Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Voor de KANTONRECHTER MULDER Ned. Gasmaatschappij gaat aardgas gebruiken montuur/ Kampeerders worden verdreven aan Rivièra GROEIENDE BELANGSTELLING VOOR JONGVEEKEURING „VIOS" Commissaris van de Koningin bracht kort bezoek aan Scherpenzeel 33e jaargang WOENSDAG 2 SEPTEMBER 1959 Nr. 69 Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel Tussenstation aan Industrielaan Nieuws uit de omgeving Schooltandverzorging draait Staatssecretaris van Defensie verklaart: Door administratieve fout t.b.c* in Ede KIEST....UW EIGEN H00FD5TB51 TEL3I84 VEENENDRRL Jongen onder auto en ernstig gewond EDERVEEN Luxe toerisme neemt weer toe GEVAARLIJK EXPERIMENT Goede vooruitgang in kwaliteit van het vee Audiëntie op gemeentehuis Aan grens afgehaald Vlot verloop Wat nu weer... ASSURANTIEKANTOOR ALLE VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN EN FINANCIERINGEN Eedactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 Girono. 563427 Redactie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven by de agentschappen van „De Vallei" in de plaatsen van verschijning DE VALLE ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale contractprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,65 per kwartaal Losse nummers 10 cent De Nederlandse Gasmaatschappij Veenendaal heeft een begin ge maakt met het leveren van aardgas. Aan de Industrielaan, ter hoogte van de SKF is een provisorisch tussenstation gebouwd, waar de enorme druk van de hoofdleiding gereduceerd wordt tot het normale peil. Behalve de industrie, zullen in de toekomst ook alle verdere af nemers dit gas gaan verbruiken. In verband met deze wijziging van de grondstof moesten of alle toestellen veranderd worden öf het gas moest een zodanige bewerking ondergaan dat het ongeveer dezelfde eigen schappen zou bezitten als het tot nu gebruikelijke stadsgas. Men heeft besloten het laatstgenoemde toe te passen, in tegenstelling tot de ge meente Ede, waar alle toestellen veranderd zgn. Tot op heden werd het zogenaamde stadsgas verkregen uit het verbranden van cokes en olie, hetgeen met de in gebruikname van het aardgas tot het verleden zal gaan behoren. Het aardgas wordt in grote hoeveel heden gevonden in Twente en noorde lijker in ons land, terwijl ook in het westen vindplaatsen zijn ontdekt. Door vrijwel geheel Nederland zijn grote hoofdleidingen gelegd. Een der gelijke transportleiding loopt ook via Zwolle, over de Veluwe en buigt bij Amersfoort weer af. Van deze leiding nu is een aftakking gemaakt naar Vee nendaal, die uitmondt in de omgeving van de Industrielaan. Vanzelfsprekend staat er op deze hoofdleiding een enorm grote druk, die zonder meer niet geschikt is voor de gastoestellen. Om de druk dus aan te passen - in dit geval te verminderen- zal er langs de Industrielaan een soort „transformator" gebouwd worden met enkele reservoirs. Bij de levering van aardgas moet on derscheid gemaakt worden tussen in dustrie en andere afnemers. Eerstge noemde kan het gas, zodra de druk verminderd is, gaan verbruiken, zodat men hier kan spreken van zuiver aard gas. Voor de categorie „andere afnemers" zal het aardgas echter, vóórdat het verbruikt kan worden, een bewerking moeten ondergaan, hetgeen geschiedt in de gasfabriek aan de Kerkewijk. De opzet van dit omzettingsproces is dus, dat het binnenkomende aardgas een dusdanige bewerking ondergaat dat het dezelfde eigenschappen bezit als het stadsgas. Bij de consument kan men dus eigenlijk niet meer spreken van aardgas. Deze ontwikkeling heeft men al ge ruime tijd van tevoren zien aankomen. Machines en personeel zijn geleidelijk aan de nieuwe situatie aangepast, zo dat deze aan minimale wijzigingen on derhevig zijn. Zo zal het grote gas- reservoir aan de Kerkewijk ook blij ven staan, om hierin een voorraad te houden