Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Voor de KANTONRECHTER Onze militairen in La Co|urtine MULDER MëM Post belangrijker dan soldij of sigaretten Bloemenhulde aan het slot van de Jeugdvierdaagse De slag in de Javazee Rhenens zakenman verwachtte inbrekers 33e jaargang WOENSDAG 5 AUGUSTUS 1959 Nr. 61 Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, O verberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel Eén op de twintig Nieuws uit de omgeving Ollie B. Bommel kreeg heerlijke worst Veel belangstelling Ondanks het koude water: VEEL GESLAAGDEN IN HET BERGBAD Noodwachtplicht voor Veenendaal ELST Het lot van Nederlands-Indië toen definitief beslist HET EERSTE SCHOT VALT En zij kwamen... AMERONGEN Wat nu weer... Te kort of te lang? Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 Girono. 563427 Redactie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bi) de agentschappen van „De Vallei" in de plaatsen van verschijning DE VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale contractprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,65 per kwartaal Losse nummers 10 cent In La Courtine, het Franse „Harskamp", een klein dorp, een grote militaire nederzetting en op kilometers afstand geen enkele stad van betekenis, weer klinken de laatste tijd de militaire bevelen in onvervalst Nederlands. Duizenden Nederlandse jongens in het khaki-uniform der Koninklijke Landmacht zijn hier in de zogenaamde Hots (stenen logiesgebouwen) gelegerd, om op het, in de na bijheid gelegen oefenterrein, de kneepjes van de krijgskunst machtig te worden. Uit alle windstreken van ons land zijn ze hier geconcentreerd: de Friezen, de Groningers, de westerlingen en de Limburgers en natuurlijk ook jongens uit onze omgeving. Dank zij de welwillende medewerking van de verloofde van één der in La Courtine verblijvende Veenendaalse militairen kunnen wij het een en ander vertellen over het dagelijkse - en ook vaak nachtelijke - leven dat zij op dat kleine stukje Frankrijk leiden. La Courtine zelf is een typisch Frans dorpje met ongeveer twaalfhonderd in woners. Het aantal café's dat het dorp je telt is naar onze begrippen ontstel lend hoog, namelijk één café voor iedere twintig inwoners! Verder zijn er ook kleine warenhui zen waar men van alles kan kopen. In het kamp kunnen 8 a 12.000 man ge huisvest worden, maar het is niet zo modern geoutilleerd als bijvoorbeeld het infanterie-schietkamp „De Hars kamp". Het gehele gebied rondom het dorp, inclusief het oefenterrein, bevat tal van door diepe dalen gescheiden heu vels, uitgestrekte bossen, die hier en daar bijna ondoordringbaar zijn, ver raderlijke moerassen, onderling ver bonden door smalle beekjes, die razend snel voortstromen en op enkele punten prachtige diepe meren vormen. Het ge hele gebied leeft van het water en op de arme grond groeien hei en brem, jeneverbessen en vliegdennen. In het dorp valt weinig of niets te be leven. De tijd schijnt hier stilgestaan te hebben. Een chauffeur die er 's morgens doorheen reed zag tot zijn verbazing dat de gemeentelijke reinigingsdienst bestond uit een traag kereltje dat met een kar retje, getrokken door twee ossen, het vuilnis ophaalde. De gebouwen waarin de militairen ge legerd zijn, zijn naar Hollandse maat staven somber. Zij bestaan uit twee ver diepingen, waarin men 8 grote kamers vindt voor onderbrenging van 28 soldaten. Verder 2 kleine kamers van 12 militairen, 6 kamers voor onderofficieren en dan de bureaus, magazijnen, douches en wasge legenheden. Het kamp is vijftig jaar oud en altijd intensief in gebruik geweest. Achter het kamp ligt een vrij groot meer dat er, vooral met warm weer, erg aan trekkelijk uitziet, maar waarin men niet (Zie verder pagina 2) Een foto van drie Veenendaalse mili tairen die momenteel in La Courtine verbly ven. Het zijn v. 1. n. r. dpi. sld. chauffeur