TEGEN STERK VERLAAGDE PRIJZEP VETERANENTOERNOOI AMERONGEN RENSWOUDE Streekcommissie Z.O.-Utrecht houdt excursies Dovo moest kampioenschap aan Sportclub Genemuiden laten Schoolkorfbaltoernooi wederom een succes KORBAN SCHERPENZEEL Op alle niet afgeprysde goederen 10 procent korting 136 auto's en 4 bussen met Veenendaalse ouden van dagen bezoeken op dit ogenblik Nijmegen WATERPOLO: VZC staat er nog niet ongunstig voor Gemeenteraadsverkiezing Marktberichten Bezoek aan Deltawerken en Europoort Twee strafschoppen gemist De heer Heugen reikte persoonlijk de wisselbeker uit de verschrikkelijke UIT DE RAAD VAN AMERONGEN Politie gaat letten op onbehoorlijke kleding van kampeerders Vestiging nieuwe industrie Geen badpakken Aanhoudende droogte „Eendracht maakt macht" Werkverschaffing? Feitelijk behoeven we niet te vermel den, dat enkele uren geleden de jaar lijkse uittocht van de Veenendaalse ouden van dagen heeft plaats gevonden. Dit feit zal immers aan weinig Veenendalers onopgemerkt zyn voorbijgegaan en vele onder onze lezers zullen vader of moeder, oma of opa, Veenendaal uitgewuifd heb ben. Vèr voor het vertreksein om één uur zaten de oudjes evenals andere jaren op hun paasbest te wachten op de auto, die hen zou komen afhalen. In korte tijd was de gehele stoet verzameld op de Indu strielaan. Eén opgetogen gezelschap, zo wel oudjes, chauffeurs als verdere ge dienstigen, die bij zo'n tocht onmisbaar zijn. Welgeteld 136 auto's en 4 autobussen stonden op de Industrielaan gereed voor het vertrek. In verschillende afdelingen - de lengte van de „karavaan" was te groot om in één keer te laten vertrek ken - werd gestart. Politie en 15 leden van de motor- en autoclub „Veenendaal" escorteerden de stoet als ordonnansen. Het meeste profijt heeft VZC 1 getrok ken uit een wedstrijd, waarbij het zeven tal zelf niet was betrokken, n.l. de wed strijd Sedna 1Flevo 1, de twee gevaar lijkste concurrenten voor de Veenendaalse waterpoloploeg. Deze wedstrijd draaide uit op een 1-1 gelijk spel en voor VZC was dit de mooiste uitslag die denkbaar was, omdat deze beide concurrenten ie der maar één punt in de wacht sleepten. Telt men daarbij de 5-1 overwinning, welke woensdag in „Bergbad" op Esca werd bevochen dan staat VZC er weer lang niet ongunstig voor. Er lag woensdagavond een aanmerke lijk beter Esca-zevental in het water dan tijdens de thuiswedstrijd van deze ploeg tegen VZC. De Veenendalers wonnen dan ook niet zonder moeite. Midvoor H. van de Loosdrecht nam de leiding, kort daarop gevolgd door een keurig doelpunt van Cel Slotboom. (2-0) Het was daarna weer H. van de Loos drecht, die het talmen van de Esca-kee- per bij het uitgooien afstrafte. Hij drukte de bal van de hand van de doelman. (3-0) De Veenendaalse verdediging was uit stekend; herhaaldelijk kon H. van de Loosdrecht de Esca-midachter laten gaan, omdat de VZC-achterhoede derge lijke aanvallen van een Esca in de meer derheid kon afslaan. Eén keer mislukte dit doordat men een binnenspeler vrij liet liggen, in plaats van een buitenman, voor wie het uit een hoek schieten moei lijker is. Dat kostte een tegenpunt 3-1. Na rust volgden nog twee doelpunten van de hand van H. van Schuppen, die reeds enkele goede wedstrijden heeft ge speeld en kennelijk op zijn retour is voor een plaats in het eerste zevental. Voor de VZC-dames is het een zware opgave zich te handhaven in de eerste klasse Kring. Zij verloren deze week van AZPC 2 met 9-2. De jeugdploeg VZC 3 bevocht een krappe zeg6' op Woestduin 2 (3-2), na een achter stand vóór de rust. Slecht bekeken spel, dat meermalen werd vertoond, was de oorzaak van een niet grotere overwin ning. AZPC 4 moest het onderspit delven te gen VZC 2 (4-2). Een aantrekkelijke wed strijd met zwaar, doch sportief spel. Tenslotte vonden de VZC-adspiranten na een reeks grote overwinningen hun rivalen in de jongens van DKW. Met moeite konden zij de stand gelijkhouden (4-4). Rode Kruis- en E.H.B.O.