Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Voor de KANTONRECHTER geen subsidie bouw Geref* Kerk MULDER MELIS OPTIEK montuur/ 25 jaar Veenendaalse Zwemclub Wij rijden en varen niet meer... we zweven 33e jaargang WOENSDAG 19 AUGUSTUS 1959 Nr. 65 Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel UIT DE RAAD VAN VEENENDAAL: Meerderheid raadsleden bij herstemming eens met B. en W.: Stemmenverhouding: 10 tegen subsidie 7 vóór Stemmen staakten iVieuirs uit de omgeving KIEST....UW EIGEN ÈtSéÉ MTUiriM'i.'/ijrj r.r'jri.m Van gedachten veranderd Jammer. ZIEKENFOMDSIEVEMNCIER H00FD5TR51 TEL3184VEENENDAAL Feestweek geopend met fors waterpolo en gracieus waterballet in gezellig versierd en verlicht „Bergbad" Loffelijke woorden van burgemeester Bakker Wanneer Lampegietersavond? Nieuwe Christelijke Uloschool Ernstig ongeval op de Dijkstraat Nieuwe middelen van vervoer in opkomst TE KOOP AMERONGEN Zaterdagmiddag a.s. ronde van Amerongen EDERVEEN SCHERPENZLEL Wat nu weer... ASSURANTIEKANTOOR ALLE VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN EN FINANCIERINGEN Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 - Girono. 563427 Redactie: W. F. ter Boeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bJJ de agentschappen van „De Vallei" in de plaatsen van verschijning DE VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale contractprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,65 per kwartaal Losse nummers 10 cent De heer C. van Genderen, die in de gemeenteraadsvergadering van vrijdagavond debuteerde voor de CH, heeft niet, zoals de verwachting was, de doorslag moeten geven in de zaak wel of niet subsidiëring van kerkbouw door de gemeente. Er was een lid dat van gedachten was veranderd in de tussenliggende periode, nl. de heer Jac. Slok (AR), en daardoor werd het verzoek om subsidie van de kerkeraad van de Geref. Kerk alhier met drie stemmen verschil verworpen. Zoals gezegd, maakte de heer Van Genderen zijn eerste raadsvergadering mee, waarin hg werd beëdigd en geïnstalleerd. Na in handen van burgemeester A. Bakker, die de vergadering leidde, de zuiveringseed en de ambtseed te hebben afgelegd, sprak deze de heer Van Genderen toe. De voorzitter prees nogmaals de kwa liteiten, als raadslid, van de heer W. van Galen, wiens plaats de heer Van Gende ren had ingenomen. De heer Van Galen noemde spreker objectief gezien een goed raadslid en subjectief gezien een man, die de belangen van de CH terdege voorstond. Van de heer Van Genderen wist spreker niet zoveel, maar hij had toch wel om met de pers te spreken van bevoeg de zijde vernomen, dat deze een consciën tieus, goed onderlegd en principieel mens, is, die zich er ook van bewust is, dat het raadslidmaatschap en het werk daarvoor geen sinecure is. Kortom iemand, waar van men weet wat men er aan hebben zal. Burgemeester Bakker hoopte, dat ook met medewerking van de heer Van Gen deren de prettige verhoudingen in de Veenendaalse raad mochten blijven be staan en hij wenste hem geluk met zijn lidmaatschap. Allereerst dankte de heer Van Gende ren de voorzitter voor de prettige woor den en hij hoopte ook, dat hij in de waar schijnlijk korte tijd, die hem gegeven zal zijn, de belangen van de gemeente zal mogen voorstaan. Daarna motiveerde de heer Van Gende ren zijn stem, t.a.v. kerkbouw-subsidie. Voordat wij hiervan melding maken dient in het kort de voorgeschiedenis van deze aangelegenheid te worden opgehaald. v B. en W. brachten reeds in de vorige raadsvergadering