ROOKSTOEL C.DIEPEYEEN f 57.'° Van 8-15 augustus in Amerongen licht- en muziekweek Voor de kantonrechter OVERBERG Voor de vrouw KORBAN VRAAG EN AANBOD Hollandia-meisjes zongen in Duitsland Kinderen speurden en roofden vlaggen Rijkspolitie Rhenen heeft thans een jeep ELST Aardappels rooien in de kelder Rhenens Museum boekte duizendste bezoeker RENSWOUDE SCHERPENZEEL Voor de eerste keer wandel festijn in Scherpenzeel Tomatentijd Spotprijs aanbieding VERENDE KUSSENS 29. WONINGINRICHTING Onze militairen in La Courtine de verschrikkelijke „Froher Madchen-gesang auf dem Pastoratsberg in Werden. Deze en enkele andere ongeveer gelijk luidende koppen kon men eind vorige week in verschillende Duitse kranten uit het Ruhr-gebied aantreffen. Op zichzelf is dat natuurlijk niets bijzonders, ware het niet, dat de be geleidende artikelen betrekking heb ben op een groep Veenendaalse meis jes. Evenals vorig jaar heeft n.l. een groep meisjes van de wandelclub Hol- landia-Trico, onder leiding van het echtpaar Spanjerberg, de vakantie iri die prachtige omgeving doorgebracht. Dit alles wil natuurlijk niet zeggen, dat de Veenendaalse meisjes in het Duitse nieuws gekomen zijn, omdat zij het zo bont gemaakt hebben. Integen deel, zij hebben juist door hun vro lijke openhartigheid vele harten in die streek veroverd en heus niet alleen van de jonge Duitsers. Uitspraken als „Junge Hollanderinnen „eroberten" die Jugendherberge" en dann wurde gesungen aus einem scheinbar un- erschöpflichen repertoire von Hollan- dischen, Deutschen und Englischen liedern", spreken voor zichzelf. Het is voor deze 28 meisjes, mede dank zij het prachtige weer, een fan tastisch mooie vakantieweek geweest. In het kader van het Ontspannings programma rondom de Eerste Veenen daalse Jeugdvierdaagse en het Kinder vakantiewerk zyn er in de afgelopen dagen weer enkele spelen gehouden, waarvoor zeer grote belangstelling be stond. Aan het j.l. vrijdagmorgen gehouden speurspel bij de winkeliers deden niet minder dan vierhonderd kinderen mee. Een eerste prijs veroverde Hilly Bud ding, 2e pr. Truus van de Kraats, 3e pr. Ans v. d. Kraats, 4e pr. Eef Haal- boom en een 5e pr. Arie» van Nieuw- Amerongen. Maandagmiddag startte het Kinder vakantiewerk met een speurtocht met opdrachten, die plaats vond in het zandgat aan de Berg. Hier was de eer ste prijs voor de groep van Benny van de Haar (groep 7). Er deden tweehon derd kinderen aan mee. De belangstelling voor de vlaggen- roof en het douanespel van dinsdag morgen was iets minder. Ongeveer honderd jongens en vijftig meisjes amuseerden zich opperbest met de di verse leuke spelletjes. Dinsdagmiddag is op het terrein aan de Westersingel het straatvoetbal ge start met zes ploegen. Mulder, Grebbeweg 40; 727 G. J. Bisschop, Bisschop David weg 5; 763 J. v. Dolderen, Friesesteeg 10 (Achterberg); 766 M. A. Stolk, Nieuwe Veenendaalseweg 70; 770 J. v. Lienden, Bovenweg 20. Reeds jarenlang werd het door de groep Rhenen van de rijkspolitie als een groot gemis gevoeld, dat men niet beschikte over behoorlijk rollend materieel, temeer daar het onder deze groep ressorterende gebied zo'n geweldig grote oppervlakte beslaat. De gemeente Rhenen heeft een wegen net, dat gezamenlijk meer dan 100 km lang is. Thans is er van enige verbetering spra ke, daar er woensdag een nieuwe politie- jeep is afgeleverd, waarover de groep Rhenen thans kan beschikken. De wagen is gestald achter het gemeen tehuis. Dat de wintervoorraad aardappelen zo tegen de zomer allerlei piekerige, soms meterslange uitlopers vertoont, is een bekend verschijnsel. Tegelijkertijd ziet men dan vaak kleine aardappels in de snel slinkende hoop ontstaan, maar bepaald verbaasd was de fam. R. uit Eist, toen bleek dat deze nieuwelingen