Meubelen Woningtextiel SPOTPRIJZEN C.DIEPEVEEN Herrie in de Engelse Labourpartij Engelands sportman 1959: Billy Wright KORBAN RHENEN Verkeersverbetering op „Remmerden" ELST De vakbonden OVERBERG SCHERPENZEEL AMERONGEN Een voetballer met ongekende wilskracht Schijnwerper op Billy Vereenvoudiging van de voorschriften betreffende het handels- en betalingsverkeer met het buitenland WONINGINRICHTING de verschrikkelijke KONINGIN JULIANASCHOOL Zoals reeds eerder werd gemeld namen dit jaar 56 leerlingen van de afd. Ulo deel aan het Mulo-examen. In de laatste week van juni slaagden 25 candidaten, wier namen toen in dit blad werden gepubliceerd. Omstreeks half juli zijn nog 26 candidaten geslaagd, waardoor het eindresultaat werd, dat 51 van de 56 candidaten het zo gewenste diploma be haalden. Hierbij moet nog worden ver meld, dat een der afgewezenen ruim drie maanden ziek is geweest gedurende het laatste studiejaar. De namen van de twe- de groep geslaagden volgen hieronder: Letty v. d. Bosch, Diny Brands, Henk van Broeten, Eef van Burken, Tiny Knoop, Jan de Koning, Truus van Voorts, Henk Drost, Rob Greve, Willy Ederveen, Guus Jonker, Jan v. d. Loosdrecht, Frans Ma- gauer, Adri Gersen, Riet de Gooyer, Diny v. Harn, Janny Hazeleger, Gijsje v. Beek, Anneke v. d. Kraats, Koos v. d. Kuinder, Lineke van Leeuwen, Teus van Lienden, Joke de Mn, Janny Nijhoff, Jan Sehoe- maker en Barend v. d. Weerd. BINNENBRANDJE SPOEDIG GEBLUST Nog vóór de Veenendaalse brandweer met de nevelspuit ter plaatse was had de fam. S. een binnenbrandje in de keuken van haar woning aan de Gerard de Laires- sestraat met assistentie van de buren reeds geblust. Het brandje was vermoedelijk ontstaan door een petroleumstel, dat op het aan recht stond. LOOS ALARM VOOR BRANDWEER RHENEN De landbouwer A. te Rhenen was maandagochtend omstreeks tien uur op zijn bouwland langs „Remmerden" kaf aan het verbranden. Vanaf de uitkijk post van de bosbrandweer werd de vrijwillige brandweer van Rhenen ge alarmeerd voor een vermeende bos brand. Het terrein van de boer grenst ter plaatse aan de uitgestrekte bossen. De nevelspuit, bemand met acht brandweerlieden, de commandant in begrepen, rukte mitsdien vergeefs uit. Ook de burgemeester en de groeps commandant van de rijkspolitie waren op het terrein aanwezig. Voor A. zal dit muisje nog wel een staartje hebben. De scherpe bocht in de rijksweg tussen de Stokweg en Remmerden, ter hoogte van het punt waar deze ver keersweg vlak langs de Rijn loopt, is niet alleen gevaarlijk vanwege de in deze bocht direct op de weg staande woning, maar bovendien is het rijwiel pad er zo smal, dat fietsers zich soms geen raad weten om het vege lijf te redden. Inmiddels is een leegstaand boerde rijtje met de grond gelijk gemaakt, het geen moet worden gezien als een be gin van de hier aan te brengen ver- keersverbeteringen. Hoewel het uitzicht nu nog wordt belemmerd door het in de bocht staan de woonhuis, betekent de verwijdering van de boerderij in elk geval een ver ademing voor de wielrijders. WANDELTOCHT VAN „DE TIPPELAARS" Voor de eerste maal in zijn nog betrek kelijk korte historie organiseert de Scherpenzeelse wandelsportvereniging „de Tippelaars" op zaterdag 1 augustus aanstaande een wandeltocht over ver schillende afstanden. Deze tochten heb ben in eerste instantie tot doel de wan delsport in Scherpenzeel te propageren, iets waarvoor „de Tippelaars" zich met alle energie zullen inzetten. De respec tievelijke afstanden bedragen: 