een pre-advies uit, naar aanleiding van een desbetreffend verzoek van de Gereformeerde Kerk. Zij adviseerden afwijzend, doch bij stemming staakten de stemmen (88), zodat het voorstel moest worden aangehouden. Het al of niet doorgaan van subsidie was dus zo dacht men afhankelijk van de stem van de heer Van Genderen. In het algemeen was de heer Van Gen deren een voorstander van subsidie kerk bouw, omdat a. de kerken voor grote noodzakelijke uitbreidingen staan en b. een goed geordend kerkelijk leven alge meen belang is. Spreker vroeg zich evenwel af of het de taak van de gemeente is op een rijksrege ling die in aantocht is vooruit te lopen. Alle richtingen zullen volgens een gelijke lijn behandeld moeten worden en SOEST. Verleden week kwam in een slijterij te Soest een opgewonden heer binnen, die beweerde vader te zijn ge worden. De winkelier moest hem maar niet kwalijk nemen dat hij zo nerveus was, maar hij had graag enige flessen Schiedams vocht om het heuglijke feit te vieren. Morgen zou hij wel even geld ko men brengen. De winkelier ging hiermede akkoord, maar wat hij de andere dag zag verschij nen, geen vader met geld. De politie ont dekte dat de man de flessen beneden de prijs in een naburige plaats trachtte te verkopen. Toen de „vader" lont rook nam hij zijn toevlucht in het ziekenhuis. DEN DOLDER. Een tweejarig jongetje is nog net bijtijds door een hoofdagent van politie van een gewisse dood gered. Het kereltje was in het bos achter het huis aan het spelen, maar toen zijn moeder hem al twee uur niet gezien had riep ze de hulp van de politie in. Na een speur tocht van een half uur vond de hoofd agent het ventje, hangend aan een hek. Kennelijk had het kind geprobeerd over dit hek heen te klauteren, maar was daar bij met de mouwen van zijn jasje aan het prikkeldraad blijven hangen. Het kind was reeds bewusteloos. EDE. Ede staat de gehele week in het teken van de heide. Bij de officiële ope ning die j.l. zaterdag plaats vond, was het openluchttheater vrijwel tot de laatste plaats bezet. Na een unieke show met 160 medewerkenden in klederdracht, nam de Heidekoningin Calluna XVI onder donde rend applaus plaats op haar troon. Na een gloedvolle rede ontving zij van alle provincies uit ons land diverse geschen ken. De blijde intocht in Ede vond onder enorme belangstelling plaats. De duizen den langs de route hebben genoten van een kleurrijke stoet, onderbroken door verschillende muziekkorpsen. Zaterdag 22 augustus wordt de Heideweek besloten met het vertrek van H. M. Calluna. XV 'N DIVERSE MODE TINTEN zo gezien is het een taak van 's lands overheid. Bovendien valt het een ge meenteraad moeilijk uit te maken wat wel een kerkgenootschap is en niet. Daarom vond de heer Van Genderen het verstandiger om niet op het verzoek van de Geref. Kerk in te gaan. Toen kwam er een onverwachte wen ding in de zaak. De heer Slok was van gedachten veranderd en hij zei openhar tig waarom hij tot een andere overtuiging was gekomen. De heer Slok had in zijn vakantie in een streek, waar het kerke lijk leven anders georiënteerd is dan in Veenendaal, een kerkdienst meegemaakt. Daar had men voor veertien gemeenten iedere gemeente gemiddeld twintig le den tellend één predikant. Deze deed in de kerkdienst een beroep op de pen siongasten de collecte te gedenken. Die mensen daar, aldus de heer Slok, liggen stukken achter op kerkelijk Veenendaal. Men geeft daar gaan gift maar een offer. In Veenendaal daarentegen zijn de kerken stampvol. In die kleine gemeenten