de zinnige RANG PAUK WIM SPAAN RANG de pets/iapedng. pan deeezste tony. Alles voor uw hond GVYV opent de competitie tegen het sterke IJsselmeervogels Al V.C. „Veenendaal" 0.72 1.34 Burgerlijke stand KERKDIENSTEN KORBAN lOeutm SPORTPROGNOSE Veenendaal speelt laatste oefenwedstrijd uit tegen Vriendenschaar Dansschool Te Veenendaal Te Leersum Te Rhenen PFAFF NAAIMACHINEHUIS Clubkampioenschappen van de Veenendaalse Zwemclub Koningin Wilhelmina Fonds Gevondenen verloren Fusie in de plaatseli jke volleybalwereld: V.V.V. en S.E.V. nu één vereniging: Dammen Officiële bekendmaking VRC speelde laatste oefenwedstrijd Tentoonstelling ,Uw vrije tijd' in Ahoyhallen DINSDAGKOOPJES Schoolpakket Zeemlap Keukenkruk Ingekomen en vertrokken Zondagsdienst doktoren Kerkewijk 17 - Veenendaal A. van de Weerd de verschrikkelijke Onderlest - et ken intusse wel een heel poossie geleeje zijn - heb ik es geschree- ve, dat we tot veur kurt mit de ouwe van daage en mit de jongelui veur etzelfde perbleem stinge. Et ging hier veur allebei de soorte om een gebouw, waar de oud- jies en de jonkheid dur eige in kos ont- spanne. Onderwijl hebbe we nou veur allebei de kattegoorieje een eige gebouw. Daarmee motte dur de perbleeme van de baan zijn. De lekaale staan dur en daar ken oud en jong naar hartelust in te keer gaan. Ieder op z'n eige wijze. Beste minse, as ie zoo denkt dan bin je dur nust. Gloeiend dur nève. Van de bejaarde manne gien kwaad woord. Die waardeere dur eige onder- komme en as ie et mijn vraagt dan zijn ze dur erger op dan op de veurkaamer van moeder-de-vrouw. Zuinig zijn dur op en tegelijk trots. Mar, wat de jeugd anbelangt, vraag ik m'n eige af of dur veftig percent van de Veense jonges en meisies weet, dat dur op de Industrielaan een gebouw kant en klaar ingericht iedere avond op hullie staat te wachte. En nog gekker: misschien weete ze 't allemaal wel, mar ze prakke- zeere dur niet oover om dur es een keer- tie an te loope. Mit andere woorde: de meeste jeugd is niet te grijpe. Daar heb-ie en daar krijg-ie nimmer vat op. En dat zijn dur een heele hoop. Meer dan jelui denke. Ik durf wel te zegge: de meeste. Ik weet niet of jelui et ok geleeze heb be, mar in Amsterdam is de leste weeke de straat 's aavus van de jonges, de zoo- geneumde noozums. Daar hebbe ze in de hoofdstad al een hoop aarigheid mee be leefd. Goed afstraffe is wel de boodschap, maar daar zijn we dur toch niet mee. Kijk es, et blijft dur in zitte hoe de plisie of de onderweereld - want die zwaare jonges hebbe de noozumpies ok de oorlog verklaard - dur ok op losranselt. Dat kwaad gaat de weereld niet heelegaar uit en et is dur nooit uit gewist ok. Dur blijve jongelui die motte iets amparts om hande hebbe en iets wat andere jongelui niet doen is veulal niet zoo veul fraais. Kom me dur nou niet mee andraage, dat dat iets van de leste tijd is. In mijn jonge jaare waare dur ok uitspattinge van de jongelui en nou zijn ze dur nog. Vrogger hoefde je dur gien ins veur naar Amsterdam, want toen wier dur in et Veen en omstreeke ok geducht op los getimmerd. Je mos mar es perbeere om een deerntie van de Kaa of van de Groep in te palme - ik neum nou mar zoo een paar buiteplaatse op - dan kon ie op een geducht pak slaag reekene. En zoo waare dur meer oorde, waar de jongelui het recht - en een heel raar recht - in eige hand naame. Ok in et "Veen zelf. Zoo'n kleine veertig jaar ge leeje, ik was al getrauwd en we hadde Klezien al, waare dur in 't Veen van die befaamde „stelle". En dat waare van die jongere-orgeniesaasies die op ze tijd ok greeg een robbertie knokte. Mit wie dat kon ze weinig scheele, mit de plisie of mit partikkeliere, en dur vuiste stinge vaak op uitschiete. Geloof ie nou, dat die jongeliede toen- terted in een jeugdgebouw waare gaan zitte damme? Netuurlik niet. En toch waare dur wel dinge waarmee ze beezig te houwe waare en da's teugeswoordig mit die Amsterdamse noozums ok zoo. Mar dan zei ie niet zoo heel bekrompe motte weeze. Zaaterdagsaavus en nog erger zondag- saavus zitte wij in 't Veen nog altijd mit