Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Voor de KANTONRECHTER Weer verplichte vakantieregeling voor kruideniers, slagers en kappers MULDER Nieuws uit de omgeving Voortreffelijke show van Rode Kruis drumband Belgen in verzet tegen Frans legioen Raadsleden en gemeentepersoneel op het voetbalterrein RHENEN ACHTERBERG 33e jaargang WOENSDAG 3 JUNI 1959 Nr. 44 Uitgave: „De Gelderse Vallei'* Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel Ongeval op Vijgendam Een zomers Idee vakantie plannen Brommer in brand Afdeling Veenendaal bijzonder actief Volksvertegenwoordiger in Marseille bedrogen De weg naar het legioen Jeugd collecteerde Geheim Oriëntatierit Wielerkampioenschappen van Nederland in Rhenen Concert van „Ons Genoegen" samen met Renswoude Wat nu weer ASSURANTIEKANTOOR ALLE VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN EN FINANCIERINGEN Eedactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 Girono. 563427 Redactie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bjj de agentschappen van „De Vallei" in de plaatsen van versohyning DE VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale contractprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,65 per kwartaal Losse nummers 10 cent Op de Vijgendam hoek Polderweg is zaterdagavond omstreeks half negen de bromfietser v. d. B. met als duo-passa- giere zijn echtgenote, bij het afremmen voor genoemde bocht geslipt en tegen het wegdek gesmakt. De bestuurder kwam ongelukkigerwijze met zijn hoofd op de weg terecht, waar door hij een zware hersenschudding heeft opgelopen. Dr. Pilon, die eerste hulp verleende, heeft het slachtoffer onmiddellijk naar het Streekziekenhuis over doen brengen. De echtgenote van de heer v. d. B. kwam er met lichte verwondingen af. AANBESTEDING UITGESTELD De aanbesteding van het nieuw te bou wen hotel „De Korenbeurs" aan de Markt welke a.s. vrijdag zou plaats vinden, is om bepaalde redenen uitgesteld. Deze zal nu gehouden worden maandag 8 juni a.s. 's avonds om 7 uur in hotel „De Korenbeurs". MUTATIES BIJ KONINGIN JULIANASCHOOL De heer G. Sieffers, onderwijzer van de afdeling L.O. aan de Kon. Julianaschool, is benoemd tot hoofd van de Chr. school te Wagesborgen. In zijn plaats is benoemd de heer A. D. P. A. Hagoort, thans onder wijzer aan de Chr. school te Vinkeveen. De heer W. Koopman, momenteel ver bonden aan de ulo, aanvaardde een be noeming aan de Chr. ulo-school te Nieuw- lande bij Hoogeveen. BARNEVELD. Een Barnevelds echtpaar dat in het Schaffelaarsbos even op een bank uitrustte van een wandeling, zag plotseling in het water een lang kronke lend dier zwemmen. De man besloot on middellijk de paling op het droge te brengen, greep het dier bij de staart, slingerde hem op de wal waarna hij het beest doodde. Een der toegelopen om standers bekeek het dier eens goed en zei toen, tot grote schrik van de „visser" dat het geen paling maar een giftige slang was. Of het dier na deze ontdek king mee naar huis genomen is vermeldt de historie niet WAGENINGEN. Deze plaats beleefde het unieke feit, dat 4 gouden echtparen op één dag hun huwelijkstrouw vierden. Het gemeentebestuur bleef bij deze herden king niet achter en verraste de echtpa ren met een prachtig bloemstuk. Boven dien onvingen zij ieder een schrijven waarin, namens de vroede vaderen, de beste wensen voor een verdere levens avond wordt aangeboden. SOESTDUINEN. In het natuurbad Soest- duinen is, waarschijnlijk door een aantal uit het R.O.G. ontsnapte jongens, een inbraak gepleegd. Om het spoor van de inbrekers te kunnen volgen werd de hulp ingeroepen van de politie-speurhond Treesje. De hond ging zo in zijn werk op dat hij niet lette op een naderende trein, die hem in volle vaart overreed. Deze tragische dood betekent een groot verlies voor de eigenaar. Een nieuwe BRIL in moderne modctinten. Een ZONNEBRIL met de sterkte van uw brille- glazen. VERREKIJKERS onder garantie PRISMAKIJKERS vanaf 90,00 