Lambert van den Bosch PAUK Alles voor uw hond AVONDVIERDAAGSE 1959 VADERDAG Kleefsman's Boekhuis Ds H. v. d. Linden nam afscheid van Scherpenzeel K0RBAN Burgerlijke stand KERKDIENSTEN dat U nodig hebt ligt bij Waterpolo voor de komende week A. van de Weerd Watèrpolo: Tweede - grote - overwinning van VZC Ken zomers Idee vakantie plannen Volledige route PFAFF NAAIMACHINEHUIS DINSDAGKOOPJES Bekers Kleerhangers Bloemhangers Emmers 2.89 WK: - Kerk was overvol Bijzondere banden de verschrikkelijke Officiële bekendmaking Ingekomen en vertrokken Gevonden en verloren Voor de vrouw Eieren: gekookt en gebakken Zondagsdienst doktoren Nieuwe Salamander pockets OVERBERG EDERVEEN I HET HOUT GEERSEWEG 38 TELEFOON 3014 VEENENDAAL Speul niet mit vuur! sting dur een af- geloop vrijdag boove een vetachtig ge drukt stukkie in me lijfblad - wat zou et anderst zijn? - de Vallei. Eigelik mos- te ze ons die slagzin in deeze dreuge tijd deurloopend van alleskante toebrulle. Dur wordt al heel veul op gehaamerd om veural in bos en hei gien vuur te maake - niet mit een luucifer, niet mit een segaar of een segret - mar nog lang niet genog. Dur worde nog daageliks heele lappe netuurschoon in de fik gejaagd en al die waarschuwinge zijn heus niet ooverboo- dig. Nog gien halve week. was et vette stukkie, waar ik et hierboove oover had, koud of dur gong al weer een bunder of vier iezig mooi bosperceel in de vlamme op. Dat alleenig al in onze" konterije. Oover de andere bQsbrande in ons landjie zal ik et mar gien eens hebbe. Mar dur is de afgeloope daage heel wat angegaan. En niks anderst dan deur onveurzich- tigheid. Ik heb et van nebij meegemaakt. Ik en Bram en Driek en Mijntjie gonge een zaaterdagmiddag een paar trampies op de fiets maake. Buite et drukke ver keer maake wij nog op gezette tijde van dit snelle vervoer gebruik. Goed, wij fietste. Deur de bosse en de hei. Huchie op en huchie af. Totdat wij een eind heen op waare en dur noodig af moste. De vrouwe gonge an de kant van de weg zitte in de hei en ik en Bram scharrelde zoo'n bietjie ongeürganiseerd in de rondte. Bram rukte gelijk al een doos pinne veur den draad en wou mijn ok op laate steeke. Ik zee: Bram laate we nou as groote wijzer weeze. Ik weet wel, we zelle zee- ker veurzichtig an doen en niet mit vuur gaan smijte, mar je ken nimmer weete. Veurkomme is beeter dan geneeze. Je heb gelijk, gaf Bram volmondig toe, mar ik ken et niet laate. Ik maak gauw een paar dampies. Hij drong mijn nog een bietjie an om ok de brand in zoo'n zondagse segaar te jaage, mar hoe'n hee- vigste zin ik dur ok in had, ik heb et kenne laate. Bram niet. Die rookte in een klein ketiertie een eind van een zeven-en-twin tig center af en dee em toen in ze doosie mit pruimtebak. Die gaat vanzelf wel uit, zee Bram. Dat dee die ok en op et eerste gezicht liep alles best af. Zie je wel, zee Bram, dat ken ie toch allemaan zelves reegele. Dat hangt allemaal van je eige af, as ie mar goed uitkijkt. We zijn teslotte gien snotjonges meer. Zoas gezeid, gong alles goed. Bram had mit gien vuur in de rondte geslingerd en we steege weer op om nog een eindjie op te trampe. Langs een omweggie wouwe we laater weer langs etzelfde puntjie as waar we afgestapt waare op huis an-ped- dele. En toen was et mis. Ik zag et al vanuit de veerte. Een hoop rook en een brande rig luchie. En naarmaate dat we dich terbij kwamme wier et starker. Bram verschoot heelegaar om ze neus. Mar gelukkig was dur een klein brandjie een eindjie veur et plekkie as waar wij gestaan hadde. Dur waare een hoop min- se mit takke an et slaan en et was bijna uit. We stinge dur effe bij te kijke. Dur was intusse ok een paar man plisie an- gerokke, mar die hadde de anstichters ok niet veur et opneteere, want die kom- me dur eige deurgaans niet mit de vlag in top anmelde. De dienders vroege nog of ter gien mins anwijzinge kos geeve en toen kwam dur een daame naar veure en die zee: Die meneer daar - en ze wees op gien mins anderst dan Bram - heb effies terug hier in de buurt an een segaar staan rooke. Ik heb et zelf gezien, want ik zat hier mit me man en kindere in de bossaazies. Daar sting