is daarom het stuk goed, dat de kerk is, veel dierbaar der dan iets wat op de hand gelegd wordt door een subsidie. De heer Slok sprak ook nog over be rekeningen van de Herv. Kerk. In de komende tijd is er 16 miljoen nodig voor kerkbouw. Dit komt neer had men be rekend op een half procent van het jaarinkomen van iedere lidmaat. Heel veel gemeenteleden, zei mevr. H. Budding-de Vries Lentsch naar aanleiding hiervan, betalen niets. En klopt van die mensen het geld maar eens uit de zak. Het is moeilijk op dat punt de kerkelijke dwang te gebruiken. Ook de heer G. Vos (SGP) viel het be toog van de heer Slok aan. Het deed hem pijn, dat de laatste zijn overtuiging op andere punten baseerde dan de Bijbel. Dat deed de heer Slok naar zijn mening niet. De Bijbel wordt niet aan de kant geschoven als men de zaak argumenteert. In het rapport van de Dr. Wiarda Beck- manstichting verklaarde de PvdA zich volgens de heer T. Verkuijl niet tegen kerkbouwsubsidie, mits het door de cen trale overheid gebeurt. In verschillende gemeenten was de PvdA reeds voor, in andere zoals hier tegen, omdat men niet concreet wist welk standpunt alge meen werd ingenomen. (Zie verder pagina 2) In een feestelijk versierd „Bergbad" is zaterdagavond begonnen met het pro gramma, ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Veenendaalse Zwem club. Een programma, dat van zaterdag tot zaterdag zal duren en een grote variatie op het gebied van de zwemsport inhoudt. „Bergbad" was te klein voor de openingsavond. Reeds om kwart over zeven waren nagenoeg alle zitplaatsen bezet, terwijl om goed half acht een begin met het feestprogramma werd gemaakt. Van zeven uur tot half acht hield het bestuur van de VZC een korte ontvangst voor genodigden op het Paviljoenterras. Onder degenen, die de jubilerende zwemclub hun gelukwensen kwamen aanbieden, behoorden o.a. het voltal lige college van b. en w. van Veenen daal, het bestuur van de stichting na tuurbad „Bergbad", de heer H. Ronday, namens de Kon. Ned. Zwembond en vele oud-leden en leden. Burgemeester A. Bakker sprak na mens het Veenendaalse gemeentebe stuur loffelijke woorden aan het adres van VZC. De burgemeester had zich terdege op de hoogte gesteld van de geschiedenis van de club en begon met de oprichters te eren, de heren J. Boers Jr. en B. de Bruin, die op 1 mei 1934 MET HAND TUSSEN MACHINE Op één der Veenendaalse wolfabrieken kwam de 21-jarige Veenendaler I. v. d. H. met een hand tussen een machine. Het slachtoffer werd naar een ziekenhuis te Utrecht overgebracht. FABRIEKSARBEIDER KREEG STUK IJZER OP HET HOOFD De 25-jarige gehuwde fabrieksarbeider Sch. uit Ede, werkzaam op een Veenen daalse fabriek kreeg tijdens zijn werk zaamheden een stuk ijzer op het hoofd. Met een ernstige hoofdwond en een hersenschudding moest hij naar het Julia- naziekenhuis alhier worden vervoerd. A.s. vrijdagavond zal de Winkeliersver eniging „Handel en Nijverheid" tijdens een vergadering beslissen, op welke da tum de traditionele Lampegietersavond gehouden zal worden. Over het program ma zijn nog geen nadere bijzonderheden bekend. de oprichtingsvergadering hadden be legd. Via verschillende gebeurtenissen en evenementen in de zwemclubhistorie kwam de burgemeester op de VZC van thans. Spreker feliciteerde het bestuur niet alleen met het 25-jarig bestaan, doch ook met het behalen van het kam pioenschap door de drie heren zeven tallen. Burgemeester Bakker noemde tot slot de VZC de aangewezen club om zich verder in de zwemkunst te be- (Zie