de wedstrijd van het seizoen gespeeld, n.l. Dovo-Genemuiden. Een prognose voor deze wedstrijd geven is zeer moeilijk, maar Dovo is welhaast verplicht om revanche te nemen voor de 6-0 nederlaag die zij tegen deze club op de eerste competitiedag te incasseren kreeg. Hoewel overtuigd, dat de rood-witten alles in het werk zullen stellen om dit te verwezenlijken, dient men er toch reke ning mee te houden, dat Genemuiden sinds oktober 1957, toen zij met 3-1 van Sparta Enschede verloor, geen enkele nederlag meer geleden heeft. Dit succes is wel enigszins begrijpelijk wanneer men nagaat dat deze club over een midvoor als Harm van Dalfsen be schikt, die zaterdag in het Nederlands zaterdagelftal tegen België maar liefst drie doelpunten voor zijn rekening nam. Zijn de berichten echter juist, dan zal Genemuiden van deze speler weinig ple zier meer beleven daar hij voor het nieu we seizoen een semi-profcontract met het Zwolse PEC gesloten zou hebben. In elk geval staat vast dat Genemuiden bij winst of gelijk spel, het kampioen schap moeilijk meer ontgaan kan. Er moet door Dovo dus niet alleen wat goedgemaakt worden, maar er staat te vens een theoretische kans op de ere titel op het spel. iltntNFUNViLtVtKHNtltK 'I HOQFDSTR 51 TEL 3I84 VEENENDQflL POSTDUIVENNIEUWS De leden van de postduivenvereniging „De Snelpost" alhieij, hadden dit week einde hun duiven op een vlucht vanaf St. Chislaim Hornu, een afstand van on geveer 214 km. De duiven werden te 8.05 uur gelost, waarna de eerste duif zich om 11.32.01 meldde; een snelheid dus van 1036.6 m. per minuut. De uitslag was: P. W. van Zetten 1, 17, 45; C. van Ginkel 2, 3, 6, 14, 31, 34; A. van Asselt 4. 19, 40, 43; G. J. van Manen 5, 13, 32, 35; R .Blankestijn 7; J. van Gee- renstein 8, 9, 16, 20, 30, 37. 42; J. v. Doorn 10, 44; R. Sukkel 11; C. van Asselt 12, 47, 50; J. van Nieuwamerongen 15, 26; D. G. Schans 18; C. v. d. Weerd 21; Joh. van Manen 22; B. vap Kesteren 23; A. D. v. d. Bosch 24, 27, 28, 33, 36, 46; H. Ulrich 25; Bovenkamp-Rozenboom 29, 48, 49, 51; J. van 't Veen 38, 39; C. Donkelaar 41. Het Dovo-elftal ziet er voor zaterdag als volgt uit: doel: T. v. Hardeveld; ach ter: J. Kroesbergen, J. v. d. Kraats en A. van Manen; midden: P. van Ojik en T. van Laar (aanvoerder); voor: G. Slot boom, M. van Zetten, A. P. Kroesbergen, R. J. Schoeman en K. van Hal. Toch is de bezetting van de linkervleu gel nog enigszins dubieus, daar zowel Roel Schoeman als Klaas van Hal gebles seerd zijn. Hopenlijk zijn beide spelers zaterdag weer in zoverre hersteld dat zij de rood-witte kleuren zullen kunnen ver dedigen. De wedstrijd vangt aan om kwart over vier. ...sinds 1862 Kerkewijk 9 - Veenendaal Tel. 0.8385-3043 Zaterdag organiseerde de Rhenense Atletiekvereniging jeugdwedstrijden voor jongens en meisjes van 12 tot 18 jaar op Candia. Alhoewel de deelname van de Rhenen se jongelui niet bijzonder groot was, heb ben zij, die wel naar Candia waren ge komen, een onvergetelijke middag gehad en kennis kunnen maken met de jammer- genoeg nog in Rhenen zo onbekende sport: atletiek. Het programma bestond uit een drie kamp voor meisjes (60 meter hardlopen, verspringen en hoogspringen) waarbij de eerste plaats behaald werd door Gerrie van Aalten en Bertha van Vendeloo bei den uit Eist, beiden met 18 punten. De 