DE VALLEI w)U Dovo bracht liet niet verder dan een 3-1 nederlaag Verjongd VRC kon het niet redden tegen Go Ahead Eerste competitiewedstrijd van Scherpenzeel een groot succes Een vrouw met twee linkerhanden Voor de Jeugd Veeneiidaal won in Cnlemborg de laatste oefenwedstrijd tegen Vriendenschaar Voor de competitie wonnen alleen Merino's en Triangelboys GVW verloor van sterker IJsselmeervogels Triangelboys won in derby van S.V. Panter Merino's behaalde volle winst tegen WOO uit Utrecht Advendo versloeg Kulan met 4-2 FEUILLETON DOOR TOM LODEWIJK In laatste zes minuten drie doelpunten „Rhenus" opende competitie met slechte wedstrijd Spannende wedstrijden van Poseidon SKF gaat starten Een dagje „uit" Wie wil scheidsrechter worden HOE ROLDE DE VOETBAL IN HET WEEKEIND De eerste competitiewedstrijden in het nieuwe seizoen zjjn voor de Veenendaal- se clubs niet bepaald een succes gewor den. Er waren maar twee ploegen die het GVW starte zaterdag met liefst vier invallers tegen het sterke IJsselmeer vogels uit Spakenburg. Reeds bij het begin was al te zien, dat de Veenendalers het heel moeilijk zouden krijgen. De gasten hadden meer lichaams- beheersing en speelden in een vlotter tempo. De Veenendalers konden er door invallers en daardoor enkele wijzigin gen in het elftal maar slecht inkomen. Er was te weinig verband in de ploeg om gevaarlijk te worden. Alleen de halfspe- lers kwamen tot normale prestaties, ter wijl Hoedeman, met wat meer hulp van zijn medespelers ook nog wel tot daden had kunnen komen. Toch hielden de Buurtlaanbewoners zij het dan door soms keurig optreden van doelman v. d. Pavert het doel nog 20 minuten schoon. Toen de score echter eenmaal geopend werd, was het door foutjes in de verdediging en grote acti viteit van de linkervleugel der gasten, in een ogenblik tijds 0—3. Tot aan de rust kregen de Spakenbur gers nog enkele goede scoringskansen, afgewisseld met een spaarzame uitval der thuisclub, maar gedoelpunt werd er toch niet meer. Na de hervatting ging het de Veenen dalers wel iets beter af. Er kwam meer verband in de ploeg en er ontstonden zelfs zo nu en dan redelijke kansen om de achterstand te verkleinen, maar de juiste afwerking was zoek. Nadat v. d. Pavert nog een zeker schijnend doelpunt had voorkomen, was het in de 32ste minuut, dat de Spakenburgers aan alles een einde maakten en de stand op 04 brachten. Zo leed GVW door pech met spelers die in militaire dienst vertoeven, in de eerste competitiwedstrijd in de derde klasse een gevoelige nederlaag. tot winst konden brengen. Dat was in de eerste plaats Merino's, die een keurige 20 overwinning boekte op het Utrechtse VVOO, terwijl de Triangel Boys met 10 de plaatselijke ontmoeting tegen SV Pan ter won. Veenendaal deed het in de laat ste oefenwedstrijd niet slecht en wist het Culemborgse Vriendeschaar onder de duim te houden. De KNVB-clubs konden het geen van drieën tot winst brengen, Dovo verloor in Wezep met 31 van WHC, terwijl GVW, met een gehavend elftal tegen IJsselmeervogels, maar liefst een 20 nederlaag te incasseren kreeg. VGC kon het tegen Go-Ahead uit Kampen niet ver der brengen dan 12. In het afdelingsvoetbal verloor NSVS met 86 van Valleivogels, Kulan met 21 van Advendo en R.K. VUV leed een klei ne nederlaag tegen Hamersveld. De plaatselijke ontmoeting tussen Trian gel Boys en S.V. Panter, is een allerzins sportieve strijd geworden, wat natuurlijk een winstpunt op zichzelf genoemd kan worden. Het vertoonde voetbal was ech ter van zeer matig gehalte. Na een gelijk opgaand begin, kwam Panter er