zich tot volwaar dige aardappels hadden ontwikkeld. Circa 2 kg nieuwe aardappelen le verde de oude hoop op. Glad en gaaf en goed smakend. Waarschijnlijk is de stenen keldervloer door de hoge bui tentemperaturen van de afgelopen maanden gaan „zweten" en is daar door dit bijzondere natuurverschijnsel tot stand gekomen. Aan het slot van de Jeugdvierdaagse werd Ollie B. Bommel extra gehuldigd. Wethouder Van Kuyk hangt hier de hond een vette worst om zijn hals. Het Rhenense Museum, waarin momen teel de tentoonstelling loopt over Fre- derik v. d. Palts en Koningin Elisabeth, boekte dinsdagochtend om tien uur de duizendste bezoeker. Het was mevrouw J. van Doren-De Reus uit Rotterdam. Haar komst was afgewacht door de he ren A. M. v. d. Waal en S. J. Buré, res pectievelijk voorzitter en secretaris van de beheerscommissie, alsmede door de burgemeester van Rhenen, jhr. mr. L. H. N. F. M. Bosch ridder van Rosen thal en de heer N. Souwerbren, voorzitter van de vereniging voor vreemdelingen verkeer. De heer A. M. v. d. Waal bracht een compliment aan het adres van de heer Buré, die tevens optreedt als conservator en aan mej. Aleid van de Bunt uit Zeist, die beiden geheel belangeloos ook deze tentoonstelling weer zo geslaagd hebben opgezet. De burgemeester sprak de duizendste bezoeker, of in dit geval bezoekster, in hartelijke bewoordingen toe. „Ik vind het leuk," aldus de burgemeester, „dat u af komstig is uit Rotterdam, omdat Rotter dam en Rhenen zoveel gemeen hebben. Beide steden werden zwaar door de oor log getroffen en zijn verjongd uit de brand te voorschijn gekomen. U bent nu de duizendste bezoekster in dit museum, terwijl destijds de miljoenste cent voor de klok op het Grebbemonument ook al uit Rotterdam afkomstig was. Er zijn nog meer banden met de stad aan de Maas, namelijk het vakantie-oord van het Ge meentelijk Energie Bedrijf Rotterdam." De heer Souwerbren heette mevrouw Van Doren in zijn kwaliteit van VVV- voorzitter hartelijk welkom in Rhenen en wenste haar nog een prettige vakantie toe. Dat de tentoonstelling nu al door dui zend bezoekers is bezocht, betekent een record. Ongetwijfeld zullen nog velen volgen om deze werkelijk interessante verzameling schilderijen, documenten en voorwerpen, welke betrekking hebben op het leven van Frederik van der Palts (De Winterkoning) en Koningin Elisabeth en hun verblijf in Rhenen, te bezichtigen. Nog enkele dagen en in Amerongen zullen duizenden lampjes en tientallen schijn werpers ontbranden. Voor het tweede achtereenvolgende jaar gaat de winkeliersver eniging van 8 tot 15 augustus a.s. een lichtweek organiseren, die gezien de ervaring van vorig jaar weer duizenden belangstellenden zal trekken. Een tweede aantrekkelijk punt vormen de muzikale avonden die de muziekvereniging Ons Genoegen in dezelfde week gaat geven. Dit nog ter ere van haar 40-jarig bestaan. Op het moment dat wij dit schrijven zijn de voorbereidende werkzaamheden al in volle gang. Vijfduizend meter verlichting zal geplaatst worden langs gevels en in tuinen. De voorzitter van de winkeliers vereniging de heer J. Knoppers met wie we een gesprek over de festiviteiten had den, verwacht een nog beter resultaat dan vorig jaar, toen overal de verlichting geprezen werd. Vooral de Hof zal voor velen een trekpleister zijn. Deze histori sche plaats leent zich bijzonder goed voor verlichting. De prachtige toren van de Ned. Herv. kerk, die door schijnwerpers verlicht zal worden, zal al van verre no digen tot een bezoek aan Amerongen. Ook de Overstraat met de vele winkelpanden zal een groot deel van de aandacht op eisen. Meer nog dan vorig jaar zal nu een geslotener geheel ontstaan in deze straat. De winkeliersvereniging heeft prijzen be schikbaar gesteld voor