Abraham Lincoln lééft in Amerika! DE ONRUST IN HET VERRE OOSTEN binnen een maand een moderne bungalow Premiekeuring BON Wat we nu nodig hebben... Kleine politici van vandaag Schietvereniging ,Pr. Hendrik' weer in bezit van wisselbeker EDE Een zoeklicht op de internationale politiek Aan het bestuur van het J ulianaziekenhuis VRAAG EN AANBOD SCHERPETSZEEL DIVERSEN Nederlandse Fjordenpaarden stamboek Huize Schuuring vraagt nette jongen U kunt het toch niet afschreeuwen Nette bakkers leerling gevraagd De betekenis van de nagedachtenis van Abraham Lincoln voor het Ameri kaanse volk blijkt wel uit het aantal mensen, dat dagelijks het Abraham Lincoln-Memorial te Washington bezoekt. Wat voor Europeanen een Pelgrims tocht naar een bedevaartsoord betekent, is voor hen de tocht naar het gedenk teken van deze grote president. Een Amerikaans journalist publiceerde enige tijd geleden een artikel in een Amerikaans tijdschrift. Daarin geeft hij zijn indrukken weer, opgedaan gedurende een dag in het Lincoln Memorial. Meer dan anderhalf miljoen mensen komen ieder jaar Abraham Lincoln te Washing ton bezoeken. Daar in het Lincoln Memorial is Abraham Lincoln weer van het volk. Het grootste deel van de bezoekers behoort tot wat men pleegt aan te duiden met „kleine luiden". Zij komen uit de provinciestadjes, van de prairies, van de bergen. Zij komen ook uit Europa en uit Zuid-Amerika. Velen van hen spreken vreemde talen. Maar allen worden zij aangetrokken door een geheimzinnige magnetische kracht, die ieder jaar sterker wordt. De schuine stralen van de lage ochtend zon hebben zich juist teruggetrokken uit de binnenste ruimte van het monument. De plaats waar Lincoln rustig in zijn drie en een halve meter hoge armstoel zit. Achtentwintig blokken wit marmer vor men het vijf meter hoge beeld. Het is negen uur en een wacht in een olijf groene uniform neemt de dunne afsluit- ketting weg. Het défilé van de pelgrims gaat beginnen. Na een klimpartij van acht en vijftig treden staan de meeste be zoekers eerbiedig met de hoed in de hand en kijken nadenkend naar de peinzende figuur. Af en toe droogt een vrouw de ogen. En een andere met ruwe, rode werkhanden en een vormloze en kleur loze japon, valt op de kniën als voor een altaar. „Zulke dingen gebeuren dikwijls" licht de wachter toe. Want op deze plaats, in de vorm van het geweldige beeld van Daniël Chester Finch, komt Abraham Lincoln uit de dro ge, krakende bladzijden der geschiedenis boeken naar voren getreden en spreekt tot het volk. Dichtbij hurkt een man naast een kind en verklaart de kleine zo goed en zo kwaad als het gaat de inscrip ties op het voetstuk. Teksten van de tweede inauguratie-rede van de President en de toespraak te Gettysburg. Een forse jonge vrouw, een cheffin in een confectie-atelier in Canton, Ohio, zegt: „Ik houd van Lincoln omdat hij een voorstander was van eerlijkheid tegen over alle mensen." Achter een van de dikke pilaren leest een man de tweede inauguratierede. Als hij zich opricht glazen een paar heldere bruine ogen door de ruimte. Het blijkt, dat hij van Honduras komt. Hij vertelt, dat hij Antonio José Coello heet en re dacteur is van „La Liberacion." „Voor ons in Midden-Amerika", gaat hij voort, „is Lincoln een van de grootste mannen. Wij houden van hem om zijn zuivere vrijheidsidealen. Wij kennen hem goed en wij onderwijzen zijn redevoe ringen op onze scholen. Iedere keer als ik in Washington kom, ga ik een bezoek aan Lincoln brengen. Mijn vader Augosto Coello, schreef het volkslied van Hondu ras toen