beter in, maar veel verder dan een vrije kans voor Sas, die hem trouwens door een Tr. Boys achterspeler ontnomen werd, kwam het toch niet. Ook de daarvoor toegestane vrije trap leverde niets op. De rust ging dan ook in met een dubbel blanke stand. Na de hervatting werd Tr. Boys ge leidelijk aan sterker, wat hun in het eer ste half uur een doelpunt opleverde, toen de Panterverdediging bleef staan voor buitenspel, waarop de scheidsrechter ech ter niet reageerde 1—0. In het laatste kwartier kwamen de Pantermensen weer in de meerderheid, maar enkele goede scoringskansen, die toen ontstonden, wer den verijdeld door de in behoorlijke vorm zijnde doelman Slotboom. Zo eindigde de ze wedstrijd in een 10 overwinning voor Triangel Boys, hoewel een gelijk spel de verhouding waarschijnlijk beter weerge geven had. Dovo heeft de competitie niet best in gezet. Met liefst 31 gingen zij in Wezep tegen WHC ten onder. Een nederlaag die in feite helemaal niet nodig geweest is, want in de eerste helft was het over wegend Dovo dat in de aanval ging. Na de rust ging men echter de opstelling wijzigen en waren de Veenendalers ner gens meer te vinden, waardoor de neder laag een feit werd. Het waren de Veenendalers die na een kwartier spelen met een heel gelukkig doelpunt de leiding namen. Bij een voor zet van v. Hal, die overigens zijn dag niet bleek te hebben, trapte een der achter spelers van Wezep in eigen doel 01. Tot de rust konden de rood-witten deze voorsprong gemakkelijk handhaven en bleef zodoende de sterkere ploeg. Na de rust werd het spel wat harder en kon Dovo er helemaal niet meer tegen op. Zij misten alle verband uit hun ploeg waardoor het tempo steeds meer afzakte. Toch wisten zij met kunst en vliegwerk hun voorsprong tot de 20ste minuut te behouden. Daarna was het gebeurd. Uit een vrije trap van minstens 25 meter af stand, werd de bal door de WHC rechts binnen tegen de paal geschoten, waarna de midvoor er meteen bij was om de par tijen op gelijke voet te brengen 1—1. Niet lang daarna werd het uit een scrimage zelfs 2—1. Dovo wijzigde toen haar opstelling. Jean Kroesbergen ging naar voren, terwijl v. d. Pol in de ver dediging een handje kwam helpen. Het resultaat was dat men nog onsamenhan gender ging spelen. Er moest echter nog een doelpunt bij komen. Dit kwam toen doelman Van Har- develd bij een uittrap in de grond trapte, waardoor de bal zacht naar WHC midvoor rolde, die met een klein tikje de stand op 31 bracht. In de eerste competitiewedstryd van dit seizoen heeft Scherpenzeel kans gezien zjjn tegenstander, de club Achterveld, met 5-2 te verslaan. Tot zes minuten voor het einde was de stand 2-2, zodat vrijwel iedereen zich al verzoend had met een geljjk spel. Het liep echter anders af. Niet minder dan drie doelpunten werden in dit korte tijdsbestek door Scherpenzeel! aan de score toegevoegd. Zowel vriend als „vijand" stonden ver baasd van deze krachttoer. VRC moest met een, zij het dan kleine, nederlaag genoegen nemen. Zij maakten met hun sterk verjongde ploeg, tegen het nogal hardspelende Go Ahead maar heel weinig klaar. Het is dan ook voor een groot deel aan de prima kwaliteiten van doelman Van Kooten te danken, dat het bij 1—2 gebleven is. Bij de aanvang trokken de Kampenaren al gelijk ten aanval en wisten een behoor lijk overwicht te verkrijgen. De harde schoten die zij op het Veenendaalse doel afvuurden werden echter voorlopig een prooi voor de in prima vorm zijnde doel man v. Kooten. Een doelpunt kon echter niet uitblijven en in de 20ste minuut was het midvoor Kattenberg, die