PAUK Ant. de Ruiter Alles voor uw hond Burgerlijke stand BOEKET-REEKS KERKDIENSTEN KORBAN Zondagsdienst doktoren PFAFF NAAIMACHINEHUIS SCHERPENZEEL RENSWOUDE AMERONGEN Hoogtij-mode voor Hoogtij-dagen &eétakótemocto ivyótnaa/i~ cle CYI/locleóltow Oope brief an de opgeschoote jongelui, Ingekomen en vertrokken SPORTPROGNOSE Veenendaal krijgt het zondag in Ede niet gemakkelijk Dovo en VRC zullen het evenmin cadeau krijgen Korfbal A. van de Weerd Officiële bekendmaking Opening V.U.-seizoen Gevonden en verloren DINSDAGKOOPJES Koektrommel Messenbak Stofdoekenmand Enkele nieuwe titels in de Prijs 1,50 Fa JAC. v. HARDEVELD RECLASSERINGSDAG Gebed van een dief BRILLEN Kerkewijk 17 - Veenendaal de verschrikkelijke STOKPAARDJES AANBIEDINGEN Let op en doe Uw voordeel deze week STOKPAARDJES AANBIEDING een paar beste sajet werksokken, grijs, voor 1.75 en/of 3 zware kwaliteit flanel luiers, gefestoneerd, a 1.10 p. st. Manufacturen en woninginrichting Ik en Bram hebbe onze koppe bij me kaar gestooke om jelui es een min of meer ernstig briefie te schrijve, omreede aswat dur veurgevalle is op de leste lam- meliedjiesaavund. Veurop wille we zegge, dat we heelegaar niet de ouwe zeurpiete uit zelle hange en daarom hoope wij alle bei van harte dat jelui dit nou es van ons an wille neeme. We weete niet of jelui ons magge. Dat doet dur ok in feite niks toe, want wij magge jelui wel. Heel greeg zelfs. Al zitte we dan allebei al an onze aa-oo-wee te knabbele, de jonkheid zit ons altijd nog goed in de beene. (Veural Bram, want die is bij tij je nog zoo rebels as een jong van een jaar of achttien; Wout). Wij magge dan ok nog greeg naar jon gelui kijke waar pit in zit. Gien halve zachte. Mar nou gaat et dur volges ons om hoe die pit dur uitkomt. En daar mag gien anspraak op zijn en daar magge gien klachte oover komme. As dur deur de jongelui zoo af en toe een geintjie ge- trampt wordt daar kenne wij smaakelijk om meelache. En et is een kniesoor die dat niet ken. Mar de zaak zonder aardig heid op stelte zette en wat nog erger is: vernielinge anrichte, dat zijn gien gein- tjies meer. En et is ok gien kunst om zukke dinge uit te denke. Da's heel stom werk. En daar leg ie ok gien eer mee in. Die lammeliedjiesaavund is volges ons wel een bietjie een perbleem. We kenne et ons bevurbeld veurstelle, dat jelui zeg ge: Een feessie veur kleine kindere en ouwe wijfies en keereltjies. Tot neegen uur naar de optocht kijke en naar de lampionne en dan lekker mit de heele femielie thuis sukkelaaj lurke. Mit ijs- beschuitjies. Mooi feest. Ja, eerlik we kenne et ons veurstelle as jelui zoo redeneere. En daar zijn we dan as goeie Veense gien eens kwaad om. Mar wat motte we dan an? zegge we dur gelijk boovenop. En daar hebbe we oover zitte te prakkezeere. Gien uur, mar uure hebbe we dur in de hof oover staan te boome, de leste daage. Hoe krijg ie nouw een lammeliedjies aavund waar de opgeschoote jongelui ok een bietjie feest an hebbe? Dat ken, zee Bram. Smijt dur naa de optocht een goed stuk meziek teugen an op de Mart. Of iets op de feestwei. Goed, zee ik, mar dan maak ie de lam meliedjiesaavund in weeze kepot. Daar mot gien soort Oranjefeest van gemaakt worde. Dat mot iets amparts blijve. Wat dur nou geürgaaniseerd wordt is al ge- nogt. Et mot heel eenvoudig blijve en gien lewaaifeest tot een eind in den aavund. Wat heb jij feitelik alted op lamme liedjiesaavund uitgevreete? vroeg Bram rechtstreeks an mijn. En ik? zee die teuge z'n eige. Minse, we waare toch alted de hurt op. Doch ie dat ze mijn op zoo'n aavund mit tien plisiemanne in huis ge- houwe hadde? Welnee. We wisten et ok niet percies meer, mar toch zijn we dur uitgekomme. Wij hebbe de lammeliedjiesaavund al ted as et feest veur de kleine kindere beschouwd. Waarbij de grootere toekeeke. En