hij minister van Buitenlandse Zaken was." Treurig schud hij het hoofd en zegt dan met zachte stem: „Wat we vandaag aan de dag nodig hebben is een tweede Lincoln." De stroom bezoekers blijft maar door gaan. De zon rijst steeds hoger. Het is bijna middag en de wachter leunt over zijn balie. „We komen vandaag over de tienduizend," zegt hij „Soms hebben we zelfs dagen van vijftigduizend en bij na iedereen heeft een fototoestel." Roken, eten en het drinken van spuit water is verboden. „Je doet dat toch ook niet in de kerk, nietwaar," vraagt een van de wachters. Een andere, kreupele bezoeker werkt zich met behulp van een paar krukken tegen de trappen op. De bewaker zegt: „Dat is nog niets. Een poosje geleden droegen ze iemand in een invalidewagentje naar boven." Een Zuidamerikaanse importeur van textiel staat stil voor de tekst van de toe spraak in Gettysburg. „Kijk", legt hij uit, „toen hij deze wondermooie toespraak gehouden had, bleef iedere bijval weg. Er was geen applaus, er waren geen toejuichingen. Niets. De arme man. Hij wendde zich daarop tot zijn buurman en zei: „Ik heb weer gefaald." De spreker houdt even op, „maar hij faalde niet. Zou hij nog over falen spre ken, als hij dit prachtige monument zou kunnen zien en al die mensen, die van uit alle hoeken der aarde naar hem toe komen om hem hun eer te bewijzen? Wij in Zuidamerika kennen hem zeer goed, door zijn woorden van trouw. Ook voor ons is hij een groot man. Hij was, kan men zeggen, een samenvatting van alle menselijke deugden en tegelijkertijd van menselijke zwakheden. Recht voor het beeld staat een bejaard echtpaar en kijkt naar Lincoln, met hun kerende blikken. Als iemand tot hen spreekt, trekken ze zich verlegen terug. De man met dunne baard, zegt met een vreemd accent: „Wij spreken niet goed Engels." Hij zou een eerbiedwaardige rabbi kunnen zijn. „Twintig jaar hebben we gewacht, nu zien we hem eindelijk." In het oude land lazen we veel over hem en hoopten. En daar zit hij dan". Hij streelde zachtjes de hand van zijn vrouw. „Precies, zoals ik je steeds zei, dat we hem eens zouden zien." De zon was inmiddels verdwenen en een koude najaarsregen begon te vallen. Het wordt koud binnen in het monu ment, ijzig koud. Maar de bezoekers blij ven binnenstromen. Boven het gedempte stemmengemurmel klinkt af en toe een luidere zin. Een wacht zegt: „Ja mevrouw, we stoffen hem iedere dag een paar maal af." Daar is T. Rich Reed, een rentenieren de graanhandelaar. Hij heeft zijn kleindochter meege bracht. „Abraham Lincoln behandelde zijn vijanden met eer en geduld." zegt hij. „Wel een groot verschil met de kleine politici van tegenwoordig. Die behande len hun tegenstanders op een lage ma nier, of zij bespotten hen." En dan komt ook hij met de opmerking: „Wat we nodig hebben is een tweede Lin coln, een eerlijk denker, voor wie het landsbelang boven politieke belangen gaat." In de verte schitteren en glanzen klei ne lichtplekjes van de wijduiteengestrek- te regeringsgebouwen. Een wachter gaapt en telt zijn verkochte biljetten. „Net zo als ik al zei. Meer dan tienduizend van daag, ondanks de regen." Spoedig zal het weer rustig zijn in deze ruimte en Abraham Lincoln zal dan weer alleen zijn. Precies zoals hij was, in zijn leven, terwijl de bloedige maalstroom van de burgeroorlog om hem heen aan het kolken was. De schuwe, onhandige jongen van de ruwe grensstad in de staat Illinois, de schrale advocaat met het nietszeggende gezich, de bedroefde met zorgen overla den president met de shawl en de glan zende, oude