12 km voor aspiranten van 10 tot en met 12 jaar; 18 km voor junioren van 13 tot en met 15 jaar; 25 km voor senioren van 16 jaar en ouder. De individuele liefhebbers van de wandelsport kunnen zich voor deze tocht opgeven bij de heer P. den Daas, Markt straat 12 terwijl groepen zich op 1 au gustus bij de start kunnen opgeven. Een groep wordt gesteld op 10 personen plus leider. ENIGSTE VIERDAAGSE LOOPSTER Mej. Willy Vlaanderen heeft als enig ste van Scherpenzeel met succes deel ge nomen aan de vierdaagse te Nijmegen. BILJARTVERENIGING .SPORTLUST' HIELD JAARVERGADERING De Elsterse biljartvereniging „Sport- lust" heeft dezer dagen, in het club huis „Sportlust", haar jaarvergadering gehouden. De avond werd geopend door de voorzitter, de heer Nagel, die aller eerst de afgevaardigden van verschil lende zusterverenigingen welkom heet te. Verder memoreerde spreker het be haalde kampioenschap le klasse libre van de KNBB afd. Veenendaal en om streken, die door „Sportlust" werd be haald. Ook de „Piet-van-de-Pol" wis selbeker werd in de wacht gesleept, waardoor „Sportlust" dit jaar zes van de acht prijzen heeft gewonnen. Na de opening werd nog het woord gevoerd door afgevaardigden van de „Taveer ne" (Veenendaal), de „Driehoek" (Rhe nen) en Amerongen. Hierna ging men over tot het meer feestelijke gedeelte van de avond en werd het behaalde kampioenschap ge vierd. Terwyl het heel niet onmogelijk is, dat er spoedig verkiezingen in Engeland zullen worden gehouden, heeft de Labourparty (die deze ver kiezingen dolgraag zal willen winnen) juist nü te maken met ernstige onenigheid binnen haar gelederen. De kans is niet gering, vooral niet als de Tories het spel handig spe len, dat de party hierdoor al haar winstkansen verspeelt! Wanneer er algemene verkiezingen in Engeland gehouden worden, hangt van de regering af, die het Parlement kan ontbinden en daarna verkiezingen uitschrijven. Die regering is Conservatief, wordt gevormd door de „Tories". Er zijn altijd maar twee grote partijen, die strijden om de macht. Vroeger had den de Tories als tegenstanders de Whigs, daarna de Liberalen, daarna Labour. De laatst gehouden verkiezingen hebben zij gewonnen, zij bezetten thans het regeerkasteel. Vanzelfsprekend zet de Labour Party nu alles op alles om hen daaruit te verdrijven. Dat kan gebeuren als er algemene verkiezingen worden gehouden, en het minste wat de Conservatieven tot zelfbehoud kunnen doen is, die verkiezingen uit te schrijven op een voor hèn gunstig tijdstip, als door een serie regerings daden het publtek, de „kleurloze middenmoot", is gaan denken: je weet wel wat je hebt, maar niet wat je krijgt; laten we het voorlopig maar zo houden! De Labourparty is een eigenaardig geval. Vroeger was het een soort fede- OUD EN NIEUW IN LONDEN Nog ztfn in Londen niet alle wonden geheeld, welke zyn geslagen door Duitse bombar dementen tydens de laatste wereldoorlog, nog treft men naast moderne nieuwe bouwwerken oude ruïnes aan. Deze foto oont het nieuwe flatgebouw „Great Ar thur House", gezien door de ruïnes van de Welsh Chapel aan de Golden Lane by Cripplegate in het hart van de City. „FORELLEN" „VZC" 1-4 In het natuurbad Ouwehand speelde maandagavond het eerste zevental van „De Forellen" de laatste competitiewed strijd van dit seizoen en wel tegen VZC 3 uit Veenendaal. Reeds onmiddellijk na het begin van de wedstrijd straften de gasten een dekkingsfout in de „Forellen"- achterhoede af 0-1. Deze stand werd ongeveer een minuut