PAUK 'JpAArSroH MELIS OPTIEK KORBAN Alles voor uw hond Burgerlijke stand KERKDIENSTEN altijd mee op reis Gevonden en verloren BETER ZIEN BETER^ÜIJZIEN Zomerdiarrliee is voorzichtigheid niet ernstig maar blijft geboden de verschrikkelijke RENSWOUDE A. van de Weerd SCHERPENZEEL DINSDAGKOOPJES Zeepbakje Stoffers Strotassen 0.59 1.79 Ingekomen en vertrokken PFAFF NAAIMACHINEHUIS Zondagsdienst doktoren Marktberichten Officiële bekendmaking Geslaagd Eigelik was ik van plan gewist om me van de week heelegaar niet in 't Veen te laate zien. Nóch in De Vallei, omdat ik zoogezeid ok mit vekansje bin. Wij hebbe de tijd wel an ons eige, allemaal, mar dat zijn we nouw eenmaal gewend om gelijk mit de febrieke mit vekansje te gaan. En dan breng ie daar niet gauw verandering in. Een mins, dat een bietj ie op jaare komt houdt z'n eige vast an auwe gewoontes. Zoo hebbe wij dus van de week onze vrije week tusse de andere een en vijftig vrije weeke. Wij zijn dur niet zooas veu- rig jaar de heele week op uit getrokke. Vleejaar zaate we ommers an de zee, mar deeze keer hebbe we meer uitstap- pies gemaakt. Van één dag tot enkele daage. Een heel bietj ie cente kapotge- slaage, mar daar zelle we ok wel weer boovenop komme. Ik bin heus gien verkwister, mar ik meen, dat dat één keer in et jaar wel es mag. En trouwes, we hebbe et niet an onnoozele dinge uitgegeeve. We zijn hust de heele week mit een bus op pad gewist. Mit Bram en Mijntjie. Ik en Bram hebbe op z'n tijd ons natjie gehad. As we durst kreege een glaasie bier en veur den eete en 's aavus een klaartie. De vrouwe hielden et meer op duure ijsies, opgetuigd mit kostbaare slagroom en vruchies uit blik en op kom- metjies koffie mit een gevulde koek. Heele leuke daage hebbe we gehad. We hebben et er goed van genome. Een afge- loope zaaterdag zijn we gelijk al op pad gegaan, mar toen was et toch een bietjie te druk veur ons. Toen zijn we uitgewist mit de heele reut jonges van ons en van Bram en Mijntjie. De kindere vonde dat nou es leuk om opa en opoe een plezier te doen, mar et was mijn toch een bietjie te remoerig. Mar affijn, ze hebbe et plezier gehad, dat ze ons een plezier konde doen en de rest van de week hebbe we op ons eige pregram gescharreld. En jelui kenne me geloove of niet, mar deeze reegele zat ik gisterenaavund nog oover de grens neer te schrijve. In Duits land - an de Rijn. Et veurneeme om daar drie daage heen te gaan kwam van Driek en Mijntjie. Ik en Bram veulde dur eerst zo veul niet veur. Ik was eerst liever naar Eist gegaan, want daar zie je precies et zelfde waater van de Rijn, mar de vrouwspersoone die dronge zoo an, dat ik teslotte ok deur de knieë bin gegaan. Nou spijt heb ik dur ok niet van. Be halve Bram waare we geen van alle nog ooit over de grens gewist. Bram wel, die heb nog in Duitsland gewerkt in vrogger jaare. Dat was toenterted een vreemde zwerver. Mar de Rijnstreek was tie ok nog nimmer uitgewist. We hebbe genoote, beste minse. Wat we daar gezien hebbe is mit gien pen - ok niet mit de mijne - te beschrijve.Ja, netuurlik, Veense hebbe we dur ok gezien; et mot al gek gaan as ie die niet ziet, mar ik bedoel an land schap en bezienswaardigheeddes. Ik had lillijk ongelijk gehad en ik heb me eige af loope vraage. Is dat nou percies de zelfde Rijn as bij ons, in Eist? Bram was onze woordvoerder, want die kos nog wel een bietjie op ze Duits rede- neere. Behalve die eene keer dan toen die om een brosjie veur Mijntjie op pad ging en mit een waaterpistool thuis kwam. Dat had ie toen zogenaamd veur een van ze kleinkindere gekocht, mar ik geloof in een heele groote taalkundige vergissing van Bram. Dat koope van soevenierties is een ramp op z'n eige. Twee grote karbieze vol ke- dootjies hebbe we meegesleept. Zeuve Keulse Dommetjies, die je as een spaar pot ken gebruike, een stuk of vijf keupere asbakke mit een Keuls Dommetjie dur op, affijn bij mekaar zoo om de vijftig artikele. Ik vin et wel jammer, da'k veur jelui stukveur stuk niet wat mee heb kenne brenge. Da's teveul, zelfs kon ik iedereen gien ansichtkaartie stuure. Beschouw daarom dit stukkie mar as zoodaanig mit de hartelijke grote van Bram en Mijntjie en Driek en Wout. VEENENDAAL In het tijdvak van 14 tot en met 21 juli 1959 werden aan het bureau van politie te Veenendaal de navolgende goederen aangegeven: Gevonden: boord van over