particulieren die de mooiste tuin- en gevelverlichting heb ben. Daarnaast gaat men ook de gevels van winkeliers beoordelen. Ook verspreid over het dorp zal men verschillende prachtig verlichte punten aantreffen, zo als de gemeentelijke beplantingen en tui nen van particulieren. Vrijdagavond gaat het geheel proefdraaien, en zaterdag avond a.s. wordt de licht- en muziekweek officieel geopend met een concert door de beroemde Engelse Clouchester Brass Band. Dit korps wordt om 7 uur officieel ontvangen op het gemeentehuis door het college van B. en W. Na een korte rond gang door het dorp wordt in het plantsoen Lievendael een concert gegeven. Voor dinsdagavond 11 augustus staat er een optreden van de Boerenkapel op het pro- TELEFOONUITBREIDIXG IN RHENEN In de gemeente Rhenen zijn over de afgelopen maand juli weer verschillende inwoners aangesloten op het telefoonnet van de P.T. en T. Aan de hand van on derstaand overzicht kunt u de gids bij werken: 717 H. v. d. Burg, Grebbeweg 150; 740 E. Korver, Bruine Engseweg 40; 787 J. DE RONDE VAN AMERONGEN BELOOFD GOED TE WORDEN Weer zijn een groot aantal inschrijvin gen binnen gekomen voor de ronde van Amerongen die op zaterdagmiddag 22 augustus georganiseerd wordt. De deel name bij de nieuwelingen is opgelopen tot 66 deelnemers en 49 bij de amateurs. Bij de eerste groep bevindt zich de zeer bekende G. Hairwassers uit Den Dungen, die dit seizoen al diverse ronden op zijn naam wist te brengen. Verder nog prijs winnaars als L. Hermens uit Nijmegen, W. v. Heel uit Rossum en anderen. Bij de amateurs zullen we nog zien J. Rade maker uit Utrecht, die j.l. zaterdag nog vijfde werd in de klassieke ronde van Overijsel en zondag j.l. winnaar was van de ronde van Wychen, dus ook een kans- paard in Amerongen. Genoemd moeten ook worden W. Breeuwer uit Utrecht, die in 1959 tweede werd in de provinciale kampioenschappen, en J. Verheul uit Weesperkarspel, winnaar van diverse courses. Al met al een prachtig veld ren ners, die voor een mooie wedstrijd zul len zorgdragen. gramma. Woensdag volgt er een muzikale mars van zo'n 200 muzikanten. Inwoners en vakantiegangers gaan een mooie week tegemoet. (Vervolg van pagina 1) voorzichtiger, antwoordde de rechter. Eis en vonnis luidden hierop 12.- of 2 dagen. -H- C. R.R., verzekeringsagent te Wagenin- gen, had in Bennekom langs de School straat onbeheerd zijn fiets laten staan en aangezien de wet dat verbiedt, moest R. vrijdag voor het Wagenings kantonge recht verschijnen. 't Was echt gezocht, zei verdachte boos. Er stonden zes fietsen, maar alleen ik werd bekeurd. Hoe ging het dan precies? wilde de rechter weten. Iemand was er met mijn fiets van door gegaan en toen bleek, dat die niet op slot gestaan had, vertelde R. Zo erg willekeurig als u ons wilt doen geloven, is de politie dus blijkbaar toch niet te werk gegaan, constateerde de officier. Eis 4,- of 1 dag. Verdachte bleef verontwaardigd en daarom luidde het vonnis ƒ5,- of 1 dag. RENSWOUDSE BRANDWEER OP STAP In de afgelopen week hebben de leden van de vrijwillige brandweer van Rens- woude met hun echtgenoten hun jaar lijkse uitstapje gemaakt. De reis ging deze keer in twee volks wagenbusjes via Rotterdam naar Helle- voetsluis voor een bezoek aan de Delta werken. Daar werd een rondvaart gemaakt langs verschillende belangrijke objecten, waar bij enigszins een indruk werd verkregen van het machtige en grootse werk dat hier in uitvoering is, mede door de ge geven uitleg en toelichting. Na afloop van de rondvaart werd met algemene stemmen besloten om de reis voort te zetten in noordelijke richting met als einddoel Amsterdam. In de hoofd stad vond vervolgens eerst de versterking plaats van de inwendige mens. Daarna werd een bezoek gebracht