PAUK LEXINGTON LEXINGTON LAATSTE MAAND INZENDING Alles voor uw hond £AAr$Y#H wou^m Zaterdag vindt de krachtmeting tussen GVVV en Dovo plaats RENSWOUDE AMERONGEN EDERVEEN A. van de Weerd SCHERPENZEEL SCHERPENZEEL KORBAN 0.89 6.98 Burgerlijke stand SCHERPENZEEL KERKDIENSTEN HflB Officiële bekendmaking SPORTPROGNOSE Veenendaal oefent zondag thuis tegen Epe PFAFF NAAIMACHINEHUIS Nationale veebeoordelingswedstrijd te Barneveld de verschrikkelijke DINSDAGKOOPJES Drinkkruikje Vleesschaaltje Schooltas Ingekomen en vertrokken Gevonden en verloren Modegril? Zondagsdienst doktoren Winnaars Prijsvraag naar Kopenhagen D een vliegreis met onze nationale luzhtvaartmaatschappij de KLM naar - en een 10-daags verblijf in NEW-YORK met algehele verzorging voor 2 personen from America's Best Tobaccos Ik en Bram zijn dur van de week nog es een keer op de fiets tusse uitgetrokke. Een toertie deur de vrije velde. Dat zijn dur niet zoo heel veul meer, want de meeste stukke grond, die as vrije velde in anmarking zouwe komme zijn ver sierd mit van die bekende blauwe burties mit witte lettertjies. En as vanzelf mag ie daar heelegaar niet mit de fiets komme Toch valt dur nog genogt te geniete. Mar an de andere kant blijft et jammer, dat dur zoon hoop afgesloote is en ik kan me dan ok die klacht van de jeugdhar- bargvaader, zooas ik die een verloope vrijdag in de krant las, best indenke. De jongelui die daar komme - en ne- tuurlik zijn dur een hoop 'stadse bij - zien een macht bos om wild van te worde. Minse as ie daar van de Rijnkant teugen- an kijkt mit et veuruitzicht, dat je daar ik weet niet hoelang in mag rond slentere en stappe, dan kun je je geluk niet op. Mar mis, van die heele barg mit greun is ter mar een eizig klein stukkie oover- gebleeve waar ie frank en vrij in mag dwaale. 't Is heel jammer, mar laat ik ok eerlik zijn: et is an de eene kant te begrijpe ok. As ik nou zie wat er al an de schaarse plesoene in et Veen wordt vernield onder de ooge van alle minse, wat mot et dan niet worde as ze alle bosse mar veur Jan en alleman oope smijte. Mar dur zou wat mijn angaat wel een reegeling veur die padveinders, of wat zit dur allemaal veur spul in die jeugd- harbarg, te treffe zijn. Een ampart kaar- tie veur die jongelui bevurbeld dat niet zoo gek veul of heelegaar niks kost. Een goejekoope wandelkaart, zoogezeid. Die jeugdharbargvaader die had nog een klacht. En die bin ik en Bram nou es mit eige ooge ooge weeze kontreleere. Ik zee teuge Bram: „Daar wil ik me eige eerst es effies van oovertuige veur dat ik schrijf. Nou waare wij op een heele rustige aavond dus ik heb de toestand niet zoo heel best op kenne neeme. Mar ze waare dur. De jeugdige knaape, waarvan twee op een bromfiets en de rest op een doodgewoone alledaagse tramp- fiets. Én ze scharrelde zoon bietjie in de omgeeving van de poort van de jeugd- harbarg. Daar heb de vaader en trouwes de heele leiding heel veul last van, mos ik in De Vallei leeze, want die snaake per- beere meisjes mee te lokke en da's niet zoo mooi. En verders hoore ze zoo lang- zaamerhand bij de vaste uitmonstering van de jeugdharbarg, want ze staan of ze hange bij de poort. Laat ik veurop stelle dat ik et niet kan prijze, mar dat ik et me wel in ken denke dat de jongelui hierop aftoere. We hoeve nerges om heen te draaie, mar as ie de heele dag hard gewerkt heb dan zie je 's aavus liever een fris deerntie in een kurt broekie dan je oome en tante die thuis op vesiete komme. Mit andere woorde: de anleiding is tur ok en et zei heus niet alleenig an die jonges legge. Zoo stiekumpies zelle die meisies toch ok wel een keer lache. Dat ze dur eige verkleeje as trekker en dan et kamp binne weete te komme daar mot ik om lache. En wat doen ze dan in het