deGruyter DE VALLEI 1 busje Oploskoffie van f. 2.20 voor f. 1,- 2 tubes tandpasta samen van f. 1.40 voor f. 1#- 3 pakjes napolitains samen van f. 1.20 voor f. 1,- DE KOFFIE- EN THEEZAAK Veenendaal verloor in oefenwedstrijd van KHC Gebroeders Slotboom (VZC) triomfeerden in Wilskraclit's Kilometer Rijnwedstrijd Dovo hoopt in het komend seizoen bij de eerste vijf te eindigen KRUISWOORDPUZZEL Voor de Jeugd Een vrouw met twee linkerhanden VRC speelde gelijk tegen militair elftal GVVV deelde punten met OVV Rhenense en Veenendaalse Atletiek-successen in Deventer Midvoorplaats nog een probleem Opgave nr. 9 Bij elke aankoop van 250 gram koffie of 50 gram Oploskoffie Prachtig werk voor de blinden FEUILLETON DOOR TOM LODEWIJK Het ging zondag tegen de Kampenaren weer niet zo erg best met de Veenen- dalers. Hoewel de geelblauwen het meest in de aanval waren, moesten zij door te weinig schotvaardigheid in de voorhoede en een beetje pech, met een 31 nederlaag genoegen nemen. Reeds in het begin van de wedstrijd kregen de Veenendalers behoorlyke sco ringskansen, maar een doelpunt bleek tegen de stevige Kampense achterhoede nogal moeilyk te zyn, terwyl daarnaast ook vaak de paal of lat in de weg stond. Na een half uur spelen werd de score door Kampen geopend uit een strafschop. Het was half-speler Barne- veld, die op kundige wijze het vonnis voltrok 01. Hoewel Veenendaal op de aanval speelde, bleef het bij dit ene doelpunt toch niet, want nog voor de rust wist binnenspeler Schultink van een foutje in de verdediging te profi teren, waarmee het 02 werd. Na de hervatting waren aanvanke lijk de Kampenaren in de aanval, wat reeds na enkele minuten spelen een doelpunt van linkshalf Grafhorst, die uit een corner ineens inschoot 03. Veenendaal, dat de voorhoede enigs zins had omgezet, deed alle pogingen om een doelpunt te forceren, wat ein delijk in de 20ste minuut gelukte, toen richtsbinnen Thijssen uit een voorzet van Klein-Schiphorst keurig inschoot 13. Hierna zakte het tempo steeds meer af, terwijl de Veenendalers met dit ene doelpunt al het kruit verscho ten bleken te hebben. Kansen kwamen VRC speelde een oefenwedstrijd te gen een elftal van in Ede gelegerde mi litairen, waaronder behoorlijke krach ten schuilen. VRC had enkele jeugdige spelers in het elftal opgenomen, die soms de ge stelde verwachtingen overtroffen. Het was dan ook een leuke partij voetbal, waarin de 0-1 achterstand voor VRC bij de rust de verhouding vrij goed weergaf. Na de thee ttrokken de Veenenda lers meteen ten aanval. Er werden keurige aanvallen opgebouwd, die in de vijfde minuut beloond werden met een prachtig doelpunt van Cornelissen (1-1). Even later had VRC zelfs de leiding kunnen nemen uit een strafschop, maar deze werd door Nellestijn gemist. De Veenendalers kregen echter in de twintigste minuut weer een strafschop toegewezen. Nu was het Cornelissen, die geen fout maakte en de bal achter de doelman deed belanden (2-1). Kort voor tijd konden de militairen nog eenmaal doorbreken en de eind stand op 2-2 brengen, een stand waar bij VRC iets minder kreeg dan het in werkelijkheid toekwam. er nog wel enkele, maar in de stand kwam geen verandering meer. GVVV speelde ook al gelijk, in een oefenwedstrijd tegen OVV uit het na bije Opheusden. Hoewel de Veenen dalers in de eerste helft het meest in de aanval waren, hadden zij toch met de rust een 2-3 achterstand. In de tweede helft waren zij heer en meester maar brachten het toch niet verder dan 3-3. Er werd in een nog al hoog tempo gestart en al spoedig was het Zoute- velle, die de Veenendalers aan de lei ding bracht. De vreugde was echter van korte duur, want vijf minuten la ter was de stand weer gelijk (1-1). Weer was het