later opgevoerd tot 0-2, terwijl de rust inging met een 0-3 stand. Na rust handhaafden de gastheren zich vrij behoorlijk. Na ongeveer drie minu ten spelen wist VZC er 0-4 van te maken, waarna even voor het einde van de wed strijd Bert Koetsier de eer voor zijn ploeg redde 1-4. Jaap de Zwarte kreeg nog een pracht van een scoringskans, doch de bal ging over de doellat. Door deze overwinning was VZC-3 kampioen geworden, hetgeen voor de voorzitter van de ontvangende ploeg aan leiding was namens „De Forellen" de gelukwensen aan te bieden, hetgeen vergezeld ging van een bouquet fraaie anjers in de rood-witte (Rhenense) kleu ren. GESLAAGD Op de heden gehouden examens in Amersfoort slaagden onze plaatsgenoten de heren H. Engelenhoven en G. Rijksen voor middenstand. GEEN VOORRANG VERLEEND Mej. E. van 't Voort, wonende aan de Vlieterweg, reed zaterdagmiddag op haar fiets over de Dorpsstraat en ver leende, bij het inslaan van de Markt straat, geen voorrang aan de scooter berijder, de heer IJskoot uit Haarlem, tengevolge waarvan de wielrijdster kwam te vallen en hier en daar ont vellingen opliep. Het rijwiel werd to taal vernield en de scooter werd licht beschadigd. GRATIS ONDERDAK In de nacht van zaterdag op zondag werd door de politie gratis onderdak verleend aan de heer R. uit Zeist die te veel aan Bacchus had geofferd. DE RONDE VAN AMERONGEN De aangekondigde ronde van Ameron gen, die op zaterdag 22 augustus van start gaat, belooft goed te worden. Hoe wel de inschrijving nog niet gesloten is hebben zich reeds 45 nieuwelingen en een 35 amateurs aangemeld. Hieronder zijn een aantal zeer vooraanstaande ren ners, zoals bij de nieuwelingen H. Schou ten en H. Scharringhuizen, twee renners uit Badhoevedorp die als de twee grote favorieten getipt worden. Verder in deze groep nog H. den Hartog uit Utrecht, Wijnands uit Amersfoort, A. Tukker uit Ameide, B. Stolker uit Utrecht, D. Jan sen uit Wageningen en verder de plaat selijke favoriet de Kroon. Bij de amateurs treft men namen aan als N. Walhavens uit den Bosch, die j.l. zondag nog de ronde van den Bosch op zijn naam bracht, verder J. v. d. Wete ring uit Heesch, C. v. Hespen uit Arnhem, W. v. Asch uit Culemborg, A. Damo uit Kortenhoef, J. Beyer uit Zwijndrecht, F. Tel uit Zaandam, E. Riethof uit Haarlem die de ronde van Doesburg op zijn naam bracht, Fr. v. Tiem uit Beneden Leeuwen Gelders kampioen 1958 en 2e in 1959. Ook A. Post uit Amstelveen, broer van de be kende beroepsrenner Peter Post, zal aan deze ronde deel nemen. Zo te zien een zeer sterk veld met renners, die naar ons dunkt de ronde bij voorbaat al zul len doen slagen. Kent u, geachte lezers, de Beverley Sisters? Het zyn drie vrolijke jonge dames, die zingend en dansend door het leven gaan. Vele grammofoonplaten zijn van het drietal reeds in omloop en ook de televisie is hun niet vreemd. Wat dit met Billy Wright te maken heeft? Alles. Want een lid van deze be roemde Beverley Sisters, namelyk Joy Beverley, is met Billy Wright gehuwd. Tjaen dit jaar, om precies te zijn op 5 april, schonk zij hem een flinke doch ter, die voortaan de naam Victoria Ann zal dragen. Die vyfde april 1959 zal Billy Wright nimmer vergeten, want dit is wel een gedenkwaardige dag in zyn leven geworden. Niet alleen omdat hy toen vader werd van een welgeschapen dochter, maar ook koos de Britse F.A. hem op die dag voor zijn honderdste interlandwedstrijd. Alsof deze beide gebeurtenissen nog niet voldoende waren, werd hij ook nog