hoge zijde, zal dan weer wachten. Zittend op zijn marmeren stoel. En morgen zullen andere kudden be zoekers het monument binnengaan en in de ban raken van zijn grootheid. Na een tiental jaren is de Veenendaalse Schietvereniging „Prins Hendrik" er we derom in geslaagd in het bezit te komen van de grote zilveren wisselbeker. Op de jaarlijkse schietwedstrijd van de schiet- kring „De Geldersche Vallei" behaalden de Veenendalers de volgende prijzen: Geweer 100 meter: Korps A le prijs met 223 pnt. Korps B 3e prijs met 214 pnt. Personele baan: C. v. Amerongen 2e prijs klasse A; J. v. Kooten 8e prijs klasse A; W. Kroesbergen 9e prijs klasse A; M. v. Beek 6e prijs klasse B; J. Roks 7e prijs klasse B; C. v. Hardeveld 9e prijs klasse C. Bukswedstrijd 12 meter: Korps B 4e prijs 196 pnt. Personele baan: C. v. Amerongen 6e prijs klasse A; C. Henzen 2e prijs klasse C. Aan deze wedstrijden namen deel 157 schutters uit 14 plaatsen. Ingezonden Ede, aug. 1959 ONZE VERANTWOORDELIJKHEID Moet ik de inwoners van Ede nog op wekken, om gebruik te maken van de ge legenheid, die hun binnenkort zal worden geboden zich te laten doorlichten voor het onderzoek naar tbc? Is niet juist hier in Ede dit jaar op nieuw gebleken, hoe verraderlijk deze ziekte om zich heen kan grijpen? Heeft niet één zieke soldaat tientallen in zijn omgeving kunnen besmetten? Wie verstek laat gaan bij het Stima- onderzoek, laadt dan ook wel een grote verantwoordelijkheid op zich. Wij mogen de middelen, die God aan de mensheid heeft gegeven om zich te weer te stellen tegen wat de gezondheid en het leven be dreigt, niet verwaarlozen. Wie anders doet, brengt niet slechts zichzelf, maar evenzeer zijn omgeving in gevaar. Wanneer straks de huisbezoekers de zaak met ons komen regelen, zullen wij hen bij wijze van spreken met open armen ontvangen, omdat zij waken voor onze volksgezondheid. H. M. OLDENHOF, burgemeester DEN HAAG Op het ogenblik waarop de verhouding tussen het Westen en Mos kou weer aanmerkelijk verzacht was door het stille sterven van de Geneefse Con ferentie en door Nixons reis naar Rusland en Polen, kwam plotseling uit het Verre- Oosten het alarmerende rumoer van een nieuw gevecht tussen communisten en regeringsgezinden in een westers georiënteerd land. Communistische opstandelingen hadden hun (Chinese en Tsjechische) wapens op genomen tegen het anti-communistische bewind van Laos, één van de staten die onafhankelijkheid verwierven bij de deling van Indo-China. Het onverwachte wapengekletter uit dit gedeelte van de Aziatische wereld heeft hier vooral veel aandacht getrokken door het moment waarop het losbrak tijdens duidelyke en belangrijke toenadering tussen Washington en Moskou en niet door het blote feit van het bestaan van het geschil zelf. In feite brengt het strijdrumoer geen principiële verandering in de toestand aldaar. Moet men als patiënt naar 't ziekenhuis, Dan is dat vaak voor 't gezin 'n kruis Node neemt men vaak die stap, Doch is men eenmaal opgeknapt, Dan zegt men vaak: ik blijf niet thuis, Ga bij ziekzijn weer naar 't ziekenhuis. Tot heden had ik puur geluk (Dat is nog zachtjes uitgedrukt) 'k Ben nog gezond, u moogt het weten, Ook niet jong meer, maar nog niet [versleten. Want 't kan toch ook heel anders gaan. Gelukkig, dat er ziekenhuizen staan. Wanneer men met ziekte heeft te [kampen Of bij ongelukken of wel rampen, Is een ziekenhuis vaak redder in nood, Die vaak heel veel verlichting bood. Uw uitnodiging stellen wij zeer op prijs Is voor ons tevens het bewijs, Na meermalen te hebben