PLASTI COLOR KOSTER vezelvliezen verkoop-assistent analyst Eerste poging voor bouw van zwembad in Scherpenzeel typiste 'n C A M P corset METHORST NET MEISJE SMITS slagerij Jan van Rhee's Voetbalcompetitie begint te Scherpenzeel Amerikanen „testen'* zelfs hun wasvrouw j VRAAG EN j AANBOD j NEGEN JAAR GELEDEN Plannen en grond, maar geen geld V EEN EN DAAL Wederom eerste plaats voor Loes Rutten Wim v. d. Meer wint schoolslag bij kringkampioenschappen 't Is allemaal even prettig Fa. Fr. Diepeveen IN HET JULIANAZIEKENHUIS dienstmeisjes werksters Gemeente Veenendaal Bakkerij Weekend-reclame 5 Appel carree's voor 1.00 Gemengde koekjes 250 gr. 0.85 ACHTERBERG Het loont de moeite Opel, Olympia ol Rekordl Veenendaals Automobielbedrijf n.v. Oók voor u mevrouw! TYPISTE tijdelijk gevraagd Dinsdag gehaktdag 500 gram leverworst voor 69 cent Eerste wedstrijd tegen Achterveld Start van zaterdagmiddag voetbal WOUDENBERG Leerlingen driemaal per jaar onder psycho-technische valbijl DIVERSEN De producente van HOLLANTOR N.V. te Veenendaal zoekt: typiste-receptioniste Jaren geleden bevond er zich bü 't Schut in de onmiddellijke nabijheid van „Het Koepeltje" een provisorische zwemgelegenheid waarvoor de gemeente 50.60.per jaar subsidie verleende. Door kanalisatie van de Lunterse Beek ging zowel het zwembad als de ijsbaan verloren. In 1950 werd een eerste poging gedaan om een zwembad tot stand te brengen op de grond gelegen tussen de oude Lunterse Beek en de gekanaliseerde Lunterse Beek bij het Koepeltje. Bij een zeer eenvoudige aanleg was de begroting hiervan 30.000.-. De aanvankelijk toegezegde medewer king van de heer Houterman van het Waterschap werd later ingetrokken, zo dat men geen grond beschikbaar had. De twee besturen van de VVV's Wouden berg en Scherpenzeel trachtten toen in 1953 samen een zwembad te bouwen ge legen op de grens van beide dorpen. Kos ten begroting 100.000,Hiervoor bleek echter geen grond beschikbaar te zijn. Pogingen om een oud bestaand particulier zwembad te restaureren, gelegen ten wes ten van Woudenberg, stuitte eveneens op bezwaren, temeer daar de gemeente ga rantie moest verlenen. In 1955 trachtte een plaatselijke commissie te komen tot de bouw van een zwembad te Scherpen zeel. Een maquette werd gemaakt en de plannen werden overgenomen, zodat de commissie haar werk voorlopig liet rus ten. EEN KANS VAN SLAGEN In het jaar 1958 werd door de gemeente een stuk grond gekocht aan de Willaer- laan groot V/t ha. Eén ha werd hiervan gereed gemaakt voor de uitoefening van diverse takken van sport en het reste rende gedeelte was bestemd voor de aan leg van een zwembad. Na diverse jaren van onderhandelen met diverse instanties te Arnhem nl. de Dienst aanvullende Scherpenzeels zwembad heeft - wat dit seizoen betreft - zijn dienst gedaan. Vooral de jeugd heeft genoten van deze ontspan ningsgelegenheid. Aan de tot standkoming van dit prachtige zwembad is echter een moeilijke doch ook weer interessante ge schiedenis voorafgegaan, welke wij hier laten volgen. Werken en de Provinciale werkcommis- sie kwam het college van B. en W. tot de conclusie, dat de uitvoering van dit werk als werkvoorzieningsobject alleen KANS van slagen zou hebben wanneer er zeer veel werklozen zouden komen. Daar de gemeente meer objecten had die als werkvoorzieningsobject in aanmerking kwamen, zou de kans van