Wetxm PAUK Burgerlijke stand KERKDIENSTEN FEEST in „BERGBAD" Handelsinstituut Van Rijswijk DE VALLEI UW BLAD! CHEMISCH REINIGEN U kunt er aan alle kanten omheen Ingezonden WAGENINGEN AMERONGEN «Het Centrum« Collecte „Draagt Elkanders Lasten" Bevolkingsonderzoek op longafwijkingen Voetbal in het komende weekeind Bermtoeristen Ingekomen en vertrokken DINSDAGKOOPJES Plastic doorschijnend Glazen schalen Kop en schotel Marktberichten Kerkconcert Zondagsdienst doktoren Gevonden en verloren 25 JAAR Groot Waterballet Ned. Waterpolozevental (Jeugd) Ritmeester-Waterpolotoernooi Komisch Torenspringen Zie verder aanplakbiljetten! Over Televisie gesproken I Fa. Frans Diepeveen AUTORIJLES 1 HOOFDSTRAAT 46 prima bedden moderne ledikanten en complete slaapkamerameublementen MRNUFRCTUREN W BEDDEN&LEDIKRNTEN De nieuwe cursussen voor de erkende praktijkexamens beginnen volgende week AANMELDING: WOENSDAG 19 AUGUSTUS A.S. Neem geen risico Chemische wasserij DE JONG A. BEEKHOF As me vaader dat nou nog es kon leeze dan reeze ze haare te barge. Daar zou de man mit ze daagse en mit ze zondagse pet niet bij kunne. De segaaremaakers, de bossiesmaakers, de meteerders, de ringsters en al wat dur zoo et daagelijkse brood verdient an de bolknak, et sprietjie en de snoorietas gaan vijfenveertig uure in de week werke. Vijf daage van neege uur. En me vaader stond zoo'n slurdege twaalf uur op een dag in 't febriek te ploetere en de tijd die ooverbleef en dat et nog licht was op ze stukkie land te moddere. Affijn, ik hoef jelui daar niet oover uit te wij je, wan tdat feit heb ik al zoovaak onder me praatstoel geslingerd, dat et ge- nogt bekend mag zijn. En ok niet meer afmeete teugenoover vrogger jaare want de tijje bin veranderd en da's gelukkig te neume. Toch wier ik effies huiverig van dat bericht. Ze zee je et mit heele deftige woorde, mar je kos dur uit leeze, dat et meugelik ietsies slapper kos gaan worde in de segaaremaakerij en dat et zelf op sommige steeje al zoo was. Mar gelukkig niet in 't Veen. Onze se- gaarefebrieke draaie nog op volle toere en komme zelfs nog minse tekurt. Da's ok weer gien reede om ons eige op onze Veense burstrokke te slaan, mar da's een reede tot dankbaarheid. Nog werk genogt en vijfenveertig uure werke. Da's nouw altijd iets gewist waar ik van droomde, zee Bram, die ondertusse bij me an de taafel is geschoove. Dat leek mijn zoo iets meraakels. De heele zaa- terdag veur je eige. In de morge-uure in je hoffie rondscharrele de knijne een schoon hok geeve, de kiepeloop een biet- jie losvreute en op de zaaterdagmiddag een eindj ie kuiere of een voetbalmetsie gaan bekijke. Anteekening van mijn: Bram laat alles staan veur ze weekelikse mets. En nou, gong Bram verders, is de aarig- heid dur af. Ik heb iedere dag veur de vrije beschikking. As ik 's morges de deekes van me af schuif heb ik de kost al verdiend en daarom is ok de zaaterdag niks meer weerd dan andere daage. Dat hadde we een jaar of twintig eer der motte beleeve, meende Bram. Och, zeg ik op mijn beurt, toen zijn we dur ok gekomme en je mot altijd kijke nar degeene die et nog beroerder gehad hebbe. Wat Bram ok wonder boove wonder, want dat gebeurt mar zelde mit me eens was. Onderwijl, dat ik en Bram daar nog zoo'n bietjie oover naa zatte te klassinee- re was Mijntjie nar binne komme schui- fele. En Mijntjie was een bietjie ont- deugend. Dat kon ik an die rooje aajerties op dur wange marke. En heelegaar niet