aan het alom bekende Carrée, en het gehele gezelschap heeft bijzonder genoten van de Snip- en Snap-revué, die daar werd opgevoerd. Inmiddels was de dag reeds ver gevor derd en werd het tijd om huiswaarts te keren. In de z.g. „kleine uurtjes" arri veerde men weer in Renswoude en was een spannende doch tevens goed geslaag de dag ten einde. JUBILEUM IN RENSWOUDE In de Ned. Herv. Pastorie te Renswou de vond woensdagmiddag j.l. een feeste lijke bijeenkomst plaats, die was georga niseerd in verband met het 25-jarig ambtsjubileum van ds B. van Ginkel, te Amsterdam. De leden van de kerkeraad en van de kerkvoogdij waren hier bijeen gekomen om met ds van Ginkel en zijn echtgenote dit jubileum te herdenken. De jubilaris, die aan zijn eerste gemeen te, bijzonder gehecht is, kreeg bij deze gelegenheid een map aangeboden met een groot aantal foto's, van verschillen de gebouwen en landschappen in en nabij het dorp. Het gezelschap bleef geruime tijd ge noeglijk bijeen, waarbij vanzelfsprekend de nodige herinneringen aan vroeger da gen werden opgehaald. KASTEEL WORDT NIET VERKOCHT De laatste tijd doen in Renswoude ge ruchten de ronde dat de huidige eige naren van het kasteel van plan zouden zijn dit bouwwerk te verkopen. Desge vraagd deelde de beheerder, O. C. Baron Taets van Amerongen mede, dat er geen enkele reden bestaat om het kasteel te verkopen, zodat deze gedachte tot het rijk der fabelen verwezen moet worden. moed in trommelden. Het te lopen par cours was vrij zwaar, maar had toch ook weer veel aantrekkelijks. De prijzen werden als volgt verdeeld: 12 km: 1. N.T.V. uit Zeist; 2. W.S.V. uit Woudenberg. 18 km: 1. N.T.V. uit Zeist; 2. S.S.S. uit Veenendaal. 25 km: 1. De Vechtkanters uit Maarsen; 2. W.S.V. uit Woudenberg. GESPAARD Gedurende de maand juli werd bij de Rijkspostspaarbank alhier 32.501.08 in gelegd en terugbetaald 11.942.42. GESLAAGD De heer H. Brederoo alhier slaagde op het te Amersfoort gehouden examen voor het middenstandsdiploma. GESPAARD Gedurende de maand juli werd bij de Nutsspaarbank alhier ingelegd 25.395.55 en terugbetaald 12.314.19 terwijl 5 nieu we spaarbankboekjes werden uitgegeven. GESLAAGD Tijdens de gehouden examens van de Technische School te Wageningen slaagde onze plaatsgenoot D. Zieleman voor de cursus autotechniek. JONGEN BRAK DUIM Bij het duiken in het Bergbad te Veenendaal kwam de 15-jarige D. uit Overberg zo ongelukkig met zijn hand tegen de betonrand terecht, dat hij zich onder behandeling moest stellen van dr. Reydon. Deze verwees de jon gen hierna naar het Julianaziekenhuis waar een gebroken duim geconstateerd werd. RIT VAN P.I.O.S. De auto-, motor- en bromfietsenclub „P.I.O.S." organiseert op woensdag 5 au gustus a.s. een oriënteringsrit waarvan de start plaats vindt bij café Marktzicht om 7.31 uur. INTREDE Ds. KLOOTWIJK Ds. Klootwijk uit Raamsdonkveer zal op zondag 6 september a.s. zijn intrede doen bij de Ned. Herv. Gemeente, alhier. De nog jonge Scherpenzeelse wandel sportvereniging „De Tippelaars", hebben j.l. zaterdag in samenwerking met de Stichts-Gooise wandelsportbond, een pro- paganda-wandeltocht georganiseerd, die bijzonder goed geslaagd is. Men heeft kans gezien om voor een eerste wandel tocht en dat nog wel midden in de vakanties 500 tippelaars bij elkaar te brengen. Daarbij kwam, dat ook de kwa liteit van de wandelgroepen op een be hoorlijk peil stond. Wij zagen nl. N.T.V. uit Zeist, De Vechtkanters uit Maarsen, t)e Trekvogels uit Amersfoort, W.S.V. uit Woudenberg, De Trekvogels uit Overberg, Ritmeester en S.S.S. uit Veenendaal en nog vele anderen. Ook de B.B. uit Amersfoort en Veenendaal ontbrak niet op het appèl. Daarnaast had nog een groot aantal bekende en beproefde indivi- duelen ingeschreven, waaronder de