p/ju4reu «pr* PAUK ^LMELt 9. L. HEI] OF U NU UITGAAT OF THUIS BLIJFT, D. J. ANBEEK PORTIEK AANBIEDINGEN VOOR VADERDAG ';/7 MELIS OPTIEK S- BOS Corsettenhuis WouCy(l Bij groeiende welvaart kleiner percentage voor textiel FDF, Burgerlijke stand KORBAN KERKDIENSTEN VOOR VADERDAG Jan van Schuppen AUTORULES De Vallei Uw blad! Waterpolo voor de komende week DINSDAGKOOPJES Luchtreinigers Tafelkleden Tafelmessen BETER ZIEN BETER UITZIEN „Caecilia" 55 jaar Kapsalon „Mattheu" gemoderniseerd Televisie biedt niet alleen ontspanning de verschrikkelijke Zondagsdienst doktoren Officiële bekendmaking Ingekomen en vertrokken Gevonden en verloren OVERHEMDEN WEEK-END SHIRTS DASSEN SOKKEN „PONTIAC DEV&OUW DIE BEkTENT KOOPT BIJ Zie onze speciale 95 en nog vele andere koopjes! toch is het prettig er verzorgd uit te zien Corsetten Gaine's en B.H.s Arwa Kousen Damespyama's Zakdoeken Baby artikelen - luier- uitzetten autorijles Volkswagen- verhuur A. Bakkenes VERMEULEN Garage firma J. Hogendoorn Zn A. H. VAN WAGENSVELD BUURTLAAN-W. 113 - VEENENDAAL Vijf en veertig jaar veurdat et meziek van Nannenberg de eerste noot uit de hooren joeg en de eerste roffel op de trommel bonkte was Garrit Diepeveen al op de weereld. En de meziek van Nan nenberg - teugeswoordig Seesilija - heb dur vijf en vijftig jaar blaaze en slaan opzitte, dus volges een heel eenvoudig reekensommegie is Garrit Diepeveen dur honderd. Nee, nog niet heelegaar, mar een ankommende dinsdag hoopt onze oudste geboore en getooge plaatsgenoot die dag te beleeve. Twee heuglike feite boove in De Vallei van een afgeloope woensdag. Wel een bietjie uit mekaar loopend, maar allebei gebeurtenisse et gedenke weerd. Veural as ie terug gaat kijke naar vroggere jaare die bij zukke geleegehee- des altijd weer naar boove komme. Wat een toestande vrogger en wat een heereleeve vandaag an den dag. Of net omgekeerd. Ik weet et soms niet meer. Wat is tur nou beeter? Zooas Garrit Diepeveen werke van 's morges zes tot saavus zeuve veur drie kwartjies in de week en tevreeje zijn of meedraaie in onze tijd van welvaare, mar ontevreeje zijn. De muuzikante van Nannenberg blieze op instremente, waar bij de eerste toone van et „Wien Neerlands bloed" de motte om de oore vlooge. Zoo oud was et me- ziektuig, waaroover ze toenderted koste beschikke. Mar zouwe ze - eerlik gezeid - dur nou meer schik in hebbe mit al die mooie afgebieste pokkies en blinkende blaaspijpe? Dat zei nog mar heelegaar de vraag weeze. Toch magge we blij weeze, dat de om- standigheedes van vrogger naar de jaar- talleboekies zijn verweeze. Mar dat mot te we dan ok beseffe. En allemaal bij me kaar es een keer zegge: nou is et genogt. Een punt dur achter. We zijn hoog ge- nog gesteege op de ladder; we trekke een ieder op tot een redelik peil en daarmee uit. Ach, ongemarkt zit je je eige al weer teege te spreeke bij zukke idijaale. Want as Pietjie omhoog getrokke wordt tot een reedelik peil dan meent Jantjie dat zijn reedelike peil weer zoveuls te hooger komt te ligge. En zoo blijf ie mar rond draaie. Ik heb et em niet gevraagd, mar et lekt mijn dat zoo'n oud mins as Garrit Diepeveen daar stillegies om ken lache. Want daar zei ie toch op zoo'n leeftijd wel boove staan. Eigelik moste we mit alles es te raaje gaan bij de oudste onder de ouwe. Daar zouwe we meschien meer wijs heid bij opsteeke dan bij al die knappe koppe - en de hoofde die daar veur deur gaan - bij mekaar. Zoo'n hooge bejaarde zou wel zegge, as ie bij em te raaje kwam, „as ie een maal op zooveul jaare gekomme bin dan denk ie daar helegaar anderst over jon- chie." Ouwerdom mot men eere. En