op Bram, wat tusse twee haakies ok nog wel es veurkomt. Nee, Mijntjie begos et woord tot mijn persoontjie te richte. Jij zit hier nou toch te schrijve, zee ze, en dat zei, me dunkt wel veur de krant weeze, en darom ken ie dur gelijk es onder zette, dat ik die vernielinge heele gaar niet zoo noodig vind. Nou zijn we zooiets van Mijntjie nim mer gewend, want da's zoo'n bedaard en zachtzinnig minsie en daarom trokke ik en Bram allebei een gezicht as een vraag- teeke. Mar we wiere gauw mit dur klach- te bekend. Ze hebbe hier vijf jaar achter mekan- der de boel ondersteboove gezet en an dersom gesmeete en daarom begrijp ik niet dat ze ze nou weer in huis gehaald hebbe om et nog es dunnetjies oover te doen. Die Duitse gasonderzeukers, bedoelde Mijntjie, mit dur onnoodige gaatjiesboor- derij in de straate en de stoepe, zooas ze dat uitdrukte. Dat zouwe wij nou es motte perbeere, zee Mijntjie, om de heele oopebaare straat oover hoop te haale as we dochte dat dur een lekkie in de buis van de beerput zat. Toch zei et wel nodig weeze en zelle ze dur wel permissie veur hebbe, zee Bram rustig. Dat zei dan ok wel zoo weeze, mar dur is een goejekoope kans dat ze dur een volgende keer, as et weer noodig is, pre cies naast gaan staan te boore, in plaats van in etzelfde gaatj ie. En dat hoop ik toch niet, zee Mijntjie. Ja, dat leste is ok de meening van Wout Blauwkous Het algemeen sociaal fonds voor de volksgezondheid „Draagt Elkanders Las ten", instelling van het Christelijk Natio naal Vakverbond in Nederland, doet ook dit jaar weer een beroep op uw offer vaardigheid. Voor ons fonds is 1959 een jubileum jaar, waarin het 40-jarig bestaan is her dacht. In de loop van deze jaren heeft ons fonds aan duizenden personen en gezin nen hulp verleent. De aanvragen om hulp nemen toe. In het eerste en tweede kwartaal van 1959 werd in Veenendaal voor ruim 2000, aan hulp verstrekt. Het zal u duidelijk zijn, dat door deze arbeid een grote nood gelenigd wordt. Dit werk is alleen mogelijk, wanneer deze arbeid wordt gedragen door uw steun en offervaardigheid. Wij vertrou wen dat u ons ook in dit jaar uw steun niet zult onthouden. De collecte te Veenendaal zal plaats vinden in de week van 17 tot en met 22 augustus a.s. Reeds thans zeggen wij u, namens al onze patiënten hartelijk dank voor uw medewerking. T. Deyk, voorz. Chr. Besturenbond, V'daal Het bevolkingsonderzoek op afwijkin gen van de borstorganen (o.m. t.b.c.) zal een aanvang nemen op maandag 31 au gustus a.s. Het onderzoek zal vermoede lijk twee en een halve week in beslag nemen en omstreeks 16 september a.s gereed zijn. Het onderzoek, waartoe de ingezetenen persoonlijk worden opgeroe pen zal plaatsvinden 's middags en 's avonds in het OCB-gebouw aan de J. G. Sandbrinkstraat. Burgemeester en wethouders hebben huis-aan-huis een circulaire doen uitgaan van de volgende inhoud: In de komende weken zult u een oproe ping ontvangen om een röntgenfoto van uw longen te laten laten maken. Het onderzoek betreft alle personen die op 1 januari 1959 vijftien jaar en ouder waren. Daar op de scholen regel matig bij de leerlingen een tuberculose- reactie wordt toegepast is het niet meer nodig dat zij aan het bevolkingsonder zoek deelnemen. Wij willen er nog op wijzen, dat, hoe wel de tuberculose dalende is, deze ziekte nog steeds gevaarlijk en gevreesd is, waarbij wij ten overvloede de aandacht vestigen op de explosies van tuberculeuse aard, die zich nog regelmatig voordoen. Het bevolkingsonderzoek beperkt zich echter niet alleen tot een onderzoek op tuberculose. Ook andere afwijkingen van de borstorganen, zoals hartziekten, tumo ren, enz. kunnen worden geconstateerd, waardoor, indien tijdig ontdekt, de kans op herstel wordt vergroot. Het is noodzakelijk, dat iedereen komt. Voor een vlot verloop is het gewenst, dat u onderstaande wenken in acht neemt: 1. Geef, indien enigszins mogelijk, aan de eerste oproep gehoor. 