DE VALLEI deGruyter c 'V pakje Kippesoep GRATIS Elk 3e pak Trexop of Zelfwerkend wasmiddel GRATIS Elk 3e pakje pudding GRATIS DE KOFFIE- EN THEEZAAK Lex van Kreuningen eerste bij amateurs in Ronde van Amerongen Voor de Jeugd Een vrouw met twee linkerhanden GVVY won verdiend met 2-1 van Dovo Veenendaal boekte 8-5 zege op Epe Aanduiding van bushalte eindelijk verbeterd Hermens uit Nijmegen winnaar bij nieuwelingen Gijs de Kroon kreeg pech Kopgroep van drie Tweede klassers tè sterk voor VZC VZC won tweekamp (a 25 cent) ■P Pfc De kwal FEUILLETON DOOR TOM LODEWIJK Zoals te verwachten was, bestond er zaterdag voor de plaatselijke ontmoeting GVVVDovo vrü veel belangstelling. Voor wat het spel van GVVV betreft heb ben de toeschouwers wel waar voor hun geld gehad. De Buurtlaanbewoners speel den een enthousiaste en vasthoudende wedstrijd, die met een verdiende 21 overwinning beloond werd. Dovo, dat met invallers voor spil v. d. Kraats en links buiten v. Hal speelde, viel werkelijk wat tegen. De oorzaak hiervan moet naar alle waarschijnlijkheid gezocht worden in het feit, dat het elftal op te veel plaatsen ge wijzigd was, waardoor meestal het ver band in de ploeg zoek was. In de eerste helft waren de Buurtlaan bewoners duidelijk in de meerderheid, wat zijn beloning vond in een 10 voor sprong bij de rust. Na de thee waren aanvankelijk de rood-witten het meest in de aanval, maar moesten later het initiatief weer geheel aan de tegenstanders laten. Na een gelijk opgaand begin, was het in de vijftiende minuut linksbinnen Zou- tewelle, die een kleine onachtzaamheid in de Dovo-achterhoede, met een onhoud baar schot afstrafte 10. De Buurtlaanbewoners bleven in de aanval en kwamen telkens weer terug en het was in belangrijke mate aan spil Jean Kroesbergen te danken, dat het bij een doelpunt bleef. Tien minuten voor de rust kreeg Dovo de eerste redelijke kans, maar de op de linksbuitenplaats opererende v. Laar, wist het niet verder te brengen dan een cor ner, die geen resultaat opleverde. Zoals gezegd kwamen de Dovo-mannen na de hervatting wat beter voor de dag. Na ongeveer tien minuten kregen zij zelfs een redelijke scoringskans, maar Schoe- man liet de bal via zijn been naast het doel gaan. Toch kwam Dovo weer terug, maar nu was het de goede vorm van doel man v. d. Pavert, die het succes in de weg stond. Eindelijk in de 20ste minuut, kwam er toch een doelpunt. Kroesbergen ineens zijn voet er onder zette en v. d. Pavert kansloos klopte. De pret voor de Dovo- aanhang duurde echter niet lang, want nog geen vijf minuten later kon Ditewig, een keurige combinatie met een goed doelpunt afronden 2—1. Vijf minuten voor tijd kwam nog een maal de kans voor Dovo om gelijk te ma ken bij een fout in de GVVV-achterhoede, maar zij miste precies de aansluiting om gevaarlijk te worden. Zo won GVVV deze erewedstrijd ver dient en op sportieve wijze. Veenendaal schoot er zondag tegen Epe lustig op los. De voorhoede bleek goed op dreef te zijn en combineerde maar liefst 8 prima doelpunten bij elkaar. Hoe wel Klein-Schiphorst zelf geen doelpun ten produceerde, bracht hij veel vaart in de aanval en wist steeds weer kansen te scheppen, die door zijn medespelers met succes werden afgerond. Minder prettig is echter, dat de achterhoede zich in deze wedstrijd vijfmaal liet passeren, waardoor de