als er bijvoorbeeld reparaties aan de leidingen verricht moeten wor den. Door middel van een leiding die over de Elsterse berg naar hotel Stuy- venberg in Eist ligt, zal ook enerzijds Eist en Rhenen en anderzijds Ameron gen en Leersum bediend worden. Bij hotel Stuyvenberg splitst de leiding zich namelijk. De ene tak voert het TWEE DIEFSTALLEN Bij de politie te Veenendaal is aan gifte gedaan van een tweetal diefstal len. Het ene geval betrof de ontvreem ding van ingeblikte en gewekte vruch ten bij een inwoner van Veenendaal, terwijl de tweede aangifte betrekking had op de diefstal van consumptie artikelen bij een fabriek aan de Smalle Zijde. Het onderzoek wordt voortgezet. BOCHT TE RUIM Op de Kerkewijk ter hoogte van de Frisia is de automobilist B. uit Wou denberg tegen een langs het rijwielpad staande paal gereden toen hij, komen de vanaf de Sandbrinkstraat, linksaf de Kerkewijk op wilde rijden en de bocht te ruim nam. De schade is ge regeld met de Dienst Gemeentewerken. EDE: Het raadsbesluit inzake het Hof van Gelderland is door Gedeputeerde Staten niet goedgekeurd. Zoals bekend had het raadsbesluit betrekking op het verlenen van een garantie voor rente en aflossing van een door de nieuwe eige naar aan te gane geldlening groot 250.000.De bedoeling van de eigenaar is in het Hof van Gelderland een waren huis te vestigen. Het is nu zeer de vraag of de vestiging van dit warenhuis door kan gaan. LANGBROEK: Een Bunschoter melk- auto is vorige week bij Overlangbroek door de brug gezakt die over de Lang broekerwetering ligt. Het gevaarte nam een behoorlijke duik in het water en moest met behulp van een kraanwagen uit zijn benarde positie bevrijd worden. Vooraf moest men echter de bijna ge heel gevulde tank leeg laten lopen, zodat de waterstand in de wetering met 8000 liter wei werd verhoogd. LUNTEREN: Lunteren heeft weer de beschikking over een geheel vernieuwd en fraai voetbalveld. Aanvankelijk lag het in de bedoeling de officiële opening 5 september a.s. plaats te doen vinden doch omstandigheden maakten het nodig de datum een week te vervroegen. Het terrein ligt op het Zwarte Water. BARNEVELD: De commissaris der Ko ningin in de provincie Gelderland heeft een officieel werkbezoek gebracht aan de gemeente Barneveld. In de morgen uren was er een samenkomst met de ge meenteraadsleden, terwijl het hoge gezel schap 's middags diverse bedrijven be zocht. gas naar het reservoir in Rhenen, de andere naar het reservoir in Ame rongen. De Nederlandse Staat, die het aard gas aankoopt van de Boringsmaat schappijen, exploiteert de hoofdleidin gen door Nederland en verkoopt op haar beurt het gas aan de diverse ge meenten. Behalve de in dit artikel ge noemde gemeenten, zijn ook Wagenin- gen, Ede en Tiel overgegaan op aard gas. Verschenen is het verslag van de tand heelkundige verzorging van de school jeugd in de gemeente Veenendaal over 1958. Het verslag laat een optimistisch ge luid horen over de medische resultaten van dit onderzoek. De bijzonder gunstige resultaten welke tot dusverre in Veenen daal konden worden geboekt vertonen geen verontrustende teruggang. Van 132 kinderen hebben de ouders ge weigerd hun medewerking te verlenen, terwijl 11 kinderen wegens wederspan- nigheid niet konden worden behandeld. Het percentage gesaneerde leerlingen kan worden gesteld op 93.10. Dit betekent, vergeleken bij 1957, een verlaging van 0.1? procent. Een verlaging, die tot geen en kele reden van verontrusting aanleiding geeft. Het tandheelkundig onderzoek werd weer verricht door de schoolandarts mevr. L. Zweede-Hooghiemster te Wa- geningen .Deze heeft de kinderen op de scholen onderzocht en hen daarna verwe zen naar de eigen tandarts. B. en W. besluiten hun verslag met een woord van dank aan de schooltandarts en/«an de plaatselijke tandartsen voor de verleende medewerking. Als