2. Zend bij absolute verhindering de op- roepingskaart met vermelding van de reden van verhindering terug aan de gemeente-secretarie, afdeling bevol king, Hoofdstraat 92. 3. Voor het maken van bedoelde foto is ontkleden niet nodig. Wel wordt u ver zocht er op toe te zien, dat knopen in de kleding alleen voorkomen over het midden van borst en rug. 4. De kosten voor het maken van deze foto bedragen 1,25 per persoon en moeten worden voldaan bij aanmel ding in het keuringslokaal. In gevallen, waarin deze kosten een bezwaar vor men kan men zich voor gehele of ge deeltelijke ontheffing vervoegen bij de gemeentesecretarie, afdeling bevolking. Wij doen een dringend beroep op u al len om mede te werken aan het welslagen van het bevolkingsonderzoek. Indien u onverhoopt niet kunt of wilt deelnemen aan dit bevolkingsonderzoek, dan verzoeken wij u hiervan per om gaande mededeling te doen aan de ge meente-secretarie, afdeling bevolking. Degenen, die werkzam zijn op één van de onderstaande bedrijven, die bij de Be drijfsgeneeskundige Dienst alhier zijn aangesloten, behoeven niet deel te nemen aan het onderzoek. Zij moeten de oproe- pingskaart, die één dezer dagen wordt ontvangen, inleveren bij de portier van het bedrijf waar zij werkzaam zijn. De bij de BGD aangesloten bedrijven zijn: De Frisia Wolspinnerij N.V.; N.V. Hol- landia Tricotagefabrieken; N.V. Konink lijke Veenendaalse Sajet- en Vijfschacht- fabriek v/h wed. D. S. van Schuppen en Zoon; N.V. Leidsche Wilspinnerij; N.V. Ned. Maatschappij van Kogellagers SKF; N.V. Panter-sigarenfabrieken; N.V. Rit meester-sigarenfabrieken; N.V. Textiel fabriek Veenendaal; Veenendaalsche Stoomspinnerij en Weverij N.V. Zover ons bekend is, worden er in het komende weekeind maar twee oefenwed strijden gespeeld. Zaterdag komt GVVV tussen de lijnen tegen OVV. Deze wed strijd wordt gespeeld aan de Buurtlaan. Veenendaal krijgt zondag aan de Berg weg het Kampense KHC op bezoek. Voor af wordt er een wedstrijd gespeeld tussen Veenendaal II en KHC II. KANDIDATENLIJST A R. SAMENGESTELD Tijdens een woensdagavond in het OCB-gebouw gehouden ledenvergadering heeft de AR-kiesvereniging „Nederland en Oranje" de kandidatenlijst voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing samenge steld. De lijst ziet er als volgt uit: 1. C. N. van Kuijk; 2. S. Kroesbergen; 3. E. C. Diepeveen; 4. Jac Slok; 5. Mr. J. F. van Leeuwen; 6. W. van de Weerd; 7. H. van Manen; 8. J. Achterberg; 9. G. van Veldhuizen; 10. H. de Gooijer; 11 C. Anbeek; 12. J. F. van Kooten; 13 J. J. van Schuppen; 14. L. van Harten; 15. D. J. Bouman; 16. W. van Braak; 17. C. van Amerongen; 18. J. C. Griffioen; 19. C. C. Boers. OOK SGP WIJST KANDIDATEN VOOR RAAD AAN Ook de afdeling Veenendaal van de Staatkundig Gereformeerde Partij heeft thans de kandidatenlijst voor de a.s. ge meenteraadsverkiezing opgemaakt en wel als volgt: 1. G .J. van Deelen (Ger. Gem.); 2. A. Vas (N.H.); 3. W. Roosendaal (Chr. Ger.); 4. J. J. Lammers (Ger. Gem.); 5. A. Bud ding (N.H.); 6. J. G. Tombroek (N.H.); 7. C. van Woudenberg (N.H.); 8. E. Valken burg (Chr. Ger.); 9. K. Aalbers (Gex. Gem.); 10. H. Leusink (Ger. Gem.). 