verder pagina 2) Het bestuur van de vereniging voor Chr. nationaal schoolonderwijs alhier vraagt In de raad medewerking tot de bouw van een school voor uitgebreid lager onderwijs in het Franse Gat. Het verzoek voldoet aan de eisen en daarom stellen B. en W. voor de ge vraagde medewerking te verlenen. Om trent de plaats, waar de school, die vier lokalen moet bevatten, zal worden ge vestigd, zal het gemeentebestuur nog nader overleg plegen met het schoolbe stuur. Omdat thans een aanvraag tot de bouw van een Chr. Ulo-school wordt gedaan moet de raad ingevolge de lager onder wijswet tevens beslissen of een dergelijke openbare school moet worden gesticht. B. en W. is echter niet gebleken, dat de bouw van een openbare Ulo-school nood zakelijk is. De Herv. kerkeraad heeft verzocht om een nieuwe Herv. Ulo-school te mogen bouwen met 9 in plaats van 8 lokalen. Reeds was de aanvraag van 4 op 8 loka len gebracht. Het verzoek voldoet aan de eisen en de groei in aanmerking genomen komt het B. en W. noodzakelijk voor, dat t.z.t. tot de bouw van het definitieve schoolgebouw wordt overgegaan. Naast deze 9 leslokalen zal de nieuwe school 2 vaklokalen en een gymnastiek lokalen bevatten. Op de hoek Mr. Heemskerkstraat- Dijkstraat heeft zich j.l. zaterdagavond een verkeersongeval voorgedaan, waar bij de bromfietser G. uit Tiel en zijn duo-passagiere, mej. N. uit Eist ernstig werden gewond. Het ongeval, dat te wjjten was aan het niet voorrang ver lenen van de bromfietser, trok zoveel publiek, dat men af en toe moeite had medische hulp te bieden. De bromfiets kwam vanuit de Mr. Heemskerkstraat en wilde de Dijk straat inrijden. Hierbij ging de be stuurder van de bromfiets links door de bocht - het uitzicht ter plaatse is zeer slecht. Juist op dat moment kwam van de richting Dijkstraat een bestel wagen, bestuurd door de heer W., die de bromfiets niet meer ontwijken kon en er in volle vaart tegenop botste. Nadat dr. Remme de eerste hulp had verleend, werden beide slachtoffers per ziekenwagen naar het Julianazie- kenhuis overgebracht. DIEFSTAL UIT KASSA Bij de winkelier M. hier ter plaatse is donderdagavond tegen half tien een geldsbedrag van vijftig gulden uit de kassa ontvreemd. De deuren van de winkel waren omstreeks die tijd ge opend. De politie heeft de zaak in on derzoek. DEN HAAG Vrijwel onopgemerkt schijnt zich achter de schermen, die rond Engelse en Amerikaanse fabriekshallen werden opgesteld, een revolutie op het gebied van de vervoersmiddelen te hebben voltrokken. Maandenlang moeten technici en wetenschapsmensen onafgebroken hebben gewerkt aan een geheel nieuw idee, koorts achtig zoekend naar de beste vorm waarin het principe kon worden uitgewerkt, daar bij opgezweept door een concurrentiestrijd, die ontstond toen berichten circuleerden waarop in feite niemand, behalve de ingewijden, reageerde. De mogelijkheden, die de nieuwe vinding biedt, moeten de technici nog tot extra krachtsinspanningen hebben gestimuleerd, want wat te zeggen van 'n kruising tussen een auto, een vliegtuig en een schip, een voertuig dat vrijwel niet afhankelijk is van het aardoppervlak waarover het zich voortbeweegt, dat zweeft over water en land en dat daardoor geen kostbare en moeilijk aan te leggen wegen vereist? In de afgelopen weken zijn de eerste resultaten van de lange arbeid, gescheiden van elkaar in verschillende landen verricht, aan de openbaarheid prijs gegeven. Het meest sensationeel was wel de vertoning van het prototype van een door de Engelse Saunders Roe