antwoord op vragen van de Tweede Kamer-leden Lamberts en Couzy, heeft de Staatssecretaris van Defensie, de heer Calmeijer, ver klaard dat de oorzaak van de on langs geconstateerde gevallen van t.b.c. in het garnizoen Ede te wgten zijn aan een thans niet meer te lo kaliseren administratiefout. De con- trolekaart van een onder controle zynde dienstplichtige, die naar Ede werd overgeplaatst, is namelyk niet verzonden of niet in Ede aangeko men. Zodoende kon het voorkomen dat de dienstplichtige die van Ossendrecht naar Ede werd overgeplaatst en in Os sendrecht regelmatig onder controle werd gehouden daar hij afkomstig was uit een tuberculeus milieu, in Ede niet meer aan een borstonderzoek onderwor pen werd. De heer Calmeijer geeft toe dat ge durende het tijdvak van december 1958 tot heden 18 militairen ten ge volge van een tuberculeuze infectie in het militair hospitaal te Amersfoort zijn opgenomen. Hiervan waren zeven patiënten afkomstig uit het garnizoen Ede, doch men neemt tevens aan, dat de overigen eveneens te Ede besmet zijn. Om herhaling van een dergelijke noodlottige administratieve fout te voorkomen, zijn maatregelen genomen. Iedere militair zal nu een identiteits bewijs bij zich moeten dragen waarop de voornaamste medische gegevens staan en dat bij overplaatsing direct aan de arts getoond moet worden. In vol ornaat stonden de leden van de Veenendaalse Vrijwillige Brandweer aan getreden toen hun collega-brandweerman R. Hiensch in het huwelijk trad met mej. M. A. van der Poel. Onder een haag van versierde straalpjjpen verliet het bruids paar het Veenendaalse gemeentehuis. STEMMEN BIJ VOLMACHT Voor hen, die op 14 oktober a.s. door ziekte of afwezigheid niet in staat zijn aan de stemming voor de gemeenteraad deel te nemen, bestaat er gelegenheid bij volmacht te stemmen. Aanvragen hiervoor kunnen tot en met 30 september a.s. worden ingediend op de gemeente-secretarie, Hoofdstraat 92, afd. verkiezingen, alwaar ook aan vraagformulieren verkrijgbaar zijn. Het achtjarige zoontje van de familie Van de Kamp uit de Hoofdstraat is zater dagmiddag met een schedelbasisfactuur naar het Stads en Academisch ziekenhuis te Utrecht gebracht toen hij op de Vallei straat door een auto was aangereden. Het ongeluk gebeurde toen de jongen, die met een paar vriendjes aan het spelen was plotseling de weg overholde. De autobestuurder de heer Van G uit Veenendaal kon hem ondanks de geringe snelheid van de auto niet meer ontwijken, waardoor de jongen tegen het wegdek werd geslagen. Anvankelijk konden geen ernstige ver wondingen worden geconstateerd en met de auto van de inmiddels gewaarschuwde ouders is de jongen naar de ouderlijke woning overgebracht. De toestand van het slachtoffer werd daarna echter zo ernstig dat de behande lende arts overbrenging naar het zieken huis noodzakelijk achtte. MOEDERCURSUS BEGINT Het Groene Kruis te Ederveen orga niseert in het winterseizoen een moe dercursus. Donderdag 3 september a.s. hoopt men te starten met deze cursus in de school met de Bijbel aan de Schras. Aanvang half acht. Belangstel lende dames zijn hartelijk welkom. (van onze correspondent) Ondanks het goede toeristisch seizoen dat Frankrgk dit jaar mocht verwach ten stonden er in augustus, dat normaal gesproken de drukste tgd is, aan de Cote d' Azur vele kamers leeg en zulks vooral in de hotels van de middenklasse. Hoewel over heel Frankrijk het aantal toeristen in juli 1959 dat van juli 1958 verre overtrof was het aan de Rivièra, tussen Menton en Saint Tropez maar slapjes en zelfs veel minder druk dan het vorige jaar dat toch al een buiten gewoon slecht jaar was, namelijk 20 °/o. De wegen in deze streek zijn voor het eerst sinds jaren niet versperd en volgens de statistieken zou het verkeer zgn verminderd met 12 °/e. Volgens de specialisten is deze verslapping van het