'k Heb bewondering voor een alpinist Echter minder voor een bermtoerist Die vlijen zich prinsheerlijk neer Prompt langs de weg met snelverkeer Ontvlucht men daarom de grote stad Gaat met fiets of brommer op pad Om te genieten van de buitenlucht Van ritselend blad, als 't windje zucht Zoiets begrijp ik helemaal niet Die mening deelde ook oom Piet Die bij mij op vakantie is En zich daarvan heeft vergewist Oom Piet zegt altijd wat een bof Hier geen lawaai en minder stof Dan in de stad met z'n kabaal Oom Piet spreekt duidelijke taal Hij geniet steeds weer van stilte en rust En is zich daarvan heel goed bewust Hij vertoeft erg graag in bos en hei En roken is er dan nooit bij Maar komt hij thuis, wat ik begrijp Dan grijpt hij 't eerste naar z'n pijp Presenteert mij dan een sigaar Zo genieten wij beiden, reken maar Want wij beiden hebben dit gemeen Wij wandelen graag, ook vaak alleen Oom Piets vakantie is goed geslaagd Geen snelverkeer heeft hem geplaagd J. M. VEENENDAAL Geboren: Wilhelmina, d. v. G. J. van de Haar en T. van Ginkel; Gijsbertha Wille- mijntje, d. v. H. Kleijer en G. J. Beijer; Paulus, z. v. P. Hartog en H. G. Budding; Andries Jacobus, z. v. W. Koster en T. Kaman; Hermanus Johannes, z. v. A. J. Diender en G. W. C. J. de Wit. Ondertrouwd: W. van de Weerd en A. Bruijs; D. G. de Man en J. van Dorland; K. Diepeveen en T. H. Henzen; W. van den Bruinhorst en G. J. van Erven; R. Hiensch en M. A. van der Poel. Gehuwd: T. van Dijk en C. Hardeman. Overleden: Barendina van Engelen burg, oud 81 jaar, weduwe van D. Smit. GELDERS VEENENDAAL EN EDERVEEN Geboren: Catharina M., d. v. A. M. van Manen en D. Vierwinden; Petrosina, d. v. E. Latul en S. S. Manuputty. Ondertrouwd: W. Elenbaas en J. C. Treep. RENSWOUDE Geboren: Marcel Renee, z. v. N. Roele- veld en A. G. Tulp; Adriana, d. v. G. van Bennekom en J. Brons. Gerouwd: Jacobus Mandersloot en An- thonia Willemijntje Vink. SCHERPENZEEL Geboren: Albert, z. v. G. van Ginkel en G. van Leijenhorst; Antonia, d. v. J. G. Buis en H. Lups. Ondertrouwd: Hendrikus Marinus Eder- veen en Krijntje Elizabeth Wolff; Willem Jan Veenendaal en Huibertha Metje Wolfswinkel. Getrouwd: Jan Rebergen en Hendrika de Koning; Bart van de Wetering en Geertruida de Koning. RHENEN Vertrokken: Aaltje Ariesen van Bea- trixlaan 11 naar Hoogland; Carla Souwer- bren van Kastanjelaan 14 naar Amster dam; Frincina Boelhouwer g.'m J. C. van Doorn (gez.) van Rijksstraatweg 143 naar Wehl; Bernardus van Dijk (gez.) van Cu- neraweg 227 naar Veenendaal; Dirk van de Scheur (gez.) van Eikenlaan 69-1 naar Wageningen; Johannes H. van Koolwijk (gez.) van Populierenlaan 25-1 naar Eist (Gld.); Hillegonda M. van den Berg g/m E. van Wijk (gez.) van Julianastraat 4 naar Vreeswijk. voor alle doeleinden geschikt A fX\ per meter Leerdams glas A Q A 18 cm. nu porselein met decor O QO 6 voor Alleen dinsdag 18 augustus Hoofdstraat 7, Veenendaal, Tel. 3103 Aanvoer 850.000 stuks eieren. Prijs kip- pe-eieren 14,tot 14,50 per 100; mid- denprijs 14,tot 15,Henne-eieren 8,tot 11,Handel matig. Aanvoer biggen 170. Prijzen 58,— tot 80,— per stuk. Handel willig. DS. W. BOUSEMA 25 JAAR PREDIKANT Woensdag 19 augustus a.s. zal het vijf entwintig jaar zijn geleden, dat ds. W. Bousema uit Wageningen werd bevestigd als