C.DIEPEVEEN gestikte dekens Bouclé Karpet 8 DAGEN KORBAN i A-tje I 27.50 I 64.50 De komende maanden in het teken van de vakantie (ID) Nieuw hotel ,De Korenbeurs' aanbesteed Prins Bernhardlaan verrijkt met prachtig winkelpand Nieuw merk sigaartje Uitgebreid tentenpark bij „La Montagne" Marktberichten Atletiek Jubilaris kreeg serenade J. Vonk biljartkampiocn van Veenendaal (Libre) Avondvierdaagse Nederlandse Wandelsportbond SPECIALE AANBIEDING! WONINGINRICHTING DS VRC 3-1 Bloemenweiden en sneeuw Verkeer Documenten enz. SKF Neveda 2-3 RHENEN Concert „Ons Genoegen" 18.90 OVERBERG RENSWOUDE EDF, Badstoffen voor heel het gezin de verschrikkelijke dichte laadbak PLAATS EEN Kost slechts 1,00 Aanmelding van Leerlingen Namens zün opdrachtgeefster, de N.V. v/h Wed. A. W. de Haas, heeft de Veenen- daalse architect G. de Geit maandag avond j.l. in hotel „De Korenbeurs" de bouw van een nieuw - gelijknamig - hotel aan de Markt aanbesteed. De animo voor deze aanbesteding - die uitsluitend plaats vond onder Veenen- daalse aannemers - was groot. Het totaalbedrag van de laagste inschrij vers beliep een bedrag van 375.250, Deze laagste inschrijvers waren Bouw bedrijf Boers, Julianastraat 64 voor 307..950,(hoofdaannemer), J. E. van Schuppen, Eikenlaan 20 voor 32.700 (loodgieterswerk) en het schildersbedrijf Fr. van Hardeveld en Zn., Geerseweg 37 voor 34.600,(schilderwerk). De gun ning van het werk is aangehouden. Er werd als volgt ingeschreven (van hoog tot laag): Perceel I (hoofdaannemer) Gebrs H. en C. v. Doorn 346.800,— fa. Kelderman en v. d. Brink 336.500, fa. W. Nieboer 329.838, fa. J. Croes en Zn325.700, fa. J. Boers en Znk... 325.533, fa. T. Nieboer 319.760, fa. Bouwmeester en v. Harde veld „315.800,— C. A. van Stuijvenberg 315.500,— Bouwbedrijf Boers 307.950, Perceel n (loodgieterswerk) fa. W. v. d. Pol 39.900,— fa. Joh. Huibers 39.750, fa. E. J. v. d. Pol 38.250,— fa. H. Huibers 35.200, fa. A. van Harn 35.150, fa. Gebrs. Van Harn 33.250, fa. J. E. van Schuppen 32.700, Perceel ni (schilderwerk) fa. P. van Dijk 39.132,— fa. E. A. van de Broek 37.000, fa. G. van de Pol 35.465, Schildersbedrijf Fr. van Hardeveld en Zn34.600,— opbrengst emmabloemcollecte De bekende Emmabloemcollecte heeft dit laar 2000.93 opgebracht. Een opmer kelijk goed resultaat want dit is meer dan het dubbele van de opbrengst van andere jaren. Een woord van dank aan de dames bestuursleden van het Groene Kruis is hier zeker op zijn plaats, aangezien zij het collecte-systeem zeer ten goede heb ben gereorganiseerd. politie won hengelwedstrijd Leden van de politiesportvereniging Veenendaal namen deel aan de politie- hengelwedstrijden op 2 juni j.l. te Go- rinchem. De hengelende politiemannen sleepten de eerste korpsprijs in de wacht, bestaande uit een grote verzilverde beker; de eerste persoonlijke prijs was voor agent van politie Hoekstra. zaterdag wordt eerste steen gelegd van nieuwe school Op zaterdag 6 juni a.s. zal de eerste steenlegging plaats vinden van de nieuwe Ned. Herv. school achter de kerk. Deze plechtigheid zal worden verricht door de voorzitter van het schoolbestuur Ds K. Schipper. De schoolkinderen zullen enkele liede ren zingen en er zullen gelukwensen worden uitgesproken. De plechtigheid begint om drie uur. tocht voor ouden van dagen Het bestuur van de afdeling Renswoude van het Ned. Rode Kruis, organiseert ook dit jaar weer een tocht voor de bejaar den, rekenende op de medewerking van de autobezitters in de gemeente. Het plan is de tocht te doen plaatsvin den op dinsdagmiddag 30 juni a.s., om dan een bezoek te brengen aan Rozendaal en Berg en Dal bij Nijmegen. Gegadigden zijn zij. die de leeftijd van 65 jaar hebben bereikt, terwijl het voor echtparen voldoende is, dat één hunner deze