kilo meter-vretende Harinck uit Amerongen. De S.G.W.B. liet zich vertegenwoordigen door de bestuurders Klok en Rietveld, iwee heren die ook een belangrijk aan deel in de organisatie van de tocht had den. De Scherpenzeelse muziekvereniging „Caecilia" marcheerde al vroeg in de middaguren door de straten, om de wan delaars een prettig uitgeleide te doen, ter- Wijl de nog jeugdige tamboers, aanvanke lijk alleen hun eigen „Tippelaars" bin nenhaalde, maar toch later ook de overi ge deelnemers, de laatste kilometers wat Wie 's zomers bij de groentehandelaar een overvloed van tomaten ziet liggen en bedenkt, dat in ons land de laatste tijd elk jaar meer dan 100 miljoen kilo van deze kostelijke vruchten wordt geteeld, zal nauwelijks beseffen, dat tomaten een eeuw geleden in ons land vrijwel onbe kend waren. De tomaat is, evenals zijn familielid de aardappel, oorspronkelijk uit Zuid-Ame- rika afkomstig en zijn naam schijnt van een Indiaans woord afgeleid te zijn. In ieder geval mogen wij blij zijn, dat deze vrucht haar weg naar de lage landen heeft gevonden. Zij biedt vele mogelijk heden om de maaltijden op te fleuren, vanaf het ontbijt tot aan het hartig hapje 's avonds toe. U kunt haar zó eten, met of zonder schil, maar ook in de vorm van sap, soep, saus of als hoofdgerecht. Hoewel de tomaat niet tot de èllerrijk- ste vitaminebronnen gerekend kan wor den, verdient hij om zijn voedingswaarde toch een geregelde plaats in ons menu. RECEPTEN VOOR 4 PERSONEN Koude gevulde tomaten 4 middelmatig grote tomaten, zout (peper) voor het vulsel: 2 hardgekookte eieren of 150 g koude, gekookte vis, koud, gebraden vlees of koude, gekookte, stevige groente, sla saus of mayonaise, augurkjes en/of uitjes uit het zuur, kropsla. De tomaten wassen en op 4 a 5 plaatsen van boven naar onder schuin insnijden tot een paar cm van de bodem. De punten wat naar buiten buigen en een deel van het binnenste vruchtvlees wegsnijden, zo dat ondiepe bakjes ontstaan. De tomaten bestrooien met zout en peper. De eieren, vis, vlees of groente vermengen met sla saus of mayonaise en desgewenst zeer fijn gehakte augurkjes, uitjes of bieslook. De tomaten met het slaatje vullen en op ge wassen blaadjes kropsla zetten. Macaroni of spaghetti met tomaten 500 g macaroni of spaghetti, 1 kg to maten (peper), zout, boter, magarine of vet, ongeveer 150 g ham of worst, paneermeel. De macaroni of spaghetti opzetten met ruim kokend water en zout en gaarkoken in ongeveer 20 a 30 minuten. De massa op een vergiet laten uitlekken en er een klontje boter of magarine door roeren. De tomaten (schillen) in plakken snijden, bestrooien met (peper en) zout en in een weinig boter, margarine of vet gaar smo ren. De gesmoorde tomaten vermengen met de macaroni of spaghetti en fijnge sneden ham of worst. Naar verkiezing het gerecht in een vuurvaste schotel over doen, met paneermeel bestrooien en er hier en daar een klontje boter of maga rine op leggen. Er in de oven een bruin korstje op laten komen. Tomaten met paddestoelenragoüt 4 middelmatig grote tomaten, 200 g cantarellen (hanekammen) of 100 g champignons, 25 g boter of magarine, 20 g (2 eetlepels) bloem, 2'/ï dl bouil lon of water met een half bouillon blokje, zout, melk, peterselie. De tomaten wassen en ontvellen na ze even in kokend water of boven de gas vlam gehouden te hebben. Van de toma ten een kapje afsnijden en de vruchten uithollen. De tomaten bestrooien met zout en omgekeerd wegzetten. De paddestoelen goed wassen en in stukken snijden. De boter of magarine smelten en de paddestoelen zachtjes 5 minuten verwarmen. Zo nodig het uitge treden vocht vlug laten verdampen. De bloem erdoor roeren en bij scheutjes te gelijk de bouillon toevoegen. De massa steeds even laten