2e en 3e plaats werden resp. bezet door Anneke Brienessen met 17 punten en Tiny van Ewijk met 14 punten. Bij de jongens bestond het programma uit 80 m. hardlopen, verspringen, hoog springen en speerwerpen. Hier leverde Henk Buys opzienbarende prestaties door op alle vier nummers de eerste plaats te behalen (16 punten). De 2e plaats werd bezet door Wim van de Bijl en Wim Brouwers beiden met 10 punten, de 3e plaats werd bezet door Dicky Bosman met 4 punten. Onder de toeschouwers merkten wij nog op Rhenens burgemeester. In een voltallige raadsvergadering open de burgemeester Martens maandag 25 mei met de mededeling, dat door archi tect Heineman, die ook reeds het prach tige nieuwe gemeentehuis ontwierp, een schets is ingezonden voor de bouw van het bejaardencentrum, tussen Holleweg en De Kievit. Dhr. Wildeman spreekt z(jn vreugde uit over deze mededeling, vooral nu er sprake is van 20 inplaats van 12 wo ningen. AFSLUITING LIEVENDAEL B en W stellen voor de weg door plant soen Lievendael af te sluiten voor rij wielen, bromfietsen, alle andere voer tuigen, rij- en trekdieren en vee. De vrachtauto's van de gemeente en de brandweerauto's kunnen ontheffing ver krijgen. Dhr. Wildeman zou het jammer vinden indien moeders met kinderwagens uit het plantsoen werden geweerd, (voor zitter zegt toe, dat deze rustig met hun „voertuig" mogen wandelen in het park). De heer Dagnelie wijst op het gevaar dat de brandweerauto's zouden kunnen ver oorzaken. Z. h. st. aangenomen. VERKOOP GEMEENTETERREIN Met algemene stemmen wordt aange nomen aan de heer P. van Veenendaal een stuk gemeentegrond ter grootte van 4042 te verkopen om zijn bestaande rij wielzaak uit te breiden en te verbeteren. SANERING BEBOUWDE KOM B. en w. stellen voor de stedebouwkun- dige, de heer Van Asbeck, te benoemen om een plan te maken om te komen tot sanering van de bebouwde kom. De heer Wildeman is het hiermee in het geheel niet eens. Dit is een zaak voor de raads leden zelf, zegt spreker. Hij is huiverig voor al die deskundigen. Voorzitter merkt vindt U bi) Beatrixstraat 76-80 Tel. 2965 op dat het er in de eerste plaats omgaat wat zal blijven en niet wat zal worden afgebroken. Burgemeester Martens acht de benoeming van een deskundige zeer gewenst. De heer Tenge merkt op dat het be slist noodzakelijk en zelfs hoogst tijd is, dat er een plan voor de bebouwde kom ontworpen wordt. Er zijn de laatste ja ren reeds gebouwen verrezen die niet in het dorpsbeeld passen. De heer Tenge gaat akkoord met benoeming van een deskundige, mits deze van tijd tot tijd de raadsleden op de hoogte houdt, al vorens met een geheel uitgewerkt plan ter tafel te komen. De heer v. d. Dikkenberg zegt, dat het maken van allerlei plannen de gemeente al veel geld gekost heeft. Tijdens de pro paganda voor de gemeenteraadsverkie zingen heeft spreker versteld gestaan van de verschillende capaciteiten der kandi daten. Laten we deze nu maar eens gaan gebruiken, aldus de heer v. d. Dikken berg. Is tegen voorstel. Hierop wordt de heer Van Asbeck benoemd met 9 stem men voor en 2 tegen (Wildeman en v. d. Dikkenberg). AANKOOP GROND IN DE NEDERSTRAAT Langs deze straat werd een strook grond aangekocht om een voetpad te ma ken. Op verzoek van de heer Tenge zal tevens getracht worden het kruispunt Nederstraat en