er °P staat PLASTI COLOR PAUK LEXINGTON alleen MELIS OPTIEK Dovo kan zaterdag in Ermelo het kampioenschap behalen Als zeepfabriek niet meer stinkt is Grebbekwartier vergast Anderhalve ton voor „Ziekenzorg" KORBAN 2.98 Burgerlijke stand KERKDIENSTEN Officiële bekendmaking SPORTPROGNOSE Gevonden en verloren UIT RHENENS RAADZAAL Mr. Deen: justitieel ingrijpen V.V.V in streekverband Voorbarig Elektrificatie Stank Pomp verdwijnt V.V.V. Kleuteronderwijs Eist Aan- en verkopen de verschrikkelijke DINSDAGKOOPJES Closetborstels Afwasbak Wasmand BETER ZIEN BETER UITZIEN H00FDSTR.5I TEL 3I84 VEENENDRDL Ingekomen en vertrokken Zondagsdienst doktoren DE KLEINE ALFABETISCHE ELSEVIER ENCYCLOPEDIE Kleefsman's Boekhuis - Zandstr. 3, Patrimoniumlaan 22 10 DAGEN VERBLIJF IN NEW YOR<IC Ons Veen is dur niet alleenig in de leste jaare beeter uit gaan zien, mar zei ok binnekurt beeter gaan ruike nou de raad heb besloote een puttezuiger, annex - en dan komt dur een heel vremd woord veur: gierauto, an te schafte. Een appe- raat dat de putjies op de stoep leeg zal alobbere en ok bij de minse an huis de beerputte gaat looze. Nee, et leste niet veur niks en niet veur weinig ok. Gart Koemest heb et em bij mijn an huis al tijd goejekooper geleeverd. Mar veur die cente die je nou meer gaat betaale hebben je meede-plaatsge- noote, naar ik anneem, dan ok gien enkel luchie in dur neus meer te verwachte as jouw ooverschot vervoerd wordt. En een deftig gemeente-instrement veur je deur mag ok wel wat koste. Zoo'n auwerwetse parfuum-trein is te- slotte ok niks. Dur zei gien mins rauwig om weeze, dat deeze oodeur-ekspres zoo langzaampies an uitgeransjeerd zal raake. An stank - hoe bestaat et - hebbe toch de meeste minse een heekel. Mar et wordt ok wel es een bietjie ooverdreeve. Dur zijn minse die hebbe immer wat te melde. As die midde in et Veen woone dan ruike HULDE AAN JARIGE PRINS. Ter ge legenheid van de verjaardag van ZKH Prins Bernhard heeft het cadetten- tamboerkorps „Prins Bernhard" maan dagmorgen op Soestdjjk een uitvoering gegeven. Vooraf werden de musici door de prins geïnspecteerd: de be gaande foto geeft hiervan een beeld. ze altijd iets bezonders an de febrieke en woone ze an de buitekant dan zitte ze weer toevallig teegenoover een boer, die zoonoodig beestemest mot opspaare en dat dan nog oover ze akker gaat uit- streuje ok. Da's ongezond, zegge ze dan. Weljaa, dur zijn heele geslachte boere zwaar ziek geworde omdat ze mit dur neus boove de mestpluis hebbe gestaan, is 't nou mooi? Laa-mijn om zukke dinge nou niet heel hard gaan lache. Dat van die stinkende febrieke ok. Daar heb ik onderlest es oover hoore klaage deur zoo'n gcmaaniekierde en gepeedie- kierde jonker, die nog wel es in et Veen anlee. Heerschup, zee ik, mijn vaader is dur oud bij geworde en mijn grootvaader meschien ok wel en ik veur mijn hoop et ok te worde. Ik zee et net al: dur zijn minse die kenne niks veele. Nog gien uitgelaate kind in dur omgeeving en gien mus in dur hoffie. Barre ongelukkige klante, veur wie we nog es een onbewoond eiland motte in- richte. Et verveelende is, dat je dur dan weer zoon hoop naar toe mot eemiegreere en et eind van 't liedjie is dan, dat ze weer last hebbe van mekaar. Laate we dur oover ophouwe, anderst zegge jelui nog: Wie is dur nou de las tigste van allemaal? Wout Blauwkous. dtétltft Fa. J. v. d. HORST Rh enen, Tal. K 8376-414 Gemeente Veenendaal BEKENDMAKING De burgemeester van Veenendaal ves tigt de aandacht van de ingezetenen op het navolgende: Het komt nog steeds voor, dat vliegers in de 150 KV-lijn geraken. Dit kan tot zeer ernstige gevolgen leiden. Immers, behalve dat