uitvoering van de bouw van het zwembad als werkvoor zieningsobject de eerste jaren onmogelijk zijn. De plannen waren er alsmede de grond, doch het geld ontbrak. Alle inge zetene waren van de noodzakelijkheid van een zwembad overtuigd, ook het ge meentebestuur. Men besloot een beroep te doen op de ingezetenen. Door B. en W. hiertoe uitgenodigd kwamen in de 2e helft van het jaar 1958 een veertigtal personen ten gemeentehuize bijeen, waaronder de leden van het destijds gevormde comité, die daadwerkelijk en doeltreffend zouden kunnen meewerken tot de bouw van een zwembad. Vele malen werd na deze eer ste bijeenkomst nog vergaderd. Begrotin gen werden opgemaakt en feiten werden onder de ogen gezien. Niet alleen de bouw was noodzakelijk maar ook de ex ploitatie moest ROND zijn. BUKGERZINLENING Eindelijk was men zo ver gevorderd dat B. en W. van Scherpenzeel bekend maak ten, dat zij op advies van de commissie tot stichting en instandhouding van een zwembad hadden besloten de Raad voor te stellen een burgerzinlening uit te schrij ven groot 45.000,— zulks ter financie ring van de bouw van het zwembad. De inschrijving op die lening werd in okto ber opengesteld onder de navolgende voorwaarden: a. groot 25.000,rente DAMNIEL'WS VDC zal ook dit seizoen weer met twee tientallen in de competitie uitkomen en wel het eerste tiental in de hoofdklasse en het tweede tiental in de tweede klasse van de UPDB. J.L maandag speelde het eerste tiental een oefenwedstrijd tegen het sterke Huissen I en verloor met 164, een stand die niet geheel de verhouding weergaf. Door de onderlinge competitie werden de volgende tientallen samenge steld. VDC I: 1. J. Edink; 2. G. v. Dijk; 3. H. v. d. Brandhof; 4. W. v. Manen; 5. C. Hei kamp; 6. H. Edink; 7. A. Keijman; 8. E. de Kleuver; 9. B. Ruiswijk; 10. J. Roks. VDC II: 1. R. Rotterdam; 2. H. v. Beek; 3. D. Bouman; 4. B. Valkenburg; 5. W. v. d. Hor; 6. J. v. Leeuwen; 7. J. Ver schuren; 8. D. v. Baren; 9. H. Diepeveen; 10. J. de Kievid. Ook tijdens de zondag j.l. door Be Quick uit Zutphen georganiseerde wed strijden legde Loes Rutten beslag op de eerste plaats op het nummer 80 meter meisjes B. Ondanks de harde zijwind en de matige grasbaan liep zij de finale in de goede tijd van 10.5 sec. In de serie had zij 10.6 sec. nodig. Op advies van de KNAU en in navol ging van o.a. Duitsland, zal het baan- seizoen niet zoals gebruikelijk eindigen in de eerste helft van september, doch duren tot einde oktober. Als resultaat hiervan zal VAV in het naseizoen nog kunnen deelnemen aan wedstrijden o.a. in Emmeloord, Kampen en Amsterdam. Zaterdagmiddag werden door de zwem- club „IJselmeer" uit Huizen op voortref felijke wijze de jeugdkampioenschappen zwemmen van de Kring Midden Neder land georganiseerd. Ruim honderd jongens en meisjes be twistten elkaar de titels. Wie verwacht had, dat de grote Hilversumse verenigin gen de Robben en HZC zouden domineren werd geconfronteerd met de vruchten van de cenratle trainingen, die in ver schillende plaatsen worden gehouden. Hierdoor is het mogelijk, dat verenigin gen, die niet over een overdekt bad be schikken, 's winters hun veelbelovende jeugd door laten trainen. 