G. v. Bennekom, ingedeeld bij de 14e afdeling Veldartillerie, dpi. wmr. A. Gerritsen van het 102de Ver kenningsbataljon en dpi. huzaar N. v. d. Bovenkamp, een centralist by de 102de Verk. Bat. HARSKAMP. Het onderwijzend per soneel van de school met de Bijbel in Harskamp gaat hun ongeveer vijfenzes tig jaar oude klaslokalen zelf in mo derne kleuren schilderen. De verf wordt door het schoolbestuur betaald. Men zag zich hiertoe wel genoodzaakt om dat er geen schilder te vinden was. De eerste - en verbluffende resultaten - waren van een onderwijzeres en een onderwijzer. OTTERLO. Volgens mededelingen van de Veluwse bosbrandweer is er tenge volge van bos- en heidebranden op de Veluwe tussen 1 januari en 29 juli van dit jaar ruim 315 ha. recreatiegebied verloren gegaan. Vorig jaar vonden er 35 branden plaats, terwijl er in boven genoemde periode al 82 bosbranden, 91 heidebranden en 65 ruigtebranden woedden. In de periode van 18 tot en met 27 juli woedden alleen al 44 bran den! BARNEVELD. Vorige week kwam bij een winkelier een opgewonden heer binnen met de mededeling dat hij zijn portefeuille miste en dat hij hem ner gens anders verloren zou kunnen zijn dan in de betreffende winkel. Hoewel de eigenaar van de zaak bleef volhou den dat hij geen portefeuille gezien had, overtuigen kon hij de „gedupeerde" in geen geval. Ten einde raad werd de politie er bij gehaald. Net, toen de man voor de zoveelste keer al zijn zakken uitpakte, zag de winkelier in één van de binnenzakken van de man iets dat op het vermiste voorwerp leek. Het bleek inderdaad het vermiste schaap te zijn. De man had twee jassen over elkaar aangetrokken en was steeds ver geten de zakken van zijn tweede jas te controleren EDE. Het hotel „Hof van Gelderland" is aangekocht door de Nederlandse N.V. Priba, een onderneming die in de loop van enkele jaren in samenwerking met de Nederlandse middenstand 200 wa renhuizen hoopt te stichten. Het hotel zal omgebouwd worden tot een groot warenhuis. voor h««l het gezin.-! MÏTOdLepenüLAien Hoofdstraat 51, Tel. 3184, Vdaal Overladen met bloemen hebben de deelnemers aan de eerste Veenendaalse Jeugd vierdaagse vrijdagmiddag de laatste kilometers, die hen nog scheidden van de finish, door het centrum van Veenendaal afgelegd. Voorafgegaan door de drumband van de Verbindingsdienst uit Ede werd het voor de jongeren een onvergetelijke intocht, die nog lang het onderwerp van gesprek zal blijven. Aan de oproep een bloemenhulde te brengen is wel degelijk gehoor gegeven. Van ouders, kennissen en soms geheel onbekenden ontvingen de kinderen by de verzamelplaats op de Prins Bernhardlaan een bos bloemen, die het geheel een kleurrijk aanzien gaven. Na een korte toespraak door wethouder Van Kuyck burgemeester A. Bakker was verhinderd in de garage van de fa. Schoonhoven aan de Industrielaan en de uitreiking van de me dailles was er een einde gekomen aan een uitstekend geslaagde Jeugdvierdaagse. afscheidswoorden gesproken had gingen onder luid hoerageroep de bloemen voor de laatste keer de lucht in en was het eind van dit wandelfestijn en feit gewor den. Op de Prins Bernhardlaan was het 's middags tegen vijf uur een drukte van belang. Alle deelnemers kwamen op dit punt tezamen om als één grote groep de laatste „loodjes" die in geen geval het zwaarst wogen af te leggen. Op deze plaats was het ook dat de kin derschare als het ware onder een bloe menregen bedolven werd. Er waren deel nemers bij van buiten Veenendaal die van, voor hun onbekende personen, een bos prachtige bloemen ontvingen, een ges te die vanzelfsprekend bijzonder op prijs werd gesteld. Een reporter van de Ned. Radio Unie zag kans in al die drukte de heer Wijn malen voor de microfoon te krijgen, die in kerkachtige zinnen het doel en de werkwijze van de Jeugdvierdaagse voor geheel Nederland uiteenzette. Tegen vijf uur