leeftijd heeft. Aanmelding staat open tot uiterlijk 15 juni a.s. en kan geschieden bij één der bestuursleden en ook schriftelijk aan het secretariaat, Molenstraat 7 te Renswoude. Na nn«opveer tTjroo_pn-ppn_>ialf iaar in ppn t» iMp'np rtHnlrol jn 't Opldprland za ken peda an te hebben, achtte de firma D van Diik de tüd gekomen een ruim en modern winkelnand te betrekken. Het ong viel on hpt pand Pr. Bembardlaan 213. een tvniarh oud Veenendaals huis (volgens oud-Veenendalers zouden hier vropger kerkdiensten gehouden ziin) dat door toedoen van o a. de firma Boers uit de Zandstraat omgetoverd is tot een for midabel woon-winkelnand. Bebalve voor de winkelstand in het algemeen is de ooening van de nieuwe zaak ook voor de heer Van Diik zelf een heuglijk feit. Dit jaar hoont hij namelijk te herdenken dat hij een kwart eeuw werkzaam is in de verkoon van dames- en kinderconfectie. Donderdag vond de ooening plaats voor gendieden. terwijl vriidag de clientele ongetwijfeld een be zoek aan de winkel hebben gebracht. Het interieur is stijlvol en modern in gericht. Een betimmering in lichte kleu ren en een tweetal vitrines geven het geheel een fleurig karakter. Ook de eta lage behoort tot de beste in zijn soort. Een uitgebreide kollektie. die vanuit een achter de winkel gebouwd magazijn wordt aangevuld, staat de cliënt ten dienste, terwijl eveneens voor tweê rui me naskamers is gezorgd. De firma Van Dijk die met de ooening van dit prachtige nand de winkelstand in Gelders-Veenendaal heeft uitgebreid, zal ongetwijfeld vele gelukwensen in ont vangst moeten nemen. De Ritmeester sigarenfabrieken heeft een nieuw sigaartje in de handel gebracht onder de naam „Cocarde", een licht en gemakkelijk te roken sprietje, dat zo dicht mogelijk aansluit op de rookge woonte die de sigaret in het leven heeft geroepen. De si garenindustrie óver de gehele wereld is druk in de weer om het siga ren roken weer populair te maken, al hoewel hier veel moeilijkheden te overwinnen zijn omdat het sigaretten roken de grootste plaats inneemt. Om zo dicht mogelijk het rookgenot van een sigaret te benaderen, bracht men kleine machinale sigaartjes od de markt. Toch was dat nog niet voldoen de. Onderzoekingen, studies en ont wikkelingen in het buitenland lieten zien. dat er nog meer mogelijkheden lagen wanneer de sigaartjes lichter van rookgenot en lager in prijs zouden zijn. In 1953 werd een vluchtig begin ge maakt in Nederland met de import van „sprieties" met een omzet van 14.7 mil joen. De Nederlandse sigarenindustrie heeft erhter niet stilgezeten, waardoor de omzet in deze sigaartjes in 1958 niet minder dan 72.6 miljoen bedroeg. Het nieuwste merk van de Ritmees ter wordt verkocht voor bijna sigaret- tennriis namelijk 1,20 per doosje van 20 stuks. BROMFIETSER SNEED WIELRIJDSTER Op het rijwielpad langs de Kerkewijk heeft een onverantwoordelijk rijdende bromfietser een jeugdige wielrijdster ge sneden. Het meisje viel en liep verschillende wonden op. Haar rijwiel werd flink be schadigd. Hoewel de bromfietser het on geval bemerkte reed hij toch door. De politie stelt een onderzoek in. ruit vernield Twee Veenendaalse knapen, die hun vrije tijd niet beter wisten te besteden dan met stenen gooien hebben deze week een grote ruit van een woonhuis aan de Jan Steenlaan aan diggelen gegooid. Be halve de vele strafregels die zij hebben moeten schrijven, zullen de ouders voor de kosten op moeten draaien. daMë viel van fiets De Veenendaalse dame J. is vorige week waarschijnlijk door onoplettend heid met haar rijwiel op de Industrie laan tegen de achterzijde van een voor haar rijdende wielrijder gereden. Zij ver loor de macht over het stuur en kwam te vallen. Met diverse hoofdwonden is zij naar het Julianaziekenhuis