4 looptijd 20 jaar, uitloting in het 11e t/m 20e jaar; b. groot 20.000,renteloos, looptijd 10 jaar, uitloting in het le t/m 10e jaar. B. en W. deden een beroep op alle ingezetenen van Scherpenzeel als ook op alle andere personen, die belang hadden bij een goed geoutilleerd zwembad in Scherpenzeel, om mede te werken tot het welslagen van die lening. Dit beroep bleek niet tevergeefs gedaan te zijn. Bin nen enkele weken kon de financiële com missie namelijk mededeling doen van het feit, dat de burgerzinlening was over- tekend. De daad was nu aan de bouw commissie van het comité tot stichting van een zwembad om tot verdere uitvoe ring van de plannen over te gaan. Nog voor het invallen van de vorst zou men met de werkzaamheden nl. grondverzet beginnen. Dit was noodzakelijk om de streefdatum om het bad te openen mei 1959 niet te overschrijden. In alle op zichten ging het goed met de bouw. Op maandag 22 juni 1959 werd het onder grote belangstelling van kinderen en ou ders door de burgemeester van Scherpen zeel mr. C. P. Hoytema van Konijnen burg officieel in gebruik genomen. Dag indeling en zwemuren werden vastge steld. Omtrent het al dan niet openstellen van het zwembad op zondag moest de raad een besluit nemen. Besloten werd om ge zien de wensen, die in het dorp leven, het bad op zondag open te stellen, wan neer het warm weer was, zulks ter be oordeling van B. en W. Dank zij het goe de weer is het een succes geworden en werden meer dan dubbel zoveel kaartjes en abonnementen verstrekt dan was ver wacht. Onder de naam „Poseidon" werd een plaatselijke zwemvereniging opgericht, die sinds haar korte bestaan reeds meerdere ontmoetingen heeft gehad met zusterver enigingen uit de omgeving. Nog deze week zullen er onderlinge zwemwedstrij den worden gehouden en zaterdag 5 sep tember diploma zwemmen, waarna het zwemseizoen de volgende week is afge lopen. U koopt prettig bij ons omdat u rustig kunt zien en luisteren en kalm kunt uit kienen wat u 't liefste wenst. Wij geven u prettige voorlichting en het is prettig voor u te weten, dat vakbekwame handen ijlings service zullen verlenen als u er eens een beroep op zou moeten doen. U kunt eventueel ook nog op prettige wijze betalen. Wij zullen het prettig vinden u eens te ontvangen. Wilt u geen antenne op uw huis? Ook dat is prettig te regelen. Hoofdstraat 29 VRAAG KLEURADVIES EN FOLDER BIJ PLASTIC0L0R NE0ERLAND N.V. Singel 514 - Amsterdam kunnen worden geplaatst en Aanmeldingen bij de directrice. Burgemeester en wethouders van Veenendaal roepen sollicitanten op voor de betrekking van ten kantore van de gemeente ontvanger. Het bezit van het ulo-diploma is vereist. Het salaris is afhankelijk van leefiijd en bekwaamheid. Sollicitaties binnen 10 dagen na het verschijnen van dit blad aan de burgemeester. (MET ROOMBOTER) RHENEN Herenstraat-Grebbewcg probeer eens een I I PRIJZEN VANAF I 6675.- Inlichtingen en demonstratie: Industrielaan 12 - Veenendaal - Tel. 08385-2450 verbetert uw figuur en bevordert uw gezondheid TEXTIEL Plein 1940 - Scherpenzeel Gevraagd: Zelfstandig kunnende werken Zandstraat 55 VEENENDAAL Gehuwd geen bezwaar, doch normale dagtaak Brieven onder nr. 4920 aan het bureau van dit blad. HUISMOEDERS doet nu uw voordeel per 500 gram 99 ct. Schapevlees vanaf 95 ct. per 500 gram Veulenvlees in voorraad RECLAME-AANBIEDING SLAGERIJ Valleistraat 23, Veenendaal Telefoon 3373 A.s. zondagmiddag zal het eerste elftal van Scherpenzeel thuis de eerste com petitiewedstrijd spelen tegen Achterveld. Voor Scherpenzeel, dat na de