Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken De ontwikkeling en naaste van Veenendaal omgeving MULDER X montuur/ r.7^ MELIS OPTIEK Van „keuterboer'* tot Australische farmer Chr. Openb. Leeszaal boekte duizendste lid ELST EDERVEEN 33e jaargang WOENSDAG 26 AUGUSTUS 1959 Nr. 67 Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzee) (i) Textielindustrie neemt nog steeds voornaamste plaats in Werkgelegenheid en inwonertal in 30 jaar verdubbeld tijds Werkgelegenheid nam toe Nieuws uit de omgeving rTTp mE5T....UW EIGEN VERLEDEN, HEDEN EN TOEKOMST Acht jarige jongen zwaar gewond bij aanrijtling Bestuurder reed door Zes jaar geleden emigreerde familie Van de Hoef naar Australië BEGIN WAS MOEILIJK SCHERPENZEEL Jeugdzwemfeest werd een succes RENSWOUDE AMERONGEN Wat nu weer... ALLE VERZEKERINGEN HypOTHEKEN EN FINANCIERINGEN Eedactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 Girono. 563427 Redactie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kannen ook worden opgegeven b(J de agentschappen van „De Vallei" in de plaatsen van verschoning DE VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale contractprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,65 per kwartaal Losse nummers 10 cent Na een vorige keer op een mislukking uitgelopen te zijn, is het gemeente bestuur van Veenendaal er thans in geslaagd - en men mag wel aannemen dat een en ander niet zonder slag of stoot gebeurd is - een nieuwe industrie (en nog wel een Amerikaanse!) aan te trekken. De bouw en de inbedrijfstelling hiervan zullen nog wel de nodige tijd vergen, maar toch is het een geruststellend gevoel dat het eerste schaap over de dam is. Dit is een verheugend feit! Veenendaal staat alom bekend als een nijvere industrieplaats - een optimist heeft het eens vergeleken met een bijenkorf - die, wat deze kwalificatie aangaat, verre domineert boven de omliggende gemeenten. Dit brengt echter ook zijn konsekwenties met zich mede. Veenendaal moet er niet alleen voor waken de huidige situatie te handhaven, maar ook een open oog te hebben voor de industriële ontwikkeling in de toekomst met al zijn vraagstukken en problemen. Het gewest Veenendaal, omvattende de gemeenten Rhenen, Amerongen, Leersum, Renswoude en Veenendaal, waarbij laatst genoemde de grootste plaats inneemt, heeft reeds over het geheel genomen een flinke groeiperiode achter de rug. Toch is het nog lang niet „in de kracht van zijn leven". Integendeel, om dit te bereiken moet een strijd gevoerd worden met als de vies: „Veenendaal en omgeving, let op uw zaak". De kansen voor een verdere groei en een steeds gezonder wordende economische situatie zijn er: zij dienen alleen op de juiste wijze te worden benut! Om een duidelijk beeld te krijgen van de groei van Veenendaal gaan we in verband met deze beschouwing te rug tot het jaar 1930. Vergelijkt men de toestand van die dagen met die van nu, dan behoeft het geen nadere uit leg, dat in deze periode de ontwikke ling zich in een stijgende lijn heeft voortbewogen. Immers de uitbreiding van het in wonertal, van fabrieken en midden standszaken, huizen en straten, zijn voor de hand liggende uitvloeisels van vader Tijd. Statistische gegevens over het in wonertal van de gemeente Veenendaal geven het volgende beeld: jaar: aantal: 1883 4.196 1903 5.653 1928 7.882 1931 8.531 1932 8.587 1933 8.833 1958 17.869 Eenzelfde stijging is te zien bij het aantal nijverheidsinrichtingen met 10 of meer arbeiders in de gemeente Vee nendaal: jaar: 1901 1912 1928 1931 inrichtingen: 5 8 15 16 arbeiders: 1.546 1.807 2.396 2.543 In dit artikel willen wij echter spe ciaal aandacht schenken aan de ont wikkeling van de industrie, met de daaraan verbonden werkgelegenheid en werkloosheid. Vooraf