predikant in de Nederlandse Her vormde Kerk. Ds. Bousema werd op 10 maart 1907 te Hoogkerk in Groningen geboren. Hij be zocht eerst het Willem Lodewijk-gymna- sium te Groningen en studeerde daarna verder nog aan de rijksuniversiteit te Utrecht. Nadat kandidaat Bousema in 1934 door het provinciaal kerkbestuur van Groningen was toegelaten tot de evangelisatiebediening in de Nederlandse Hervormde Kerk werd hij op 19 augustus van datzelfde jaar (1934) door ds. J. R. Cuperus uit Waddinxveen, toen nog pre dikant te 's-Gravenhage-Capelle, te Sprang in de classis Heusden in het ambt bevestigd. Op 17 juli 1938 verwisselde de jubilaris deze gemeente met die van Zuid-Beijerland, vanwaar hij op 9 no vember 1947 naar die van Maarssen in de classis Breukelen vertrok. Sinds 2 mei 1954 dient ds. Bousema de hervormde ge meente van Wageningen, waar hij werd bevestigd door zijn voorganger ds. J. H. van der Wal, aan wie met ingang van 1 mei 1953 op ruim vijfenzestigjarige leef tijd emeritaat werd verleend. Tijdens zijn ambtsbediening te Zuid- Beijerland was ds. Bousema o.a. lid van het classicale bestuur van Dordrecht en scriba van de ring Oud-Beijerland; te Maarssen: lid en praeses van de classicale vergadering van Breukelen en verder werd hij door de classicale vergadering van Breukelen ook enkele jaren afge vaardigd naar de generale synode van de Nederlandse Hervormde Kerk. In zijn tegenwoordige gemeente, Wageningen, is ds. Bousema o.a. nog voorzitter van de plaatselijke afdeling van het Nederlands Bijbelgenootschap en in zijn eerste ge meente Sprang gaf hij mede de stoot tot de oprichting van een hervormde man- nenvereniging. Daar het zijn wens is, dat de dag van 19 augustus a.s. onopgemerkt zal voorb- gaan, hoopt hij die dag elders door te brengen. Voor de derde maal in dit jaar wordt er een orgelbespeling gegeven in de Sint- Andrieskerk. De volgende week woens dag, 19 augustus, wordt het orgel be speeld door de heer Cees van Walsum, organist der kerk. Bovendien wordt me dewerking verleend door de Haagse so praan, mevr. A. Nomes-Westdijk, voor Amerongen geen onbekende meer. Zij voeren werken uit van Zipoli, Bach, Stanley en Franck. De toegang tot dit kerkconcert is vrij. VEENENDAAL Oude Kerk 9.30 uur ds. De Bruin van Barneveld, 5 uur ds. Bakker van Gies- sendam. Julianakerk 9.30 uur ds. Bakker, 5 uur ds. v. d. Pol. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds. v. d. Pol, 5 uur ds. Koolèn van Reewijk. Sionskerk 9.30 uur ds. Kooien, 5 uur ds. Ds Bruin van Barneveld. Veeneind 3 uur kand. G. Rebel. Dijkstraat 2.45 uur ds. J. Bakker. Herst. Apost. Gem. 10.15 en 16 uur, woens dag 19.30 uur. Ger. Kerk Kerkewijk 9 en 10.30 uur ds. Dijkslag van Meeden, 5 uur ds. Over- duin. Ger. Kerk (O.C.B.) 9 en 3 uur ds. Smelik. Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat 9.30 en 5 uur ds. De Bruin van Boskoop. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30 uur Lees- dienst, 5 uur ds. Brons van Mijdrecht. Ger. Gem. Syn. Geb. Elthto 9.30 en 5 uur Leesdienst. Ger. Gem. Fluiterstraat 9.30 en 5 uur Leesdienst, dinsdag 18 aug 7.30 uur ds. Kettery. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. De Pree. Leger des Heils 10 uur heiligingsdienst, 12 uur zondagsschool, 6.45 uur open luchtsamenkomst, 7.30 uur verlossings samenkomst. R.