Burgem. v. d. Boschstraat dat zeer gevaarlijk is, te verruimen. RONDVRAAG De heer Wildeman wil „Ons Genoegen" i.v.m. het reeds gevierde 40-jarig bestaan een extra subsidie verlenen. De heer Dag nelie zag hiervoor liever een nieuw te bouwen muziekschelp komen. Spreker heeft vernomen, dat indien de gemeente grond en materialen verschaft de leden van de muziekvereniging zelf gaarne de bouw willen verzorgen. Voorzitter deelt mede, dat b. en w. reeds in deze richting gedacht hebben. Door meewerking van de leden wordt een en ander aanmerke lijk aantrekkelijker. De heer Brinkman informeert naar veiligheidsmaatregelen in het Rijnbad te nemen. De heer v. d. Dikkenberg wijst op slechte uitwegen in Overberg aan de Eindseweg. De heer Blankestijn verzoekt bestrij ding van de rupsenplaag bij het nieuwe sportterrein. Spreker acht de verharding van de Bosweg en de weg bij de nood woningen in Eist beslist onvoldoende. Verzoekt tevens om langs de Kon. Wil- helminaweg riolering aan te leggen. De heer Hasselaar vraagt een lichtpunt bij vroegere halte De Haar in Overberg en schoonmaken van de bermen langs de Heuvelse Steeg. Hier groeit zeer veel on kruid. De heer Van Mourik verzoekt de grasmat op het nieuwe sportterrein te besproeien. Hierna sluiting. Ernstige schade hebben reeën aan gebracht aan jonge fruitboompjes van enkele kwekers ter plaatse. Vooral bij de heer K. is de schade zeer ernstig te noemen. De laatste jaren schijnt de reeënstand in de grienden en bossen rond Ame- rongen sterk toegenomen te zijn, Was het voorheen een zeldzaamheid een ree te zien, nu ontmoet men ze meer en meer. Ongetwijfeld is het een prach tig gezicht de dieren in de vrije natuur te ontmoeten. De kwekers zien ze ech ter liever gaan dan komen. Men moet al een stevige en kostbare afrastering rond het terrein zetten wil men de reeën tegenhouden. DAMNIEUWS Uitslagen promotie-degradatie compe titie: A. Berkhof Van Ewijk 1—1; Van Ewijk Van Loon 1—1. Groep B: G. v. d. Grift Smits 2—0; E. v. d., Grift Kleinveld 20; Kleinveld Van de Berg 02. Hierdoor zal G. v. d. Grift deelnemen aan de promotie-wedstrijden en komt E. v. d. Grift in het tweede tiental. Opvouwbaar. Nikkel, met kunstzijde bekleed, zeer praktisch voor reis of OQ vakantie *-•L plastic gemakkelijk mee te nemen '->C diverse kleuren porselein met decor 69 ct Motzakken Berg nu uw dekens en p* kleding motvrij op voor Alleen dinsdag 2 juni Hoofdstraat 7, Veenendaal, Tel. 3103 VEENENDAAL Geboren: Dirk, z. v. G. Heikamp en J. A. Mol; Hendrika Albarta, d. v. G. Heikamp en J. A. Mol; Wessel Gerrits, z. v. S. van de Pol en A. Reinders; Willie, d. v. J. H. van den Bos en T. Baars; Os car Hermann Johannes Maria, z. v. M. J. Bermel en H. M. B. Bongenaar; Ge- ziena, d. v. N. van Eek en G. Huft; Her- manus Jan, z. v. G. van Viegen en A. J. van den Bosch; Johanna, d. v. H. van de Haar en C. van Nieuwamerongen. Ondertrouwd: H. J. van Hunnik en S. H. van Beek; G. J. van de Bovenkamp en G. Schoonderbeek; H. van Harten en F. Willemsen. Getrouwd: W. van Manen en K. van Rotterdam; H. van IJmeren en A. van Kruistum; B. J. Krougman en A. M. G. Christiaans. GELDERS VEENENDAAL EN EDERVEEN Geboren: Beatrix J. T., d. v. J. Budding en J. Boer. Ondertrouwd: J. Slotboom en P. C. H. van Zetten. Overleden: Johan M. Groenhof, 71 