Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Commissaris der Koningin verrichtte officiële opening van Juliana Ziekenhuis De Wereld van WEEK-tot-WEEK Wist U... Bestuur zond aan H.M. de Koningin een telegram m WAAR IS DE VALLEI-RIKS? Daar wordt iets groots verricht! DELTAPLAN Leidsche Wolspinnerij N.V. vierde zilveren jubileum AMERONGEN RENSWOUDE ACHTERBERG OVERBERG ^thlo^es 33e jaargang VRIJDAG 3 JULI 1959 Nr. 53 Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel Ziekenhuis drijft op toewijding van personeel BADTASSEN BADMUTSEN ZONNEBRILLEN ZONNEBRANDCRÉME en -OLIE Fa. J. F. TAK Werkstuk van mijn leven Geen politiek Hulde! Tweede predikant bij „Sola Fide"? Door onbekende gevonden AS 398560 NIEUWE METHODEN EN MAMMOET-MACHINES Uittocht met 22 touring-cars Ruim 900 personen Geschenken voor het Julianaziekenhuis Andriesorgel middelpunt van geslaagd kerkconcert Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER Ynotei™ Dames Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 - Girono. 583427 Redactie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kum:en ook worden opgegeven b{j de agentschappen van „De Vallei" in de plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale contractprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag: en Aanbod 1-10 (voorden 1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,65 per kwartaal Losse nummers 10 cent „Als ik in aanmerking neem, dat de bouwkos ten van een ziekenhuis in Utrecht gemiddeld op 60.000,per bed komen en dat, naar Dr. Rodenburg zojuist meedeelde, dit bedrag voor het Julianaziekenhuis neerkomt op 21.000, dan kan ik niets anders doen dan het bestuur van het Julianaziekenhuis gelukwensen met deze wijze van financieren. Ik ben er van over tuigd dat dit ziekenhuis fle rol zal gaan spelen die wij allen, zoals wij hier bijeen zijn, er van verwachten." Deze woorden vormden het slot van de rede, die de Commissaris van de Koningin in de pro vincie Utrecht, C. Th. E. Graaf van Lynden van Sandenburg, donderdagmiddag in de hal van het ziekenhuis sprak ter gelegenheid van de officiële opening van het Julianaziekenhuis te Veenendaal. De hal die normaal dienst doet als ontvangstruimte voor bezoekers, was voor deze gelegenheid herschapen in een omgeving die zich uitstekend voor dit doel leende. Een groot aantal genodigden w.o. de Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht, burgemees ters, wethouders en raadsleden uit Veenendaal en omliggende plaatsen, kerkelijke vertegen woordigers, doktoren uit Veenendaal en om geving, vakverenigingsbesturen, fabrikanten, besturen van Rode en Groene Kruis, aannemers en hoofdaannemers en een deel van het ver plegend personeel, hebben zich tijdens de ope ningsplechtigheid kunnen overtuigen van de vreugde die er, zowel bij het bestuur als bij het personeel van het ziekenhuis leeft, dit heug lijke feit te kunnen verwezelijken. Tijdens de opening zond het bestuur een telegram aan Hare Majesteit de Koningin, waarin zij eer biedige hulde bracht aan de Vorstin. Na afloop van de plechtigheid werden de aanwezigen in de gelegenheid gesteld het nieuwe ziekenhuis te bezichtigen, waarvan zeer velen gebruik maakten. Tijdens de rondgang die de genodigden door het ziekenhuis maakten, onderhield de Commissaris van de Koningin zich korte tyd met de patiëntjes van de kin derafdeling, die zich voor deze gelegen heid feestelijk uitgedost hadden. Op de foto: v.l.n.r. een patiëntje, de Commis saris der Koningin, de burgemeester van Rhenen en de Geneesheer-Directeur