-K. Kerk Salvator Patrimoniumlaan: 8 en 10.15 uur H. Mis, 7 uur Lof. H. Willibrordkerk Nieuweweg 8 en 10.15 uur H. Mis, 5 uur Lof. Ned. Herv. Kerk „Sola Fide" 10 uur de heer Van Pijpen, 5.30 uur ds. Wiersma van Ede (Bed. H. Doop). RHENEN Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 uur de heer De Vries van Lunteren, 5 uur ds. Lam van Lunteren. Herv. Gem. 10 uur ds. J. Dijkstra, 6.30 uur ds. A. Ploeger van Echteld. Prot. Bond geen dienst. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds. Kuiper van Abcoude. Ger. Gem. syn. 10 en 5.30 uur Leesdienst. Ger. Gem. Plantsoen 10 en 5.30 uur Lees dienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur Leesdienst, maandag 17 aug. ds. Gebraad van St. Philipsland. ELST Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. De Vries van Driebergen, 6 uur de heer v. d. Born. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur Leesdienst. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. L. van de Peut. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Meima van Bunschoten-Spakenburg. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. v. Viegen. Oud. Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur Lees dienst OVERBERG Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. De Jager van Amerongen (bed. H.A.), 6.30 uur ds. Baars van Leersum. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur Leesdienst. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds. v. d. Wal van Wageningen, 6.30 uur ds. G. E. Ze venbergen van Hekelingen. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. E. Torenbeek van ter Apel. Vrijz. Herv. Kerk „Bethel" 9.45 uur ds. C. P. Thomson. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Schip per. Ger. Gem. 9.30 en 6.45 uur Leesdienst, donderdag 20 aug. 7.30 uur ds. v. d. Woestijne van Barneveld. .Oud. Ger. Gem. 9.30 en 7 uur Leesdienst. VEENENDAAL: dr. W. Remme, tel. 2061. EDERVEEN, DE KLOMP, LUNTEREN: dr. v. d. Scheur, Lunteren, tel. 08388- 460. RENSWOUDE: dr. Th. S. ter Velde, tel. 450 (eigen praktijk). ELST, AMERONGEN, LEERSUM: dr. v. Ommeren, Eist, tel. 08377-217. SCHERPENZEEL: J. H. Renken, Hole- voetplein, tel. 03497-250. RHENEN: dr. G. E. Wüchers, Achterberg straat 191, tel. 328. VEENENDAAL In het tijdvak van 5 tot 12 augustus 1959 worden de volgende voorwerpen aan gegeven: Gevonden: Rode autoped; groen wind jack; kanarie; bril; sleutelring met 2 sleu tels; gele kanarie; schildpad; badjas; driedelige hengel. Verloren: Rode damesportemonnaie met inhoud ;beige kinderschoentje; rij wiel; notitieboekje; zeemlederen dames- glacé; rode autoped met witte strepen; rijbewijs; grijs wollen jongensvest; wiel dop van plymouth; zwart meisjesfietsje; zonnebril; vulpen merk Parker; geel zwarte autoped; bruine portefeuille inh. ong. 175,—; badtas inh. textielgoederen en boeken; sleutelring met twee sleutels; grijs damesvest; enveloppe inh. pasfoto's en toeristenkaart; 2 zakken inh. elk 50 kg; armbandje waarop Oostenrijks wa pentje; dekplaat bromfiets. Weggelopen: Reepincher. RENSWOUDE Gevonden: Een militaire rugtas met kampeerbenodigdheden; een linker da meszomerschoen; een boodschappenmand met kleding en toiletartikelen. Verloren: Een regenjas; een zwarte portemonnaie inh. 0,45 en sleuteltjes; een s/4 regenjas kl. licht grijs merk Fal con; een slaapzak; een dubbele fietstas inh. boodschappentas met portemonnaie met 100,een plastic regenjas kl. zwart-grijs; een fototoestel merk Agfa clack. RHENEN Aan het politiebureau te Rhenen wer den gedurende de afgelopen week de vol gende voorwerpen aangegeven als: Gevonden: Verchroomd fietspompje, donker blauwe herenregenjas met kope ren gesp; rood plastic tasje met ritsslui ting; bruine herenportemonnaie inhou dende een bankbiljet van 10,één van vijfentwintig gulden, enige pasfoto's, een blauwe badhanddoek met rood en geel; een blauwe zwembroek; zilveren vulpot lood met inscriptie 3. 