eindstand 85 werd. Na zeven minuten spelen was het C. Henzen, die uit een voorzet van Klein- Schiphorst zijn club de leiding gaf 10. Door even weifelen van spil Eykhout werd het echter al spoedig daarna weer gelijk. Weer nam Veenendaal de leiding. Nu was het de naar voren gekomen rechts-half G. Henzen, die uit een corner de stand op 21 bracht. De voor Van Bermel, ingevallen Drost maakte er met een schuiver 3—1 van. Nog voor de rust werd het 3—2 door een treffer van links binnen Das. Na de hervatting kwam Vee nendaal er steeds beter in. Nadat C. Hen zen het vierde doelpunt voor zijn reke ning genomen had, bracht Drost met twee harde schoten de stand op 62. Een straf schop werd omgezet in een derde doel punt voor Epe, waarnaar Drost en Thijs- sen ieder nog eenmaal de bal in het net deponeerden 83. Epe gaf het echter niet op en midvoor Remkes maakte er mei twee doelpunten, zij het dan met mede werking van doelman v. d. Weyden, 85 van. De gebrekkige aanduiding der bushalte welke gezamelijk wordt gebruikt door N.B.M. en N.V. De Haas en die zich be vindt aan het begin van de Hoofdstraat, is vorige week vervangen door de nor male gele paal met geel bordje. Enkele maanden lang zijn de omwonen den getuige geweest van processen-ver baal opmakende agenten en verbolgen automobilisten, die - tevergeefs - wezen op de wel zeer onduidelijke manier, waarop de bushalte was aangegeven. De huidige aanduiding voldoet uit stekend: sinds de dag, dat deze werd aangebracht behoefden geen verbalen te worden opgemaakt. Het is jammer, dat het enige maanden moest duren, eer deze (automobilisten) put werd gedempt: in middels verdronken er immers al tien tallen kalveren. De eerste Ronde van Amerongen, die zaterdagmiddag gereden is, kan in vele op zichten geslaagd genoemd worden. Een prachtig parcours en een sterk rennersveld hebben voor een spannende middag gezorgd. De Utrechter Lex van Kreuningen, winnaar by de amateurs, reed de ruim 80 km in 2 uur 2 min. 55 sec. Als eerste by de nieuwelingen finishte L. Hermens uit Nijmegen. Hij reed de 54 km in 1 uur 22 min. 15 sec. Prachtige weersomstandigheden hebben de wielerwedstrijd begunstigd. De belang stelling voor de ronde, iets nieuws voor Amerongen en omgeving, was behoorlijk. Het uitstekende parcours van 1800 meter bevatte een kleine klim en een flinke af daling, twee punten die een parcours interessant maken. De ronde werd nog gehouden in het kader van het 40-jarig bestaan van de muziek vereniging Ons Genoegen, die in samenwerking met de wielerclub de Meteoor voor de organisatie zorg droeg. Om drie uur startte een groep van 60 nieuwelingen. Vooraf had wethouder K. de Bonte de wielrenners een goede en sportieve rit toegewenst. Er waren voor de nieuwelingen 30 ronden te rijden, sa men 54 km. In de eerste ronden werd er fel gejaagd, vooral tengevolge van de vele premies die uitgeloofd werden. Verschil lende renners probeerden van het peleton los te komen, maar meer als een 50 meter voorsprong liet men niet toe. Jammer voor het publiek was het dat de plaatse lijke favoriet Gijs.de Kroon door pech in de 24ste ronde een achterstand opliep, en daardoor geen aansluiting meer kon krij gen met het peleton. Hermens uit Nij megen had in de 29ste ronde een voor sprong van 50 meter genomen. Hij eindig de daarmee als eerste, direct gevolgd door