kamp? An de loopende band meisies anrande? Ik denk van heel rustegies rondkijke. Minse, we hebbe op school zitte te ge niete van et turfschip van Breda en de hooirijders van Lochem en dan zelle we hier vreeselik ontdeugend om worde. Zoo lang de jonges dur eige mar netjies houwe dan zie ik et gevaar niet. Mar in andere gevalle is et goed dat dur in- gegreepe wordt. Daar hebbe ze de steun in vanWout Blauwkous. Gemeente Ede INENTING Voor de kinderen geboren in '50 en '51, die nog geen derde injectie tegen kinder verlamming hebben ontvangen en voor de kinderen geboren in '45, '46, '47, '48, '49 en '58, die nog geen tweede injectie hebben gehad (en die de eerste injectie bij de herhaalinentingen in mei, juni of juli van dit jaar hebben ontvangen) be staat op donderdag 27 aug. a.s. van 2-3 uur de gelegenheid tot inenting in het gebouw van Gem. Geneeskundige Dienst, Brouwerstraat 3, Ede. Uiteraard kunnen geen eerste injecties meer worden gegeven, daar het i.v.m. de hoeveelheid van regeringswege beschik baar gesteld vaccin niet mogelijk is, de gelegenheid tot herhaalinenting na de officiële inentingsdata onbeperkt open te stellen. RIIENEN HONDENBELASTING Burgemeester en wethouders van Rhe- nen vestigen er de aandacht op, dat zij die in de loop van het jaar in het bezit van een hond zijn gekomen daarvan on middellijk aangifte moeten doen ter ge meentesecretarie, afdeling financiën. Voor zover dit nog niet is geschied wordt daartoe alsnog gelegenheid gege ven tot uiterlijk 1 september a.s. Wanneer bij controle mocht blijken dat een hond niet is aangemeld zal daarvoor een dubbele aanslag worden opgelegd. Rhenen, 20 augustus 1959 Burgemeester en wethouders voornoemd, L. BOSCH VAN ROSENTHAL, burgemeester TH. v. d. WILLIK, secretaris Reeds lang had Dovo aan GVVV een ere-wedstryd beloofd wegens het behaalde kampioenschap. Daar deze wedstryd door enkele omstandigheden uitgesteld moest worden, leek het er op dat er niets meer van komen zou. Nu zijn beide clubs het echter eens geworden en zal deze wedstrijd aanstaande zaterdag doorgang vinden. Er wordt gespeeld aan de Buurtlaan terwijl het aanvangsuur bepaald is op zes uur. Het is natuurlijk erg moeilijk om van een dergelijke wedstrijd een prognose te geven. Gezien de situatie van het ogen blik, zou Dovo als ex-kampioenskandidaat van de derde klasse, van het pas gepro moveerde GVVV moeten winnen. Men kan echter aannemen dat de Buurtlaan- bewoners alles in het werk zullen stellen om een zo goed mogelijk resultaat te be reiken. GESLAAGD .Van het Instituut „Dubbel W" slaag den voor het Praktijkexamen Ned. Han- delscorr. alle leerlingen, n.l. de dames J. Alberti, M. Anbeek, D. ten Burg, C. Hutink, R. van Nieuwamerongen en T. Sukkel en de heren D. Lindeboom, A. Samsom en C. van Wely. GESLAAGD Mej. Willy Vermeulen, alhier, slaag de voor het diploma Nederlandse han delscorrespondentie. Zij werd opgeleid door het Handelsinstituut Van Rijswijk te Veenendaal. CEFA-AFDELING KOMT WEER TOT ACTIE De afdeling Renswoude van de Cefa heeft na een rustperiode van verscheide ne maanden besloten ook in het komende seizoen weer de nodige filmavonden te geven. Hoewel de af^sloten periode een klein nadelig saldo heeft opgeleverd, meent de afdeling haar eenmaal begonnen taak te moeten voortzetten. Mocht in de toekomst blijken, dat door te weinig belangstelling van de zijde van het publiek de tekorten onredelijk groot worden, dan zal de toe stand nader worden bezien. Het afdelingsbestuur heeft reeds enkele van de nieuwste films besproken, die door de Cefa zijn gecontracteerd" en men verwacht hierdoor de algemene interesse te kunnen vermeerderen. De eerste filmavond zal worden gege ven op woensdag, 23 september a.s. Het programma voor deze avond