stelde de drumband zich op en onder trommelgeroffel zette de stoet zich in beweging. Langs de route stond een talrijk publiek, dat met genoe gen het kleurrijke schouwspel gadesloeg. In de Hoofdstraat dreigde het verkeer even in de knoop te raken, ook al omdat de intocht juist plaats vond op het spits uur. Luid zingend nam het Vierdaagseleger bezit van de garage Schoonhoven, die in een minimum van tijd omgetoverd leek tot een bloemententoonstelling. Op een wethouder Van Kuyck als plaatsvervan ger van burgemeester Bakker, de tippe laars toe. Namens het gemeentebestuur bracht hij dank aan allen die hadden meegelopen en aan hen die dit wandel festijn op touw hadden gezet. „Wij kun nen terugzien op vier mooie dagen en ho pen jullie allemaal volgend jaar weer hier te zien," aldus wethouder Van Kuyck. Hierna ging hij over tot de huldiging van de beroemde hond Ollie B. Bommel uit Kamp Overberg die zonder blaren de Vierdaagse gelopen had. Een grote worst werd als beloning zijn deel. Nadat de heer Van Pijpen nog enkele Zaterdagmiddag was er voor de tweede maal in dit seizoen gelegenheid tot het afleggen der proeven voor de zwemvaar- digheidsdiploma's der K.N.Z.B. Mevr. Heemskerk vertegenwoordigde de zwem- bond, terwyl badmeester Rompes en V.Z.C.-secretaris Schoeman de diverse deelnemers beoordeelden. Voor het A-brevet slaagden: Johan van Veldhuizen, Martin Labée, Teunis van Laar, Bep Onderstal, Elsje Wanders, Jeannette Litjens, Truus Wil- lemsen, Jannie de Vries, Jacques Schol ten, Ciska Leeman, Reiny de Koning, Wil lem Rip, Elizabeth Oskam, Kees de Haan, Julius van Dam, Dik Waayenberg, Tineke Pater, Bert de Groot, Heiny Koudijs, Ton v. d. Sluis, Jan van der Sluis, Bert van der Haar, Aaltje van Leeuwen, Wim de Vree, Renée Brinkman. Voor het B-diploma, waarvoor o.a. 50 meter in gewone kleding moet worden ge zwommen, kon de volgende kinderen een diploma worden uitgereikt: Ineke van Manen, Willy van Manen, Gerda van de Bovenkamp, Marian van de Haar, Hannie van de Garde, Joop van Son, Kees van Hall, Beatrix van de Bo venkamp, Breunis van de Pol, Joop Voorthuyzen, Jannie van Kooten, David van de Beid, Gerrie van Doorn, Peter van Dijk, Ina ten Donkelaar, Bertus Davelaar, Wim de Vree. Voor beide examens behoefde slechts één kandidaat te worden afgewezen, het geen het koude water in aanmerking genomen een verheugend laag aantal is. Er zal dit jaar nog éénmaal diploma- zwemmen worden gehouden nl. in de laatste week van augustus. Blykens de Staatscourant van 9 juli j.l. is met ingang van heden zowel voor Stichts als voor Gelders Veenendaal voor bepaalde diensten de BB-Nood- wachtplicht van kracht geworden. Voorlopig houdt dit in, dat 170 Vee- nendalers, die geen oorlogsbestemming hebben, een aanschrijving ontvangen zich te melden. Hieruit zal een aantal geselecteerd worden om cursussen te gaan lopen en dienst te doen. BROMFIETS BOTST OP AUTO Maandagavond is de bromfietser v. D. uit Leersum, ter hoogte van de School- weg-Rijksstraatweg, tegen de optrekken de auto van mej. K. uit Eist gereden, v. D. botste links achter tegen de auto ter wijl aan de rechterzijde het fietspad is. Hij kreeg een hoofdwonde, de brom- was Tot de meest dramatische gebeurtenissen tijdens de tweede wereldoorlog behoort ongetwijfeld de slag in de Javazee op 27 februari 1942. Deze slag die het lot van Nederlands-Indië definitief bezegelde, is vooral treffend door de bijzonder zware verliezen, die aan geallieerde zijde werden geleden. In de middag van de 27ste februari stootte het eskader van commandant Doorman op de Japanse kruisers Nacbi en Haguro, Naka en Jintsu, alsmede 14 torpedojagers. Geen grote macht weliswaar, maar de geallieerden verkeerden nu eenmaal in het nadeel, dat zij niet over een luchtmacht beschikten en hun personeel zeer vermoeid was. Om 4.16 uur werd het eerste schot gelost en het bleek al