fabrieken ontworpen „zweeftuig". De nieuwe loot aan de stam van de vervoersmiddelen maakte een tocht over de Thames, zwevend op een kussen van samengeperste lucht. Niet lang na deze eerste openbare proefneming toonde deze „vliegende schotel", zoals hij hier in Nederland genoemd werd, zijn verrasende capa citeiten door over Het Kanaal te zweven. Terwijl men in Engeland voor de dag kwam met het zweefschip, werd in de Verenigde Staten in verscheidene grote bladen een advertentie geplaatst, waarin de Curtiss Wright fabrieken aankondigden binnenkort met de verkoop van zweef- auto's te beginnen. Het gehele proces van voorbereidingen, inclusief de studies, ex perimenten en proefnemingen met proto types, heeft men dus vrijwel onopge merkt kunnen verrichten, met het resul- Het hoogtepunt van de eerste dag van de Heide week in Ede (j.l. zaterdag) vormde de komst van de Heidekoningin in het openlucht theater. Op de foto: H.M. Callu na XVI begroet met een vorste lijk gebaar haar duizenden volge lingen alvorens op de troon plaats te nemen. De sportmiddag waar men in Ameron gen en omgeving al weken zit te wachten nadert snel. Nog enkele dagen en meer dan 100 wielrenners zullen op zaterdag middag 22 augustus starten voor de eerste ronde van Amerongen. In onze vooraankondigingen zijn al ver schillende bekende namen genoemd. Het is een feit geworden dat vele amateurs en nieuwelingen in deze ronde zullen uit komen. De organisatie van dit wielerfes- tijn berust bij de muziekvereniging Ons Genoegen en de wielerclub de Meteoor. Het parcours is gelegen ten noorden van de Kon. Wilhelminaweg en loopt door de volgende straten: start Pr. Beatrixlaan, Pr. Bernhardlaan, Boslaan, Jan van Zut- phenweg, Konestraat, Pr. Beatrixlaan finish. De nieuwelingen zullen ronden rijden tot een totaal van 60 km, de amateurs hebben 90 km voor de boeg. EDERVEENSE BEJAARDEN GAAN OP REIS De ouden van dagen uit Ederveen ma ken op woensdag 26 augustus a.s. weer hun jaarlijkse uitstapje. Ditmaal gaat de tocht naar Amsterdam via Soestdijk en Hilversum. Degenen die aan deze reis wensen deel te nemen, kunnen zich opge ven bij de heren T. Smit, Nieuweweg 2 en G. Mulder, Hoofdweg te Ederveen. BROMMERS ONTVREEMD Toen de heer B. L. uit Ederveen nabij het Dijkje tussen Ederveen en Renswoude bezig was zijn koeien te melken had hij zijn bromfiets even onbeheerd gelaten. Bij zijn terugkomst bleek de brommer ver dwenen. De heer J. B. uit Ederveen had in Bar- neveld zijn bromfiets achter een woning gezet toen hij even naar de Eierhal moest. Toen de heer B. terugkwam was zijn eigendom verdwenen en in de plaats daarvan een oud vehikel neergezet. Voor de tweede maal verscheen vrijdag W. J., buschauffeur te Rhenen, voor het Wagenings kantongerecht. Toen hij met zijn bus van de halte bij de Oranjelaan en het Stationsplein te Ede kwam, zou J. de doorgang niet voldoende vrij gelaten hebben voor een op de Ben- nekomseweg naderende vrachtauto. Bij de behandeling van de zaak in eer ste instantie zei J. tot zijn verdediging, dat hij was weggereden bij de halte en daarna onmiddellijk gestopt had voor een groepje van links komende wielrijders. Toen hij weer optrok had hij van rechts de vrachtauto zien naderen. Ik remde, vertelde hij, doch kreeg de indruk, dat de vrachtautobestuurder mij voorrang wilde verlenen. Ik reed door waarop de vrachtauto hevig begon te claxoneren en mij toch nog rechts pas seerde. De verbalisant, de Edese politieman C. v. d. Boom, die op het Stationsplein het verkeer had staan