Zoutewelle, die er met een goed doelpunt 2-1 van maakte. Niet vlot wegwerken van de Veenen- daalse achterhoede stelde de gasten echter nog voor de rust in de gelegen heid er met twee doelpunten 2-3 van te maken. Na de hervatting was het al GVVV dat de klok sloeg, hetgeen in de tiende minuut de gelijkmaker oplever de (3-3). De Buurtlaanbewoners bleven ster ker, maar wat zij ook probeerden, een doelpunt was er beslist niet meer bij, ondanks dat paal en lat danig onder vuur genomen werden. By internationale wedstrijden, welke zondag j.l. werden georganiseerd in het Deventer Sportpark door „Daventria", hebben VAV- en RAV-atleten weer van zich doen spreken. De RAV-sprinter Wim van der Byl werd in de finale 100 meter tweede achter de Veendammer Vasse in 11.2 sec. Daar hy plannen heeft zich toe te gaan leggen op de 200 en 400 meter, startte hy deze middag ook op de 400 meter, wat hem direct een goede tijd (53.0 sec.) en een tweede plaats opleverde. Henk van Hoften kwam op het sterk be zette nummer 800 meter niet verder dan een zesde plaats in 2 min. 0.3 sec. Win naar werd hier De Koning van GAC in 1 min. 58.6 sec. Het is bijzonder jammer, dat de Rhe nense AV binnenkort deze beide atleten zal moeten missen; Van der Bijl vertrekt nl. naar Amsterdam, terwijl Van Hoften lid zal worden van een der Arnhemse verenigingen. De VAV-atlete Koos van Laar werd in de finale 100 meter vierde in 13.5; Wem mie Spierenburg won deze finale in 12.5 sec. Bij het kogelstoten werd mej. Van Laar tweede (10 meter precies) achter Iemke Vaal (10 meter 26 cm). Loes Rutten hoewel niet in haar bes te vorm brachten deze wedstrijden op nieuw twee eerste prijzen: de 80 meter in de voor haar matige tijd van 10.6 sec. en op het nummer verspringen, waar zij met een goede sprong van 4 meter 75 cm als jonger B-meisje ook alle A-meisjes ver sloeg. De beste prestatie leverde deze middag de hoogspringer Nummerdor, die met een sprong van 1 meter 91 cm het Oost.-record verbeterde en daarmede slechts 3.6 cm onder het uit 1936 daterende record van Jan Brasser bleef. De Amerongse zwemvereniging Wilskracht '57 organiseerde zaterdagmiddag voor de tweede maal in haar bestaan zwemwedstrijden in de Ryn. De start vond plaats bij de zg. Steenoven, terwyl het Amerongse Rijnbad als finish fungeerde. De afstand, die door de ruim honderd deelnemers moest worden afgelegd was ruim een kilometer. By de senioren waren het evenals vorig jaar de VZC'ers Ad en Cel Slotboom, die van meet af aan het veld aanvoerden. Ad Slotboom, houder van de fraaie wisselbeker, moest deze dit jaar aan zijn beter getrainde broer afstaan, die met ruime voorsprong tenslotte aantikte. Ondertussen had Ad. Slotboom nog een fel gevecht te leveren met John Zuurbier uit Leersum, dat hij slechts in de laatste meters in zijn voordeel kon beslissen. De overige VZC-leden allen juniores kwamen in de grote middengroep bin nen. Het was bijzonder jammer, dat zij in de verkeerde klasse hadden ingeschreven: Dovo heeft het de laatste jaren niet slecht gedaan. Het seizoen 1957/'58 werd afge sloten met een kampioenschap, dat als een prachtig cadeau mocht gelden voor het 25-jarig jubileum van deze actieve voetbalvereniging. In het afgelopen seizoen waren de rood-wittcn weer behoorlijk in de running, hoewel de afdeling waarin gespeeld werd veel sterker was, dan het jaar ervoor. Een kampioenschap kwam er echter niet uit, daar op de valreep, de beslissingswedstrijd in Ermelo, tegen het sterke Sportclub Genemuiden op wat trieste wyze verloren werd. Ook de nieuwe competitie ziet men weer vol vertrouwen tegemoet. Dat is ook wel begrijpelijk, want wanneer de KNVB haar voornemens uitvoerd, zal er in 1960 zowel in west als in het oosten, een twee- HORIZONTAAL: 1. nevens; 5. tegenstelling van dag; 10. meisjesnaam; 11. een der drie afmetingen (afk.); 13. jongensnaam; 15. voorzetsel; 17. geknotte stam; 20. voor; 22. slede; 23. dolheid (Fr.); 24. maanstand; 25. aanwijzend voornaamwoord; 27. haven stad in Marokko aan de Straat van Gibraltar; 29. geit; 30. achting; 32. lidwoord; 33. gem. in N.