LEXINGTON LEXINGTON PLASTI COLO R verander eens van KLEUR ascot Verlaagde prijzen! N.V. DRV CLEARING EXPRESS Moeder rb?eS PRIJSVRAAG f4. f6. f8. 0.90 1.00 1.50 SYSTEEM „SOLVENT BAD" 0.65 2.75 Bezweken voor de verleiding ZENUWRUST Pracht handen „Forellen" in Rhenen vierden feest in bad Ouwehand Fijne Dessert 19° Rood-Merk l62 Paars-merk l42 KORBAN TWEEDE BLAD „DE VALLEI" VRIJDAG 11 SEPTEMBER 1959 Nr. 72 "★BABYDERMSfÊ Lexi maakt bekend de PRIJSWINNAARS van de maand augustus een vliegreis mei onze nationale luchtvaartmaatschappij de KLM naar- en een t O-daags verblijf in NEW YORK met algehele verzorging voor twee personen from America's Best Tobaccos Schietwedstrijd om de Ritmeester beker Aantrekkelijk polotoernooi tot besluit van seizoen SCHERPENZEEL Voor de boer Een opstelwedstrijd voor plattelandsjongeren Tube95ct Hamea-Gelei AMERONGEN speciale tijdelijke aanbieding cleaners VEENENDAAL: Davidsplein 8, Tel. 08385-2407 mannelijke werkkrachten REPARATIES KUNSTGEBITTEN Verf met glans en met gemak Verf het zelf met de superieure plasticverf van CETA-BEVER VEENENDAAL DE BETERE REINIGING PRINS BERNHARDLAAN 156 „Hy" was 23 jaar oud, „zy" was 22. „Hy" was bediende op de vaart, aardig werk, maar onder het personeel voelde hy zich een outsider en dat zat in zijn half-Indische afkomst, concludeerde hy zelf. Als hij in de Nederlandse thuis haven aan wal ging, dan was er niemand die op hem wachtte, niemand, die nou eens echt bly was hem weer te zien en voor wie hij een mooi cadeautje kon meebrengen. Hy had nog wel een oom en tante, maar daar was het niet leuk meer sinds tante zich niet meer aan oom stoorde en rondliep met echtscheidings plannen. In zijn eenzaamheid zocht hy geen contact met gerepatrieerden onder wie hy misschien nog wel een ver familielid had kunnen vinden, als hij zich de moeite had gegeven er een onderzoek naar te doen. Ongetwijfeld zou hy dan gezellig binnen de kring van oud-landgenoten gehaald zyn - als men het maar geweten had. „Zij" was typiste bij een groot concern en verdiende voor haar leeftijd flink. Ze kon zich de weelde veroorloven van een kamer op een nette stand, er kwam een radio en pick-up. Ze kleedde zich aardig en was het „nette" meisje, dat wel op viel door haar olijfkleurige tint en mooie donkere ogen doch weinig contact had met anderen. Na haar moeders dood, nu vier jaar geleden, was vader hertrouwd en haar zusters trouwden ook, en lang zamerhand was ze stilletjes haar eigen weg gegaan. Ze kwam niets te kort, maar een echte leuke familieband was er niet meer en dat miste ze. Vroeger in Indië dat was lang geleden, maar mooi geweest. Is het niet verrassend, dat deze twee jongelui elkaar op een zomeravond ont moetten? Voor beiden was het alsof er een nieuwe wereld open ging en het le ven glans kreeg, reeds op die eerste avond. Bij de tweede ontmoeting wisten ze zich voor elkaar bestemd en maakten ze toekomstplannen vol idealisme. Beiden gingen sparen en samen zouden ze een toekomst bouwen. „Een aardig stel," oor deelde men uit de verte, „die Indische Nederlanders trékken toch altijd weer op elkaar aan." „Hij" maakte nog eenmaal een reis mee als bediende en kwam toen met het be sluit dat hij liever voortaan aan de wal zou blijven: hij wilde haar toch dagelijks kunnen ontmoeten. Hij kreeg werk, onge schoolde arbeid, maar dat hinderde niet; wel was het salaris lager dan hij gewend was en