wedstrijd in Austerlitz met een enigszins ge wijzigd elftal in het veld zal komen, betekent dit treffen hoogstwaarschijnlijk een overwinning. Wat de wijzigingen in het elftal betreft: de plaats van H. Overeem zal waarschijnlijk ingenomen worden door A. Becker. J. Vonk, die zijn plaats zeer zeker waard was, zal ook a.s. zondag hopenlijk weer van de party zün. Doelman Becker kan met vertrouwen weer in het doel geplaatst worden. Over Achterveld is nog weinig te zeggen. Wel is bekend dat zy over robuste spelers beschikken en dat hieronder snelle sprinters schuilen. In de 2e klasse A speelt Scherpenzeel tegen de volgende elftallen: Achterveld, DVSA, HDS, Hoogland, Oranje-Wit, Renswoude, Rhenus en Veense Boys. De Valleivogels binden zaterdagmid dag de strijd aan tegen NSVS uit Vee nendaal. De thuisclub is iets zwakker omdat er enkele spelers in militaire dienst zijn. De spelers van de thuisclub, die in aanmerking komen voor het eerste elf tal, zijn achtereenvolgens: M. Ipren- burg, A. Velthuizen, J. v. d. Wetering, B. Veenvliet, P. v. d. Grift, J. v. Schaik, J. v. d. Berg, G. van 't Voort, W. Vlaan deren, C van Manen, G. Eikelenkamp, G. van Veldhuizen en R. Donselaar. In de 3e klasse B speelt Valleivogels tegen de volgende elftallen: Advendo '57, Hees, Kulans, NSVS, Scherpenzeel, Sportclub Rhenen en Valkenheide. DAMNIEUWS Uitslagen van de maandagavond in het verenigingsgebouw aan de Molen weg gespeelde onderlinge competitie door de S.D.V.: I. Stuivenberg N. Wallet C. v. d. Peppel M. Inkenhaag A. van Dusschoten J. Jansen J. C. Bakker R. Bakker02 D. J. Iprenburg W. van Setten 20 G. Jansen W. van Schaik- J. Visser B. Valkenburg Huisdammers: B. van Kampen P. de Jonge. A. Stuivenberg Joh. van Setten J. v. d. Vliert C. de Man A. Stuivenberg B. van Kampen D. Vlaanderen Joh. van Setten 2—0 0—2 2—0 2—0 2—0 2—0 2—0 2—0 2—0 0—2 Twee VZC-juniores, Wim van der Meer en Cel Slotboom, namen deel aan voor noemde wedstrijden. Wim van der Meer was het meest succesvol, want behalve dat hij de titel won op het nummer 50 m. schoolslag in de fantastische tijd van 36.0 sec., legde hij in een veld van bijna zestig deelnemers ook nog beslag op de derde plaats bij de borstcrawl. Zijn tijd over de 50 m. was 29.8 sec. Winnaar werd hier Geutjes van Neptunus Amersfoort in 29.3 sec. Cel Slotboom liet een tijd afdrukken van 31.2 sec. op dit nummer. De Neptuniaan Geutjes kwam nog een keer op het erepodium, doorda hij ook de rugslag won: 33.0 sec., een zeer goede tijd. Cel Slotboom noteerde op dit num mer: 37.4 sec. Dat Nederland over een blijkbaar on uitputtelijk reservoir beschikt aan zwem- meisjes van internationale klasse, bewees het Robben-meisje Hennie van der Vel den, die de 50 m. borstcrawl won in de fraaie tijd van 29.8 sec. SCHIETRESULTATEN Tijdens de maandagavond gehouden onderlinge wedstrijd door de leden van de Schietvereniging „Scherpenzeel" werden de volgende resultaten behaald: Geweer: G. J. de Joode 47, H. Be- rendse 46, A. van Dusschoten en H. Methorst 45, H. Valkenburg, H. Velt huizen, M. Berendse, A. Valkenburg en G. van Eist 44, J. Koudijs, C. Valken burg jr. en A. Wittenberg 43, J. van Eist 42, J. Overeem 41, A. Blanken 40. Petit carabine: A. van Dusschoten, M. Berendse, H. Valkenburg en C. Valkenburg jr. 46, J. Vermeulen en G. van Elst 45, A. Wittenberg 44, J. Koud- ys en P. Engelenburg 