is et dan in feite niet een heel bietjie misselijk om te perbeere zoo'n feest, waar de kindere dur eige al weeke van te veure veur loope te verkleeje en honderde blik- ke busse in mekander timmere, in de war te stuure? Da's zuinig. Da's heel dun. Dat ken gien mins - al is et nog zoo'n flinkerd - teuge spreeke. Et is dus et feest van de kindere. En we helpe dur allemaal an mee om et veur de kindere zo mooi meugelik te maake. Afgesprooke? De groete van Bram en Wout. KHENEN Ingekomen: Johannis Spies, van Vee- nendaal naar Nieuwe Veenendaalseweg 174; Harm Geugien, van Rotterdam naar Veenendaalsestraatweg 50; Pirn W. Brave, van Bussum naar Platanenlaan 11; Jo hannes A. Jobsen, van Maartensdijk naar Nude 38; Johanna W. M. Baake, van Am sterdam naar Utrechtsestraatweg 20. Vertrokken: Marjanne Elizabeth Wij- chers, van Achterbergsestraatweg 191 naar Utrecht; Willem F. H. Hoolhorst (gez.), van Populierenlaan 16-1 naar Amersfoort; Maria J. G. van Mocrrsel, van Utrechtsestraatweg 143 naar Culemborg; Johannes P. Holdinga, van Weversstraat 21 naar Arnhem; Willem Looijen (gez.), van Zwijnsbergen 43 naar Amerongen; Cornells van de Pol, van Populierenlaan 4 naar Groningen; Marinus Berkhof, van Franseweg 126 naar Amerongen; Jan de Jong, van Nieuwe Veenendaalseweg 43 naar Amsterdam; Jannigje van Gesink g.m. G. J. G. Rauw, van De Dijk naar Eelde. AMERONGEN Ingekomen: B. Lutjes van Zeist; G. Mason van Rotterdam; J. Görtemüller van Wageningen; S. A. van Dongen van Breda; C. U. Will van Duitsland; E. T. Overmaat van Rt. Vertrokken: N. E. van Barneveld naar Renswoude; L. J. van Woerd-Niessen naar Maurik; G. E. van Ree naar Gouda; J. de Vries naar Leersum; R. W. Tiche laar naar Rhenen; Th. E. van der Horst naar Amersfoort; F. J. M. Woons naar Amsterdam. De Veenendaalse voetballers zullen bet in het komende weekeind weer zwaar te verduren krijgen. Niet dat zij het helemaal niet aan kunnen, maar er staan enkele zeer zware wedstrijden op het programma, waarbij het waarschijnlijk meer op half heid dan op techniek aan gaat komen. Veenendaal zal het in Ede wel heel erg moeilik krijgen, want de Edenaren zijn in het oefenprogramma heel wat mans geweest en schijnen over een prima ploeg te beschikken. Wanneer bij Veenendaal de nieuwe krachten ingeschakeld kunnen worden, kan er nog van alles gebeuren, zou men echter met het elftal van j.l. zondag in het veld moeten komen, dan werdt het ergste ge vreesd. Kunnen zij volledig, dus in de nieuwe samenstelling uitkomen, wat natuurlijk te hopen is, dan bestaat er een redelijke kans op een gelijk spel. kans geven. Voetbal blijft echter kansspel zodat er van alles gebeuren kan. Voor Advendo staat weer een nederlaag op het programma. Want we geloven niet dat Sportclub Rhenen, een der kansheb bers van vorig seizoen, zich de kaas van het brood laat halen. Een uitschieter is natuurlijk mogelijk, maar geloven kunnen we er moeilijk in. In de zondagsector van de afdeling Utrecht trekt Renswoude naar Achter veld. Veel krachtsverschil zal er tussen deze twee ploegen niet zijn. Toch wil het ons voorkomen, dat een heel kleine over winning voor Renswoude niet tot de on mogelijkheden behoort. Rhenus krijgt het thuis uit te vechten met het Leersumse HDS. Het is aan te nemen dat HDS nog danig met de acht Scherpenzeelse doelpunten van vorige week in de maag zit, maar dat zal Rhenus niet kunnen weerhouden er nog een duit bij in het zakje te doen. Scherpenzeel is weer in de running en moet in staat geacht worden om in de derde thuiswedstrijd ook haar oude tegen stander Veense Boys met een nederlaag naar Nijkerkerveen terug te sturen. Men kan echter wel aannemen dat het niet zo voorzichtig zal gaan. RK Unitas gaat tenslotte haar geluk be proeven bij Utrechtse Boys. Wij zouden het graag anders willen, maar