toch kans zag om v. Kooten te passeren 01. Ook de Veenendalers kwamen zo nu en dan wel tot de aanval, maar de voor hoede kon de Kampense verdediging maar weinig in gevaar brengen. Toch kwam VRC nog voor de rust op fortuin lijke wijze aan de gelijkmaker. De Kam per doelman greep mis op een ongevaar lijk schot van rechtsbuiten De Hartog, waarmee de stand weer gelijk werd 11. Ook na de hervatting ging er van de Veenendaalse aanval maar bitter weinig uit, zodat de robuste Go Ahead defensie het niet erg moeilijk gemaakt werd. In de 20ste minuut kwamen de gasten nogmaals aan de leiding. Het was nu linksbinnen Schenkel, die de bal van een Veenendaler gekregen te hebben, ineens inschoot 1—2. Eerst toen kwam VRC wat meer in de Het is de Merino's in de thuiswedstrijd tegen het Utrechtse VVOO gelukt, de vol le winst binnen te halen. Toch leek het er in de eerste helft helemaal niet op, dat de strijd in het voordeel van de Venendalers beslist zou worden. In deze periode wa ren de gasten aanzienlijk sterker en was het aan het goede spel van de achter hoede te danken, dat een achterstand voorkomen werd. Na de rust ging het beter. De Merino's trokken meteen ten aanval en hadden reeds in de tweede minuut succes. Het was Van Dijk, die van dichtbij inschoot maar de Utrechtse doelman kon de bal wegwerken, doch juist voor de voeten van v. Ommeren, die geen fout maakte en zijn club de leiding gaf 10. Merino's bleef sterker, maar te on samenhangend spel in de voorhoede stond voorshands meerdere doelpunten in de weg. Twee minuten voor tijd was het Van Dijk, die na goed voorbereidend spel ein delijk de zege veilig stelde 20. Het is een wedstrijd geweest met wei nig hoogtepunten. aanval en men dacht zelfs aan de gelijk maker, maar linksbuiten Jansen, in goede schietpositie staande, miste, waarbij de bal tegen de lat belandde. De voetbalclub Advendo '57 uit Eder- veen begon het prille seizoen met een mooie 42 overwinning op Kulan uit Vee nendaal. Deze overwinning kwam grotendeels tot stand door het goede spel van de Ederveen defensie, waarin Greuter en Snitselaar als back, maar vooral rechts half Van Beek de Kulan-aanvallen wei nig kans gaf. Kulan ging direct in het offensief, maar strandde op bovengenoemd trio, dat de pogingen van de SKF-ploeg in de kiem smoorde. Toch kon Kulan scoren toen stopper Ruiswijk wat zwak wegwerkte en Kulan dit foutje met een doelpunt bestrafte 01. Bij een doelworsteling voor het Kulan- doel wist Manyputty de bal over de lijn te werken 1—1. Advendo kwam er steeds beter in en zo kon Manyputty de zwart- witten de leiding bezorgen 21. Nog voor de rust zorgde midvoor Spies met een mooi doelpunt voor 31. Na de hervatting toonde Kulan zich weer sterk aanvallend. De Veenendalers ondernamen een serie aanvallen op het doel van Advendo. Men moest toestaan dat Henzen de achterstand tot 32 ver kleinde. Na 25 minuten trok middenvoor Spies er echter tussenuit en kwam oog in oog met de Kulan-keeper. Hij omspeelde listig deze doelman en wipte de bal in het net 4—2. Na dit doelpunt gaf Kulan zich prak tisch gewonnen en domineerde Advendo tot het eindsignaal hoewel er verder geen doelpunten meer kwamen. Zaterdag a.s. speelt Advendo weer een thuiswedstrijd tegen Hees uit Soest. Deze ploeg staat bekend als een forse en hard werkende ploeg, die voor geen klein ge- richtje vervaard is. Als Advendo het zelfde spelletje laat zien als in haar eer ste wedstrijd tegen Kulan kan zij ook dit treffen goed beëindigen. ETHERPIRATEN IN DE VAL Op zondag 6 september j.l. hebben opsporingsambtenaren