overgebracht. kind liep tegen bromfiets Het 5-jarig dochtertje van de fam. L. stak donderdagmiddag zonder op het verkeer te letten plotseling de Mr. Heemskerkstraat over, zodat een juist passerende bromfietser het kind niet meer kon ontwijken en het aanreed. Het meisje werd tamelijk gewond, ter wijl de bromfietser er zonder noemens waardige schade afkwam. NEUSJE VAN DE ZALM OP KAMPEERGEBIED Ruim twintig verschillende tenten in de modernste variaties vormden tezamen een groots tentenpark op het, voor dit doel by uitstek geschikte gazon van „La Montagne" aan de berg, waar de firma Albers j.l. woensdag en donderdag met het nieuwste materiaal op kampeergebied een zeer druk bezochte show hield. Men zou het kamperen een geest van deze tijd kunnen noemen. Bij jong en oud welgestelden en minder bedeelden leeft het idee: kamperen. Wat de zakenmensen, die dit teken moe ten en zeer zeker ook hebben verstaan, op dit terrein te bieden hebben, toonde de fa. Albers, die op het gazon van „La Montagne" een collectie tenten met bij behorende kampeerartikelen naar de nieuwste mode ten toon stelde. Zo waren er de bekende dwarsliggers, kindertenten, familietenten tot 10 meter lengte, voorzien van royale slaapgelegen heid en bovendien de mogelijkheid onder de ruime luifels te vertoeven. Het droombeeld voor autokampeerders zijn de verplaatsbare zomerhuisjes, de zo genaamde bungalowtenten, geheel in sta- hoogte met de huiskamerafmetingen 200x 230 en met een terrasluifel van 2.10x1.80 meter. Onder het talrijk publiek dat de show bezocht bevonden zich vele kopers die vooral belang stelden in de grotere ten ten. Een ideale ontspanningsmogelijkheid voor kinderen zijn de plastic zwembassins waarin de kleintjes naar hartelust kun nen spelen. Verder vielen er kampeer- ijskasten(l) te bewonderen, die wel het meest aantonen dat de kampeer-techniek een wereld op zichzelf gaat worden. Eiermarkt: aanvoer 122.000 stuks. Prij zen van 6,tot 9,voor de kleine en van 10,tot 11,voor de grote eieren. Alles per 100 stuks. Handel matig. Biggenmarkt: aanvoer 75 stuks. Prijzen van 50,tot 76,per stuk. Handel redelijk. GESLAAGDEN HANDELSAVOND SCHOOL 1959 Jacob Bolderman, Jacob van de Brink, Margreet van Donkelaar, Jannie van Doorn, Nellie van Doorn, Mattie Dijkstra, Lies van Engelenburg, Teuni van Enge lenburg, Gera de Gooyer, Gerrie Harde man, Henny Hensen, Jan van Holland, Piet Hoekstra, Siema Hummel, Wim Kroesbergen, Els Kuildert, Wijnie van Manen, Jan Methorst, Rini Rebergen, Aart Slotboom, Dirk Stam. LOES RUTTEN WON OP OOSTELIJKE KAMPIOENSCHAPPEN In de zeer goede tijd van 10.4 sec. heeft het Veenendaalse meisje Loes Rutten, lid van de Veenendaalse Atle tiekvereniging, de 80 meter gewonnen tijdens de oostelijke kampioenschap pen. De wedstrijden werden gehouden te Zwolle. Dc heer C. Dikkcnbcrg, werkzaam by de D. S. van Schuppen, als monteur by de technische dienst, is j.l. zaterdagavond een serenade gebracht door de D. S. har monie in verband met het feit dat hy 50 jaar geleden bij genoemde onderneming in dienst trad. De jubilaris die op 3 juni 1897 geboren is en op 12-jarige leeftijd bij de D. S. in dienst trad, werd vrijdagmorgen door de directie gehuldigd. Eén der directeuren sprak de heer Dikkenberg toe, waarna hem als blijk van waardering een enve loppe met inhoud overhandigd werd. Hiermede was het feest echter niet voorbij, want tot grote verrassing van de jubilaris en zijn familie bracht de D. S. harmonie zaterdagavond tegen 6 uur een serenade voor de woning aan de Buurt- laan, die begrijpelijkerwijze bijzonder op prijs werd gesteld. Tot slot sprak de heer Buis de jubile rende oud-collega - de heer Dikkenberg is namelijk vele jaren actief lid van de harmonie geweest - toe. Eén en ander trok gezien het drukke avonduur veel bekijks. De D.S.