Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Jeugdherberg »De Eikelkamp D e Wereld van WEEK-tot-WEEK drie dagen lang sprookjeswereld H WAAR IS DE VALLEI-RIKS? Afrika groeit... maar broeit ook Rhenens burgemeester twaalfeneenhalf jaar in de gemeente erdere aankoop van huizen aan de Markt 33e jaargang VRIJDAG 14 AUGUSTUS 1959 Nr. 64 Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel Dit seizoen meer dan 20.000 trekkers Kindervakantiewerk Uitslag tekenen en volksspelen BADTASSEN BADMUTSEN ZONNEBRILLEN ZONNEBRANDCRÉME en -OLIE Fa. J. F. TAK Slachting onder kippen door twee honden Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER Driejarig knaapje met fietsje op de autobaan Bij geld tellen ontdekt! AE 158121 Aanrijding op Groeneveldse- laan Drie machten stri jden om de overhand Foto-album met 209 hoogtepunten HEDENAVOND RAADSVERGADERING Hotelbouw De Haas gaat beghiiien Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 - Girono. 563427 Redactie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bi) do agentschappen vut „De Vallei" ln de plaatsen van verschijning DE VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale contractprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,65 per kwartaal Losse nummers 10 cent Aan het einde van de maand augustus, om precies te zyn op 28, 29 en 30, zal de grootste jeugdherberg van West-Europa, „De Eikelkamp" te Eist, in het teken staan van de sprookjeswereld. Op genoemde data vindt dan de jaarlijks terugkerende Trekkersronde plaats, waarvoor trekkers uit het gehele land naar Eist komen. Alle festiviteiten en natuurlijk ook het daarvoor benodigde mate riaal wordt door de trekkers zelf samengesteld en vervaardigd. Dit jaar is het voor de negende keer dat de Trekkersronde wordt gehouden en het ziet er naar uit dat de belangstelling voor dit unieke gebeuren weer groot zal zijn. Bij gunstig weer worden alle spelen in de open lucht gehouden. Hiertoe beschikt de jeugdherberg over een prachtig openluchttheater op een idyllisch plekje van het terrein, compleet met souffleurshokje. Bij eventueel regenachtig weer - waar natuurlijk niemand op hoopt - wordt het programma afgewerkt in de grote ontspanningsbarak van „De Eikelkamp". - De jeugdherberg vader, de heer J. Holierook, die de scepter zwaait over dit nomaden volk je en wiens functie het best te vergelijken is met die van een kapitein van het leger, wilde niet alles over het programma zeggen. Enkele onderdelen moeten een verras sing blijven voor de trekkers. Vrijdagsavonds vindt de officiële opening plaats waarna in het open luchttheater - door de trekkers „de berenkuil" genoemd - een gekostu meerd volksdansbal wordt gehouden, waarbij iedere deelnemer een figuur Dinsdagmorgen 11 augustus, werden in het jeugdgebouw aan de Industrie- laan tekenwedstrijden gehouden in het kader van het Kindervakantiewerk. Ruim honderd kinderen zochten om even negen uur een plaatsje aan de tafels en al spoedig was iedereen bezig aan zijn/haar tekening. Er werd door de kinderen met veel enthousiasme gewerkt en het resultaat was dat er veel mooie tekeningen inge leverd werden ter beoordeling. Voor de 6-10-jarigen waren er drie prijzen. De eerste prijs was voor Riesje v. d. Kraats, de tweede voor Bram van Barneveld en de derde voor Ankie Louwers. De 11-13-jarigen werden in twee groepen verdeeld, n.l. meisjes en jon gens. De prijzen voor de meisjes wa ren voor: eerste prijs Puck Oskam, tweede prijs Ria v. d. Kraats en de derde prijs Ellie Pelikaan. Voor de jongens waren het: eerste prijs: B. Slotboom, tweede prijs Han Ebbers en de derde prijs Adri Overeem. Woensdagmorgen werden er volks spelen gehouden op het terrein aan de Sandbrinkstraat. Ongeveer 150 kinderen waren op gekomen voor een sportieve strijd om de diverse prijzen die aan de spelen verbonden zijn. De prijzen zijn: Boogschieten. Meisjes: le prijs Liesje Bouwman. 