de Hoofdstraat vol mit jongelui. Da's heelegaar niet zoo leuk. En dan durbij et hoort niet ok. Da's allemaal goed en daar bin ik et allemaal mee eens. Mar krijg ze dur es uit? Dat ken, vol- ges mijn, mar dan mot dur oover de brug gekomme worde. En niet te bekrompe. Mar dat zelle dan weer een hoop minse net niet onder dur princiep kenne rang- schikke. Mar die jonges en meide daar laate loope lanterfante is dat dan wel heelegaar volges et princiep? vraagt Wout Blauwkous. Na een vlotte start van het profvoetbal, gaat nu ook de amateur-voctbal-competitie weer draaien. Er is zowel voor zaterdag als zondag een volledig programma samen gesteld, zodat het voetbalminnend publiek weer volop kan genieten. Veenendaal is zondag echter nog niet van de party. Zij benutten de laatste vrije zondag wel, door in Culemborg een oefenwedstrijd te spelen tegen Vriendenschaar. Een prognose geven by het begin van de competitie is altyd moeilijk, daar men eigenlijk nog niet weet hoe de ploegen voor de dag komen. Niettemin zullen we toch trachten om een zo duideiyk mogelyk overzicht te geven, van wat er in het komende weekeind gaat gebeuren. GVVV krijgt het al meteen erg moei lijk en zal alle zeilen moeten bijzetten om tegen het Spakenburgse IJselmeer- vogels een dragelijk resultaat te bereiken. De oefenwedstrijden waren echter zeker niet onbevredigend, zodat te toekomst hoopvol tegemoet gezien kan worden. Mogelijk dat zij het zaterdag met een beetje inspanning tot een gelijk spel kun nen brengen. VRC speelt ook al thuis en wel tegen het Kampense Go-Ahaed. Ook dit wordt ondanks de sterk verjongde ploeg van de geel-blauwen behoorlijk uitkijken. Zij hebben zich echter goed voorbereid en zullen wel hun uiterste best doen om een der vijf ere-plaatsen te bemachtigen. Een kleine overwinning tegen de Kampenaren behoort niet tot de onwaarschijnlijkheden. DOVO krijgt in Wezep tegen WHC een zware dobber. WHC heeft een stevige ploeg, met een spelopvatting die de rood- witten nu niet bepaald lekker ligt. We herrinneren ons nog een eerste compe titiewedstrijd tegen dezelfde club, die door Dovo met 5-0 verloren werd. Zo erg zal het nu niet worden maar om een ge lijkspel te behalen, zal Dovo de handen vol hebben. MERINO'S spelen hun eerste wedstrijd thuis tegen VVOO, een ploeg die onge slagen uit de tweede klasse promoveerde. Deze club die nogal vasthoudend is, kon de wolmensen het vuur nog wel eens na aan de schenen leggen. Wanneer er ech ter goed aangepakt wordt moet er een kleine overwinning inzitten. VOOR BEGINNERS EN GEVORDERDEN VANGEN AAN in „La Campagne", zater dag 12 sept. Beg. 7 uur, gevord. 8.45 uur. in „Damlust", woensdag 16 sept. 8 uur. Inschrijving aan ons adres Van Deventerstraat 15, Rhenen. Het Elsterse MUSKETIERS, de kam pioen in de tweede klasse A van het vo rige seizoen kon de promotie niet door komen en zal het dit jaar nog eens moe ten proberen. Zij gaan naar Barneveld om SDVB te bekampen. Dit treffen zal wel op een Elsterse overwinning uit draaien. DVSA uit Amerongen kan in Baarn te gen TOV twee punten wijzer worden. Dit ligt gezien de eindstand op de ranglijst geheel voor de hand. Toch zal er behoor lijk aangepakt moeten worden, want de Baarnse voetballers geven zich niet zo maar gewonnen. Op het terrein aan de Oranjestraat vindt de plaatseiyke ontmoeting tussen Triangel Boys en SV Panter plaats. Hoewel er in een derby alle mogeiyke factoren een rol kunnen spelen, mag toch wel aangenomen worden dat de thuisclub met een kleine overwinning uit de bus zal komen. NSVS zal in Scherpenzeel tegen de kampioen van het vorige seizoen Vallei vogels tussen de lijnen moeten komen. Wij geloven echter niet, dat de mannen van de Leidse het Valleivogels erg moei lijk zullen maken en rekenen dan ook op de volle winst voor de thuisclub. KULAN zal het er wel beter afbrengen door op duidelijke wijze met het Eder- veense Advendo af te rekenen, hoewel er natuurlijk aan het begin van de compe titie van alles mogelijk is, temeer daar het bijna plaatselijk genoemd kan worden Sportclub RHENEN is thuis