dient opgemerkt te worden, dat de volgende cijfers niet alleen be trekking hebben op de gemeente Vee nendaal, doch een groter gebied om vatten, n.l. de in de aanhef van dit ar tikel genoemde gemeenten. Veenendaal ZEIST. Bij graafwerkzaamheden in het Kerckebosch heeft een gasfitter resten van een menselijk geraamte ge vonden. Het geraamte, dat op een diepte van tachtig centimeter gevon den werd, is door de bak van de drag line wel enigszins beschadigd, maar het bleek later toch vrij compleet te zijn. Uit het gevonden gebeente meent de politie te kunnen afleiden, dat het de resten betreft van een man in de kracht van zijn leven. Het lichaam moet echter al verscheidene jaren ge leden begraven zijn. EDE. Toen de bromfietser F. uit Ede dezer dagen de onbewaakte spoorweg overgang in de Noorder Paralelweg opreed, lette hij niet voldoende op en reed pardoes tegen de juist passerende trein. Hij werd met kracht terugge worpen maar liep wonder boven won der geen letsel op. VOORTHUIZEN. In verband met de constatering van de ziekte van Weil in het Aanschotergat heeft de burgemees ter van Barneveld een zwemverbod uitgevaardigd. Het Aanschotergat, een meertje tussen Voorthuizen en Barne veld, is een geliefkoosd zwembad dat vooral bij de vakantiegangers zeer in trek is. Een 17-jarige jongen uit Bar neveld is reeds het slachtoffer gewor den van deze ziekte. LEERSUM. Twee werknemers van een boomkwekerij hebben een vecht partij geleverd, waarbij de 21-jarige B. met een snoeischaar en een entmes zo danig werd bewerkt door zijn tegen stander, een veertienjarige tuinknecht, dat hij in het ziekenhuis moest worden opgenomen. Aanleiding hiertoe waren de minder vleiende opmerkingen van de oudere collega aan het adres van het tuinknechtje, die dit niet „nam" en op deze wijze revanche nam. VÜÏ IN DIVERSE MODE TINTEN 2lfK€NF0NDSlEV6RRNCIBR H00FD5TQ51 TEL3l8<-VEENENDRflL neemt in deze groep praktisch de be langrijkste plaats in zodat de hieruit te trekken conclusies voor het grootste deel voor deze gemeente kunnen gel den. Om te beginnen de werkgelegenheid. Hierbij onderscheidt men: 1. de nijverheid; 2. de landbouw; 3. de zogenaamde dienstensector. Laatstgenoemde heeft betrekking op handel, transport, onderwijs, PTT enz. 1930 1959 m. vr. m. vr. nijverheid 3.615 821 7.291 1 612 landbouw 1.834 321 1.885 450 diensten 1.560 772 3.114 1.875 Hieruit valt op te maken dat de land bouw, wat de personeelsbezetting be treft, in dertig jaar tijds niet veel wij zigingen ondergaan heeft. De werkge legenheid in de nijverheid daarentegen werd meer dan verdubbeld, hetgeen in relatieve cijfers uitgedrukt, neerkomt op 51.5% in 1930 tot 59.3% in 1959. De dienstensector verschilt weinig met de nijverheid. Zowel het aantal hierin werkzame mannen als vrouwen ver dubbelde zich; relatief gezien een stij ging van 22.5% tot 25.4%. (Zie verder pagina 2) Welke toekomst gaat Veenendaal en omgeving tegemoet en welke perspectieven z\jn er? Moet men rustig afwachten wat komen gaat of moet er een vooruitziend beleid gevoerd worden? Het zyn vragen die een weloverwogen antwoord eisen. Aan de hand van het ver leden en het heden zal worden ge tracht tot een bepaalde prognose te komen zo men wil tot een zekere „voorspelling". De directeur van het Arbeidsbureau ter plaatse vonden wy bereid het nodige docu mentatiemateriaal ter beschikking te stellen, waarvoor w(j uiteraard zeer erkentelijk zyn. Het achtjarige zoontje van de familie H. aan het Benedeneind is vrijdag avond door een passerende bestelauto aangereden en ernstig gewond over gebracht naar het ziekenhuis. De chauf feur van de bestelwagen bekommerde zich niet over het slachtoffer en reed na het ongeval door. De politie heeft hem 's nacht van zijn bed gelicht en