TELESCOOPKIJKERS v.a. 52,50 Hoofdstraat 51, Tel. 3184, Vdaal Het laatste verzoek beloopt een vrij hoge uitgaaf, n.l. ongeveer 17.300. o.a. voor de aanschaffing van 250 leer lingensets. De Veenendaalse kruideniers, slagers en kappers Lebben de gemeenteraad, evenals vorig jaar, weer verzocht om vaststelling van een verplichte vakantie regeling. Niettegenstaane het feit, dat de meerderheid van het college van b. en w. het opleggen van verplichte vakantieregelingen onsympathiek vindt, meenden zij toch op grond van bij vorige gelegenheden reeds genoemde argumenten ook dit jaar de raad te moeten voorstellen de ontvangen verzoeken in te willigen. Het publiek zal tijdig in kennis worden gesteld met de tijden, waarop de winkels gesloten zullen zijn. In de ontwerpver ordening is een bepaling opgenomen, dat tenminste twee weken vóór de vakan tiesluiting en ook gedurende de sluiting in- of aan elke betreffende winkel de regeling op een voor het publiek duide lijk zichtbare wijze wordt aangebracht. De vakanties van de kruideniers en de slagers vallen dit jaar in het tijdvak van 20 juli tot en met 1 augustus, die van de dames- en herenkappers van 20 juli tot en met 29 augustus. In deze tijdvakken zullen de betreffen de zaken om beurten gesloten zijn, zoals in de regeling is bepaald. Naast de door de heer F. P. Stal (KVP) wederom aangeroerde kwestie van het zwemmen op zondag in „Bergbad", waar over wij in ons vrijdagnummer reeds het nodige schreven, vermeldt de vrij korte agenda geen bijzondere zaken. Er komen enkele grondtransacties aan de orde en een aantal onderwijs-voor- stellen. Zo vraagt de Patrimoniumschool geldelijke medewerking tot het aan brengen van nieuwe vloeren in vier lo kalen en de aanschaffing van negen bordstellingen, de (R.K.) Salvatorschool tot het aanschaffen van materiaal voor het vak lichamelijke oefening en tot aan sluiting van de school op het radiodistri butienet en de Kon. Julianaschool (afd. ulo) tot de aanschaffing van meubilair. Toen de heer V. uit Overberg zater dagmorgen met zijn bromfiets in de Hoofdstraat in Veenendaal reed, verloor hij het deksel van het vliegwiel, waar door zijn vervoermiddel in brand vloog. Met een brandblusapparaat van de Vee nendaalse politie werd het vuur bestre den, zodat het alleen maar bij materiële schade bleef. Het Rode Kruis afdeling Veenendaal is de laatste dagen wel een der vereni gingen die in onze plaats het meest van zich doet spreken. Momenteel vindt er een inzamelingsactie plaats, terwijl woensdag 10 juni a.s. de Motor- en Auto mobiel Club Veenendaal een oriënteringsrit organiseert, waarvan de opbrengst bestemd is voor het Rode Kruis. Het voor het publiek meest aantrekkelijke evenement was wel het optreden van de Rode Kruis drumband uit Den Haag, die j.l. zaterdagmiddag een mars door het centrum maakte, gevolgd door een tot in de puntjes verzorgde show op het SI. de Bruïneplein. Was de belangstelling voor de show groot, ook langs de route van de drumband stonden de mensen rijen dik om de keurig in uniform gestoken muzikanten te bewonderen. HANDELSREIZIGERS KREGEN VERKEERS VOORLICHTING J.l. donderdagavond hebben de leden van de Ned. Chr. Handelsreizigers Ver eniging afd. Veenendaal in hotel De Ko renbeurs een Veilig-Verkeersavond ge houden. Sprekers van deze avond waren Hoofdagent van Duuren en de heer Boers van de VVV. Met kennis van zaken heb ben beide sprekers de handelsreizigers, ook aan de hand van lichtbeelden, een uitstekende voorlichting gegeven die door de aanwezigen uitermate op prijs werd gesteld. Aan het eind van deze leerzame uiteenzetting was er gelegen heid vragen te stellen waarvan druk ge bruik gemaakt werd. Nadat de voorzitter, de heer Slok, bei de sprekers had bedankt voor de interes sante voorlichting, werden de belangrijk ste punten van de te Utrecht te houden jaarvergadering van de NCHV besproken. De vergadering werd door de 2e voor zitter de heer Mollema met dankgebed gesloten. NETNUMMER