43, J. van Elst 43, H. Velthuizen 42, G. J. de Joode 41, J. Overeem en H. Methorst 40. NA OMKIJKEN AANRIJDEN EN DOORRIJDEN Op 50,boete of tien dagen hechtenis komt de 19-jarige metselaar J. B. uit Woudenberg het onbedachtzaam moment te staan tijdens een rit op de brommer in mei j.l. In gezelschap van andere jon gelui reed hij toen over de Zeisterweg en keek tamelijk langdurig om naar de ach ter hem rijdende kennissen. Daardoor be gon zijn bromfiets te slingeren; de metse laar botste tegen een Rotterdams echt paar op, dat rechts van hem reed. met ge volg dat de man, zekere H. v. W. kwam te vallen en vier weken huisarrest opliep. Vermoedelijk uit schrik wilde B. zich zonder meer uit de voeten maken. De echtgenote van de Rotterdammer zag nog kans hem naar zijn naam te vragen en toen beging de metselaar een tweede fout: hij gaf een valse naam op. Achteraf kwam de juiste toedracht toch aan het licht. Wegens de begane ver keersovertreding heeft B. reeds een geld boete plus negen maanden ontzegging van de rijbevoegdheid te pakken, hem door de kantonrechter opgelegd. Bovendien moest hij wegens doorrijden na aanrijding zonder zich te identificeren voor de Utrechtse politierechter terechtstaan, waar hij nog eens 50,of tien dagen hoorde eisen. Zijn raadsman, mr. v. Hoogenhuis, weet het gebeurde aan jeugdige onervarenheid van zijn cliënt. Daarmede bleek de rech ter het wel eens te zijn; hij veroordeelde B. conform de eis. (Speciale correspondentie) In een kleine lichte kamer speelt een Amerikaanse baby onschuldig met blokken, gekleurde ballen en sterren. Als het kind klaar Is, roept een jonge vrouw in een witte jas: Fantastisch! Twee minuten acht seconden. Hty zal naar de hogere af deling van de kleuterschool gaan." Op zesjarige leeftijd bevind hetzelfde jongetje zich opnieuw in een testbureau om te weten naar welke richting van de lagere school het moet. Als hij die achter de rug heeft zal hij domino's moeten leggen met een krnisje erop en verschillende meet kundige figuren moeten tekenen. Het antwoordformulier dat hij gebruikt wordt in een mechanische machine ge stoken en geeft aan of hij wel of niet geschikt is voor ingenieursstudies. In het bevestigende geval zal hij zelfs tegen wil en dank een ingenieursschool volgen en heeft hij eenmaal zijn diploma in zijn zak dan wordt hij weer naar een testbureau gestuurd alvorens hij ergens wordt aan genomen. Zo gaat het thans in Amerika waar iedereen getest wordt, zelfs baby-sitters en vuilophalers. Alleen presidenten, mi nisters en volksvertegenwoordigers mo gen hun werk doen zonder dat ze domino kunnen spelen. Er werden het vorige jaar 122 miljoen testformulieren verkocht aan het Amerikaanse onderwijs. Dat is 50 meer dan 1954. Dit betekent dat de leer lingen driemaal op een jaar zijn getest. Op gebied van handel en industrie zijn er 400.000 formulieren geleverd zowel aan banken als aan wasserijen om te oordelen over de bekwaamheid van de werknemer. Het leger alleen vondt dit jaar honderd twintig nieuwe soorten testen uit. Maar dat alles is nog maar een begin. Het vol gend jaar zullen 500.000 studenten psycho technisch onder handen worden genomen. Sinds enkele dagen kunnen de ouders in de grote warenhuizen voor hun kinde ren een complete uitrusting kopen van de perfecte psychanalist. Het betreft hier een doos waarin de kinderen een elemen tair