het verward raken van een vlieger in de geleidingsdraden een storing in de stroomlevering kan ver oorzaken, is levensgevaar voor degene, die de vlieger oplaat niet uitgesloten. In dit verband zij gewezen op het be paalde in artikel 429 van het Wetboek van Strafrecht, waarbij strafbaar is gesteld hij, die een vlieger oplaat of in de lucht heeft aan een lijn, die zich geheel of ten dele bevindt binnen een afstand van vijf honderd meter van een bovengrondse elektrische hoogspanningsleiding. Op overtreding van dit verbod is een straf gesteld van maximaal 14 dagen hechtenis of honderd gulden boete. Aangezien ook in deze gemeente een 150 KV-lijn aanwezig is, mag een ernstige waarschuwing niet achterwege blijven. Met het oog op de grote gevaren aan dergelijke handelingen verbonden wor den dan ook allen, die op enigerlei wijze met de jeugd in aanraking komen, hierbij verzocht hun medewerking te verlenen aan het voorkomen van de hiervoorbe- doelde voorvallen. Bovendien zal hierop van de zijde der politie worden toegezien en daartegen streng worden opgetreden. Veenendaal, 3 juli 1959 De burgemeester voornoemd, A. BAKKER. Hoewel het reeds juli is, gaat Dovo zaterdag nog competitievoetbal spelen. In Er melo wordt namelgk de beslissingswedstrijd om het kampioenschap van de oostelijke derde klasse zaterdagvoetbal gespeeld tussen het Veenendaalse Dovo en de club van de kersverse profvoetballer Harm van Dalfsen,Sportclub Genemuiden. Op een enkele optimist na, zullen waarschijnlijk weinigen gedacht hebben, dat het dit jaar nog zover komen zou. Enkele misstappen van Dovo brachten Genemuiden al vroegtijdig aan de leiding en het zag er werkelijk niet naar uit dat deze stoere ploeg het niet tot een goed einde zou brengen. Het liep echter an ders want toen zij tegen Dovo na twee steeds wordt er door de Dovo aanhang, die met acht grote autobussen hun fa vorieten vergezelden, over deze wedstrijd gepraat. Onder leiding van scheidsrechter Broek man kwamen de Veenendalers toen in de -JS VEENENDAAL In het tijdvak van 24 tot 30 juni 1959 werden aan het bureau van gemeente politie de volgende voorwerpen aange geven. Gevonden: groen wol damesvest; bank biljet van ƒ10,zwarte portem.; tafel mes; kinderjasje; paar bruine kinder handschoenen; zwart fluwelen vest; pak je planten. Verloren: damesportem.; plastic mapje met foto's; zonnebril; lederen rijwieltas; zwembroek met badhanddoek; beige da mesportem.; bruine portem.; blauw werk pak; 2 sleutels in bruin étui; zilveren da mesketting; blauw zwembroekje met bad handdoek; bruine herenportem. v tvl m IA VRAAG FOLDER ER KLEURADVIES POSTBUS 8032 - AMSTERDAM POSTDUIVENNIEUWS De Eerste Veenendaalse Postduiven Vereniging nam zondag j.l. deel aan de wedvlucht vanuit St. Quentin. Om zes uur werden de duiven in vrijheid gesteld om de 290 km naar huis af te leggen. De eerste duiven bereikten hun hok om 8.48 uur hetgeen een snelheid van 1726 meter per minuut betekent. De eerste duif meldde zich bij J. Hei kamp, de verdere uitslag is: 1 J. Heikamp; 2, 10 R. J. van Kool; 3, 9 G. Fasse; 4 L. Th. Krijnen; 5 C. v. d. Berg; 6 Baars-Rotterdam; 7 C. Heikamp; 8 A. Slotboom; 11, 12 H. van Kooten; 13 F. Spies. jaar de eerste nederlaag te slikken kre gen waren zij waarschijnlijk even uit hun evenwicht gebracht, waardoor het zo ver kwam dat een beslissingswedstrijd nodig bleek. Deze beslissingswedstrijd wordt zaterdag in Ermelo gespeeld. De aanvang is bepaald op half vijf en we nemen aan, dat vele voetballiefhebbers getuige willen zijn van deze ontmoeting, die de wedstrijd van het seizoen genoemd kan worden. Het is natuurlijk wel erg moeilijk om van een dergelijke