heele hooge ouwerdom nogmeer. Niet omdat et nou zoo'n verdienste is, want je ken daar gelukkig weinig an doen. Mar al- leenig mar om te laate merke dat de ouwerdom dur nog bijhoort. Ik spreek recht uit me hart, beste min- se, as ik zeg, dat ik niet geloof, dat ze de verjaardag van Garrit Diepeveen nou in de oopebaarheid gesmeete hebbe om daar" de jaarige in de eerste plaats een plezier mee te doen. Nee, ik geloof eer der veur et nieuws. En al met al zouwe we op zoo'n menier de hoofdpersoon zelf oover de kop kenne zien. Laat dat niet gebeure, beste leezers van me. Laate we Diepeveen laate mer ke, dat heel Veenendaal mit em mee leeft. Dat heb tie dan wel niet verdiend deur honderd jaar te worde, mar hij heb dur wel recht op. Laat dit een bescheije begin zijn van et meedeleeve. Diepeveen, de beste wen- se van één van die jonchies uit et Veen, die ok meene bij de bejaarde te hoore, De komende week is er geen waterpolo in „Bergbad". VZC 1 gaat naar Amers foort voor een competitie-ontmoeting met Sedna 1. Voor VZC zal veel van deze wedstrijd afhangen. Momenteel gaat de Veencndaalse waterpoloploeg aan de kop van de competitie en een gelukkige om standigheid kan worden genoemd, dat Sedna in eigen bad een 1-1 gelijk spel bevocht tegen Flevo, maar anderzijds geeft deze uitslag reden tot waakzaam heid. Het zal inderdaad geen gemakkelijke opgave worden; Sedna is een jonge ploeg met snelle zwemmers en wellicht zijn de schietcapaciteiten van de Amersfoortse ploeg verbeterd sedert het vorige jaar. De wedstrijd wordt dinsdagavond a.s. gespeeld in Pesie's bad te Amersfoort. Aanvang half negen. Heren 2 speelt op dezelfde avond in Geldermalsen tegen Steenvliet 1. Maandagavond a.s. spelen de VZC- dames in Harderwijk tegen Woelwaters. geparfumeerd 2 stuks plastic, grote maat Een gedekte tafel QQ voor slechts 6 in doos met metalen handgreep, roestvrij A f^Cï per doos Alleen dinsdag 23 juni a.s. Hoofdstraat 7, Veenendaal, Tel. 3103 HERHAAL-INENTING TEGEN KINDERVERLAMMING Voorde kinderen geboren in '45, '46, '47, '48 en '49 en '58 die i.v.m. ziekte of andere geldige redenen nog geen eerste of twee de injectie tegen kinderverlamming heb ben ontvangen en voor de kinderen ge boren in '50 en '51, die nog geen derde injectie hebben gehad, bestaat op 29 juni 1959 van 2-3 uur alsnog gelegenheid tot inenting in het gebouw van de Gem. Ge neeskundige Dienst, Brouwerstraat 3 Ede. Dit geldt dus voor kinderen uit Ede, Bennekom, Lunteren, Ederveen, Otterlo, Harskamp, Wekerom en Gelders Veenen daal. Indien men niet meer in het bezit is van een oproepkaart, dient men zich hiervoor te vervoegen op de afdeling be volking van de gemeentesecretarie te Ede. Kinderen van andere jaarklassen heb ben enige tijd geleden reeds de gelegen heid gehad, een inhaalinjectie te ont vangen. IlBKBNFONDiLtvtKdNCltfc '{JÊP QtOIPlOPTieilN H00FD5TR 51 TEL 3I8A VEENENDOflL Een berekening van het geen in 1958 per Nederlander voor textiel is uitgege ven heeft een bedrag van 250 gulden tot uitkomst. De totale bevolking heeft dus in dat jaar ruim 2,8 miljard gulden om gezet in textielgoederen. De cijfers welke het Centraal Bureau voor Statistiek on langs heeft gepubliceerd, tonen echter aan, dat ondanks de indrukwekkendheid van de genoemde som, het aandeel van de textiel in de totale consumptieve uit gaven sedert 1951 is teruggelopen. In 1951 werd bijna 17 cent van iedere voor con sumptieve doeleinden uitgegeven gulden besteed aan textiel, maar in 1957 was het nog maar 14,1 cent en in 1958 zal het percentage vermoedelijk nog iets lager zijn geweest. Deze teruggang is gedeeltelijk het ge- In