door de Britse sportpers uitgeroepen tot sportman van het jaar. En dat wil wat zeggen, want in Engeland zitten heel wat prominente figuren op sportgebied. We gaan terug naar het jaar 1938, want dit jaar mag wel het begin ge noemd worden van Billys voetbal carrière. Voorjaar 1938 dan, zat op het secre tariaat van de voetbalclub Wolver hampton-Wanderers een zekere Major Frank Buckley, manager van deze ploeg. Tegenover hem zat een kleine, veertienjarige jongen, wiens naam was Billy Wright. Beschroomd overhandig de deze Billy een brief aan Major Frank. Deze brief was geschreven door Norman Simpson en met veel loffelijke woorden werd daarin gesproken over de voetbalcapaciteiten van Billy. Major Frank Buckley had er echter een hard hoofd in. Het stond allemaal wel heel mooi in de brief en de vragen die hij aan de jongen stelde werden wel vlot en goed beantwoord, maar de knaap die tegenover hem zat was toch te klein en te tenger van figuur. Lang niet fors genoeg, een allereerste eis voor een Britse voetballer. Toch wilde Major Frank de jonge Met ingang van 15 juli a.s. zal de procedure die gevolgd moet worden bij de in- en uitvoer van goederen in vele gevallen aanmerkelijk worden vereenvoudigd door uit breiding van de zgn. documentvryheid bij de in- en uitvoer en daarmee ook het ver vallen van de zgn. meldingsprocedure. Aldus blijkt uit bekendmakingen van de Cen trale Dienst voor In- en Uitvoer in de Nederlandse Staatscourant van 9 juli 1959. Tevens zal blijkens een bekendmaking van de Nederlandse Bank met ingang van de zelfde datum een volledige liberalisatie van het dienstenverkeer met het buitenland worden doorgevoerd, hetgeen eveneens, op een aantal uitzonderingen na het geval zal zyn voor het transitoverkeer. Al deze vereenvoudigingen zijn mede mogelijk ge maakt door het herstel van de externe convertibiliteit. Voor de invoer uit, resp. de uitvoer naar een aantal landen was reeds voor een reeks van goederen de documentvrij heid c.q. de meldingsprocedure van kracht, d.w.z. er behoefde in de betrok ken gevallen geen vergunning bij in- of uitklaring overgelegd te worden. Deze vereenvoudiging der administratieve voorschriften kon met ingang van bo vengenoemde datum verder worden uit gebreid zowel wat het aantal landen als het aantal industrie- en landbouwproduk- ten betreft. Hierdoor wordt het aantal gevallen dat een voorafgaande vergun ning moet worden aangevraagd, aanmer kelijk beperkt, terwijl de zgn. meldings procedure in haar geheel komt te ver vallen. Een en ander betekent vooral een vereenvoudiging van het handelsverkeer met het dollargebied. De liberalisatie van het dienstenver keer heeft eveneens vooral betrekking op het verkeer met het dollargebied. Zij houdt in dat ook ten aanzien van betalin gen voor verleende diensten boven 1000,—, thans over de gehele linie geen speciale voorafgaande vergunningen meer vereist zijn. Voor de niet-dollargebieden was reeds vroeger een vergaande liberali satie van het dienstenverkeer doorge voerd. Wat het transitoverkeer betreft komt de nieuwe regeling er op neer dat de al gemene vergunningen, welke aan de tran sitohandel waren verleend door nieuwe zullen worden vervangen waardoor nog slechts in een beperkt aantal gevallen een voorafgaande goedkeuring vereist zal zijn. UITWISSELING VAN SCHOOLJEUGD Jongens en meisjes in de leeftijd van 15 tot 20 jaar, afkomstig uit verschillende landen van het Europese vasteland bren gen in een uitwisselingsprogramma een bezoek