-harmonie brengt een serenade aan het oud-lid de heer C. Dikkenberg, die met zijn familie aandachtig luistert. In café Vonk aan de Kerkewijk von den wedstrijden plaats om het per soonlijk kampioenschap biljarten Oibre) van Veenendaal. Deze wedstrijden werden georganiseerd door de plaat selijke biljartvereniging BW. Winnaar en libre-kampioen van Veenendaal werd de heer J. Vonk. Hij kwam hier door in het bezit van de wisselbeker en een persoonlijke beker. De tweede prijs - een standaard - ging naar de heer P. Nat. De volledige uitslag: I II III IV, V J. Vonk 1000 109 52 9.58 9 P. Nat 990 73 74 16.46 8 P. J. v. d. Bosch 854 52 87 19.76 6 G. J. Rebergen 692 85 43 9.— 5 W. J. Dorgelo 657 107 28 6.87 2 W. van Asselt 632 108 46 5.87 2 I caramboles; II aantal beurten; III hoogste serie; IV gemiddelde; V aantal punten. Voor de komene weken heeft BW wedstrijden georganiseerd om het per soonlijk kampioenschap van Veenen daal drie banden. De strijd om deze titel vindt even eens plaats in café Vonk, iedere maan dag- en dinsdagavond. INGEZONDEN Van 17 t.m. 20 juni a.s. zal Veenen daal weer in het teken van de wandel sport staan. Dan organiseert de Neder landse Wandelsportbond haar lande lijke avondvierdaagse, die in 80 plaat sen in den lande gelijktijdig wordt ge houden. Veenendaal is één van deze plaatsen, waarbij de organisatie in handen is gelegd van het Veenendaals Wandelcomité. Evenals in zovele plaat sen is men in Veenendaal met een kleine deelname begonnen, doch lang zamerhand is dit aantal uitgegroeid. Vooral in 1956 boekte men ineens een belangrijke vooruitgang, toen de deel name steeg van 605 tot 1011 personen. In 1958 kwam men op een aantal van 1148. Wat zal het jaar 1959 in Veenendaal brengen? De organisatoren dromen van 1200 deelnemers(sters). Aan de bevol king van Veenendaal en omgeving is het om deze droom waar te maken. Degenen, die vorig jaar en nog meer voorgaande jaren hebben deelgenomen behoeven geen opwekking om opnieuw deel te nemen. Zij staan reeds te pope len om van start te gaan. Die het vo rig jaar het voornemen hadden om in 1959 ook deel te nemen, nu niet terug krabbelen, maar het voornemen in de daad omzetten. Wandel mee met het vierdaagse „leger", die gelijk met u hun dagelijkse afstand op een NWB- avondvierdaagse afleggen. Verken al wandelend de omgeving van uw woon plaats opnieuw. U zult zeker vele nieu we, voor u onbekende plekjes ontdek ken. Doe na uw dagelijkse arbeid mee aan deze sportieve prestatie. Trek er mee op uit! Nadere inlichtingen zullen u gaarne worden verstrekt door de secretaris van het Veenendaals Wandelcomité, de heer H. Bolderman, Kostverloren 55, Veenendaal. Het comité. RED.: Naar wij vernemen heeft al een groot aantal wandelenthousiasten voor deze jaarlijks terugkerende tochten in geschreven. Er wordt echter nog een na-inschrijving gehouden op zaterdag middag 13 juni, in hotel „Het Raad huis", voorheen hotel Gerth, van 2 tot 3 uur. ZEER MOOI WOLLEN IN DE MODERNE KLEUREN BLAUW EN GEEL SALONMAAT 120x180 HUISKAMERMAAT 190x280 DEZE PRIJZEN GELDEN SLECHTS GEDURENDE HOOFDSTRAAT 23 TELEFOON 2223 VtENENDAAL ORIcNTATIERIT VOOR BROMFIETSEN De bromfietsclub „De Batavier" orga niseert a.s. donderdagavond een oriën- tatierit. De rit gaat over goede wegen, terwijl er fraaie prijzen aan verbonden zijn. Vanaf half zeven kan men zich laten inschrijven bij Rein Veenendaal in de Gortstraat. Een overwegend sterker DS wist reeds in de tiende minuut door een hard schot van linksbinnen Slok, de leiding te ne men (1-0). Dit was voor de wolmensen een hoop vol begin, temeer daar de zwakke VRC- voorhoede niet verder kwam dan enkele ongevaarlijke uitvallen. De verdediging der geel-blauwen weerde zich echter