hemd, doublé polshorloge, aardappel schilmesje, lederen briletui, pinsertje aan komen lopen, zwart gym. pak, rijwiel- sleutel, wieldop V.W., tegelhamer, zwarte herenportemonnaie, blauw-zwart-groen gestreept kinderpakje. Verloren: 3 kussenslopen, paar stoffen dameshandschoenen, muntbiljet 2,50, donkerbruine herenportemonnaie met in houd, bruin-rode herenportemonnaie met inhoud, donkerbruine herenportemonnaie met inhoud, 3 jonge honden weggelopen, donkergroene damesportemonnaie met inhoud, groene baddoek met blauw zwembroekje, zwemabonnement, lederen boodschappentas, groene regenjas, rode zwembroek met geblokte baddoek, groe ne damesportemonnaie met inhoud, wit linker handschoentje, zwemabonnement, visschepnet, lips sleutel, bruine dames zonnebril, handvat boormachine, wandel stok, badtas inhoudende nieuw badpak oud badpak zwemband badhanddoek en speelgoed. RENSWOUDE Gevonden: een zonnebril; een regenjas. WATERPOLO VOOR DE KOMENDE WEEK Hoewel V.Z.C. I de volle winst voor het kampioenschap binnen heeft staat dit zevental nog één wedstrijd te wach ten, nl. de thuiswedstrijd in „Berg- bad" tegen Sedna I (Amersfoort). Sedna staat momenteel als nummer 3 op de ranglijst, maar het is de enige ploeg, die V.Z.C. in deze competitie een neder laag toebracht. De wedstrijd wordt a.s. woensdag avond om 8 uur gespeeld. Op diezelfde avond gaan de dames en heren II naar Amersfoort. De da mes komen uit tegen A.Z. en P.C. II en de heren tegen A.Z. en P.C. IV. Onge twijfeld voor beide ploegen zware wed strijden. Voor V.Z.C. II staat er boven dien een kampioenstitel op het spel. V.Z.C. III speelt maandagavond a.s. in Rhenen tegen Forellen I. Heden reizen de V.Z.C.-adspiranten naar Zeist voor een ontmoeting met de club van die naam. POSTDUIVENNIEUWS De Eerste Veenendaalse Postdui ven Vereniging „De Luchtreizigers" te Veenendaal heeft op 12 juli 1959 deel genomen aan de wedvluchten St. Quen- tin oude duiven en Roosendaal jonge duiven. Op St. Quentin werden de dui ven losgelaten om 5 uur, de eerste meldde zich om 9.37 uur bij de heer C. v. d. Berg en behaalde een snelheid van meer dan 90 km per uur. De ver dere uitslag was: C. v. d. Berg 1, 8; A. Bleyenberg-v. Dijk 2, 5, 10; J. Hei kamp 3, 9; C. Heikamp 4; G. Fasse 6; A. Slotboom 7. De jonge duiven werden in Roosen daal losgelaten om 7 uur 5 min., hier van meldde de eerste zich om 8.12 uur bij de heer H. Beijk, met een snelheid van 1356 meter per minuut. De uitslag luidde: H. Beijk 1, 13; F. Spies 2, 9, 17, 18, 23; C. v. d. Berg 3, 4, 14; G. Fasse 5, 22, 24, 25, 26; H. de Vos 6, 7, 12, 33; C. G. v. Dam 8, 11, 19, 29, 30; K. de Ruiter 10, 27; J. W. Kerseboom 15; H. v. Kooten 16; Baars-Rotterdam 20, 31; G. v. Reede 21; R. J. v. Kooten 28; L. Th. Krijnen 32. Op zondag 19 juli 1959 werd weer aan twee vluchten deelgenomen nl. Bordeaux 918 km en Duffel 127 km. Van Bordeaux werden de duiven reeds zaterdag losgelaten om 10 uur, waar van zondag om 11.46 uur zich de eerste meldde bij H. v. Kooten. Het duurde tot maandagmorgen eer de prijzen wa ren verdiend. De uitslag hiervan is: H. v. Kooten 1, 3; G. Fasse 2; C. v. d. Berg 4; L. Th. Krijnen 5. De jonge duiven werden te Duffel om 7 uur gelost. Hiervan is de uitslag: F. Spies 1, 6, 7, 15, 24, 29; C. Heikamp 2; H. v. Kooten 3, 20, 32; K. v. d. Heuvel 4; K. de Ruiter 5, 12; G. Mul ler 8; A. Slotboom 9, 18, 19, 28, 33; H. Beyk 10, 13, 17, 26; G. Fasse 11; H. de Vos 14, 22, 23, 25, 30; G. J. Bovenschen 16; C. G. v. Dam 21. De eerste duif meldde zich om 9.22 uur. GESLAAGD Aan de Herv. Ulo deden dit jaar na 3-jarige opleiding 11 kandidaten exa men, welke allen slaagden. B-diploma: A. P. May. A-diploma (met wiskunde) de dames: G. M. van Woudenberg, G. de Kleuver, T. Ursinus. De heren: A. Hutink, J. Roodbeen, G. A. van Appeldoorn, G. Turkesteen, St. Boonzaaijer. A-diploma (met middenstand): D. van de Broek, A. van Rees. ZIEKENFONDSllVERQNCIER I OtOIPlOPTItllN H00FDSTR 51 TEL 3I84VEENENDPOL AANRIJDING LIEP GOED AF Het tweejarig dochtertje van de fam. H. te Gelders-Veenendaal stak zaterdagmid dag plotseling de Hoogstraat over. Zij holde dwars door het drukke rijverkeer naar de overkant van de straat. De be stuurder van een melkauto kon door krachtig remmen een aanrijding voor komen, doch de Veenendaler Sch. kon haar met zijn auto niet meer ontwijken. Zij liep pardoes tegen de voorzijde van