zal nog nader worden bekend gemaakt. JONGEN VIEL UIT DE RINGEN De 18-jarige L. uit Oosterhout is don derdagavond in de speeltuin van café restaurant „De Hof" uit de ringen geval len, waarna hij zich onder doktersbehan deling moest laten stellen. Dr. v. d. Velde verleende de eerste hulp. Ingezonden COLLECTE KANKERBESTRIJDING Voor zover mogelijk zijn de voor bereidingen getroffen voor de grote jaarlijkse collecte. Die zal zijn op za terdag 29 augustus en op de zes werk dagen daaraan volgende. Daarvóór wordt een korte vergade ring gehouden van het comité met de collectanten en met hen, die dat willen worden (leeftijd minstens 16 jaar). Ver gadering in de raadzaal, donderdag avond 27 augustus, om 8 uur. U komt toch allemaal? Of anders zorgt u wel voor een vervanger(ster)? Want er mag geen hapering zijn. Dat zou de collecte kunnen schaden. Het comité rekent weer op een goe de, een echt Amerongse collecte voor de kankerbestrijding. Geeft! Geeft! Geeft! Hartelijk dank! ADVENDO WON EN VERLOOR Het eerste elftal van de voetbalvereni ging Advendo uit Ederveen speelde een oefenwedstrijd tegen Valkse Boys in Lun- teren. De zwartwitten wonnen met 2-1. De Ederveense doelpunten werden ge maakt door Lam en Manyputty. De re serves van Advendo speelden in Veenen daal tegen GVVV 4, maar moesten daar een 2-1 nederlaag incasseren. ADVENDO HIELD JAAR VERGADERING De voetbalvereniging Advendo '57 te Ederveen hield maandagavond in café Bastiaan haar jaarlijkse ledenvergade ring. Uit het jaarverslag van de secreta ris bleek dat het ledental, dat bij de op richting in 1957 35 bedroeg, thans ge stegen was tot 75. De penningmeester kon eveneens optimistische geluiden laten ho ren want er bleek een groot batig saldo in kas te zijn. Het gaat Advendo dus goed, alleen blijft er nog de enige moeilijkheid van een speelveld. Men is nog steeds aange wezen op een veld in Geld. Veenendaal dat men van een andere vereniging huurt De gemeente Ede zegde toe om Adven do binnen afzienbare tijd te helpen aan een speelgelegenheid, maar deze plannen ...itnds 1862 Kerkewijk 9 - Veenendaal Tel. 0.8385-3043 Dat er veel belangstelling zal zijn voor deze bijzondere derby staat wel vast. Wanneer er sportief strijd wordt geleverd kan deze ere-wedstrijd voor beide ploe gen nut hebben. De opstelling van GVVV luidt als volgt: doel: J. J. v. d. Pavert; achter: A. Diepe- veen en G. v. d. Bovenkamp; midden: W. v. Dolder, A. v. d. Haar en J. v. d. Bo venkamp; voor: J. Ditewig, G. Hoedeman, A. Leppers, H. Zoutewelle en E. Scholts. Opstelling Dovo: (bij het ter perse gaan van dit blad was de opstelling nog niet bekend). Veenendaal speelt zondag weer een oefenwedstrijd aan de Bergweg. Nu is het Epe, vorig seizoen kampioen in de derde klas, dat met twee elftallen naar Veenen daal komt. Ook hier zou een voorspelling niet op zijn plaats zijn, daar wij van Epe niets afweten. Het kan echter een aan trekkelijke strijd worden. vindt U bij Beatrixstraat 76-80 Tel. 2965 dragen nog geen definitief karakter, re den waarom Advendo dezer dagen weer een audiëntie bij de betrokken gemeente- Instanties zal maken om de verlangens van deze bloeiende club nog eens te on derstrepen. Hopelijk komt er dan een eigen sportveld voor deze voetbalclub. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende heren M. A. Hazeleger (secr.) en G. J. van Ruiswijk herkozen, terwijl de heren H. Marcus en W. J. van Barne- veld als nieuwe bestuursleden zitting na men. Tot leden van de kascommissie werden gekozen de heren v. d. Brink, Snitselaar en Roelvink. Er werd nog gesproken over de a.s. competitie. Advendo zal met twee se nioren en twee juniorenelftallen spelen terwijl men met geen welpenelftal meer uitkomt. Men was verheugd over het feit dat men thans is ingedeeld met clubs uit de provincie Utrecht en ook enkele Vee- nendaalse clubs, zodat er geen verre rei zen op het programma staan. Tot slot kreeg de jeugd een compliment en een traktatie voor het feit dat het jeugdteam in het afgelopen seizoen bovenaan de ranglijst eindigde. Op dinsdag 25 augustus hoopt de C.J.B.T.B. op de Koewei te Barneveld voor de vierde keer een landelijke wedstrijd in het beoordelen van vee te houden. Deze wedstrijd is uitermate attrac tief aangezien er door ruim vijftig jon geren, afkomstig uit tien provincies, aan zal worden deelgenomen. Boven dien doordat deze wedstrijd zich uit strekt over drie veeslagen. Er komen drie ringen waarin de wedstrijd voor alle drie veeslagen gelijktijdig zal wor den gehouden. De wedstrijd zelf is ingedeeld in twee fasen, namelijk een eerste fase waarin een schriftelijke beoordeling en een tweede fase waarin de deelnemers ieder persoonlijk vijf dieren zullen moeten plaatsen, beoordelen en mon deling toelichten. De prestaties van de deelnemers - die de beste zijn van vooraf in de pro vincies gehouden wedstrijden - zal ge schieden door drie deskundige jury's, gevormd door inspecteurs van de stam boeken en bekende veefokkers. VERBETERING OPHAALDIENST HUISVUIL? Volgens het college geschiedt het op halen van het huisvuil op een gebrek kige manier. Geadviseerd wordt een overeenkomst aan te gaan met een on dernemer uit Oosterbeek, die voor 3330,— per jaar eenmaal per week het huisvuil wil ophalen. Tot op heden gebeurde dit met de gemeentelijke tractor waarachter een open wagen was gekoppeld, zodat bij wind de pa pieren her en der vlogen, doch deze ondernemer beschikt over trommel wagens, zodat de gemeente geen duur materiaal behoeft aan te schaffen. Te genover deze uitgaven staan aan in komsten 2532,—, zodat een tekort van pl.m. 800,zou ontstaan. Een ver hoging der rechten van 6,per jaar op 9,zal hiervan wel het gevolg zijn. UITBREIDING SCHOOLTAND- VERZORGING De stichting tot bevordering van de tandverzorging van schoolgaande kin deren in het rayon Nijkerk, waartoe ook Scherpenzeel behoort, moet een tweede dentalcar aanschaffen, wegens toeneming van het aantal kinderen en mede door uitbreiding der kring met enkele nieuwe gemeenten. De kosten der wagen ad. 37.000,worden door de gemeente Nijkerk gegarandeerd, doch zij verzoekt Scherpenzeel en an dere kringgemeenten een garantie van 4.9%. Volgens het college is het ver zoek redelijk en wordt voorgesteld de gevraagde garantie te verlenen. VEEBEOORDELINGSWEDSTRIJD Op het bedrijf van de heer Steenbeek aan de Schansweg te Ederveen werd dinsdag een veebeoordelingswedstrijd ge houden. Vele leden van de B.O.G. uit af delingen van de ring West-Veluwe beoor deelden enkele runderen. Deze jonge vee houders streden om het individuele en groepskampioenschap. De winnaars zul len echter pas op 24 sept. op de ringver- gadering te Barneveld worden bekend gemaakt. De jury bestond uit de heren Ir. Pelikaan uit Ede, M. Klomp uit Voort huizen en L. C. Veldhuizen uit Barne veld. De voorzitter van de jury gaf na afloop van de wedstrijd een toelichting hoe de jury het vee beoordeelde. Zo kon iedere deelnemer reeds vaststellen of hij met zijn inzending een kans maakte of dat hij de plank zodanig had misgeslagen dat hij bij voorbaat uitgeschakeld werd voor een prijs in Barneveld in september. Het was een leerzame en interessante wedstrijd. V.V.D.