aan een verhoor onderworpen. Hoewel beweerd wordt dat het slachtoffertje aan de verwondingen bezweken zou zijn, is dit gelukkig niet het geval. Volgens de doktoren gaat zijn toestand vooruit. Het ongeval gebeurde toen de jongen in de nabijheid van zijn ouderlijke wo ning aan de kant van de weg (het Benedeneind vormt ter plaatse de smalle kronkelweg langs de Grift) stond. De chauffeur van de bestelauto, komende van de richting Bennekom, gaf een signaal, maar om tot nu toe onverklaarbare redenen reed hij het kind aan dat over de heining in het weiland geslingerd werd. Dr. Kets, die eerste hulp verleende, constateerde o.a. een ernstige hoofdwonde en liet het slachtoffer naar het ziekenhuis overbrengen. De chauffeur van de bestelwagen met nog twee andere inzittenden, be kommerden zich niet om het slacht offer en reden door in de richting Veenendaal. Met gegevens van enkele getuigen van het ongeval slaagde de politie er in de nacht van vrijdag op zaterdag in de dader te arresteren. Het is de 25- jarige L. V. uit Veenendaal. Hij bleek niet in het bezit van een rijbewijs te zijn. BRAND IN SCHUUR Vrijdagmiddag tegen half vier werd melding gemaakt van een brand in een schuur aan de Middellaan. De sirenes werden onmiddellijk in werking gesteld, doch even later kwam het bericht binnen dat omwonenden er in geslaagd waren met een snelblusser de brand te bedwin gen. De brandweer is dien tengevolge niet uitgerukt. BROMFIETSER VERLOOR MACHT OVER HET STUUR Zondagmiddag zijn op de Geerseweg twee bromfietsen met elkaar in botsing gekomen, waardoor vrij aanzienlijke ma teriële schade ontstond. Op een gegeven moment raakten de sturen van twee naast elkaar rijdende bromfietsen elkaar, waardoor de links rijdende bromfietser de macht over het stuur verloor en naar de linkerkant van de weg zwenkte, juist op het moment dat een tegemoetkomende bromfietser op zeer korte afstand naderde. Een botsing was toen onvermijdelijk. DE RONDE VAN AMERONGEN De groep nieuwelingen direct na start in de eerste bocht. Australië werd drieëneenhalve eeuw geleden door Hollandse zeevaarders ontdekt. Toen ze aan land kwamen en de doodse, verlaten kusten had den aanschouwd, maakten ze echter ijlings rechtsomkeert. Dit was een land zonder kans op nering of gewin, althans zo dachten zij. Hoe hebben zij zich vergist! Australië is van een eigen, grillige schoon heid, het heeft een droog, zonnig klimaat en een vruchtbare bodem, die bovendien een rijkdom aan delfstoffen bevat. Het kent eigenlijk slechts twee problemen: dat van het water - de bevloeiing - en dat van de mensen, de arbeidskrachten. Aan beide heeft men gebrek. „Daar ligt myn kans", zo redeneerde Henk van de Hoef, die met zyn ouders en nog vier zusters en twee broers de „Ursula Hoeve" in de natuurryke omgeving van Prattenburg bewoonde. Hij informeerde links en rechts naar de levens omstandigheden van zyn nieuwe vaderland en begreep dat er met hard werken veel te bereiken was. Zijn besluit stond vast: hy zou gaan. Twee jaar later stond s{ijn vader, Teunis van de Hoef, met vrouw en kinderen op de boot, die uit de berichten van zyn zoon Henk dezelfde conclusie had getrokken: Australië biedt meer kansen dan Nederland. Zes jaar is er sindsdien verlopen. Jaren met ups en downs die tezamen een interessante geschiedenis vormen. Het besluit om naar Australië te emigreren was voor de toen 23-jarige Henk een hele stap. Zijn argument om Nederland te verlaten was: Als ik hier blijf dan is het vrijwel zeker dat ik Tydens de uitlening zaterdagmiddag 15 aug. j.l. heeft zich het duizendste lid van de Chr. Openbare Leeszaal en Bibliotheek te Veenendaal gemeld. Dit ge schiedde door de inschrijving van de heer en mevrouw Kruijver, Rembrandt- park, alhier. Ter gelegenheid