G. Karstens uit Leiden en H. J. Schouten uit Badhoevedorp. Direct hierna gingen de ruim 50 ama teurs van start. Deze strijd gaf een geheel ander beeld. Al in de aanvang viel de latere winnaar op, door zijn korte maar felle sprint, als het op premie-rijden aan kwam. Het merendeel der premies eiste hij voor zich op. Er werden in de aan vang verschillende uitlooppogingen on dernomen, echter zonder succes, het pele ton riep hun tot de orde terug. Na 36 km had zich een groep van drie renners gevormd, die een voorsprong nam van ruim 100 meter. Dit waren de drie Utrechters J. Rademakers, Lex van Kreu ningen en W. Tergouw. Hun voorsprong groeide steeds verder uit, na 50 km was dit een minuut. Intussen probeerde een tweetal renners Jansen en IJzendoorn vat op de vluchtelingen te krijgen, echter zonder succes. In een prachtige stijl, om beurten de kop nemende, liep het drietal Als toegift op de festiviteiten van de 25-jarige VZC werd maandagavond in „Bergbad" een polotoernooi gehouden met als deelnemers: Polar Bears (Ede), SVH (Hilligersberg) en VZC. Beide uitgenodig de ploegen spelen in de tweede klasse en werden resp. eerste en tweede tijdens de jeugdwintercompetitie. De Veenendaalse ploeg sloeg zich echter goed door de zware opgave heen, ondanks de laatste plaats. Het niet meespelen van Koomen was een andere handicap. In de eerste helft van de wedstrijd VZC - Polar Bears waren de gastheren nergens. Het veld werd volkomen be heerst door de snelle en handige Ede naren, die vooral door toedoen van Dik- kenberg en Wim Kok zevenmaal scoor den. Doelpunten waaraan keeper Jan Bakker weinig of niets kon verhinderen. Na de rust ging het beter; de snelheid van Polar Bears zakte af, waarschijnlijk ook het gevolg van een juist tevoren ge speelde wedstrijd. Cel Slotboom en E. van de Loosdrecht scoorden voor VZC. De eindstand 9-3 voor de gasten. De daarvoor gespeelde wedstrijd Polar Bears - SVH eindigde in een 6-1 over winning voor de Edese ploeg. SVH - VZC was een vrijwel gelijkop- gaande strijd; SVH buitte de grotere snelheid niet uit en stuitte steeds op een moeilijk te passeren Jan Bakker. Het bleef tot enkele seconden voor het eind signaal gelijk (4-4), maar juist op dat tijdstip maakte SVH het doorslaggevende doelpunt (5-4). In de feestweek van de Veenendaalse zwemclub werd een tweekamp gehouden tussen de jubilerende club en Zeus uit Nijmegen. Van de zwemnummers waren de meeste damesnummers voor de Nij- megenaren, doch alle herennummers voor VZC. De polowedstrijden van dames, heren en aspiranten gaven de doorslag. De VZC-teams wonnen alle hun wedstrijd en daarmee won VZC de tweekamp. In het aspirantentoernooi, dat vrijdag avond werd gehouden ging „De Forellen" uit Rhenen met de beker strijken, na een enerverende finale tegen de Veenendaalse jongens. De wedstrijd eindigde in een 2-2 gelijke stand, doch de Rhenense jon gens wonnen door strafworpen. De tweede prijs was voor VZC. steeds verder uit. Wim Tergouw moest na 70 km los laten, het tempo was te hoog voor hem. Later stapte hij af. In een felle sprint eindigde Lex van Kreuningen als eerste, gevolgd door zijn ploegmakker Rademakers. Uit een groep van acht man, die voor het peleton uit reed, plaatste N. IJzendoorn uit Drieber gen zich als derde. Mej. Riet Veenendaal kwam de eer toe het gebruikelijke ceremonieel te