jaar. RHENEN Geboren: Ruth, z. v. C. Boone en H. van de Bovekamp; Edo, z. v. M. Ophof en J. van Pluuren; Egbert, z. v. J. M. H. van Sterkenburg en E. Claij; Evertje Jan netje, d. v. N. van Hal en D. H .Budding; Anton, z. v. J. ter Burg en J. van den Heuvel. Ondertrouwd: W. van Manen en H. Bosman; H. Bender en G. W. Bovenschen; B. van der Meijden en A. van Dijk. Getrouwd: R. van de Weerd en H. van Nieuwamerongen; L. Mandenmaker en A. Nouris; J. Wildeman en J. E. van Hoog- dalem; B. van de Scheur en Cl. van Wal- sem. Overleden: Cornelia van Westrhenen, 65 jaar, geh. met A. de Groot. AMERONGEN Geboren: Mark Roelof, z. v. A. M. Brou wer en R. Huizinga; Gijsbert, z. v. M. van Appeldoorn en J. van Soest; Gerrit Teu- nis, z. v. T. van de Geer en A. van Gin kel; Marinus Gijsbertus, z. v. J. van Beek en A. Moes; Hendrika. d. v. H. J. van Alfen en H. van Laar. Getrouwd: J. Stomphorst en G. van Soest; L. van Setten en J. de Vries. SCHF.RPENZEEL Ondertrouwd: J. v. d. Broek en R. Werkman; C. J. Oudhof en A. C. Janszen Getrouwd: J. van Asselt en M. van Wessel. RHENEN Vertrokken: D. van der Linden (gez.) naar Wijk bij Duurstede; J. Hooft (gez.) naar Canada; G. J. J. Bekker naar Cana da; A. M. Arends g.m. L. W. A. Meijer naar Veenendaal; J. G. Masereeuw naar Blaricum; W. van de Haar naar Veenen daal; W. Kruidenier naar Utrecht. AMERONGEN Ingekomen: J. v. d. Brink v. Utrecht; R. Doornenbal van Leersum; I. M. Schül- ler van Leiden; H. G. Nadorp van Hen gelo; G. Rozendaal van Groot-Ammers. Vertrokken: G. van Laar naar Leer sum; A. H. van den Dikkenberg-Raven- horst naar Veenendaal; M. F. van de Pol naar Zeist; C. J. Henken naar Veenen daal; J. Meijer naar Ned. Nw. Guinea; J. W. L. Hirt naar Duitsland. AFSCHEID, BEVESTIGING EN INTREE Ds. H. VAN DER LINDEN Ds. H. van der Linden zal zondag 7 juni a.s. afscheid nemen van de Herv. gemeente van Scherpenzeel in d eclassis Arnhem en de week daarop, n.l. zondag avond 14 juni a.s. om zeven uur in de Oranjekerk, na vooraf in diezelfde dienst te zijn bevestigd door zijn voorganger, Prof. Dr. H. Jonker uit Utrecht, intree doen als predikant van de Herv. gemeen te van Amsterdam. Ds. Van der Linden is te Amsterdam beroepen in de vakature van Prof. Dr. H. Jonker, die kerkelijk hoogleraar aan de rijksuniversiteit te Utrecht is geworden en zal in de hoofd stad werkzaam zijn in de Oranjekerk gemeente B. in zuid. Ds. Van der Linden werd op 27 febr. 1918 te Oud-Beijerland geboren. Hij be zocht eerst het Marnix-gymnasium te Rotterdam en studeerde daarna verder nog aan de rijksuniversiteit te Utrecht. Nadat kandidaat Van der Linden in 1945 door het provinciaal kerkbestuur van Zuid-Holland was toegelaten tot de evan geliebediening in de Nederlandse Her vormde kerk werd hij op 21 oktober van datzelfde jaar (1945) door ds. W. Rijns burger uit Amersfoort, toen nog predi kant te Oud-Beijerland en thans predi kant voor buitengewone werkzaamheden en wel speciaal legerpredikant, te Hoor naar in de classis Gorinchem in het ambt bevestigd. Op 6 juni 1948 verwisselde Ds. Van der Linden deze gemeente met die van Rhenen én sinds 20 september 1953 dient hij de Hervormde gemeente van Scherpenzeel in de classis Arnhem, waar hij werd bevestigd door Ds. J. D. van Hof uit Rotterdam-Delftshaven, vroeger te Oud-Beijerland. 