Bram. Hij had et persee niet gedaan, want dat heb ik mit eige ooge kenne konsteteere, mar hij had wel an een segaar staan trekke. Dat kost ie niet ontkenne. De plisieman nam em gelijk een scharp verhoor af en Bram sting mit een mond vol tande. Niet om me eige op de burst te slaan, mar ik heb em dur nog uit motte helpe. De diender geloofde mijn op me woord, dat Bram een stukkie ver- derstop had staan dampe, mar toch kreeg tie een jcweel van een uitbrander. Veur een pebliek, zoo groot as tie nooit gehad heb en ok nimmer meer zal krijge. Ik hoop dat een ieder hieruit leering zal weete te trekke. Laat je gewaar schuwd weeze deur Wout Blauwkous. VZC 1 FLEVO 1 (NIJKERK) EEN BELANGRIJKE WEDSTRIJD Er is nog in het geheel geen reden voor het eerste herenzevental van de Veenen- daalse zwemclub om zich na twee over winningen op de borst te slaan. Er staan o.a. nog twee wedstrijden tegen een ge vaarlijke tegenstander, n.L het Nijkerkse Flevo, op het programma, waarvan de thuiswedstrijd a.s. woensdagavond in „Bergbad" zal plaats vinden. VZC zag zich vorig jaar het kampioen schap ontfutselen door de ploeg uit Ny- kerk en men verwacht dat Flevo zich ook dit seizoen niet zo maar gewonnen zal geven. Een punt in het voordeel van VZC is ongetwijfeld de thuiswedstrijd tegen Fle vo. De Veenendaalse waterpolospelers voelen zich nu eenmaal stukken beter thuis in „Bergbad" dan in het woelige Nijkerkse havenbad. Maar niettemin blijft het een riskante onderneming, die zeker de nodige spanning zal brengen. De wedstrijd begint om acht uur. Daarvoor - om half acht - spelen de aspiranten tegen Vahalis uit Tiel en de wedstrijd VZC—Flevo - om half negen - moeten de VZC-dames hun krachten me ten met Duinkikkers 2 (Soest). Dus weer een geheel met waterpolo gevulde woensdagavond in „Bergbad". vindt U bij Beatrixstraat 76-80 Tel. 2965 De krachtsverhouding VZC 1 - Zeus 1 (Nymegen) is j.l. woensdagavond niet goed tot zyn recht gekomen. De Nymege- naren hadden slechts vijf spelers beschik baar, aangezien twee spelers (waaronder de keeper) op weg naar Veenendaal een motorongeluk kregen (overigens zonder ernstige afloop). Het VZC-zevental paste zich by het verkleinde Zeus aan en plaat ste twee spelers om beurten op non- actief langs de lynen van het veld. Echter door de wisseling kwamen steeds twee frisse spelers in het veld en rekent men daarby de invaller-keeper van Zeus, die in feite geen capaciteiten voor doelverde- diger had, dan was een overwinning van VZC te verwachten. De eindstand was 7-0 en buiten de schuld van de spelers werd het een niet erg aantrekkelijke strijd. In het begin was het niet aardig van de Veenendaalse spelers om bij gevaarlijke momenten voor het doel van keeper Jan Bakker, de twee uitgeschakelde spelers te laten ingrijpen. Aanvoerder Koomen betrachtte evenwel Een nieuwe BRIL in moderne modetinten. Een ZONNEBRIL met de sterkte van uw brille- glazen. VERREKIJKERS onder garantie PRISMAKIJKERS vanaf 90,00 TELESCOOPKIJKERS v.a. 52,50 Hoofdstraat 51, Tel. 3184, Vdaal Route vrydag 19 juni 1959 voor de 10 km R is rechtsaf, L is linksaf: Start: J. G. Sandbrinkstraat; L Kerke- wijk; 2e weg L Industrielaan; le str. R Zuivelstraat; le str. L Pelikaanstraat; einde R Ambachtsstraat; L Parallelweg; rechtdoor Middelbuurtseweg; bij pijl R zandweg over het spoor tot Cuneraweg; L Cuneraweg na plm. 80 mtr. R zandweg tot Oude Veenendaalse grintweg; R Oude Veenendaalsegrintweg; na bord gevaar lijke uitrit zandauto's R einde zandweg L Cuneraweg; le weg R Brinkersteeg; L Middellaan; R Boslaan; L Spoorlaan; R Kerkewijk; R J. G. Sandbrinkstr. Finish. Route vrydag 19 juni 1959 voor de 15 km R is rechtsaf, L is linksaf: Start: J. G. Sandbrinkstraat; L Kerke wijk; 2e str. L Industrielaan; le str. R Zuivelstraat; le str. L Pelikaanstraat; einde R Ambachtsstraat; L Parallelweg; rechtdoor Middelbuurtseweg; R Noorde lijke Meentsteeg; le Zandpad L vrij par cours) einde R Zuidelijke Meentsteeg; tot Cuneraweg; L Cuneraweg; R Veenen- daalsestraatweg omhoog tot bord AUTO WEG; R Autoweg, op viersprong rechts- aanhouden (Pijl) verder pijlen volgen tot Cuneraweg; L Cuneraweg. le weg