verrich ten. Zij kweet zich goed van deze taak, uiteraard tot genoegen van de winnaars. J. de Kroon dankte na afloop allen die meegewerkt hadden tot het welslagen van deze eerste ronde van Amerongen. Op een enkele val na, is alles uitermate goed verlopen. Dat echter circa 60 van de belangstellenden niet in het bezit was van een plaatsbewijs, zal voor de organi satoren wel aanleiding zijn bij de eerst volgende ronde een intensieve controle in te voeren. In dit opzicht is de sportieve geest van het publiek beneden de ver wachtingen gebleven. Verschijnt als bijlage van het streekblad „De Vallei" onder redactie v. tante Jos Correspondentie te richten aan tante Jos, per adres: Parallelweg 10 Veenendaal WIE ZIJN ER JARIG? 27 aug. Annie Rozeboom 28 Willy v. Wakeren 28 Gert Heikamp 1 sept. Ena Hardeman .1 Clara Breeschoten 1 Jopie Wutink 2 Jaap v. Zuidveld Hartelijk gefeliciteerd! OPLOSSING RAADSELS I. kanonnen II. achter de wolken schijnt de zon III. oom toom stoom I. mei (heeft maar 3 letters) II. zeep gewei leem mond ham wesp mand zwemmen III. een locomotief Eén, twee, drie, wie heeft die bal JONGENS EN MEISJES Deze raadsels kunnen weer ingestuurd worden. Degene dia de minste fouten in zijn (of haar) oplossing heeft, krijgt weer een mooie bal. Dit geldt voor de groep jongeren zowel als voor de groep oude ren. Bij meerdere goede oplossingen, wijs ik bij loting de prijswinnaars aan. Zoals gewoonlijk moeten naam, adres, week Geldig tot en met 1 sept. 1959 verjaringsdatum en geboortejaar op de inzending vermeld worden en de oplos sing moet uiterlijk dinsdag 1 september ingeleverd zijn bij het bureau van „de „Vallei", Parallelweg 10. Stuur de raad sels gerust in, ook al kun je ze niet alle maal vinden. Maar ik geloof niet dat ze veel moeilijkheden opleveren. Hier vol gen ze: Groep ouderen (van 11 tot 16 jaar) I. Vul deze 16 vakjes zo in, dat van links naar rechts en van boven naar beneden telkens dezelfde woorden komen te staan. 1 2 3 4 2 3 4 1®eë een gifeer; 2. ander woord voor kellner; 3. zoon van Jacob; 4. geen sporen van verval vertonend, bloei end. Er komen in de vakjes 1 X b; 2 X e; 2 X f; 2 X i; 1 X k; 2 X 1; 2 X o; 2 X r; 1 X s; 1 X v. II. Ik ben een plaats in de provincie Utrecht. Geef me een andere slotlet ter, dan word ik een vis. Verander nu m'n beginletter, dan word ik een kleur. III. X X X X X X X X A 690826 le rij een klinker 2e een meisjesnaam 3e plaats in Zuidoost-Drente 4e 't gevraagde woord 5e één der moderne talen 6e viervoetig huisdier t 7e een medeklinker Op de kruisjeslijnen komt de naam van een grote roofvogel. Groep jongeren (van 6 tot 11 jaar) I. Ik weet een diertje dat soms steekt Zodat je huilen moet, Maar wat datzelfde diertje maakt Is o zo heerlijk zoet. Laat mij eens horen of je weet Hoe of dat kleine diertje heet. II. X - - het nat uit een vrucht X - - verblijfplaats voor dieren X - - zit onder je schoen X - - een meisjesnaam X - - dun stukje hout X - - kap op het huis X - - een boom X - - een griezelig knaagdier Op de kruisjes komt het beroep van een man. III. Van onderstaand versje moeten de weggelaten woorden worden inge vuld. Ieder streepje is een letter. Er was eens een jochie dat heette Die lustte op een morgen z'n [boterham - - - - Hij wilde alleen maar brosse [be - Z'n broertjes en zusjes [------- hem - - - Z'n vader werd