gecollecteerd Dat ons werk ook wel wordt [gewaardeerd. Al horen wij niet tot de vaste ploeg Wij vonden 't fijn dat u ons vroeg. De nieuwbouw eens te komen zien 't Lijkt mij een binding bovendien, Van de hoogste top tot de laagste man. Juist daar komen resultaten van. Waar binding is van hoog tot laag, Lijkt mij de zaak het best geslaagd. Hoogachtend, J.MEIJER, Rhenen. Nieuwe Veenendaalseweg 96. Een oorlog kan op vele manieren ge voerd worden en het grijpen naar vuur wapens betekent slechts het gebruik van andere middelen. Het is de laatste vijf tien jaren nooit rustig geweest in het In- dochinese gebied. Al direct na de tweede wereldoorlog kregen de Fransen, die het bestuur uitoefenden over Indo-China, te kampen met een sterk nationalisme, dat een verbeten voorvechter had gevonden in de communistische Ho Tsji-minh, de leider van de Viet Minh. Hij riep de re publiek Vietnam uit en wist in maart 1946 de Fransen autonomie af te dwingen, een gedeeltelijke zelfstandigheid binnen een federaal Indo-China, dat in zijn ge heel deel uitmaakte van de Franse ge meenschap. Kort daarna, in december 1946, brak echter de twist tussen Fransen en com munistische nationalisten opnieuw uit en hield niet eerder op voor de Franse troe pen in mei 1954, ondanks een heldhaftig verzet, een beslissende en pijnlijke neder laag leden bij Dien Bien Phoe. Op 21 juli werd in Genève een overeenkomst gete kend waarbij beslist werd over de toe komst van Indo-China. Het land werd verdeeld in vier afzonderlijke staten: Laos, Cambodja, een communistisch Noord- en een niet-communistisch Zuid- Vietnam. De hoop dat nu een blijvende rust in dit veelomstreden gebied zou intreden bleek ongegrond. Gesteund door het aan grenzende Rood-China probeerde com munistische agenten vanuit Noord-Viet- nam te infiltreren in de jonge, niet-com- munistische landen. In Laos ontstond een communistische beweging, de Pathet-Lao, die in de twee noordelijke provincies een overheersende stelling innam en voort durend in opstand was tegen de regering. Na twee jaren strijd kwam men in Laos in de jaren 1956 en 1957 tot een overeen komst, waarbij besloten werd, dat het communistische rebellenleger zou wor den opgenomen in het regeringsleger van Laos. De moeilijkheden begonnen echter opnieuw toen in mei van dit jaar de communisten een belangrijke stembus nederlaag leden en zich genoodzaakt za gen een geheel andere tactiek te volgen. Zij vertrouwden op de sterkte van hun beweging in de twee noordelijke provin cies en trokken hier twee bataljons sa men die voor de zoveelste keer moeilijk heden begonnen te maken. Zij bleken echter niet opgewassen tegen de officiële regeringstroepen, want kort na de ver kiezingsstrijd leden zij ook een neder laag op het slagveld. De regering, die blanco volmacht aan het parlement had gevraagd, onderwierp één van de batal jons. De overblijvende communistische troepen wisten te ontsnappen. Dat het leger van de communisten nu opnieuw een groot militair offensief heeft geopend wijst er op, dat de onlangs ver slagen eenheden zich hebben hergegroe- peerd en versterkt zijn door uit Noord- Vietnam afkomstige strijdkrachten. Tot nu toe is nog nergens een beslissing geforceerd. Eigenlijk verwacht men die voorlopig ook niet. Het optreden van de communistische rebellen heeft vermoede lijk geen andere betekenis dan het schep pen van een nieuwe spanning, ditmaal niet met de schaduw van het Kremlin over het strijdtoneel maar met de drei ging van de Rood-Chinese Beer, die zich helemaal niet lekker voelt