R Brinkersteeg; L Middellaan. R Boslaan; L Spoorlaan; R Kerkewijk; R J. G. Sand brinkstraat Finish. Route zaterdag 20 juni 1959 voor de 15 km R is rechtsaf, L is linksaf: Start: J. G. Sandbrinkstraat; L Kerke wijk; le str. R Kanaalweg, einde L Geer- seweg langs houthandel van den Bosch; Geerseweg volgen tot Rembrandtlaan. R 20 meter Rembrandtlaan; L Adriaen van Ostadelaan; einde L Dijkstraat; R Dr. Coiynstraat; einde R maar daarna direct L Schimmelpenninckstraat; L Bergweg; ingang voetbalvereninging Veenendaal zandweg volgen tot Cuneraweg; R Cu neraweg richting Kasteel Prattenburg, daarna pijlen volgen door bos; Hotel La Montagne verplichte rust. Na rust Cune raweg richting Rhenen; L Brinkersteeg over spoorwegovergang Groeneveldse- laan (tussen Parallelweg en Industrielaan verzamelen) daarna Groeneveldselaan tot Benedeneind; L Valleistraat; Prins Bernhardlaan, Zwaaiplein, Hoogstraat, Hoofdstraat; Kerkewijk tot J. G. Sand brinkstraat Finish. Route zaterdag 20 juni 1959 voor de 20 km R is rechsaf, L is linksaf: De route is gelijk aan bovenstaande doch moeten in het bos pijlen met aanduiding 20 km volgen. Route woensdag 17 juni 1959 voor de 10 km. R. is rechtsaf; L. is linksaf Start: J. G. Sandbrinkstraat; R Tuin straat; Zwaaiplein schuin oversteken; L Prins Bernhardlaan; 2e str. L Mulders laan; le str. R Koninginnelaan; 2e str. L Jan van Nassaulaan; einde links Prin- sesselaan; le str. R Emmalaan; R. Nieu- weweg; le str. R Buurtlaan-west; op voorrangskruising rechtdoor Buurtlaan- oost; le weg R Polderweg volgen tot Be nedeneind; rechtdoor over brug Groene veldselaan; le weg L Grebbeweg; le weg R Ketelweg; le weg R Wageningselaan, op kruising rechtdoor Industrielaan; le str. L Ambachtsstraat; 2e weg R Paral lelweg; R Kerkewijk; R G. J. Sandbrink straat, finish. Route woensdag 17 juni 1959 voor de 15 km. R. is rechtsaf; L. is linksaf Start: J. G. Sandbrinkstraat; R Tuin straat; Zwaaiplein schuin rechts overste snel de nodige sportiviteit door de tè ijve rige spelers hierop te wijzen. Enkele aardige momenten deden zich toch voor. Zo was er een pijlsnelle aan val van de drie jongste spelers Wim van der Meer en Ad en Cel Slotboom, die op dat moment de voorhoede vormden. Door keurig en kwiek samenspel vormden zij de basis voor een doelpunt. De doelpunten kwamen van H. v. d. Loosdrecht (2), E. v. d. Loosdrecht, Koo men, Cel Slotboom, Ad Slotboom en Wim van der Meer, ieder één. Aantrekkelijker voor de toeschouwers was de wedstrijd VZC 2 - Vahalis 1 (Tiel) De oudere VZC-spelers, die in dit - sterke - zevental zijn ondergebracht vormden evenals vorig jaar een hechte ploeg, die de Tielenaren met een 5-1 overwinning geducht de tanden liet zien. H. v. Schup- pen nam drie van de vijf doelpunten voor zijn rekening; de overige kwamen van Van Dijk. Er waren mooie combinaties bij - mogelijk gemaakt door de zwakke Tielse tegenstand - die resulteerden in in nog fraaiere doelpunten, o.a. enkele doorslagballen en een achterwaarts inge schoten bal. Er was woensdagavond nog meer wa terpolo te zien in „Bergbad". De VZC- aspiranten overspeelden Zeist B volko men, hetgeen resulteerde in een 8-2 over winning. VZC 3 - de jeugdploeg - moest in Duinkikkers 2 (Soest) zijn meerdere er kennen. De gasten waren te snel voor de jeugdploeg, waarin het samenspel ook ver zoek was. Met de rust was het 0-3 en aan het slechte schieten van Duinkikkers en veelvuldig ingrijpen van keeper Suy- dendorp dankte men een gelijkluidende eindstand. ORIëNTATIERIT VOOR BROMFIETSERS Bromfietsers kunnen deelnemen aan een oriëntatierit, welke de Veenen daalse bromfietsclub „De Batavier" a.s. donderdag organiseert. Uitgezet is een mooi parcours over goede wegen. Er zijn fraaie prijzen beschikbaar. In schrijven donderdagavond vanaf half zeven bij fa. Rein Veenendaal, Gort straat. ...sinds 1862 Kerkewijk 9 - Veenendaa Tel. 0.8385-3043 GESCHENKEN VAN BLIJVENDE WAARDE VOOR koopt u bij Zandstraat 3 - Patrimoniumlaan 22 POSTDUIVENNIEUWS De duiven van de leden van de Vee nendaalse Postduivenvereniging „De Snelpost" maakten deze week een vlucht vanaf Orleans over een afstand van ongeveer 527 km. Om