ontmoeting een prog nose te geven. Er zijn dan meestal vele factoren die een rol gaan spelen. Gene muiden beschikt over enkele goede krachten, maar als geheel is de Dovo ploeg beter. Vooral technisch is er zeker een klasse verschil. Hoewel het natuur lijk oppassen is geblazen rekenen we, wanneer de rood-witten hun zenuwen de baas kunnen blijven, op een Veenen daalse overwinning. Het is nu reeds meer dan tien jaar ge leden dat Dovo een beslissingswedstrijd speelde om het kampioenschap. Om pre cies te zijn, was dat op 2 april 1949, toen de rood-witten na een spannende com petitie waarin zij voor het eerst in de KNVB uitkwamen de kampioenstitel be haalde, op het HVC terrein in Amers foort tegen het Ermelose DVS '33. Nog volgende opstelling uit: Doel: A. G. La- bee; achter: P. v. d. Bosch en G. Nieboer; midden: W. Nieboer, G. Heij en M. v. Erk; voor C. Bolderman (t), J. J. Klum- penaar, J. Kroesbergen, E. Nieboer, G. C. Klumpenaar. Van het elftal dat a.s. zaterdag zal trachten een zelfde succes te behalen, maakt alleen J. Kroesbergen nog deel uit zij het dan dat dat hij van de aanval naar de achterhoede verhuisd is. Het elftal voor zaterdag ziet er als volgt uit: Doel: T. v. Hardeveld; achter: J. Kroes bergen en A. v. Manen; midden: P. v. Ojik, J. v. d. Kraats en T. v. Laar (aan voerder); voor: G. Slotboom, M. v. Zetten, A. P. Kroesbergen, R. J. Schoeman en K. v. Hal. Als overeenkomst met tien jaar gele den is het wel leuk op te merken, dat er nu evenmin promotie is verbonden aan het behalen van het kampioenschap en dat ook dat seizoen Dovo de competitie begon met een grote nederlaag n.l. 5-1 tegen WHC terwijl het dit seizoen 6-0 werd tegen Genemuiden. Naar wij vernemen, zal er bij het even tueel behalen van het kampioenschap door Dovo, des avonds van half negen tot half tien gelegenheid bestaan tot het aanbieden van gelukwensen in hotel „La Montagne". De financiële hulp aan de vereniging „Ziekenzorg", waarover de raad van Rhenen in de laatste vergadering een principe-besluit nam, heeft plotseling een geheel andere wending gekregen. In de vergadering van dinsdagavond kwamen burgemeester en wethouders met een geheel ander voorstel, namelgk om in plaats van een garantie te verlenen op de betaling van rente en aflossing van een door „Ziekenzorg" aan te gane lening van twee ton voor de bouw van een nieuw wijkcentrum, een bijdrage a fonds perdu te verstrekken van anderhalve ton uit de reserves voor kosten weder opbouw. De raad was het erover eens, dat deze wijze van financiering zowel voor de gemeente als voor de vereniging veel aantrekkelijker is, doch bg monde van Mr. J. Deen (arb.) werd het college duidelijk gemaakt, dat ook op dit nieuwe voorstel een principe-besluit zou moeten volgen, omdat er bepaalde zeer wenselijke voorwaarden aan zouden moeten worden verbonden, welke spreker miste in het thans ontworpen concept-besluit. Bij het a fonds perdu verstrekken van zo'n groot bedrag heeft de gemeente recht op controle en waarborgen. De bepaling, dat een vertegenwoordiger van de raad de bestuursvergaderingen van de vereniging zou mogen bijwonen, zei hem niets. lingen zich grote geldelijke offers moeten getroosten, wil de opzet slagen. Na het voorstel om de heer T. de Jong te Doorn te benoemen tot onderwijzer aan de openbare ulo-school, maakte de heer Boumarr (SGP) de opmerking, dat het niet meer nodig was tot stemming over te gaan, daar hij in de Doornse krant van 26 juni had gelezen, dat de heer De Jong reeds benoemd was. De raad stemde toch maar en de heer De Jong werd nu inderdaad benoemd met 11 van de 13 stemmen. De raadsleden Griffioen en Van Dongen waren