aan Engeland. Dezer dagen be zichtigden zij onder leiding van enige parlementsleden het parlementsgebouw. Onder de jeugdige bezoekers waren ook kinderen uit vluchtelingenkampen. Zij zijn ondergebracht bij families in Southampton. Kinderen uit deze gezin nen zullen binnenkort een bezoek aan verschillende Europese landen brengen. Wright een kans geven en zo stond Billy enkele dagen later op het voet balveld van de Wolves om getest te worden. Ofschoon Billy klein van pos tuur was, ontdekte Major Frank in hem een grote voetenvaardigheid en een uitzonderlijke vlijt om voetbal bij te leren. Daarom wilde hij de boy van dienst zijn en gaf hem een extra trai ning, die enkele weken duurde. Maar helaas, denderende vorderingen wer den er niet gemaakt. Integendeel Major Frank Buckley was er dan ook van overtuigd zich vergist te heb ben en wilde de jonge terstond naar zijn ouders te Fronbridge terugsturen. Op het laatste ogenblik bedacht hij zich echter, gaf hem een respijt van een half jaar, waar Billy echt blij mee was. Van dit besluit heeft Major Frank nimmer spijt gehad, want in dat jaar groeide Billy in letterlijke en figuur lijke zin uit tot een flinke voetballer. De tweede wereldoorlog brak uit, met alle gevolgen van dien. Een van die nare gevolgen was het tekort aan spe lers, ook bij de ploeg van Wolverhamp ton Wanderers. Maar het was de grote kans voor Billy Wright, want dank zij dit tekort kwam hij in het eerste elftal terecht. Billy draaide al ruim twee jaar mee in het eerste elftal, toen zijn naam voor de eerste maal in de krantenkolommen werd vermeld. Natuurlijk niet zonder reden. Het was toen de Wolves een halve Cupfinal moesten spelen tegen West-Bromwich. Reeds in het begin van de wedstrijd raakte Billy gebles seerd, maar omdat er geen invallers werden toegestaan speelde hij de wed strijd uit. Wolves won de wedstrijd en Billy Wright had hier een groot aandeel in, ondanks het feit dat na afloop van de wedstrijd bleek dat hijzijn enkel had gebroken. Deze gebroken enkel is het enige ern stige kwetsuur, dat Billy in zijn loop baan, althans tot heden, gekend heeft. Maar het was er een van er op of er onder voor zijn voetbaltoekomst. Dank zij de goede zorgen van Miss Coley, waar Billy inwoonde, kon hij na enkele weken aan zijn ouders schrijven, dat alles op zijn pootjes terecht was ge komen en dat ze weldra meer van hem zouden horen. Wat ook gebeurde. ALLES VOOR VOETBAL Billy stemde heel zijn doen en laten af op de voetbalsport. Hij had een groot vertrouwen in Buckley, zijn eer ste manager bij Wolverhampton Wan derers, in Cullis, zijn voorganger in de nationale ploeg en tevens aanvoerder, in Joe Mercer, de aanvoerder van het Engelse team toen Billy daar voor het eerst in meespeelde. Deze eerste keer was op 19 januari 1946 in de interlandwedstrijd tegen het Belgische nationale elftal. Het Britse elftal wist deze wedstrijd te winnen. Ook hierin had Billy een groot aan deel en het was dan ook geen wonder, dat meerdere interlands volgden, o.a. tegen Schotland in Glasgow, tegen Zwitserland in Londen, tegen Frank rijk in Parijs en tegen Noord-Ierland in Londen. Deze laatste wedstrijd werd zelfs een overwinning van niet minder dan 7-2. Dat was in 1947. In dat elfde jaar werd Billy benoemd tot aanvoerder van Wolverhampton Wanderers en ook hierin bleek dat men niet had misgetast. In 1948 werd hij dan ook met algemene stemmen tot aanvoerder van het Engelse nationale elftal benoemd. Hij was toen 23 jaar