-leden verge zelden de oudjes, alsmede een respectabel aantal broodjes, gesmeerd en belegd door hulpvaardige handen, die daar gisteren al een begin mee hebben gemaakt. Ook het reisdoel is bekend: Nijmegen en zijn bosrijke omgeving. Genoeglijke uren zullen de bejaarden daar doorbrengen en over enkele uren dankbaar en nog méér opgetogen dan bij het vertrek, in Veenendaal terugkeren. Dat gebeurt in één colonne, die vrolijk zal worden toegeblazen door de plaatse lijke muziekkorpsen, die zich op verschil lende punten langs de route zullen op stellen. AANDUIDING POLITIEKE GROEPERINGEN BOVEN KANDIDATENLIJSTEN Door de burgemeester van Veenendaal is in verband met de a.s. verkiezing van de gemeenteraad ter openbare kennis ge bracht, dat de politieke partijen in Vee nendaal aan het centraal stembureau kunnen verzoeken om hun naam, aan duiding of beide in te schrijven in een register. Deze verzoeken moeten schrif telijk en vóór 21 juli a.s. worden gedaan. Formulieren hiervoor zijn kosteloos verkrijgbaar op de gemeentesecretarie, afdeling verkiezingen, Hoofdstraat 92. GESLAAGD Onze plaatsgenoot de heer P. van Soest, slaagde dezer dagen voor het te Arnhem gehouden examen gezel-brood- en banketbakker. Voor de finale van het veteranentoernooi werden vrijdagavond twee wedstrijden gespeeld op het terrein van DS aan de Wageningselaan De eerste ontmoeting ging tussen Ritmeester en DS. In deze doelpuntloze wedstrijd waren de wolmensen in de eerste helft overwegend sterker, terwijl de uitvallen van Ritmeester zo nu en dan veel gevaar brachten. Na de thee zagen we een meer gelijkopgaande strijd, met wisselende kansen, die echter in de meeste gevallen hopeloos gemist of door de actieve doelverdedlgers afgeslagen werden. In de laatste minuten werd er nog even fel gespeeld, maar te kort spel van Slok, stond toen een DS-doelpunt in de weg, terwijl aan de andere kant doelman Diepenveen hoogopspringend redding wist te brengen. Zo bleef het dubbelblank. ONVOORZICHTIGE BROMFIETS BESTUURDER Op het gevaarlijke punt aan de Grebbesluit had een aanrijding plaats tussen de bestuurders van twee brom fietsen. De heer K. wonende te Arn hem, reed over de Grebbeweg in de richting Rhenen, toen de heer H. van af de Cuneraweg de Grebbeweg wilde oversteken. Zonder aan de heer K. voorrang te verlenen stak hij het ge vaarlijke punt over, waardoor een aan rijding ontstond en grote schade aan de bromfiets van de heer K. werd toe gebracht. Vervolgens traden Veenendaal en Ne- veda tegen elkaar in het strijdperk. Deze wedstrijd werd geopend met een serie snelle aanvallen van Neveda, maar en kele goede schoten gingen over of naast. Al spoedig echter had Veenendaal bij een uitval over rechts succes. Rechtsbuiten Sukkel zette goed voor waarbij Dick Bouman de bal in het doel werkte (1-0). Met deze stand ging ook de rust in. Na de hervatting was het eerst Vee nendaal dat het met enkele snelle aan vallen probeerde maar zonder succes. Spoedig echter nam Neveda het initia- GESLAAGDEN Voor het theoretische gedeelte Kolonie leidster, gehouden door de Centrale Raad voor Kinderuitzending slaagden de da mes: M. Bastmeijer, G. Scheper, C. van Schuppen allen te Veenendaal; J. Kalf, Lunteren en J. van Rooyen, Wageningen. Zij ontvingen hun opleiding aan de Chr. Huishoudschool alhier. GESLAAGD Aan de Kon. Julianaschool afdeling l.o. deden 24 leerlingen examen voor een middelbare school, van wie er 20 werden toegelaten, n.l. 16 voor het Chr. Lyceum te Veenendaal; 2 voor het Lyceum te Ede; 2 voor de Chr. H.B.S. te Zetten. Voor de afdeling ulo deden 28 leerlin gen eind-examen, van wie er 25 slaagden, n.l. 22 voor het A-diploma en 3 voor het B-diploma. Kees Anbeek, Ineke Huissteden en Dik Valkenburg behaalden het B-diploma. Voor het A-diploma slaagden: Timon Kleefsman, Elly van Otterlo, Ineke v. d. Poel, Henk Roks, Rie van Ruiswijk, Geu- rie Schoeman, Gerrit Septer, Jan van Soest, Joke Stoker, Bert ter Haar, Mieke van Wakeren, Jossy Versteeg, Betsie Voe- bel, Jan Willem Bakker, Frans Diepeveen Gijs Diepeveen, Marina van Doorn, Jan Binsbergen, Rik v. d. Weerd, Gijs Ver steeg, Teus van Wessel, Gerrie Zieleman. Omstreeks half juli volgen nog 28 kan didaten, want in totaal wordt aan het examen deelgenomen door 56 leerlingen. GESLAAGD Voor het toelatingexamen tot de eerste klas van het Christelijk