afwezig. Er was één stem ongeldig en één was er uitgebracht op nummer twee van de voordracht, de heer Bossema te Emmel- oord. De verzoeken van M. Maasse en Van der Meijden te Achterberg om een ge meentelijke bijdrage in de kosten van aansluiting op het elektriciteitsnet van resp. 320,en 400,werden ingewil ligd, hoewel feitelijk de gelegenheid daartoe door betrokkenen niet was benut. Burgemeester en wethouders hadden hiertegen weinig in te brengen. Het con cept-besluit was volgens de voorzitter inderdaad mager uitgevallen en het col lege was bereid het voorstel van de heer Deen, waarmee de E. P. van Dijk (Vrije Partij) het eens was, over te nemen. De gehele raad ging hiermee akkoord, be sloot in principe tot beschikbaarstelling van 150.000,en het college zal zich nader beraden op de te stellen voor waarden. De heer Bouman (SGP) klaagde over de stank, veroorzaakt door de chemische fabriek „Rhenus". Op zijn vraag wat het college hieraan deed, antwoordde de voorzitter: „alles, maar tot nog toe zon der veel succes". Er volgde een opsom ming van genomen maatregelen op het vlak van de hinderwet. Eenmaal werd zelfs to tsluiting van een gedeelte van het bedrijf overgegaan, doch na beroep op de Kroon werd ook dit weer ongedaan gemaakt. Thans is een waslijst van eisen gesteld om de stank de kop in te druk ken, doch opnieuw is bij de Kroon beroep aangetekend. Mr. J. Deen (Arb.) meende, dat wanneer in strijd werd gehandeld met een gelden de hinderwetsvergiinning, justitie zou kunnen ingrijpen. Wethouder Klaassen zeide, dat niet al leen de fabriek, maar het hele zaakje stinkt. Hij betreurde het, dat er bij Den Haag zo weinig begrip werd getoond. De voorzitter was ervan overtuigd te strijden voor een rechtvaardige zaak, die tenslotte zou worden gewonnen. Wethouder Klaassen voegde daar snel aan toe te vrezen, dat dan het hele Greb bekwartier wel vergast zou zijn. Een uit het waterleidingloze tijdperk overgebleven pomp, die jaren geleden een plaatsje had gekregen in het Plant soen bij de Panoramamolen, heeft daar de langste tijd gestaan. Het oude geval gaat zoveel aan onderhoud opeisen, dat het college de raad toestemming vroeg deze pomp, die monumentaal gezien geen enkele waarde bezit, op te ruimen. Met algemene stemmen werd daartoe beslo ten. Eveneens een hamerpunt werd het voorstel om een gemeenschappelijke re geling aan te gaan met de gemeenten Wageningen en Renkum terzake van voorlichting en vreemdelingenverkeer, ingaande 1 oktober van dit jaar. De be sturen van de plaatselijke verenigingen voor vreemdelingenverkeer in de gemeen te Renkum, t.w. de drie VVV's Ooster beek, Wolfheze-Buunderkamp en Ren- kum-Heelsum-Doorwerth en van die in Rhenen en in Wageningen hebben be sloten tot samenwerking door oprichting van de stichting tot bevordering van het vreemdelingenverkeer aan de zuid-Velu- wezoom. De besturen beogen met deze samenwerking te komen tot een zgn. streek-VVV en door op die wijze de krachten der verschillende verenigingen te bundelen, het vreemdelingenverkeer in deze streek als geheel sterker te kun nen bevorderen. Een van de voornaamste oogmerken tot een meer definitieve sa menwerking van de VW-verenigingen in de drie gemeenten Rhenen, Renkum en Wageningen, in de vorm van de op te richten streek-VVV is ook het verkrijgen van de beschikking over een functionaris, die het bestuur bij het eigenlijke VVV- werk terzijde staat. De drie gemeenten zullen nu een zo danige kracht aantrekken en deze voor een overwegend deel van zijn tijd en werkkracht ter beschikking stellen van de stichting Vreemdelingenverkeer .zuid- Veluwezoom om, in opdracht van en on der