daardoor kwam er van sparen niets. Alles werd goed gemaakt door ge zellig samen op haar kamer plannen te POEDER-ZALf ZEEP NAJAARSEFFICIENCYDAGEN 1959 Het najaarscongres van het Ned. Insti tuut voor Efficiency zal op 25 en 26 nov. te Utrecht worden gehouden. Behalve enige NIVE-organisaties als het Bureau Bevordering Marktonderzoek, het Ned. Verpakkingscentrum en de Ned. Vereni ging voor Inkoop-Efficiency, verlenen aan de Najaarsefficiencydagen ook haar medewerking: de Economisch-Technische afdeling van de Nijverheidsorganisatie T.N.O. te Delft, het Ned. M.T.M.-genoot- schap en het Instituut voor Industriële Vormgeving, beide te Amsterdam. Het hoofdthema voor de eerste dag is: „Het organisatie-onderzoek in het bedrijf." Op de tweede dag zullen in parallel bijeenkomsten aan de orde worden ge steld: „Marktonderzoek voor de verpak king", „Inkoopbeleid en voorraadbeheer- sing", „De efficiency van het speurwerk", „De doelmatigheid van industriële vorm geving, ook voor het kleine bedrijf" en „Methode-tijd-meting." maken. Het leven was mooi en schoon. Toen het weer zomer Was, kon er niet langer gewacht worden met in alle stilte naar het stadhuis te gaan en met zo wei nig mogelijk kosten in het huwelijk te treden. „Zij" kon niet langer blijven wer ken en met veel moeite vonden zij een gemeubileerde kamer met gebruik van keuken. Na veel wikken en wegen was dit het voordeligst, want een huis zou hun vooralsnog niet worden toegewezen en meubelen waren te duur om aan te schaffen. Gelukkig deinsden ze terug voor „afbetalingsaanschaf", en al was de huur 25,per week, het was om te doen. Ze zouden enorm moeten rekenen, want hij verdiende maar goed 50,zodat prak tisch de helft van het inkomen bestemd moest worden voor hun huisvesting. Elke vrijdagavond werd er gewikt en gewogen hoe het huishoudgeld 't best be steed zou kunnen worden, 't Was zo wei nig en het kostte vooral het jonge vrouw tje veel hoofdbreken, maar ze kwam rond. Erger werd het toen het tegen St. Nicolaas liep en ze samen op de vrije zaterdagmiddag zich verlustigden in al het geëtaleerde gebak en de hartige hap jes. Ze mochten er wel naar kijken, maar „zij" besliste dat het niet gekocht kon worden, alleen maar een ons biscuitjes voor de zondag. Met haar boodschappenmand je aan haar arm stapten ze een zelfbedieningszaak binnen, zij voorop doelbewust kiezend wat aan levensmiddelen gekocht kon worden precies binnen de grenzen van de opge maakte begroting. Hij volgde haar elke week gedwee als zij haar inkopen deed, maar verlangend keek hij naar een blikje sardines en een hartig worstje of een potje vruchten. Zo binnen je bereik hij had er toch zo'n trek in. Waren ze dan zo arm, dat dit niet kon? Hij vestigde haar aandacht op de voordelige prijs, maar heel beslist knikte ze „neen". Het maakte hem kregel en samen hadden ze er woorden over thuis, een van de zeldzame onenigheden, waarvan hij later weer spijt had. Maar die zaterdag vóér St. Nicolaas werd het hem te machtig. „Ik zeg niks," overlegde hij in stilte, ,,'t is tjokvol in die zelfbedieningszaak, ik pik het. Ik waag het." Hij volgde haar op de voet, en koos mee uit bij de artikelen, waar zij in dubio bij stond. Maar veel meer aandacht schonk hij aan de blikjes conserven, waarvan er twee ongemerkt in zijn lege actetas verdwenen. Het fruit lokte hem... Een doosje pikante kaas, wat geconfijte gembervooruit. Niemand zag