van PTT in sa menwerking met de Rijkspolitie te Oost- en Westdongeradeel de klande- stiene zender „Tarzan" opgespoord en in beslag genomen. Proces-verbaal werd opgemaakt te gen de 22-jarige chauffeur-monteur H. D. te Oostmahorn (gemeente Oost- dongeradeel). (20) „Stil", zijn hand wees bevelend te rug, „geen zelfbeschuldigingen. Ik heb je maar laten tobben. En Annelies, ik moet het je zeggen, die avond had ik al lang thuis kunnen zijn, maar ik ben blijven biljarten, omdat ik geen zin had." „Hier in de bende te komen", glim lachte ze. Troost je maar jan, d'r was hier geen bende, want ik was lekker met Carel Maes op stap, de hele mid dag. En de kinderen waren toch uit, naar het MastbosZe sloeg haar ogen neer, haar handen krampten zich ineen. „Aha", zei Jan, „dus daór lig je nog over te tobben! Nou meisje, troost je maar. Je had gelijk dat je er uit trok, want ik trok er ook tussen uit. Maar allebei waren we goed mis weet je. Ik keek naar jou en jij keek naar mij, en we waren vastbesloten te zorgen dat we ieder aan onze trek zouden komen. Maar dat we samen alléén maar had den te kijken naar onze kinderen, naar ons gezin, dat kwam niet in ons op. Nee, Annelies, als er fouten gemaakt zijn, ben ik minstens even schuldig als jij. Maar ik wil daar niet over praten. Ik ben veel te blij." „Blij?" vroeg ze. „Ja. Blij. Ruthje hebben we weer terug en die lieve schat is weer zo fris als een hoentje. En we hebben Jan en Els. En ik hebjou. Eerlijk gezegd, geloof ik dat ik nog nooit zo van je heb gehouden als op dit ogenblik." Annelies en haar ogen begonnen te stralen. „Hoezo?" „Ik wist het al eerdertoen ik je stem hoorde door de telefoon. En nu, Jan Belders, al die mooie praatjes en die liefdesverklaringen, het zet alle maal geen zoden aan de dijk. Als je werkelijk nog 'n beetje van me houdt en als je werkelijk wat voor me doen Voordat de wedstrijd een aanvang nam, werd een minuut stilte in acht genomen voor dhr. K. Lotsy die vorige week on verwacht is overleden. Voor de doelman Bebingk, die in prima vorm was, was er al gauw werk aan de winkel. Een vliegend schot van de Ach- terveld-midvoor stopte hij op sublieme wijze. Aan de andere kant schoot Over- Rhenus heeft in de competitie een slechte start gemaakt. Het talrijke pu bliek zag een matte wedstrijd tegen Rens- woude, dat met 01 won. Van begin tot einde bleven de gast heren op Candia ver beneden hun kun nen. Er zaten verschillende hiaten in de ploeg, waarin veel oud-gedienden waren opgesteld. Slechts in de laatste minuut was er sprake van enig aanvallend spel, doch doelpunten kwamen er niet uit. Renswoude was wel iets sterker, doch hoewel het Rhenus-doel doorlopend on der zware druk stond, kon de voorhoede van de gasten het al evenmin tot die af werking brengen, die doelpunten zou op leveren. - Tot aan de rust was er steeds datzelfde spelbeeld. Rhenus trachtte over links tot de aanval te komen, doch liep daar steeds vast en Renswoude stond telken male voor het Rhenus-doel zonder succes. Eén minuut vóór de thee kreeg doelman Ter Burg een hard schot op doel, dat hij met één hand onschadelijk kon maken. Het enige spectaculaire staaltje van de Rhenus-keeper. Nadat Renswoude een klein half uur in de tweede helft opnieuw getracht had haar veldmeerderheid in een doelpunt om te zetten, gelukte dit in de vijfentwinstig- ste minuut, door slecht wegwerken van de Rhenus-achterhoede 01. In de laatste fase van de wedstrijd pro beerde Rhenus nog tot een tegenpunt te komen, doch behoudens een enkele aan val van betekenis, waaronder een vrije