doorkoken alvorens vloeistof bij te schenken. De melk toe voegen, de ragoüt op smaak afmaken en in de tomatebakjes overdoen. Deze in een pan of vuurvaste schaal zetten, er een bodempje water bij gieten en er een klontje boter of magarine op en om leg gen. De tomaten gaar stoven in ongeveer 15 minuten en met zeer fijn gehakte pe terselie bestrooien. COMPLEET, MET GEHEEL VERENDE KUSSENS, 15 JAAR GARANTIE OP HET BINNENWERKNU PER STEL 50 HOOFDSTRAAT 23 TELEFOON 2223 VEENENDAAL (Vervolg van pagina 1) mag vissen, omdat het particulier eigen dom is. Dit verbod is eigenlijk maar goed ook, want het zwemmen in meren als deze moet ernstig ontraden worden, om dat er gevaarlijke stromingen in voor komen, terwijl het water onder een be trekkelijk warme bovenlaag vaak ijskoud is. ZWARE OEFENINGEN Tja, een militair gaat niet voor zijn plezier zo'n kostbare buitenlandse reis maken. Er moet geoefend worden beslis te de legerleiding en hoe! Door de hitte en het bergachtige terrein zijn er menige zweetdruppeltjes op Frankrijks bodem gevallen. Zij die in het begin de grootste moei lijkheden te overwinnen hadden waren de chauffeurs, die vaak met weemoed aan het vlakke Hollandse landschap te ruggedacht zullen hebben. Om ongeluk ken te voorkomen wordt er scherp op de maximumsnelheid gelet van 40 km per uur. (Ouders behoeven zich dus niet on gerust te maken over hun eventuele „roe keloze" zoon). Het enigste waarvan de jongens tijdens de oefening nog kunnen genieten is de natuur en de schilderach tige dorpjes. Volgens de burgemeester van La Courtine, die van beroep archi tect is (het burgemeesterschap is min of meer een ere-ambt) hebben de Fransen zelf de woeste natuur in dit gebied nog niet ontdekt. Vandaar dat onze jongens er sporadisch een levend wezen zonder uniform tegenkomen. STOKBROOD EN WIJN De militairen uit onze omgeving die in La Courtine hun plicht vervullen ver langen vaak naar een bord echte Hol landse snert of boerenkool met worst. In het begin liet het eten. mede door de Franse outillage van de keuken, nogal wat te wensen over. Al gauw echter was men gewend aan het Franse stokbrood en de even bekende camambert, een soort kaas. Dat de jon gens over een groot aanpassingsvermogen bleken te beschikken wat betreft de di verse wijnsoorten, behoeft geen nader betoog Ook met de taal wil het niet erg vlotten maar met behulp van gebaren bereikt men zij het dan vaak langs een om weg wel het doel. Sommige woorden, zoals du vin (wijn), de la bière (bier) en mademoiselle kenden de meesten na een avond passagieren in La Courtin? al van buiten. Het gesprek van de dag was in het be gin de Franse w.c.'s, de „hurktoiletten", die de nodige behendigheid vereisen, in feite weinig meer dan een gat in de vloer. Over de slaapgelegenheid is weinig te vertellen. Ze is niet zo best als in Hol land, maar iedereen was er vlugger mee verzoend dan met de hurktoiletten. FILMS EN CABARET Na de zware oefeningen is het tijd voor ontspanning. Eerst even nog iets over de oefeningen. Men schijnt te denken dat de Hollandse jongens bij het zien van een mooi meisje hun geweren wegwerpen en op avontuur gaan. Op een dag kwamen namelijk ontelbare pamfletten uit de lucht dwarrelen boven het oefenterrein met de beeltenis van mooie meisjes. Men wil weten hoe de nuchtere Hollandse sol daat hierop reageert, een psychologische test zogezegd Terug naar de ontspanning. Hieraan wordt het nodige gedaan in de vorm van films, cabaretvoorstellingen, enz. Vooral de cabaretvoorstellingen zijn goed ver zorgd en vallen, mede door de goede naam van de artiesten, bijzonder in de smaak. Bovendien is er in de weekenden gelegenheid tot het maken van excursies, o.m. naar Clermont Ferrand een plaats met 130.000 inwoners waar