2e pr. Nettie Pater en de 3e pr. Truusje v. d. Heuvel. Jongens: le pr. Bertus Davelaar, 2e pr. Nico Die penveen, 3e pr. Hans Ebbers. 100 meter hardlopen. Meisjes: le pr. Bep v. Dijk, 2e pr. Beb Slotboom, 3e pr. Gerda Schoeman. Jongens: le pr. Ben v. d. Haar, 2e pr. Brammie Slot boom, 3e pr. Theo Nieboer. Jongeren beneden 10 jaar. Meisjes: le pr. Ankie Louwers, 2e pr. Ria van Ree. Jongens: le pr. Evert Anbeek, 2e pr. Cor de Man. Ballengooien. le pr. Adri Overeem, 2e pr. Elly Drost, 3e pr. Jannie Hei kamp. Speerwerpen, le pr. Henk Imbos, 2e pr. Jan v. Ewijk, 3e pr. Rudie Methorst. Hoofdstraat 106 - Tel. 2576 Veenendaal uit de sprookjeswereld moet uitbeel den. Voor de volgende dagen staat er een speurtocht in de omgeving op het pro gramma. Op de traditionele sprookjes- markt, waar de trekkers allerlei wa ren te koop aanbieden, is ook het pu bliek welkom, in tegenstelling tot alle andere festiviteiten die uitsluitend toe gankelijk zijn voor de N.J.H.C.-ers. Deze markt wordt 's zaterdagsmiddags gehouden, In de avonduren wordt, ook weer in het openluchttheater, een bont pro gramma opgevoerd met lekenspel, mu ziek en zang, met als sluitstuk een in drukwekkende fakkeloptocht en kamp vuur. Zondag 30 augustus, de laatste dag van de trekkersronde, wordt 's mid dags besloten met een afscheidsspel, waarna de 9e Trekkersronde weer tot het verleden zal behoren. ALLES ZELF DOEN Alles zelf doen, dat is het devies waar mee de trekkers aan de voorberèidin- gen van de Trekkersronde beginnen. (Zie verder pagina 4) Twee honden hebben dezer dagen een slachting gehouden onder de veestapel van de heer L. Zes fokhanen en een hen waren het slachtoffer van deze moordlustige viervoeters. De eigenaar van de kippen kon de in middels gewaarschuwde politie een sig nalement geven van de twee honden. De politie die met het onderzoek belast was zag even later de honden broederlijk naast elkaar voortwandelen en „arre steerde" hen. De schade die 46,be draagt moet door de twee verschillende eigenaren gedragen worden. Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbeheer Taxaties beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal* Kanaalweg 2 - Tel. 2918 De meeste festiviteiten van de 9e Trek kersronde worden gegeven in het door de trekkers in corveetyd gebouwde open luchttheater. Dank zij de oplettendheid van een passerende antomobilist, is een 3-jarig Veenendaals jongetje nit de Mr. Heems kerkstraat van een gewisse dood gered. Het ventje reed namelijk met zjjn drie- wielertje tussen het drukke verkeer op Rijksweg 12 en bekommerde zich totaal niets van de voorbij jachtende auto's. Het ventje heeft, uiteraard zonder toe stemming van zijn ouders, deze gevaar lijke reis per driewieler ondernomen. Een automobilist, die een driewieler op een autobaan een vreemd verschijnsel vond, stopte en vroeg hem hoe hij hier terecht was gekomen. Daar de automobilist op deze vragen geen begrijpend antwoord kreeg, heeft hij het ventje en zijn drie wieler in de auto gezet en de „wereld reiziger" afgezet bij het politiebureau in Veenendaal. De dodelijk ongeruste ouders konden hier hun ondernemende zoon weer onder hun hoede nemen. De Vallei-riks, die vijfmaal achter een niet gevonden werd, is jJ. za terdagavond bij het geld tellen door de heer Schimmel, die een levens- middelenbedryf heeft aan de Ker- kewijk, ontdekt. Tussen de vele bankbiljetten, die ontvangen waren in de jjssalon, bevond zich ook een rijksdaalder met het bekende rode nummer. De Vallei werd er bij ge haald en de nummers bleken te kloppen. Op ons bureau kreeg de heer Schimmel 17,50 uitbetaald. De riks die deze week uitgegeven wordt draagt het rode nummer en is VIJF GULDEN waard. Om de vinderspremie in