trap van Tollenaar op de rand van het grote hok, bleef het spel zeer zwak en was er van behoorlijk plaatsen geen sprake. De 01 uitslag geeft de verhouding vrij goed weer. wilt, zorg dan dat ik nog zo'n kop koffie krijgt!" „Zoals uwe excellentie beveelt", grinnikte Jan en liep fluitend naar de keuken. En een paar dagen later zaten Jan en wachtmeester Verkaik samen in 't groepsbureau, gebogen over een stuk papier met cijfers. „Kijk es meneer", zei Verkaik, „dat terrein, dat krijgen we voor een krats. Maar die wippen en schommels en zo'n klimgeschiedenis, en dan de draaimolen natuurlijk, dat kost heel wat." „Hoeveel heb jullie nou opgehaald?" vroeg Jan. „Hier hebt u de lijst", antwoordde Verkaik en Jan keek naar de lijst van de speeltuinvereniging „Kindervreug de", zag zijn eigen tientje staan. „Zo", zei hij, „en hoeveel komen jullie te kort?" „Nog vijfhonderd gulden", antwoord de Verkaik. „Als je nou vóór die tien van mij een vijf zet", suggereerde Jan en zijn ogen lachten, „ben je d'r dan uit?" „Tja", zuchtte Verkaik ongelovig, Onder leiding van badmeester A. v. d. Berg en in tegenwoordigheid van burge meester mr. C .P. Hoytema van Konij nenburg en de secretaris B. v. d. Brink, alsmede veie belangstellenden, werden donderdagavond in het gemeentelijke zwembad aan de Willaerlaan door de le den van de zwemvereniging „Poseidon" wedstrijden gehouden om het clubkam pioenschap. De wedstrijden hadden een vlot en spannend verloop. De uitslagen waren als volgt: 25 m schoolslag meisjes: 1. Greta Man- dersloot; 2. Adri v. d. Broek; 3. Rineke van Egmond; 4. Cobi Valkenburg; 5. Ineke Rebergen. 50 m schoolslag meisjes: 1. Corrie v. d. Wetering; 2. Corrie Methorst; 3. Bep Val kenburg; 4. Wijnie van Engelenhoven. 50 m rugslag meisjes: 1. Leneke Bud- dingh; 2. Ria v. d. Gijs; 3. Adri v. d. Broek; 4. Cobi Valkenburg. 25 m schoolslag meisjes: 1. Mineke Blan ken; 2. Jeanne Schouten; 3. Leneke Bud- dingh; 4. Jenneke Methorst. 25 m vrije slag meisjes: 1. Adri v. d. Broek; 2. Greta Mandersloot; 3. Ineke Re- bergen; 4. Rieneke van Egmond; 5. Cobi Valkenburg. 50 m rugslag meisjes: 1. Hannie Over- eem; 2. Kitty van Gemert. 50 m schoolslag jongens: 1. Jan Aarsen; 2. Bas Ritmeester; 3. Kees van Baaren. 50 m schoolslag jongens: 1. Rudi Si mons; 2. Jaap van Ekris; 3. Jaap de Greef. 50 m vrije slag meisjes: 1. Hannie Over een; 2. Mieneke Verwey; 3. Kitty van Gemert. 50 m vrije slag jongens: 1. Bas Ritmees ter; 2. Fer. Rummenie; 3. Jan Aarsen. 50 m rugslag heren: 1. Harry van Ge mert; 2. Hans van Bruggen; 3. Han Over- eem. 50 m vrije slag jongens: 1. Rudi Simons; 2. Kees van Baaren; 3. Jaap de Greef. 100 m schoolslag heren: 1. Wim Schim mel; 2. Peter Stants. 50 m rugslag jongens: 1. Bas Ritmeester; 2. Jaap de GGreef; 3. Jan Aarsen; 4. Kees van Baaren. 100 m vrije slag heren: 1. Hans van Bruggen; 2. Harry van Gemert; 3. Bas Ritmeester. Door de voorzitter van „Poseidon", de heer J. Valkenburg, werden de prijzen uitgereikt. eem, vrij voor het doel staande, naast maar even later ontstond toch het eerste Scherpenzeelse doelpunt. Het was Becker die uit een scrimage voor het Achterveld doel het vonnis voltrok. De gasten zetten alles op alles om de gelijkmaker tot stand te brengen, hetgeen hen al vrij gauw lukte. Doordat keeper Bebingk te ver uitliep en de bal via de lat weer het veld inrolde, kon Achter veld de gelijkmaker schoren, (1-1). Even later toen Achterveld een prach tige aanval opbouwde en deze afronde met een hoge bal voor het Scherpenzeelse doel, moest Bebingk opnieuw zijn kwali teiten tonen, hetgeen hem uitstekend af ging. Na wat stuntelig combineren, vlotte eensklaps alles bij Scherpenzeel. De ach terhoede gaf een pass naar Renes die de bal doorgaf naar Rootselaar. Met een strak hard schot maakte hij er 2-1 van. Na de rust beoordeelde de achterhoede van Scherpenzeel een aanval van Achter veld verkeerd, wat Scherpenzeel de ge lijkmaker kostte. 