-VERGADERING De Volkspartij voor Vrijheid en De mocratie houdt maandag 24 augustus a.s., 's avonds om 8 uur in de „Sociëteit" te Scherpenzeel een openbare oprich tingsvergadering voor een afdeling van de V.V.D., omvattende de gemeenten Woudenberg, Scherpenzeel en Rens woude. Als spreker is uitgenodigd de heer H. Hali uit Ede, lid der Provin ciale Staten van Gelderland voor de V.V.D. en voorheen gemeenteraadslid van Ede. Bij de a.s. gemeenteraads verkiezingen in Scherpenzeel zal de V.V.D. en Gemeentebelangen met een gecombineerde lijst uitkomen. De voor lopige kandidaten zijn: H. K. Berendse (Gem.belangen), H. J. Blanken en mevr. A. Zwaan-den Hartog (V.V.D.). DONAU STIJGT NIENWE RAMPEN TE VERWACHTEN Miljoenen Oostenrijkers volgen met spanning de berichten over het ryzen van het zieden de water van de reeds op vele plaatsen buiten haar oevers getreden Donau. Mocht de rivier verder stijgen, dan wordt een ramp gevreesd, welke die van de af gelopen week in de schaduw zal stellen. De foto geeft een beeld van de over stromingen in het Salzbach-district. Be woners van een geïsoleerd huis wachten op redding. EXTRA WONINGCONTINGENT De gemeente heeft van Gedeputeerde Staten een extra woningcontingent ont vangen van twee woningen, waarvoor ook drie woningen voor bejaarden kunnen worden gebouwd. Door het college wordt voorgesteld deze drie be jaardenwoningen te bouwen evenwijdig met en langs de Beukenlaan. DAMMEN De leden van de Scherpenzeelse dam vereniging (SDV) zijn maandagavond in het verenigingsgebouw aan de Molenweg begonnen met de onderlinge competitie. De uitslag was als volgt: J. Visser W. van Schaik 2—0 H. G. Valkenburg B. Valkenburg 2—0 N. Inkehaag W. van Setten 11 T. Stuivenberg D. J. Iprenburg 0—2 G. Jansen C. van Peppel 20 R. Bakker A, van Dusschoten 0—2 J. van Dijk N. Wallet 20 Van de huisdammers was de uitslag als volgt: E. van Setten B. van Kampen 2—0 C. de Man Joh. van Setten11 A. Stuivenberg J. v. d. Vliert 20 P. de Jonge van Gelderen 20 G. Vermeulen H. v.d. Vliert 20 E. van Setten J. v. d. Vliert 02 G. Vermeulen van Gelderen 20 B. van Kampen H. v. d. Vliert 20 A. Stuivenberg G. Vermelen 2—0 plastic, onbreekbaar A 7Q inhoud liter crème Maastrichts aardewerk Broodschaal flinke maat, crème 1 r7Q Maastricht y rundleer grote maat Alleen dinsdag 25 augustus Hoofdstraat 7, Veenendaal, Tel. 3103 (38) Begeleid door twéé man volgen Aram en Grubalt de aanvoerder in gespannen afwachting naar binnen. Zij gaan zwijgend door een aantal gangen, tot Ramar eindelijk een voorhang terugslaat en een enorme zaal betreedt. Aan het einde zit, als een vorst op een soort troonzetel, een reus van een kerel. Dit moet dus Kor- ban de Verschrikkelijke zijn. Nieuwskierig neemt Aram hem op. Korban ziet er inderdaad verschrikke lijk uit. Een paar donkere ogen fonkelen in een ruw gelaat, dat vertrokken is in een spottende grijns. Bo ven een laag voorhoofd ligt een kroezige, zwarte haar dos. De twee bewakers leiden Aram en de prins tot voor de troonzetel. Een ogenblik kijkt Korban hen beiden zwijgend aan. Dan zegt hij: „Wees welkom, prins Grubalt! Reeds lang hebben mijn verspieders mij gemeld, dat ge op weg hier heen waart, doch ik had u niet zo spoedig verwacht!" En bulderend van het lachen slaat hij zich op de knieën. (Wordt vervolgd) BEVOLKING GEMEENTE RHENEN Ingekomen personen: Hendrik van Beijnhem, van Rijssen naar Berkenlaan 30; Jan Waninge, van Wageningen naar Nude 50; Gerberg Steijaart, wed. v. C. H. Grootveld, van Hoorn naar Driftweg 23a; Gerhardus J. Kuipers, van Haarlemmer- liede ca. naar Herenstraat 25; Hendrikus J. Wiegerinck (gez.), van De Bilt naar Kastanjelaan 28; Catharina J. Kwint g/m J. Baars, van Echteld naar Vreewijkstraat 12; Klaas Spies (gez.), van Dodewaard naar De Dijk 8; Cornelis J. Regouin, van Tiel naar Franseweg 8; Egbert Hutten, van Delfzijl naar Jan van Arkelweg 14; Johannes P. Smit, van Amerongen naar Driftweg 22; Aaltje ten Heuvel g/m J. Waninge, van Ruinerwold naar Nude 50; Gerritje Fasen g/m J. H. van Druten, van Renkum naar Eikenlaan 43; Evert A. T. van Noort (gez.), van