met Hees ook maar niet een, twee, drie klaar. Zij namen in het vorige seizoen op de rang lijst een zelfde plaats in dus veel krachts verschil zal er niet zijn. Vermoedelijk een gelijk spel. In de zondagssector van de afdeling Utrecht staan weer enkele belangrijke ontmoetingen op het programma. In de eerste plaats is dat wel de wedstrijd tus- ...sinds 1862 Kerkewijk 9 - Veenendaal Tel. 0.8385-3043 sen Rhenus en Renswoude. Het is Rens- woude de laatste tijd niet voor de wind gegaan. Het zal dan ook heel erg moei lijk zijn, om zich tegen Rhenus te reha biliteren. SCHERPENZEEL krijgt het pas gepro moveerde Achterveld op bezoek. Hoewel deze heren heel wat mans zijn, zullen de Scherpenzelers het niet tot een nederlaag laten komen. Vorig seizoen strandden zij op de Valreep. Dit jaar zullen zij het wel weer over willen doen, dus winst voor de thuisclub. Het Amerongse DVSA zal tegen het be zoekende en pas gedegradeerde Veense Boys wel niet veel te vertellen hebben. De Amerongse jongens zullen er op ge brand zijn om de nederlaag zo klein mo gelijk te houden, maar of dit lukken zal staat echter nog te bezien. R.K. UNITAS komt naar wij vernemen, met een sterk verjongde ploeg tegen Ha- mersveld uit. Het zal echter heel moeilijk zijn, om in een uitwedstrijd tegen een der kanshebbers van het vorig seizoen, enig succes te boeken. Dat het een grote ne derlaag wordt geloven wij echter niet. Tenslotte spelen de Veenendaal-reser- vers thuis tegen de Treffers 2; Dovo 2 eveneens thuis tegen Spakenburg 2; VRC 2 uit tegen Zuidvogels 2 en GVVV 2 uit tegen Desto 2. Dinsdagavond is men in het „Bergbad" begonnen met de clubkampioenschappen van de Veenendaalse Zwemclub. Gestart werd gisterenavond op de schoolslag, ter wijl hedenavond en morgenavond resp. de rugslag en de vrije slag zullen worden verzwommen. De afstanden zijn voor kleine meisjes en jongens 25 meter, de grotere meisjes en jongens 50 meter en de dames en heren 100 meter. Voor alle nummers zijn prijzen beschik baar, terwijl tevens de wisselbekers op het spel staan. Om voor de titel all-round zwemmer in aanmerking te komen moet men bepaalde limiettijden halen. De clubkampioenschappen kunnen in de avonduren worden gehouden, want het bad is nog verlicht tot a.s. zaterdag 5 sept. Dan wordt het zwemseizoen 1959 afgesloten met het bekende sluitingstour- nooi. Maandagavond heeft de minister van Sociale Zaken en Volksge zondheid, Mr. Dr. Ch. J. M. A. van Rooy, in het kader van het Natio naal Programma onderstaande radiotoespraak gehouden voor het Luisteraars, Vanavond mag ik uw aandacht vragen voor een zaak, waarover u en ik het op voorhand hartgrondig eens zijn. Dat maakt u het luisteren wat prettiger; voor mij betekent het, dat ik niet het gevoel behoef te hebben, voor een verloren zaak te pleiten. Ik kom daarop zo aanstonds nog terug - op die niet-verloren zaak, wel te verstaan. Dat ik vanavond in het kader van het nationaal programma het woord tot u mag richten - zij het dan met een strikt omlijnde opdracht - verschaft mij de ge lukkige gelegenheid, uitdrukking te geven aan de gevoelens, die ons allen bezielen jegens Haar, wier 79ste verjaardag wij vandaag vieren. Gevoelens van dank baarheid, gevoelens bovenal van diepe genegenheid. Hoezeer ook eerbiedigend, de wens van onze prinses Wilhelmina, Haar verjaar dag zonder uiterlijk vertoon in de veilige beslotenheid van de eigen kring te vieren, mag een woord van hartelijke gelukwens niet achterwege blijven. Op een dag als vandaag - het kan toch immers niet anders! spinnen zich de dra den van onze gedachten en gevoelens en zij reiken van hart tot hart. De prinses hoort zo zeer, zo hecht bij ons - het ge slacht van vandaag, dat de verschrikking van de moderne barbarij en de terreur zozeer aan den lijve heeft ondervonden, maar dat tegelijk heeft ervaren, wat de bindende en saambundelende kracht is geweest van Haar Koninklijk woord en van Haar fiere verzet tegen de ontrech- ting - het geslacht van vandaag kan er op deze 31ste augustus het zwijgen niet toe doen. Het moet getuigen