ROTTERDAM 010 IN PLAATS VAN 01800 Met ingang van zondag 31 mei j.l. is het netnummer van Rotterdam - met inbegrip van o.a. Hillegersberg, Overschie, Pernis, Schiebroek, Terbregge en IJsselmonde - voor de telefoonabonnees die ressorteren onder de plaatselijke telefoondienst te 's-Gravenhage en onder het telefoondis- trict 's-Gravenhage gewijzigd van 01800 in 010. Tot het telefoondistrict 's-Gravenhage behoren alle abonnees die bereikbaar zijn onder een netnummer beginnend met 017. (BROOKS). Tussen België en Frankryk is een diplomatiek incident ontstaan tengevolge van de aanwerving van Belgische minderjarigen voor het Franse Vreemdelingenlegioen. Het gaf aanleiding tot een interpellatie van de Belgische minister van Buitenlandse Zaken en er werd zelfs een vereniging opgericht van ouders, die zonen hebben in het legioen, om samen te pogen hun minderjarige kinderen terug te krygen. De volksvertegenwoordiger Verroken reisde naar Marseille om enkele jongens te redden, hij kwam echter alleen terug. Hy ver klaarde: „Waar zulke methodes tot hiertoe mislukt zijn, zowel de diplomatieke als de gerechtelijke, zou het slagen van mijn onderneming al te schoon zyn. Men mag immers niet vergeten dat het legioen een rattenval is; het is zeer ge makkelijk om er in te geraken; vele jonge sukkels zouden er op hun blote knieën weer uit willen." Sedert de oprichting van het legioen in 1831 door Louis Philippe, was deze een heid een verzamelplaats voor avonturiers, misdadigers en mislukkelingen. Er ver zeilden ook jonge mannen, maar die wa ren aanvankelijk zeldzaam. Na de tweede wereldoorlog daarentegen kwamen voor al jongeren dienst nemen. De oorzaken kunnen gezocht worden in de twistpun ten tussen kinderen en ouders; tegenslag tijdens een examenenz. Het gebeurde ook wel dat jonge kerels in een dronken bui naar Rijsel trokken nuchter werden in uniform. Ook jeugdige misdadigers grepen Rijsel aan als laatste kans om het gerecht te ontkomen. Het legioen aan vaardde hen en vroeg geen rekenschap. Langs de Franse grens zijn verscheidene „Antennes" (aanwervingsburelen) aange bracht. Als men over Bergen Frankrijk in wil, komt men door Maubeuge, waar AMERONGEN Zoals bekend lag het oorspronkelijk in de bedoeling tijdens het optreden van de drumband een straatcollecte te houden. Het bestuur heeft hiervan af gezien en besloten alleen maar te col lecteren op het S. de Bruïneplein. Deze taak was in handen gelegd van het Jeugd Rode Kruis in Veenendaal en de jongens en meisjes hebben hun uiter ste best gedaan een zo gunstig mogelijk resultaat te verkrijgen. De show die de nu twee jaar bestaan de drumband ten beste gaf, droeg een militair karakter, waardoor het geheel nog aantrekkelijker werd. Begunstigd door prachtig weer heeft de band voor een grote schare toeschouwers een half uur lang in volmaakte show-techniek zijn kwaliteiten getoond. Omstreeks half vijf marcheerde de drumband af naar het verenigingsgebouw van het Rode Kruis bij het postkantoor. Na de lunch wachtte hun weer een optreden in Rhenen. Het optreden van de drum band zal er ongetwijfeld toe hebben bijgedragen dat het eindresultaat van de inzamelingsactie boven verwachting zal zijn. De inzamelingsactie sluit 6 juni a.s. De collectanten zijn volop bezig een zo groot mogelijk berag binnen te krijgen. Zoals de zaken er nu voorstaan hoopt men een groot bedrag aan het Ned. Rode Kruis te kunnen afdragen, waar mee het vele nuttige werk van het Rode Kruis financieel gesteund kan De drumband van het Rode Kruis marcheert door de Hoofdstraat. worden. De op diverse plaatsen opge stelde thermometers geven vanaf heden dagelijks de stand aan zodat iedere in gezetene zich op de hoogte kan stellen van het verloop van de actie. Het eindresultaat blijft tot donder dag 11 juni a.s. geheim. Op deze datum komen 's avonds alle collectanten bij een waarbij zij mogen raden naar het eindbedrag. De winnaar hiervan krijgt dan een prijs. De motor- en