diens auto aan en bleef op het wegdek liggen. Dr. Reijdon, die de eerste hulp ver leende, kon evenwel niets aan het meisje ontdekken. Zij kwam er met een paar ontvelde knieën af. GESLAAGD Onze plaatsgenoot de heer N. Th. v. d. Veen, behaalde zijn diploma aan de bakkersvakschool. POSTDUIVENNIEUWS De oude duiven van „De Snelpost" vlogen dit weekeinde vanaf Bordeaux in Frankrijk, een afstand van 919 km. De uitslag was: P. W. van Zetten 1, 2, 3, 5; J. van Geerenstein 4; C. Donke laar 6. Vanaf Duffel in België (128 km) kwa men de jonge duiven gevlogen. Hierbij was de uitslag: E. W. van Zetten 1, 2; R. Sukkels 3, 17, 18; C. van Ginkel en Zn. 4, 6, 11; D. G. v. d. Schans 5; A. D. v. d. Bosch 7, 10; G. Diepeveen 8, 16; N. Stuiven- berg 9; J. van Geerenstein 12; J. van Nieuwamerongen 13; H. Ulrich 14; Joh. van Manen 15; O. Verwoerd 19; H. L. Spies 20. O Naar aanleiding van berichten over het optreden van besmettelijke diarrhee in enkele delen van het land deelt het mi nisterie van Sociale Zaken en Volksge zondheid het volgende mede: Evenals in vorige jaren wordt ook dit jaar in de zomermaanden een toeneming van het aantal gevallen van besmettelijke diarrhee gevonden. Mede door de uitzon derlijke hoge buitentemperaturen is de toename dit jaar hoger dan in het ver leden- Een deel dezer gevallen wordt ver oorzaakt door verschillende soorten sal- monellas (paratyphus-bacteriën) welke laatste aanleiding zijn geweest tot enige explosies o.a. te Amsterdam en de omge ving van Haarlem. De ziekte is niet van ernstige aard; zij gaat gepaard met diarrhee en koorts die in het algemeen na drie tot vier dagen verdwijnen. De besmetting van de mens kan op Ingezonden Vanuit stedebouwkundig opzicht steekt Veenendaal-zuid en daarmee bedoelen we vooral het zgn. „Franse Gat", zeer gun stig af tegenover veel dat na de oorlog gebouwd werd en tot stand kwam. Niet, één conform type van huizen, elke straat gelijk aan de andere. Nee, elke straat heeft z'n eigen aanzicht en het komt de levendigheid van het geheel zeer ten goede. Daar zijn mensen aan het werk geweest die met de beschikbare middelen, gewoe kerd hebben om het de bewoners zo pret tig mogelijk te maken. Vooral nu ook in de meeste nieuwe straten de voortuinen in orde zijn ge maakt. Echt een leuk en fleurig geheel. In al die huizen wonen gezinnen. Veelal jonge gezinnen, die kinderen hebben. U moet 's middags om een uur of twaalf eens door die straten dwalen. Dan ziet u dat deze wijk een zeer kinderrijke buurt is. Al dwalend door deze wijk vraag ik mij in gemoede af, waar toch al die kin deren hun spel spelen. Op de straat? Ja, dat gaat nog wel in één of ander dood lopend stukje, maar in de meeste straten is het verkeer dermate toegenomen dat het op de straat spelen een gevaarlijke bezigheid is geworden. Het lijkt mij dan ook heel juist dat dit verboden is. Er ge beuren genoeg ongelukken. Ik kijk verder de straat af en dan valt m'n oog op de plantsoenen. Een mooie aantrekkelijke speelruimte, speciaal voor de jongens als het gaat om hun aloude voetbalspel. Ik hoor protesteren: „Maar daar zijn die plantsoenen toch niet voor aangelegd!" O nee, dat is waar ook. Die plantsoenen hebben veel geld gekost en die liggen er om heel goed onderhouden te worden. We mogen dankbaar zijn dat we in zo'n nette gemeente wonen, die voor deze dingen uitermate goed zorgt. Het is inderdaad een fleurig gezicht in al die straten en iedereen zal het van harte toejuichen. Maar nu vraag ik mij toch wel af, of al vele manieren plaatsvinden o.a. door het consumeren van niet of onvoldoende ge braden vlees, onvoldoende schoonge maakte groente- of fruit, ongekookte melk enz. Ook is het mogelijk dat wan neer één gezinslid besmet wordt, dit de andere gezinsleden direct infecteert. Eén van de belangrijkste middelen om voor deze ziekte gevrijwaard te worden, is een goede persoonlijke hygiëne. Het is noodzakelijk, dat men zijn handen gron dig met water en zeep wast na gebruik van het toilet, de uiterste reinheid met toiletten betracht en bovendien de han den goed wast vóór het gebruik en vóór de bereiding van levensmiddelen. Men vermijde het gebruik van rauw vlees, rauwe melk, rauwe eieren enz. Het ver dient aanbeveling ylees of vis voldoende door te bakken, braden stoven of koken; ongepasteuriseerde en niet gesteriliseer de melk goed door te koken en alle