15. Het duurt een hele tijd voor de oude man enigs zins tot bedaren kekomen is, maar dan horen Aram en Sar, dat Korban een geduchte piraat en rover is, die sedert jaren een afgrijselijk schrikbewind over deze verlaten streek uitoefent. „Ook dit dorp heeft hij aan gevallen en alle jonge mensen zijn door zijn mannen meegevoerd!" vertelt de oude. „Maar hebben de oude koning of prins Grubalt dan nimmer getracht een einde aan zijn gruweldaden te maken?" informeert Aram. De oude haalt de schouders op. „Nog nooit heeft iemand Korban verslagen)!" herhaalt hij. Aram vraagt hem, of hij ooit de naam Allsandra heeft ge hoord, doch de oude schudt zwijgend het hoofd. Blijk baar zegt die naam hem niets. Hij wil juist weer gaan vertellen, als er plotseling een oude man aan komt strompelen, zo vlug hij kan, „Redt U!" schreeuwt hij reeds uit de verte. „Redt U! Korban is in aantocht!" (Wordt vervolgd). VEENENDAAL Oude Kerk 9.30 uur ds Vroegindewey, 5 uur ds Vermaas. Julianakerk 9.30 uur ds v. d. Berg, 5 uur ds Wisgerhof. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds Vermaas, 5 uur ds Van Vliet van Zetten. Sionskerk 9.30 uur ds Wisgerhof. 5 uur ds v. d. Berg. Veeneind 3 uur ds Wisgerhof. Dijkstraat 2.45 uur ds Vroegindewey. Herst. Apost. Gem. i.d. eenh. der Apost. 10.15 en 16 uur dienst, woensdag 19.30 u. Ger. Kerk Kerkewijk 9, 10.30 en 5 uur ds Lugtigheid van Maarn. Ger. Kerk (OCB) 9 en 3 uur ds Smelik. Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat 9.30 en 5 uur ds Heerma. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30 en 5 uur ds Keuning. Ger. Gem. syn. geb. „Eltheto" 9.30 en 5 uur leesdienst. Ger. Gem. Fluitersstraat 9.30 en 5 uur leesdienst. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds Eikema van Hoogwoud. Leger des Heils 10 uur heiligingsdienst, 12 uur zondagsschool. 6.45 uur open luchtsamenkomst, 7.30 uur verlossings samenkomst. R.K. Kerk Salvatorkerk Patrimoniumlaan 8 en 10.15 uur H. Mis, 7 uur Lof. H. Willibrordkerk Nieuweweg 8 en 10.15 uur H. Mis, 5 uur Lof. Ned. Herv. Kerk „Sola Fide" 10 uur dr Bolkesteijn van Zeist, 5.30 uur ds De Veij Mestdagh van Den Haag. RHENEN Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 uur ds Van Hensbergen van Renkum, 5 uur ds Vos van Bennekom. Herv. Gem. 10 uur ds Kooreman, 6.30 uur ds Dijkstra. Prot. Bond ,Het Wapen van Hardenbroek' 10.30 uur ds J. de Pree van Veenendaal. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds Mees ten Oever van Wageningen. Ger. Gem. syn. 10 en 5.30 uur leesdienst. Ger. Gem. Plantsoen 10 en 5.30 uur lees dienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst, maandag 1 juni 7 uur ds Du Marchie van Voorthuisen van Leersum. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 10 uur dhr Gaasbeek van Veenendaal, 6.30 uur dhr Meijer van Veenendaal. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst. 3 juni 7 uur ds Troye van Ede. ELST Ned. Herv. Kerk 10 uur ds Dijkstra van Rhenen (H.D.), 6 uur ds Vroegindewey van Veenendaal. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur leesdienst woens dag 3 juni 7.15 uur ds Woestijne van Barneveld. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk 10 uur dhr H. v. d. Born 6.30 uur ds Van Viegen. Oud Ger. Gem. 9 en 6.30 uur leesdienst. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk 10 uur ds J. de Jager, 7 uur ds H. O. Steenbeek van Amers foort. jeugddienst. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds L. Zwaan. Ned. Prot. Bond 10.30 uur mej. Da. C. A. Elink Schuurman. Den Haag. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds Go- verts em. pred. te Zeist. Ger. Gem. 9.30 en 6.45 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 7 uur leesdienst, dinsdag 2 juni 7.30 uur ds Gebraad van St. Philipsland. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds L. van de Peut, bed. H.D., 6.30 uur ds L. van de Peut, voorb. H.A. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds D. G. Mole naar. VEENENDAAL: Dr. H. E. G. Pilon, tel. 2481. RHENEN: Dr. Almekinders, tel. 577. EDERVEEN, DE KLOMP, LUNTEREN: Dr. Hey, De Klomp, tel. 08387-200. RENSWOUDE: Dr. TH. S. ter Velde, tel. 450 (eigen praktijk). SCHERPENZEEL: Dr. Wensink, telef. 03497220. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: Dr. Kars, Amerongen, tel. 03434-273. GEDENKSTEEN IN NED. HERV. KERK Het college van Kerkvoogden en Nota belen der Ned. Herv. gemeente te Rens- woude heeft besloten in het kerkgebouw een gedenksteen te plaatsen ter nage dachtenis van de overleden president kerkvoogd M. J. L. Baron Taets van Amerongen van Renswoude. Het initia tief hiertoe 'is genomen door ds B. van Ginkel te Amsterdam, die een desbetref fend voorstel heeft gedaan. Het kerkgebouw is in 1639 gebouwd door Johan Baron van Reede en tot 1922 steeds door de heren van Renswoude on derhouden. In laatstgenoemd jaar werd het gebouw overgedragen aan de kerk voogdij. De kerkelijke gemeente in Renswoude is derhalve steeds nauw verbonden ge weest met de eigenaren van het kasteel en deze" verbondenheid zal ook in het opschrift van de gedenksteen tot uitdruk king worden gebracht. Van de gemeenteleden zal voor dit doel binnenkort een speciale gave worden ge vraagd door middel van een lijstcollecte, terwijl bijzondere giften eveneens gaarne zullen worden geaccepteerd. Het ligt verder in de bedoeling om dit gedenkteken in een speciale kerkdienst te onthullen en over te dragen. met actieve,beheerste zenuwen Mijn hardt's Zenuwtabletten VEENENDAAL In het tijdvak van 20 tot en met 27 mei 1959 werden de volgende voorwerpen aan het bur. van gemeentepolitie aangegeven Gevonden: rode blazer; fazant; rood le deren portem.; zwarte hond; groene da meshoed; ring met sleutels; lichtbruine kinderportem.; hond; gewicht van 100 gr.; nylon shawl. Verloren: geel damesvest; stalen bril; actentas; rood lederen portem. inh. ongev. ƒ9,-; dekkleed; muntbiljet van 2,50; zwemabonnement; zonnebril; siervelg en dop van een .Dodge'zonnebril in étui; zwart-bont konijn; bont zijden shawl; gr. damesvest; colbertjasje; blauwe sport schoen; 1 dames- en 1 herenjas; lichtbr. damesportem. inh. ƒ0,50; bruine riem; grijze ballpoint; autoped. RENSWOUDE Gevonden: een groene kinderregenjas; een regenjas (merk Falcon). Verloren: een pulley van een tractor. Te koop Gemeente Rhenen DRANKWET Burgemeester en wethouders van Rhenen brengen ter openbare kennis, dat op 12 mei 1959 bij hen is binnengekomen een verzoekschrift van Dirk Aart van Thuijl, van beroep chauffeur, wonende te Rhe nen, Julianastraat 57, om een slijtvergun- ning voor de volgende lokaliteit: de be- neden-rechter-vóór-lokaliteit