Driebergen-Rijsen- burg naar Rijksstraatweg 29; Wilhelmina Wils, van Eindhoven naar Utrechtse straatweg 20; Karei Heerdink, van Ren kum naar Acacialaan 26; Jan Tollenaar, van Rotterdam naar Maatsteeg 4; Joanna G. A. Gennissen g/m H. M. N. Gerdes, van Driebergen-Rijsenburg naar Kastan jelaan 8; Arie Visser (gez.), van Zeist naar Rijksstraatweg 312; Johanna J. Nij- huis, van Ermelo naar Cuneraweg 12; Lammechien Bosscher, van Zeist naar Cuneraweg 425. Vertrokken personen: Willem van Daa- len (gez.), van Eikenlaan 25 naar Culem- borg; Irene de Pagter g/m J. Willemsen, van Franseweg 78 naar Veenendaal; Geer- truida H. Rijnberg g/m C. J. Tintelen, van Bruine Engeseweg 13 naar Ophemert; Adriana Diepeveen, vn Kampjesweg 15 naar Australië; Gatharina Veldman, van Nieuwe Veenendaalseweg 149 naar Am sterdam; Alexander van Hoorn (gez.), van Utrechtsestraatweg 25 naar Tietjerkstera- deel; Arie van Leusden (gez.), van Popu lierenlaan 10-1 naar Ede; Evert van Gar deren, van Friesesteeg 40 naar Kesteren; Foktje G. Lenting, van Cuneraweg 425 naar Arnhem; Harman Zwanepol (gez.), van Driftweg 28 naar Canada; Jan J. de Lange (gez.), van Fred. v. d. Paltshof 10 naar Ede; Gerritje J. Verkerk, van Cune raweg 425 naar Lienden; Jan Mantje (gez.), van Bantuinweg 54 naar Emmel- oord (N.O.P.). RIIENEN Aan het Rhenense politiebureau werden gedurende de afgelopen week de volgen de voorwerpen aangegeven als gevonden: gereedschapsdoos van bromfiets merk „Solex"; verchroomd fietspompje; donker blauwe herenregenjas met koperen gesp; rood met wit plastic tasje met ritssluiting; bruine herenportemonnaie inhoudende bankbiljet van 10.één van 25.—, enige pasfoto's en toegangsbewijs „Berg- bad"; blauwe badhanddoek met rood en geel; blauwe zwembroek; zilveren vul potlood met inscriptie 3-12-571; herenre genjas driekwart model kleur beige; blauwe parkiet. Verloren: een houten kinderstep; gou den vulpen „Parker"; beige hoes van pa- rapluie; chroom damesarmbandhorloge; huissleutel nr. 2; gele damesportemonnaie inhoudende een huissleutel en twee gul den; popje met witte blouse en rood ge streept broekje; zwart zwembroekje; een paar bruine jongensschoenen maat 24; zwarte bolero met geel en groen bloem pje; zwart plastic portefeuille met vier plastic zakjes, waarin twee verzekerings- kaarten, personalausweis (Did) bruin le deren portemonnaie met ritssluiting in houdende ongeveer 60.en een foto; donker bruine lederen portemonnaie in houdende ongeveer 20,—, waaronder enige muntbiljetten van 2,50 en een Belgisch geldstukje. RENSWOUDE Verloren: wit damesvest; herenrijwiel, merk .Gazelle'; br. fietstas, inh. zwarte regenbroek; gereedschappentas met inh. AMERONGEN Gevonden: bos sleutels; kentekenplaat FH 30-88; 2 zilverbons a 2,50; kinder- portem. met inh.; kinderjas m. capuchon; zwarte pet; 1 kist andijvie; damesportem. met inh.; rood-zwart gestreepte trui; wol len wit vest; plastic regenjas; boodschap- penmandje; hooivork; rozekranzen; bril met zonnebril; donkerrood damesvest. Inl. gemeentehuis. Veel jongeren schijnen je te noden Neem ook een baard, 't wordt weer mode Menig jongere ziet men flink behaard Verschillend soms van kleur en vorm Vaak zonder snor, doch wel met baard Lijkt mij 't succes toch wel enorm Gezien het aantal, dat steeds groeit Waarvan de baard niet wordt gesnoeid Zo herleeft 't verleden in het heden Zeggen veel ouderen: en met reden Want eind vorige, begin deze eeuw Werd een baard gekweekt door Fries en [Zeeuw Toen was het zo, in heel het land Droeg men een baard, in elke stand Vraag niet hoe 'k over die baarden denk En vaak mijn aandacht daaraan schenk Misschien is het wel een modegril Draag gerust een baard, als je dat wil 'k Schreef 't boven reeds, dat we in [vroeger dagen