toerisme van de midden klasse te wijten aan verschillende feiten. In de eerste plaats aan de buiten gewone zonnige maand juli, waardoor velen hun vakantie hebben vervroegd en niet naar het zuiden hoefden te gaan om de zon te zien. Vervolgens is de koopkracht van de middenklasse sterk verminderd. BROMFIETSER VIEL De heer D. M. uit Ederveen viel vrij dag nabij Arnhem met zijn bromfiets over een steen. Bij zijn thuiskomst bleek hij een hersenschudding te heb ben opgelopen. Vele hunner trekken daarom liever naar een land waar ze met hun geld meer kunnen doen, vooral naar Spanje en Italië. Hierbij moet men nog voegen dat men de laatste jaren een over dreven publiciteit heeft gegeven aan de drukte en de wegenversperringen van de Cote d' Azur, die weer anderen heeft afgeschrikt. Hier tegenover staat dat de beter be middelde klasse de weg naar de Rivièra wel konden vinden. De inkomsten van casino's, luxe restaurants, Palace- hotels enz. zijn daarom vergeleken met het vorige jaar met 33 °/o verhoogd. Onder de luxe restaurants heeft b.v. „La bonne Auberge" 40 °/o meer klan ten ontvangen dan in 1958. Het hotel „Carlton" te Cannes staat reeds voor drie maanden volgeboekt, evenals de Palaces en casino's die zich tussen Nice en Monte Carlo bevinden. De grote villa's zitten voor maanden vol. Kleine huisjes en apartementen staan er daarentegen nog tientallen leeg, terwijl het syndicaat het vorige jaar oproepen moest doen om de toeristen Op het terrein van de heer Versteeg naast hotel „La Montagne" heeft j.l. vrydag de Fok- en Controlevereniging „VIOS" te Rhenen- Veenendaal haar jaarlijkse jongveekeuring gehouden. Verheugend was het feit dat er zowel in de kwaliteit van het aangevoerde vee als in het aantal inzenders een goede vooruitgang viel waar te nemen. Onder het groote aantal belangstellenden bevonden zich ook de burgemeesters van Rhenen en Veenendaal. J.l. vrijdagmiddag heeft de Commissaris van de Koningin in de pro vincie Gelderland, mr. H. W. Bloemers, vergezeld van zijn chef kabinet mr. De Graaf, een kort werkbezoek gebracht aan de gemeente Scherpen zeel. Op het gemeentehuis heeft het gezelschap zich enige tijd onder houden met de raad van Scherpenzeel, waarna enkele inwoners van Scherpenzeel een bespreking hielden met mr. Bloemers. Een rondrit door het dorp en bezichtiging van enkele industrieën besloten het bezoek. en Valkenburg. Vervolgens werd het gezelschap voorgesteld aan de voltallige raad. Van de gelegenheid om met de Com missaris een bespreking te houden had den zich opgegeven de heer Daniëls en het bestuur van de voetbalvereniging „Scherpenzeel". Naar verluidt heeft laatstgenoemde sterk gepleit voor de verenigingsbelangen. Hierna werd in twee open rijtuigen een rondrit door het dorp gemaakt en werden o.a. het gemeentelijk zwembad en de textielfabriek „De Driekleur" met de nieuwste machines op het gebied van de weverij bezichtigd. De heer A. Valkenburg was op het kantoor van de Driekleur aanwezig om het bezoek te ontvangen. Het werkbezoek, dat weinig aandacht trok, werd besloten met een rondrit langs het gebied dat per 1 januari 1960 bij Scherpenzeel wordt ingelijfd. Omstreeks twee uur arriveerde de Commissaris en zijn chef kabinet aan de grens van de gemeente Scherpen zeel. Burgemeester mr. C. P. Hoytema van Konijnenburg alsmede de secretaris de heer B. v. d. Brink, waren aldaar ter begroeting aanwezig. Na een hartelijke ontvangst werd naar het gemeentehuis gereden waar in eerste instantie een bespreking gevoerd werd met de wethouders Van Kampen De keuring was uitstekend georga niseerd. Er werd door twee jury's ge keurd, zodat het geheel vlot beliep. De jury bestond uit de heren C. G. de Kruif en J. v. d. Vliert uit Wouden berg, G. J. v. Eek uit de Lage Weide, veehouders en J. v. d. Goot, inspec teur van het Rundveestamboek uit Utrecht. Als