zeven jaren dus een verhoging van twee en een halve percent. Het is niet erg gewaagd te veronder stellen, dat de vraag naar tal van artike len in deze sector nog lang niet verzadigd is en dat zij sterker zal worden naarmate er meer ruimte komt in het budget van de Nederlander. Dit alles wil, nogmaals, in het geheel niet zeggen, dat het Nederlandse publiek „dus" minder textiel zal kopen. Het zal zich ongetwijfeld meer textiel aanschaf fen, doch deze vermeerdering zal geen gelijke tred houden met een verhoging van het inkomen. Uit het budgetonderzoek 1951 is geble ken, dat uitg .ven voor textiel, uitgedrukt in percentages van het inkomen, blijven stijgen tot een inkomensgrens, welke er- VEENENDAAL Geboren: Christiaan, z. v. F. van Dijk en T. Schoeman; Cornelis Hendrikus, z. v. A. Geurtsen en G. van Stempvoort; Hendrina Gerritje, d. v. D. J. van Manen en G. H. Bos; Hendrika, d. v. J. C. van den Bovenkamp en H. van Baaren; Hen drik, z. v. A. Diepeveen en H. Bouman; Geertruida, d. v. W. Blom en J. W. Bleijenberg; Willempje, d. v. E. C. Hop man en A. v. d. Vlist; Cornelis Georgius Hendrikus, z. v. H. Baars en C. Stuiven- vol; Johannes, z. v. J. Budding en W. de Koning; Bertha Anna, d. v. H. R. Takken en C. Klumpenaar; Elisabeth Johanne, d. v. J. Tanis en J. A. v. d. Schans. Ondertrouwd: G. Veldhuizen en G. Meijering; M. K. van den Heuvel en S. E. van Eden; J. Beumer en T. Heij. Getrouwd: M. van Voorst en G. Slot boom; H. Duits en M. Nugteren; T. Hop man en J. G. van den Bosch; H. van de Weerdhof en E. W. Selhorst; L. Veer en M. M. von Bannisseht. Overleden: Hendrika Gerritsen, 73 jaar, echtg. van H. Takken. GELDERS VEENENDAAL EN EDERVEEN Geboren: Albertje G., d. v. G. J. van de Kraats en S. Weivering; Willempje, d. v. W. C. de Kamper en H. van Garde ren; Steven, z. v. A. Geurtsen en A. Boon- zaaijer. Ondertrouwd: C. van Geerenstein en J. van der Meijden. RHENEN Geboren: Jacoba, d. v. M. Hilderink en J. Chr. de Kroon; Hildegarth, d. v. O. E. Lentze en E. van Zeventer; Nelis, z. v. E. C. van Laar en N. van Appeldoorn; Roelof, z. v. H. A. Hansma en H. Rip- hagen; Elisabeth Johanna, d. v. H. A. Hansma en H. Riphagen; Gijsbertus, z. v. C. J. van Egdom en A. M. Vonk; Nicolaas, z. v. N. Taverne en A. J. Blankenspoor; Neeltje, d. v. H. van de Scheur en W. van Esseveld; Albertine, d. v. H. van Veenendaal en E. van Os. Ondertrouwd: A. Muller en G. van Verseveld; R. A. van de Braak en H. Geurtsen; J. Vermeer en A. M. van Apel doorn. Getrouwd: R. Douwenga en H. C. A. van Albada. RENSWOUDE Geboren: Hendrika Adriana, d. v. C. Diepeveen en G. M. Demoed; Gerard, z. v. G. Leeuwdrent en J. G. H. van den Dikkenberg. Op nevenstaande foto het corps zoals dit in vroe ger tijden optrad. Hier zien we „Caecilia" in de muziektent op de feestweide aan de Kanaalweg. Dit optreden vond plaats ter ge legenheid van de. geboorte van Koningin Juliana volg van minder gunstige economische omstandigheden te zijn. Er zijn ook andere factoren in het spel. Een vermindering van het percentage van het textielverbruik in vergelijking met het geheel der consumptieve uitga ven, kan zelfs het gezamenlijk gevolg zijn van een stijgende welvaart. Als bij voorbeeld een gezin bij een jaarlijks toe nemend inkomen toch een zelfde bedrag reserveert voor het kopen van kleding, stoffering of huishoudelijk textiel, dan loopt verhoudingsgewijs het percentage voor zulke uitgaven ten aanzien van het gehele bestede budget terug. Er kan zich nog een andere situatie voor doen. Laten we eens aannemen, dat het jaar inkomen van een gezin 7000 gulden is ge weest en dat het daarvan 980 gulden