nu Moskou en Washington duidelijk tekenen van ver zoening vertonen. De onderlinge verhouding tussen de twee grote communistische blokken, Rus land en China, is in het Westen niet hele maal duidelijk maar talloze berichten wij zen dikwijls op een telkens oplaaiende ri valiteit tussen het tweetal. Het zwijgen van de Chinese staalproduktie brengt vol gens communistische principes automa tisch met zich mee, dat China meer te vertellen moet hebben op het terrein van de wereldpolitiek, dat wil zeggen, dat het niet meer zal berusten in Moskous lei ding. De ernstige toestand in Laos kan een vingerwijzing in die richting zijn. Het is niet onmogelijk, dat China Noord-Viet- nam heeft aangezet tot hulp aan de com munisten in Laos om de ontevredenheid uit te drukken met de gang van zaken. De ongerustheid hier in het Westen wordt daarom naar alle waarschijnlijk heid overtroffen door de onzekerheid die heerst onder de torens van het Kremlin, dat nu moet tonen dat het, wanneer het inderdaad van plan is tot overeenstem ming met het Westen en stabilisering van de toestand te komen, in staat is het steeds machtiger wordende China in toom te houden. (Nadruk verboden) Deze bungalow „Mimosa" kan - Indien u een bouwterrein beschikbaar hebt en de fundering eenmaal Is gelegd binnen een maand de uwe zijnl „Mimosa" is een précht bungalow Een bijzonder degelijk, extra warm huis met een zeer modern uiterlijk; het wordt gebouwd volgens het „Bouwsy steem B.G."; woonvertrek 4.20 x 5.21 m.. tweede woon vertrek of slaapkamer 2.90 x 3.50 m.. verder twee slaapkamers, moderne Bruynzeelkeuken, douchecel, hal, aangebouwde schuur 2.50 x 3.00 m. met kolenberging: vele kasten. Aantrekkelijke voorwaarden De bungalow Is thans vlot leverbaar. De bouwkosten bedragen (incl. gemetselde fundering tot 80 - P) ca. f. 1 7.500. Voor een deel van dit bedrag desgewenst de (veilige én soepele) financiering door het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten.' Volgens dit bouwsysteem B.G. worden ook andere woningtypen gebouwd. Snel bouwen? Dan snel beslissen! Wanneer u meteen onderstaande bon invult, ontvangt u snel nadere Inlichtingen. Licht mij - geheel vrijblijvend - In over de mogelijkheid om op korte termijn een bungalow „Mimosa" te verkrijgen. Naam: Adres: Plaats:.. Zenden aan: N.V. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten, Javastraat 7, Assen. 1,per advertentie f t.m. 10 woorden, elk woord meer 10 cent f Te koop 6 stoelen 20,-, 2 fauteuils en 4 stoelen 25,-, dressoir 17,50, radio 25,-, herenfiets 25,-, bloemtafel 0,50. Wilhelminastraat 42, Rhenen. Te koop haard, Beckers, Mo lenstraat 54, Veenendaal. Te koop Borgward 1952 met open laadbak 1000.Ga rage Kool, Eist (Utr.) Tel. 08377-226. Te koop bloemee pluk, moes appels en goudreinetten. R. van Dijk, Achterberg, bij de school. Te koop scooter merk Goggo Bij J. v. Gent, Vellerweg 34, Barneveld. Te koop een prachtige lange trouwjapon. Kant met tule en met toebeh. Maat 40. KI. wit. A. Kool, Cuneraweg 390, Veenendaal. Te koop appels dubbele Bel lefleur, 10 en 15 ct per kg. Renswoudseweg 3, Ederveen. Gevraagd nette werkster. Kerkewijk 31, Veenendaal. Gevraagd nette werkster v. 1 morgen in de week. De Jonge, Mr. Dr. Schokking- straat 9, Veenendaal. Gevraagd in een klein moe derloos gezin beschaafde huishoudster. Brieven onder nr. 4901 aan het bur. v. d. bl. Gevraagd reiswieg. In prima staat. Brieven onder nr. 4902 aan het bur. van dit blad. Woningruil. Aangeb.: groot half huis met tuin te Barne veld. Gevraagd een klein huis met