arbiter trad op de heer Pardijs, hoofd van de Prov. Melkcontroledienst. Bijzonder leerzaam was de toelich ting die de heren v. d. Goot en Pardijs na iedere rubriek gaven. Bij de onge veer 100 aangevoerde dieren waren zeer goede kopdieren te zien. Aan het toileteren van het vee was volgens de heer v. d. Goot te weinig aandacht be steed. Men moet niet vergeten dat ook hier de kleren de man maken. De prij zen zullen op een nader te bepalen datum worden uitgereikt. VIOS kan terug zien op een goed geslaagde jong veekeuring. De uitslagen van de keuring volgen op pagina 2. bij particulieren onder te brengen. De luxe toeristen komen voor 73 °/o uit het buitenland. Vooral het aantal Ameri kanen en Engelsen is sterk gestegen. De rijke Mexicanen schijnen dit jaar weinig van de Rivièra te moeten heb ben want er zijn er nu tweeëntwintig tegen 36 in 1958. De toename van het luxe toerisme is te danken aan de vijf jaren propagan da, vooral in Amerika. De gewoonte om terug te keren naar de mondaine recepties van vroeger en een reactie tegen het „laisser aller" van de laat ste jaren hebben eveneens de komst van bemiddelde klanten in de hand ge werkt. En volgens de Franse experts die deze redenen onderzochten, worden de toeristen ook getrokken door de (Zie verder pagina 2) De radiodienst van de BBC maakt ge bruik van televisie over een gesloten kring om nieuwslezers en omroepers het laatste nieuws te geven terwijl zij zelf aan het spreken zijn. Tegen het einde van het zeven jaren plan zal het vliegtuig in Rusland een van de voornaamste vervoermiddelen worden. De kosten voor een plaatsbewijs zullen dan overeenkomen met die van de spoor wegen. De Engelsman Creed reist naar Mos kou per bus, via Brussel, Berlijn, War schau en Leningrad om mevrouw Kroet- sjef een japon aan te bieden. Een man van 66 jaar die in een zie kenhuis in Glasgow vier minuten leven loos was, werd weer tot leven opgewekt, zonder dat hij tekenen van neurologische beschadigingen vertoonde. Na 44 jaar dienst gedaan te hebben gaat de laatste lantaarnopsteker van Ko penhagen met pensioen. De 46 lampen die hij nog te verzorgen had zullen auto matisch bediend worden. Een 39-jarige Chinese boer heeft een kruising van een tomaat en een aardappel gekweekt, die onder de grond aardappels vormt en boven de grond tomaten voort brengt. W.-Duitsland zal Denemarken onge veer veertien miljoen gulden betalen als vergoeding aan Deense krijgsgevangenen. Een desbetreffende overeenkomst is reeds getekend. Een 19-jarig meisje in Italië heeft, toen zij van de kerk naar huis ging en lastig gevallen werd door vijf nozems, met een mes een van haar belagers ge dood. In Den Haag is een vierjarig jongetje van het balcon van de hoogste etage ge vallen. Het was een val van twaalf me ter, maar het kind liep geen letsel op. Tijdens het bezoek van de Commis saris van de Koningin werd in een open rytuig een rondrit door Scher penzeel gemaakt. Links burgemeester Hoytema van Konijnenburg, midden de commissaris mr. H. W. Bloemers en rechts zgn chef-kabinet mr. De Graaf. Twee jeugdige Edenaren, de 18-jarige J. M. en de 16-jarige H. A. van L. hadden vrijdag voor het Wageningse kantonge recht moeten verschijnen omdat ze in Edes centrum met hun bromfiets het verkeer gehinderd en in gevaar gebracht hadden. Beide knapen lieten echter ver stek gaan, doch wel was de verbalisant, hoofdagent Holman van de verkeersaf- deling, als getuige aanwezig. Hij vertelde dat de jongelui er des avonds gewoonte van maken - tezamen met enkele ande ren - door de hoofdstraten te racen, met een snelheid, die kennelijk de toegestane 30 kilometer overschrijdt. Daarbij maken ze plotselinge zwenkingen en rijden ze het trottoir op, zonder daarbij acht te slaan op voetgangers. Na het proces-ver baal waren ze weer rustig doorgegaan met het stuntwerk, zelfs nog met hogere