spoedig dat de Japanners zeer zuiver schoten. Het Nederlandse vlaggenschip De Ruijter kreeg enige vol treffers. Dit verhinderde echter niet dat de strijd door de geallieerden onvermoeid werd voortgezet. Na dit gevecht voerden de Jappen een torpedoaanval uit met kruisers en jagers. Maar geen torpedo trof doel. Anders de tweede Japanse torpedoaanval, fiets werd zwaar gehavend. die rond 5 uur werd uitgevoerd. Ditmaal De heer M. v. d. B. te Rhenen, die twee groentezaken drijft en zijn hoofdbedrijf gevestigd heeft aan het Fred. v. d. Paltshof in het centrum van de stad, merkte afge lopen donderdag op, dat zich rond zijn pand aan het Fred. v. d. Paltshof twee heren nogal verdacht ophielden. Hy vertrouwde het zaakje niet en ging er achteraan. Enkele honderden meters verder op het Hof stapten zij in een aldaar geparkeerd staande „Cadillac" en verlieten Rhenen. Eigenlijk dacht de heer v. d. B., dat de onbekenden poolshoogte kwamen nemen om een kraak te zetten in de vlakbij zijn zaak gevestigde A. v. Hoboken en Co.'s Bank, doch zijn gevoel zei hem, dat ze het weieens op zyn eigen zaak gemunt konden hebben. De politie had tot aan het ochtend gloren in de omgeving een oogje in het zeil gehouden. In de veronderstelling dat toen het licht was geworden eventuele inbrekers niet meer zouden komen op dagen, hieven zij de bewaking op. Kort daarna hebben zij toch nog hun slag wil len slaan. Dank zij de genomen voor zorgsmaatregelen door de heer v. d. B. was de buit slechts gering. De recherche is de daders inmiddels op het spoor. Het zijn vermoedelijk twee be ruchte inbrekers afkomstig uit het westen van het land. Veiligheidshalve had v. d. B. het auto nummer genoteerd, de beide signalemen ten goed in zich opgenomen en de politie van een en ander in kennis gesteld. Vrijdag daarop gebeurde er niets. Zater dagavond echter besloot v. d. B. alles van waarde in zijn zaak in veiligheid te bren gen. Het mocht eens zijn, dat de heren in de nacht van zaterdag op zondag hun slag zouden willen slaan. Immers tijdens het weekend is er in de zaak meestal nogal wat geld aanwezig. De kassa in de winkel werd niet op slot gedaan, voor het geval deze eens mocht worden opengebroken, hetgeen een aan merkelijke schadepost zou betekenen. Zaterdagavond omstreeks half één be gaf de heer v. d. B. zich naar bed op de eerste etage van het pand, waar hij zijn woonvertrekken heeft. Om half zes in de ochtend werd hij wakker, na geruimen tijd onrustig te heb ben geslapen. Toen hij uit het slaapkamer raam keek, zag hij dat zijn vermoedens waren uitgekomen. Aan de achterkant van de zaak was de deur open. Op zijn blote voeten snelde hij naar beneden, doch toen waren de daders al vertrokken. In de zaak was alles overhoop gehaald. De inbrekers hadden zich toegang ver schaft door een ruit uit de achterdeur te verwijderen met een schroevedraaier. Een tweede deur op hun pad werd op dezelfde wijze „behandeld". Onmiddellijk werd de politie gewaar schuwd, die aan het opsporingswerk be gon met medewerking van een speurhond afkomstig uit Amersfooort en met mede werking van de hoofdstedelijke recherche. Er bleek voor ongeveer 25,te wor den vermist, terwijl een bedrag van veer tig gulden aan klein geld, zich bevindende in de winkelkassa, op de toonbank lag. Dit geld hdden de daders niet meege nomen, zodat zij op het laatste ogenblik toch nog bij hun werk gestoord moeten zijn. RAADSVERGADERING Vrijdag 7 augustus komt de gemeente raad van Amerongen ter bespreking van o.a. de volgende agendapunten bijeen: garantie i.z. te bouwen woonhuis, ver ordening op exploitatie van bouwterrein in de gemeente Amerongen, beschikbaar stelling van 80,voor tijdelijk sport terrein, verplaatsing autospuiterij, ver groting architectenkamer en rondvraag. WILSKRACHT 1957 ORGANISEERT ZWEMWEDSTRIJDEN OVER 1 KM Op zaterdagmiddag 15 augustus zullen weer een