goed en wist de vele DS-aanvallen tot de rust steeds weer af te slaan. Na de hervatting was het in de derde minuut weer Slok, die de score op 2-0 bracht. Toch kwam VRC even later aan een, zij het dan gelukkig doelpunt. Bij een ongevaarlijke aanval speelde achter speler v. d. Wal terug op doelman Diepe- veen, deze rekende daar echter niet op en het was 2-1. De DS-aanvallen kwamen vooral over de linkervleugel Kroes-Slok. Vijf minu ten voor tijd stelde Kroes met een hard vleugelschot, de verdiende overwinning veilig (3-1). WELPENTOURNOOI R.K. „UNITAS-48" Voor genoemd toernooi werden j.l. zaterdag de laatste wedstrijden ge speeld. Dovo en VRC bereikten de finale, Dovo door een magere 1-0 over winning op Kulan en VRC na verlen ging en het nemen van 12 strafschop pen. Kulan zorgde voor een verrassing door Veenendaal met 3-0 te kloppen, terwijl Dovo met 5-0 won van VRC. De einduitslag is: 1. Dovo; 2. VRC; 3. Kulan; 4. Veenendaal. HEDENAVOND ORIëNTATIERIT Wellicht ten overvloede vestigen wij nog even de aandacht op de heden avond te houden oriëntatierit van de motor- en automobielclub „Veenen daal", waarvan de opbrengst bestemd is voor het Ned. Rode Kruis. Van deze gelden zal het mogelijk zijn zieken uit te zenden op vakantie. De eerste start vindt plaats om half acht bij „La Montagne" aan de berg. Inschrijving mogelijk vanaf 7 uur. Van België/Luxemburg en West-Duitsland naar Oostenrijk, een land dat zeer veel natuurschoon biedt en dat, wat het landschapsbeeld be treft, veel overeenkomst vertoont met Zwitserland. De hoogste bergen zijn er weliswaar bijna 1000 meter lager dan in Zwitserland, maar dit doet aan de grootsheid van de landschappen niets af. Het oostelijk deel van Oostenrijk is over het algemeen minder hoog dan de meer westelijk gelegen Bundeslander Vorarlberg, Tirol en Salzburg, De bij de toeristen het meest in trek zijnde plaatsen zijn Tirol, Vorarlberg, het Salzkammergut en het merenge bied in Karnten. Zeer bekende centra in Tirol zijn de hoofdstad Innsbruck, Seefeld, Mary- hofen en Kufstein.In Vorarlberg, dat door het Arlbergmassief van Tirol ge scheiden wordt, Bli^enz en Schruns in het Montafondal. Verder zijn o.m. Bad Ischl en Sint Wolfgang beroemde va kantie-oorden. Ook de hoofdstad Wenen is zeer de moeite waard. De meren in Karnten hebben vlakkere oevers dan die in het Salzkammergut, doch de zomers zijn in het eerstgenoemde gebied gewoon lijk warmer en de temperatuur van het water hoger. De maanden juni, juli, augustus en september zijn de geschiktste om een vakantie in de Alpen door te brengen. Ook een verblijf in de maand oktober kan er heel mooi z n. Omstreeks juni kan men het bloeiai van de bloemen hoger in de bergen Er bestaat echter tussen de streek v meren in Salzkamrqergut en Karnten, daar dit laatste gel ied door de Cen trale Alpenketen befcehut ligt tegen de noordenwinden. Als meemaken, verschil in klimaat n de Oostenrijkse gevolg daarvan is het^weer in Karnten standvastiger. Oostenrijk is het land van de steile hellingen. In de hoofdwegen komen deze voornamelijk voor in oostelijk Oostenrijk. Passen met hellingen van meer dan 20 behoren niet tot de uit zonderingen. De paswegen zijn vaak smal, waardoor het passeren nogal eens moeilijkheden op kan leveren. Voorzichtig rijden is hier dus gebo den. Men is echter bezig door omleg gingen en boringen van korte tunnels de steile gedeelten té verminderen. De toestand van de hoofdwegen is over het algemeen behoorlijk. Wel is het een feit. dat d^ meeste zijwegen, die van toeristischbelang zijn, erg smal (vaak minder dan 6 meter) en stoffig zijn. De voornaamste wegen zijn alle ge nummerd. Men vindt deze nummers op de wegwijzers. Wat de bewegwijze ring betreft, deze is duidelijk, vooral ook omdat het