snelheid. In het vervolg de bromfietsen in be slag nemen, adviseerde de officier van justitie, mr. Leusink. Dat is een goed middel. Hij eiste tegen de 16-jarige Van L. 75,- of 15 dagen en tegen de 18-jarige M. eveneens 75,- of 15 dagen en boven dien werd hem voor de tijd van één jaar de bevoegdheid ontzegd motorrijtuigen te besturen. Rechter v. d. Brand vonniste conform. M. is dus voorlopig bromfietsridder af. G. v. D. uit Eist werd binnen de be bouwde kom van Oosterbeek aangehou den omdat hij met zijn bestelauto 60 km, dus boven het wettelijk toegestane maxi mum gereden zou hebben. Mijn snelheidsmeter was in reparatie en daarom heb ik een matige snelheid gevoerd en me aangesloten bij het andere verkeer, verdedigde verdachte zich. Dat andere verkeer heeft misschien ook wel te hard gereden, opperde rechter v. d. Brand. Dat komt maar al te dikwijls voor. Niettemin werd de zaak aangehouden om de verbalisant als getuige te kunnen horen. W. T., magazijnbediende in Veenendaal, had in de bebouwde kom van zijn woon plaats met een bromfiets 40 km gereden, terwijl de maximum snelheid daar 30 km is. Het bracht hem vrijdag voor het kan tongerecht te Wageningen en daar ver telde T., dat het ontbreken van een kilo meterteller de oorzaak van de overtre ding was geweest. Dan zou ik er maar gauw een op laten zetten, Vond rechter Van den Brand. Die heb ik al, antwoordde verdachte triomfantelijk. Als het kalf verdronken is wordt de put weer gedempt, verzuchtte de rechter. Waarom doet u zoiets nu niet voor het te laat is? Eis 25,- of 5 dagen. Vonnis 20,- of 4 dagen. Mevr. G. M. D.-D. uit Renswoude had op de Kerkewijk in Veenendaal met een bromfiets harder dan de wettelijk toe gestane 30 km gereden. Ik was op weg naar mijn man in het ziekenhuis en ik was al wat te laat voor het bezoekuur. Daarom reed ik te hard, legde mevr. D. vrijdag voor het Wagenins kantongerecht uit. U werd om tien over half zeven be keurd, wist rechter v. d. Brand en u had dus nog bijna vijftig minuten om op be zoek te gaan. Als u tien kilometer per uur langzamer gereden hd, zou u dat in totaal hoogstens enkele minuten gescheeld hebben. Een geldig excuus is het eigenlijk niet, maar ik wil er toch wel enigszins rekening mee houden, zeide mr. Leusink, waarop hij 15,- of 3 dagen eiste. Het vonnis luidde conform. In de bebouwde kom van zijn woon plaats had G. J. M. uit Veenendaal met zijn bromfiets boven de toegestane maxi mum snelheid gereden. Ik deed het niet moedwillig, zo ver klaarde M. vrijdag voor het kantongerecht te Wageningen. 'k Kwam van het station te De Klomp en ik heb onderweg het bord in het geheel niet opgemerkt. Dat is geen excuus, want u reed 48 a 50 km en dat is zelfs buiten de bebouw de kom te snel, voerde de rechter aan. 't Is wel mogelijk, gaf verdachte toe, want mijn teller is kapot. De officier, mr. Leusink, bleef in zijn eis bij het voorgestelde schikkingsbedrag: 40,- of 8 dagen en rechter v. d. Brand vonniste conform. Er is geen enkele reden om een lage re boete te geven, zo zeide mr. v. d. Brand. De maximum-snelheidsregels wor den zo vaak overtreden, dat de mensen het zo langzamerhand maar eens moeten leren. ELST PASTORIE DS. STEKELENBURG GEREED De Ned. Herv. gemeente van Eist krijgt na lange tijd weer een predikant. Het is ds. Stekelenburg die op 20 sep tember a.s. zijn intrede hoopt te doen. De nieuwe predikant zal dan zijn intrek nemen in de pas gereedgekomen pastorie, die op de plaats van de oude gebouwd is. Door actief werk van vele gemeenteleden is ook de tuin, die de laatste tijd veel van een wildernis weg had, in orde gebracht. A.s. vrijdag avond en zaterdagmiddag is de pas torie, zowel van binnen als van buiten, voor een ieder te bezichtigen. KERKEWIJK 167 -TEL.3000-VEENENDAAL Gevolmachtigde van de Insurance Company of North America

De Vallei | 1959 | | pagina 1