toen verschrikkelijk Hij bulderde: „denk je dat dat zo [maar - - - - Jij eet je brood op, zonder [man - - - - - Of ander zal ik je moris Toen sloeg - - - - de schrik in [bei z'n - - - - - En z'n boterham was heel gauw Beste jongens en meisjes, Op onderstaande foto zien jullie Melis v. Dam uit Eist (U.) Melis is 11 jaar en al Vit jaar ziek. IIU ligt nu al ruim twee maanden onafgebroken op zyn bed. Weet je wat Melis zo fyn zou vinden? Dat jullie hem eens een mooie ansichtkaart wilden sturen. Nou, dat doen we natuur- lijk allemaal. Zyn adres is: Drifweg 7, Eist (U.). Enzouden we samen nog niet iets voor hem kunnen doen? Toe, kijken jullie eens in je speelgoedkast en op je boeken plank. Er zijn vast wel boeken en er is vast wel speelgoed waar jullie te groot voor geworden zijn of waar je niet meer mee speelt en dat onze zieke Melis nog fijn kan gebruiken. Het moet dus speel goed zijn waar hij in bed mee kan spe len. Laat dit stukje aan jullie ouders le zen, ze zullen zeker hun goedkeuring aan dit plan geven en mee willen werken om dit zieke jongetje een zonnestraaltje te bezorgen. Speelgoed en boeken kunnen rechtstreeks aan Melis adres gestuurd worden, of afgegeven worden aan het redactiebureau van „de Vallei", Parallel weg 10. Jullie Tante Jos.. Voor onze blinden We ontvingen zilverpapier en capsules van: Frits van de Bovenkamp en Alie de Haas. Allebei hartelijk dank! Beste Hannie, Ik was blij met je briefje, welbedankt hoor. Je hebt mooi postpapier. Je gaat dus al weer naar school? Ja de tijd van leren is voor de meeste kinderen weer aangebroken. Hoor ik nog eens iets van je? Dag hoor. Tante Jos. Beste Piet, Leuk dat je even hebt geschreven, nu weet ik tenminste hoe je heet. De raad sels had je goed opgelost. Doe dit keer ook maar mee. Dag Piet! Tante Jos. Een dikke kwal lag op het strand, Te stoven in het warme zand. Maar 't beest had werk'lijk niet veel rust, Daar in die hitte, aan de kust. Er liepen kind'ren langs hem heen. Eén gooide naar hem met een steen, Een prikte in hem met een stokje, Eén wikkelde hem in haar rokje. Hij werd naar 'n zandkasteel gebracht, Daar mocht hij zwemmen in de gracht. Twee jongens namen hem weer mee, En gooiden hem ploemp in de zee. Een grote voet, heel hard en stug, Die trapte keihard op zijn rug. Toen dacht de kwal: 'k moet hier [vandaan, Want anders ga ik naar de maan. De mensen lijken hier wel mal, Ze denken, o 't is maar een kwal. Maar ook een kwal wil rustig leven, 'k Zal mij maar ver in zee begeven. Aan dagjesmensen op het strand Hou ik m'n levenlang het land. NIEUWE AUTO OP DRIE WIELEN VAN GLASVEZEL Berkeley Cars heeft bekendgemaakt dat zij een nieuwe lichte auto op drie wielen op de markt zal brengen, die snelheden kan halen van 55 tot 60 mijl per uur. Het autootje heeft een 328 c.c. Excelsior twee-cylinder, twee-takt benzine motor met een verbruik van 50 mijl op de 5.5 liter. D carosserie van de auto is van glasvezel met een "soft top" van zeer sterk materiaal. Het wagentje biedt plaats aan twee volwassenen met twee kleine kinderen of bagage. Alle wielen zijn onafhanke lijk geveerd en de wagen heeft hydrau lische remmen. (17) „Wacht", zei ze opeens, „al dat ge praat helpt niet. Ik zal mijn man waarschuwen. Misschien weet die er wat opze was al weg. „Dat is een bazige tante", zei me vrouw Verhaar met een zwakke