Lyceum te Vee nendaal slaagden de navolgende candi dates Uit Veenendaal: Job van Amerongen, Gert van Asselt, Jan Boers, Jacob van Balen, Jaap van Beek, Jan van Benthem, Hennie Beijer, Liesbeth Boers, Piet Boo gaard, Gerda Bos, Herman van Braak, Marianne Brinkman, Tonny Diepeveen, Cokkie van den Dikkenberg, Kees van Dijk, Trudie Dijkstra, Kees Gaasbeek» Nanny de Geit, Siem Gerritsen, Truus de Gooyer, Lineke van Hardeveld, Henk Harting, Ina Hessels, Henk van den Heu vel, Nellie Klomp, Annie Knol, Tonnie de Koning, Paul van Kreel, Jan Kroes- bergen, Hannie Kroesbergen, Johan Lam- mers, Willy Landman, Jan van Leeuwen, Nanneke van Leeuwen, Aris van Manen, Bert van Manen, Henk Mondria, Peet van Ojik, Johan Oskam, Eddy Peerbolte, Gijs van Raaij, Dick Recter, Els Remme, Dick Roelofsen, Cor Schrijver, Henk van Schuppen, Jan van Schuppen, Mieke van Stempvoort, Hennie Takken, Nelly Troost, Geurt v. d. Weerd, Hans Welle, Bert Wisgerhof, Bert Hey. Uit Ederveen: Arie Methorst. Uit Rhenen: Sander Bouman, Léon Cornelissen, Jansje Drost, Arend Jansen, Nicolet Kooreman, Ineke Waterman, Hennie Rijkse, Bert Scholtens. Uit Eist: Teunie Drost. Uit Overberg: Jan van Laar. Uit Renswoude: Eefje Jochemseen, Aart van de Peut. Uit Scherpenzeel: Annemarien van den Broek, Heijltje van Dijk, Erik Jonker, Adri Osnabrugge, Jaap Overeem, Joke van der Pol, Anke Schimmel, Jannie Schinkel, Wimmie Schuur. Ab van der Vliert. ZWEMDIPLOMA Voor het diploma A slaagden: Wout v. d. Hoef, Job Bouman, Neeltje van Bur- ken, Eveline van Schuppen Greetje Go- verding, Jan W. Lam, Janny van Kooten, Netty van Ojik, Netty v. d. Veer, Wim de Kleuver, Willy Bos, Frea Lems, Jo hanna W. v. d. Laar, Gert v. d. Hoef, Ineke v. Stuyvenberg, Jan van Es, Kees van Hall, Gerda Wesselo, Jenny Wesselo, Jan D. van Dam, Johanna M. Kuijlen- burg, Anneke Baars, Joke Achterberg, Gerda Valkenburg, Lenie Blankestijn, Peter van Dijk, Ankie Bakker, Pia van Leeuwen, Rietje Bakkenes, Teunie van Hennep, Nettie Mollema, Marie J. Bee- mer, Aafke Hoevens, Marijke van Wijk, Bertus Davelaar, Geertje Cos, Lotte Har ting, Willy van Binsbergen, Truusje Met horst, Alie Gerritsen, Rietje van Manen, Hannie van Scherrenburg, Willy Garrit- sen, Corry Hootsen, Kees Beemer, Alie de Haas, Nelleke van Dijk, David v. d. Beidt, Nettie Hardeman, J. Pater, Ab v. d. Weerd, Wimke van Wely, Diny de Haas, Henk van Ginkel, Geertje van Zan ten, Beatrix v. d. Bovenkamp, Marjan Brinkman, Erika van Schuppen, Joke den Hartog, Toor Urban, Rennie Buijing, Jo van Tuil. Diploma B: Margriet van Barneveld, Andre Hunnersen, Hohanne Slotboom, Jelis Roodbeen, Agnes Rothuijzen, Daan Budding, Aart Ooms, Jan v. d. Hoef, Nenny Kieviet, Dorjan v. d. Meer. Slechts één kandidaat voor het diplo ma A. moest worden afgewezen. tief weer maar kon overwegend op de Veenendaalse helft spelende ook niet tot doelpunten komen. Wel werd in de laat ste minuten de gelijkmaker gescoord maar toen had de scheidsrechter reeds gefloten voor buitenspel. Het bleef 1-0. Maandagavond ontmoetten DSen Neve da elkaar op het VSW terrein aan de Oranjestraat. Dit werd een vrij eenzij dige vertoning, waarbij DS zij. het dan enigszins geflatteerd, reeds voor de rust een 5-0 voorsprong wist te boeken, door doelpunten van v. d. Berg 2 x, Gerritsen en Kroes, terwijl het vijftal werd volge- maakt door een Neveda achterspeler die de bal in eigen doel werkte. Na de rust kreeg Neveda nog enkele goede kansen, maar verder dan een doelpunt in de ze vende minuut kwamen zij niet (5-1). Veenendaal-Ritmeester werd een strijd van goed gehalte en weinig krachtsver schil. In de vijfde minuut kon van Koo ten met een fraaie kopbal Ritmeester de leiding geven 0-1. Doch weer vijf minu ten later maakte Veenendaal door haar linksbinnen 1-1. Nog voor de rust bracht Ritmeester de stand op 1-2. Toch kwam Veenendaal na de rust weer goed terug en wist al spoedig de gelijk maker te produceren 2-2. Vijf minuten voor tijd kon Ritmeester met een goed doelpunt toch nog weer aan de leiding komen 2-3. Met deze stand kwam ook het einde. GESLAAGD Onze plaatsgenoot, de heer P. v. Soest, slaagde dezer dagen voor het te Arnhem