Dr. Rodenburg. Om half vier, alle beschikbare plaat sen waren bezet, zodat er nog een aan tal gasten met een staanplaats genoe gen moest nemen, opende de voorzitter van het ziekenhuisbestuur, Mr. J. J. P. C. van Kuyk, de bijeenkomst. Even daarvoor was de Commissaris van de Koningin binnengeleid die door de aanwezigen staande werd ontvan gen. Mr. Van Kuyk zei zeer verheugd te zijn dat zovelen aan de uitnodiging de opening bij te wonen, gehoor hadden gegeven. In het bijzonder noemde hij de aanwezigheid van de Commissaris der Koningin en het gemeentebestuur van Veenendaal. Een derde figuur op wiens aanwezigheid men bijzonder prijs stelde was de directeur van de Algemene Friese, die, na eerst een groot bedrag in geld in het Juliana ziekenhuis belegd te hebben, zich nu ook nog de moeite getroostte helemaal uit Leeuwarden naar Veenendaal te komen om de opening bij te wonen. Vervolgens gaf Mr. Van Kuyk in grote lijnen het ontstaan van het Juliana ziekenhuis weer. Voor de vrolijke noot zorgde spreker toen hij sprak over de collecte die vlak na de bevrijding on der de bevolking van Veenendaal werd gehouden. In veertien dagen tijds bracht deze collecte ruim twee ton op, waaronder zich, zoals Mr. Van Kuyk dat uitdrukte, geld bevond dat niet he lemaal wit was. Van de oude villa met zijn 26 bedden, die in oktober 1946 feestelijk werd ge opend, tot het nieuwe ziekenhuis, is een weg geweest met vele tegenslagen en moeilijkheden. De strijd tegen het gebrek aan ruim te en het verkrijgen van eigendom - in dit verband dacht Mr. Van Kuyk met dankbaarheid terug aan de gezusters Hootsen, die op alle mogelijke ma nieren medewerking hadden verleend - vormde een lijdensgeschiedenis die dat alle gegevens van de Eerste Veenendaalse Jeugdvierdaagse thans be kendgemaakt zijn? dat het commissariaat een keurig verzorgd programmaboekje heeft uitge geven met alle gewenste gegevens? dat er van de zijde van de jeugd grote belangstelling bestaat voor dit eve nement? dat er zelfs van over de grenzen inschrijvingen tot deelname binnenge komen zijn? dat er 40 Duitse kinderen die in Nederland met vakantie zijn aan de tocht meedoen? dat deze kinderen ondergebracht zullen worden in het kamp „Hoge Wal" te Overberg? dat er rondom de Vierdaagse een aantrekkelijk ontspanningsprogramma is samengesteld? dat in ons blad van woensdag a.s. alle bijzonderheden hieromtrent vermeld zullen worden? Hoofdstraat 106 - Tel. 2576 Veenendaal een enorm doorzettingsvermogen eiste. Gaarne wilde spreker bij deze ge legenheid ook iets zeggen over de sfeer die er in het Julianaziekenhuis heerst. Met nadruk wees hy op het beroep van verpleegster dat moet bestaan uit een behoefte en innig verlangen om wat voor zijn medemens te zyn. Zy, die dit beroep kiezen enkel en alleen om broodwinning, komen bedrogen uit, al dus Mr. Van Kuyk. Wy staan hier niet met de borst vooruit, maar het bestuur heeft de innige wens dat de toewijding van het personeel, waarop het gehele ziekenhuis drijft, blijft zoals het nu is. De geneesheer-directeur, dr. Roden burg, die hierna achter het spreekge stoelte plaats nam, gaf enige algemene opmerkingen omtrent de bouw en in richting van het ziekenhuis. Ziekenhuisbouw is een probleem, zei dr. Rodenburg. Het is niet maar zo een stenen gebouw optrekken, neen, er moet rekening gehouden worden met plaatselijke omstandigheden en perso neelsbezetting. Bovendien vereist het een teamwork tussen architect, artsen, verpleegsters en econoom. Vooral de laatstgenoemde had een grote stem in het kapittel. Wat