het. Nie mand? Zij rekende af met de cassière, niets vermoedend en rustig. Hij keek zo achte loos mogelijk naar de buitendeur waar door hij wilde verdwijnen. „Hebt u niets af te rekénen, meneer?" vroeg de cassière. „Wij zijn samen," lichte hij toe, „mijn vrouw heeft al afgerekend." De jury, bestaande uit de heren KEES STIP - letterkundige L. P. A. SOETERBOEK - copywriter C. KROUWEL - reclamedeskundige M. C. DE JONG - hoofdredacteur H. v. LIESHOUT - reclame-assistent heeft, onder toezicht van notaris Mr. P. Donker te Rotterdam, de volgende acht prijswinnaars aange wezen. Deze krygen een tweedaagse vliegtocht naar Londen. A.. v. d. Struik, Celebesstraat 6, Wageningen Mevr. D. A. Spuyman, Paulus Potterlaan 4, Rflswtfk D. Wolders Jr., Geldropseweg 164, Eindhoven B. H. Stokman, Noordeinde 2a, Den Haag L. van Hylckama, Boulevard 156a, Roosendaal A. C. Jansen, Prof. Sproncklaan 43, Zeist Ed. Philippart-Reijns, Stuyvesantplein 46, Tilburg P. J. Schilperoort, Vogelkersstraat 9, Den Haag Tevens werden de vijftig winnaars van een slof d tOO Lexington-sigaretten door de jury gekozen, die hun pr\fs krijgen toegezonden. De winnaar of winnares van de hoofdprijs*. wordt binnenkort in dit blad bekend gemaakt. De prijsvraag is hiermede dan beëindigd. Lexi dankt alle deelnemers. Al won u geen prgs, u hebt toch altijd nog uw De cassière wierp een blik op de acte tas. „En dat dan?-" Onzeker weerde hij af: „Dat hebben we verleden week al gekocht en betaald." Voor hij verder uitvluchten kon beden ken zaten ze samen in het kantoortje achter de zaak en stelde de chef een verder onderzoek in, waarna de politie werd gewaarschuwd. Toen wij als reclasseringsinstantie het jonge paar leerden kennen, was de baby reeds geboren en was de nood zo mogelijk nog nijpender. We hoorden geen klacht, maar constateerden een gelaten dragen van de zorgen, zoals zij waren. De ver diensten waren iets hoger, een paar gul den maar, en met schuchterheid kregen wij inzage van de stand van zaken. Hulp leek ons zeer gemotiveerd. Toen beiden hun vertrouwen hadden geschonken en ons niet meer zagen als lastige indringers, konden we met vereen de krachten gaan werken aan een oplos sing. De man ging een vakcursus volgen in een technisch beroep, zodat hij meer kon gaan verdienen. Het probleem van de huisvesting werd, dank zij veler begrip voor deze zaak, ook opgelost. Er werd een bescheiden etage toegewezen, die acht gulden huur deed per week. Een oproep werd gedaan voor meubelen en ook dat lukte. Samen gaan ze, met hun baby, die inmiddels opgroeide tot een leuke donker- ogige kleuter, het leven door. Ze zijn al tijd te vinden voor goede raad en het door de rechter „opgelegde" reclasseringscon- tact verloopt bevredigend voor alle par tijen. L. v. W. Op de schietbanen aan de berg werd op zaterdag 5 sept. de schietwedstrijd gehouden tussen twee vijftallen van de schietvereniging „Prins Hendrik" en „Ritmeester." De Ritmeesterbeker, die verleden jaar werd gewonnen door de Ritmeester-schutters ging ook dit jaar weer naar de sigarenmensen. Hier volgt de volledige uitslag: „Prins Hendrik" geweer buks tot. Jac. van Amerongen 43 41 84 G. Hardeveld 39 33 72 C. van Amerongen 48 42 90 G. van Beek 41 42 83 M. van Beek 45 46 91 C. Henken 41 36 77 Punten 257 240 497 „Ritmeester" geweer buks tot. H. G. v. Schuppen 47 45 92 W. N. A. v. Schuppen 35 28 63 J. J. Roks 44 41 85 W. Kroesbergen 