verantwoordelijkheid van het bestuur dier stichting, aan het werk der streek- VVV leiding te geven. Naast de gemeen telijke financiële offers zullen de direct- belanghebbenden, zoals hotel-, café en pensionhouders en andere toeristeninstel- De raad besloot ten behoeve van de kleuterschool Eist, twee lokalen beschik baar te stellen in de openbare school aldaar en medewerking te verlenen voor de aanschaffing van schoolmeubelen en buitenspelmateriaal. Ter afronding van de hoek Molenstraat- Nieuwe Veenendaalseweg werd van C. Drost aangekocht een strook grond van 55 m2 voor de som van 1,waarbij werd bedongen, dat de gemeente op de nieuwe perceelsgrens een stenen afraste ring zal plaatsen. De voorzitter maakte zijn excuus voor het feit, dat het werk al bijna gereed was, terwijl de raad nog moest beslissen. Ter verbreding van de Dennenweg werd aangekocht van P. Talmon een strook grond van 16 m2 voor 112, Van het rijk werd aangekocht een strook grond langs de Herenstraat voor de aanleg van een uitwijkplaats voor een bushalte voor 1, Aan P. Henzen te Eist en D. P. Zwij- nenberg te Berkel en Rodenrijs werden percelen bouwgrond verkocht langs de Woudweg, resp. 336 m2 voor 2.357,en 248 m2 voor 1.963,—. Het was de heer De Jong (Arb.) ter ore gekomen, dat gemeentelijk bouw terrein in optie was gegeven aan een par ticuliere instantie. Mr. Deen (Arb.) vroeg zich of of het college daartoe wel ge rechtigd was, aangezien de raad bij ver kopen het laatste woord heeft. Wethouder Boelhouder wist van niets en stelde er prijs op te onderzoeken welke ambtenaar hier eigenmachtig was opgetreden. Tenslotte werd een nieuwe spaarrege ling vastgesteld voor het gemeenteperso- neel en werd besloten tot het aangaan van kasgeldleningen tot een bedrag van 1.000.000,voor de periode van 25 aug. tot en met 31 dec. Uit een wijziging van de begroting voor 1959 bleek, dat tot leerling-ambtenaar aan afdeling financiën was benoemd de heer Van Rijn te Rhenen en dat in verband met komende kapitaalswerken een nieuwe opzichter-tekenaar zal worden aangesteld bij de dienst van gemeentewerken. De raad verleende burgemeester en wethouders machtiging eventueel tot ont eigening over te gaan van een perceel grond in het uitbreidingsplan Dominees- berg, eigendom van Baron van Haer- solthe, die tot nu toe niet bereid bleek tot verkoop. Uit een vraag van de heer Bouman (SGP) over de waterleidingtarieven bleek nog, dat voor Rhenen het metertarief zal worden ingevoerd, zodra meer dan de helft van de afnemers in het bezit is van een meter. Momenteel zijn er ongeveer 1000 exemplaren geplaatst. De voorzitter betreurde het, dat er nog zoveel water wordt gemorst in Rhenen. Hij was van mening, dat dit wel anders zal worden wanneer de afnemers volgens het metertarief zullen moeten gaan be talen. Aan het einde van de vergadering ver zocht de wethouder Boelhouder de voor zitter de raadszaal te verlaten, aangezien hij de raad nog in geheime zitting wenste te raadplegen. tèmë (25) Als enig antwoord geeft de ander Aram met de vlakke hand een klap in het gezicht en voegt hem dan honend toe: „ge zult spoedig genoeg merken met wie ge te maken hebt, onbeleefde hond! Vooruit, spreek op! Waar heeft uw hoofdman het meisje dat hij een week geleden ontvoerd heeft!" „Mijn hoofdman een meisjeherhaalt Aram vragend. „Ik begrijp niet, waar ge het over hebt.... mijn naam is Aram, heer van Barranca en ik was onderweg naar Napels, toen mijn schipVerder komt hij niet, want op nieuw slaat de vreemdeling hem in het gelaat en met een van woede verstikte stem snauwt hij hem toe: „Ge liegt, hond! Uw praatjes zullen u niet helpen! Hier, herkent ge dit?" De