tuintje te Veenen daal. Ook genegen te kopen. Brieven onder nr. 4903 aan het bur. van dit blad. Woningruil. Aangeboden een benedenflat, hoekhuis. Be vattende 3 slaapkamers, vrij uitzicht. Gevraagd andere woning met tuin (mag ook kleiner zijn). Rembrandtpark 2, Veenendaal. Woningruil. Aangeboden te gen oktober vrije woning m. grote tuin te Gelders-Vee- nendaal. Gevraagd vrije wo ning te Veenendaal of om geving. Brieven onder nr. 4904 aan het bur. van dit bl. Te koop goed onderhouden 3Vs spels orgel. Middellaan 47a, tel. 3279, Veenendaal. PROT. CHR. PARTIJEN GAAN NIET SAMEN Naar de mening van de C.H.-kiesver- eniging te Scherpenzeel is het uitkomen vn de drie Prot. Chr. partijen op een ge combineerde lijst tijdens de in oktober te houden gemeenteraadsverkiezingen on mogelijk geworden door de veeleisend heid van de plaatselijke S.G.P. Deze wil n.l. de kandidaten van de drie partijen om en om op de gecombineerde lijst ge plaatst zien. Over de vraag of men als C.H. nu nog zou gaan samenwerken met de A.R. werd dezer dagen een ledenver gadering belegd. Met algemene stemmen besloot de C.H. vergadering echter ook ook hiermede niet te combineren zodat de drie Prot. Chr. partijen met aparte lijsten zullen uitkomen. Nu samenwerking door de houding van de S.G.P. toch al onmogelijk was gewor den heeft de C.H. vergadering ten aan zien van smengaan met A.R. zich tevens laten leiden door de oppositie in de eigen partij die was ontstaan door de rang schikking op de voorlopige gecombineer de lijst van C.H. en A.R. kandidaten. Te koop in prima staat zijn de Opel Kaptein 1952. Opel Blitzen vrachtwagens 1948 tot 1957. Im- en export. Fa. Kool, Kerkewijk 29, tel. 2596, Veenendaal. Te koop dubbele stamprin- sessebonen z draad 1,- per kg. De Rimboe, Achterberg- se Meent. Woningruil. Gevraagd een woning in Veenendaal-Zuid met grote schuur of grond daarvoor. Aangeboden een woning met kamer, keuken, 3 slaapkamers met douchecel (geen flat.) Brieven onder nr 4905 aan het bur. v. d. blad. Te koop z.g.a.n. 2 pers. bed, binnenvering. Brieven onder nr. 4906 aan het bur. v. d. bl. Te koop 2e hands org. boom beschermers. De Rimboe, Achterbergse Meent. Te koop V.W. bestelwagen, nieuwe banden en motor 1050,Garage Kool, Eist (Utr.), tel. 03877-226. Te koop Sparta bromfiets ook genegen te ruilen voor sportfiets. Middelbuurtseweg 16, Veenendaal. Te koop prima haard merk Etna. Middelbuurtseweg 16, Veenendaal. Te koop 2 geitzeugen. Uitge teld 5 september. H. Grif fioen, Middelbuurtseweg 7, Rhenen, Tel. 509. Te koop of te ruil een jon gensfiets voor de leeftijd van 9-14 jaar voor een kleinere maat. KI. Katerstraat 59 Veenendaal. Te koop beste biggen. Bene deneind 22, Veenendaal. Te koop Vauxhall 1950. 4 Cy linders loopt prima 500.—. Garage W. C. Kool, Eist (U.) Tel. 08377-226. Te koop stoofperen 10 ct per kg., handperen 20 ct. per kg., moesappels 15 ct. per kg. en prima zoete appels 25 ct per kg. Gebr. v. Dolderen, Frie- sesteeg 15, Tel. 554, Achter berg. Te koop 7 zware biggen bij H. van Dodeweerd, Oude Waard 32, Kesteren. Te koop Skoda 1949 in prima staat, zaterdagmiddag. Go- vert Flinckstraat 44, Vee nendaal. Net meisje 22 j. zoekt nette vriendin. Brieven postagent schap Veenendaal-Zuid. Te koop z.g.a.n. kunstlede ren jas, Cuneraweg 261, Achterberg. Te koop wegens aanschaf tractor, 2 zwarte merries. J. v. Laar, Cuneraweg 277, Achterberg. Te koop Parkieten - tortel duiven. Achterkerkstraat 19, Veenendaal. Te koop Ariël 200 cc K.K. B.j. 1954. In prima staat. Van Deventerstraat 7, Rhenen. Voor zo spoedig mogelijk gevraagd flinke hulp in de huishouding voor enkele da gen in de week. 