glim lach. „Enzal ik maar weer gaan? Ofze was bang zich op te dringen. „Nee", zei Annelies fel, „o blijf als jeblieft. Laat me niet alleen." „Goed", was het antwoord, en me vrouw Verhaar leefde op. „Luister", zei ze, 't is misschien heel nuchter, maar ik zet koffie. Daar knap je van op. Met muizenissen redden we niets." „Goed", zei Annelies dof. Ze hoorde de ander scharrelen in de keuken, de plof van het gas. O nee, niet alléén. Alsjeblieft niet alleen. En toen overviel haar een hevig ver langen naar Jan. Al die vreemden, ze meenden het allemaal goed. Maar Jan, Jan moest ze hier hebben. Met Jan sa men moest ze hier doorheen. Haar gedachten sleepten haar mee. Ze zag de mensen de straat inkomen met het kleine slappe lichaampje van Ruthjeze zag die lachende ogen voor altijd gesloten, ze las de adverten tie „Onze jongste lieveling", ze zag zichzelf staan aan de rand van een klein grafjemet een schorre lach veegde ze die gedachten weg. Onzin, vertelde ze zichzelf, wind je niet op, haal je niets in je hoofd, misschien zit ze wel ergens hoog en droogmaar het hielp niet. Ze zag wéér het donkere stille bos, met het eenzame figuurtje, ze hoorde Ruthje roepen „Moeder", zo als ze geroepen had die keer, toen haar amandelen geknipt waren en ze zo koortsig wasen ze kon niets doen, niets doen. Fel rinkelde de bel van de telefoon. Ze greep de hoorn van de haak als was het een reddingshaak. „JaJan! JanGoddanko Jan, Ruthje is zoek, verdwaald in het' Mastbos. Dat zal ik je wel vertellen Ja, ik heb het aan de politie opgegeven, nee, mevrouw Verhaar is bij me, ge lukkig, o Jan, waar zit je? Nog in Arn hem? Jan, kom direct thuis, toe, hoor jeOpeens begaf haar stem het en in lange gesmoorde gieren snikte ze het uit. Ze hoorde Jans stem door de telefoon, verontrust, pogend te kalme ren, beheerste zich„Nee Jan, het is al over, lieverd, het was alleen maar omdat ik zo blij was, dat ik je hoorde." En toen hoorde ze hem weer zeggen van die oude, bekende, lieve woorden van vroeger. Toen wist ze dat daar aan de andere kant, ver weg, de man stond op wie ze rekende, die haar nooit in de steek zou laten, de man die ze nodig had om dit door te komen. „Ja lieverd", zei ze glimlachend door haar tranen heen, „stil maar, het is al weer over. Maar kom gauwen maak geen brokken. Hoor je?" Mevrouw Verhaar kwam binnen met een dampende kop koffie, zag de ver andering in het gezicht van Annelies. „Is ervroeg ze. „Nee, mijn man", antwoordde Anne lies onsamenhangend, „hij zit in Arn hem, maar hij komt gauw thuis. Als hij nu maar niet te wild rijdt. Anders" ze zweeg. Het zachte mevrouwtje Verhaar knikte. Ze dacht aan de praatjes over Annelies waaraan ze niet mee had willen doen. Praatjes inderdaadze was alléén al een stuk opgeknapt om dat haar man had opgebeld. „Nou", zei ze, „een man d'r bij, dat scheelt altijd weer". Ze voelde zelf hoe onbenullig het klonk, maar dat hinder de niet. „Je kunt zulke dingen niet al léén...." „Nee", stemde Annelies in en zag haar dankbaar aan. Stil zaten de twee vrouwen, wachtend. Maar de rust duurde niet lang. Er was een roep van „Volk" in de keuken, de echte Maarn- velders kwamen altijd achterom. Even later stommelde vader Wansink op kousevoeten binnen. Zelfs in de groot ste alteratie vergat hij niet zijn klom pen uit te doenmoeder Wansink had hem goed