verse groente en fruit grondig schoon te was sen. Van groot belang is dat levensmidde len zo koel mogelijk bewaard worden. Bij het inkopen van levensmiddelen dient er rekening mee te worden gehou den, dat bij langere bewaartijd van vers vlees, vis, groente en melk de besmet tingskansen toenemen. Zo mogelijk moe ten de ingekochte levensmiddelen nog de zelfde dag genuttigd worden. Het op warmen van etensresten dient, vooral als ze onvoldoende gekoeld bewaard zijn, vermeden te worden. Degenen, die ingewandstoornissen heb ben of hiervan pas hersteld zijn, vormen een gevaar voor verspreiding in hun naaste omgeving. Zieken of pas-herstelden dienen dan ook alles te vermijden waar door anderen zouden kunnen worden be smet. NATUURZUIVER OPWEKKEND VERKWIKKEND onze kinderen ook zo juichen. Je mag niet op straat spelen en je mag niet in de plantsoenen. Dus het territorium van het kind is het trottoir. Een smal strookje niemandsland tussen plantsoen en straat. Een stukje waar zelfs een kind van een jaar of vier niet genoeg meer aan heeft. Telkens hoor ik ergens spreken over jeugdbaldadigheid en over vernielingen e.d. Goed geïnformeerde mensen zeggen dat dit komt omdat de ouders hun kin deren geen goede opvoeding geven. De kinderen mogen thuis alles. Waar blijft het ouderlijk gezag. Misschien hebben deze mensen ook wel eens gehoord van de aloude, maar zeer goede stelregel: „Je moet nooit iets ver bieden als je er niet wat tegenover kunt plaatsen aan de andere kant!" Daar werd mee bedoeld als een moeder haar kleu ter in de box iets afpakt omdat het geen goed speelgoed is, dan geeft zij het kind daarvoor in de placts toch zeker iets an ders waar het wel 'lr.ee spelen kan. Jongens en meisjes mogen niet op de straat spelen. Dat is te gevaarlijk. Ze mogen niet in de plantsoenen, want daar zijn die niet voor aangelegd. Maar waar dan wel? Je kunt tegen kinderen van een jaar of vijf of zes niet zeggen dat ze maar achter op de oude Westersingel moeten gaan spelen omdat daar nog een braak stukje grond ligt. En de oplossing? Wel gaat u eens ach ter de flats op de oude Westersingel kij ken. Daar ligt een pracht speelplaats voor de kinderen van die buurt. Een speeltuin van de buurtvereniging. Dit is één oplossing. Een oplossing die de gemeente enige stukken grond zal gaan kosten en u als ouders wat tijd en energie en wat geld om hier een echte speelplaats voor uw kinderen van te ma ken. Een andere oplossing heb ik vaak in de steden gezien, n.l. dat midden in een plantsoen een stuk werd betegeld, waar op allerlei klimtoestellen geplaatst wer den waaraan de kinderen zich uit kunnen leven. En midden daar tussen in een gro te zandbak voor de kleintjes. Heel wat moeders van twee en driehoog gaan daar 's middags heen met hun kleuters. Die kunnen er naar hartelust spelen en er staan ook een paar banken waar moeder zitten kan en een handwerkje kan doen. Terwijl veel ouderen het vaak heerlijk vinden om op zo'n bankje te zitten en naar het drukke gedoe van de kinderen te kijken. Ja maar nu die voetballende jongens nog. Die houdt je niet in speeltuinen en aan klimtoestellen. Soms zie je in de steden, zomaar een plein dat bestemd is voor allerlei bal sporten, zoals volleybal, badminton, slag bal, kastiebal, e.d. En je ziet er altijd jongens en meisjes bezig want daar kun je je uitleven. Er zijn nu nog verschillen de open stukken in onze nieuwe woon wijk, die uitermate geschikt zouden zijn voor het aanleggen van speelplaatsen. Veel mensen zeggen vaak dat zulke dingen een echte taak zijn voor de ge meente en dan bedoelen ze het dagelijks bestuur van de gemeente. Dat zijn alle maal mensen die er zelf geen gat in zien en het dan maar op een presenteerblaad je aangeboden willen krijgen. Ik wil toch wel graag pleiten voor een actief aan deel van de ouders zelf in het creëren van speelplaatsen voor hun eigen kin deren. Eén buurtvereniging heeft haar daad reeds gesteld. En ik meen zeker te weten dat er bij onze gemeenteraad dan ook geluisterd zal worden naar de wensen van de be volking, vooral als het gaat om een zo belangrijke voorziening voor onze jeugd. A. H. van Pijpen. (30) Bliksemsnel heeft Aram zich gebukt en het zwaard van Grubalt opgeraapt. Hij beseft, dat hij tus sen twee vuren inzit. Als hij niet in handén van Kor- ban's rovers valt, zullen de krijgers van Grubalt hem ongetwijfeld