van het perceel Kerkplein 24-26 te Rhenen. Binnen twee weken na dagtekening van deze bekendmaking kan ieder tegen het verlenen van deze slijtvergunning schriftelijk bezwaren bij ons inbrengen. Rhenen, 22 mei 1959. Burgemeester en wethouders voornoemd, L. BOSCH VAN ROSENTHAL TH. v. d. WILLIK, secretaris. aan de Patrimoniumlaan (leeg te aanvaarden) Inlichtingen bij Buurtlaan W. 113 - Telefoon 3003 - Veenendaal A. W. van der Sluis-Dekker Zandvoort 26 - Amerongen Telefoon 03434-437 Wegens de a.s. verbouwing moet onze grote voorraad ver kocht worden. De prijzen zijn daardoor extra scherp gesteld. Wij hebben voor u een grote collectie in voor prijzen als nooit te voren. OOK VOOR HET A.S. BRUIDJE HEBBEN WIJ KAPJES, TULE TEGEN SPOTPRIJZEN Komt u ook eens een kijkje nemen? HOOFDSTRAAT 108 - VEENENDAAL - TELEFOON 3324 Ook voor betaalzegels Munten uit door prima pasvorm iQ/ Geven de voeten de juiste steun Zijn buigzaam en soepel Voorkomen en genezen voetgebreken Door H.H. doktoren aanbevolen Maten 23—26 14,95 27—28 16,95 29—31 18,95 32—36 20,95 VOETCORRECTOR HELPT OOK UW KINDEREN BETER LOPEN HOOFDSTR. 105 - VEENENDAAL - TELEF. 3170 VERF Nu is het tijd om uw buitenschilderwerk te be handelen. Gebruikt alleen kwaliteitsverven, het werk blijft toch hetzelfde voor het afbranden GASOLINE voor de brandlamp SCHUURPAPIER PUIMSTEEN Ladders en trappen te huur Ook in glans en in acht kleuren voorradig HANDELSVERENIGING VEENENDAAL TELEFOON 2261 VERLAAG UW UITGAVEN! ONS MOTTO IS: MET MATERIALEN VAN KLEIN HOUTWERK: sjoelschijven en speelgoedwie- len, gereedschapstelen, hechten en handvatten DAKBEDEKKING: rubbcroid, asfalt, daklak, bitume, dum-dum voor sponningdichting enz. enz. KLEURENCARBOLINEUM (mat en glans), bruine carbolineum, koolteer, bruine teer, vruchtboomcarbo- lineum, paraffine (zwart en bruin), silolak. Buitenbjjts mat en glans in div. kleuren, houtbqts, waterbijts in versch. kleuren. Verder hebben wij alle soorten lijm voor hout, board, plastic, steen, textiel, rubber, enz. IJZERWAREN: spy kers, schroeven, scharnieren, draad, enz. RONDHOUTzaaghout, steigermasten, kortelingen, stempels, slieten, palen, kiaverruiters, bonestaken. HEKWERKEN in verschillende modellen kunt u bij ons zeer voordelig terecht. KOMT ZELF EENS KIJKEN wij dienen u gaarne van advies Inlichtingen en demonstratie: Veenendaals Automobielbedrijf n.v. Industrielaan 12, Veenendaal, Telef. 08385-2450 Costuum Mantelcostuum 2,75 Mantel, Tweedjas 2,90 Japon v.a1,75 Rok, Pantalon 1,25 Deux pieces 2,20 Jumper, Vest, Blouses 0,95 Deze prijzen gelden alleen indien de goederen ge bracht en gehaald worden. Vraagt prijs van onze Nieuweweg 66 - Tel. 3392 Volledig succes bij 't juiste adres. VERHUUR D. v/d Meijden - Veenendaal SPECIAAL in BRILLEN Hoofditraat 51 Veenendaal DE SPECIAALZAAK KERKENUK 17 TEL:Z9Z4 VEENENDAAL VOOR UW N.V. Modemag. Hein van Schuppen Hoofdstraat 89 VRAAGT TIJDELIJK EEN voor 3 middagen per week met auto's zijn wij SPE CIAAL ingericht. 4-8 pers. auto's disponibel. Tevens inlichtingen ver krijgbaar (ook 's avonds) Dr. Colijnstraat 47 en J. P. C. Leinweberstraat 79 N.V. v/h Fa. Wed. Kerkewijk 91, Telef. 2843 VEENENDAAL GEVRAAGD op confectie-atelier Aanmelden: Leinweberstraat 57 Veenendaal (tijdens kantooruren)

De Vallei | 1959 | | pagina 2