45 47 92 J. van Kooten 43 44 87 H. Rijks 42 46 88 Punten 256 251 507 VRAAG KLEURADVIES EN FOLDER BIJ PLASTICOLOR NEDERLAND N.V. Singel 514 - Amsterdam W. KROESBERGEN BESTE SCHUTTER De" heer W. Kroesbergen is met 284 punten seizoen-kampioen klasse A. van de Veenendaalse schietvereniging „Prins Hendrik" geworden. Op de 2e plaats staat C. van Amerongen met 282 punten. In de klasse B. werd H. van Manen seizoen-kampioen met 276 punten, ge volgd door H. G. van Schuppen met 269 punten. De onderlinge eindwedstrijd van de schietvereniging „Prins Hendrik" ver liep als volgt: Klasse A: 1. H. van Manen 92 pnt; 2. W. Kroesbergen 91 pnt; 3. G. van Beek 90 pnt; 4. M. van Beek 90 pnt; 5. C. van Amerongen 86 pnt; 6. C. J. van Amerongen 85 pnt; 7. Jac. van Amerongen 84 pnt; 8. J. van Kooten 83 pnt. Klasse B: 1. H. G. van Schuppen 89 pnt; 2. G. J. Schoonhoven 88 pnt; 3. H. Brandhof 86 pnt; 4. J. Roks 84 pnt; 5. W. N. A. van Schuppen 82 pnt. Klasse C: 1. W. Kroesbergen jr. 82 pnt; 2. J. Boogaard 79 pnt; 3. H. Rijks 79 pnt; 4. G. Hardeveld 79 pnt; 5. C. Kroesbergen 72 pnt; 6. C. Henken 66 pnt. Een waterpolotoernooi, met aantrekke lijke wedstrijden maar weinig publieke belangstelling sloot j.l. zaterdagavond het seizoen 1959 van de Veenendaalse Zwem- club af. De deelnemers aan dit toernooi (drie ploegen, dus een halve competitie) waren geen gemakkelijke tegenstanders. AZC '82 (Arnhem) en Brandenburg (Bilthoven) hebben beide dit seizoen nog in de twee de klasse gespeeld. Niettemin kwam AZC nodig voor rustig denken en werken en goede nachtrust Mijnhardt*s Zenuwtabletten als glorieuze overwinnaar naar voren. In de wedstrijd BrandenburgAZC bleek de eerste ploeg de sterkste, zij het met weinig overwicht. De eindstand was 21. De Veenendaalse ploeg had wel tegen stand van Brandenburg I, maar er zat weinig schot in de Bilthovenaren. Met de rust was het reeds 20 door doelpunten van H. van de Loosdrecht, opgebracht door Wim van der Meer en E. van de Loosdrecht. In de tweede helft kreeg Jan Bakker heel wat werk te verzetten, maar hij behield zijn reputatie van het afgelopen seizoen door een sublieme doelverdedi- ging. De eindstand was 51 voor VZC door doelpunten van Cel Slotboom en H. van de Loosdracht (2 X). Midvoor H. van de Loosdrecht kwam in de wedstrijd tegen AZC pas goed uit de verf. Uit twee vrijwel onmogelijke schiet posities maakte hij doelpunten; eenmaal van ver uit de hoek en andermaal door een ondefinieerbare manoeuvre. De ande re doelpunten kwamen van Cel Slotboom rustig opgezwommen en afgerond met een afgemeten boogbal en Wim van der Meer, die alleen voor het doel lag. Eind stand: 41. „DE LUCHTPOST" Wedvlucht vanaf Duffel op 6 september. Afstand 131 km. In concours 103 duiven. Gelost om 8.15 uur. Aankomst le duif 10.17.31 uur. Uitslagen: A. Marcus 1, 5, 10; B. ter Denge 2; G. Schipper 3, 14; J. W. van Schaik 4, 19, 23; W. Wagensveld 6, 21; P. van Schaik 7, 11; P. ter Burg 8; B. Veenvliet 9; J. van Oostrum 12, 22; T. den Hartog 13, 18, 20, 24, 25; C. Gijsbertse 15, 17; J. Voogt 26; C. A. v. d. Wetering 16. DAMNIEUVVS Uitslag van de maandagavond in het verenigingsgebouw aan de Molenweg ge speelde onderlinge competitie door de Scherpenzeelse damvereniging: Van Pel- pel-J. Visser 02; J. v. Dijk-J. Jansen 2—0; J. C. Bakker-H. G. Valkenburg 02; W. van Setten-R. Bakker 11; Stui- venberg sr.