half zeven werden de duiven gelost en om 14.00.43 uur werd de eerstaankomende reeds geconstateerd. Trouwens, alle duiven vlogen goed, want de laatste prijswin nende duif meldde zich om 14.33.37 uur. De volledige uitslag: G. J. van Manen 1, 13, 17, 27; J. van Doorn 2; v. d. Bovenkamp-Rozenboom 3, 5, 26; P. W. van Zetten 4, 20, 24, 30; C. Donkelaar 6, 28; O. Verwoerd 7, 14; J. van Nieuwamerongen 8; A. D. v. d. Bosch 9, 18, 22, 32; A. van Asselt 10, 15, 21; C. van Asselt 11; C. van Ginkel en Zn. 12, 23, 25, 33; J. van Geeren- stein 16, 19, 29, 34; B. van Zetten 31; Joh. van Manen 35; J. van 't Veen 36. POSTDUIVENNIEUWS De eerste Veenendaalse postduivenver eniging „De Luchtreizigers" heeft deel genomen aan de wedvlucht vanaf Orleans 526 km. De eerste duif meldde zich bij H. de Vos. De verdere uitslag is als volgt: H. de Vos 1, 6; Baars-Rotterdam 2, 5, 8; K. de Ruiter 3; H. van Kooten 4, 7, 10, 14; A. Bleijenberg 9, 13; G. Fasse 11, 12, 15, 16. school met de bijbel. ken; L Pr. Bernhardlaan; 2e str. L Mul derslaan; le str. R Koninginnelaan; 2e str. L Jan van Nassaulaan; einde links Prinsesselaan; le str. R Emmalaan; R. Nieuweweg; le str. Buurtlaan-W; op voorrangskruising L Stationsstraat; 2e weg voorby viaduct Rijksweg 12 R Trapjesweg einde Trapjesweg bij laatste boerderij rechts over het erf (vrij par cours pijlen volgen over vlonder rechts daarna over het erf van landbouwer Ro- zenboom naar Griftweg; L Griftweg, einde Griftweg R Kade; R Pakhuisweg; bij le splitsing L bij 2e splitsing R Buurt- laan-Oost; Over viaduct le weg L op driesprong R Zuiderkade tot Meentdijk; R Meentdijk; Benedeneind; Valleistraat; Prins Bernhardlaanj Zwaaiplein schuin links L Tuinstraat; J. G. Sandbrinkstraat Finish. Route donderdag 18 juni 1959 voor de 10 km R is rechtsaf, L is linksaf: Start: J. G. Sandbrinkstraat; L Kerke wijk; over spoorwegovergang 2e str. R Patrimoniumlaan; 3e str. R Frans Hals laan; le str. L Jan Steenlaan; 3e str. L Aart de Gelderstraat; 2e str. R Dijk straat; einde R Slaperdijk rechtdoor tot Rode Haan; over Rode Haan R Munni- kenweg; le str. R Gortstraat; Davidsplein rechtdoor Korte Molenstraat; le str. L Molenstraat; le str. L Kostverloren; R Zandstraat; le str. R Beatrixstraat; L Achterkerkstraat; Markt; R Kerkewijk; L J. G. Sandbrinkstraat Finish. Route donderdag 18 juni 1959 voor de 15 km R is rechtsaf, L is linksaf: Start: J. G. Sandbrinkstraat; L Kerke wijk; over spoorwegovergang 2e str. L Jan Steeenlaan; 3e str. L Aart de Gel derstraat; 2e str. R Dijkstraat; einde R Slaperdijk; over spoorwegovergang L Dwarsweg, Dwarsweg blijven volgen tot voorbij Kamp Overberg; le weg rechts volgen R op Overberg aan; over spoor wegovergang R Haarweg, einde Haarweg L le weg rechts zandweg (vrij parcours) L Dwarsweg; L Slaperdijk; Rode Haan; R Munnikenweg; R Gortstraat; L Zand straat; 2e str. R Beatrixstraat; L Achter kerkstraat; Markt; R Kerkewijk; L J. G. Sandbrinkstraat Finish. zacht plastic, onbreekbaar gemakkelijk mede te IQ p*- nemen -L-7 slagvast plastic, OC p* voor rokken, no-iron blouses of overhemden plastic, met potje AQ pf- diverse kleuren plastic grote maat, 10 liter inhoud prima werkemmer, voor slechts Beslist eerste keus Alleen dinsdag 16 juni Hoofdstraat 7, Veenendaal, Tel. 3103 G.V.V.V. SPEELT ZATERDAG VRIEND SCHAPPELIJK TEGEN C.J.V.V. De kampioen in de westelijke vierde klasse zaterdagvoetbal GVVV, gaat al vast polsen wat de derde klasse biedt. Zaterdag spelen zij een vriendschappe lijke wedstrijd tegen de Amersfoortse derde klasser CJVV. Wij nemen aan dat de Veenendalers het tegen deze bekende sterke ploeg niet ge makkelijk zal krijgen, maar zij kunnen nu laten zien wat zy waard zyn. R.A.I.