van zijn innige ver bondenheid, het moet ook - en dat voor al voor het geslacht dat na ons komt - een getuigenis geven van het waarom en het hoe dier verbondenheid. En daarmede, luisteraars, ben ik gena derd tot de kern van wat ik u vanavond wilde zeggen. Wanneer ik spreek over verbondenheid, dan ben ik mij ervan be wust, gevaar te lopen op het hellende vlak van de gemeenplaatsen terecht te komen. Ik waag het er toch op en dan wil ik direct maar vastleggen, dat in deze verbondenheid sprake is van een wat ik zou willen noemen tweerichtingsverkeer. Wanneer daarvan niets te bespeuren zou zijn, wel, mijn verhaal zou inderdaad het pleidooi voor een verloren zaak zijn, waarvan ik in het begin repte. Ik doe een stap terug in de recente ge schiedenis - het jaar 1948. In dat jaar vierde het Nederlandse volk het 50-jarig regeringsjubileum van Koningin Wilhel mina. En hoe! Herinnert ge het u nog? Hoe ons volk voor zijn Koningin een geschenk bijeenzamelde? Twee miljoen gulden! Ja - dat jaar 1948. Herinnert ge u nog, dat onze Koningin het geschenk dat haar volk bijeenbracht weer aan dat volk terugschonk? Terugschonk in de vorm van een fonds, waaruit de strijd tegen de ergste en meest hardnekkige vijand van onze volksge zondheid: de kanker, met verdubbelde energie en met groter intensiteit kon VEENENDAAL In het tijdvak van 27 aug. tot en met 2 sept. 1959 werden aan het bureau van gemeentepolitie te Veenendaal de vol gende voorwerpen aangegeven. Gevonden: rood jongensbroekje en bl. shirt; militaire rugzak met inh.; wit kin derschoentje; zakhorloge; zilveren gulden; wit kindersokje; oranjekleurige portem. met inh.; een paar lichtbruine heren- glacé's; grijs witte poes; zakbijbel; zadel- dekje; gele damesportem. met inh.; speel goedolifant; bruine damesportem.; jon genstrui. Verloren: groen gestr. tas inh. hand doek en blauwe zwembroek; kinderpull- over; schakelarmband; damespolshorloge; damesschoen; bankbiljet van 25,-; grijze ceintuur donkerbruine pantalon en een motoroverall. Dinsdagavond j.l. werd in hotel „La Montagne" een vergadering gehouden waaraan werd deelgenomen door de leden van de twee Veenendaalse volleybalver enigingen VVV en SEV. Als belangrgkste punt op de agenda stond vermeld een voorstel van de ge- zamelyke besturen om te komen tot een fusie. Hoewel men een oppositie tegen dit voorstel had verwacht bleken alle stemgerechtigde, aanwezige leden vóór een samengaan der twee verenigingen. In het bestuur der nieuwe vereniging werden gekozen de heer G. van de Kolk, voorz.; mej. M. M. Dijkstra, secr.; mej. B. van Leeuwen ,penningm.; terwijl de he ren Sipkema en Slik als gewone leden completeren. In de technische commissie, welke o.m. verantwoordelijk is voor de training en het samenstellen der teams, werden gekozen de heren Van der Kolk, Sipkema en Van der Meyden. Voordat de voorzitter van VVV, de heer Van der Veen, zijn hamer overgaf, werd de heer G. van de Kolk (de nieuwe voor zitter van V.C. Veenendaal) tot erelid benoemd vanwege zijn grote verdiensten de vereniging VVV bewezen. ZALENNOOD EEN DER REDENEN De oorzaken welke ertoe hebben geleid, dat deze verheugende fusie tot stand is Van dammen heb ik geen verstand Maar heb drie dagen toch gedamd Waarschijnlijk was ik het niet alleen Er werd welhaast gedamd door iedereen 'k Stond met dammen op, ging er mee [naar bed 't Bezorgde me onnoemelijke pret Al houd ik persoonlijk meer van schaken Of biljarten op het groene laken Doch Amsterdam alsook Zaandam Stond in het teken van de dam Al was het niet met wit-zwarte schijven 'k Zou daarover ook niet kunnen [schrijven Ook niet zoveel over de dam-dam race Want daar ben ik echt niet bij geweest Maar luisterde drie dagen spontaan Naar de reporters, die de race verslaan M'n vrouw zegt, hou eens op met dromen Ben je daarvoor naar bed gekomen Ik droomde van een tunnel onder 't IJ M'n vrouw vindt het aanstellerij 'k Droomde van een kabelbaan-speedboat Maar niet van kikkers in een sloot Zelfs van een speciale trein Van alles spookte door m'n brein Ik damde mee op mijn manier 