vreemdeling haalde met een snel gebaar iets onder -zijn mantel vandaan en hield dat Aram voor zijn gezicht. Met verbazing her kende Aram de handschoen, die hij in het wambuis van de geboeide man in de boot gevonden had! (Wordt vervolgd) Moderne uitvoering met rubber borstel hygiënisch, onverslijtbaar 1.39 plastic grote maat, met oren diverse kleuren plastic hoog model Q ""Q voor extra lage prijs van Alles beslist de eerste keus Alleen dinsdag 7 juli a.s. Hoofdstraat 7, Veenendaal, Tel. 3103 VEENENDAAL Geboren: Gijsbertus Adriaan, z. v. W. v. d. Bovenkamp en H. Schoeman; Josina Gusta, d. v. T. van Hal en B. Hoff; Hen drik, z. v. A. v. d. Weerd en A. Huibers; Gerrit, z. v. C. v. d. Weerdhof en T. van Ginkel; Teunette Marina, d. v. A. Looijen en J. C. van Beek. Ondertrouwd: H. Broeren en J. H. W. Molmans; H. van Dijk en J. Teunissen; C. van de Pol en R. E. Diepeveen; E. M. Looijen en W. D. E. J. van Son. Getrouwd: J. N. Bakker en W. van de Scheur; G. Veldhuizen en G. Meijering; M. K. van den Heuvel en E. S. van Eden. Overleden: Karei Theodorus Wilhelmus Adrianus Groos, 63 jaar, echtgen. van A. C. van der Lek; Hendrika Hiensch, 62 jaar, wed. van H. de Fluiter. RHENEN Geboren: Hendrikus Coenraad, z. v. J. M. van Ommen en W. H. F. van Voort- huysen; Jacob, z. v. S. van der Heiden en M. van Gilst; Antoinette, d. v. F. Al- mekinders en S. Jonker; Victor Emile, z. v. E. V. van der Spek en A. Hovestad; Gerrit Jan, z. v. G. J. van den Brink en D. H. Lieverdink; Petronella Maria, d. v. J. van de Kuit en G. Bos; Gerrit, z. v. G. Drost en E. G. van Heteren. Ondertrouwd: G. J. Rosen en S. Quint; W. A. Rijkse en M. A. van der Heiden. Getrouwd: G. J. G. Rauw en J. van Gesink; A. Muller en G. van Verseveld; R. A. van de Braak en H. Geurtsen. Overleden: Karei Theodorus Wilhelmus Adrianus Groos, 63 jaar, geh. met A. C. van der Lek; Hendrik de Koning. 76 jaar. wedn. van H. H. Jansen; Jantje van der Burg, 69 jaar, geh. met D. Chr. van der Laan. AMERONGEN Geboren: Karolina, d. v. C. Jansen en H. K. G. Ubaghs. Ondertrouwd: E. A. van Grondelle en B. Keiman. Overleden: Rika Nellestijn, 62 jaar, wed. van M. Drost. IlEKENFONDSltVEMNClER 61DIPI OPTIC It H VEENENDAAL Oude Kerk 9.30 uur ds Vroegindewey, 5 uur ds Vermaas. Julianakerk 9.30 uur ds v. d. Berg, 5 uur ds v. d. Pol. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds Vermaas, 5 uur ds Vroegindewey. Sionskerk 9.30 uur ds Pol, 5 uur ds v. d. Berg. Dijkstraat 2.45 uur ds Vroegindewey. Herst. Apost. Gem. i.d. eenh. der Apost. 10.15 en 16 uur dienst, woensdag 19.30 u. Ger. Kerk Kerkewijk 9 en 10.30 uur ds Volten van Rhenen, 5 uur ds Overduin. Ger. Kerk (OCB) 9 en 3 uur ds J. Bos Jr, legerpredikant te Leiden. Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat 9.30 en 5 uur ds Heerma. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30 en 5 uur ds Keuning. Ger. Gem. syn geb. „Eltheto" 9.30 en 5 uur dhr Huisman van Zwijndrecht, don derdag 9 juli 7.30 uur ds Van Gilst van Lisse. Ger. Gem. Fluitersstraat 9.30 en 5 uur leesdienst. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds Van Loenen van Amersfoort. Leger des Heils 10 uur heiligingsdienst, 12 uur zondagsschool, 6.45 uur open luchtsamenkomst; 7.30 uur verlossings samenkomst. RK Kerk Salvatorkerk, Patrimoniumlaan 8 en 10.15 uur H. Mis, 7 uur Lof. H. Willibrordkerk, Nieuweweg 8 en 10.15 uur H. Mis, 5 uur Lof. Ned. Herv. Kerk „Sola Fide" 10 en 5.30 uur ds Van Leeuwen van Rotterdam, bed. H.A. RHENEN Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 en 5 uur ds v. d. Heuvel van Ede. Herv. Gem. 10 uur ds J. Dijkstra, 6.30 uur ds N. Kooreman. Prot. Bond geen dienst. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds Overduin van Veenendaal, voorb. H.A. Ger. Gem. synodaal zaterdag 4 juli 7.30 uur student Huisman van Zwijndrecht, zondag 5 juli 10 en 5.30 uur leesdienst, donderdag 9 juli 7.30 uur ds Vergunst van Rotterdam. Ger. Gem. Plantsoen 10 en 5.30 uur lees dienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 10 uur dhr Kuiperie van Leersum, 6.30 uur ds Heusinkveld van Eek en Wiel. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst. woensdag 8 juli 7 uur ds Poel van Ede. ELST Ned. Herv. Kerk 10 uur ds Van Viegen van Achterberg, 6 uur ds Zinkstok van Maarsbergen. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur leesdienst, woens dag 8 juli 7.15 uur ds Ketterij van Al- blasserdam. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds Van Viegen. Oud Ger. Gem. 9 en 6.30 uur leesdienst. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds Peut H.D Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds Molenaar. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk 10 en 5 uur ds J. de Jager. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds L. Zwaan. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds Schip per. Ger. Gem. 9.30 en 6.45 uur leesdienst, donderdag 9 juli 7.30 uur ds v. d. Woestijne van Barneveld. Oud Ger. Gem. 9.30 en 7 uur leesdienst, dinsdag 7 juli 7.30 uur ds du Marchie van Voorthuisen, Leersum. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9.30 uur eerw. heer Baart uit Utrecht, 6.30 uur ds Schipper uit Ede. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds P. W. v. d. Veen. RHENEN Vertrokken: A. Verwoert naar Canada; J. C. van Ommen g/m A. M. Swenker (gez.) naar Curacao; G. van Verseveld gm A. Muller naar Veenendaal; H. Geurtsen g/m R. A. van de Braak naar Ede. AMERONGEN Ingekomen: A. G. Koffijberg van Rot terdam; M. W. Rijnten van De Bilt. Vertrokken: H. F. Hünneman naar Nieuw-Guinea. VEENENDAAL: Dr. C. P. Engel, tel. 2529 RHENEN: Dr. B. Stegeman, tel. 315. EDERVEEN, DE KLOMP, LUNTEREN: Dr. v. d. Scheur, Lunteren, tel. 08388- 460. RENSWOUDE: Dr. Th. S. ter Velde, tel. 450 (eigen praktijk) SCHERPENZEEL: Dr. Renken, tel. 03497- 250. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: Dr. Van Ommeren te Eist, tel. 03877-217. SCHERPENZEEL: Dr. J. H. Renken, Ho- levoetplein, tel. 250. DE GROTE VERRASSING! in pocketformaat 6 delen van ieder 300 blz., 30.000 onderwerpen, duizenden tekeningen en vele foto's. Deel 1 en 2 verschijnen dit najaar. Deel 3 t.m. 6 het vol gend voorjaar. Prijs p. deel 2,90. Intekening vanaf heden opengesteld bij Spaar de sigaretten met lettertjes dis (onder de merknaam Lexington) op elks sigaret voorkomen tot u het woord LexiiTgton compleet hebt. Mocht U ,ee» ■igaret zonder lettert jeaantreffen, dan kunt U één der letters van het .woord vervangen door één blanco. Stuur daarbij dit is belangrijk een slagzin of rijmpje (van max. 4 regels) in en... u hebt, uitsluitend op grond van de. beoordeling die ds jury aan Uw alagzin of rijmpje toekent, elke maand kans op een twee-daagse vliegtocht naar PARIJS, LONDEN of KOPENHAGEN of op een SLOF k 200 L8KINGTON-SIGARETTJSN enin september a.s. opVle hoofdprijs: Voor 2 personen met heen- en terugreis per vliegtuig boot (naar keuse) ALS GA8TVAV LÜXI. Pak sigaretten en slagzin of rijmpje goed bi) elkaar in Cb.Y. In een doosje). Vermeld duidelijk uw naam, adres en woonplaats. Lees vóór \i inzendt de wedstrijdvoorwaarden, gepubli ceerd .op 5 maart 1959. Op uw verzoek sturen wij u deze voofwutfjen toe als u aanvr&êgt SSJü LEXINGTON .öaÖjtto-aoö-öteHwg from America's Best 7 obaccos

De Vallei | 1959 | | pagina 2