gehouden examen gezel brood- en ban ketbakker. Amerongen TUINFEEST OP DE HASENBERG Amerongen Voor het eerst in dit seizoen wordt zaterdagavond 11 juli a.s. een tuinfeest gegeven temidden van de bossen op de Hasenberg. De netto opbrengst van dit feest is bestemd voor het gelijk namige nationale dierenasyl. Aan deze avond werken mee de Vrije Spelers, de Sunshine Hawaiians, Accordeonette en de conferencier Bill van Orden. De omgeving waarin het tuinfeest wordt gehouden zal van een feestelijke ver lichting worden voorzien. Eiermarkt: aanvoer 122.000 stuks. Prij zen van 11,50 tot 12,25 voor de grote eieren en van 6,50 tot 10,— voor de kleine eieren. Alles per 100 stuks. Handel vlug. Biggenmarkt: aanvoer 75 stuks. Prijzen van 50,tot 74,— per stuk. Handel matig. VETERANENWEDSTRIJD TEN BATE VAN HET GROENE KRUIS Op zaterdag 11 juli a.s. organiseert de voetbalvereniging „Renswoude" een veteranenwedstrijd, waarvan de op brengst ten goede komt aan het Groene Kruis alhier. De wedstrijd zal gaan tussen bewo ners van de Dorpsstraat en van de Taets van Amerongenweg. Het elftal van laatstgenoemde straat zal nog ver sterkt worden met enkele spelers uit diverse andere straten. De wedstrijd wordt gespeeld op „De Hokhorst" en begint om 7.30 uur. De streekcommissie Z.O.-Utrecht heeft, in overleg met de besturen van de Standsorganisaties, het plan opgevat deze zomer voor de boeren in deze omgeving een tweetal excursies te houden naar de wereldberoemde en veelbesproken Delta werken en Europoort. In totaal hebben zich hiervoor 180 personen opgegeven die op 7 en 9 juli de reis naar de Zuid hollandse eilanden, een complex gronden waar de agrarische en industriële belan gen elkaar beconcurreren, aanvaarden. Beide dagen vertrekt men om half zeven 's morgens uit Veenendaal en Ach terberg. Via Utrecht en Rotterdam rijdt men dan naar Hellevoetsluis. Tegen tien uur vertrekt het gezelschap met een boot naar de bouwput van een groot sluizen- complex in het Haringvliet. De broodmaaltijd wordt in Rockanje gehouden, waarna de dames een wandel tocht door de duinen gaan maken, terwijl de heren een fokbedrijf bezoeken van prima kwaliteit met een oppervlakte van ongeveer 10 ha. Dovo is er zaterdag tegen Spel. Genemuiden niet in geslaagd het kampioenschap van de oostelijke derde klasse in de wacht te slepen. In grote getale trokken de Vee nendalers naar Ermelo, om getuige te zijn van dit treffen. Ook andere plaatsen waren trouwens sterk vertegenwoordigd. Wij zagen n.l. auto's uit Nijkerk, Wezep, Zwolle, Harderwijk, Spakenburg en nog vele andere plaatsen. De wedstrijd was over het algemeen wat rommelig. Vooral Dovo scheen moeilijk op toeren te kunnen komen. Vooral in de eerste helft bleken de zenuwen de boven toon te voeren. Het was dan ook in die periode dat Dovo in feite de wedstrijd al verloor. Inplaats van alles op de aanval te zetten speelden de Veenendalers te veel teruggetrokken, meestal zelfs met maar één man in de voorhoede wat natuurlijk funest was tegen de robuuste Genemuiden achterhoede, terwijl daarnaast nog twee strafschoppen en enkele redelijke scoringskansen om zeep gebiecht werden. iets beter met Dovo, imaar ook de tegen standers lieten zich niet onbetuigd. Na een kwartier speelde linksbinnen Bakker zich keurig vrij, er vplgde een hard schot waarbij doelman Van Hardeveld mis greep, maar zich direct keurig herstelde. Drie minuten' later was het echter wel raak. De gevaarlijke Van Dalfsen, die overigens keurig bewaakt werd door Van Manen, kon zich door nonchalant spel in de Dovo-achterhoede, vrij spelen en met medewerking van de geheel niet reagerende doelman Van Hardeveld, zijn club de leiding geven (0-1). Even later werd de Veenendaalse ach terhoede, waarin v. d. Kraats steeds als een rots in de branding stond, volkomen Na het bezoeken van de toekomstige Europoort en net Botlekplan, wordt in Hilligersberg een warme maaltijd ge noten, waarna men om negen uur de thuisreis hoopt te aanvaarden. Reeds in het begin trok Genemuiden fel ten aanval en wist Dovo soms wel erg benauwd in de verdediging te druk ken. Later kwamen de Veenendalers er wel beter in. Er werden