't Schonk me desondanks veel plezier Maar achteraf denk ik nog vaak 'k Speel liever een partijtje schaak J. M. gekomen, zijn o.m. de geringe trainings- accomodatie, waarover beide verenigin gen afzonderlijk de beschikking hadden en ook de wil om door bundeling van krachten te komen tot een verbetering van het huidige spelpeil. De nieuwe vereniging heeft nu de be schikking over twee zalen. Vooral voor de hoofdklasse-wedstrijden was het nood zakelijk uit te zien naar een zaal, waar van de afmetingen voldeden aan de te stellen eisen. Door de medewerking van het bestuur van het Chr. Lyceum zal men nu op vrijdagavond kunnen trainen en spelen in de prachtige zaal van het Ly ceum. De zaal van de openbare school wordt zaterdagsavonds benut voor de training van de jongens- en meisjesjuniores. De training van de dames zal in handen zijn van de heer Van der Meijden, terwijl de heer Sipkema de heren onder zijn hoede zal nemen. Deze winter zullen de heren Van de Bosch en Van Ojik een scheidsrechters- cursus gaan volgen, terwijl intern enkele leden zullen worden geïnstrueerd be treffende de officiële procedure bij hoofd klasse-wedstrijden. In verband met de snel naderende com petitie wordt de training begonnen op 4 september. Bovendien zullen verschillen de teams voordien nog de nodige wed strijden spelen op tournooien. Aan de competitie der NeVoBo zal worden deel genomen met twee dames- en twee he ren teams. worden gevoerd. En op zijn beurt heeft ons volk in de naamgeving van dit nieuwe fonds zijn meest strijdbare doch ter geëerd: Koningin Wilhelminafonds. Ziet u, dat is het tweerichtingsverkeer, waarvan ik sprak als van het wezen der verbondenheid. En de grootste bekoring van dit tweerichtingsverkeer is, dat ge niet weet - en het ook niet ontdekt - wie er mee begint, noch ook waar het begint. Luisteraars, nu moet u vanavond van mij niet verwachten, dat ik u ga ver moeien met een cijfermatige omschrijving van deze volksvijand: de kanker. Misschien vindt u, dat de Minister van Volksgezondheid het aan zijn stand ver plicht is, u te zeggen, dat er in 1958 ruim 16.000 mensen aan gezwelziekten zijn overleden. De cijfers kunt u zelf wel uit de statistieken opdiepen, wanneer het u interesseert. En ook dat het Koningin Wilhelminafonds in de eerste tien jaren van zijn bestaan 13 miljoen gulden aan de kosten van de kankerbestrijding heeft kunnen bijdragen. Ja, 13 miljoen. De twee miljoen van 1948 groeiden tot dertien miljoen. Dat is het luisteraars - tastbaar en duidelijk een brok nationale verbondenheid. Ik begon met te zeggen, dat wij het eigenlijk volledig met elkaar eens zijn. Dat het geen verloren zaak is; omdat wij - het Nederlandse volk - de twee miljoen wisten te doen aangroeien tot 13 miljoen, maar bovenal omdat er in de strijd tegen kanker vorderingen zijn ge maakt. Het lijden aan kanker betekent niet zonder meer: „ongeneeslijk ziek". Uit de cijfers blijkt dat van iedere 3 mensen die er ziek werden tengevolge van gezwelvorming - meestal kanker - er 1 genezen kan worden. Die strijd moet worden voortgezet - uit een oogpunt van barmhartigheid, van naastenliefde en eengezinsheid. In deze dagen zult u op de een of an dere wijze in de gelegenheid gesteld wor den uw bijdrage te geven aan het Ko ningin Wilhelminafonds. Gedenk dan Haar vorstelijk voorbeeld, en breng uw offer - overeenkomstig dat voorbeeld. Gemeente Rhenen PARTIEEL UITBREIDINGSPLAN ZANDHEUVELSTRAAT Het hoofd van het gemeentebestuur van Rhenen brengt ter openbare kennis, dat gedurende het tijdvak van 7 september tot en met 4 oktober 1959 ter gemeente secretarie, afdeling financiën, voor een ieder ter inzage ligt een ontwerp-plan tot vaststelling van een partieel plan van uitbreiding, regelende de bestemming in onderdelen van de gronden gelegen nabij de Zandheuvelstraat. Gedurende bovengenoemde termijn kun nen belanghebbenden bezwaren inbren gen bij de gemeenteraad. Rhenen, 1 september 1959. Het hoofd van het gemeente bestuur, L. BOSCH VAN ROSENTHAL. VRC heeft zaterdag de laatste oefen wedstrijd en wel tegen Sparta (Nij- kerk) gespeeld. Voor rust was het een gelijk opgaan de strijd, met VRC iets meer in de aanval. Na de thee kwam VRC sterk op zetten. Met kunst- en vliegwerk ge lukte het de achterhoede van Sparta hun doel schoon te houden. Even later was het Jansen, die de bal van Nelle- stein kreeg toegespeeld. Hij passeerde rustig de achterhoede en loste een prachtig schot dat de doelman te mach tig was (1-0). Sparta gaf de moed echter niet op en door een fout in de VRC-verdediging was het 1-1. De wedstrijd begon nu een ruw karakter te krijgen, maar Cor- nelissen wist al gauw de stand in het voordeel van VRC om te zetten en maakte een schitterend doelpunt (2-1). De Spartanen begonnen steeds harder te spelen, zodat de jeugdige spelers van VRC zich niet meer in hun buurt waagden. In die periode maakte Spar ta gelijk (2-2), een stand waarmede tevens het einde kwam. Op de „Doe het Zelf"-tentoonstelling, die van dinsdag 6 tot en met zondag 11 oktober in de Ahoyhallen in Rotterdam onder de naam „Uw vrije tijd" wordt ge houden, zal ook een uitgebreide hobby afdeling vertegenwoordigd zijn. De bezoekers van deze interessante ex positie zullen dus niet alleen kennis kun nen nemen van materialen en gereed schappen, die het zelf opknappen van huis en tuin vergemakkelijken, maar ook kunnen zien, wat anderen in hun vrije tijd doen en presteren. Een gedeelte van de Ahoyhallen zal uit sluitend de inzendingen van een groot aantal gerenomeerde fabrikanten en han delaren met artikelen voor „Doe het Zelfs"-ers omvatten, een ander gedeelte wordt gereserveerd voor de firma's die materialen leveren voor het beoefenen van hobbies zoals het vervaardigen van modellen van vliegtuigen, schepen en spoorwagens, het zelf bouwen van radio toestellen, het maken van speelgoed als ook fotograferen en filmen. Voorts zal een aparte afdeling voor de vrouw wor den ingericht, waar naai- en breimachi nes zullen worden getoond en gedemon streerd. Ook zal aandacht worden be steed aan verschillende soorten handwer ken, zoals o.a. borduur- en smyrnawerk. De Nederlandsche Spoorwegen zullen op de tentoonstelling met een locomotief vertegenwoordigd zijn, waarin een cine mascope-film wordt vertoond, opgenomen tijdens een rit op de locomotief, van het traject Zwolle-Amsterdam. Daarmede willen de Spoorwegen de reislust in „Uw vrije tijd" stimuleren. Er zullen verschil lende attracties en wedstrijden aan de tentoonstelling verbonden zijn. voor schoolgaande kinderen behoorlijke inhoud voor Een hele lap met versterking voor stevige tabouret, gelakt voor keuken en badcel Q QQ nu slechts Alleen dinsdag 8 september Hoofdstraat 7, Veenendaal, Tel. 3103 VEENENDAAL Geboren: Geurt, z. v. J. E. van Roekei en A. van Ginkel; Geurt, z. v. R. Kroes- bergen en M. E. Christiaans; Warner Leonard, z. v. J. Timmerman en D. Ch. Beekman; Paulus Augustinus, z. v. A. J. P. Rozemeijer en A. M. Kraan; Hendrik, z. v. F. Wijnberger en C. Hutink; Adriaan Jan, z. v. C. Oosterbeek en J. L. Beekman Marianne, d. v. R. Spanjerberg en A. van Ginkel; Gerrit, z. v. T. van Hal en N. van Dijk; Marcel Raymond Maximiliaan, z. v. M. J. A. Martens en C. M. O. Leli- veld. Ondertrouwd: J. de Gooijer en J. van Barneveld; W. van Essen en K. J. de Kievid; D. de Pater en J. M. Koen. Getrouwd: W. L. Bakker en J. van Wakeren; K. Diepeveen en T. H. Henzen; A. van Beek en J. van Kooten. Overleden: Jan Hendrik van Krieken, 33 jaar, echtg. van M. W. van Ingen. GELDERS VEENENDAAL EN EDERVEEN Geboren: Gerhardus J. M., z. v. G. J. Kuipers en C. A. Hullegien; Gerrit, z. v. J. H. Nap en W. R. Simonsz; Johannes H., z. v. J. H. Nap en W. R. Simonsz; Geer- truida G., d. v. H. J. Beijer en G. van Veldhuisen; Marretje J., d. v. J. T. van Beek en M. Dek; Willem, z. v. G. Bos en H. van Ommeren; Hendrik, z. v. P. N. Klok en J. Th. van Amerongen. RHENEN Geboren: Wilhelmina Maria, d. v. L. C. J. Faber en G. M. A. Kochanowski; Anna. d. v. A. van Hattum en A. Boshuis; Jo hanna Cornelia, d. v. J. Nellesijn en J. C. van Doornspeek; Petronella Cunera, d. v. P. J. Francken en