heeft gebruikt voor textiel. Het heeft dan 14 percent voor textiel uitgegeven. Het volgend jaar bedraagt het gezins inkomen 8000 gulden en wordt er voor 1100 gulden, dus gemiddeld 10 gulden per maand meer textiel gekocht. Ondanks de hogere nominale uitgaven, blijkt het tex- tielaandeel in percenten uitgedrukt ge daald te zijn van 14 tot 13,75 percent. Het is een door bekende economen reeds vroeger waargenomen verscijnsel, dat bij een groeiende welvaart een steeds klei ner percentage van het inkomen wordt uitgegeven voor textiel. Dit is begrijpe lijk. Wie meer kan uitgeven, zal er eer der toekomen zijn geld te steken in luxe goederen of zogenaamde duurzame ver- bruiksgoederen. Televisie-toestellen, was machines, ijskasten, platenspelers, foto camera's, scooters en de kleine auto zijn aldus beschouwd concurenten van de textiel. Er zijn cijfers, welke te dien aan zien duidelijk de vergroting van de Ne derlandse welvaart etaleren. Van 1951 tot en met 1957 bedroeg het in percentages weergegeven aandeel van duurzame ge bruiksgoederen van het totaal der con sumptieve uitgaven achtereenvolgens: 10,6 9,9 10,3 11 12,1 13 en 13,1. Na enkele dagen gesloten geweest te zijn wegens verbouwing, heeft kapsalon „Mattheu" aan de Kerkewijk de deuren van haar herenkapsalon weer geopend, om voortaan de cliëntéle in een moderne en prettig aandoende omgeving te kun nen bedienen. Vergeleken bij het vorige interieur valt er vrijwel nergens meer een overeen komst te bespeuren. Alleen de toegangs deur en de etalageruit zijn hetzelfde ge bleven. Verder is alles grondig gemoder niseerd en praktisch ingericht. Een dubbele vitrine maakt het mogelijk de geëtaleerde artikelen zowel van bin nen als van buiten te bezichtigen. Voor de wachtenden zijn er moderne en ge makkelijk zittende stoelen en een dito bank geplaatst. Een levensgroot spiegel met drie Amerikaanse scheer- en knip- stoelen geven de salon een apart cachet. Kortom, zowel voor de heer Bermel als voor Veenendaal een grote aanwinst. gens tussen 6.000 en 7.000 gulden per jaar zou liggen. Boven die grens zijn de uit gaven voor textiel - uitgedrukt in gul dens - nog wel hoger, maar bij een per- centuële vergelijking lager. En dat meer dere geld zal voor textiel ook wel naar de luxere artikelen gaan. Het is bijvoor beeld best mogelijk, dat bij een inko mensvermeerdering van tien percent, de vraag naar luiers slechts drie percent groter wordt, maar die naar sportkleding 20 percent. De Verenigde Staten zijn er een goed voorbeeld van. In de tijd van negen jaar (19481956) steeg daar het in komen met 32 percent. In vergelijking met de omzetten van 1948 steeg de ver koop van vrouwelijke sportkleding met niet minder dan 256 en die van sporthem den voor mannen met 145 percent. Er werden eens zoveel rokken gekocht en hetzelfde kon gezegd worden van gor dijnen, stoelbekleding en dergelijke. De moderne „foundations" voor de dames stegen slechts met 46 percent, doch de corsetten gingen met 43 percent omlaag. De verkoop van losse herenjasjes en dito pantalons ging vooruit, maar die van kostuums enigermate achteruit. Nederland zal zeker niet hetzelfde beeld te zien geven. Maar als gevolg van de vermelde ontwikkeling en zich snel wijzigende levensomstandigheden, zullen ook hier ongetwijfeld veranderingen merkbaar worden in de textielaankopen. De steeds beter wordende verwarming in huis, kantoor en fabriek, een verlichting of uitsluiting van zware handenarbeid door sterkere mechanisatie en het vast staande feit dat de moderne huisvrouw steeds minder voelt voor strijken, stop pen en verstellen met daarenboven meer