keurige aanval len opgebouwd, waardoor behoorlijke kansen ontstonden die echter onbenut gelaten werden. Hoewel Genemuiden over het algemeen beter voetbal speelde, was de Dovo ver dediging van dien aard, dat zij ook moei lijk aan scoren toekwam. Na een kwar tier was het linksbuiten Eenkhoorn die doorbrak en alleen voor doelman van Hardeveld kwam. Zijn schot ging echter hoog over. In de 25ste minuut ging de Genemuiden doelman Plezier in een duel met Schoeman buiten zijn boekje wat Dovo een strafschop opleverde. Van Hal plaatste zich achter de bal om het vonnis te voltrekken maar schoot, onder luid gejuich van de Genemuiden aanhang te gen de paal. Direct daarna werd het van de kant van Genemuiden erg rommelig. Klaas van Hal werd zwaar gehinderd en moest zich buiten de lijn laten verzorgen. Daar ook dit binnen het beruchte ge bied gebeurde werd het weer een straf schop. Dit bracht de gemoederen hele maal in beroering. Het publiek kwam het veld op en de politiehulp werd ingeroe pen. Toen de heethoofden wat gekal meerd waren kon Bertus Kroesbergen de strafschop nemen, maar jammer ge noeg recht tegen doelman Plezier op. Dus weer geen doelpunt. Kort voor de rust ging de weer opgelapte Van Hal er alleen tussen uit en wist vrij voor het doel te komen. Zijn schot ging echter hoog over. Na de hervatting ging het aanvankelijk MUSKETIERS BLIJFT TWEEDE KLASSER Zaterdagmiddag heeft Musketiers in haar promotiewedstrijd te Utrecht, in VVOO haar meerdere moeten erkennen. Het ietwat droeve resultaat hiervan is, dat Musketiers in de tweede klasse blijft. In de eerste helft was VVOO sterker en reeds in de zevende minuut kreeg het de kans om de score te openen. Keeper Honders echter was op zijn plaats en met een katachtige sprong werkte hij de bal uit zijn heiligdom. Vijf minuten later was het Verweij die op een keurige ma nier redding bracht. In de zestiende min- nuut ontstond het eerste doelpunt uit een corner voor VVOO door Mijnster (1-0). Enkele minuten voor rust kwam de ge lijkmaker doordat de linksbinnen van VVOO in eigen doel trapte (1-1). In de tweede helft was het spelbeeld geheel anders en Musketiers lanceerde aanval op aanval op -het VVOO-doel, dat driemaal aan een zekere doorboring ont snapte. Musketiers was toen steeds ster ker, maar het wilde niet lukken. Ondanks deze meerderheid ging VVOO vier mi nuten voor het einde plots in de aanval over en forceerde een corner. De bal werd keurig voor het doel geplaatst en Mijnster kopte onhoudbaar voor keeper Honders in (2-1). Fel viel Musketiers de resterende minu ten aan, maar het mocht niet meer baten, de stand bleef 2-1. uit elkaar gespeeld, wat door Henk van Dalfsen een tweede doelpunt opleverde (0-2). Dovo was toen opeens nergens meer. Zeventien minuten voor tijd kwa men zij echter terug en stelde de voor Slotboom ingevallen v. d. Pol, de naar voren gekomen Jean Kroesbergen in de gelegenheid de stand op 1-2 te brengen. Dit gaf de Veenendalers weer moed. Zij werden gaandeweg sterker, maar bij een uitval van Genemuiden liet Van Harde veld een schot van Henk van Dalfsen gaan (1-3). Toch was alles nog niet verloren. Spil v. d. Kraats plaatste de bal naar voren die opgevangen werd door Schoeman en met een bekeken schot was het 2-3. Hoe wel daarna de gelijkmaker in de lucht hing, konden de rood-witten het doel toch niet meer vinden en verloren daar mee het kampioenschap. Het was vrgdagmorgen 26 juni een grote bedrijvigheid op het sportveld van SKF. De Commissie Schoolkorf- bal organiseerde voor de derde achter eenvolgende keer een korfbaltoernooi, waarvoor alle scholen in Veenendaal hadden kunnen inschrijven. Dat het aantal deelnemende scholen beneden de verwachtingen is gebleven is waarschijnlijk te wijten aan de voorbereidingen die werden getroffen voor de te organiseren Sportdag voor de schooljeugd. Toch troffen wij hier nog zes scholen met in totaal zeven ploegen aan (vorige jaren 11-13 ploegen). Opmerkelijk is, (26) Zwijgend staart Aram naar de handschoen, die de vreemdeling hem voorhoudt. „Ge hebt dus van de gelegenheid, dat ik bewusteloos was, gebruik gemaakt om mij te beroven!" merkt hij