aantal zwemmers en zwemsters van start gaan vóór een 1 km zwemwed strijd in de Rijn bij Amerongen. De wed strijd wordt georganiseerd door de zwem en waterpolovereniging Wilskracht 1957. De vorig jaar uitgeloofde wisselbekers zijn naar Tiel en Veenendaal gegaan. WATER-NOOD IN NAPELS. Tenge volge van een defect aan het Aquaduct, dat de Italiaanse stad Napels van drink water voorziet Is er een ernstig tekort aan drinkwater. De bewoners moeten nu zelf op ver schillende punten water halen; z(j maken hiertoe gebruik van lege chiantiflessen die zy met behulp van zelf-geconstrneer- de karretjes meezeulen. werden er meer dan 60 torpedo's gelan ceerd. De britse kruiser Exeter kreeg een voltreffer onder water en een in het ke- telruim, waardoor vier ketels uitvielen. Om 5.15 uur trof een torpedo de Neder landse jager Kortenaer in de machineka mer. Een overlevende gaf als volgt zijn indrukken weer: „Plotseling werden we over elkaar gesmeten door een geweldige explosie. De Kortenaer was plat op haar stuurboordzijde geworpen." „De arme uitkijk in het kraaiennest beschreef een grote boog en kwakte er gens in zeeWe worstelden onszelf los van elkaar en sprongen over boord. Direct daarop wierp het voorschip zich met een snuivend geluid omhoog en verdween de brug onder water. Het schouwspel dat ik nu zag zal ik nooit vergeten. De torpedo, die ons midscheeps moet hebben getroffen, had de Kortenaer in twee helften gedeeld. Beide helften stonden rechtop in het water, als de to rens van een kathedraal. Overlevenden hesen zich langs de staaldraad-railingen omhoog. Het roer en de beide schroeven van ons schip staken hoog boven het water uit. Op de achtersteven zat onze dokter. Door de geweldige schok was het nevelapparaat in het achterschip gaan (Zie verder pagina 4) Op de Grebbeberg te Rhenen had J. A. R. W., vertegenwoordiger te Arnhem, op 24 februari met een personenauto har der gereden dan 50 km en aangezien de Grebbeberg nog binnen de bebouwde kom ligt, was een proces-verbaal het ge volg geweest. In de dagvaardiging staat, dat ik minstens 75 km reed, maar dat kan ik me niet voorstellen. Bij de dierentuin had ik nog gestopt en ik reed met een oude wagen, die amper de 75 km haalt. Als er 60 gestaan had, had ik het nog kunnen geloven, maar nu niet. Zestig kilometer is ook boven de maximum snelheid, hielp rechter Tiddens herinneren. Natuurlijk, gaf verdachte vlot toe, ik ben inderdaad schuldig en de po litie heeft het niet expres gedaan. Waar schijnlijk heeft de auto door de sterke helling van de weg zo'n vaart gekregen. U huldigt in ieder geval een sportie ve opvatting, waardeerde de officier. Eis en vonnis 35.of 7 d. H. van Z., vertegenwoordiger te Ede, reed met zijn personenauto op de Park weg te Ede in een verboden richting op 4 februari van dit jaar. De verbalisant was er niet in geslaagd Van Z. aan te houden en had daarom nummer en de kleur van de auto genoteerd. Ik kan me er niets van herinneren een overtreding te hebben begaan, ver dedigde verdachte zich vrijdag voor het kantongerecht te Wageningen. Ik hoorde pas een maand later, dat ik bekeurd was. Is het niet mogelijk, dat de verbalisant een vergissing gemaakt heeft met het op nemen van mijn kenteken? Ook de kleur van de auto, die in de dagvaarding ge noemd wordt, is namelijk niet juist. Mijn auto is grijs en er staat beige. U bent immers wel die dag op de Parkweg geweest? informeerde rechter Tiddens. Waarschijnlijk wel, luidde verdachtes antwoord. Neemt u dan maar aan, dat u het ook was, die een fout maakte, vervolgde de rechter. Ik heb niet de indruk, dat verdachte een wegpiraat is, merkte de officier, Mr. Hustinx, op. Ik zal het daarom laten bij ƒ5,- of 1 dag. Rechter Tiddens ging hiermee akkoord. Op de toeristische autoweg te Rhenen verzuimde R. A. E., fabrieksarbeider te Rhenen, met zijn bromfiets voorrang te verlenen