regelen, verklaarde echter, dat verdachte kennelijk geen voor rang verleend had. Twee andere getuigen, die bij verdachte in de bus gezeten hadden en tijdens de eerste behandeling gehoord werden stem den, hoewel enigszins vaag met J.'s ver dediging in. Het is een geval van min of meer tussen het overige verkeer indringen, zo als dat dikwijls bij buschauffeurs het geval is, meende de officier. Eis 40,- of 8 dagen. Verdachtes raadsman, Mr. Dambrink, achtte het wettig en overtuigend bewijs niet geleverd en vroeg vrijspraak op grond van de getuigenverklaringen. Een buschauffeur moet nog voorzich tiger zijn dan een gewone chauffeur om dat hij ook verantwoordelijk is voor het leven van zijn passagiers, zo zeide rechter v. d. Brand, waarna hij vonniste met 50,- of 10 dagen. H. J. P., als burgerchauffeur in dienst bij het leger en wonende te Bennekom, had op 9 januari met zijn vrachtauto op de hoek van Willem de Zwijgerlaan en Margrietlaan te Ede geen voorrang ver leend aan een van rechts naderende per sonenauto, waardoor een botsing ont stond. De weg was door sneeuw bijzonder glad, vertelde verdachte vrijdag voor het Wagenings kantongerecht en bovendien werd het uitzicht op de kruising belem merd door stapels stenen en een keet van een bouwwerk. Adjudant T. Vink trad op als getuige decharge en daarbij bleek, dat hij bij ver dachte in de cabine had gezeten om hem op zijn rijvaardigheid te controleren. Een gedenkwaardige dag dus, zei de rech ter. Een onderzoek naar de chauffeurs kwaliteiten en meteen een botsing De getuige was het daar mee eens, maar desondanks had verdachte er vol gens hem weinig aan kunnen doen. Zijn snelheid had ongeveer 25 a 30 kilometer bedragen, doch de tegenpartij had veel en veel harder gereden. Op een gladde weg is een tempo van 25 30 kilometer evenmin verantwoord, vond de rechter. Het bleef voor P. echter bij 30,of 6 d., daar het gerecht er rekening mee hield, dat P. reeds finan cieel nadeel had ondervonden omdat hij zijn premie had versspeeld, die het leger betaalt aan chauffeurs, die gedurende een half jaar schadevrij rijden. G. van B., timmerman te Bennekom had op de avond van de tiende juni op een bromfiets zonder achterlicht gereden. Zoiets is moeilijk te controleren, vond verdachte voor het Wageningse kanton gerecht. Je kunt toch niet steeds achter om blijven kijken. Toen ik van huis ging brandde het nog. Een collega van me kan dat bevestigen. Als u die collega nu als getuige meegebracht had, zou ik u geen straf opgelegd hebben, zei de officier. Op een dergelijk praatje kunnen we echter niet afgaan, want dan vertelt straks iedereen zoiets. Eis 6,— of 1 d. Vonnis conform. Mej. J.- P. M. van R., diëtiste te Nijme gen had met haar personenauto voetgan gers gehinderd, die zich op de bescherm de oversteekplaats op de Utrechtseweg te Oosterbeek bevonden. Ze hadden aan de kant moeten springen om niet aangereden te worden. Ik had een griepaanval en moest niezen, daardoor merkte ik de men sen te laat op, zei verdachte vrijdag voor het Wageningse kantongerecht. Als iedereen zo chauffeerde als u, kunnen de voetgangers helemaal niet meer overste ken, vond rechter Tiddens. Op een van knipperbollen voorzien zebrapad moeten ze in ieder geval veilig zijn. U vindt het feit, dat u moest niezen blijkbaar een goed verweer, zei de offi cier, maar zelfs met uw griepaanval mag u andermans leven niet in gevaar bren gen. Eis en vonnis 25,of 5 d. taat dat nu, geheel onverwacht, de Ame rikaan een „wagen" kan kopen die zich niet