2-2. Met deze stand werd naar het einde van de wedstrijd gespeeld. Maar toen, met nog zes minuten te spelen, gebeurde het. Van 15 meter afstand joeg Rootse laar de bal in de touwen 3-2. Even later was het 4-2, terwijl de in het nauw gedre ven verdediging van Achterveld een cor ner cadeau deed en Scherpenzeel er 5-2 van maakte. Een fantastisch slot van een sportieve wedstrijd. KORFBAL Ook het korfbalseizoen staat weer voor de deur en begint a.s. zaterdag 12 septem ber. SKF zal dit jaar met vier senioren en drie adspirantentwaalftallen deelne men. Het le twaalftal komt dit jaar voor het eerst uit in de eerste klasse van de Gooise en Utrechtse Korfbalbond terwijl ook het tweede twaalftal is gepromoveerd en nu in de 2e klasse zal spelen. Uit de adspiranten A-ploeg van vorig jaar is nu een 4e geformeerd dat met het derde in de 3e klasse speelt. Voor a.s. zaterdag zijn de volgende wedstrijden vastgesteld: SKF I—Altius II; SKF II—Altius IV; SKF III—Altius V; SKF B—SVMM A. Naar wij van de zijde van deze ver eniging vernamen bestaat er een tekort aan leden. Zowel senioren als adspiranten kunnen zich aanmelden. „dan kunnen we meteen beginnen en dan van het voorjaar de boel kant en klaar openen." „Nou", zei Jan, „dat moesten we dan maar doen. Ten eerste vind ik, dat ik jullie wel wat schuldig ben, jullie in Maarnveld, voortoen „Da's onzin", wees Verkaik af, „dat was toch gewoon? Zoiets doe je voor elkaar." „Juist daarom. En daarbij moeten de kinderen een speelgelegenheid hebben, zodat ze minder kans lopen in 't Mast bos te verdwalen, vind je niet?" „Tja", grinnikte Verkaik, „dat is nou zoals ze zeggen: als de ene hand de andere wast, worden ze beide schoon. „Mooi." Jan stond tevreden op. „Ik zal je een chèque sturen, want ik heb die vijfhonderd piek niet in mijn zak." Het was voorjaar. Vlaggen wapperden op het terrein bij de Bosweg, waar met grote letters „Kindervreugde" stond boven de in gang van de nieuwe speeltuin. Zilver- blinkend stonden daar de werktuigen, schoon geel zand lag nog onberoerd in de zandbak. Op de tegels stond de kin derschaar van Maarnveld, allemaal met Verschijnt als bijlage van het streekblad „De Vallei" onder redactie v. tante Jos Correspondentie te richten aan tante Jos, per adres: ƒ1. Parallelweg 10 Veenendaal c^jC Beste jongens en meisjes, In de eerste plaats wil ik jullie iets vertellen over onze Nelis van Dam in Eist. Wel, wel, wat hebben jullie Nelis, zijn ouders, zuster Terwey die hem verpleegt en ook mij een grote verrassing bezorgd door Nelis zo veel kaarten en speelgoed te sturen! Boeken, puzzels, spelletjes, van alles was er bij. Jullie hebben je echt vrienden en vriendinnen van Nelis ge toond! Zonder nu de anderen te kort te doen, wil ik in het bijzonder nog de aandacht vestigen op het werk van twee meisjes, Tinie van Luntercn en Alle van Benne- kom, die samen, door huis aan huis te bellen en te vragen om eën gift, in twee dagen dertig gulden bijeen brachten en dit aan Nelis gaven. Deze foto toont jul lie de twee meisjes. Tinie van Lunteren en Alie van Benne- kom die samen 30.