volgens dr. Rodenburg vele be zoekers trof was de sfeer van het ge bouw, die gekenmerkt werd door het kleurengamma. Wat de bouwkosten nu precies waren, wilde spreker niet zeg gen. Wel deelde hij mee dat zonder het zusterhuis de kosten per bed 21.000, bedroegen oftewel per ms 112, Dr. Rodenburg, die veel studie van ziekenhuisbouw gemaakt heeft en het huidige ziekenhuis als eerste op papier gezet heeft, noemde het Julianazieken huis het werkstuk van zijn leven. Hij besloot zijn rede met namens het per soneel dank te brengen aan het be stuur, de directrice en administrateur, aannemers en onder-aannemers en tot slot een woord van dank aan alle zus ters voor hun enorme geduld. Het hoogtepunt van de plechtigheid vormde de rede van de Commissaris van de Koningin die in kernachtige bewoor dingen zijn vreugde uitsprak over het Er zijn tijdens de officiële opening van het Julianaziekenhuis uiteraard vele waarderende woorden gespro ken aan het adres van al diegenen, die hebben meegewerkt aan de tot standkoming van het nieuwe zie kenhuis. Toch is een apart woord van hulde op zijn plaats voor Veenendaals eerste burger die zeer speciaal de aandacht heeft gevestigd op de of fervaardigheid van de Veenendaalse bevolking. Hier kwam tot uiting wat een burgemeester voor zijn ge meente betekent! Aankomst van de directie der Leidsche Wolspinnerij N.V. by het bedryf in Veenendaal feit uitgenodigd te zijn de officiële ope ning te verrichten. „De eerste maal dat de stukken van dit ziekenhuis op mijn bureau kwamen betrof de grenswijziging van enkele ge meentegrenzen. De meningen hierover waren nogal verdeeld en ook het zieken- (Zie verder pagina 4) Op een j.l. maandagavond gehouden vergadering van de Ned. Herv. Kerk „Sola Fide" is in principe besloten een tweede! predikant in Veenendaal te be noemen. Aan de provinciale kerkinstantie zal toestemming worden gevraagd een be roep uit te brengen. Mochten de plam.en verwezenlijkt kunnen worden, dan zal „Sola Fide" op zondagmorgen twee kerkdiensten houden. ,CON AMORE' ZONG BUITENGEWOON IN HILVERSUM Een eerste prijs in de afdeling uitmun tendheid met lof voor de dirigent, was het resultaat dat het Hervormde gemeng de zangkoor „Con Amore" alhier behaal de tijdens een zangconcours in Hilversum. Het koor, dat onder leiding staat van de heer C. Budding, behaalde 302 punten en zal volgend jaar in de superieure af deling mogen uitkomen. Als verplicht nummer zong „Con Amo re" „De Pelgrim" en als vrij nummer „Als 't licht wordt". Voor het verplichte nummer werd zelfs nog een hoger aantal punten verzameld dan voor het vrije nummer. Het concours werd georganiseerd door de vereniging tot het houden van Chris telijke zangdagen. In de jury zaten de heren H. de Wolff, Rotterdam, Mees van Huis, Utrecht en Dick Zijlstra, Maarssen. De Vallei-riks, die vorige week uit gegeven is by Drogisterij Paul Groe- neveld aan de Patrimoniumlaan, is door een onbekende gevonden. Deze persoon heeft de riks bezorgd by de heer C. Kroes, met de mededeling dat de opbrengst bestemd moet worden voor de schulddelging van Sola Fide. Vanzelfsprekend was de heer Kroes, die penningmeester is van de Evangelisatievereniging So la Fide, bijzonder in zyn schik met deze gift. De riks die wjj deze week weer uitgeven is dus VIJF GULDEN waard en draagt het rode nummer Om de vinderspremie in ontvangst te nemen moet de rijksdaalder vóór a.s. donderdagmiddag 12 uur op ons bureau ingeleverd worden. WATERPOLO VOOR DE KOMENDE WEEK Het programma voor de komende week ziet er mager uit. In „Bergbad" speelt VZC 2 woensdagavond tegen Woestduin 1 uit Doorn, hetgeen zeer zeker een spannende wedstrijd belooft te worden. De VZC-dames gtan op dezelfde avond naar Soest om de strijd aan te binden met Duinkikkers 2. VZC 1 neemt zaten ngavond a.s. deel aan een waierpoi-"c: '.lopl te Woerden, georganiseerd door de Woerdense Zwemclub, waaraan ook de organise rende club zal deelnemen. Achterberg GOEDE RESULTATEN DIPLOMA- ZWEMMEN IN „BERGBAD" Voor de zwemexamens, welke in het „Bergbad" werden gehouden, slaagden 62 kandidaten voor diploma A (voor bereidend zwemdiploma) en 10 kandi daten voor diploma B (geoefend zwem mer). In de examencommissie hadden o.a. zitting de gedelegeerde van de Kon. Ned. Zwembond, mevrouw Heemskerk- Lucas uit Driebergen en badmeester Rompes, die de meisjes en jongens in structie gaf. Voor een zo gigantisch werk als het Deltaplan zijn geheel nieuwe werkmethoden nodig. Men moet beschikken over een geweldige vloot van zandzuigers, baggermolens, bakken en sleepboten, kranen en lichters. Maar dat is nog niet voldoende. Men zal Mammoetmachines moeten hebben om deze geweldige taak te verrichten. Bij de afslui ting van het Veerse Gat worden reeds geheel nieuwe werkmethoden in praktijk gebracht. Op een strandje naby de reusachtige dijk, die reeds een deel van het Veerse Gat afsluit, liggen de klassieke zinkstukken en zyn de ryswerkers met hun taak bezig. Toch zal het zinkstuk by de bodembedekking, die uitschuren door te sterke stroom moet voorkomen, slechts een ondergeschikte rol spelen. By de Zuiderzeewerken waren de hoofdrolspelers: het zinkstuk en het kei- leem. Hier worden ze vervangen door een trio: asfalt, beton ennylon. A cTalt een homogene massa, die door de stro- ming niet wordt aangetast. Het ligt in de bedoeling, dat ook deze steenslag machinaal gestort wordt, de apparatuur daarvoor hoopt men nog deze zomer gereed te hebben. Het knelpunt ligt n de temperatuur van het asfalt, want wanneer dit te heet is, krijgt men een stoomontwikke- ling die het werken ermee onmogelijk maakt. De nieuwe vinding maakt het mogelijk, asfalt met een temperatuur van 100-110 graden te storten. Asfalt is het produkt dat vooral voor de dijktaluds wordt gebruikt. Men kan hermee snel werken. Bij de dijk in het Veerse Gat werd in vier maanden tijds 200.000 m2 met asfalt „bekleed" een produktie van 35.000s. Een geheel nieuwe methode is het storten van asfalt onder water. Het as falt wordt gestort door een buis, waar omheen een elektrisch verwarmde mantel is aangebracht. Door een drij vende asfaltfabriek gefabriceerd, komt het via deze buis in een vijf meter brede sleuf, zoals het mondstuk van een stofzuiger en daardoor wordt de bodem als het ware afgekwast. Het asfalt dringt door in de steenslag- bodembekleding en maakt daarvan NYLON Ook nylon wordt toegepast voor bo dembescherming en wel door middel van een speciaal geconstrueerde ma chine, die door middel van een drij- (Zie verder pagina 4) Het ondertekenen van het huwelijks- register tydens de voltrekking van het burgerlyk huwelijk van het prinselijk paar in het paleis te Brussel. De Leidsche Wolspinnerij N.V. heeft haar zilveren jubileum j.l. woensdag met directie en personeel op waardige wyze gevierd. Na de receptie voor het per soneel, voorafgegaan door de officiële huldiging van de oprichter-directeur de heer A. A. Verhoef en de heren M. J. Maerschalk en Th. Groenewegen, welke in Veenendaal plaats vond, vertrokken 's middags om half drie niet minder dan tweeëntwintig touring-cars met het gehele