kansen op vrije tijdsbesteding, zullen be slist verschuivingen veroorzaken in kle- dinggewoonten en de aankleding van de woning. SCHERPENZEEL Geboren: Wilhelmina, d. v. J. Kater en T. Dooge; Marijke Sijtje, d. v. E. van Doorn en R. G. de Kruif. Ondertrouwd: G. v. d. Horst en E. van Harskamp; E. P. van Ginkel en G. J. Overeem. Getrouwd: H. T. Schipper en E. de Vries. (Vervolg van pagina 1) Ook de arbeidsanalyse kan door de te levisie vereenvoudigd worden. In plaats Van een calculator die achter de arbeider gaat staan met de stopwatch in de hand, wordt een camera onopvallend gemon teerd. Voordeel: geen storend op-de-vin gers-kijken meer, terwijl de betrokkene veel natuurlijker zal werken, wanneer hij de controle niet zo direct voelt. Eén nadeel zit er aan, tenminste voor de arbeider: hij kan nooit meer veilig even een sigaret roken, als de baas weg is. Tot nu toe werden de aanwijzingen tot het doen landen van vliegtuigen per ra dio gegeven. In de toekomst zullen pilo ten zelf hun positie kunnen beoordelen op het televisiescherm. Hierdoor wordt het landen heel wat veiliger dan tot nu toe. Ook de spoorwegen kunnen ruimschoots gebruik maken van de mogelijkheden van de televisie. De controle over de baan kan bijvoorbeeld heel wat veiliger ge maakt worden. In goederenstations kan het rangeren gecontroleerd worden door een televisietoestel. Door het instellen van een camera op een bepaalde plaats worden de nummers van de voorbijrijden de wagens genoteerd. Er zou nog meer werk bespaard kun nen worden en ongelukken vermeden. Denken we alleen maar aan het contro leren van het vuur in hoogovens en dampketels. Waar met radio-aktieve stof gewerkt wordt, kan een opname-camera het personeel in staat stellen, te contro leren zonder dat iemand de gevaarlijke zone beheft te betreden. In de kolen mijnen zouden camera's opgesteld wor den op elke gevaarlijke plaats. Eén man kan dan in een oogopslag alle gangen controleren. De mogelijkheden zijn on uitputtelijk. Men kan ze zelf nog op ver schillende manieren aanvullen. Vanzelfsprekend is men nog steeds in de periode van onderzoek en nog heel veel dient te worden geperfectioneerd. Maar de tijd is niet ver meer, dat de televisie in ons dagelijks leven een grote rol zal spelen en dat wij dagelijks, op het werk, op straat en 's avonds thuis ermee geconfronteerd zullen worden. Zoals de automatisering der bedrijven zal ook de televisie het werk van de mens verge makkelijken. Maar er dient vooral voor gewaakt te worden, dat het werkelijk bij vergemak kelijken en veraangenamen blijft en geen middel wordt om arbeid uit te schakelen. Zelfs de kostelijkste vinding moet haar juiste plaats beseffen. (21) Aram is op weg naar het noorden. Van het oude vrouwtje heeft hij nog een homp gedroogd vlees en wat water meegekregen. Zij heeft hem gezegd, dat hij het best deed om zo dicht mogelijk langs de kust te blijven en na enkele dagreizen zou hij dan vanzelf Korban's in de rotsen uitgehouwen burcht zien. Op alle mogelijke manieren heeft ze getracht, de Jonge held van zijn voornemen af te brengen, doch Aram's besluit stond vast en thans is hij reeds twee dagen onderweg. Het pad voert hem door een bos en plotse ling blijft hij staan en luistert ingespannen. Hij heeft zich niet vergist het rumoer, dat hij in de verte hoort, is wapengekletter. Voorzichtig sluipt Aram in de rich ting van het geluid en het duurt niet lang, of door de struiken heen ziet hij een troep van dezelfde haveloze bandieten, die hij enkele dagen geleden pas ontmoet heeft, in gevecht met enkele krijgers. Vlakbij hem is een der krijgers in een hevig gevecht gewikkeld met drie aanvallers (Wordt vervolgd). VEENENDAAL Oude Kerk 9.30 uur ds Vos van Benne kom, 5 uur ds Pol. Julianakerk 9.30 uur ds Wisgerhof, 5 uur ds Van Hensbergen van Renkum. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds Pol, 5 uur ds Vermaas. ^ionskerk 9.30 uur kand. Jansen van Loenen aan de Vecht, 5 uur ds Wisger hof. Veeneind 3 uur dhr Meyer, dinsdag 23 juni 7.30 uur ds Middelkoop van Zwolle Dijkstraat 2.45 uur ds Wisgerhof. Herst. Apost. Gem. i.d. eenh. der Apost. 10.15 en 16 uur, woensdag 19.30 uur dienst. Ger. Kerk Kerkewijk 9, 10.30 en 5 uur ds Firet van Amersfoort. Ger. Kerk (OCB) 9 uur ds Rouhema van Ede, 3 uur ds Smelik. Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat 9.30 en 5 uur ds Heerma. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30 en 5 uur ds Keuning. Ger. Gem. syn. geb. „Eltheto" 9.30 en 5 uur leesdienst. Ger. Gem. Fluitersstraat 9.30 en5 uur leesdienst, dinsdag 23 juni 7.30 uur ds Lichtenberg. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds De Pree. Leger des Heils 10 uur heiligingsdienst, 12 uur zondagsschool, 6.45 uur open luchtsamenkomst, 7.30 uur verlossings samenkomst. RK Kerk Salvatorkerk, Patrimoniumlaan 8 en 10.15 uur H. Mis, 7 uur Lof. H. Willibrordkerk, Nieuweweg 8 en 10.15 uur H. Mis, 5 uur Lof. Ned. Herv. Kerk „Sola Fide" 10 en 5.30 uur ds Nijkamp van Amsterdam (5.30 u. H. Doop). RHENEN Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur dhr De Vries van Lunteren, 5 uur ds Vroeg- indewey van Barneveld. Herv. Gem. 10 uur ds J. Dijkstra, 6.30 uur ds N. Kooreman. Prot. Bond geen dienst. Ger. Kerk 10 en 3.30 uur ds H. Volten. Ger. Gem. syn. 10 en 5.30 uur leesdienst. Ger. Gem. Plantsoen 10 en 5.30 uur lees dienst, donderdag 25 juni 7.30 uur ds Dorrestein van Opheusden. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst, woensdag 24 juni 7 uur ds Gebraad uit St. Philipsland. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur dhr Meyer van Veenendaal. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst. ELST Ned. Herv. Kerk 10 uur ds Vermaas van Veenendaal, 6 uur ds Koele van Nij- kerk. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur leesdienst, vrij dag 26 juni 7 uur ds Toes. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds Van Viegen. Oud Ger. Gem. 9 en 6.30 uur leesdienst. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds L. v. d. Peut. Ger. Kerk 10 uur ds Wiersinga van Gra- veland, 6.30 uur ds Ubels van Zwarte- broek. AMERONGEN Ger. Kerk 10 en 5 uur ds L. Zwaan. Ned. Herv. Kerk 10 en 5 uur ds J. de Jager. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 u. ds Schipper Ger. Gem. 9.30 en 6.45 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 7 uur leesdienst. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9.30 uur onbekend, 6.30 uur ds De Boer uit Lunteren. bed. H.D. Vrijz. Herv. 9.45 uur dhr E. C. Ninaber in Bethel. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds P. W. v. d. Veen. Ger. Gem. 10 en 6.30 uur dhr B. Roest. Ger. Gem. noodgeb. 10 en 6.30 uur lees dienst. VEENENDAAL: Dr. G. RUksen, Ferd. Bolstraat 36, tel. 2776. RHENEN: Dr. Paris, tel. 432. RHENEN: Dr T. Almekinders, Br. Engse- weg 44, tel. 577. EDERVEEN, DE KLOMP, LUNTEREN: Dr. Hey, De Klomp, tel. 08387-200. RENSWOUDE: Dr. Th. S. ter Velde, (eigen praktijk) tel. .450. SCHERPENZEEL: Dr. Renken, tel. 03497- 250. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: Dr. Kars, Amerongen, tel. 03434-273. Gemeente Ede BENOEMING RAADSLID De voorzitter van het Centraal stem bureau voor de verkiezing van de leden van de raad der gemeente Ede, maakt bekend, dat ter gemeentesecretarie, 3e afdeling, ter inzage ligt zijn besluit d.d. 13 juni 1959 tot benoeming van E. J. van Laar te Wekerom tot lid van de raad, zulks ter voorziening in de vacature ont staan door het ontslag van J. van Prooijen Ede, 13 juni 1959 De voorzitter van het Centraal stembureau, H. M. OLDENHOFF RHENEN Ingekomen: Th. van Meerten g.m. J. G. Smits (gez.) van Kesteren; C. van Garde ren g.m. R. Versteeg van Leersum. Vertrokken: M. S. de Groot g.m. J. Vrugt naar Purmerend; E. Ariese naar Wageningen; G. van Selm (gez.) naar Ca nada; W. J. Knieper (gez.) naar Ede. VEENENDAAL In het tijdvak van 3 tot en met 17 juni 1959 werden aan het bureau van politie te Veenendaal de volgende voorwerpen aangegeven. Gevonden: sleutel; antracietkleurige herenjas; schepnet; zwembroek; badmuts en handdoek, bruine kinderschoen, sleu tel; lipssleutel; bruine herenportem. met inh.; damesvest; autoped; muntbiljet van 2,50; laken en overhemd; bruin-beige handschoen; kinderwindjack; kindervest; schrijf- en carbonpapier; duimstok; kin dervest; zilveren gulden; dubbele rijwiel- tas; bruine herenglacé; rijwielsleutel, ring met sleutels; lipssleutel; blauw kinder jasje; blauwe jas met capuchon; wit da mesvest; zonnebril; plastic ketting en broche, kam met étui; duimstok; vulpot lood en pen in étui; rood leren portem. met inh.; alpinomuts; bril in étui; acten- tas met een broodtrommel; fietspomp; bruine portem. met inh. Verloren: 2 biljetten van 2,50; geel vest; bos sleutels; bruine damesportem. met inh.; autoped; zwembroek en hand doek; plastic badtas inh. handdoek, bl. zwembroekje en rood zwempakje; pen sioen legitimatiekaart; autoped; rode zwembroek en baddoek; autoped; geel damesvest; donkere bril; rode portem. m. inh.; wieldop; dubbele fietstas inh. schoe nen; geel damesvest; rode damesportem. met inh.; zwemabonnement; zwarte re genmantel; rode meisjesportem. met inh.; blauw jack; dubbele rijwieltas inh. ge reedschap; bankbiljet van 10,-; linnen badzak, inh. handdoek, zwembroek, kou sen en een trui; bruine herenportem. met inh.; gouden polshorloge; spatscherm van .Solex'; damesring; damesshawl; jongens jasje; blauw kinderjasje; doublé hals ketting; bruine damesportem. met inh.; driewielig kinderfietsje; pakje waarin een rok. RENSWOUDE Gevonden: grijs-gestr. damesmantel (hing over een prikkeldraadheining aan de Utrechtseweg); japon in papieren zak van V D; net; zonnebril in gele étui; aangelopen Belgische herdershond (don kergeel). Verloren: kentekenplaat van vracht auto (RF 35-12); donkere bril (leesbril). in een eerste klas sortering bij HERENMODE-AFDELING Hoofdstraat 90, Veenendaal als blijvende herinnering HORLOGERIE Hoofdstraat 91 Tel. 3034 ZUIVER WOLLEN DAMESVESTEN APARTE KLEUREN DIVERSE MATEN H DOFDSTRAAT 43-45 FRANS HALSLAAN 26 VEENENDAAL iets waar vader plezier van heeft, dus VEST SPORTPULLOVER PYAMA SOKKEN OF ANKLETS ZAKDOEKEN van de allerbeste binnen- en buitenlandse fabrieken voor elk figuur en iedere beurs de kous met alle voordelen vanaf 2,45 echt iets moois de volledige collectie SWAN en KLEUTERKLEDING, echt iets aparts HOOFDSTRAAT 66a TELEFOON 2976 NIET ALLEEN VOOR MAAR OOK VOOR NAAR Pakhuisweg 6, Veenendaal Telefoon 08387-332 Het Juiste adres voor alle VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN VERKOOP VAST! GOEDEREN WONINGBEHEER TAXATIES Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau Beëdigd als makelaar en taxateur Mr. Heemskerkatraat 9 Veenendaal Voor naar Telefoon 2454 Nieuweweg 151-153 Veenendaal MAKELAARS- EN ASSURANTIEKANTOOR TELEFOON 0 8385-3003

De Vallei | 1959 | | pagina 2