hiervan werd het echtpaar Kruijver een boekenbon en een ruiker bloemen aangeboden, terwijl hun bovendien een gratis leesabonnement voor 1959 en 1960 in het vooruitzicht werd gesteld. Daar op 1 januari van dit jaar het aan tal lezers 868 bedroeg vertrouwde men erop, dat aan het einde van 1959 het dui zendtal zou worden bereikt. Het was evenwel een verrassing, dat dit thans reeds het geval was. Een korte greep uit de geschiedenis van deze voor Veenendaal zo belangrijke instelling. In 1952 werd begonnen met 80 lezers. Al spoedig bleek in welke grote behoefte de bibliotheek voorzag, want in 1954 waren het er reeds 430 en zo steeg het ledental ieder jaar met ongeveer 100. Deze zeer verheugende toename van het aantal leden is een gevolg van het geen de bibliotheek de lezers biedt. Men heeft momenteel de beschikking over ruim 7500 boeken in elk genre. Zo- Gewest VEENENDAAL. gemeenten Veenendaal,Rhenen, Anercngen, Leersum en Renswoude. ontwikkeling der mannelijke bevolking (situatie per l/l 9 xlOOO 8 - y - - ^Veenendaal - Rhenen - Amerongen - Renswoude 1930 9 *1000 8 wel voor studie en ontwikkeling als ont spanning. Steeds worden de nieuwste uit gaven op vrijwel elk gebied aangeschaft. Van het boekenbezit wordt een zeer intensief gebruik gemaakt. Bedroeg o.a. het aantal uitleningen voor volwassenen in de eerste zes maanden van het vorige jaar totaal 15148; in dezelfde periode van dit jaar werden 18537 boeken uitgeleend. Ook de jeugd laat zich niet onbetuigd, daardoor haar in het eerste halfjaar van 1959 8114 ontspanningsboeken en 3611 ont- wikkelingsboeken werden geleend. 1940 1950 1960 BB-WANDELAARS TWEEDE De enige tijd geleden opgerichte BB- wandelclub te Veenendaal heeft zaterdag deelgenomen aan de nationale heide- wandeltocht te Ede. De Veenendaalse BB'ers behaalden 219 punten en kregen een tweede prijs. AUTO GESTOLEN In de nacht van woensdag op don derdag is de auto van de heer K. uit de Julianastraat gestolen. De auto was geheel afgesloten en stond naast het huis in de open lucht. Tot nu toe ont breekt elk spoor van de dader(s). GESLAAGD Te Detmold in Duitsland slaagde als friseurmeister in het dameskappersvak de heer J. van Remmerden, werkzaam bij maison Brunekreef, alhier. OPRICHTINGSVERGADERING SGP Door de Staatkundig Gereformeerde Kiesvereniging was donderdagavond in het verenigingsgebouw aan de Molenweg een vergadering belegd om te komen tot de oprichting van een SGP. Deze verga dering stond onder leiding van de heer G. Hardeman. Er werd een bestuur gefor meerd bestaande uit de volgende perso nen: G. Hardeman, le voorz.; M. v. d. Burgt, 2e voorz.; J. H. E. Sterk, le secr.; J. Methorst, 2e secr.; A. Renes, le en H. Vermeulen 2e penningm. en algemeen ad junct B. Osnabrugge. Ook werd tijdens deze vergadering de kandidatenlijst voor de komende gemeenteraadsverkiezingen vastgesteld. Deze ziet er als volgt uit: 1. B. Osnabrugge; 2. J. H. E. Sterk; 3. M. v. d. Burgt; 4. A. Renes; 5. H. Vermeulen; 6. H. Valkenburg en 7. G. Hardeman. Be sloten werd om, mits aan bepaalde voor waarden wordt voldaan, samen te werken met de prot. chr. partijen. Wordt aan die bepaalde voorwaarden niet voldaan, dan zal met een aparte lijst worden deelge nomen. Een grote schare meisjes en jongens heeft zaterdagmiddag deelgenomen aan het zwemfeest in „Bergbad", georgani seerd door de 25-jarige Veenendaalse zwemclub. Daarnaast zaten nog eens hon derden kinderen op de kant met enthou siasme het verloop van de verschillende attractieve en leuke wedstrijden te volgen. De deelneming was zelfs zo groot, dat men in tijdnood dreigde te komen, hoewel het geheel gesmeerd verliep. Van half drie tot zes uur was het bad van de Veenendaalse zwemjeugd en daar na pas kon de voorzitter J. van