personeel naar het bekende Vogel park Avifauna in Alphen aan de Rijn. Hier bezichtigden de personeelsleden het prachtige park met exotische vogels, terwyl er tevens gelegenheid bestond tot het nuttigen van een consumptie. Het feest werd besloten met een cabaret- programma in de Stadsgehoorzaal in Leiden. Omstreeks negen uur begon de stroom van personeelsleden, waarvan velen in gezelschap van hun echtgenotes, naar het bedrijf aan de Spoorlaan, waar één der hallen ingericht was voor de ont vangst. Ook personeelsleden uit Am sterdam en Leiden, die met bussen aan kwamen, voegden zich hierbij. Tegen tienen arriveerde de directie waarvan de dames aan de poort van de fabriek bloemen aangeboden kre gen. Door de onder-directeur, de heer Bark, werd een felicitatie- en wel komstwoord uitgesproken. In zijn rede memoreerde hij in het kort de geschie denis van de N.V. Vervolgens ging men over tot het aanbieden van geschenken. Namens het personeel werd de directeur, de heer A. A. Verhoef, een geschilderd zelfportret aangeboden en een oorkon de. Bovendien werd de mededeling ge daan dat de tuinaanleg vóór de fabriek ook een geschenk vormde. De tweede jubilaris, de heer Maer schalk, ontving een Zaanse klok met een oorkonde, terwijl de heer Groene wegen de bezitter werd van een elek trisch scheerapparaat. De heer Ver hoef, die tot slot van de bijeenkomst sprak, bood bovendien de heer Maer schalk en echtgenote een gratis reis aan en de heer Groenewegen een gra tificatie. DINER EN CABARET Precies volgens tijdschema vertrok ken om half drie 22 touring-cars in de richting Alphen a. d. Rijn. Deze voor Veenendaal niet alledaagse fille trok veel belangstelling. In Avifauna werd eerst het park bezichtigd, waarna het gehele personeel een voortreffelijk di ner werd aangeboden. Na het versterken van de inwendige mens werd de reis voortgezet naar Leiden, waar in de Stadsgehoorzaal een cabaretprogramma werd gegeven. Tal van bekende artisten, waaronder Willy Alberti, Tobi Rix en het dansorkest ,.The Topliners" zorgden voor een da verende feeststemming die tot lang na middernacht voortduurde. Bij zons opgang arriveerde men moe maar vol daan van een geslaagde feestdag weer in Veenendaal. Ontelbare geschenken heeft het bestuur van het Julinaziekenhuis ontvangen. Van de specialisten een prachtig tuinbeeld, voorstellende een kind en een gans. Van het Julianaziekenhuis uit Ede een koffie- servies. Drie banken voor de hal van V.V.Z. en een enorm groot televisietoestel van de hoofd- en onderaannemers, een geschenk dat, zoals Mr. Van Kuyk zei, de buitengewone plezierige verhouding onderstreepte. Mr. Van Kuyk, Dr. C. P. Engel en de heer H. M. van Schuppen, die de eerste stoot gaven tot oprichting, ontvingen uit handen van de voorzitte/ van het comité opening-ziekenhuis, de heer A. de Ruiter, ook persoonlijke geschenken. In deze hulde deelden eveneens Dr. Rodenburg, de directrice Zr. Passchier, al het perso neel en de opdat moment aanwezige pa tiënten. De twee laatstgenoemden ont vingen een lepeltje met datum van de opening. BON MOT (1) Enige dagen voor de herdenking van de 13e mei in Algerië bracht de Alge rijnse gedeputeerde Lagaiarde een bezoek aan president De Gaulle. Lagaiarde: Ik zou met u enige kwesties willen bespreken. De Gaulle: Goed, maar maak het kort. Lagaiarde: Mijn vrienden zijn niet tevreden met uw Algerijnse politiek. De Gaulle: Wel, zoek andere vrienden. BON MOT (2) Francois Truffaut, regisseur van de op het festival te Cannes bekroon de film „De 400 stokslagen" (hoofdrol een