aan een auto. Er ontstond geen botsing, doch de automobilist moest rem men om E. te kunnen ontwijken. De bromfietser had pech, want de gehinder de auto was een politiewagen en er volg de dan ook prompt een proces-verbaal. Vrijdag verscheen E. voor het Wage- nings kantongerecht om zich voor deze overtreding te verantwoorden. Ik zag de auto wel aan komen, ver telde verdachte, maar ik dacht, dat hij nog zover weg was, dat ik makkelijk voor hem de kruising passeren kon. Ik reed heel rustig door en werd even later door *de politieauto ingehaald, 'k Ben me er nog steeds niet van bewust, dat ik een fout gemaakt heb. Waarom hebt u het voorgestelde schikkingsbedrag van 20.- niet betaald, informeerde de officier. Ik had het niet, bekende E. 'k heb een groot gezin. U gezin is er nog minder mee ge baat, dat u in het ziekenhuis terecht komt. Wees dus voortaan liever wat (Zie verder pagina 2) In Zuidwest-Afrika zullen de Bosjes mannen, die bijna uitgestorven zijn een eigen reservaat krijgen in het noordoos ten van het land. De bedoeling is hen voor uitsterven te behoeden. In de eerste vijf maanden van dit jaar kwamen er 372.710 buitenlandse be zoekers naar Engeland, hetgeen meer is dan het totaal van de eerste vijf maanden van het vorige jaar. Om zijn 80 koeien zo gelukkig moge lijk te maken heeft een Engelse boer ma trassen van schuimplastic in de stal ge legd. Een jaar geleden nam hij patent op zijn idee. Te Gainsville (Amerika) is een man, die meer dan 15 miljoen liter water uit de hoofdleiding zou hebben getapt, ver oordeeld tot 25 jaar gevangenisstraf. Hij gebruikte het water voor zijn ijsfabriek. Driehonderd gelukkig getrouwde vrouwen hebben in Tel Aviv een vereni ging opgericht tot bemiddeling in huwe lijken die dreigen te mislukken. De hittegolf die in Polen temperatu ren bracht van 38 graden Celsius, heeft in dit land aan 333 mensen, die in het water verkoeling zochten het leven ge kost. Op een zondag verdronken er 127 mensen. De Alkmaarse rechtbank heeft on langs een 60-jarige magazijnbediende, die sinds 1913 in totaal 26 jaar in gevangen schap heeft doorgebracht, voor de dertig ste maal veroordeeld. De politie van Genua heeft twee uur lang gezocht naar een baby van een Duits echtpaar op vakantie, die met reis- wiegje en al uit een autobus was gestolen, toen de ouders even uitgestapt waren. Volgens een Westduits instituut voor publieke opinie gaat maar een van de vijf Westduitse bruidsparen op huwelijksreis. De rest schijnt zo gauw mogelijk te gaan willen werken. De vakanties zijn weer aan de gang. Zijn zij te kort, dan wel te lang? Zij zijn te kort, zegt menigeen En staan in die mening niet alleen, 'k Hoop echter, dat u mij gelooft, ('kBen echter heel geen studiehoofd) Wanneer ik zeg: ik weet het niet. Zeg echter nooit: 't scheelt mij geen [biet. Velen zeggen: 't is echt niet genoeg, Als het nu eens een maand bedroeg, Dan ging ik daarmee grif akkoord. Schoon ook wel anders wordt gehoord. Weer anderen zeggen: 't onderwijs personeel Krijgt met pl.m. zes weken veel te veel. Maar staan er waarschijnlijk nooit [bij stil, Wat het voor een leerkracht zeggen wil (Al doen zij het altijd weer met vreugd) Kennis bij te brengen aan de jeugd. Ik weet geen antwoord op 't probleem, En stelde deze vraag alleen, Om uw aandacht eens daaraan te [wijden Hoe men denkt aan vele zijden. Voor mij blijven het géén vragen. Het aantal betaalde vakantiedagen. Ik heb ze vroeger nooit gekend, Men werd voorheen niet erg verwend. Wel hoop ik het gemiste in te halen. Wil mij tot slot hierbij bepalen: Dat 't vroeger altijd werken was, Met een snipperdag te hooi en te gras. J. M. ASSURANTIEKANTOOR ALLE VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN EN FINANCIERINGEN KE OKÉ WIJK 167 -TEL. 5000 •VEENINOAAl ^t?e^machHgcIe"^an de Insurance Company of North America

De Vallei | 1959 | | pagina 1