Offeren van de V.Z.C. de prachtige prijzen - me de mogelijk door het subsidie van de ge meente Veenendaal - uitreiken. Er werd een programma afgewerkt, dat bestond uit paalvechten, lepelrace, lucht- beddenrace, boegsprietlopen, hindernis- zwemmen en onderwaterzwemmen voor de grote meisjes en jongens en verschil lende spelletjes voor de kleinere kinde ren in het ondiepe bad. De pauze bracht nog een grote verras sing, n.l. het optreden van de spring- clowns De Raay en Bouwman uit Schie dam. Zij vermaakten de jeugd op buiten gewone wijze met hun komische reper toire. De uitslagen waren: Paalvechten, jongens: 1. R. v. d. Garde, 2. Dik Elstak. Lepelrace, meisjes: 1. Bet- sie Sukkel, 2. Marth Kempen. Luchtbed- denrace, meisjes: 1. Corry Koenders, 2. Koosje v. Capelle. Jongens: 1. Jan Hoger- dijk, 2. Dick Hendriks. Boegsprietlopen, meisjes: 1. Ria Oelderik, 2. Ina Bosveld. Kleine Jongens: 1. Teunis van Laar, 2. Geurt Bolderman. Grote jongens: 1. Wie- be van de Kuinder. Hinderniszwemmen, meisjes: 1. Tiny van Ewijk, 2. Irma van den Bosch. Jongens: 1. Dries Heuvelman, 2. Wim Vink. Onderwaterzwemmen, meisjes: 1. Puck Oskam, 2. Ina Bosveld. Grote jongens: 1. Dries Heuvelman. Klei ne jongens: 1. Wessel v. d. Bovenkamp, 2. Aart Ooms. WIJZIGING SPREEKBEURT De predikbeurt voor de Oud Ger. Gem. te Eist welke op vrijdagavond 28 augus tus a.s. zou worden gehouden gaat niet door. In plaats daarvan houdt ds. Toes op maandag 31 augustus a.s. een spreek beurt. EXCURSIE VAN DE COÖPERATIE Het personeel van de Coöperatieve Landbouwvereniging te Renswoude heeft woensdag, onder schitterende weersomstandigheden, per toeringcar een reis gemaakt naar het noorden van het land. 's Morgens om 5 uur werd de reis begonnen en ging het via Putten en Zwolle naar Emmeloord waar de vroe ge koffie werd gedronken. Daarna naar de Sneekermeren en in Terhorne werd flink van de watersport genoten. Verder naar Leeuwarden en daar had men vanaf de stompetoren van de N.V. Mij. „Oldehove" een prachtig pa norama van het stadsbeeld. De enorme fabriekscomplexen van de Coöp. in stellingen vielen al spoedig in het oog. Vervolgens werd de reis voortgezet naar Dokkum en in deze plaats werd middagmaaltijd genuttigd. Na verza digd te zijn, ging het naar Zoutkamp aan de Louwerzee. Daar de visserij- boten juist gemeerd lagen, konden deze even worden bezichtigd. De terugreis voerde door het hoge land van Groningen met haar enorme boerderijen naar de stad Groningen. Hier werd men even losgelaten om zich een koele dronk te verschaffen, doch al vrij spoedig werd de reis in zuidelijke richting voortgezet via As sen naar Staphorst, waar voor een broodmaaltijd werd neergestreken. Nadat iedereen voldaan was, werd hier tevens een boerderij bezichtigd onder assistentie van een Staphorster schone. Tenslotte arriveerde het gezelschap in Ede ter bezichtiging van de feeste lijkheden van de Heideweek met haar schitterende verlichting. Zeer voldaan keerde men tegen 11 uur huiswaarts en allen waren het er over eens, dat zo'n dagje uit de team geest en de goede verhoudingen be vordert. TWEE VERKEERSONGEVALLEN Doordat de motorrijder G. H. uit Eiber gen komende uit de Molenstraat geen voorrang verleende aan een tractor, ont stond een botsing. Gevolg: een zwaar be schadigd motorrijwiel en lichte verwon dingen voor de eigenaar. Een dag later, zondagmiddag, verleen de een autobestuurder, die de Koenestraat op wilde rijden, geen voorrang aan een bromfietser. De duo-passagiere van de bromfietser, een 18-jarige uit Rotterdam, moest met een ernstige enkelverwonding naar het Sazu te Utrecht vervoerd wor den. JAARVERGADERING DAM VERENIGING Op de jaarvergadering van de Damver eniging Amerongen, donderdag 20 augus tus in het „Berghuis" gehouden