— büeen verzamel den voor Nelis van Dam in Eist. Namens Nelis en zi'n ouders, dank ik allen die iets voor Nelis deden, in welke vorm ook. Nelis heeft het nu verschrik kelijk druk, dat begrijpen jullie. Ver velen doet hij zich beslist niet meer. Kaarten kunnen jullie te allen tijde nog sturen aan: Nelis van Dam, Driftweg 7, Eist (U.). Tante Jos WIE VIEREN HUN VERJAARDAG? 9 sept. Jannie v. Nieuw-Amerongen 10 99 Willy v. Beek 10 99 Elsje Voerman 12 Ina Bouman, Rhenen 12 99 Rijk v. d. Scheur 14 99 Engelien v. d. Bovenkamp 16 99 Jan v. d. Hoef 16 99 Hermien Ariesen Gefeliciteerd! OPLOSSING RAADSELS VORIGE WEEK I. Vreeswijk Deventer Rotterdam Wassenaar Susteren Zand- voort. II. Worm er veer. Wormeveer. III. Lot eeuw elf Uden wol Eist nar berm Els kuil Leeuwenbek. I. Haan maan laan Daan Zaan. II. Koe kalf. III. Zeis mees mast boot drie peer naam zestien. CORRESPONDENTIE Beste Nelis, Fijn dat ze je allemaal zo goed be dacht hebben. Ik hoorde dat je ook kaar ten weer terug wilt sturen, maar jongen, dat lijkt me een ontzettend werk en bijna niet te doen. Je zou er een hele fles inkt op verschrijven! Ik hoorde ook dat jij zo'n geduldige pa tiënt bent en dankbaar voor alles wat je ouders, je broertje en zus voor je doen. Nu, dan geloof ik dat jij de flinkste bent van al m'n „krantneven". Nelis ik wens je nog veel genoegen met alles wat je kreeg en de hartelijke groeten van Tante Jos Beste jongens en meisjes, Het is bijna niet te geloven maar een van onze nichten, Janny Hol, Buurtlaan 32 West in Gelders-Veenendaal, heeft voor Nelis van Dam in Eist op haar een tje een bedrag van 40.30 gecollecteerd. Het bedrag is inmiddels aan Nelis over handigd en je kunt er van verzekerd zijn Janny, dat hij enorm dankbaar is. Een woord van hulde aan de kranige een ballonnetje in de hand. Jan zocht naar zijn spruiten. Daar stond jonge Jan, een beetje met zijn houding verlegen, want eigenlijk vond hij zich al te groot voor dit grut. Elsje stak uitdagend haar tong naar hem uit. Blijk van liefde, wist hij grinnikend. En heel aandachtig omhoog kijkend naar haar ballonnetje, de ogen groot en de zon op haar haren, stond daar Ruthje, de benjamin, trots op haar prachtige witte strik. Hij stootte Annelies aan. „Ze ziet ons niet eens", zei hij. Naast hem glimlachte mevrouw Verhaar. „Ze is helemaal weg", fluisterde ze. De burgemeester hield een speech, dankte de goede gevers die dit hadden mogelijk gemaakt. Wachtmeester Ver kaik knipoogde naar Jan. En toen gin gen de ballonnen de lucht in. De kin deren juichten en joelden en stormden toen af op de grote houten tafels, waar limonade en vulkoeken wachtten. „Nou mevrouw", zei de vrouw van melkboer Maartense tot Annelies, „als u nou inschenkt, zal ik ronddelen." „Vooruit dan maar", antwoordde Annelies en goot uit de grote karaf het r- AM V1 /li Janny die deze daad van naastenliefde heeft getoond! Je Tante Jos. UITSLAG VAN ONZE RAADSEL WEDSTRIJD De bal van de groep „ouderen" gaat naar Anneke van Dijk, Stationssingel 32, Veenendaal. De bal van de groep „jonge ren" gaat naar Appie en Alie Kranen burg, Boslaan 48, Veenendaal, die samen de oplossing inzonden. Alle drie van harte gefeliciteerd hoor! Jullie kunnen de bal afhalen aan het bureau van de „Vallei", Parallelweg 10. Willen jullie er om denken, wanneer je raadsels over de post inzendt, de brief voldoende te frankeren? Een postzegel van 12 ct. moet er op. Beste Gerda Scholten, Ook jij van harte welkom in onze kring, al woon je helemaal in Kampen. De raadsels waren goed opgelost, maar er is er altijd maar één die een prijs kan win nen in elke groep. Schrijf je nu eens een briefje? Dag hoor! T. J. OPLOSSING VAN DE WEDSTRIJD I. kolf