't Geschen kenhuis, Fred, van de "Palts- hof 29, Rhenen. Te koop Jawa motorrijwiel 250 cc, bouwjaar 1954. Ver keert in goede staat, nieuwe banden. H. J. Blaak, Rijks straatweg 49, Eist (U.). Slagerij N. v. Hunik, Hoofd straat 35, vraagt voor direct een flinke jongen. Te koop prima haard, we gens aanschaf van oliestook. Joh. van Voorthuizen, Mo lenstraat 1, Renswoude. Te koop zwart pak met ge streepte broek. Maat 48. Val leistraat 52, Veenendaal. Van particulier te koop pri ma Ford Taunus 10 M met nieuwe motor, banden en accu. Dwarsweg 14, Over- berg. Te koop 2 bromfietsen. Ba- tavus en Kaptein Mobylette. Valleistraat 17, Veenendaal. Te koop zure en zoete ap pels vanaf 10 cent per kg en tevens hand- en stoofperen. G. Rauw, Cuneraweg 129, Achterberg. Te koop 2 drachtige zeugen. 4 september uitgeteld. A. v. 't Voort, Spoorlaan 32, Vee nendaal. Gehuwde dame, goede alge mene ontw. zoekt werkkring voor hele of halve dagen of enkele dagen per week. Er varing in toezichthoudende functies en verpleging (v.g. g.v.) Brieven onder nr. 4910 aan het bureau van dit blad. Aangeboden salontafel met 4 clubjes en wollen divan kleed in goede staat. Emma- laan 4, Rhenen. Verloren herenpolshorloge. Gaande van Overberg naar Veenendaal via de Dijk- straat. Tegen beloning terug te bezorgen. A. Jansen, Dijk- straat 193, Veenendaal. Te koop prima klei-aardap- pelen (Eigenheimers), 14 ct. per kg. Bij afname van 25 kg of méér. Beleefd aanbeve lend, G. C. Berends, Mid dellaan 55, Veenendaal, tel. 3061. Te koop jonge hennen, WL, WxR, HxR en Reds. G. Ver- weijs, Bruinhorstweg 4a, Ederveen. Te koop ectaardappelen. G. Verweijs, Bruinehorstweg 4a, Ederveen. Maandag t.m. woensdag zoe te vruchtenwijn, le fl. 1,19, 2e fles ƒ0,89 3e fles ƒ0,59. Knakworst, jampot 0,98. Boterkussentjes 200 gram 35 ct. Bleekwater per fles 16 ct. Bij een bus poederkoffie 2,20 100 gram thee 0.90 gratis. B. W. Smudde, zelf bedieningswinkel, Slot. de Bruïneplein 1, Veenendaal. Te koop Opel Blitz 1951, ge sloten bestelwagen, geschikt voor wasserij of expeditie bedrijf 1400,—. Garage Kool Eist (U.). Tel. 0 8377-226. Speciale aanbieding Max Factor crème Puff met lip stick 3,95. Beperkte voor raad. Drogisterij „De Helm" Dr. Slot. de Bruïneplein 25. Veenendaal. Opel Blitz 1950, nieuwe ban den, mech. nieuw 1450. Garage Kool, Eist (U.). telef. 08377-226. Ford Prefect 1950 425.00. Verder nog meer inruilwa- gens voorradig. Garage Kool Eist (U.). tel. 08377-226. Laat door ons uw schoor steen vegen. Schoonmaak bedrijf en schoorsteenvegerij G. van Barneveld, Boslaan 62, Veenendaal. De beste gebruikte meubelen enz. koopt men nog steeds het voordeligst bij M. Vlas- tuin, Nieuweweg 60, Tel. 3052 Veenendaal. Biedt zich aan een bekwaam chauffeur met rijbewijs B-E, 21 jaar. Brieven onder nr. 4907 bur. van dit blad. Woningruil: Aangeb. flat op de Rembrandtlaan t.o. sta tion. Gevraagd eengezinswo ning in Veenendaal of omg. Brieven onder nr. 4908 bur. v. d. blad. Te koop Volkswagen de luxe van part. Tel. 08385-2655. Alle verzekeringen, finan cieringen, op elk gebied, hy potheken. N. Taverne, Brin- kersteeg 25A, Veenendaal. Wij kopen a.s. zaterdagmid dag een beperkt aantal ka narievogels op. Blankestijns Vogelhandel, Nieuweweg 81, Veenendaal, tel. 2367. Voor al uw verzekeringen, hypotheken en financierin gen naar T. de Man, Patri moniumlaan 2 bis, Veenen daal. Schoonmaken en repareren van orgels. Muziekhandel A. van de Weerd, Beatrixstraat 60, telefoon 