-Brab.; 35. geplaveide vlakte; 37. voorwerp om iets vast te steken; 39. de gezamenlijke hoeveelheid; 40. patroon; 42. gravure; 43. gewicht (afk.); 45 buiten haven; 47. lichaamsdeel; 49. begaafdheid; 52. hoogste punt; 54. broeder (afk.); 55. inter val van negen tonen; 56. muzieknoot; 57. slaapt men op; 59. altoos; 61. bijwoord; 62. wereldtaal; 64. geheel de uwe (afk. Lat.); 65. telwoord (Eng.); 67. zichtbare voor stelling; 68. bekend dierlijk zeegewas. VERTICAAL: 2. schijn, voorkomen; 3. meisjesnaam; 4. sluiskolk; 6. zwemvogel; 7. afkorting van cerium; 8. fraaie zangvogel; 9. graaf werktuig; 11. slagzwaard; 12. graansoort; 14. soort koffie; 16. tijdrekening; 18. baan voor balspel; 19. ontkenning (spreektaal); 21. koor van zangers; 26. bovenste gedeelte ener breukuitdrukking; 27. droevig; 28. verslag; 29. opening; 31. verdikking der opperhuid; 34. verstand; 35. fa milielid; 36. staatsbedrijf (afk.); 37. stapelmeter (afk.); 38. inhoudsmaat (afk.); 41. was- kuip; 43. kalkstok; 44. klein soort van rijpaard; 46. haast; 48. vreemde munt; 50. voor voegsel; 51. land in Europa (afk.); 53. lied; 58. aanwijzend voornaamwoord; 59. muziek noot; 60. zeepwater; 61. onbep. voornaamwoord; 63. lidwoord; 66. ontkenning (Eng.). de klasse gevormd worden. De derde klasse bestaat in deze districten nu uit twee afdelingen, waarvan de bovenste vijf dan gezamenlijk de tweede klasse gaan uitmaken. Het licht derhalve voor de hand, dat een club als Dovo, die al ja ren tot de topclubs in het zaterdagvoetbal gerekend mag worden, er ernstig werk van zal gaan maken, om op een van de vijf bovenste plaatsen te eindigen. Dat de Dovo-aanhang deze promotie al enigszins als vanzelfsprekend beschouwd, spruit werkelijk niet alleen voort uit liefde voor hun club, maar voor een groot deel uit de goede resultaten van de laatste tijd. Ondanks deze resultaten is Dovo toch nog niet helemaal tevreden. Het grieft hun altijd nog, dat zij nog maar steeds in het oosten ingedeeld worden. Vele malen verzoeken gericht aan en besprekingen gehouden met de KNVB, om in 't wes ten geplaatst te worden, hoewel vaak me dewerking werd toegezegd, is het er toch nooit van gekomen. Mogelijk is het echter in de huidige omstandigheden niet eens zo gek, dat dit nooit gebeurd is. Wat het eerste elftal voor het komende seizoen betreft, zal er op enkele verschui vingen na, niet veel verandering in ko men. De bezetting van de midvoorplaats is wel het grote probleem. In de wedstrijd tegen Theole trachtte Dovo dit op te los sen door Jean Kroesbergen naar voren te halen, wat inderdaad meer vaart in de voorhoede bracht, maar de achterhoede zozeer verzwakte, dat dan de moeilijk heden misschien zelf nog groter zouden worden. Door de militaire dienst wordt Dovo in het nieuwe seizoen niet veel geplaagd. De spelers zijn de leeftijd, die daarvoor geldt voor het grootste deel al gepasseerd. Wel zullen v. d. Kraats en v. Laar nog voor herhalingsoefeningen opgeroepen worden, maar dat is toch maar voor een korte tijd. Het eerste elftal speelt na de nederlaag tegen Theole nog een oefenwedstrijd en wel zaterdag tegen GVVV. Hoewel het in een oefenwedstrijd doorgaans meer om het spel dan om de knikkers gaat, is dat bij een plaatselijke ontmoeting altijd weer even anders. Er mag gerust aangenomen worden, dat de rood-witten in deze strijd de handen goed vol zullen krijgen, wat natuurlijk