oud. WERELDRECORD In 1952 werd hij tot voetballer van het jaar uitgeroepen, nadat hij vijfen veertig maal als aanvoerder was op getreden. De ene wedstrijd na de an dere vond onder zijn leiding plaats en slechts drie keer was Billy niet van de partij. Maar inmiddels heeft hij nu toch zijn honderdste wedstrijd als cap tain gespeeld. Voorwaar een uitzonder lijke prestatie, een wereldrecord in de voetbalwereld. Een record dat niet gauw verbeterd zal worden. Dat is ook de reden dat wij deze vijfendertig jarige Billy Wright in onze schijnwerper plaatsten. Wright is ook benoemd tot „Commander in de orde van het Britse Empire". De eerste voet baller, die deze onderscheiding kreeg, was Blackpools befaamde rechtsbuiten Stanley Matthews. ZIE ONZE ETALAGES IN en VELE NOG AANWEZIGE RESTANTEN GAAN WEG VOOR HOOFDSTRAAT 23 TELEFOON 2223 VEENENDAAL (31) Aram is zijn zwaard kwijt, doch nog geeft hij zich niet gewonnen. Nog voor zijn tegenstander kan toeslaan, heeft de jonge ridder zich op de grond laten vallen. Een bliksemsnelle greep naar het been van zijn tegenstander, een ruk, en met een ijselijke ver wensing slaat de man achterover. ,Goed zo!' schreeuwt Grubalt, die zich met zijn gewonde arm nog steeds zo goed mogelijk verdedigt, hem toe. „Ik zie thans dat ik mij in u vergist hebt!" Aram grijnst. „Daar zijt ge wel wat laat mee, vriend!" mompelt hij, terwijl hij tracht zijn zwaard te grijpen, dat enkele meters ver der in het mos terechtgekomen is. Doch voordat hij zijn doel heeft bereikt, hebben reeds twee nieuwe tegenstanders zich op hem geworpen. Eén van hen heft zijn dolk om toe te stoten. Het schijnt alsof niets Aram meer kan redden. (Wordt vervolgd). DE INVLOED VAN RADIOSTRALEN OP DE GEZONDHEID In het atoomcentrum te Harwell (Enge land) wordt op het ogenblik een cursus gegeven aan medici uit zeventien landen, ter bestudering van de invloed van ra dio-actieve stralen op de gezondheid. Alle aspecten van radio-actieve stralen zullen in verschillende lezingen worden bericht. De cursus is georganiseerd door de Wereldgezondheidsorganisatie van de V.N., in samenwerking met het Britse ministerie voor de volksgezondheid en het bestuur van het atoomcentrum. De deelnemers zijn voornamelijk medici van de openbare gezondheidsdiensten en van bedrijven, die zich met radio-activiteit bezig houden. Ook uit Nederland nemen medici aan deze veertiendaagse cursus deel. ratie van bonden, privé kon men er niet eens lid van worden. Dat is later veranderd, maar de vakbonden hebben in de partij een geweldige invloed. Dat is natuurlijk min of meer zon derling. Want wat ook de taak van een vakbond moge zijn, zeker is dat niet het bepalen van de regeringspolitiek... al probeert hij dat wel eens, indirect, door middel van stakingen. In Engeland zien de vakbonden er echter helemaal geen been in om, het zij door stakingen, hetzij door het ge wicht van hun stemmen op het partij congres, zich daadwerkelijk met de po litiek te bemoeien. En niet alleen van een regering, die door tegenstanders wordt gevormd, maar ook met de po litiek van een éigen regering, of van de eigen partijleiding. Dat is weer eens gebleken op het congres van de transportarbeiders bond, waarvan Frank Cousins de on betwiste leider is. Daar heeft men een serie uitspraken gedaan over het atoomwapen, de beproeving en het ge bruik ervan en over het lidmaatschap van NATO, die in rechtstreekse strijd met het beleid, zoals dit tot nu toe niet alleen door de Tories maar ook door de