boekje vinden voor de analyse van hun dromen, een lijst met psychiatrische termen en hun betekenis, een doosje snoepjes waarop staat „kalmerend" en aanwijzingen om de strijkplank van moe der te veranderen in een consultatiebed. Terecht begint men zich ongerust te maken over deze nieuwe nationale ziekte. Zelfs wasvrouwen en bordenwassers moe ten hun hoofden onder de psycho-tech nische valbijl steken, maar de ervaring heeft al geleerd dat zulks niet garandeert, dat het wasgoed witter wordt en het vaat werk langer leeft. Wat zou er van onze onafhankelijkheid terecht zijn gekomen als de vrijwilligers van Beston eerst pa pieren hadden moeten invullen en een proefje met blokkendozen hadden moeten afleggen?" aldus een blad uit Chicago. if 1,per advertentie Lm. 10 woorden, elk woord meer 10 cent Te koop aangeboden. Bouw terrein gelegen aan de Dorpsstraat te Renswoude. Brieven onder no 4921 aan het bureau van dit blad. Te koop 500 hennen W x H, tegen de leg. G. van Roekei, Zuiderkade 37, Ede. Tel. 2362. Te koop zware biggen. Be- rendsen, B. v. d. Boschstraat 49, Amerongen. Te koop z.g.a.n. kinderwa gen, wandelwagentje en box Jan van Nassaulaan 18, Vee nendaal. Aangeboden een Volkswagen 1952 i.g.st. Gelderland 2, Veenendaal. Tel. 2238. Bekwaam stoffeerder wil v. betrekking veranderen. Kennis van modern- en klassiek stoffeerwerk, te vens van woningstofferen. Brieven onder nr. 4927 aan het bur. v. d. blad. Aangeboden prima gebruikte en gegalvaniseerde golfpla ten, ook nieuwe en Dakvilt. W. van Harten, Nederwoud, Lunteren. Tel. 648. Gevraagd een zelfstandige werkster voor 2 halve dagen per week. Mevr. Molenkamp Eikenlaan 34, Veenendaal Tel. 3096. Te koop aangeb. z.g.a.n. te levisie- en radiotafel. Bea- trixstraat 47, Veenendaal. Aangeboden Fiat 600 van 1955 i.pr. st. 2250.-. W. A. Puijk, Herenstraat 54, Rhe nen, Tel. 468. Te koop 300 jonge hennen, W x H en 200 Reds. 4 mnd. oud. J. van Dijk, Maander- buurtweg 6, Ede. Te koop een Solex (motor nieuw). Jongensfiets leeftijd 8-12 jaar. Kinderfietszitje, kinderfilmtoestel met films. Ferd. Bolstraat 3, Veenen daal. Te koop wegens overcom pleet eikenhouten slaapka merameublement, 3 noten houten kroonlampen (6 arms) 3 kapstokken, traplopers, ta feltjes. hangklok, pendule, fornuiskachel merk Wuste, 1 haard merk „Etna", 2 pits gasstel, 2 p. electrische plaat etc. Parallelweg 30, Veenen daal. Te koop aangeboden gebr. radiotoestellen, in pr. staat vanaf 35.-. R. van Laar, Radiohandel, Cuneralaan 8, Rhenen. Gevr. huishoudelijke hulp voor dag en nacht. Otterlo- seweg 20, Ede. Te huur gemeubileerde ka mers zonder pension. Den nenlaan 11, Veenendaal. Te koop aangeboden motor carrier J.L.O. 120 c.c. in zeer goede staat, de Wetlaan 34, Zeist. Te koop bakfiets i.z.g.st olie handel R. v. Mourik, Rijks- str. 75, Tel. 301, Elst. Te koop zoete bloemee van 20 en 30 cent per kg. Moes appels van 15 cent per kg. en stoofperen van 10 cent en 15 cent per kg. Gebr. van Dol- deren.Friesesteeg 15, Achter berg, Tel. 554. Te koop jonge spaniel met papieren, 10 weken oud. Te bevragen Rembrandtpark 4*. Veenendaal. Te koop witte trouwjapon, maat 42-44, geheel compleet. Te bevragen iedere avond v. 6-8 uur. Stationsstraat 16, Veenendaal. Te koop een haard Beckers 60. Govert Flinckstraat 27, Veenendaal. Te koop nieuwe bandrecor der met snoeren, microfoon en 6 banden, compleet f 250.