net van hoofdwegen in de bergen weinig gecompliceerd is. Het heffen van tol, een belasting die men in Holland niet meer kent, ge schiedt in Oostenrijk nog op enkele toeristisch belangrijke wegen, waarvan de Groszglockner Hochalpenstrasse de voornaamste is. In verband met het zeer drukke verkeer.overdag, kan men het berijden van de Groszglockner het beste 's morgens vroeg doen. Net als in ons land, geldt voor de bebouwde kom een maximum snelheid van 50 km. per uur. Het medevoeren van meer dan één persoon op een motorrijwiel is verboden. Kinderen be neden 10 jaar mogen niet achterop een motorrijwiel worden meegenomen. Verder is het verboden een motorrij wiel te berijden met een rugzak op de borst. Hulp bij pech verleent de „Strassen- hilfsdienst". Benodigd zijn de volgende reisdocu menten: Voor personen een geldig pas poort (dus dit mag in tegenstelling tot eerder besproken landen, niet verlopen zijn) óf een toeristenkaart. Voor auto's, motorrijwielen en brom fietsen is de groene kaart als bewijs van verzekering verplicht. Indien deze ontbreekt kan bij inreis aan de grens een verzekering voor korte termijn gesloten worden. Het Nederlands rijbewijs en ken tekenbewijs worden erkend. De doua nekantoren, die dag en nacht geopend zijn, heffen voor de aftekening van grensdocumenten tussen 's avonds 8 uur en 's morgens 6 uur een kleine vergoeding. Aan levensmiddelen mag men een redelijke hoeveelheid ter beoordeling van de douane meenemen. Tabaksarti kelen: 200 sigaretten óf 50 sigaren óf 250 gram tabak per persoon. Alcoholia: 1 aangebroken fles wijn. De normale bagage mag vrij worden ingevoerd. De invoer van betaalmiddelen is on beperkt. De officiële munteenheid is de Oostenrijkse Schilling, waarde on geveer 14Vt cent. 1 Oostenrijkse Schil ling is 100 Groschen. Een bezoek aan dit land zal onge twijfeld onvergetelijke indrukken ach terlaten. Neveda was vooral in de eerste helft overwegend sterker, hetwelk reeds in de zesde minuut resulteerde in een doelpunt. Van Ommeren loste een hard schot, dat kennelijk als voorzet bedoeld was. De SKF-doelman beoordeelde deze bal ech ter verkeerd en het werd een doelpunt (0-1). In de twaalfde minuut maakte SKF uit een vrije trap door middel van links buiten Henzen weer gelijk. Vier minuten later, kwam Keiman op het middenveld in het bezit van de bal. Na er even mee opgelopen te zijn, loste hij een ver schot, waarbij de bal door de wind in het doel gedreven werd (1-2). Direct na de rust kon Van Ommeren met een harde schuiver, waar de SKF- doelman overheen dook, de stand op 1-3 brengen. Zeven minuten voor tijd ondernam SKF een goed opgezette aanval. Links buiten Henzen schoot op het doel, maar doelman v. d. Bovenkamp stompte de bal weg, echter voor de voeten van midvoor Budding, die toen de bal langs doelman v. d. Bovenkamp plaatste. De scheids rechter meende deze goal echter te moe ten afkeuren wegens vermeend buiten spel. SKF protesteerde en na overleg met de grensrechters werd het toch toegekend (2-3). SKF stelde nog alles in het werk om de gelijkmaker te forceren, maar dat lukte niet meer. Programma: Vrijdag 12 juni spelen Ritmeester-Panter om zeven uur, terwijl om acht uur D.S. tegen Veenendaal in het veld komt. Deze wedstrijden worden gespeeld op het ter rein van GVVV. BROMFIETSER ONDER INVLOED De Rhenenaar K. v. D., die met zijn bromfiets over de weg zigzagde, werd door de politie aangehouden. Hij bleek onder invloed van sterke drank te ver keren. Na op het politiebureau te zijn verhoord, werd hij per auto naar huis vervoerd. De bromfiets werd in beslag genomen. KLOKKENSTOEL CUNERATOREN TE BEZICHTIGEN Het bestuur van de stichting carillon fonds Cuneratoren deelt ons mede, dat Rhenenaren, die belangstelling hebben voor de in