automobielclub „Vee nendaal" ^gaat ook het werk van het Rode Kruis steunen. Zij doet dit door middel van een op woensdag 10 juni a.s. te houden oriëntatierit, waarvan de opbrengst bestemd is voor het uit zenden van zieken op vakantie. Van deze gelden adopteert de afde ling Veenendaal jaarlijks enkele pa tiënten om gedurende één week een vakantie per boot mee te maken. Dit jaar zal deze trip voor het eerst ge maakt worden met de eigen boot, de J. Henri Dunant, die door het Neder landse bedrijfsleven aan het Rode Kruis is geschonken. In Veenendaal zijn er gelukkig niet veel chronische zieken, maar mocht het geval zich voordoen dat er ook zieken uit onze gemeente deze vakan tie wordt aangeboden, dan worden deze kosten betaald uit de afdelingskassen van het Rode Kruis en Groene Kruis. De leus „Steun nu het werk van het Rode Kruis", wordt momenteel in Vee nendaal wel bijzonder bewaarheid. Elftallen samengesteld uit raadsleden en personeel van de gemeenten Ameron gen en Leersum hebben zaterdagavond een party voetbal laten zien op het sport terrein „Dc Burgwal" ten bate van de Amerongse bejaardentocht. Leersum dat overwegend sterker was won met 6-2 In voetbalkringen wordt een wedstrijd tussen naburige plaatsen aangeduid met een plaatselijke wedstrijd. Het kan er dan hard van langs gaan, terwijl de span ning niet ontbreekt. Deze twee feiten waren er zaterdagavond ook, tenminste in het eerste kwartier, toen men nog fris en dartel op het veld rondsprong. De opstelling van het Amerongse elftal was niet gelukkig Het was onbegrijpelijk dat men een man met de bekende naam De Munck, niet onder de lat had geplaatst Deze speler, in het dagelijks leven op zichter van gemeentewerken, was opge steld in de achterhoede. Later had men pas oog voor zijn keeperskwaliteiten, De wielerkampioenschappen voor ve teranen, waaraan alle Nederlandse cracks deelnemen, worden eind juni in Rhenen gehouden. De ronde is als volgt vastge steld: start Oude Veenendaalseweg bij Koerheuvel, Nieuwe Veenendaalseweg, Autoweg, Lijnweg, Geertesteeg. Nieuwe Veenendaalseweg, Autoweg, Rijksstraat weg, Kuilweg, Paardenveld, langs Koer heuvel, Oude Veenendaalseweg. Deze ronde is ongeveer 12 km lang en zal waarschijnlijk tien maal moeten wor den afgelegd, of in totaal 120 km. Daar het hier iets nieuws betreft voor Rhenen, belooft de belangstelling voor dit wielergebeuren, dat nog wel een na tionaal kampioenschap inhoudt, bijzonder groot te worden. De Rhenense muziekvereniging „Ons Genoegen" geeft zaterdagavond om acht uur een concert in de muziektent in het K. E. Plantsoen in samenwerking met de muziekvereniging uit Renswoude. Het geheel zal onder leiding staan van de heer P. Hoolhorst. maar toen was het te laat. Als achterhoedespeler greep hij twee maal naar de bal, twee keer een penalty. In het elftal van Leersum, trok keur meester Vlaanderen sterk de aandacht, zowel door zijn omvang als door zijn lang niet malse schot. Raadslid Van Mourik in de Amerongse achterhoede, zwoegde als een Rijvers. Jammer genoeg met minder succes. Wet houder Van Barneveld, ook op het voet balterrein niet bang, viel ons nu toch wel wat tegen. Weinig wei.'- was er voor architect De Man, die het Leersurnst "J verdedigde. Het grootste deel van de wed strijd werd op de Amerongse helft ge speeld. Een 6-2 overwinning was het resultaat van een wedstrijd die weldadig was voor de lachspieren. Burgemeester W. Martens verrichtte de aftrap. De netto-opbrengst was bestemd voor de komende Amerongse bejaarden- tocht. ZWEMBAD 7 JUNI OPEN Het Rijnbad bij Amerongen zal ver moedelijk op 7 juni a.s. geopend worden. Tot badmeester is weer benoemd de heer A. Bertens uit Amsterdam. een werver van het legioen zetelt. Op de gendarmerie wijst men de snelste weg naar Rijsel. Ook via de „vrienden van het legioen" verenigingen van oud-le- gionnairs, verdwijnen er vele jonge lie den naar de hel van Noord-Afrika. In een versterking, gebouwd door Vau- ban