gedresseerd. „Mevrouw", zei hij een beetje ver legen, „ik wou effe zeggen, we gaan d'r op uit. Om de kleine meid te zoe ken." „Wie we?" vroeg Annelies onhandig. „O, een heel stel. Ik heb de melk boer opgehaald en Fransen en Olde- bennink en Markering en Voller, afijn, ik zal ze maar niet allemaal opnoemen, want u kent ze toch niet. We hebben lantaarns bij ons en de wachtmeester heeft een soort zoeklicht. We gaan het in ieder geval proberen." Annelies rukte haar mantel van de kapstok. „Ik ga mee". Mevrouw Verhaar trok haar zachtjes terug. „Nee", zei ze, „dat moet je niet doen. Je kunt ze toch niet helpen. Je moet wachtenop je man." Zonder dat ze erbij nadacht, brak ze alle vorme lijkheid. Annelies stond een ogenblik in twij fel. Maar wachtmeester Verkaik knikte met het hoofd. „Blijft u liever hier, mevrouw. Blijft u bij de telefoon en wacht op uw man. Het is voor wie het Mastbos niet kent, niet ongevaarlijk in het donker." „Maar mijn kleine meid is er in", riep Annelies. „Ja", antwoordde de wachtmeester onverstoorbaar, „die gaan we ook zoe ken. Kijkt u maar es en zeg dan zelf of u denkt dat het nodig is dat u mee gaat." Annelies trad naar buiten en aarzel de een ogenblik ongelovig. Daar ston den tientallen mannen met zaklan taarns, sommigen met stormlampen. Ze herkende haar melkboer, haar groenteboer, ze zag Wansink en Breeu- wert en Geldersman, al die mensen die ze kende van naam en die ze met een oppervlakkige hoofdknik was voor bijgegaan en die nu allen bereid waren om haar kleine Ruth te gaan zoeken. „Het dorp", flitste het door haar hoofd, „de nabuurschap van het dorp." Ze ging naar Wansink toe. „Ik blijf thuis", zei ze, „ik zou u maar in de weg lopen. Ik vind het zo.... zo mooihaar stem stokte. ,,'t Is al goed, mevrouw", antwoordde Wansink, „laat 't maar aan ons over. Al moeten we heel de nacht zoeken, ze komt terecht." Een gebrom van man nenstemmen bevestigde het. En toen zag Annelies ze gaan, een deel op de fiets, de anderen lopend. Wat ze niet zag was de brancard, die de wachtmeester voor alle zekerheid mee had laten nemen. „Hou die uit het gezicht", had hij geadviseerd, „als ze die ziet, krijgt ze er wat van. Je weet hoe de vrouwen zijn." Binnen wachtte haar mevrouw Ver haar. „Kom", zei ze, laten we nog even naar de kinderen gaan kijken. Die sla pen misschien nog niet." Ze had gelijk. Jan en Els lagen met wijd open ogen in het duister te sta ren en vroegen angstig of Ruthje al terecht was. Els had het te kwaad toen ze dacht aan het kleine zusje, helemaal alleen in het donkere bos. Annelies moest haar kalmeren, zei dat Ruthje best terecht zou komen, dat ze mis schien al bij andere mensen was, die geen telefoon hadden en haar maar in bed hadden gestopt. Het maakte haar zelfs rustiger, dit kalmeren van de kin deren. En Jan en Els vonden het des ondanks toch wel erg leuk, dat me vrouw Verhaar hen nu ook zo maar in hun bed zag liggen en zoals alle kin deren zijn, babbelde ze meteen hon derd uit. Maar onder dit alles waren al haar zintuigen gespannen, en ze sprong op toen ze de korte klank van Jans claxon hoorde. Ze was nog niet bij de deur toen ze zijn sleutel al hoorde in het slot. Jan Belders had gereden als een ra zende, aan het heftigste zelfverwijt ten prooi. Hij had al uren éérder thuis kun nen zijn. (Wordt vervolgd).

De Vallei | 1959 | | pagina 4