doden. Doch voorlopig hebben deze het te druk om zich tegenover de aanstormende rovers te verdedigen. Deze hebben al direct het cordon door broken en plotseling ziet Aram twee van hen op Grubalt toesnellen. Met 'een sprong is hij erbij en voordat de rover kan toeslaan heeft Aram hem met een machtige houw van zijn zwaard buiten gevecht gesteld. De ander laat een schril gefluit horen en keert zich tegen Aram, terwijl vier, vijf anderen na derbij snellen. Grubalt heeft het zwaard van een der rovers gegrepen en rug aan rug verdedigen zij zich tegen de aanvallers, die echter met zoveel zijn, dat het er donker voor hen uitziet. Met een welgemikte slag slaat een der rovers Aram het zwaard uit handen en de jonge ridder beseft, dat dit het einde moet zijn. (Wordt vervolgd). KNAPENVERENIGING MAAKTE FIETSTOCHT De knapenvereniging der Ned. Herv. kerk te Renswoude heeft dinsdag j.l. per fiets een uitstapje gemaakt naar Arnhem en omgeving. Mede door het prachtige weer is deze fietstocht een volledig succes géworden. Het eerste doel van de reis was het Burgers Dierenpark te Arnhem. Daarna werd een bezoek gebracht aan het kasteel Rozendaal met de bekende bedriegertjes, terwijl in de middaguren een boottocht werd gemaakt op de Rijn in de omgeving van Arnhem, waarbij de jongelui konden genieten van het prachtige uitzicht op de Veluwezoom. In de loop van de avond arriveerde het gezelschap vermoeid doch tevens voldaan weer in Renswoude. DS. B. VAN GINKEL 25 JAAR PREDIKANT Woensdag 29 juli a.s. zal het vijfen twintig jaar zyn geleden, dat ds. Bar- thold van Ginkel uit Amsterdam werd bevestigd als predikant in de Nederlands Hervormde Kerk. Ds. Barthold van Ginkel werd op 2 februari 1911 te Moercapcllc geboren. Iiy bezocht eerst bet gymnasium te Zeist en studeerde daarna verder nog aan de rijks universiteit te Utrecht. Nadat ds. Van Ginkel in 1934 door het provinciaal kerk bestuur van Utrecht was toegelaten tot de evangeliebediening in de Nederlandse Hervormde Kerk, werd hy op 29 juli van datzelfde jaar (1934) door zijn neef ds. B. van Ginkel uit Utrecht, toen nog pre dikant te Gouda, te Renswoude in de classis Doorn in het ambt bevestigd. Op 10 oktober 1937 verwisselde de ju bilaris deze gemeente met die van Wezep in de classis Harderwijk, vanwaar hij op 11 oktober 1943 naar die van Katwijk aan Zee vertrok. Daarna stond ds. Van Gin kel nog bijna drie en een half jaar te Amsterdam - Sloterdijk (thans Amster dam-West). Sinds 10 april 1949 dient hij de hervormde gemeente van Amsterdam- Centrum, waar hij werd bevestigd door zijn vriend prof. dr. G. C. van Niftrik. Ds. Van Ginkel is in Amsterdam-Cen trum werkzaam in de „Bachzaal" wijk- gemeente, een woonwijk van intelectue- len en zakenmensen rond de Apollolaan. Toen hij daar in april 1949 intree deed was dat nog een nieuwe wijkgemeente zonder enige outillage. Alles moest daar nog van de grond af aan worden opge bouwd. Thans is het dan na ruim tien jaar zover, dat er plapnen zijn om een nieuwe kerk te bouwen. De bekende architect Symons vervaardigde reeds een maquette voor een kerk, die tevens een complex omvat voor de arbeid van de apostolaire commissie „Groot-Zuid". Ds. Van Ginkel heeft in de loop der ja ren talrijke bestuursfuncties v.ervuld, zo wel op kerkelijk als op sociaal-maat schappelijk terrein. Thans is hij nog be stuurslid van de Suriname-zending en van W.I.K.O.R., de landelijke Stichting, die de middelbare schooljeugd in contact brengt met de Kunst; adviseur van de Stichting Alledagkerk, die elke woensdag in het Begijnhofkerkje diensten organi seert voor de zakenwereld. Verder zit de jubilaris met een arts en een klinisch psygoloog in de dagelijkse leiding van een centrum voor pastoraal psychologi- vindt U bij Beatrixstraat 76-80 Tel. 2965 sche reducatie en samen met dr. J. H. Westerhuis, de rector van het Harder- wijks lyceum vormt ds. Van Ginkel het bestuur van een stichting, die jonge kunstenaars wenst aan te moedigen in hun publicaties. Van zijn hand verschenen artikfelen in diverse periodieken o.a. in „Theologie en Praktijk" een serie artikelen over „Een sructuuranalyse inzake het religieuze le ven op de Veluwe" en verder nog de werken: Altijd Zondag, een handboek voor de catechismusprediking in twee delen (in samenwerking met ds C. Aal- ders, Callenbach); Het Hooglied van Sa lomo, een nieuwe