Veel meer mannen met baarden zagen Soms met een schedel, schraal behaard Doch met een mooi verzorgde baard De snor zou ik bijna nog vergeten Ook dat was mode, moet u weten De streepjessnor, die men nu ziet Verzinkt daarbij geheel in 't niet Persoonlijk begin 'k er niet meer aan Laat nooit meer baard noch knevel staan Want m'n vrouw zegt altijd zonder baard Ben je me altijd nog meer waard J. M. VEENENDAAL Geboren: Hendrik Aart, z. v. B. Bos en S. Bouman; Kommer, z. v. J. Visser en W. Tanis; Geertruida Debora, d. v. A. Maris en C. J. Budding; Johanna, d. v. G. van de Pest en C. C. van de Waal; Anthonie, z. v. D. van de Weerd en C. W. Hulstein; Elisabeth Margrieta, d. v. G. J. Mulder en E. van Es; Johannis, z. v. W. van de Lustgraaf en J. Bleijenberg; Wil helmina, d. v. M. van Beek en W. van 't Veld. Ondertrouwd: A. van Beek en J. van Kooten; W. L. Bakker en J. van Wakeren Getrouwd: T. J. Hogendoorn en S. W. H. Niessen. Overleden: Dirkje Blom, 55 jaar, wed. van J. Bouman; Fredcrik Houtman, 73 jaar, echtg. van H. C. Haak. GELDERS VEENENDAAL EN EDERVEEN Geboren: Hendrilca C., d. v. J. v. Gee- renstein en H. C. van Ruiswijk; Gerrit, z. v. H. G. van Doorn en W. Zandsteeg; Elizabeth A., d. v. W. C. van Engelen burg en G. van de Haar; Greta M., d. v. M. W. van Eist en IJ. Knapper; Teunis, z. v. W. C. Meerveld en H. van Beek; Cornelis, z. v. G. J. Anbeek en J. Kampen Harmen, z. v. H. W. van de Weerd en P. Wagensveld. Overleden: Gerard W. Gaasbeek, 62 jaar RHENEN Geboren: Wijntje, d. v. Chr. van de Pol en G. van Laar; Gerritdina, d. v. K. van Rheenen en J. de Ridder; Gerarda Chris tina, d. v. J. Ph. van de Vendel en E. C. van Hardeveld; Teunis, z. v. W. C. Meer veld en H. van Beek; Anja, d. v. J. van Zanten en M. A. Brouwer. Ondertrouwd: A. M. Egas en H. J. Kramp; J. van de Weerdhof en D. Rijkse. Getrouwd: J. Knaape en J. J. van Vie- gen; W. E. van Laar en M. H. van der Burg; H. Th. Mesman en G. A. Opper man. Overleden: Cornelis Rauw, 59 jaar, geh. met J. van Oort; Willem Frederik Lelie- velt, 75 jaar, geh. met A. W. de Rhoter; Jan Hendrik Baars, 64 jaar, geh. met Ph. Mol; Cornelius van Schoneveld, 6 maan den; Margrieta Silfhout, 55 jaar, geh. met G. J. van den Brink. RENSWOUDE Geboren: Willempje, d. v. G. Vlastuin en R. van Veldhuizen. Ondertrouwd: J. A. Brouwer en J. G. Verdam; H. A. Budding en A. Esser; SCHERPENZEEL Getrouwd: H. M. Ederveen en K. E. Wolff. Overleden: Hendrik Valkenburg, 56 j. echtg. van J. Henken; Cornelis Veenvliet, 81 jaar, echtg. van W. van Delden. VEENENDAAL: Dr. Kets, tel. 3056. RHENEN: Dr: T. Almekinders, Bruine Engseweg 44, tel. 577. EDERVEEN, DE KLOMP, LUNTEREN: Dr. Hey, De Klomp, tel. 08387-200. RENSWOUDE: Dr. Th. S. ter Velde, tel. 450 (eigen praktijk). SCHERPENZEEL: Dr. H. G. J. Wensink, Dorpsstraat 118, tel. 03497-220. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: Dr. Bakker, Leersum, tel. 03434-495. MARKTBERICHTEN Aanvoer eieren: 800.000 stuks. Prijzen: 13,75 tot 14,25 per 100 stuks. Midden- prijs 14,Henneëieren 8,tot 12, Handel matig.. Aanvoer biggen: 145 stuks. Prijzen: 64,tot 78,per stuk. Handel rede lijk. VEENENDAAL Oude Kerk 9.30 uur kand. W. Kalhoven van Capelle, 5 uur dr H. Bout van Utrecht. Julianakerk 9.30 uur ds Bos-Sprang, 5 uur dhr Meyer. Vredeskerk 9, 10.30 en 5 uur ds Vroeg- indewey. Sionskerk 9.30 uur kand. A. Rouwens van Utrecht, 5 uur kand. Kalhoven. Veeneind 3 uur ds Van Viegen van Ach terberg, donderdag 27 augustus ds Mid delkoop van Zwolle. Dijkstraat 2.45 uur ds Vroegindewey. Herst. Apost. gem. i.d. eenh. der Apost. 10.15 en 16 uur, woensdag 19.30 uur. Ger. Kerk Kerkewijk 9, 10.30 en 5 uur ds Dijkslag van Meeden. Ger. Kerk (O.C.B.) 9 en 3 uur ds Plaats man van Driebergen. Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat 9.30 en 5 uur ds Visser van Sassenhekn. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30 en 5 uur geen opgave ontvangen. Ger. Gem. syn. geb. „Eltheto" 9.30 en 5 uur ds. Heerschap van Borselen (H.A.) woensdag 26 aug. 7.30 uur ds. Zijdeveld van Kapelle a. d. IJsel. Ger. Gem. Fluitersstraat 9.30 en 5 uur leesdienst dinsdag 25 aug. 7.30 uur ds. Woestijne. Ned. Prot. Bond 10.30 u. ds Boele-Vreede van Utrecht. Leger des Heils 10 uur heiligingsdienst, 12 uur zondagsschool, 6.45 uur open luchtsamenkomst, 7.30 uur verlossings samenkomst. RK Kerk Salvatorkerk, Patrimoniumlaan 8 en 10.15 uur H. Mis, 7 uur Lof. H. Willibrordkerk, Nieuweweg 8 en 10.15 uur H. Mis, 5 uur Lof. Ned. Herv. Kerk „Sola Fide" 9 uur ds Monteban van Driebergen, jeugddienst, 10.30 uur ds Van 't Hof van Tiel, 5.30 uur Eerw. heer Vermeule van 's-Grave- land. RHENEN Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 en 5 uur ds Trouwborst van Capelle. Herv. Gem. 10 uur ds. N. Kooreman, 6.30 uur Jeugddienst. Prot. Bond 10.30 uur mevr. H. J. C. Land stra-van Driebergen. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds. Willemse van Arnhem. Ger. Gem. (Synodaal) 10 en 5.30 uur Lees dienst, donderdag 27 aug. 7.30 uur dhr. Huisman. Ger. Gem. (Plantsoen) 10 en 5.30 uur Leesdienst, maandag 24 aug. 7.15 uur ds. Ketterij van Alblasserdam. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur Leesdienst woensdag 26 aug. 7 uur dhr. Kamp van Utrecht. ELST Ned. Herv. Kerk 10 uur dhr Meyer van Veenendaal, 6 uur ds Wisgerhof van Veenendaal. Ger. Gem. 9.30 en 6 u. leesdienst, woens dag 26 aug. 7.15 uur ds Lichtenberg uit Rotterdam. Oud Ger. Gem. vrijdag 28 aug. 7 uur ds. Toes van Kinderdijk ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds Van Viegen. Oud Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur leesdienst, donderdag 27 aug. 7 uur ds Mieras van Krimpen a.d. IJsel. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 10 uur dhr Gaasbeek van Veenendaal, 6.30 uur ds Baas van Leersum. Oud Ger. Gem. 10 en 7 uur leesdienst. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds L. van de Peut. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds D. G. Mole naar. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9.30 uur Eerw. heer Veldjesgraaf uit Ede, 6.30 uur Eerw. heer Baart uit Utrecht. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds P. W. v. d. Veen. Vrijz. Herv. 10.30 uur „De Schans" ds Ockhuysen. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 u. ds Schipper. Ger. Gem. 9.30 en 6.45 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 7 uur leesdienst. Schiphol, 18 augustus e acht winnaars van de maand juli in de grote Lexington prijsvraag vertrokken per speciaal Lexington-viiegtuig naar Kopenhagen. U ziet ze hier voor het vliegtuig, vóór het ver trek van Schiphol. De gelukkigen v. I. n. r. Mej. R. Opdam, Den Haag W. D. Verduyn, Delfgauw (post Delft) W. Oerlemans, Den Haag J. J. v. Tuil, Veenendaal R. Delsing, Heerlen Mevr. E. H. v. Herwaarden, Amsterdam W. v. Dongen, Breda W. A. Lambrie, Maastricht Augustus is de laatste maand van inzending. Tot en met 31 augustus kunt u dus nog meedoen. Stuur alsnog een slagzin of een rijmpje van maximaal 4 regels plus 9 Lexington sigaretten, waarvan de controle-lettertjes het woord LEXINGTON vormen. Uitsluitend op grond van de beoordeling, welke de jury aan uw slagzin of rijmpje toekent, kunt u winnen: een slof a 200 Lexington sigaretten of een TWEEDAAGSE VLIEGTOCHT NAAR LONDEN en/of de hoofdprijs: Vraag een afdruk van de publicatie der voorwaarden aan LEXINGTON, POSTBUS 305, DEN HAAG lui wenst u veel succes en geeft u de goede raad r „Steek er een LEXINGTON bij op."

De Vallei | 1959 | | pagina 2