als laatste oefenwedstrijd zijn nut kan hebben voor de komende com petitie. Het tweede elftal heeft zich in het af gelopen seizoen kunnen handhaven in de res. derde klasse, hopelijk brengen zij het nu iets verder, maar een kampioenschap zal er waarschijnlijk niet inzitten. Het derde had een goed seizoen, maar kon er net niet komen. Aan hun nu de taak om de vlag in top te brengen. De jongens van het vierde mochten wel de kampioensvreugde smaken, maar ble ven in de promotie steken. Zij hebben nu vanzelfsprekend weer grote plannen. Al met al staan de voetballers uit Vee- hendaal-west, er niet zo gek voor. bij de juniores waren hun kansen groter geweest. De beste prestatie qua tijd, werd deze middag geleverd door Joke Brandenburg van het Vordense VZV, die er in slaagde de afstand sneller te zwemmen, dan de winnaar bij de heren. Na afloop der wedstrijden werden de diverse prijzen uitgereikt door Wethouder de Bonte, die in zijn speechje woorden van dank bracht namens de organiseren de vereniging aan de Rijkswaterstaat in de persoon van de heer Schrijvershof, wiens spontane medewerking een perfecte organisatie mogelijk maakte. Een door een ieder zeer gewaardeerde geste was die van het Amerongse Ge meentebestuur, dat een fraaie beker ter beschikking had gesteld voor de beste Amerongse deelnemer. Dat was de heer Steffers, die bij de senioren als elfde fi nishte. De voornaamste uitslagen tenslotte wa ren: Heren: 1. Cel Slotboom, VZC, 9 min. 47 sec.; 2. Ad. Slotboom, VZC, 10 min. 0.5 sec.; 3. J. Zuurbier, Leersum, 10 min. 0.6 sec. Dames: 1. Joke Brandenburg, VZV, 9 min. 37 sec.; 2. Mej. Rijksen, Rhenen, 10 min. 33 sec.; 3. Mej. Duther, Rhenen, 10 min. 34 sec. Jongens: 1. H. Schenker, de Waterkip, 9 min. 50 sec.; 2. G. de Wilde, de Water kip, 10 min. 0.4 sec. Meisjes: 1. A. van Varik, Rhenen, 10 min. 0.3 sec.; 2. I. Gerrits, Rhenen, 10 min. 19 sec. reclame Geldig tot en met 25 aug. 1959 ■«oei? Verschijnt als bijlage van het streekblad „De Vallei" onder redactie v. tante Jos Correspondentie te richten aan tante Jos, per adres: Parallelweg 10 Veenendaal ONZE JARIGEN 13 aug. Marietje v. Wakeren 13 Marjanneke Ariesen 14 Matti v. Hardeveld 14 Henk v. Kesteren 15 Japie Bos 15 Hendrik v. Wakeren 15 Roelof v. Beek 16 Letti Bos 17 Tonny Maesbergen 18 Arjan Visser 19 Henny v. Holland 20 Jonny v. Leeuwen 22 Jan Luint 22 Coby Hogendoorn 23 Piet v. d. Heuvel 24 Lia Schuit 25 Ada Weelink 25 Joppie Maesbergen Allen hartelijk gefeliciteerd. RAADSELS Voor ouderen I. Welke nonnen zijn van staal of van een ander hard metaal? II. Zet de cijfers 1 tot en met 25 op een rij. Hieronder moet een bekend spreekwoord komen dat met onder staande gegevens is te vinden. 15, 2, 3, 10, 24, 6, 11, is een plaats in Nrd.-Holland Onder een 21, 13, 12, 22, 19, slaap je 9, 18, 14, is een drank 16, 8, 25, 20, is een muntstukje 23, 1, 7, 5, 11, behoort bij een fiets 17, 10, 22, 7, hoofddeksel 4, 24, 6, 19, 1, 21, 10, wervelstorm III. Ik ben een familielid. Zet een letter voor m'n naam, dan hoor ik bij het tuig van een paard. Zet nog een let ter voor m'n nam en ik ben een vorm van water. Voor jongeren I. Welke is de kortste maand van 't jaar? Weet je het dan zeg je 't maar. Geen februari hoor, want ziet, Die maand bedoel ik zeker niet! II. X - - - X - - X X X X X le rij: daar was je je mee 2e wordt door herten gedragen 3e grondsoort 4e deel van je gezicht 5e behoort bij een varken 6e insekt (houdt van limonade) 7e dient om iets in te dragen In de kruisjeslijn komt iets wat ve len van jullie deden in de vakantie. III. Veel mensen trek ik met gemak, Ik draag een schoorsteen op m'n dak, Heb kracht wel als een olifant En draaf en ren door 't hele land. Toch houdt mij, ondanks al mijn [kracht, Eén enkel mensje in zijn macht. Ik doe precies volgens zijn wil: Ik loop of rust, of fluit of gil. Maar vóór ik nu weer verder ren, Raad jij wel even wie ik ben! BESTE JONGENS EN MEISJES Voor de meesten van jullie is de vakan tie zo ongeveer voorbij. Hebben jullie genoten? Ik denk het wel, want ook de kinderen die niet uit gingen, hebben aan tal van aardige spelen en wedstrijden mee kunnen doen. Tenminste hier in Veenen daal. Nu maar weer met frisse moed aan het werk enook met nieuwe moed weer aan het sparen van zilverpapier en capslues voor onze blinden. Doen jullie alle maal mee? Volgende week komt weer onze wed strijd: een, twee, drie, wie heeft die balProbeer een bal te bemachtigen door mee te doen. Allemaal de hartelijke groeten van, Tante Jos ZILVERPAPIER ONTVANGEN VAN: Hennie en Corrie van Holland; Coby Huiberts; Gerry van de Berg; Henny Huiberts; Joke en Nico van Kesteren; Wobke en Gerard ter Hoeven; Trix van Eden; Tieneke de Roos; Gerrie van de Pest; openbare school Sandbrinkstraat. Allen hartelijk dank voor deze prach tige opbrengst en tot de volgende keer. Tante Jos BESTE P(IET)? Jouw raadsels heb ik helaas te laat ont vangen, maar we zullen hopen een vol gende keer beter, hè? Als afzender heb je P. v. Walsem, Groeneweg 17 in Rhenen geschreven, maar hoe is nu precies je naam? Piet of Pietje of Petronella? Schrijf je het me eens? Daag. Tante Jos Een aantal kinderen uit Veenendaal hebben in hun vrije tyd oude kranten opgehaald voor de Geld. Blindenvereni- ging. De opbrengst hiervan was ZEVEN GULDEN welk bedrag ze vorige week op het bureau van de Vallei hebben ge bracht. Het geld is inmiddels opgezonden naar de Geld. Blindenvereniging in Arn hem. De namen van de kinderen die dit mooie werk voor de blinden hebben ge daan zyn: B. v. Dee, R. v. Viegen, Ev. v. Schagen, W. v. Esseveld, W. J. v. Capelle, W. v. d. Brink, M. v. Voorst en Chr. v. Dee. Met deze gift was ik even verheugd als de Geld. Blindenvereniging en een bijzon der woord van dank voor deze kinderen is hier zeer zeker op zyn plaats. Nogmaals hartelijk bedankt en een goed voorbeeld doet goed volgen. Jullie Tante Jos (15) Telkens weer greep ze zich vast aan het beeld van een drietal om de ont bijttafel, het beweeglijke gezicht van Jan junior met zijn ogen, die haar zo open konden aankijken, de stille be slotenheid van het zuiver ovaal van Elsjes gelaat en de stralende levenslust in de tintelende blauwe ogen van Ruth- je. En dan Jan Ja Jan. Ze was met hem getrouwd. Hield ze nog van hem? Zoveel barrières waren er. Zoveel scènes, slechte humeurtjes. Ze was vaak alleen. En zo vaak bleef hij weg, terwijl ze intuïtief voelde, dat het niet nodig was. Nou ja, bedacht ze in een vlaag van helder inzicht, zoveel gezel ligheid had hij aan haar ook niet. Een mopperende, ontevreden vrouw. Kon hij maar weg hier uit Maarnveld. Maar „hier is mijn boterham", zei hij. Zou hij ergens anders niet kunnen slagen? Hij zou weer van de grond af moeten beginnen, antwoordde hij dan. „Annelies", had hij gepleit, „je zit nu eenmaal inv het schuitje, probeer zelf mee te roeien. De mensen komen niet naar je toe, jij moet naar de mensen toekomen. Ze zijn hier niet zo beroerd in Maarnveld, maar je sluit jezelf de weg af. Ze zitten niet om ons verlegen, jij zit, eerlijk ge zegd, om hèn verlegen". Och ja, Jan. Ze keek verstolen naar Carel, met z'n gladde gezicht, z'n waak zame ogen, z'n snorretje, z'n spotzieke mond. Carel zou haar altijd vreemd blijven, vijandig misschien tenslotte. En Jan, er waren ogenblikken, die helaas zo zeldzaam werden, waarop ze wist dat hij de enige man was, bij wie ze volkomen zichzelf kon zijn, die ze kon vertrouwen, die haar serieus nam, die van haar hield en