Labour Party is gevoerd. Daar worden dus op een vakbonds congres zaken van buitenlandse poli tiek en internationale defensie aan de orde gesteld en de heren leden nemen een resolutie aanen wanneer ze nog meer medestanders krijgen kunnen ze daarmee het bestuur van hun partij van het podium vegen. De huidige La- bourleider Gaitskell heeft tenminste al gezegd, dat wanneer dit zo doorgaat, hij zijn ontslag zal nemen! GEVAARLIJK BEDRIJF De Labourparty is in meer dan één opzicht een merkwaardig verschijnsel. Niet slechts door de invloed van de vakbonden, maar ook doordat ze lang niet zo uitgesproken socialistisch was en is als de verwante partijen op het Europese continent. Daarom is er binnen de partij altijd een groep geweest die meer naar links stuurde. Eén der voormannen daarvan was Aneurin Bevan, de leider der „re bellen", welke rol thans wel door Cou sins schijnt te zijn overgenomen. Cou sins is geen praktische politicus, maar een idealist, die zijn standpunt hand haaft ondanks de meest doorslaande praktische bezwaren, die er tegen wor den ingebracht. Zulke mensen krijgen heel makkelijk volgelingen, doordat zij de wensdroom van de massa willen verwerkelijken, en zich niet storen aan bezwaren. Natuurlijk heeft iederéén een hekel aan atoombommen, en hoopt iederéén dat er geen atoomoorlog zal komen. Het is niet moeilijk een over donderende meerderheid te krijgen voor een motie in die richting. Vooral niet, wanneer m engeen regeringsver antwoordelijkheid draagt! En de Labourparty is weliswaar in de oppositie, maar toch reëel genoeg om te beseffen, dat zij te eniger tijd wel weer eens die verantwoordelijk heid zou kunnen moeten torsen. En in dat besef durft zij de extreme opvat tingen van Cousins niet voor haar re kening nemen. WAT NU? Wanneer, tijdens deze verwarring, die wel eens zou kunnen uitdraaien op een scheuring in de partij, de Conser vatieven verkiezingen uitschrijven, moet Labour, verdeeld en onzeker, het opnemen tegen een partij, die in ieder geval over een prima propaganda machine beschikt en het in het jongste verleden niet zo erg slecht gedaan heeft. Misschien zou er hier en daar (want de verkiezingen worden districtsgewijs gehouden) een kansje liggen voor de Liberalen, die nu al tientallen jaren lang niet meer serieus meespelen. Zij zouden misschien kunnen proberen de stemmen te vangen van hen, die tegen de Conservatieven zijn, maar Labour te links vinden, vooral wanneer dit de voetsporen van Cousins gaat volgen. Maar zolang de koers van Labour nog in zó sterke mate beïnvloed kan worden door de vakbonden (die zich toch eigenlijk buiten de politiek heb ben te houden) zal de partij steeds voor dergelijke verrassingen komen te staan. De Conservatieve partij, die alléén te maken heeft met haar leden en met de kiezers, staat er beter voor. Want een huis, dat tegen zichzelf verdeeld is, kan niet bestaan. (Nadruk verboden) ONTBIJT IN HONGKONG AVONDMAAL IN LONDEN Als de B.O.A.C. de volgende maand haar dienst tussen het Verre Oosten en Euro pa gaat openen, zullen de passagiers, het tijdsverschil in aanmerking nemende, hun ontbijt in Hongkong kunnen gebrui ken en nog dezelfde avond hun diner in Londen kunnen hebben. De B.O.A.C. zet op deze dienst de Comet IV straaltoe- stellen in die over het traject 22 uur zullen doen. Dit betekent een verkorting van de reis met zeven uur. Hiermee wordt de afstand tussen beide wereldde len tot de kortst mogelijke teruggebracht.

De Vallei | 1959 | | pagina 2