ontvangst te ne men moet de riks vóór a.s. donder dagmiddag 12 uur op ons bureau ingeleverd worden. Woensdagmorgen heeft zich, door het roekeloos rijden van vrachtauto-be stuurder, op de Groeneveldselaan een verkeersongeval voorgedaan, dat be perkt bleef tot materiële schade. De politie, die spoedig ter plaatse was, maakte proces-verbaal op. Op de Groeneveldseweg reed een vrachtauto in de richting Parallelweg. Ter hoogte van de SKF gekomen, stak de bestuurder zijn linker richtingaanwij zer uit en probeerde vrijwel tegelijker tijd zijn voornemen uit te voeren. Een achter hem rijdende auto was op deze plotselinge manoeuvre niet bedacht en niettegenstaande alle in het werk ge stelde pogingen de „pijltjesridder" te ont wijken, slaagde de chauffeur hierin niet. Het resultaat bestond uit schade aan bei de wagens en een procesverbaal. MUURTJE VERNIELD De metselaars die bij het gebouw van het Leger des Heils een net muurtje had den gemetseld, hebben niet lang eer van hun werk gehad. Een jeugdige knaap, ge naamd G., had het muurtje zbdanig toe getakeld, dat de politie er in gemoeid werd. De jongeman moest op het bureau strafregels schrijven, terwijl zijn vader de rekening gepresenteerd kreeg. Afrika is een rjjk werelddeel. Het bezit een overvloed aan die grondstoffen, die op het ogenblik overal ter wereld gevraagd worden. Olie, uranium, goud en ijzererts liggen in grote hoeveelheden in de bodem van het continent verscholen en men schat dat de tot nu toe geëxploiteerde wingebieden van o.a. olie en het steeds belangrijker wordende uranium nog in het niet vallen bü de nog niet ontdekte maar in ieder geval aanwezige velden. Afrika kan daarom een begerenswaardige prys zijn, een ryke inzet voor een stryd tussen de beide wereldmachten: het Westen en Rusland. Die stryd is al enige jaren geleden ontbrand. Afrika is één van de fronten geworden waarop communisme en westerse democratie elkaar bestrijden, niet met atoomwapens, kanonnen en tanks maar met de middelen van de koude oorlog: propaganda, economische hulpverlening en intimidatie. Zoals overal elders is ook hier het westen in de verdediging. Afrika bevindt zich in een ontwikke lingsperiode. Dank zij de vele technische hulp en de steeds stijgende ontwikkeling van het eigen volk groeien vele landen naar de steeds krachtiger wordende eco nomische en politieke onafhankelijkheid. In gebieden, waar vroeger slechts wilder nis was, verrijzen steden en industrieële vestigingen, in staten, waar vroeger alle macht werd uitgeoefend door feodale lei ders, die steunden op dwang en bijgeloof, beginnen politieke groeperingen te ont- Op zondag 16 februari zal burgemeester jhr. mr. L. H. N .F. M. Bosch ridder van Rosenthal 12Vï jaar in de gemeente Rhenen zijn. Het was de uitdrukkelijke wens van de burgemeester, dat dit koperen jubileum zonder meer voorbij zou gaan. Maar dat nam niet weg, dat raadsleden, wethouders, secretarie-ambtenaren en het gehele per soneel van de dienst van gemeentewerken toch gezamenlijk de afsluiting van deze twaalf en halfjarige ambtsperiode donderdagavond samen met de burgemeester en diens echtgenote op intieme wijze hebben gevierd in Onwehands Badrestaurant. Ook de dames waren uitgenodigd, zodat de grote zaal geheel gevuld was, toen om acht uur 's avonds de loco-burgemeester, wethouder J. Boelhonder, het jubilerende burge- meesterspaar binnen leidde. De heer Boelhouder sprak namens de per paar uitkwam, gemeenteraad de burgemeester toe. „Toen u in Rhenen kwam, heb ik u be keken als een jong student, maar u hebt getoond een ware burgemeester te zijn." Na deze veelzeggende woorden volgde een kort overzicht van wat er allemaal in de gemeente Rhenen tot stand is geko men. Vaak kwam daaruit naar voren, dat dank zij vele en goede relaties van de „urgcmeester in Den Haag