altijd wel iets te doen is. STAPELS POST Alles bü elkaar vinden onze jongens het oefenen in Frankrijk wel aardig maarde acht weken die verschillen de onderdelen daar moeten zyn, o.a. de vaste Kampstaf en huzaren van het 102de Verkennings Bat. duren wel erg lang. Vandaar het verzoek, dat wy hierbij gaarne overbrengen, aan een ieder die in La Courtine familie of bekenden heeft een keertje extra te schrijven, zodat de facteur bij wijze van spreken een leger truck moet aanrukken om de post voor de jongens uit onze plaats en omgeving te vervoeren. Een brief of kaart, het betekent een band met het vaderland. Post is voor de meesten belangrijker dan soldy of siga- rettenrantsoenen en dat wil toch wel wat zeggen 1,per advertentie t.m. 10 woorden, elk woord meer 10 cent Te koop Vicky i.g.st. Paral- lelweg 35. Veenendaal Te koop 3-zitsbanken, geheel nieuwe bekleding en binnen werk. Na 6 uur. Jan van Goyenstraat 41. Veenendaal. Te koop z.g.a.n. radiotoestel. Valleistraat 23, Veenendaal. (33) Aram is machteloos tegen de woestelingen, die hem op bevel van het mannetje snel en vakkundig z*o in de touwen wikkelen, dat hij weldra geen vin meer kan verroeren. Een van hen blijft achter, om hem te bewaken, terwijl de anderen terugkeren om hun vech tende makkers te helpen. De strijd is anders zo goed als beslecht. Aram ziet, dat ook Grubalt gevangen is genomen en, evenals hijzelf, stevig geboeid is. De krijgers van de prins hebben zich heldhaftig geweerd, doch tegen deze overmacht zijn zij niet opgewassen. Velen van hen zijn reeds buiten gevecht gesteld en tenslotte trachten de paar overgeblevenen zich door een snelle vlucht in veiligheid te stellen. Doch het mannetje, dat een soort aanvoerder schijnt te zijn, be veelt een gedeelte van zijn mannen de vluchtelingen achterna te zetten. Dan wendt hij zich tot de beide gevangenen. „Ziezo", verkondigt hij met een rare gri mas, „nu alles keurig opgeruimd is, zullen we heer Korban onze vangst eens laten zien!" Te koop prima hetelucht- kachel. E. J. van de Brand- hof, Haarweg 83, Overberg. Te koop N.S.U. bromfiets. Esdoornlaan 32. Rhenen. Gevraagd: Woon-slaapkamer en keuken. Brieven onder no. 4568 aan het bureau van (Wordt vervolgd.) dit blad. ;vraagd een 2-pers. Schei- ter kampeertent. Patrimo niumlaan 13, Veenendaal, tel. 2495. Gevraagd net winkelmeisje, bij voorkeur enigszins met het vak bekend. Aanm. na 6 uur P. van Schuppen, le- vensmiddelenbedrijf, Zand straat 105, Veenendaal. Nette jongeman met veel vrije tijd, b.z.a. als tuinman. Brieven onder no. 4564 aan het bureau van dit blad. Nette jongeman vraagt net kosthuis. Brieven onder no. 4565 aan het bureau van dit blad. Woningruil: Aangeboden in Eist, vrije woning. Gevraagd woning in Veenendaal on verschillig wat. Brieven on der no. 4566 aan het bureau van dit blad. B.z.a. Net meisje voor de dag. Brieven onder no. 4567 aan het bureau van dit blad. Te koop Eisink 125 cc. Bar- neveldsestraat 25, Renswou de. Te koop 200 jonge hennen. D. Moesbergen, Barneveld- sestraat 32, Renswoude. Te koop dikke geitzeugen, bijna uitgeteld. Wed. Van Wijk, Dijk 22, Achterberg. Te koop witte en blauwe pruimen, voor de weck. Gebr. Van Dolderen, Friese- steeg 15, Achterberg. Te koop kinderledikantje i.z.g.st. Pr. Bernhardlaan 12, Veenendaal. Meisje voor kantoor: Van Schagen Boekhouding. Be lastingzaken en verzekerin gen Veenendaal, Emmalaan 88, tel. 2753, vraagt voor di rect of spoedig net pienter meisje pl.m. 17 jaar, voor aanvankelijk eenvoudige kantoorwerkzaamheden. Goed rekenen en behoorlijk schrijven vereist; Mulo-dipl. niet vereist. Kunnen typen of genegen daarin direct les te nemen. Te koop van particulier „Standard 8" B.j. 1955. Be vragen Zandstr. 68, V'daal.

De Vallei | 1959 | | pagina 2