2102. Glas in uw haarddeur. Laat het er nu inzetten. Binnen 48 uur klaar. Fa. Fr. Diepe- veen. Hoofdstraat 29. Vee nendaal. Uw .Prutswinkel' is Vebotex Kerkewijk 37. tel. 2730. Vee nendaal Te koop afbraak, dagelijks geopend aan 't Marktterrein te Ederveen. Als planken, balken, deuren met kozijn, pannen, ijzeren ramen, ste nen, enz. G. Vermeulen en Zn, Van Reenenweg 17, Zeist. tel. K 3404-3895. Te huur Renault Dauphine 1958. All risk verz. J. W. Drost, Boslaan 15, tel. 3364, Veenendaal. Sport en gewone merk da mes- of herenrijwielen in kleuren. iets beschadigd 149,-. Kinderrijwielen v.a. 55,-. Wasmachines vanaf 149,-. Centrifuges vanaf 175,-. Tevens wasmachine en centrifuge verhuur, per uur en per dag. N. van Ek, Pr. Bernhardlaan 1 Veenen daal. tel. 2533. Gewolmaniseerde palen heb ben een levtnsduur van ca. 15 jaar. U koopt ze nergens voordeliger dan bij L. van den Bosch, Geerseweg 38, tel. 3014, Veenendaal. Schoonmaaktijd schoorsteen vegen zonder stof te ver oorzaken. Voor Rhenen, Veenendaal en omstreken. Fa. R. A. van Stokkum, Wil helminastraat 34. Rhenen. Financieringen van: Auto's, motoren, bromfietsen machi nes enz. Verzorgt voor u voordelig het Assurantie kantoor Brouwer. Kanaal- weg 2. Veenendaal. tel. 2918. Te huur 2 Renault Dauphi- nes. nieuw en 1 Fiat. tel 3168 All risk verz. G. Hardeman, Mulderslaan, Veenendaal. Plak-Plastic-Nelonzolen en hakken, enz. Leder. Fourni turen, Mach. Schoenmakerij, Valkenburg, Gortstraat 38. Veenendaal. Rijwielen te huur, per uur, per dag, per week en per maand. Rijwielstalling „De Klomp", tel. 241. De Klomp. Voor verhuur van stoelen, dissen, glas- en aardewerk, naar J. Kool. Holleweg D. 120. Tel. 2463. Alles prima materiaal en gratis thuisbe zorgd Vebotex levert 't 'm. Kerke wijk 37, Tel. 2730, Veenen daal. DE VALK sinds 1834 Che misch reinigen. Depót J. Budding, Nieuweweg 66. tel. 3392. 't Veense Verkoophuis. Het adres voor de betere ge bruikte meubelen. Tevens in ruil van uw oude meubelen. W. de Gooyer, Verlaat 1. Veenendaal. Tel. 08385-2209. De beste golfplaten zowel hoge als lage golf. koopt u bij L. van den Bosch. Geer seweg 38, tel. 3014. Veenen daal. Baby-sit Centrale: Jongelui, die een steentje willen bij dragen voor de nieuw te bouwen Ger. Kerk. bieden zich aan als baby-sit. Tarief: 1.50 van 8-11 uur. Aan vragen (3 dagen van te vo ren) en nadere inlichtingen onder telefoonnummer 3004. van het zal gehouden worden op maandag 31 augustus bij hotel „Hupkes", De Klomp Uitsluitend ter opleiding in de banketbakkerij Leeftijd vanaf 15 jaar Hout voor uw rustiek tuin hek koopt u natuurlijk bij L. van den Bosch. Geerse weg 38, tel. 3014, Veenen daal. Reparatie van alle merken naaimachines. Pfaff naaima chinehuis, Kerkewijk 9. tel. 3043, Veenendaal. De grootste sortering vuren hout vindt u bij L. van den Bosch. Geerseweg 38. tel 3014 Veenendaal. Te huur 3 nieuwe Renault Dauphines waarvan één 1958 en twee 1959 ers. Te bevra gen G. van Wakeren. Jan van Goijenstraat 27, Veenen daal, Tel. 2949. Wanneer u de goede hoe danigheden van uw arti kelen onder de aandacht van het kopend publiek wilt brengen. Daarvoor staat ,De Vallei' te uwer beschikking. Dit nieuwsblad wordt, doordat het plaatselijk en regionaal nieuws brengt, niet ge lezen, maar „gespeld".... van A tot Z. In die sfeer genieten ook uw adverten ties een bijzondere be langstelling. De resultaten bewijzen dat. Adverteert dus in De Vallei. Het blad met verreweg de grootste oplaag voor de omgeving. GOED LOON Hoofdstraat 66, Veenendaal

De Vallei | 1959 | | pagina 4