schamper op. Dan barst de vreemdeling woedend uit: „Ge zijt wel brutaal, om van beroven te spreken! Hoe vaak hebt ge zelf reeds uw slachtoffers geplunderd! Maar thans is het genoeg! Ge zult mij zeggen, waar uw hoofdman, Korban zich bevindt en waar hij Allsandra verborgen houdt! En zo ge niet spreken wilt, heb ik wel een manier om te dwingen!" De vreemdeling heeft zijn zwaard getrok ken en zet de punt ervan dreigend op Aram's keel. Plotseling is Aram een licht opgegaan. Men ziet hem dus voor één van Korban's mannen aan! „Doe dat zwaard weg!" zegt hij kalm. „Hier moet een afschuwe lijk misverstand bestaan. Ik zal u alles vertellen, wat ik weet!" (Wordt vervolgd) dat alleen de jeugd van de lagere scho len is vertegenwoordigd, terwijl het ons voorkomt dat er uit de eerste klassen van de scholen voor voortgezet lager onderwijs toch ook goede ploegen te formeren zijn. Het was opvallend dat er een voor uitgang in het spel is te constateren in vergelijking met voorgaande toer nooien. Het doelgemiddelde lag betrek kelijk laag, want slechts een enkele school kon tot twee doelpunten komen. Vorig jaar was dat anders, want toen zag de Salvatorschool kans haar te genstanders met 4-0 en 5-0 te ver slaan. De scholen waren ingedeeld in twee poules en het was al vrij gauw duide lijk wie met de eer zouden gaan strij ken. Het was^e bekerhouder van het vorig jaar, de Salvatorschool, die in zijn afdeling de meeste punten wist te behalen, terwijl in de andere afdeling de Joh. Calvijnschool bovenaan wist te eindigen. Laatstgenoemde school had de beste kansen, maar toch bleef deze beslis singswedstrijd doelpuntloos, zodat bei de ploegen strafworpen moesten nemen om uit te maken wie de beker voor een jaar mee zou mogen nemen. De eerste serie strafworpen leverde echter geen resultaat op, doordat beide ploegen weer gelijk eindigden. De tweede serie wees de Joh. Calvijnschool echter als winnaar aan. Behalve de wisselbeker kreeg deze school ook nog een medaille voor haar eerste plaats, terwijl de Sal vatorschool eveneens een medaille ont ving als tweede prijs. In de pauze werden de kinderen op limonade getrakteerd, hetgeen bijzon der werd gewaardeerd vanwege het warme weer. J.l. woensdag kwam de Amerongse gemeenteraad onder voorzitterschap van bur gemeester Martens in voltallige zitting bijeen. Na de gebruikelijke opening door de voorzitter, complimenteerde deze nestor Wildeman met het bereiken van de tachtig jarige leeftyd. Vervolgens werd de agenda in een tamelyk vlot tempo afgewerkt, waarby voor de rondvraag tamelijk veel belangstelling bestond. In verband met het 50-jarig bestaan van de Kon. Ned. Politiehondenvereniging krijgt deze voor éénmaal een subsidie van 25,—. Volgens een mededeling zal er bij de volgende verkiezingen een district bij komen. Als stemlokaal zal het Groene Kruisgebouw dienen. In dit verband ver zoekt de heer Brinkman i.pl.v. de scholen gebouw Bethel en de voormalige Eliza- bethschool als stemlokalen te gebruiken. De heer Schreuders verzoekt ook in Over berg een ander lokaal te zoeken. Het volgende punt behelst de vaststel ling van een nieuwe verordening op het kamperen. De heer v. d. Dikkenberg wijst op de vaak onbehoorlijke kleding van de kampeerders en verzoekt optreden van de politie. Zijn inziens is het vooral voor de jeugd, het lopen op de publieke weg in badpakken enz., geen lichtend voor beeld. De voorzitter belooft toezicht van politiewege. Een onderneming uit Utrecht krijgt ge legenheid ongeveer 2500 m2 grond aan te kopen tegen een prijs van 5,85 per m2. Op dit terrein zal een fabricagehal, een kantoor en personeelsafdeling, waarboven 1 2 woningen, gebouwd worden. Er kunnen 10 werknemers geplaatst worden. WATERLEIDING De raad stelde de volgende tarieven vast voor de waterleiding: tot 32 m3 16,— per jaar van 33 t/m 50 m' 35 cent per kub. m. van 51 t/m 70 m3 25 cent per kub. m. van 71 t/m 100 m3 20 cent per kub. m. Bovendien is voor incassokosten 15 qt. per kwartaal berekend. De heren Van Mourik en Blankestijn zijn hiertegen ge kant. De heer Wildeman merkt op dat binnen afzienbare tijd opnieuw een an dere regeling moet komen, daar