- Voor 19 u. Jan van Nassau laan 4*. Veenendaal. Te koop woonhuis met tuin Sav. Lohmanstraat. Moge lijkheid spoedig leeg te aan vaarden niet uitgesloten. Br. onder nr. 4923 aan het bur. van dit blad. Te koop bakfiets met grote laadbak in uitstekende staat. 125.-. Fa. B. van de Bosch, Hoogstraat 9, Tel. 2292, Vee nendaal. Te koop prima Jaarsma haard. Tevens jongensfiets leeft. 8-10 jaar. Boslaan 135, Veenendaal. Aangeboden demonstratie Marklin locomotief 3004 29,75. Nieuwe Mërklinloc 3004 39,50, kruiswissel Mërklin v. 30,- voor 20,75 nieuw overweg Marklin 7057 nieuw van 48.50 v. f34.50. Fa. B. van de Bosch, Hoog straat 9, Veenendaal, Tel. 2292. Pracht kinderwagen te koop Eng. model kleur wit. G. Flinckstraat 44, Veenendaal. Te koop Goudreinetten, dub bele Franse Bellefleur's. Te vens hand- en stoofperen o. a. Negibons en winterjannen Alles v.a. 10 cent per kg. G. Rouw, Cuneraweg 129, Ach terberg. Aangeboden flat voor arbei derswoning in centrum van Veenendaal. Brieven onder nr. 4925 aan het bur. van dit blad. Gevraagd een gestoffeerde kamer voor kraamverzorg ster in Veenendaal. Brieven onder nr. 4926 aan het bur. van dit blad. Te koop een 2 kleurige keu rige kinderwagen. W. C. Beeremanstraat 13, Veenen daal. Aangeboden uitneembaar houten huisje, bevattende kamer, slaapkamer, keuken en serre. Geschikt voor jong gehuwden. Te bevr. na 6 u. Prunuslaan 8, tel. 669, Rhe nen. Te koop witte trouwjapon, maat 42, met toebehoren en 2 motorhelmen. Oude Vee- nendaalseweg 108, Rhenen. Te koop kalkoenen. Ook rui len voor duiven, krielkip pen, konijnen, parelhoenders. G. G. Schot, Stationsstraat 131, Veenendaal. Rijwielen te huur, per uur, per dag, per week en per maand. Rijwielstalling „De Klomp", tel. 241. De Klomp. Plak-Plastic-Nelonzolen en hakken, enz. Leder, Fourni turen. Mach. Schoenmakerij, Valkenburg, Gortstraat 38, Veenendaal. Financieringen van: Auto's, motoren, bromfietsen machi nes enz. Verzorgt voor u voordelig het Assurantie kantoor Brouwer, Kanaal- weg 2, Veenendaal, tel. 2918. Te huur 2 Renault Dauphi- nes, nieuw en 1 Fiat, tel 3168 All risk verz. G. Hardeman, Mulderslaan, Veenendaal. Te huur 3 nieuwe Renault Dauphines waarvan één 1958 en drie 1959-ers. Te bevra gen G. van Wakeren, Jan van Goijenstraat 27, Veenen daal, Tel. 2949. Vebotex levert 't 'm. Kerke- wijk 37, Tel. 2730, Veenen daal. Hout voor uw rustiek tuin hek koopt u natuurlijk bi] L. van den Bosch, Geerse- weg 38, tel. 3014, Veenen daal. De beste golfplaten zowel hoge als lage golf, koopt u bij L. van den Bosch, Geer- seweg 38, tel. 3014, Veenen daal. Te koop 6 weekse Pincher. Valleistraat 121, Veenendaal. Te koop prima werkhit, zeer mak, 10 jaar oud. T. Vlot, Zandweg 1. Leersum. Te koop 1 toom beste biggen bij M. v. Heerikhuizen, On derweg 4, bij 't dijkje, Eder- Te koop prima B.S.A., 250 c.c., als nieuw. Ook genegen te ruilen voor bromfiets. Zuiderkade 20, Geld. Vee nendaal. Te koop witte trouwjapon, maat 38. Bevragen Vallei straat 111, Veenendaal. Te koop 2 drachtige gelten. M. van Brenk, Boveneindse- straat Kesteren, Tel. 08886- 282. Te koop old finisch bank stel met aangebouwd kastje, tegen elk aannemelijk bod. Leinweberstraat 74, Veenen daal. Te koop mooie sportfiets, in prima staat. Eenvoudlaan 38, Veenendaal. Te koop appels en peren. E. van Oort, Weteringsteeg 4, Achterberg. Aangeboden net kosthuis. Brieven