extra veel /oor Rhenen kon worden bereikt. Alleen al op het gebied van de woningbouw bleek dit nog maar eens al te duidelijk. Behalve de particuliere bouw kwamen er ruim 800 woningwetwoningen gereed in deze ambtsperiode en dat terwijl de offi ciële toewijzing vaak niet boven de 40 De korte agenda in aanmerking genomen, zal het hoogstwaarschijnlijk geen lang durige gemeenteraadsvergadering worden hedenavond. Er zal opnieuw moeten worden gestemd over het pre-advies van B. en W. naar aanleiding van het verzoek van de Gereformeerde Kerk om subsidie in de bouw kosten van de nieuwe kerk. In de vorige vergadering staakten de stemmen ten aan zien van dit punt (8 tegen 8). Nu is de gemeenteraad zeer waarschijnlijk voltallig door de beëdiging en installatie van het nieuw benoemde lid, de heer C. van Gen- deren (CH). Voorts zal de raad moeten overgaan tot benoeming van een lid van de woonruimte commissie in de vacature ontstaan door het overlijden van de heer A. van Hardeveld. Op dubbeltal voor deze functie zijn door B. en W. geplaatst de heren A. Har deman, Bergweg 5 en J. H. ter Haar, Dahliastraat 13. Er is ook een voorstel tot definitieve vaststelling van de stichtingskosten voor het complex van 12 woningen aan de Ambachtsstraat. Deze grond- en bouwkosten resulteren in een huurprijs van 8,50 per woning per week. Bij het afgeven van de mach tiging tot gunning werd de voorlopige huur door de minister vastgesteld op 8,75 per woning per week. De te veel ontvangen huur een kwartje per week zal volgens mededeling van de minister voor zoveel mogelijk aan de respectieve bewoners moeten worden terugbetaald. B. en W. wijzen er in dit verband op, dat inzake te veel ontvangen huren niet steeds eenzelfde gedragslijn wordt ge volgd. Nu wordt terugbetaling voorge schreven, maar voor andere woningen heeft de minister daarentegen de te veel ontvangen huur aangewend ter gedeelte lijke bestrijding van de reeds toegekende rijksbijdrage, hetgeen dus betekent, dat de te veel betaalde huur niet kan worden gerestitueerd. Hierop wordt door B. en W. geatten deerd omdat deze kwestie meermalen in de raadsvergaderingen is besproken. Tenslotte stellen B. en W. voor thans over te gaan tot aankoop van de huizen Markt nrs. 11, 12 en 13 van de Stichting „Diaconie Oude Mannen- en Vrouwen huis" voor totaal 100.000,Deze hui zen zijn nodig voor de verbreding van de Markt en ter verdere uitvoering van de transactie met de N.V. De Haas. In de vergadering van 25 juni j.d. namen B. en W. op aandringen van de raad een eens luidend voorstel terug, aangezien diverse raadsleden niet genoeg zekerheid hadden dat de transactie zou doorgaan. Thans is dit inderdaad het geval. Ged. Staten heb ben de bouwvergunning kortgeleden goed gekeurd en met de bouw van het nieuwe hotel „De Korenbeurs" zal weer binnen kort worden begonnen. De wethouder memoreerde verder nog de industrievestigingen, waardoor thans tweemaal zoveel Rhenenaren in de bedrij ven werken dan vóór 1947. Ook de scho lenbouw kreeg een beurt en daarna uiter aard de nieuwe verkeersbrug over de Rijn. „Dit is een episode op zichzelf," aldus besloot wethouder Boelhoeder zijn gelukwensen, „maar laat ik ophouden, want namens alle aanwezigen mag ik u een album aanbieden, waarin zich niet minder dan 209 foto's bevinden van alle hoogtepunten in uw achterliggende bur gemeestersperiode. De burgemeester aanvaardde dit ge schenk met graagte. Het is inderdaad een belangrijk historisch werk geworden, waaraan veel zorg is besteed en dat on getwijfeld nog menigmaal zal worden be keken. Mevrouw Bosch van Rosenthal-Den Tex kreeg hierna een prachtig bouquet rood witte anjers aangeboden. De gemeentesecretaris, de heer Th. v. d. Willik, kon zich nog goed de dag herinne ren, dat de in 1947 nieuw benoemde bur gemeester werd ingehaald. Hij