veertienjarige schooljongen) reageerde tegen de juryleden met: „Ik maak me ongerust over de waarde van mijn film: ze heeft te veel suc ces." GROOTMOEDER Statistie ken (maar wie gelooft daarin?) wijzen uit dat in Amerika de grootmoeders de beste klanten zijn van de modewinkels. VERJAARDAG Topolino op Sardinië vierde zijn vijftigste verjaardag. Topolino is een paard en men zegt dat het het oudste paard ter wereld is. ZENUWACHTIG. Negen miljoen Amerikanen lijden aan zenuwstoringen. Dat is 1 op 16. MILJOENEN. Het gebeurt nog steeds. In het Italiaanse dorpje Pergine is een brief aan gekomen uit Amerika, waaruit blUkt dat de broers van de lan ge tijd geleden verdwenen Giu seppe Grisenti zyn gehele ver mogen (5 miljoen gulden) erven omdat hU in februari jongst leden is overleden. VERGISSING. Te Parijs is een heer schreeuwend uit zijn auto gestapt in de veronderstel ling dat hij een andere wagen had aangereden. Omstanders zeiden hem dat er niets was ge beurd. Toen de man dit niet geloofde en doorging met schreeuwen kwam er een agent opdagen, die constateerde dat de spektakelmaker te veel bier (daar kunnen Fransen niet te gen, wijn ligt hen beter) had gedronken. De man werd daar op aan een bloedproef onder worpen en daar deze bijna vol slagen dronkenschap uitwees, werd hij tengevolge van een nieuwe Franse wet d.d. decem ber 1958 tot een boete van drie honderd gulden veroordeeld, terwijl zijn rijbewijs voor drie maanden in beslag werd geno men. SCHILDERIJ. Een Parjjse antiquair luidt de noodklok omdat volgens hem de anti quairs het aan antiquiteiten be gint te ontbreken. H(j stelt nu voor alle kelders van 's lands musea leeg te halen en aan de antiquairs te verkopen opdat deze hun (lucratieve) handel kunnen voortzetten. Naar verluidt zou de minister van financiën er wel oren naar hebben om de onder het stof bedolven staatseigendommen op deze manier lucratief te maken. Wat de minister van kunstza ken, de bekende kunstkenner André Malreux hiervan denkt is echter nog niet bekend. WERKERS. De voorzitter van de Franse beroepsvoetbal bond is tot de conclusie geko men dat: 1. een voetballer 54 uur per week werkt, dus langer dan een fabrieksarbeider; 2. een voetballer die er een ne venberoep op na houdt een overmoedige is, voor wie men het ergste moet vrezen; zij die er geen nevenberoep op na hou den moet men tot de normalen rekenen; 3. er in elk beroepselftal min stens één speler is, die een mid delbaar diploma bezit. Dit laatste vinden zfln mede bestuursleden niet voldoende. Zij hebben de mening dat de voetballers onvoldoende aan hun toekomst denken. Daarom willen zfy hen aan de studie zetten, opdat ze ook wanneer ze niet meer zullen voetballen hun kostje kunnen verdienen. Z(j hebben daarom besloten het volgen van schriftelijke cursus sen aan te moedigen door 80 van het lesgeld voor rekening van de bond te nemen. WIE ZEI DAT? „De wils kracht is een eigenschap die elke man bezit tot op het ogen blik waarop hij besluit niet meer te roken." (Winston Churchill) Maandagavond j.l. op de verjaardag van Prins Bernhard was de Sint Andries- kerk het middelpunt van een fraai kerk concert, dat gegeven werd door de orga nist Cees van Walsum, de sopraan mevr. E. J. Kuipirie-Bronk en een drietal ge reformeerde kerkkoren uit Utrecht en Driebergen o.I.v. Johan Meischke. Het programma voor deze avond be vatte een groot aantal bekende en ge makkelijk in het gehoor liggende com posities. De organist Cees van Walsum opende met een pittig gespeelde orgel hymne van Jan Zwart „Wilt heden