-B. Valkenburg 11; D. J. Iprenburg-G. Jansen (afgebr.); W. van Schaik-A. van Dusschoten 20. Huisdammen: D. Vlaanderen-B. van Kampen 20; Stuivenberg jr.-D. Vlaan deren 20; P. de Jonge-Joh. van Setten 20; J. v. d. Vliert-G. Vermeulen 02. HET WEER IN AUGUSTUS Augustus verschilde aanzienlijk van de voorafgaande maanden, al was het alleen maar omdat het in het begin van de maand eindelijk eens regende, aldus de heer M. Scharringa, land- bouwmeteoroloog van het KNMI, on langs voor de microfoon. Deze regen heeft veel goed gedaan. In het bijzon der is het grasland weer goeddeels her steld. Men ziet weer zoveel gras als we de laatste maanden niet meer gewend waren. Gemiddeld genomen was augustus warmer, droger en zonniger dan nor maal. In De Bilt was de gemiddelde temperatuur 1.2° C boven normaal. Het aantal uren zonneschijn bedroeg daar 208 tegen 192 normaal. De hoeveelheden neerslag bleven op veel plaatsen onder normaal. In het noorden van het land is in het algemeen niet meer dan de helft van de normale hoeveelheid ge vallen, doch in Zuid-Limburg viel meer dan daar in auustus gemiddeld wordt gemeten. Reeds eerder is meegedeeld dat de droogteperiode die wij achter de rug hebben slechts éénmaal in de ruim 80 jaren voorkwam. In verscheidene pu blicaties van de laatste tijd wordt ge suggereerd dat droge zomers (meestal zijn dit ook warme zomers) optreden met een bepaalde regelmaat en ook wel dat zij in „groepjes" voorkomen. Een onderzoek van de gegevens van de laatste 110 jaren heeft echter duidelijk aangetoond dat er geen sprake is van enige regelmaat of groepsvorming. Men kan n.l. aantonen dat de opeenvolging van warme en koude zomers „regel loos" is. Men kan een zelfde opeenvol ging verkrijgen als men de zomers die wij hebben gehad, willekeurig over 110 jaren verdeelt. Daarbij kan het immers ook voorkomen dat een rijtje van twee of meer warme of koude zomers op treedt? Men kan met een dobbelsteen toch ook tweemaal na elkaar een zes gooien, zonder dat men daarbij behoeft te denken dat er iets met die steen aan de hand is. Alle regelmaat of groepsvorming die men in de reeks van zomers meent te ontdekken, berust op toevalligheid. Er is helaas geen wetmatigheid in te vin den. Hetzelfde geldt voor droge en natte zomers waarvan het optreden in de laatste 110 jaren op dezelfde wijze werd onderzocht. Ter gelegenheid van zijn zestigjarig be staan heeft het Centraal Bureau G. A. te Rotterdam een opstelwedstrijd voor plat telandsjongeren uitgeschreven. Het CB doet dit in het kader van een actie, die vijf jaar gaat duren en die ten doel heeft de aandacht van de Nederlandse platte landsjongeren te vestigen op de groeiende Europese Economische Gemeenschap. De actie heet dan ook: „Groei mee met de EEG." Vijf jaar achtereen, te beginnen in 1960 opent het Centraal Bureau voor twintig jongeren van het platteland de mogelijkheid een studiereis te maken door de zes landen van de EEG, Neder land, België, Luxemburg, Frankrijk, Ita lië en West-Duitsland. De Europese Com missie te Brussel heeft toegezegd aan de ze studiereizen haar mdeewerking te zul len verlenen. Voor de eerstvolgende twee reizen zul len de deelnemers worden uitgekozen op grond van hun prestaties in een opstel wedstrijd, die als onderwerpen heeft: a. Coöperatie. Hoe kunnen wij beter sa mengaan om in de toekomst zelf ster ker te staan? b. De boerin en de landbouwcoöperatie. Deelnemen kunnen: leerlingen van de