voor wie ze ver uit boven alles nummer één was. Bij Carel zou er nooit een nummer één zijnbehalve Carel. Carel zocht het in de meervoudsvorm, bedacht ze met een wrange glimlach, zich herin nerend de plompe uitspraak van een handelsreiziger, die eens met Jan zat te praten. „Als je ze bij 't pond kunt krijgen, waarom zou je ze dan bij 'tons nemen?" Paardenkopersmentaliteit had ze toen scherp geoordeeld. Was Carel met z'n Jaguar en z'n snorretje eigen lijk zoveel anders.... Carlos de Mosa? Zo leefde ze in een gedeelde wereld. Na een paar dagen huiselijke beslom meringen leefde ze op, wanneer ze de scherpe claxon van de Jaguar hoorde. Na een paar uur in Carels gezelschap kreeg Maarnveld, het huis, de kamer, de kinderen, iets van een veilige haven waarnaar ze altijd weer terugverlang de, een verlangen dat soms pijnlijk krampte om haar hart. O, zuchtte ze dan, waarom kan ik niet tevreden zijn? Waarom moet ik altijd verlangen naar dat andere? En inmiddels luisterde Jan Belders met een strak - gereserveerd gezicht, krampachtig bijtend op zijn pijp, naar de oude heer Beeremans, die niet zo vaak meer aan de fabriek kwam tegen woordig, maar wiens slimme oogjes alles zagen en wiens flaporen alles op vingen. Met een smoesje had hij Jan naar het nieuwe terrein gelokt, waarop de verfspuiterij zou komen.... de fa briek moest weer uitbreiden. „Jan", zei hij, „jongen, ik kon je va der wezen „Dat bent u wel een beetje voor me geweest", had Jan warm geantwoord. „Daarom", hakte de oude heer er meteen op in „moet ik eens even met je praten." Hij zag om zich heen. Ze stonden daar midden in het veld, rond om hen heen bloeiden de veldbloemen, gonsden de vliegen. Heel in de verte klonk het regelmatig gedreun van een vliegtuigmotor. „Ik ben geen man van veel woorden" ging hij voort, „en daarom val ik maar met de deur in huis. Er wordt over je vrouw gepraat." „Wiebegon Jan ineens fel. „Ssssst", suste de oude heer, „luister goed. Ik kèn je vrouw. En ik geloof dat zij geen vrouw is over wie men terecht praatjes verkopen kan. Nochtans doen de mensen het. Dat betekent dus dat ze afgaan op de schijn, en ik ben er van overtuigd, op de valse schijn. Maar een mens moet ook de valse schijn vermijden. Ik vind jouw vrouw veel te goed, véél te goed, hoor je, om het onderwerp te zijn van kletspraatjes." Jan ziedde inwendig. Opeens zag hij heel de vrede van deze plek niet meer. Maarnveld, kletsdorp! Het was hem plots fel vijandig. „Wat kletsen ze dan?" vroeg hij, zich moeilijk beheersend. „Dat ze uitgaat met andere mannen, of liever, met een andere mandie vent in die rooie auto. Gisteren zei Go- verts - en je weet hoe Goverts is - dat die mooie mevrouw Belders bij de Witte Wagen in Bloemhoven maar bar gezellig had zitten eten met een heel knappe man met een mooie wagen. Je ken altijd verbétereimiteerde de oude heer de halfdronken Goverts, een man die bij niemand in aanzien stond, maar naar wiens kletspraatjes toch velen graag luisterden.... zo zijn de mensen. „Goverts", zei Jan woedend, „als ik die vent in m'n vingers krijg, zal ik hem z'n hersens inslaan." „Daar zou je veel mee bereiken", antwoordde de oude heer droogjes. „Luister es Jan, ik twijfel er niet aan of er is niks bijzonders aan de hand." „Nee, natuurlijk niet", nijdigde Jan, „ze is met Carel Maes op stap geweest, een jeugdvriend van d'r. Ik weet er alles van." „Maar je kunt geen advertentie zet ten: De man waarmee mijn vrouw op stap gaat, is 'n jeugdvriend en ik weet er alles van", merkte meneer Beere mans op. „En ik wou je nog wat zeg gen: als je vrouw zo druk met een an der uitgaat „Ze gaat nietbegon Jan, maar de ander legde hem met een gebaar het zwijgen op. (Wordt vervolgd).

De Vallei | 1959 | | pagina 4