meer voortbeweegt op wielen, maar op lucht. Bij de advertenties werd een afbeelding geplaatst van het nieuwe voertuig. Direct valt natuurlijk het ontbreken van wielen op, maar verder is een zekere gelijkenis met de huidige grote Amerikaanse per sonenwagens behouden. Dezelfde chroom- strippen flankeren de zijkanten en de neus lijkt veel op de voorkant van een dure Amerikaanse klassewagen. De grote blikvangers zijn de twee enorme, ronde luchtinlaten, één voor en één achter de bestuurscabine, waardoor lucht wordt aangezogen, die aan de onderzijde weer wordt uitgestoten, daardoor een luchtkus sen vormend tussen de bodem van het voertuig en de grond. (Zie verder pagina 2) COMM. DER KONINGIN BEZOEKT SCHERPENZEEL De Commissaris der Koningin in de provincie Gelderland zal op vrijdag 28 augustus a.s. een officieel gemeentebe- zoek brengen aan Scherpenzeel. Tegen kwart voor drie zal de hoge gast op het gemeentehuis arriveren. De leden van de gemeenteraad zijn uitgenodigd hierbij tegenwoordig te zijn. RAAD GAAT VERGADEREN Op vrijdag 21 augustus a.s. komt de raad van Scherpenzeel in een openbare vergadering ten gemeentehuize bijeen. De agenda vermeldt de volgende pun ten: 1. Opening. 2. Vastelling notulen raadsvergadering van 26 juli 1959. 3. In gekomen stukken. 4. Bouw 7 woningen Margrietlaan. 5. Bouw 3 woningen voor bejaarden Beukenlaan. 6. Ophalen van huisvuil. 7 .Wijziging besluit onbewoon baarverklaring pand Dorpsstraat 86. 8. Garantieverklaring stichting schooltand- verzorging. 9. Aangaan geldlening met Bank van Nederlandse Gemeenten. 10. Aanvulling concessie gasleveringsmaat schappij ten aanzien van gaseenheidsprij- zen. 11. Bouw kleedlokalen en kantine op het sportterrein. Als gevolg van de grote droogte krij gen de gevangenen van Dartmoor geen schoon badwater meer, maar water waar in anderen reeds hebben gebaad. De ge vangenen laten nu uit protest hun baard staan. Bij het bagagedepot van het station van Glasgow heeft een man een verkeer de koffer ontvangen. Hij vond hierin 50.000,waarvan de politie aanneemt dat het een deel is van het geld, dat on langs uit een bank werd ontvreemd. In Rome heeft men een taxichauffeur naar het ziekenhuis moeten brengen, om dat een motorrijder bij een woorden wisseling op een kruispunt een stuk van zijn neus had afgebeten. Zwitserland heeft een rusthuis voor paarden geopend. Vier Zwitserse post paarden en enkele renpaarden op non- aktief vinden er reeds een welverdiende rust. Koningin Elizabeth van Engeland heeft een jaarinkomen van bijna vijf mil joen gulden. Haar echtgenoot Prins Philip moet het met iets minder stellen, name lijk 420.000 gulden. Een Italiaanse agent is enige tijd ge leden in rang verlaagd, omdat hij een proces-verbaal had opgemaakt tegen een commissaris van politie, die een overtre ding beging. Onder het motto „peentjes zijn beter" hebben Deense artsen en tandartsen zes maanden lang gevochten om de jeugd het snoepen af te leren. Het blijkt dat de jeugd nog net zoveel snoep eet als voor heen. De slechte kwaliteit van een bruilofts taart was er de schuld van dat in Pont alle bruiloftsgasten in een massale op tocht naar het ziekenhuis moesten om hun magen leeg te laten pompen. Bij een poging de Matterhorn in Zwit serland te beklimmen zijn twee Britse bergbeklimmers van 19 en 22 jaar om het leven gekomen. Zij gleden uit en maakten een val van duizend meter. KtBKEWIJK 167 - TEL. 5000-VEENENDAAL Gevolmachtigde^van de Insurance Company of North America

De Vallei | 1959 | | pagina 1