examenklassen van hogere en middelbare land- en tuinbouwscholen, en van de ho gere zuivelscholen; leerlingen van beide examenklassen van de opleidingsscholen voor het landbouwhuishoudonderwijs; oud-leerlingen van genoemde scholen, niet ouder dan 30 jaar; leden van platte landsjongerenorganisaties, niet jonger dan 18 en niet ouder dan 30 jaar. Degenen die aan deze wedstrijd willen meedoen, moeten hun opstel voor 5 janu ari 1960 inzenden bij het Centraal Bureau. De jury, die de opstellen krijgt te be oordelen en die op grond van deze be oordeling de prijzen zal toekennen, is als volgt samengesteld: mej. M. Geertsema, cursusleidster van de Volkshogeschool te Bergen, mej. H. M. Uittenbogaard, direc trice van de Christelijke Landbouwhuis- houdschool te Ede, ir. J. M. L. Otten, oud-directeur van de Coöperatieve Land- bouwbank te Meppel, ir. L. Troost, direc teur van de Christelijke Middelbare Landbouwschool te Hoofddorp, ir. N. van Vliet, oud-didecteur van het Landbouw onderwijs te 's-Gravenhage. Een uitgebreide circulaire met bijzon derheden over de wedstrijd is verkrijg baar bij directeuren en directrices van ge noemde scholen, bij de provinciale secre tariaten van de plattelandsjongerenorga nisaties, de leden-verenigingen van het CB of rechtstreeks bij het Centraal Bu reau, afdeling Publiciteit, Postbus 182 te Rotterdam. DAMNIEUWS Uitslagen onderlinge competitie: A. Berkhof Maris11 G. v. Zomeren Meijer11 M. v. d Berg A. v. d. Grift 02 M. v. d. Grift v. Loon 20 Wildeman A. v. d. Kolk 02 G. v. d. Grift Veldhuizen 20 Veenendaal E. van Zomeren02 E. v. d. Bergh de Groot02 Van Wamel C. van Viegen 20 W. Viegen Smits 20 Meerwijk E. v. d. Grift 02 Visser Kleinveld 20 Veenendaal E. v. d. Bergh 11 Onder een strakke blauwe hemel en in een tropisch zonnetje hebben de talrijke leden van de Rhenense Zwem- en Poloclub „De Forellen" zaterdagmiddag het unieke seizoen 1959 besloten met een druk zwemfeest. De voorzitter van de vereniging, de heer A. J. Bovenschen, die een enkel woord ter verwelkoming sprak, kon het byna niet geloven, dat op deze fantastische mooie zomerdag (5 september 1959!) de zwem vereniging aan het slotfeest toe was. Dankbaar gestemd voor de begunstiging met dit fraaie weer vingen de orgnisatoren daarna aan met het uitvoerige programma, dat bestond uit een luchtbeddenrace, bandje varen, stoelendans onder water, ringsteken, boegspriet lopen, komisch duiken, succesvol uitgevoerd door Peter Wolters en Henk Bosch, waterpolo en gecostumeerd waterpolo. Dit laatste nummer „trok" weer danig aan de lachtspieren. De polozeventallen speelden voor het eerst in een gloed nieuw veld, geschonken door de heer B. de Kroon, waarvoor de voorzitter een hartelijk dankwoord sprak, dat met een krachtig drie-werf hoera door de zwem sters en zwemmers werd bekrachtigd. Eerst om zeven uur konden de prijswin naars worden bekend gemaakt. Ds was lijst zag er als volgt uit: Luchtbeddenrace: Jongens 8-9 jaar: 1. Kees Roos; 2. Ton Jansen; Meisjes 8-9 jaar: 1 Stans v. d. Berg; 2. Coos Ouwe hand; 3. Margreet Klaassen; 4. Irene Scheeres. Jongens 10-12 jaar: 1 Bertus Baars; 2. W. v. Laar; 3. Joh. Ring; 4. Bert Koetsier. Meisjes 10-12 jaar: 1. Ma rian v. d. Berg; 2. Tini v. Ewijk; 3. Carla Duizer; 4. Alja Berck. Jongens 13 jaar en ouder: 1. Eppo Bosch; 2. Gerard Baars; 3. Zeger v. Thuijl; 4. Adje de Jong. Meis jes van 13 jaar en ouder: 1. Mieke Wou denberg; 2. Frans de Vries; 3. Ronny Li vingstone; 4. Gerda Keijman. Boegspriet lopen: 8-10 jaar: 1. Loes Meijer; 2. Karei Scheeres; 3. Stans v. d. Berg; 4. Johan Verbeek. 