aan het einde van de Rijselse boule vard de la Liberté, brengt een milicien de vrijwilliger naar het kale bureel van (Zie verder pagina 2) De city van Londen zal weer woon wijk worden. Er zullen 2000 flats ge bouwd worden waarvan de meeste in ge bouwen van zes verdiepingen of in drie torenflats van 37 verdiepingen. De beroemde Parijse vlooienmarkt, één der grote toeristische attracties van de Lichtstad, gaat verdwijnen. Hiervoor in de plaats komen moderne flatge bouwen. Zeventien Oostenrijkse soldaten zijn gewond toen bij een oefening in band- granaatwerpen een granaat voortijdig ontplofte. Drie van de gewonden zijn er zeer ernstig aan toe. In België is in vijf jaar tijds het aan tal -verkeersslachtoffers met 50°/» ver meerderd. Vorig jaar is ongeveer één op de zestig Belgen het slachtoffer gewor den van een verkeersongeluk. Voor het eerst is bij de Amerikaanse strijdkrachten een neger-officier voor gedragen voor de tijdelijke rang van ge- neraal-majoor. Een vrouw in Frankfort beweert een stapeltje liefdesbrieven van Hitier te be zitten. Toen zij 16 jaar was zou Hitier al van haar gehouden hebben. Het Britse blad „Sunday Pictorial" heeft dit ont dekt. Een 66-jarige Duitser is door een Oostduits gerechtshof veroordeeld tot drie jaar dwangarbeid op beschuldiging van spionage voor de B.B.C. Omdat zij bijna geen nacht meer kan slapen door de inbrekers die het op haar juwelen, ter waarde van anderhalf mil joen gulden gemunt hebben, heeft de echtgenote van de Britse filmacteur Wil ding besloten de juwelen te verkopen. Drie Delftse studenten die 's nachts een kijkje wilde nemen op het terrein van een Delftse inrichting zijn door de verpleegsters met vereende krachten, na een korte worsteling - van het terrein verwijderd. Mej. J. R., een 17-jarige naaister uit Veenendaal, was met haar fiets op het Slotemaker de Bruïneplein in haar woon plaats zo plotseling voor een haar achter opkomende personenauto he engezwenkt, dat de bestuurster daarvan, mevrouw Van Z.-B. uit Veenendaal, er door ge hinderd werd. Ze was het trottoir opgereden en tegen een boom gebotst, hetgeen schade aan de wagen tengevolge had. Ook mevrouw Van Z., die vrijdag voor het Wageningse kantongerecht verstek liet gaan, had echter een dagvaarding gekregen. In de eerste plaats had ze geen rijbewijs gehad en bovendien was het helemaal niet nodig geweest het trottoir op te rijden en daar door het andere verkeer in gevaar te brengen. Er was nog tijd genoeg geweest om de wagen op de weg tot stilstand te brengen. Mej. R. ontkende dat ze de auto gehin derd had. Hij had heel langzaam gereden en nadat ze hem op haar fiets gepasseerd was, was ze inderdaad naar links ge zwenkt, maar ze stond al met haar fiets op het trottoir toen de botsing met de boom volgde. Daaruit bleek volgens haar, dat ze voldoende ruimte gelaten had. Er werden enkele getuigen gehoord, die vertelden dat de automobiliste wel degelijk last van haar ondervonden had en daarop werd ze conform de eis tot 10,of één week tuchtschool veroor deeld. Voor mevrouw Van Z. werd het bij ver stek 40,— of 16 dagen. A. S., vertegenwoordiger te Veenen daal, had met zijn personenauto in een bocht van de rijksstraatweg te Rhenen niet voldoende rechts gehouden. Zelfs was hij met zijn rechter wielen links van de middenstreep op de weg geweest, zo vermeldde het proces-verbaal. Het gebeurde op zondag en dan is het in die bocht altijd erg druk met op de weg lopende en overstekende mensen. Ik hield daar rekening mee door alvast iets naar links te gaan. Zover als het proces-verbaal zegt ben ik niet naar de linkerkant van de weg geweest. De agent kon dat trouwens ook niet zien van het punt waar hij stond, verdedigde verdachte zich toen hij vrijdag voor het Wagenings kantongerecht verscheen. Ik heb geen enkele reden om aan de waarnemingen van de verbalisant te twijfelen, merkte de officier op, die ver volgens 15,— of 6 dagen eiste. Rechter v. d. Brand vonniste