12. 571; herenregen jas driekwart model, beige kleur;- blauwe parkiet. Verloren: houten kinderstep; gouden vulpen „Parker"; parapluhoes, kleur bei ge; verchroomd damesbandhorloge; huis sleutel nr. 2; damesportemonnaie, kleur geel, inhoudende een huissleutel en twee gulden; popje met wit bloesje en rood gestreept broekje; een zwart zwembroek je; paar bruine jongensschoenen, maat 24; zwarte bolero met geel en groen bloempje, portefeuille met twee verzeke- ringskaarten, personal ausweis (Duits); bruin lederen portemonnaie met ritsslui ting, inhoudende ongeveer 60,met foto; donker bruine lederen portemonnaie inhoudende ongeveer 20,w.o. enige muntbiljetten van 2,50 en een Belgisch geldstuk. VAN ZATERDAG TOT ZATERDAG Veenendaalse Zwemclub 15 t/m 22 AUGUSTUS Zaterdag 15 augustus o.a Zaterdag 22 augustus o.a. Verder iedere avond TOERNOOIEN of ZWEMWEDSTRIJDEN, behalve zondag en woensdag Aanvang elke avond half acht Zaterdag 22 aug. half drie ZWEMFEEST. Iedere jongen of meisje kan meedoen. Wedstrijden met prachtige prijzen Lage entrees. Abonnementen, behalve voor de zaterdagavonden, geldig plus 10 cent belasting Rijwielstalling vrij FEEST- EN WEDSTRIJDVERLICHTING ZITPLAATSEN Ja. dat gebeurt bij ons elke dag. En dan wordt daar bij ook de service niet verzwegen. Daar heeft U bij ons houvast aan want ook in dit opzicht wordt GOED over ons gesproken Wordt het ook bij U zo zoetjes aan geen tijd om over de aanschaf van Televisie te spreken? Doet U de moeite en kom bij ons Uw licht eens op steken, Ook U zult er geen spijt van hebben om aan ons Uw vertrouwen te schenken, want de tijd bewijst, ECHTE service krijgt U van HOOFDSTRAAT 29 Voor AMERSFOORT VEENENDAAL, ARNHEM, M. VAN BEEK Kostverloren 8, Veenendaal Telefoon 3068 VERHUUR D. v/d Meijden - Veenendaal Dat is nu zo mooi met die NIEUWE TOONKAMER van Jac. van Schuppen! Er is volop ruimte om ze aan alle kanten te bewon deren en om te zien, dat er volop keus is in Laat U een» uitvoerig en vrijblijvend inlichten over de VELE SOORTEN die U vindt in de nieuwe toonkamer van VEENENDAAL GORTSTR.39 TELEF. 2321 Sedert 1930 PRINS BERNHARDLAAN 126 VEENENDAAL In het afgelopen cursusjaar slaagden 197 van onze cursisten voor het erkend praktijkdiploma SECRETARESSE, MIDDENSTAND, BOEK HOUDEN, NEDERLANDSE CORR., FRANSE CORR., DUITSE CON VERSATIE EN CORR., ENGELSE CONV. EN CORR., STENO GROOTE IN VIER TALEN, RITMISCH TYPEN, BLINDTIKKEN EN 10-VINGER- SYSTEEM, ALGEMENE ONTWIKKELING met uw dure garderobe. Laat ons uw kleding vakkundig en snel Wenst u nieuwe en blijvende stevigheid voor de stof, vraagt dan eens onze SUPERbehandeling, een extra nabewerking, die uw kleding vernieuwt en vouwen en plooien langer houdbaar maakt. Spoedopdrachten worden in 1 2 dagen behandeld. HALEN EN BEZORGEN GRATIS. Nwe. Veenendaalseweg 43, Rhenen Telefoon 208 Voor ELST: Textielhandel G. J. v. d. BRINK Franseweg 80 -0ew modem bankotel De hartewens van elke vrouw. Ook uw huiskamer kan omgetoverd worden in een modern interieur. Komt eens met ons praten. Er zijn bij ons vele mogelijk heden. Kl. Katerstraat 5 - Tel. 2287 Veenendaal

De Vallei | 1959 | | pagina 2