ober Levi fris. II. Baarn baars paars. III. a Ada of Ina Sleen adelaar Frans kat r. I. bij. II. sap cel hak Ida of Ina lat dakeik rat schilder. III. Piet niet beschuit lachten uit kwaad gaat mankeren leren Piet benen verdwenen. ZILVERPAPIERACTIE Van Jan van Wijk en Gerard ter Horst hebben we weer zilverpapier ontvangen voor de blinden. Hartelijk dank! Ze liepen samen op de hei, Pa, moe en hun drie spruiten. Ze waren saam een dagje uit, En liepen heerlijk buiten. De weg was lang, de hei was droog, Fel brandde weer de zon. Geen schaduw was er op de weg. Waar men eens rusten kon. Pa wreef geducht zijn kale bol, Het zweet liep langs zijn kaken. En moe moest haast bij elke stap Een zucht van moeheid slaken. „Och," zei ze, „was ik toch maar thuis, Dan zat ik in de tuin. Het water lekt mij als een beek Van boven van mijn kruin." De kleine Karei jankte steeds: „O pa, ik ben zo moe, Ik wil hier rusten in de hei Loop nou niet verder, toe." Maar pa liep zonder antwoord door. De hei was kokend heet. Terwijl geen wolkje af en toe Eens voor de zon langs gleed. De limonadefles was leeg. Men smachtte van de dorst, Want in de middagpauze at Men brood met leverworst. Pa zei: „Daar ginds zie ik de weg, Ik voel geen benen meer. Ik zoek een schaduwplekje op, Daar rol ik dadelijk neer." De and'ren knikten maar van ja, Te moe om nog te spreken En met verlangen in hun blik Werd naar die weg gekeken. Ineens riep Jan: „Hoera, hoera, Wat zie 'k daarginder staan? Verdraaid, het is een ijscoman, Ons smachten is gedaan." Hoe moe ook het gezelschap was, Hoe zwaar ook in de benen, Toen men de ijscoman zag, Was al het leed verdwenen. Ze holden samen naar de weg, Een lust om het te zien, En pa riep luidkeels, al van ver: „Hallo zeg, vijf van tien!" doende deelname de cursus gelijktijdig te Amersfoort, Hilversum en Utrecht zal worden gehouden. Evenals voorgaande jaren, zal ook dit jaar door de Scheidsrechterscommissie van de KNVB, afd. Utrecht, een oplei dingscursus voor scheidsrechters worden georganiseerd. Gezien de vrij beperkte omvang van het zaterdag- tot het zondagvoetbal, die nen kandidaten ook voor het leiden van wedstrijden op zondag beschikbaar te zijn. Personen, die de leeftijd van 35 jaar niet beduidend hebben overschreden en niet jonger dan 18 jaar zijn, kunnen zich voor het volgen van deze cursus tot 18 september a.s. aanmelden bij de afde lingsadministratie: Biltstraat 194, Utrecht. Vooral op de zuid- en oosthoek van het gebied van de afdeling (Rhenen, Veenen- I daal en de Veluwe) wordt een dringend beroep gedaan, geschikte personen voor deze cursus te animeren. water in de glazen met siroop. Jan stond naast Henk Beeremans, z'n directeur. „Moet je onze vrouwen zien", zei Beeremans. „Bets kan het haast niet aan met die vulkoeken, zie je dat? En Annelies is in drukke con ferentie met vrouw Maartense en Ver kaikzeker geen limonade genoeg voor die hele troep." „Dan doen ze er maar water bij", zei Jan, „de kraan is geduldig. Van water gesproken, ze hebben het nou toch druk genoeg, zouden wij niet even in „Het Wapen". „Goed idee", vond Henk, „moeten we de vrouwen „Wel nee", lachte Jan, „die hebben het veel te druk. Moet je Annelies in actie zien. Ze regeert die hele troep, samen met vrouw Maartense, zie je dat?" „Nou", zei Henk bewonderend, en er kroop een plotselinge hartelijkheid in zijn stem. Want hij wist er alles van en hij had z'n zorgen gehad om Jan en om Annelies. „Kerel, je mag praten wat je wilt, maar je hebt een vrouw met twee rechterhanden!" EINDE

De Vallei | 1959 | | pagina 4