onder nr. 4924 aan het bur. van dit blad. Uw .Prutswinkel' is Vebotex Kerkewijk 37, tel. 2730. Vee nendaal. De grootste sortering vuren hout vindt u bij L. van den Bosch, Geerseweg 38, tel 3014 Veenendaal. Te huur Renault Dauphine 1958. All risk verz. J. W. Drost, Boslaan 15, tel. 3364, Veenendaal. Sport en gewone merk da mes- of herenrijwielen in kleuren, iets beschadigd 149,-. Kinderrijwielen v.a. 55,-. Wasmachines vanaf 149,-. Centrifuges vanaf 175,-. Tevens wasmachine en centrifuge verhuur, per uur en per dag. N. van Ek, Pr. Bernhardlaan 1 Veenen daal. tel. 2533. DE VALK sinds 1834 Che misch reinigen. Depót J. Budding, Nieuweweg 66. tel. 3392. Schoonmaaktijd schoorsteen vegen zonder stof te ver oorzaken. Voor Rhenen. Veenendaal en omstreken. Fa. R. A. van Stokkum. Wil- helminastraat 34. Rhenen. Glas in uw haarddeur. Laat het er nu inzetten. Binnen 48 uur klaar. Fa. Fr. Diepe veen, Hoofdstraat 29, Vee nendaal. Voor al uw verzekeringen, hypotheken en financierin gen naar T. de Man, Patri moniumlaan 2 bis, Veenen daal. Laat door ons uw schoor steen vegen. Schoonmaak bedrijf en schoorsteenvegerij G. van Barneveld, Boslaan 62, Veenendaal. Wasmachines direkt van fa briek 60,- of 103.- voor deel Centrifuges v.a. f 145.-. Prima service. Vraagt de monstratie. Postbus 24, Zwijndrecht. Weer grote sortering ge kleurde Eeka b.h.'s ontvan gen vanaf 3.45. Ant. Ach- terberg, Veenendaal-Z. Glas in lood, panelen voor suitedeuren in moderne uit voering maakt voor u. Han delsvereniging Zimmerman Sc Zn., Sandbrinkstraat 1 (bij Postkantoor), Veenendaal. Nylons met of zonder naad 1.98 per paar. Ant. Ach terberg, Veenendaal-Z. Vanaf heden weer verkrijg baar bruine carbolineum, koolteer, groene carbolineum mat en glans. Prima kwali teit, concurrerende prijzen. J. Kool, Holleweg 4, Veenen daal. Tel. 2463. De beste gebruikte meube len enz. koopt men nog steeds het voordeligst bij M. ,'lastuin, Nieuweweg 60, Tel. 3052, Veenendaal. Voor verhuur van stoelen, dissen en serviesgoed naar Dirk van Asselt, Dennenlaan 38, tel. 3015 en G. Gerritsen, Julianastr. 81, tel. 2691. Alles gratis thuisbezorgd. Meubeltoonzalen v. J. Kreu- ger zijn Stationsweg 337-379. Scherpenzeel. tel. K 3497-215 In- en verkoop en inruiling nieuwe en gebruikte meube len. w.o. huiskamers, slaap kamers, dressoirs, buffets, tafels, stoelen, ledikanten, sDiralen, vaste vloerbedek kingen en cocoslopers enz Pracht collectie bedden. d«- slaaDkamers. bureaus enz Komt u eens kiiken. er U kens, vloerkleden, stalen allicht wat voor u bil in alle Driizen. (opgericht door een aantal belangrijke binnen- en buitenlandse textielbedrijven) die belast zal worden met correspondentie en administratief organisatorische werkzaamheden. Eisen Middelbare schoolopleiding. Practische kennis van de moderne talen strekt tot aanbeveling. Leeftyd ca. 25 jaar. Eisen Diploma Mulo, Machineschrijven en Stenografie Nederlands. Kennis van de Engelse taal strekt tot aanbeveling. die belast zal worden met controle-werkzaam heden van het produktie-proces. Ervaring op het gebied van rubber, textiel of plastic strekt tot aanbeveling. Eisen Mulo-opleiding of 3-jarige H.B.S., Di ploma Kon. Ned. Chemische Vereniging I of geiykwaardige opleiding. Eigenhandig geschreven sollicitaties te richten aan Hollantor N.V. - Postbus 45 - Veenendaal

De Vallei | 1959 | | pagina 4