tussen Amerongen en Leersum een pompstation gebouwd zal worden en dan de tarieven herzien zullen worden. Het toegewezen aantal woningwetwo ningen voor 1959, tien stuks, is inmiddels aanbesteed. De laagste inschrijving was 125.400,De gunning werd aangehou den. B. en W. stellen een krediet voor van: a. voor het bouwterrein ƒ33.500, en b. voor de woningen ten hoogste 145.000,Het agendapunt aanvraag gelden voor het stichten van een bijzon- MOOI RESULTAAT De zaterdagmiddag op het gemeen telijke sportterrein aan de Willaerlaan gespeelde vriendschappelijke voetbal wedstrijd tussen Valleivogels en Post hoorn 1 ten bate van de uitgaanskas bejaarden, heelt 50,opgebracht. De wedstrijd eindigde met 4-4. LUCHTPOST Wedvlucht vanaf Ruffec. Afstand 778 km. In concours 29 duiven. Gelost zaterdag 6 uur. Aankomst eerste duif 20-57.33. Uitslag: A. Marcus 1; C. v. d. Wetering 2; W. van Ede 3, 5; J. A. Ger- sen 4, 6, en J. van Oostrum 7. (Vervolg van pagina 1) HAVER ALS HOOI GEOOGST Met het bouwland is het al niet veel beter gesteld. De volgende drie open ge wassen: aardappelen, voederbieten en haver zijn hier het kind van de rekening. De aardappels hebben, behalve van de droogte, ook veel te lijden gehad van de nachtvorst. De verwachting is dat de op brengst de helft bedraagt van voorgaan de jaren. Is veel regen bij de andere ge wassen zeer welkom, bij de aardappelen is dan het gevaar groot dat de z.g. door was optreedt, waardoor glazige aardap pels en veel kriel gevormd zouden wor den. De voederbieten staan in het algemeen niet slecht, maar ze hebben veel last van luizen, waardoor een sterk optreden van vergelingsziekte gevreesd wordt. De eer ste schade werd toegebracht door de bie- tenvlieg, terwijl op het ogenblik vrijwel alle percelen met bieten besmet zijn met de bladluizen, die zich vooral bij droog weer in hun element voelen. Met - ook hier weer voldoende - neerslag zullen de bieten zich nog goed kunnen ontwikkelen. De verbouw van haver is op veel per celen totaal mislukt. Op de Emmikhuizer Eng bij Renswoude is zelfs al een perceel haver als hooi geoogst. Dit graan heeft bij lange na niet de normale hoogte bereikt en levert zo goed als geen korrelopbrengst op. Net als bij de aardappelen kan de regen hier geen redding meer brengen omdat haver even eens onderhevig is aan doorwas. De opbrengst van rogge, zomergerst en zomertarwe zal, naar men verwacht on geveer 15 20 lager uitvallen. Al deze factoren in aanmerking geno men blijft de grote vraag hoe de boer de komende winter zijn vee voldoende voedsel kan geven. De voorlopige slot som is, dat de gewassen, die na 1 sept. geoogst zullen worden, zich geheel of grotendeels kunnen herstellen, tenzij er niet weer een droogteperiode komt. Laten we hopen dat Pluvius de boeren goed gezind is. Voor het eerst werd dit toernooi ge subsidieerd door de gemeente, waar voor de commissie haar welgemeende dank uitspreekt. Ook de Inspecteur voor de Lichame lijke Opvoeding in de prov. Utrecht, de heer Heugen, w.oonde een deel van dit toernooi bij en maakte na afloop de prijswinnaars bekend. Het ligt in de bedoeling om dit toer nooi volgend jaar wat vroeger te orga niseren, daar nu de diverse sport evenementen te veel opgehoopt liggen. dere kleuterschool te Overberg werd aangenomen. CLIFTWIJK Omtrent de termijnverlenging ontrui ming Cliftwijk heeft de heer Wildeman gehoord dat Monumentenzorg weer in teressen heeft. De heer Dagnelie wijst er op dat bij de onbewoonbaarverklaring ge zegd is dat de toestand van het gebouw levensgevaarlijk voor de bewoners was. Hij verzoekt na te gaan of met schoren van de muren dit gevaar tegen kan wor den gegaan. Voor de rondvraag bestond vrij veel belangstelling. De heer Blankestijn merkt op dat enkele wegen in Eist prima zijn verbeterd. Hij vraagt de raad thans aan dacht voor het verlengde van de Bosweg. Verder zou hij gaarne zien dat op de hoek Rijnstraat-Kersweg een bord voor door gaand verkeer geplaatst werd. Boven dien hekjes voor de woningen aan het verlengde van de Julianalaan en tegels bij sommige marinewoningen. De heer v. d. Dikkenberg informeert naar verharding van een gedeelte