aanbouw zijnde klokkenstoel voor het nieuwe carillon, deze overdag kunnen gaan bezichtigen op het werk terrein van de restauratiewerken, gele gen achter de toren aan het Kerkplein. MEVROUW BOSCH REDDE DRENKELING Aan het veer te Opheusden geraakte zondag een dame te water. Zonder zich een ogenblik te bedenken stormde de echtgenote van de steenfabrieksbaas al daar, mevrouw Bosch, naar de Rijnoever. Onderweg van huis naar de veerstoep trok zij al hollende haar japon uit en gooide zij haar schoenen van zich af, waarna zij kordaat in de Rijn dook om de drenkelinge met succes op het droge te brengen. 't Concert zaterdag in 't "K. E." gegeven Werd gehinderd door 't lawaai en 't leven Van knetterende brommers en motoren Wat bijna niet was aan te horen Velen hier in Rhenen moeten leren Een goed concert ook te waarderen De muziekminnaars bij het publiek Hebben genoten van de geboden muziek Maar ergerden zich bont en blauw (Zo ook de muzikanten uit Renswou) Van al die herrie om de tent En zeker 't ergst de dirigent Hoe 't in Renswou gaat bij een concert Is voor mij weer een vraag apart Hier was het paarlen voor de zwijnen Zie ik de concerten nog verdwijnen Velen hadden zich op dat concert [verheugd Maar dachten, hoe zal Rhenens jeugd Zich tijdens dat concert gedragen Dat waren voordien open vragen Maar nu zijn het geen vragen meer 't Is steeds hetzelfde liedje weer Laat dit schrijven deze keer niet zijn De stem eens roepende in de woestijn Maar een aansporing voor al diegenen Die 't goede wensen voor heel Rhenen Eens over dit schrijven na te denken En er volle aandacht aan te schenken J. M. DONDERDAG en VRIJDAG KOOPJES DEZE WEEK PRACHTIGE 2 persoons met witte watten gevuld voor zomerprijs nu MANUFACTUREN BE DOEN» LEDIKANTEN VEENENDBAl GORTSTR.39 Tlltf. 2321 JONGEN LIEP TEGEN BOUT In de timmermanswinkel van v. H in Overberg stootte zaterdag het zoon tje van de fam. de W. zijn hoofd tegen een uitstekende bout. Met een ver wonding aan zijn hoofd en een hersen schudding is hij naar zijn ouderlijke woning overgebracht. WEGDEK SLAPERDIJK VERBETERD Dezer dagen is de verbetering van de onverharde Slaperdijk ten zuiden van de spoorlaan Amersfoort-Veenen- daal voltooid. Deze verbetering bete kent, behalve voor de gehele omgeving die hierdoor een vlotte verbinding met Veenendaal-zuid heeft gekregen, ook het in vervulling gaan van een lang gekoesterde wens van de vereniging „Overbergs Belang" die meermalen hieromtrent verzoeken heeft ingediend bij de gemeente Amerongen. VAN REEDEWEG GEGUND De aanleg van de Van Reedeweg en het bouwrijp maken van het aangrenzende terrein te Renswoude is gegund aan de op één na laagste inschrijver, de Fa. Gebrs. Kosters te Eist (U.), voor een be drag van 69.777,De laagste inschrij ver, de heer A. Geurtsen, had namelijk verzocht van zijn inschrijving te worden ontheven en deze is derhalve bij de gun ning gepasseerd. Met de uitvoering der werkzaamheden zal binnen zeer korte tijd worden begon nen. Bovendien zal met het gehele pro ject de nodige spoed worden betracht, zodat over enkele maanden ook met de bouw van een aantal nieuwe woningwet woningen kan worden begonnen. DS P. VAN DIJK 40 JAAR PREDIKANT Maandag 1 juni j.l. was het veertig jaar geleden dat ds. P. van Dijk uit Krommenie werd bevestigd als predi kant in de Gereformeerde kerken in Nederland. Ds. Van Dijk werd op 11 december 1879 te Middelburg geboren. Hij be zocht eerst de normaalschool in de Zeeuwse hoofdstad en was daarna vele jaren werkzaam bij het onderwijs, eerst als onderwijzer te Vlissingen, Middelburg, Ede en 's-Gravenhage en daarna nog als hoofd van de school in de Groenestraat te Kampen. Verder studeerde de heer Van Dijk nog aan de theologische hogeschool te Kampen, waar hij in 1919 