conform. J. S., stoelenmaker te Rhenen, zou ver zuimd hebben om bij dichte mist zijn auto van voldoende verlichting te voor zien toen hij over de Nude te Wagenin- gen reed. Volgens het proces-verbaal was het zicht niet meer geweest dan 150 meter, terwijl men minstens 200 meter moet kunnen zien om zonder groot licht te mogen rijden. Verdachte was het er echter allerminst mee eens toen hij zich vrijdag voor het Wagenings kantongerecht kwam verde digen. Van het punt, waar ik aangehouden werd, kon je duidelijk de gebouwen van het rijkslandbouwstation zien vertelde hij. Die waren zeker 200 meter van ons verwijderd en bovendien hebben ze een gi'ijs-gele kleur, zodat ze bij mist altijd nog slechter te zien zijn dan andere huizen op dezelfde afstand. Ik werd door twee agenten ge-verbaliseerd, hoewel ik mijn mistlamp aangestoken had, terwijl ze andere wagens, waaronder een mili taire colonne ,door lieten rijden, die hele maal niet verlicht waren. Dat klopt toch ook niet. Even verderop op dezelfde weg stond een andere politieman en toen ik hem vroeg wat hij van het zicht vond, gaf liij mij gelijk en zei, dat ik geen groot licht hoefde te voeren. Nadat de zaak even geschorst was om één van de verbalisanten, de Wageningse agent G. K. als getuige op te kunnen roepen, verklaarde deze, dat inderdaad enkele auto's door hadden mogen rijden. Die waren echter uit de richting Wage- ningen gekomen, waar het zicht beter was. In de richting, waar verdachte van daan kwam, kon men niet verder dan 125 tot 150 meter zien. Zowel rechter als officier vonden hier op, dat wel het wettig doch niet het even eens door de wet geëiste overtuigend be wijs geleverd was, waarna verdachte werd vrijgesproken. Voor het Wagenings kantongerecht ver scheen vrijdag W. L., radiotechnicus te Gelders Veenendaal, aan wie ten laste gelegd werd op de Groenendaalseweg te Veenendaal zijn auto gekeerd te hebben, terwijl een andere auto door die manoeu vre zodanig gehinderd werd, dat een aan rijding ontstond. Toen de botsing plaats vond was mijn auto al weer helemaal op het andere weggedeelte. De weghelft voor de andere automobilist was vrij. Hij had er makke lijk langs gekund. Toen ik begon te draai en, heb ik hem niet gezien, vertelde ver dachte. Daar ligt nu juist de fout, interrum peerde de officier. Hij was er, dus u had hem moeten zien. 't Gaat niet aan om te zeggen: Als ik een fout maak, moet een ander het maar weer goed maken. Ik beweer ook niet, dat ik helemaal vrijuit ga, antwoordde L., maar wanneer hij goed rechts had gehouden, was er niets gebeurd. Hij zegt trouwens zelf, dat hij mij niet eens gezien heeft. Pas op het laatste ogenblik is hij gaan remmen. Hij is natuurlijk door uw manier van rijden in verwarring gebracht en heeft geprobeerd u te ontwijken door naar links te sturen, begreep de rech ter. De eis luidde hierop 40.of 16 d. Ik heb ook al veel schade aan mijn eigen auto gehad, pleitte verdachte. 'k Heb 150,eigen verzekeringsri sico moeten betalen en bovendien ben ik de auto, die ik vcor mijn werk nodig heb, ruim vier weken kwijt geweest voor re paratie. Rechter v. d. Brand bleek bereid hier mee de boete te stellen op 30,— of 12 d. NIEUWE HARING VOOR H. M. DE KONINGIN. Schipper H. van Roon van de logger VL 216 heeft H. M. de Koningin maandagmorgen op paleis Soestdyk de traditionele Hollandse nieuwe aangeboden. GESLAAGD SCHOOLREISJE Verleden week vrijdag hebben de kin deren van de hoogste klasse der o.l. school hun jaarlijks uitstapje gemaakt. De reis ging per trein vanaf Kesteren naar Rotterdam, alwaar een bezoek ge bracht werd aan diergaarde Blijdorp. Vandaar vertrok het gezelschap per bus naar Hellevoetsluis, waar per boot een tocht gemaakt werd langs de Deltawer ken. Voor de kinderen was het een gezellige en leerzame reis, waarvan ze moe, doch voldaan huiswaarts keerden. 'KERKE WIJK 167 -TE 1.3000- VEENENDAAL Gevolmachtigde van de Insurance Company of North America

De Vallei | 1959 | | pagina 1