van de Haarweg. De heer Brinkweg verzoekt om verbetering van de verwarringgevende huisnummering in Eist. Op de gevaar lijke toestand aan de Slaperdijk door het losse grind na de verbetering wordt ge wezen door de heer Hasselaar. De heer Schreuders zegt dat de bevol king van Overberg verwonderd is over de prima verbetering. Spreker wil gaarne een fietspad langs de Heuvelsteeg en een verharde weg bij de nieuwe woningen in Overberg. Niets meer aan de orde zijnde wordt de vergadering door de voorzitter ge sloten. INGEZONDEN Op 19 maart j.l. begonnen we een actie, met het doel te komen tot het indienen van een verzoekschrift be treffende de fusie van de vier prot. chr. partijen. Na bijzonder grote aan- vangsmoeilijkheden wint de actie snel veld. Dezer dagen werd de 4000ste adhesiebetuiging ontvangen. In overleg met de andere comité leden thans het volgende: Op een be paalde dag - streefdatum is Tweede Pinksterdag 1960 - hoopt de actie voor het eerst - en voor het laatst - voor het voetlicht te treden om in een open bare, voor pers, radio en televisie toe gankelijke vergadering ten overstaan van velé duizenden, een liefst door honderdduizenden ondertekende petitie in te dienen bij vertegenwoordigers van de vier besturen. De toespraken zullen omlijst worden door een verzorgd feestprogram, bou wend o.a. op dit motief: Protestantse Christenen van Nederland, wat ons op politiek gebied verenigt, is veel ster ker, dan wat ons scheidt! Wilt u n.a.v. dit bericht uw adhesie betuigen?! Gaarnewij komen nog 246.000 handtekeningen te kort. Adres: Secretariaat Actie „Eendracht", Burg. 's Jacoblaan 9, Bussum, telefoon 02959-1821. Tekst: Akkoord met uw oproep in „Trouw". Namen en adressen adhesiebetuigers: volledig en in blokletters, met (zeer gaarne) vermelding van politieke richting. Handtekeningen: zoveel mo gelijk. G. Gerritse, Sparrendreef 9, Vianen, telefoon 03473-464 Ingezonden Waarschijnlijk wordt het wetsontwerp op de diepvrieskip, zoals het in de wan deling heet, omstreeks de eerste helft van juli in de Tweede Kamer behandeld. De staatssecretaris en zijn ambtenaren hebben herhaaldelijk duidelijk gezegd niets te gevoelen voor een wijziging van het vestigingsbesluit Poeliersbedrijven. Het moet dus langs de ingewikkelde weg van een ontheffing tot het verkrijgen waarvan men een lange weg langs diver se adviserende instantie moet volgen. Dit ingewikkelde - en in het geval van de diepvrieskip volslagen onnodige - systeem kan wat ons betreft op kinderlijk een voudige wijze worden kortgesloten. Immers: vast moet staan dat de levens middelen-detaillist, die b.v. een vesti gingsvergunning als kruidenier heeft, over een onderneming beschikt welker aard meebrengt dat daarin diepvrieskip wordt verkocht. Welnu: laat men in de wet vastleggen, dat de aard van iedere levensmiddelen- detailzaak, die over een diepvrieskabinet beschikt, meebrengt dat daarin diepvries kip wordt verkocht. Dit is wetstechnisch zeer wel uitvoer baar; wil men het niet in de wet zetten dan kan staatssecretaris Veldkamp de Kamer een positieve toezegging in die richting doen. Ook kent het ontwerp de ontheffings mogelijkheid op grond van „gewichtige belangen"; hierin zit ook de mogelijkheid van een oplossing. Geschiedt zulks niet dan bestaat het gevaar dat het departement het behoefte element gaat toepassen en in plaatsen waar reeds een poelier gevestigd is aan andere detaillisten ontheffing weigert. Wij weten niet of we geloof moeten hechten aan het gerucht dat er reeds een departementale afdeling gecreëerd is die zich uitsluiten met het beoordelen van ontheffingsaanvragen zal gaan bezighou den. den. Wij hopen dat dit kwaadsprekerij is. Zo niet, dan zij opgemerkt dat noch de middenstand, noch de belastingbetaler, behoefte heeft aan deze vorm van werk verschaffing. Laat men liever de markt voor onze pluimveehouderij openstoten; dèèr ligt een mogelijkheid voor produktief werk. Wij hopen op het gezond verstand van onze parlementsleden. Van der Deure. v-::r:.™: zomergoederep* DE ERVE UAATCTDA ATP 1 A 1? 1? N F N H A A I H U U Ir M RA A 1 1 4 VljllililjliL//iAL

De Vallei | 1959 | | pagina 2