zijn kandidaatsexamen deed. Nadat ds. Van Dijk was beroep baar gesteld in de Gereformeerde ker ken in Nederland werd hij op 1 juni van datzelfde jaar (1919) te Heinkens- zand in het ambt bevestigd. Op 5 maart 1926 naar die van Serooskerke op Wal cheren vertrok. Tenslotte diende ds. Van Dijk nog ruim twintig jaar de Ge reformeerde kerk van Zaandam, waar hem met ingang van 1 januari 1950 op zeventigjarige leeftijd emiritaat werd verleend. Na zijn emeritaat vestigde ds. Van Dijk zich metterwoon te Krom menie, waar hij de Gereformeerde kerk nog vijf jaar als hulpprediker heeft ge diend. Tijdens zijn ambtsbediening in Zee land was ds. Van Dijk o.a. hoofdredac teur van de Zeeuwse Kerkbode en verder was hij medewerker aan het Gereformeerd Theologisch Tijdschrift, waarvoor hij vele jaren „de Kroniek" heeft verzorgd. Zondag 31 mei j.l. heeft ds. Van Dijk 's morgens te Krommenie en 's mid dags te Zaandam, een herdenkingsrede uitgesproken. Moeders zcvcn-achtste bad- stofmantel is gemaakt naar het ontwerp van een be kende Duitse couturier. Het weefsel heeft een visgraat motief. Dc kleurmogelijk- heden zyn bleu, maisgeel, reseda en wit. Het is een mantel die als huisjas en als strandjas dienst kan doen. Vader draagt een lan ge jas van zware badstof, in de meest gevraagde kleu rencombinatie grys-marinc. Van dezelfde badstof is liet jasje van zoonlief, dat in tien kleurencombinaties wordt gemaakt. De jongste van het stel, het meisje, heeft een badjasje waarvan het fyne, veelkleurige streepje een vrolyk aanzien geeft op een fond van bleu, groen of zalm. (18) Vol walging keert Aram zich van dit droeve schouwspel af. „Die kerel, die Korban, moet vernietigd worden!" mompelt hij tussen zijn tanden. „Wanneer Prins Grubalt het dan niet alleen kan, zal ik, zodra ik thuis ben, een vloot uitrusten en hem te hulp komen! Maar waar is Sar gebleven?" Zoekend speurt Aram in het rond, doch er is geen spoor van Sar of de roeiers te bekennen. „Misschien hebben zij zich tussen de rotsen verscholen", zegt hij tot zichzelf. Doch waar hij ook zoekt, de mannen zijn nergens te vinden. Misschien zijn zij naar het schip teruggekeerd om hulp te halen, schiet het door zijn hoofd en meteen begint hij het steile rotspad naar de kust af te dalen. Ieder ogenblik verwacht hij hen te zullen tegenkomen, doch hij blijft alleen en als hij eindelijk, na een moei lijke tocht het kleine kiezelstrand bereikt heeft, ont snapt hem een kreet van woede en teleurstelling: Het schip is verdwenen! (Wordt vervolgd) TE KOOP i. z. g. st., lengte 4.30 m. hoogte 1.80 m., breedte 2.20 m. BILLIJKE PRIJS Kraan en Van Kuyk Julianastraat 1-3 Veenendaal t.m. tien woorden CHHRISTELIJKE KWEEKSCHOOL OP DE VELUWE Brouwerstraat 19 Ede voor de nieuwe cursus (1 sept. '59). zo spoedig mogelijk, uiterlijk tot 31 juli. Zij, die hun voorlopige aangifte hand haven, behoeven geen nieuwe aanmelding in te zenden. EISEN VOOR TOELATING: Eerste klasse: voll. Mulo-dipl., met wisk. en drie vreemde talen; bewijs van overgang naar de vierde klasse van Lyceum, Gymn., H.B.S., M.M.S.. of vier jarige Handelsdagschool. Derde klasse: einddipl. Lyceum. Gymn., H.B.S. of M.M.S. Vyfde klasse: akte van bekwaamheid als onder wijzer (nieuwe opleiding). Indien nodig kan voor huisvesting te Ede gezorgd worden (inform.-adres: G. Verheul, seer. H.G.O.- fonds, Burg. Prinslaan 1, Ede, tel. 9673). Bij voldoende deelname opleiding voor Hoofdakte, lagere akten (C-cursussen) en dipl. Clir. Onderw. Aanmelding en inlichtingen bij de directeur der school. A. Beversluis, Brouwerstraat 19, Ede, schriftel., telef. (School 9091, huis 9036), op spreekuur (donderdag 3.00-4.00, behalve in juni) of na afspraak (huisadres: Arnhemse- weg 24). Het bestuur.

De Vallei | 1959 | | pagina 2