had de in stallatierede er nog eens op nageslagen en daarin de volgende zinsnede gevonden: „Slechts wederzijds vertrouwen stelt tot staan die het Europese bestuursstelsel overnemen. Het ontwikkelingsproces van Afrika is de laatste tijd stormachtig verlopen. In feite kan men zeggen dat het de West europeanen uit de hand is gelopen, voor namelijk door het toedoen van het even onverwachte als snelle ontstaan van een nieuwe stroming; het nationalisme. OUDE BANDEN West-Europa heeft al sinds eeuwen be trekkingen met Afrika. Engeland, Frank rijk, Duitsland en België bouwden in Centraal- en Noord-Afrika hun „kolo nies", terwijl Nederland nauw verbonden was met het tegenwoordige Zuid-Afrika. Het is vooral die kolonisatieperiode van ver voor de tweede wereldoorlog, waar de Russische propaganda voortdurend op blijft hameren, wijzend op de overheer sing van het materialistische en egoïsti sche Europa, dat zogenaamd niet anders deed dan het uitbuiten van de werk kracht van de zwarte bevolking. Wat in feite die „kolonialiserende" mo gendheden hebben gedaan, wordt tegen woordig steeds duidelijker zichtbaar voor de Europeanen en de hoogste intel- ligentia van Afrika. De economische ont wikkeling werd en wordt met alle midde len bevorderd vooral sinds de gebieden in Azië kort na de tweede wereldoorlog voor de Europese landen steeds minder interessant en voortdurend gevaarlijker werden en men zich meer en meer op Afrika ging richten en nieuwe staat kundige ideeëën werden ingevoerd. Zij (Zie verder 2e blad) samenwerking in staat." De uitkomst was volgens de secretaris niet teleurstellend, maar verheugend. Hij schetste de burge meester als iemand, die bereid is op een open wijze van gedachten te wisselen om het beste voor de gemeente te vinden. Desondanks is een burgemeester meestal het slachtoffer van kritiek. Hoge bomen vangen nu eenmaal veel wind, zo con cludeerde de heer Van der Willik, die namens de ambtenaren ter secretarie de gelukwensen overbracht. De heer N. Souwerbren, directeur van gemeentewerken, sprak in twee kwalitei ten. Allereerst bood hij de gelukwensen aan namens het gehele personeel van de dienst, namens de brandweercorpsen van Rhenen, Eist en Achterberg, waarna hij sprak als voorzitter van de vereniging voor vreemdelingenverkeer. Daarin liet hij tot uiting komen, dat de gedachten van de burgemeester en van hem vaak uiteen liepen wanneer het ging om de behartiging van de toeristische be langen van de gemeente. Zeer erkentelijk was spreker echter voor het feit, dat de burgemeester de stoot had gegeven voor een streek-WV samen met Wageningen, Renkum en Oosterbeek, waardoor er straks een deskundige zal worden be- (Zie verder pagina 4) De jubilerende burgemeester van Rhe nen met zijn echtgenote bekijken het foto-aibum. Loco-burgemeester Boel houwer (met bril) en wethouder Klaas- sen zien belangstellend toe. BEGRIP. De commissaris van politie te Istamboel heeft een orderd uitgegeven, waarin hij zijn agenten verzoekt „met begrip op te treden tegen ver liefde lieden die elkaar in het openbaar een kus geven". Want wat is er gebeurd? Een politie-agent zag een jon ge vliegenier een meisje zoenen aan de romantische oevers van de Bosporus. Hjj rende erop af en schreeuwde: „Op heterdaad betrapt, volg me maar naar de politic-post." Waarop de vliege nier antwoordde, dat „men een militair niet arresteert". Waar op de agent zijn revolver trok en de jongeman doodschoot! Waarmee de romance aan de Bosporus eindigde in de trant van een Wild-west-story- FREDERICO. Voor 't eerst heeft een Spanjaard de Tour de France gewonnen. Dat wordt in Spanje nu wekenlang gevierd. De naam Frédérico Bahamontes is op ieders lip, om het met een bekend sigarettenmerk te zeg gen, en heeft volop die van de voetbalheld Di Stefano verduis terd. De