-GERAAMTE GROEIT IN AM STERDAM. Op het Europaplein in Amsterdam-zuid begint het beton-skelet van de nieuwe R.A.I., welk enorm ge bouw in 1961 moet worden opgeleverd, nu herkenbare vormen aan te nemen. De vertragende werking van het heiers-con- flict wordt langzamerhand teniet gedaan. De foto toont het enorme werk in uitvoering. '-/S De predikant van de Ned. Herv. gemeente van Scherpenzeel, ds v. d. Linden, heeft in verband met zijn vertrek naar Amsterdam, voor een overvolle kerk een ontroeren de afscheidsdienst gehouden. Als tekst voor zyn predikatie had de scheidende dominee Handelingen 20 vers 32 gekozen, een gedeelte uit de Schrift dat handelt over het afscheid van de apostel Paulus aan de kust van Miletië. Na de predikatie sprak wet houder Valkenburg namens het gemeentebestuur en zondagsschool. Aan het slot van de dienst maakten zeer velen van de gelegenheid gebruik persoonlek van ds v. d. Linden afscheid te nemen. Ik heb altijd naar mijn beste weten de blijde boodschap van het Evangelie aan de- gemeente doorgegeven. Meermalen, aldus de scheidende predikant, heb ik af scheid genomen in mijn loopbaan en hoe wel vijf jaar en acht maanden niet zó lang is, is het toch voldoende om met weemoed aan het afscheid te denken. De liefde en het medeleven hebben wel by- zondere banden gesmeed. De predikant zei dankbaar te zyn voor de trouw waarmede de Hervormde ge meente altijd ter kerke was gekomen, waardoor ook het voorgaan vele malen een feest was geweest. Veel blijdschap maar ook donkere uren had hij in de ge meente meegemaakt, als men een dier bare moest verliezen. Tydens de predi katie maakt zich meermalen ontroering van de predikant meester. In zyn dankwoord betrok ds v. d. Lin den allereerst het gemeentebestuur voor de samenwerking op velerlei terrein. Ook zijn collega, ds Schipper uit Edervcen en de kerkeraad bracht hij dank voor de samenwerking en de wijze waarop men hem had bygestaan. Sprekend over de kerkeraad zei ds v. d. Linden o.m. „Ik heb geen luie kerkeraad gehad, integen deel, ik heb er altyd veel steun van on dervonden." EEN BLIJVENDE PLAATS Prettig was ook de samenwerking ge weest met de plaatselijke Gereformeerde kerk en de talrijke jeugdverenigingen met hun leidsters of leiders. Toen hij in Scherpenzeel kwam was de predikant be duusd geweest over het grote bezoek aan de catechisaties, terwijl hij nu zeer dank baar was dat het altijd zo gebleven is. Een woord van dank richtte de predi kant tevens aan het adres van de hoof den van beide openbare scholen, alsmede het personeel en schoolbestuur van de „Het schone en gastvrye Veluwse dorp je Scherpenzeel heeft een blijvende plaats in mijn hart veroverd", aldus besloot ds v. d. Linden zyn afscheidspredikatie. Een lange rij van sprekers vormden het slot van deze dienst. Na wethouder Val kenburg, die sprak namens het gemeente bestuur en zondagsschool, voerden ds v. d. Veen namens de Ger. kerk, de heer Rees namens kerkeraad en kerkvoogdy en ds Schipper van Ederveen namens de ring en de classis, het woord. Allen roemden het werk van de predikant, die zij node zagen vertrekken. De heer Rees verzocht de aanwezigen de scheidende herder staande Psalm 121 vers 4 toe te zingen. Hierna werd de gelegenheid geboden persoonlyk van ds v. d. Linden afscheid te nemen, waarvan vrywel door iedereen gebruik gemaakt werd. official dealtft Fa. J. v. d. HORST Rhenen, TeL K 8376-484 (19) Aram kan zijn ogen byna niet geloven. Hebben de mannen hem dan zonder meer in de steek gelaten? Zijn ze misschien een eind verderop gaan liggen. Op nieuw bestijgt hij de rotsen en zoekt een punt, van waar hy over zee kan uitzien. Doch hoe hy ook speurt, van het schip is geen spoortje meer te zien. Uitgeput zet Aram zich op de stenen. „Daar zit ik nu", mompelt hij in zichzelf. „Moederziel alleen in een wildde geest. Weer hoort hij de angst in diens stem, als Gemeente Rhenen PATIEEL UITBREIDINGSPLAN ZANDHEUVELSTRAAT Het hoofd van het gemeentebestuur van Rhenen brengt ter openbare kennis, dat gedurende het tydvak van 15 juni t.e.m. 11 juli 1959 ter gemeentesecretarie afdeling financiën, voor een ieder ter in zage ligt een ontwerpplan tot vaststelling van een patieel plan van uitbreiding re gelende de bestemming in onderdelen van de gronden gelegen naby de Zand heuvelstraat. Gedurende bovengenoemde termyn kunnen belanghebbenden bezwa ren inbrengen by de gemeenteraad. Rhenen, 11 juni 1959 Gemeente Rhenen DRANKWET Burgemeester en wethouders van Rhenen brengen ter openbare kennis, dat op 4 juni 1959 bij hen is ingekomen een ver zoekschrift van Hestrinus van den