bewerking voor men sen van deze tijd (Holland, Amsterdam); Leven in het Licht, een aantal radio gesprekken (Zomer en Keuning); de ge dichtenbundel „Tussen kerkplein en café terras" (Van Rossen, Amsterdam), terwijl in voorbereiding zijn een dagboek en een postille. Tijdens zijn ambtsbediening te Rens woude werd daar onder leiding van Mo numentenzorg het zeventiende eeuwse kerkje geheel gerestaureerd; te Wezep werd ook de kerk gerestaureerd, waarbij het aantal zitplaatsen werd verdubbeld en tijdens zijn ruim driejarigee ambts bediening te Amsterdam-Sloterdijk werd daar het aantal predikantsplaatsen ver dubbeld en van drie op zes gebracht en verder werd daar in die periode de naam van de gemeente veranderd in Amster dam-west. Naast de theologie heeft ds Van Ginkel ook bijzondere belangstelling voor de psychologie. In de komende winter hoopt hij voor de volksuniversiteit van Patri monium een drietal lezingen te houden over psychologie en religie. Naar wij tenslotte nog vernemen ligt het niet in de bedoeling van ds Van Ginkel, die ook als radiospreker bekend heid heeft gekregen, om een herdenkings rede uit te spreken en ook niet om te recipiëren. Hij wenst gebruik te maken van het z.g. „ius non jubilandi" en stelt zich voor om op 29 juli a.s. een wande ling te maken door zijn eerste gemeente. VROUW IN TOPFUNCTIE Binnenkort zal er in Londen een twee de departement zijn, waar een vrouw - als secretaris-generaal - aan het hoofd zal staan. Dame Mary Smieton zal name lijk in oktober a.s. deze functie aanvaar den aan het departement van onderwijs. Ze is benoemd in plaats van Sir Gilbert Flemming, die met pensioen gaat. Dame Evelyn Sharp was de eerste vrouwelijke secretaris-generaal van een departement en wel dat van volkshuisvesting en bin nenlands bestuur, welke topfunctie zij sinds 1955 bekleedt. In de Engelse re gering waren al jaren eerder vrouwen opgenomen, maar het is nog maar enkele jaren geleden, dat vrouwen in ambtelijke topfuncties werden benoemd. Dame Mary Smieton is 56 jaar en ongehuwd. Zij is 30 jaar werkzaam aan het departement van arbeid en nationale dienst, laatstelijk als plaatsvervangend secretaris. Zij is van 1946 tot 1948 aan de Verenigde Naties ver bonden geweest als de eerste directeur voor personeelaangelegenheden. SCHIETRESULTATEN Tijdens de onderlinge wedstrijd op de buitenbaan, schoten de leden van de schietvereniging „Scherpenzeel", maan dagavond de volgende resultaten: Geweer: A. Valkenburg Tzn. 50 (max.); A. Blanken 47; G. J. de Joode 46; P. En gelenburg 45; A. van Dusschoten en H. Berendse 44; H. Veldhuizen en H. Met horst 43; Jo. van Eist 42; J. Overeem, M. Berendse en J. Koudijs 41. Petit carabine: A. Wittenberg 47; G. J. de Joode, Jo. van Elst en J. Overeem 46; M. Berendse en A. Blanken 45, A. van Dusschoten 44; A. Valkenburg Tzn. 42; R. van Elst 39; H. Veldhuizen 36; H. Hoyte- ma van Konijnenburg 36. hangend A QQ zacht plastic V.iJy flink cocoshandstoffer voor moderne tas leuk model ovaal 1.98 rond Alleen dinsdag 28 juli 1959 Hoofdstraat 7, Veenendaal, Tel. 3103 VEENENDAAL Geboren: Dirk, z. v. C. van Leeuwen en M. H. J. Voskamp; Aart Jan, z. v. H. Slok en H. van de Scheur; Willemina Maria, d. v. C. Heij en J. Bouman; Simon, z. v. M. van Dijk en E. W. van Elst; Pieter Jacobus, z. v. L. van der Waal en M. J. L. J. van Leeuwen; Willem, z. v. W. van Veenendaal en A. Gaasbeek; Louise Mag- dalena, d. v. A. Hartman en M. J. M. Lie; Alida Hendrika, d. v. J. Lange en L. La- gerweij; Batja Channa, d. v. L. Katz en B. N. Rothschild; Wilhelmina Theresia, d. v. A. Schoeman en F. Vink; Aaltje, d. v. D. B. van Schagen en C. J. van de Haar; Mattheus, z. v. C. Smit en C. P. Henrion Verpoorten; Margrietha Agatha, d. v. C. A. van Ruremonde en C. van Barneveld; Hendrika Karin, d. v. W. Klumpenaar en H. v. d. Weerd; Kommer, z. v. C. Tanis en J. Pater; Hendrijntje, d. v. J. Rebergen en M. P. de Fluiter. Ondertrouwd: L. Heikamp en N. H. van de Pest; G. Bakkenes en J. F. van de Weerthof; C. Bolderman en A. G. van Engelenburg; G. van Schenkhof en J. A. van der Klift; J. A. M. Ebben en S. van Viegen; J. J. van de Pavert en G. F. Schotus. Getrouwd: J. van Nieuwamerongen en J. van Manen; O. van de Haar en J. de Man; D. van de Pest en H. Verwoert; A. Brands en W. Schoeman; P. van Har- develd en W. J. Nijland; E. M. Looijen en W. D. E. J. van Son. Overleden: Giesbertus Dirk Giesberts, 31 jaar, ongeh. GELDERS VEENENDAAL EN EDERVEEN Geboren: Christina H., d. v. H. Schoon- derbeek en P. K.'Verzijl; Gijsbert, z. v. G. van Zoest en E. H. Ronk; Hendrikje C., d. v. J. van Ravenhorst en H. C. van de Pol; Margaretha, d. v. G. van Roekei en W. Nap; Jan C., z. v. H. van Egdom en J. v. Middelhoven; W. A. d. v. J. Vos en A. M. W. Geerrink; Anthonie D. J., z. v. J. Ditewig en J. Wurster; Jakob, z. v. D. Bouman en T. de Kievid. Getrouwd: J. W. van Scherrenburg en C. S. van de Steeg. Overleden: J. J. Klumpenaar, 55 jaar. RHENEN Geboren: Ton, z. v. J. van Hoorn en J. A. Maajenburg; Naaitje Willemina, d. v. J. van Dijk en E. Lodder; Jakob, z. v. D. Bouman en T. de Kievid; Geertruida, d. v. G. J. Lodder en C. Kampert; Frans, z. v. A. Brouwers en A. J. van Ingen; Rudolf, z. v. W. van Donselaar en G. E. van de Weerthof; Carla, d. v. G. van Cleeff en P. G. Huijdink; Margaretha Francina Emma, d. v. J. W. Lauwers en M. G. Stip; Janette, d. v. A. Drost en G. van den Bovenkamp; Jenneke Anna Ca- tharina, d. v. W. Nieboer en J. van Leeu wen. Ondertrouwd: W. A. J. van Dijk en Th. M. Kruijssen; W. van Dijk en J. W. van de Vendel; C. J. van Tintelen en G. H. Rijnberk. Getrouwd: W. A. Rijkse en M. A. van der Heiden; J. H. van Druten en G. Fa sen; W. Bovenschen en Z. H. Belmer; A. van Blitterswijk en M. van de Bijl; J. P. Smit en L. Chr. J. Kosters; J. van Dijk en H. Spee. Overleden: Johanna Drost, 46 jaar, geh. m. C. de Jong; Elske Oosterwoud, 69 jaar ongeh.; Teunis van Oostenbrugge, 59 jaar, g.m. A. van de Hee. RENSWOUDE Geboren: Ankie, d. v. Ch. van Rheenen en S. E. Mutter. SCHERPENZEEL Geboren: Albertus, z. v. M. H. Berkhof en E. Ploeg. RHENEN Ingekomen: J. F. Nathalia (gez.) van Wageningen; P. van Doorn (gez.) van Maurik; Chr. Berner van Veldhoven; J. P. M. Roest g.m. J. Diekema van Hilver sum; J. van Soelen van Utrecht; N. van der Ende (gez.) van Naaldwijk; A. van Sparrentak g.m. A. S. Geers van Wad- dinxveen; A. C. Barten (gez.) van Wage ningen; G. Hartman (gez.) van Jutphaas; J. M. van Rossum (gez.) van Wageningen; E. C. van Ommeren (gez.) van Wagenin gen; A. G. H. Kool van Weert; P. Kal- verda (gez.) van Ede; I. M. A. Huiberts van Zijpe. Vertrokken: D. C. M. Hetterschij naar Amsterdam; G. Goossensen naar Baarn; C. C. van Staveren naar Soest; A. B. de Jong g.m. W. G. Landzaat naar 's-Gra- venhage; H. Hovestad naar Canada; A. Veldhuizen (gez.) naar Veenendaal; F. H. F. de Bree naar Bussum. Kerkewijk 9 - Veenenda» Tel. 0.8385-3043 WEDVLUCHT „DE LUCHTPOST" Wedvlucht vanaf Duffel. Afstand 130 km. In concours 230 jonge duiven. Los 7.30 uur. Aankomst eerste duif 9.29.22 uur. Uitslag: T. Aarsen 1, 26; A. Veenvliet 2, 12, 17, 34; J. A. Vink 3, 11, 36; J. Voogt 4, 45; A. Marcus 5, 9, 10, 16, 21, 25, 39; J. van Oostrum 13, 18, 19; W. Wagensveld 14, 20, 27, 35; B. ter Denge 6, 15, 31; T. de Hartog 22, 41; A. van Ginkel 8, 23, 24; J. A. Ger- sen 28, 46; P. ter Burg 7, 29, 30; C. van Ginkel 32; J. W. van Schaik 33, 40; T. van Kooten 37; Gebr. van Schaik 38; P. van Schaik 42; W. van Ede 43 en C. Gijsbertse 44. Wedvlucht vanaf Bordeau. Afstand 921 km. In concours 26 duiven. Gelost zater dag 10 uur. Aankomst le duif zondag 9.35.15 uur. Uitslag: C. A. v. d. Wetering 1, 3, 4; A. J. Gersen 2; W. van Ede 5, 6; Gebr. van Schaik 7. GESLAAGD De heren R. Groeneveld, onderwijzer aan de Holevoetschool en M. Appelhof, onderwijzer aan de o.l. school, slaagden op het te Arnhem gehouden examen voor de hoofdakte A. VEENENDAAL Oude Kerk 9.30 uur ds H. Harkema van Zeist, 5 uur ds W. Vxoegindeweij van Barneveld, voorber. H.A. Julianakerk 9.30 uur ds G. van Esterik van Nieuwland, 5 uur ds D. van den Berg, voorber. H.A. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds W. Vroeg- indeweij van Barneveld, 5 uur ds H. van Roelofsen van Zeist, voorber. H.A. Sionskerk 9.30 uur ds D. van den Berg, 5 uur ds Van Esterik van Nieuwland, voorber. H.A. Dijkstraat 2.45 uur ds D. van den Berg. Veeneind 3 uur ds Wisgerhof, donderdag 30 juli ds Middelkoop van Zwolle. Ger. Kerk Kerkewijk 9, 10.30 en 5 uur ds Holtrop van Scheveningen. Ger. Kerk (OCB) 9 en 3 uur ds Smelik. Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat 9.30 en 5 uur dhr De Jong van Rotterdam. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30 en 5 uur ds Keuning. Ger. Gem. syn. geb. „Eltheto" 9.30 en 5 uur leesdienst. Ger. Gem. Fluitersstraat 9.30 en 5 uur leesdienst. Ned. Prot. Bond geen dienst. Leger des Heils 10 uur heiligingsdienst, 12 uur zondagsschool, 6.45 uur open luchtsamenkomst, 7.30 uur verlossings samenkomst. RK Kerk Salvatorkerk, Patrimoniumlaan 8 en 10.15 uur H. Mis, 7 uur Lof. H. Willibrordkerk, Nieuweweg 8 en, 10.15 uur H. Mis, 5 uur Lof. Ned. Herv. Kerk „Sola Fide" 9 uur dhr A. H. van Pijpen, jeugddienst, 10.30 uur ds W. Willemse van Hilversum, 5.30 uur ds Ph. A. Warners van Utrecht. RHENEN Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 uur ds Van Hensbergen van Renkum, 5 uur ds P. Bouw van Ede. ELST Ned. Herv. Kerk 10 uur ds Van de Peut van Renswoude H.D., 6 uur ds De Zeeuw van Doorn. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds Treure van Hillegersberg. Ger. Gem. 9.30 en 6.45 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 7 uur leesdienst. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur dhr Gaas beek van Veenendaal. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk 9.30 uur kand. C. Ver woert, ber. pred. van Schalkwijk, 6.30 uur ds Jac. Vermaas van Veenendaal. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur dr K. Kraan van Rotterdam. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerkv 10 en 6.30 uur ds Van Viegen. Oud Gef? Gem. 9.30 en 6.30 uur leesdienst. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kent 9.30 uur ds Stegeman uit Bennekom (bed. H.A.), 6.30 uur ds v. d. Pol uit Veenendaal (dankz. H.A.) Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds H. Herder uit Onstwedde. Vrijz. Herv. „De Schans" 10.30 uur dhr E. C. Ninaber. VEEINENDAALDr. C. P. Engel, J. G. Sandbrinkstraat, Tel. 2529. ELST, AMERONGEN, LEERSUM Dr. A. C. Kars, te Amerongen, Tel. 0 3434-273. RENSWOUDE: Dr. Th. S. ter Velde, tel. 450 (eigen praktijk). EDERVEEN, DE KLOMP, LUNTEREN: Dr. v. d. Scheur, Lunteren, tel. K 8388- 460. SCHERPENZEEL: Dr. H. G. J. Wensink, Dorpsstraat 118, tel. 03497-220. Eiermarkt: aanvoer 118.000 stuks. Prij zen van 12,50 tot 13,25 voor dé grote eieren en van 6,50 tot 9,voor de kleine exemplaren. Alles per 100 stuks. Handel redelijk. Biggenmarkt: aanvoer 85 stuks. Prijzen van 50,tot 74,per stuk. Handel matig. SCHERPENZEEL Eiermarkt: aanvoer 800.000 stuks. Prijzen van 14,tot 14,60. Middenprijs 14,20. De henneneieren van 6,tot 9,— Handel vlug. Biggenmarkt: aanvoer 155 stuks. Prij zen 58,— tot 78,per stuk. Handel billijk. GEMEENTE RHENEN HERZIENING UITBREIDINGSPLAN Het hoofd van het gemeentebestuur van Rhenen brengt ter openbare kennis, dat de raad der gemeente Rhenen bij besluit van 30 juni 1959, nr. 4 overeenkomstig artikel 36, 4e lid der woningwet heeft be paald, dat een herziening van het plan van uitbreiding in hoofdzaken in voorbe reiding is. Rhenen, 21 juli 1959. Het hoofd van het gemeente bestuur, L.BOSCH VAN ROSENTHAL Tijdens de j.l. gehouden examens van de Technische School te Wage ningen hebben de navolgende leerlin gen hun diploma behaald. Afd. smeden-machinebankwerken B. van Kooten, Bruine Engseweg 26, Rhenen; A. N. M. Merlijn, Nieuweweg 136, Geld. Veenendaal; E. J. Riekerk, Frans Halslaan 14, Veenendaal; C. van Laar, Meidoornlaan 6, Rhenen; J. G. Sennef, Julianastraat 59, VeenendaaJ. Afd. Tractortechniek-landbouw- mechanica T. Henzen, Verbindingsweg 18, Elst <U.). Afd. Autotechniek H. L. F. Aalders, Kostverloren 37, Veenendaal; R. v. d. Pol, Cuneraweg 185, Achterberg; A. Takken, Utrechtse straat 218, Rhenen; H. G. W. van Voorthuijzen, Burg. Schimmelp.str. 5, Rhenen; D. Zieleman, Haarweg 23, Overberg (post Veenendaal). Afd. Elektro-sanitairtechniek D. H. Jansen, Emmalaan 17, Rhenen; J. M. de Jong, Br. Engseweg 54, Rhe nen (beiden alleen sanitairtechniek). Afd. Instrumentmaken T. Puik, O. Veenendaalseweg 3, Rhenen. i Afd. Timmeren R. Drost, Groenelaan 21, Veenen daal; H. J. W. Keijman, Julianastraat 5, Rhenen; C. Rense, Julianastraat 17, Rhenen; J. W. Snijders, Cuneralaan 50, Rhenen; C. Vermeer, Dorpsstraat 17, Renswoude. Afd. Meubelmaken J. G. C. van Mil, Esdoornlaan 8, Rhenen; D. A. Ott, Kostverloren 42, Veenendaal. Afd. Brood- en Banketbakken J. v. d. Brink, Gorttraat 20, Veenen daal; M. van Maanen, Imkhuizenlaan, Renswoude; N. T. van der Veen, Ker kewijk 142, Veenendaal; E. A. van Wijk, Boslaan 101, Veenendaal.

De Vallei | 1959 | | pagina 2