Cl. C. Goldbach; Wil lem, z. v. J. Abrahamse en I. W. van den Heuvel; Jan Peter, z. v. KI. Schenk en H. de Moes; Albert, z. v. A. van Dolderen en M. van Manen. Ondertrouwd: J. Th. Martens en J. V. Simon; K. van Zwam en A. C. Wegh. Getrouwd: A. M. Egas en H. J. Kramp. RHENEN Ingekomen: A. F. van der Linden van Arnhem; P. L. van Maris (gez.) van Eist (Gld.); J. Zandvliet wed. v. J. van Maris van Eist (Gld.); C. C. Hoogenraad (gez.) van Rijswijk Z.H.; H. Schippers (gez.) van Rotterdam. Vertrokken: J. Wien (gez.) naar Wagè- ningen; A. Bennis (gez.) naar Rijswijk Z.H.; E. Th. Bos naar Nijmegen; Chr. S. Verwoert naar Schalkwijk; W. van Dijk (gez.) naar Rotterdam; G. A. Opperman g.m. H. Th. Mesman naar Nederhorst den Berg; J. Teunissen, wed v. D. vn Ingen naar Kesteren; A. Willemstein (gez.) naar Rotterdam; A. M. C. Zeijlemaker naar Amsterdam; J. A. Hage naar Leeds (G.B.); L. van den Heuvel naar Haarlem; A. S. de Bruijne naar Amerongen; V. C. M. van der Molen naar Edinburg (G.B.); J. M. C. Dogge naar oost en west Souburg; J. Ak kerman (gez.) naar Meeden; J. Lammers naar Amsterdam; J. J. J. C. van Breenen naar Weert; J. van Soelen (gez.) naar Utrecht; A. J. B. de Groot naar Amers foort; J. H. J. Hoksbergen naar Leusden. VEENENDAAL Oude Kerk 9.30 uur ds. v. d. Berg, 5 uur ds. Fokkema van Ede. Julianakerk 9.30 uur ds. Wisgerhof, 5 u. ds. Vroegindewey. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds. v. d. Pol, 5 u. ds. v. d. Berg. Sionskerk 9.30 u. ds. Vroegindewey, 5 u. ds. Wisgerhof. Veeneind 3 u. ds. Vroegindewey. Dijkstraat 14.45 u. ds. v. d. Berg. Ger. Kerk Kerkewijk 9 en 10.30 uur ds Van Vliet, 5 uur ds Overduin. Ger. Kerk (O.C.B.) 9 en 3 uur stud. G. van Keulen uit Heerde. Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat 9.30 uur voorb. H.A. en 5 uur ds Heerma. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30 u. voorb. H.A. en 5 uur ds Keuning. Ger. Gem. syn. geb. „Eltheto" 9.30 en 5 uur leesdienst, woensdag 9 sept. 7.30 uur dhr Lichtenberg van Rijssen. Ger. Gem. Fluitersstraat 9.30 en 5 uur leesdienst. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds mr Hoevers van Den Haag. Leger des Heils 10 uur heiligingsdienst, 12 uur zondagsschool, 6.45 uur open luchtsamenkomst, 7.30 uur verlossings samenkomst. RK Kerk Salvatorkerk, Patrimoniumlaan 8 en 10.15 uur H. Mis, 7 uur Lof. H. Willibrordkerk, Nieweweg 8 en 10.15 uur H. Mis, 5 uur Lof. Ned. Herv. Kerk „Sola Fide" 10 uur ds Goedhart, 5.30 uur ds Groenewoud van Amersfoort. Herst. Apost. Gem. i.d. eenh. der Apost. 10.15 en 16 uur, woensdag 19.30 uur. RHENEN Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 en 5 uur ds Timmer van Woerden. Herv. Gem. 10 uur ds N. Kooreman. 6.30 uur ds J. Dijkstra. Prot. Bond 10.30 uur ds J. de Pree. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds H. Volten (10 u. bevestiging ambtsdragers). Ger. Gem. syn. 10 en 5.30 uur ds P. v. d. Bijl, woensdag 9 sept. 7.30 uur ds Hof man van Zeist. Ger. Gem. Plantsoen 10 en 5.30 uur lees dienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst, dinsdag 8 sept. 7 uur ds Mieras van Krimpen a.d. IJsel. ELST Herv. Kerk 10 uur dhr v. d. Born, 6 uur ds Kooreman van Rhenen. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur leesdienst. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds Van Viegen. Oud Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur leesdienst. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 10 uur ds Dijkstra van Rhenen, 6.30 uur ds Baas van Leersum. Oud Ger. Gem. 10 en 7 uur leesdienst. maandag 7 sept. 7 uur ds Mieras van Krimpen a.d. IJsel, vrijdag 11 sept. 7 uur dhr Van Prooien van Ede. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds Peut bed. H.A. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds Molenaar. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 u. ds Schipper Ger. Gem. 9.30 en 6.45 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 7 uur leesdienst, woensdag 9 sept. 7.30 uur dhr Van Prooien uit Ede. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds Lam uit Lunteren bed. H. Doop, 6.30 uur ds Den Oudsten uit Amersfoort. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds P. W. v. d. Veen. Vrijz. Herv. 10.30 uur „de Schans" dhr E. C. Ninaber. VEENENDAAL: dr Reydon, tel. 2134. RHENEN: Dr. Stegeman. Telefoon 315. EDERVEEN, DE KLOMP, LUNTEREN: dr v. d. Scheur, Lunteren, tel. 08388-460. RENSWOUDE: dr Th. S. ter Velde, tel. 450 (eigen praktijk). SCHERPENZEEL: dr H. Wensink, tel. 03497-220 ELST, AMERONGEN, LEERSUM dr Kars te Amerongen, tel. 03434-273. EERSTE „DRIVE-IN" HOTEL KOMT IN MANCHESTER Vorige week zijn op een persconferen tie in Londen bijzonderheden bekend ge maakt over het eerste „drive-in" hotel ter wereld, dat in het centrum van Man chester, als onderdeel van het herbouw plan van Piccadilly, zal komen te ver rijzen. Het hotel, dat meer dan drie en een half miljoen Pond zal kosten, komt te staan op een terrein van 21/* acre. Het zal tien verdiepingen krijgen met 250 slaapkamers welke gebouwd zullen wor den op een winkelcentrum van twee ver diepingen dat over het gehele terrein loopt. Auto's en taxi's kunnen regelrecht de deurloze ontvangsthal van het hotel binnenrijden door een gordijn van ver warmde lucht, hun passagiers en bagage afzetten en weer door een tweede gordijn van warme lucht naar de parkeerterrei nen op het dak of in het souterrain, of naar de straat rijden. De allernieuwste ideeën zullen in dit hotel worden ver werkt. De Londense architect, A. E. Metthew, die deze bijzonderheden bekend heeft gemaakt, zal naar Berlijn, Stock holm, Oslo, Kopenhagen, Amsterdam en Rotterdam reizen om daar een studie te maken van nieuwe hotels en hotelplan nen. De werkzaamheden an het Picca- dilly-plan zullen op 1 oktober a.s. begin nen. Het eerste project is een torenblok van dertig verdiepingen met een restau rant op de bovenste verdieping, een snackbar op het dak en wellicht een bio scoop met 1250 zitplaatsen in het souter rain en wellicht ook een helikopterstation. NEDERLANDS BEZOEK AAN BELGIE IS TOEGENOMEN Deze zomer hebben meer Nederlanders hun vakantie in België doorgebracht dan in 1957. Het toeristenbezoek in het alge meen is dit jaar in België trouwens be langrijk drukker geweest dan twee jaar geleden. De eerste cijfers, die betrekking hebben op de overnachtingen aan de kust in de maand juli, wijzen op een toeneming ten opzichte van 1957 met tien procent. Het spreekt vanzelf, dat men het vorige jaar, toen de Wereldtentoonstelling enige mil joenen buitenlanders naar Brussel lokte, niet als vergelijkingsbasis wil gebruiken. Ongeveer vier miljoen overnachtingen werden in juli aan de Belgische kust ge boekt. Ook de Ardennen hebben een goed seizoen. Het valt op, dat steeds meer plaatsen toeristen beginnen te trekken. De toeneming van het buitenlandse be zoek is dit jaar vooral te danken aan de groeiende belangstelling van Nederlan ders, Duitsers en Amerikanen. De Britse toeristen vormen evenwel nog steeds de grootste groep bezoekers. vindt U bij Beatrixstraat 76-80 - Tel. 2965 42 Korban geeft zijn mannen bevel perkament en een ganzeveer te brengen en met trillende handen schrijft Grubalt enkele regels. Dan overhandigt hij het blad aan Aram en geeft de jonge ridder tevens zijn zegel ring. „Nooit zal ik vergeten, dat ge dit voor Alessandra en mij wilt doen," zegt hij bewogen. „En dat, nadat ik U zo verkeerd beoordeeld heb. Het spijt mij, dat wij hier, in de aanwezigheid van dit monster niets kunnen zeggen, doch wees ervan overtuigd, dat mijn vertrou wen en mijn dank U vergezellen!" Korban maakt een verveeld gebaar en schreeuwt dan plotseling: „Hou op met dat gezwets! Voert hem weg! En gij," hij wendt zich tot Aram en vervolgt dreigend, „haast U weg en zorg ervoor, dat ge over vier weken hier terug zijn! En tracht niet mij om de tuin te leiden, want bij mijn zwaard, Uw vriend en zijn bruid zullen het daglicht nimmer meer aanschouwen!" Dan schuift Ramar, die al die tijd onbewogen heeft staan luisteren, naar vo ren, tikt Aram op de schouder en zegt: „Kom mee!" (Wordt vervolgd)

De Vallei | 1959 | | pagina 2