11-12 jaar: 1. F. v. d. Oosterkamp; 2. Garin Deen; 3. M. Weltman; 4. Ansje v. Donselaar; 5. Alja Berck. 13 jaar en ouder: 1. Gerrit Meijer; 2. Jan Dekker; 3. Peter Wolters; 4. Job v. Oort. Stoelendans: 8-9 jaar: 1. Ina Klaassen; 2. E. Schildkamp; 3. Corrie Visch; 4. Anja Schildkamp; 5. Lucie Visch. 11-12 jaar: 1. Mieke Weltman; 2. Yvonne Coerten; 3. Riek v. d. Burg; 4. Karin Deen; 5. Hen- nie v. Dijk. 13 jaar en ouder: 1. Marian de Beer; 2. Lyda Meijer; 3. Frans de Vries. Bandje varen: 8 jaar: 1. Carla Brons voort; 2. Betsie Dekker. 9-10 jaar: 1. Loes Meijer; 2. Edith Schildkamp; 3. Henriet Oskam; 4. Wim Pareira. 8-9 jaar; Milly de Jong; 2. Ankie de Vries; 3. Jolanda Coer ten. Ringsteken: le groep: 1. Mieke Welt man; 2. Betsie v. Noort. 2e groep: 1. Els Bovenschen; 2. Marian v. d. Berg. 3e groep: Kees Roos; 2. Fred. Coerten. 4e groep: 1. Gerrit Gerssen; 2. Roel Hove- stad. 5e groep: 1. Gerrit Meijer; 2. Jan Dekker. Nog een week duurt de training van de zwemclub en dan gaat het bad definitief dicht, ofde zomer zou van geen op houden moeten weten. In elk geval hebben „De Forellen" een héél druk, maar bovenal vruchtbaar sei zoen achter de rug. Aan het einde van het feest dankte de voorzitter alle medewerkers en maakte hij al reeds bekend, dat de leden zo spoe dig mogelijk het schema krijgen thuisge stuurd voor het komende herfst- en win terseizoen. Verven is, handenvol geld besparen, mitshet goed gebeurt! Laat onze experts met jaren lange ervaring U advies geven over wat kAn en niét kan! Bij de verfspecialisten van Ascot is Uw kleding in vertrouwde handen. trui vest jumper topper mantel in de kleuren korenblauw, marineblauw, donkerblauw, zwart. Vraag onze kleurenstaalkaart met 18 mogelijkheden. SCHROEVEN FABRIEK SANAJO te Amerongen heeft plaats voor enkele Aanmelden dagelijks 8 tot 5.30 uur aan de fabriek, Industrie weg noord 2. Sneller, beter en goedkoper! ACHTERBERG Pr. Bernhardlaan 317, V.daal de verschrikkelijke (44) „Hoe lang zullen wij nog moeten rijden?" vraagt Aram, die hier geheel onbekend is, zijn metgezel. Ze zijn reeds vele dagen onderweg en Aram heeft onder vonden, dat de kleine man weinig spraakzaam is. Ra- mar haalt zijn schouders op. „Precies weet ik het niet," antwoordt hij, „maar volgens mijn berekening moeten we het kasteel van de oude koning Larran nog voor het invallen van de duisternis bereiken!" Zwijgend vervolgen zij hun weg. Arams gedachten zijn niet van de vrolijkste. Reeds vele malen heeft hij overwogen om zich, zodra zij Grubalts woonstede bereikt hebben, van Ramar te ontdoen en dan met Grubalts krijgers naar Korbans burcht te keren. Doch even vaak heeft hij dat denkbeeld weer verworpen. Op hetzelfde ogen blik immers, dat zij de roversvesting zouden aanvallen, zou Korban geen ogenblik aarzelen om Grubalt en Alessandra om het leven te brengen. Ramars stem doet hem uit zijn overpeinzingen opschrikken. „Daar ligt het kasteel," zegt zijn begeleider en wijst op de prach tige burcht, die diep beneden hen in een dal ligt. (Wordt vervolgd) SHIRT SERVICE OVERHEMDEN ROKKEN. TRUIEN VESTEN, BLOUSES JAPONNEN vanal 1 .60 MANTELS 1.90 KOSTUUMS 2.50 REGENJASSEN (incl. waterdicht) PANTALONS KCLBERTS

De Vallei | 1959 | | pagina 3