Berg, wonende te Eist (gem. Rhenen), Ryks- straatweg 21, van beroep bakker, om een volledige vergunning voor de volgende lokaliteit: de westelyke beneden-lokali teit van het perceel Ryksstraatweg 21 te Eist (U.) Binnen twee weken na dagtekening van deze bekendmaking kan ieder tegen het verlenen van deze vergunning schrifte- lyk bezwaren by ons inbrengen. Rhenen, 11 juni 1959. Het hoofd van het gemeente bestuur, L. BOSCH VAN ROSENTHAL. VEENENDAAL Geboren: Ruth, z. v. J. van den Brink en J. A. Werkman; Johannes Hendrikus, z. v. J. Septer en A. E. Zaayer; Janna, d. v. W. van Engelenburg en H. B. van Veenendaal; Arie Johannes, z. v. J. G. van Zanten en A. Bos; Willy, d. v. J. van Stuivenberg en C. H. W. van Os; Gerrit, z. v. R. van Manen en Th. van der Wey- den; Teunis Geertrudus Dick, z. v. C. Bolderman en W. Breeschoten. Ondertrouwd: J. N. Bakker en W. van de Scheur; C. M. Mulder en A. van de Lustgraaf; A. O. Middelhoven en W. Roest Getrouwd: H. van Harten en F. Willem- sen; G. J. van de Bovenkamp en G. Schoonderbeek. Overleden: Gerrit Cornells van Ooijen, 16 jaar. GELDERS VEENENDAAL EN EDERVEEN Geboren: Hendrikus, z. v. H. van Beek en W. H. van Ginkel. Ondertrouwd: J. Breunissen en J. J. Kloot. RHENEN Geboren: Willemientje, d. v. G. van Ede en G .Onink; Yvonne Maria, d. v. E. Hooft en M. C. W. Jaspers; Aalbert Johannes, z. v. J. Heikamp en C. de Kam per; Simon, z. v. L. W. van Veldhuizen en N. van Veldhuizen; Wilhelmina Petro- nella, d. v. J. Bos en G. Elands. Ondertrouwd: R. van Laar en J. van den Broek. Getrouwd: W. van Manen en H. Bos man. Overleden: Evert Korver, 66 jaar, geh. met B. F. Berensen; Gerrit Cornelis van Ooyen, 16 jaar; Metje Budding, 71 jaar, wed. van A. van Nieuwamerongen; Fran- ciscus Wijnberger, 62 jaar, geh. met W. F. G. Schouten. AMERONGEN Geboren: Klazinus Adriaan, z. v. D. C. van Kuilenburg en G. D. Willemsen; Jo hanna Gerritje, d. v. T. de Wit en G. H. van Dyk. Overleden: Harmina van Donkelaar, 60 jaar, echtgen. van E. Vermeer; Wou tertje van Straten, 69 jaar, echtgen. van A. Rebergen. SCHERPENZEEL Geboren: Jan Adrianus, z. v. W. Ach terberg en J. E. v. d. Wetering; Ingrid Wilma, d. v. J. Schipper en H. C. W. van Loon. Ondertrouwd: H. T. Schipper en E. de Vries. Getrouwd: J. v. d. Broek en B. Werk man; C. J. Oordhof en A. C. Jansen. RHENEN Ingekomen: A. van Hunnik van Ossen- drecht; R. van de Weerd van Veenendaal; H. A. J. Kok van Amsterdam; P. J. van der Velden (gez.) van Renkum; F. H. F. de Bree van Bussum; G. M. Eekhof g.m. C. van Laar van Tiel. Vertrokken: M. C. C. Heller naar Ub- bergen; F. H. W. van Scharrenberg naar Barneveld; H. G. Gerrits (gez.) naar Vee nendaal; H. Bosman g.m. W. van Manen naar Veenendaal; J. J. Molenaar naar Zeist; C. J. van Verseveld (gez.) naar Lienden; J. H. W. Breukelaar (gez.) naar Amersfoort. AMERONGEN Ingekomen: F. Spies van Avereest; J. C. Haagen van Arnhem. Vertrokken: M. de Bruyn naar Alphen aan de Rijn; A. C. Lohn naar Papen- drecht; J. Wildeman naar Hoogeveen; G. Pluijgers-Pluygers naar Amersfoort; J. E. Been naar Delft. RHENEN OOGST VAN DE STRAAT Aan het politiebureau te Rhenen wer den gedurende de afgelopen week aan gegeven de volgende voorwerpen. Gevonden: paar witte dameshandschoe nen; zwart damesvest met groen geruit hoofddoekje; witte plastic ceintuur; wit kinderschoentje; blauwe rijwieltas; witte glacé herenhandschoen; geel kinderjurk je. Verloren: rybewijs t.n.v. A. M. d. Kruijf zilveren dameshorloge met zilveren scha kelarmband; contactsleutel nr. B 1423 v. Mercedes Benz; twee zwemabonnem.; br. lederen, portem. inh. 40,-; twee zwem broeken en een badhanddoek; gouden trouwring HB 28-l-'54. vreemd land! Wat moet ik doen? Waar kan ik heen gaan?" Een ogenblik denkt hij eraan, de kust te vol gen. Dan moet hij toch wel ergens weer een dorp vinden met vissers, die bereid zyn hem van hier weg te brengen. Doch dan staat ineens weer het beeld van de bewusteloze en gebonden vreentdeling hem voor hy de naam Korban stamelt. Heeft hy geen dure eed gezworen, dat hy de dood van die man zal wreken? Vastbesloten springt hy overeind. „Ik kan hier niet weg", mompelt hy. „Dat moet