werd het voltallige bestuur bestaande uit de heren Maris, voorzitter; Meijer, secretaris; A. v. d. Grift, penningmeester. E. v. Zome ren en Swetselaar herkozen. De onderlinge competitie zal door alle leden in één groep verspeeld worden. Het afgelopen seizoen kon een flink aantal klokken worden gekocht, terwijl het batig saldo niettemin hoger was dan vorig jaar. nooit een boerderij krijg. Ik moet naar een land waar ruimte is om te boeren. Hij koos Australië en als men hem nu zou vragen of hij spijt heeft van zijn besluit, dan zou het antwoord ongetwijfeld luiden: nee! Het ging overigens niet over een leien dakje. De moeilijkheden begon nen al vóórdat hij op de boot zat Al les stond ingepakt voor vertrek, toen hij een brief kreeg van de eigenaar van de boerderij, waarop hij zetbaas zou worden, dat er een ander op zat. De farmer vond dat de emigratie veel te lang duurde - een feit dat Henk ook niet kon helpen omdat de ambte lijke molen nu eenmaal langzaam maalt in Nederland - en nu had hij maar een andere emigrant als zetbaas gekozen! Dat was twee dagen voordat hij met de Johan van Oldebarneveld uit Rot terdam zou vertrekken. Wat moest hij doen? Niet gaan en dan maar zien dat hij in Holland wat kon vinden? Maar de reis was al be taald, de papieren waren in orde en alles stond ingepakt. Gaan, dacht Henk, komt tijd, komt raad en samen met zijn neef, de Veenendaler Van Ruiswijk van het Benedeneind, scheepten zij zich in. (Zie verder pagina 2) In Birma is een witte olifant, het symbool van vrede en voorspoed, ge signaleerd. Het is al 74 jaar geleden dat de vorige witte olifant werd ge vangen. Bij een gehouden schoonheidscon cours in het Engelse badplaatsje De vonshire is een 54-jarige grootmoeder als winnares uitgeroepen. Zij zal nu aan het aan het hoofd van een te houden optocht moeten lopen. Een Japanse arts heeft verklaard dat miss Japan, die onlangs in Long Beach tot miss Universe werd gekozen zich onder een schuilnaam bij hem heeft laten behandelen om de maten van haar lichaam op peil te houden. Myriam Sasson, koningin van de zakkenrollers en roisters in Israël, is naar Engeland vertrokken om aldaar met een miljonair te trouwen. Een Engelsman die in een Franse speelzaal op drie tafels op nummer zeventien mikte, had het geluk dat de roulettes alle drie op dit nummer stil stonden. Hij verdiende er 20.000 gul den mee. In de 300 speelzalen in Frankrijk worden per jaar door 45 rechercheurs ongeveer duizend oplichters in de kraag gepakt. Zodra zij een onbekende een groot bedrag zien verliezen, gaan zij uitpluizen hoe hij aan dat geld kwam. Na lang speuren heeft men in de Congo vijf zogenaamde krokodilman nen te pakken gekregen en ter dood veroordeeld. Deze „krokodillen (ver klede kanibalen) peuzelden mensen van een naburige stam op. De Sow jetpiloot Smirnow heeft met het vliegtuig „RW" een hoogte bereikt van 20.300 meter, waarbij het toestel 2 ton stukgoed aan boord had. Een naakte man die nabij het par lement in een Londense straat liep, vertelde een politie-agent die hem in rekende, dat hij onzichtbaar was. Niet tegenstaande dat werd hij snel in een politieauto gezet. WEER EEN BROMFIETS VERDWENEN Tijdens een bezoek aan Ede zette de heer J. S. uit Ederveen zijn bromfiets neer bij de Markt. Toen de heer S. zijn brommer wilde ophalen bleek deze ver dwenen. Daar hij zijn eigendom op slot had gezet, rijst het vermoeden dat de da- der(s) de bromfiets op een vrachtauto hebben gezet en weggevoerd. Dit is in middels de derde ingezetene van Eder veen, die in twee weken tijds zijn brom fiets ongewild in andere handen moest laten. ASSURANTIEKANTOOR KEBKEWUK 167 -TEL. 3000 VEENENDAAL Gevolmachtigde van de Insurance Company of North America

De Vallei | 1959 | | pagina 1