autoriteiten, van ministers tot stadsbestuurders proberen elkaar de loef af te steken bij het bedenken van ridderorden en cadeaus voor de grote Fré dérico, waarbij vanzelfsprekend die van zijn geboortestad Tole do voorop gaan. De meeste indruk heeft tot nu toe gemaak tde amnestie die door de minister van justitie is verleend aan alle wielrenners die om de een of andere reden in de gevangenis zaten. Waarbij hen echter de voorwaarde is opgelegd een erehaag te vormen in het wielerstadion van Toledo wanneer Frédérico daar zijn in tocht zal doen. Vanzelfsprekend is de naam van dit stadion om gedoopt in Bahamontes-aero- drome. JURY. In het proces te Parijs tegen vier jonge gangsters kon men niet opschieten omdat een lid van de jury afwezig was. Tenslotte bleek dat de man niet kon komen omdat hij onder be handeling van een psychiater was. CHEQUE. Toen de Ameri kaanse komiek Bob Hope te Londen in het vliegtuig voor Brussel stapte gaf hij nog gauw een handtekening aan een be wonderaar die hem een stuk papier onder zijn neus hield. In het vliegtuig realiseerde hij zich dat het een blanco chèque was geweest die hij had getekend. Bij aankomst te Brussel zei hij te hopen dat de bezitter van de chèque hem alleen zou benutten om eens een avondje royaal uit te gaan. Dat gunde hij hem wel! PIANIST Sviatoslav Richter, de meest mysterieuze pianist van onze tijd, is nog nooit zelf door het ijzeren gordijn gedron gen. Men is nu te weten geko men dat hij 44 jaar oud is, feno menaal grote handen heeft, de beste pianist ter wereld is, ge regeld zijn adres en zijn tele foonnummer vergeet, dat hij ge trouwd is met een zangeres, die niet minder beroemd is, en dat hij nog steeds niet goed genoeg piano speelt. TAFEL. Het toneelstuk Der tien aan één tafel' wordt door een Frans gezelschap gespeeld met acht acteurs. De moeilijk heid heeft men opgelost door slechts de helft van de tafel voor het decor te plaatsen, de rest blijft erachter, waar gelui den worden geproduceerd als zaten daar de ontbrekende vijf medespelers. EZEL. „Ik heb een ezel ge vonden. Ik kom hem hier depo neren",zei iemand op het bu reau van gevonden voorwerpen te Rome. Men nam het dier in ontvangst, maar omdat men niet zo gauw wist wat er mid den in de nacht mee te be ginnen, droeg men de agenten van de nabijgelegen politiepost op er om de beurt hun ronde mee te maken. „Hebt u ook een ezel gezien"? kwam de volgende morgen ie mand vragen. „Ik ben hem van nacht kwijt geraakt." Gelukkig, verzuchtten de agenten, die het dier daarop met veel plezier aan de eigenaar teruggaven. BINNENKORT DERDE WOLMARS IN VEENENDAAL Op zaterdag 26 sept. zal in Veenendaal de 3e wolmars worden gehouden, georga niseerd door de wandelverenigingen Hol- landia-Trico, Pehavee, Scheepjes wol en SKF, allen aangesloten bij de NCWB. De start vindt plaats vanaf de Hol. tri- cotagefabriek. Het parcours zal voor een groot gedeelte gaan over het landgoed Prattenburg. De afstanden bestaan uit 10 km voor jeugd- en schoolgroepenaspiran- ten, 15 km voor jeugd- en schoolgroepen- junioren, 20 km wandelsportverenigingen, militairen, semi-militairen, etc. De inschrijving kan geschieden bij mej. R. v. d. Bovenkamp, Buurtlaan-West 51, C. G. J. Spanjerberg, Larikslaan 3 en H. v. Hunnik, Groenelaan 2. De organisatoren hebben voor deze tocht een speciale herinneringsmedaille laten maken. Er is voor de derde wolmars een ere- comité samengesteld dat bestaat uit de heer A. Bakker, burgemeester van Vee nendaal, jhr. mr. L. H. K. C. van Asch van Wijck, de heer M. Sliedrecht, direc teur Kon. Scheepjes wolf abrieken, de heer H. G. Gey, directeur Pehavee, de heer J. J. v. Leeuwen, dir. Holl. Trico en de heer J. C. Jonker, directeur van de SKF. -J;—modttm HEREN- voor betere uurwerken HQ0FDSTP 91 VEENENDAAL

De Vallei | 1959 | | pagina 1