een vingerwyzing van het lot zyn. Ik ga Korban opzoeken!" (Wordt vervolgd). De eieren zy» goedkoop! Wie zou er nu niet vaker dan anders van willen ge nieten? Eieren bederven niet gemakkelyk en zyn gauw tot een smakelyke schotel te verwerken, zodat ze 's zomers een uit komst kunnen zyn. Al zult u er niet toe komen alle bestaande eiergcrcchten - die tientallen bladzyden van een kookboek vullen - eens te proberen, wat variatie zal u toch wel welkom zyn. Om met de aankleding van een gekookt ei te beginnen. Voor een warm gerecht kunt u gehalveerde hard gekookte eieren bedekken met een kerrie-, mosterd-, to maten- of peterseliesaus. Om het oog wat te gunnen kunt u ze opdienen in een rand van rijst, macaroni of aardappel puree of - wanneer u gewone gekookte aardappelen geeft - ze omringen met driehoekjes gebakken brood. Met heel gelaten zacht- of niet geheel hardgekookte eieren en met gepocheerde eieren kunt u dit ook doen. Natuurlijk kunt u hardgekookte eieren in plaats van ze te halveren ook in plak jes gesneden en dakpansgewys neerge legd, met saus opdienen of in partjes ge sneden en in een of ander patroon gelegd. Geeft u de voorkeur aan een koud eier- gerecht, dan kunt u dat gemakkelyk ma ken door de hardgekookte eieren in een kapje van een tomaat of in een gehal veerde tomaat te zetten, de ene keer eens met de tomaat naar boven (en wat ma yonaise op de hoed), een andere keer eens met de punt van het ei naar boven (en een klappertje, blaadje peterselie of stukje paprika als garnering). Desge wenst legt U er kropsla omheen of mooie plakken gekookte aardappel, die met olie en azijn op smaak zijn gemaakt. Bedekt U de koude gehalveerde eieren met mayonaise en legt U er nieuwe ha ring, garnalen en/of vis uit blik by, dan hebt U een variatie op de Russische eie ren, een gerecht dat niet altyd vooraf gegeven behoeft te worden, maar uitste kend als hoofdschotel dienst kan doen. Dikwyls wordt het Russische ei uitge breid met een aardappel- of huzaren- slaatje. Ook in combinatie met plakjes worst, opgerolde plakken ham of andere gerookt vlees is van gekookte eieren een smakelyke, pittige schotel te maken. Nog even enkele variaties met gebak ken eieren. De combinatie met gebakken bacon, spek en ham is welbekend. Pro beert U het eens anders en dien de eie ren op op apart gebakken plakken kaas of tomaat, met stukjes gesmoorde padde stoelen (b.v. cantarellen) of gefruite ge snipperde uien. Bestrooit U na het bakken de eieren eens met wat geraspte kaas en laat het geheel dan nog even zachtjes nabakken in de afgedekte koekepan of in de oven. Kerrie- of paprikapoeder kan de eie ren - als u dat wilt - pittiger maken. Ook wanneer u de gebakken eieren zonder toevoeging opdient, staat het ge zellig een kleine garnering aan te bren gen, al zyn het maar wat takjes peter selie, een paar augurkjes, tot waaiertjes gesneden, of wat radysjes. VEENENDAAL Oude Kerk 9.30 uur ds Van Wakëren van Stad en Haringvliet, 5 uur ds Vroegin- dewey. Julianakerk 9.30 uur ds v. d. Pol, 5 uur ds Van Wakeren. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds Vroeginde- wey, 5 uur ds Wisgerhof. Sionskerk 9.30 uur Prof. v. d. Linden van Utrecht, 5 uur kandidaat Rebel. Veeneind 3 uur ds Wisgerhof. Dykstraat 2.45 uur ds Vroegindewey. Ger. Kerk Kerkewyk 9, 10.30 en 5 uur Prof. Coolen van Kampen. Ger. Kerk (OCB) 9 en 3 uur ds Smelik. Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat 9.30 en 5 uur ds Heerma. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30 en 5 uur Prof. Van der Meijden van Den Haag. Ger. Gem. syn. geb. „Eltheto" 9.30 en 5 uur leesdienst. Ger. Gem. Fluitersstraat 9.30 en 5 uur leesdienst. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds Simoons van Wierden. Leger des Heils 10 uur heiligingsdienst, 12 uur zondagsschool, 6.45 uur open luchtsamenkomst, 7.30 uur verlossings samenkomst. RK Kerk Salvatorkerk Patrimoniumlaan 8 en 10.15 uur H. Mis, 7 uur Lof. H. Willibrordkerk Nieuweweg 8 en 10.15 uur H. Mis, 5 uur Lof. Herst. Apost. Gem. i.d. eenh. der Apost. Godsdienst 10.15 en 16 uur, woensdag 19.30 uur. Ned. Herv. Kerk „Sola Fide" 10 uur ds Van 't Hof van Tiel, 5.30 uur ds Van Endt van Utrecht. RHENEN Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 uur ds Lam van Lunteren, 5 uur ds Severyn van Bunnik. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 10 uur ds Dykstra van Rhenen, 6.30 uur ds Hooikaas van Zeist (Jeugddienst). Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst, woensdag 17 juni 7 uur dhr Kamp van Utrecht. ELST Ned. Herv. Kerk 10 uur ds De Jager van Amerongen, 6 uur ds v. d. Pol van Vee nendaal. Oud Ger. Gem. 9.30 en 6 uur leesdienst, 17 juni 7 uur ds du Marchie van Voort huizen. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk 10 uur dhr v. d. Born, 6.30 uur ds Van Viegen. Oud Ger. Gem. 9 en 6.30 uur leesdienst. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk 10 en 5 uur ds De Jager. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds Zwaan. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds De Pree van Veenendaal. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds Schip per. Ger. Gem. 9.30 en 6.45 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 7 uur leesdienst. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds Peut (H.A.) Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds Molenaar. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds D. v. Dieren uit Ede, 2.30 uur ds Den Oudsten uit Amersfoort. Vrijz. Herv. 10.30 uur dhr E. C. Ninaber in de Schans. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds P. W. v. d. Veen. Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst in noodgebouw. Ger. Gem. 10 en 6.30 uur dhr B. Roest. VEENENDAAL: Dr. W. Remme, tel. 2061. RHENEN: Dr. Stegeman, Herenstraat 69, tel. 315. EDERVEEN, DE KLOMP, LUNTEREN: Dr. v. d. Scheur Lunteren, tel. 08388-460 RENSWOUDE; Dr. Th. S. ter Velde, tel. 450 (eigen praktyk). SCHERPENZEEL: Dr Wensink, tel. 03497- 220. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: Dr. v. Ommeren te Eist, tel. 03877-217. SCHERPENZEEL: Dr. H. G. J. Wensink, Dorpsstraat, tel 03497-220. Zojuist verschenen f 1.75 Echt iets voor vaderdag BOEKHANDEL Fa. Jac. van Hardeveld Hoofdstraat 60, tel. 2025, Veenendaal Filialen te Scherpenzeel en Leersum FIETS CONTRA BROMMER Door een onhandige manoeuvre kwam maandag het zoontje van de fam. v. D. uit Overberg met zijn fiets in aanraking met een passerende bromfiets. Het kereltje liep bij de val partij een hersenschudding op. EERSTE STEEN GELEGD VOOR NIEUWE SCHOOL Zaterdagmiddag vond in Ederveen de eerste steenlegging plaats van de nieuwe Ned. Herv. school, die achter de kerk zal verrijzen. Een en ander geschiedde met enige plechtigheid en werd verricht door de plaatselijke predikant en voor zitter van het schoolbestuur, Ds K. Schip per. De kinderen van de school waren on der leiding van hoofdonderwUzer Valk hof op het terrein aanwezig en zongen gezamenlijk Psalm 100, waarna Ds Skip per een gedeelte uit Spreuken las. Ds Schipper ging voor in gebed en hield een korte toespraak, waarin hy gewaagde van de waarde van het christelyk onder- wys in een wereld van techniek. Ondanks de straalvliegtuigen en raketten, die de wereld schijnen te beheersen, zal toch Gods Koninkryk zegevieren, zodat onze kinderen op deze basis dienen te worden opgevoed. Spreker bracht dank aan de genodig den voor hun komst, speciaal de architect en de werkers, die de school zullen bou wen. Vervolgens sprak Ds Fokkcma namens de gemeente Ede. Dit was niet de eerste school in de gemeente Ede, waarvan de eerste steen wordt gelegd, aldus Ds Fok- kema. Integendeel, het aantal ligt dichter by de 70 dan by de 60. Een bewijs dat Ede onderwijs-minded is. Ook Ds Fokkema wees op de kracht die van het christelyk onderwys in later le ven uitgaat en die daarom van groot be lang is voor het opgroeiende geslacht. Nadat architect Hardeman nog woor den van waardering had gesproken, volgde de eigenlijke plechtigheid, waarbij Ds Schipper de eerste steen inmetselde. De schoolkinderen zongen nog Psalm 84 vers 6 en het Wilhelmus, waarna de genodig den zich voor een byeenkomst naar het gebouw achter de kerk begaven en de kinderen nog werden getrakteerd.

De Vallei | 1959 | | pagina 2