nu treden". Het rustige en sprekende Jesu, Leiden, Pein und Tot van J. C. Vogler, wat hierop volgde, werd eveneens goed gebracht. De sopraan mevrouw Kuipéri- Bronk, in deze omgeving lang geen on bekende, zong enkele mooie liederen van Braak en Handel, op een wijze die be wondering heeft gewekt. Vooral het Bist du dei mir van Bach, klonk erg mooi. Veel tot het welslagen van de avond heeft ook bijgebracht de dirigent Johan Meischke, met zijn drie samengebrachte kerkkoren. In het begin van het pro gramma werden drie werken capelle uitgevoerd, waarbij het voortreffelijk ge zongen Adoramus van J. J. v. d. Put. Later liet het koor nog met orgelbege leiding een tweetal werken van Handel horen. Cees van Walsum besloot het con cert met een fantasie over het Wilhelmus van Jan Zwart, waarna staande het eerste couplet van het volkslied werd gezongen. Voor het concert bestond een behoor lijke belangstelling, echter grotendeels afkomstig van buiten Amerongen. Toch wel spijtig dat men de belangstelling juist van buiten af moet ontvangen, hoe wel natuurlijk hartelijk welkom. EXCURSIE U.L.G. De afd. Renswoude van het Utrechts Landbouwgenootschap hoopt ook dit jaar wederom een excursie te maken, en wel naar Noord-Holland en het eiland Texel. Als datum voor deze excursie is vast gesteld maandag, 13 juli a.s. en de be langstellenden moeten reeds vroeg uit de veren, want 's morgens om 6.30 uur zal reeds worden gestart. Degenen, die deze reis willen meema ken, dienen zich zo spoedig mogelijk op te geven bij de secretaris der afdeling, de heer B. Oosterink. VROUWENBOND OP REIS De Ned. Christen Vrouwenbond afd. Renswoude, hoopt op woensdag, 8 juli a.s. haar jaarlijkse reis te maken. De tocht gaat deze keer via Harderwijk, Kampen en Emmeloord naar Giethoorn en Stap horst. Aanmeldingen hiervoor kunnen geschieden bij mevr. Van Beek, Dorps straat 17. Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbeheer Taxaties beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal - Kanaalweg 2 - Tel. 2918 OPENLUCHTUITVOERING GYMNASTIEK VER. „EXCELSIOR" Zaterdag 4 juli a.s. geeft de gymna stiekvereniging „Excelsior" haar jaar lijkse openluchtuitvoering op het terrein van de Gebr. Van Laar aan de Cunera- weg. Omstreeks kwart voor zeven vertrekt de vereniging, voorafgegaan door de mu ziekvereniging „Kunst en Vriendschap", vanaf de o.l. school naar het terrein. Het programma is zeer gevarieerd, het bevat een achttiental nummers. Als speciale attractie een demonstratie door een viertal leden van de „Grebbe- ruiters" en heren van „Excelsior", met levend paardvoltige. GESLAAGD Van de openbare school te Achterberg slaagden voor het toelatingsexamen van het Wagenings Lyceum: Rika Rinsen, Nico Legemaat en Jacob van Laar. Voor het Chr. Lyceum te Veenendaal: Jansje Drost en Sander Bouwman. Voor de lager Technische school te Wageningen: Evert ter Maten en Jos Bui tenhuis. SCHOOLJEUGD VIERDE KONTNGINNEFEEST De Overbergse schooljeugd heeft j.l. maandag met traditionele kinderspelen het Koninginnefeest gevierd. Dit feest was 30 april uitgesteld wegens de slechte weersomstandigheden. De kinderen genoten van de vele spel letjes, waarna zij rijkelijk getrakteerd werden. In tegenstelling tot andere keren, was er van de zijde van de ouders weinig of geen belangstelling. Ook het schoolbe stuur bleef bij deze in gebreke, alleen de secretaris was aanwezig. Al met al was het voor de kinderen een gezellige dag. Prisma Pontiac Omega voor betere uurwerken - H00FDSTP. 91 VEENENDAAL

De Vallei | 1959 | | pagina 1