we zien werkelijk weer geen succes voor de Vee- nendalers. Toch volhouden, het komt wer kelijk wel een keer. SKF heeft het er vorige week niet best afgebracht. Alleen het derde twaalftal kon maar tot winst komen, terwijl de aspiranten met een gelijk spel genoegen moesten nemen. Voor a.s. zaterdag ziet het er weer niet zo erg rooskleurig uit. Veel winst zal er dan ook niet te behalen zijn. Het eerste twaalftal speelt thuis tegen Samos 6. Het tweede eveneens thuis tegen SVMM, terwijl het vierde het opneemt tegen TOB 2. De aspiranten A en B spe len thuis tegen de Samos-aspiranten. Alle wedstrijden waarin alleen met heel hard werken iets te bereiken is. GWV krijgt aan de Buurtlaan het Amersfoortse CJVV op bezoek. Deze ge routineerde ploeg is heel wat mans, maar wanneer GWV volledig in het veld komt en daarvoor staan de kansen redelijk, kan het op een tweede overwinning uitlopen. In dat geval zal echter ook nog alles ge geven moeten worden om een goed resul taat te bereiken. VRC gaat het thuis tegen het Edese DTS proberen. Wat zuiver spel betreft, moeten de Veenendalers dit aankunnen, maar of de sterk verjongde ploeg ook hard genoeg zal zijn om de situatie het hoofd te bieden, staat nog te bezien. Al leen met rustig en beheerst spel moet een bevredigend resultaat geboekt kunnen worden. Dovo speelt uit tegen het Wageningse SKV. De herinneringen aan deze wed strijd uit het vorige seizoen zijn niet zo prettig, maar mogelijk zorgt de compe titieleiding nu voor een scheidsrechter die het aan kan. De volle winst voor de Veenendalers is dan ook niet denkbeeldig. Deze wedstrijd, in tegenstelling met de andere KNVB-wedstrijden, begint om vier uur en niet om kwart over vier. Merino's gaat naar Geinoord, een club die er blijkbaar ook mag zijn. Hiervan getuige de twee overwinningen die al ge boekt zijn. Maar met een gewonnen en een verloren wedstrijd is er voor de wol mensen ook nog niets verloren. Dus winst voor de Veenendalers lijkt ons niet uit gesloten. Het Elsterse Musketiers krijgt de Hil- versumse Oranje Leeuwen op bezoek. Deze wedstrijd kan de Musketiers de volle winst brengen, mits er voor gevoetbald wordt. Buitengewoon sterk zijn de gas ten zeker niet, maar wel gevaarlijk. DVSA krijgt het in Barneveld tegen SDyB niet gemakkelijk. Vooral in eigen huis zijn de heren heel wat mans. Wij zijn dan ook van mening dat de puntjes wel in Barneveld zullen blijven. Aan de Ame- rongse jongens de taak om deze uitspraak onwaar te maken. SV Panter moet na een nederlaag en een gelijk spel tegen het Amersfoortse Sova voor een overwinning kunnen zor gen. Die zat er trouwens vorige week al in, maar ging door pech verloren. Mo gelijk keren nu de kansen en brengen zij beide punten mee naar Veenendaal. Triangelboys zal het in Baarn tegen TOV wel weten te klaren. Hoewel de VSW-mensen wel eens wisselvallig spel vertonen, ligt hier toch een duidelijke overwinning in het verschiet. Dus met aanpakken komt alles terecht. NSVS dat zich zaterdag zo kranig ge weerd heeft tegen Kulan, gaat tegen Odi '58 opnieuw succes tegemoet. Dit moet kunnen, want de voorhoede is schotvaar dig genoeg. Als de achterhoede maar geen foutjes maakt komt het wel voor elkaar. Kulan krijgt het thuis tegen Scherpen zeel weer niet gemakkelijk. Zij zullen toch eens wat moeten laten zien. Na twee nederlagen moet er toch ook eens wat anders vertoond worden. Laten we het op een gelijk spel houden. Valleivogels zal zaterdag tegen Hees alles in het werk moeten stellen, om zich in de kopgroep te handhaven. De mensen van Hees kunnen er ook wel wat van en zullen de Scherpenzelers mogelijk weinig vindt U bi) Beatrixstraat 76-80 Tel. 2965 RHENEN Burgemeester en wethouders der ge meente Rhenen brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecretarie van Rhenen ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van het bestuur van het Juliana- ziekenhuis te Rhenen om vergunning tot oprichting van een behandel- en ver pleeginrichting voor zieken in het per ceel Cuneraweg 425, kadastraal bekend gemeente Rhenen, sectie G nr. 955/1057. Schriftelijke bezwaren kunnen worden ingebracht gedurende tien dagen na dag tekening van deze bekendmaking. Mon delinge bezwaren kan een ieder persoon lijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op dinsda* 29 september a.s. om 11.00 uur in het ge meentehuis te Rhenen. Rhenen, 14 september 1959. Burgemeester en wethouders van Rhenen, De burgemeester, L. BOSCH v. ROSENTHAL De secretaris, G. J. BLEUMINK w.s. GEMEENTE EDE Burgemeester en wethouders van Ede, gelet op het bepaalde in artikel 75, le lid, der Lager-onderwijswet 1920, brengen ter openbare kennis: dat de raad dezer ge meente, beschikkende op het verzoek van het bestuur van de vereniging tot op richting en instandhouding van een of meer Nederl. herv. scholen te Edcrveen om medewerking ingevolge artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 voor het aan schaffen van materiaal voor het vak han denarbeid aan zijn school aan de Hoofd weg in zijn vergadering van 2 september 1959 heeft besloten zijn medewerking te verlenen; dat iedere ingezetene binnen 30 30 vrije dagen te rekenen van heden van het raadsbesluit bij gedeputeerde staten van Gelderland in beroep kan komen. Ede, 15 semtember 1959. Burgemeester en wethouders voornoemd, H. M. OLDENHOF, burge meester. SIEVERS, secretaris. (Vervolg van pagina 1) Geestig beschreef de spreker het hotel- bezoek met al zijn voor een westerling zeer eigenaardige belevenissen. Men werpt zich hier met een onderdanigheid aan de voeten van de bezoeker, welke zelfs griezelig aandoet. Bij aankomst staat het gehele personeel het bezoek met bui gingen te verwelkomen en deze sfeer van uiterste hoffelijkheid neemt geen eind. Het meest vreemde is het nemen van een bad in een hotel. De Japanse hotels be schikken over baden voor gezamenlijk gebruik en het is normaal, dat alle gasten zich tegelijk enpoedelnaakt in het gloeiend hete water begeven. Waarbij het echtpaar Gerout dan nog de twijfel achtige eer te beurt viel om er als „eer biedwaardige vreemdeling en eregast" het eerst in te plonsen. Het poëtische Japan het land van de kersenbloesem, van de dansmeisjes de Geisha's en de ceremoniële gebruiken. Een poëzie in beeld en geluid. Van de verheven bloemschikkunst, een kunst om bloemen levend te maken, die op cursus sen en zelfs op de academie wordt beoe fend en van een theeceremonie, een oefe ning van rust, kalmte en zelfbeheersing. De verering van de keizer, vóór de oorlog letterlijk een god, maar thans nog omgeven door een goddelijke waas. Dr. Regout beleefde en filmde de verjaardag van keizer Hirohito op 29 april 1954. Urenlang schuifelde een menigte van dui zenden mensen om op een groot plein voor het paleis in stille verering en ook aanbidding een blik op de keizer te mogen werpen; een aanblik, die... een halve minuut duurde. Van Japan naar de exotische wereld van de Hawaii-eilanden. Een vliegtocht van 7000 km met uitsluitend het water van de Stille Zuidzee beneden zich. In 20 uur van Japan naar Honolulu en het strand van Waikiki met gitaarmuziek, beeldschone danseresjes en een wonder schone bloemen- en plantengroei. Op een dag in Honolulu las dr. Regout in de krant dat de werelds grootste vul kaan, de Kilauea, was gaan werken. Een evenement om niet te laten schieten te meer daar men zich op 400 km afstand van deze vuurspuwer bevond. Echter een afstand van 400 km overbruggen is nog geen kleinigheid. Men wist beslag te leg gen op twee plaatsen in een privé-vlieg- tuig en na nog een voettocht van vier uur bereikte men de vulkaan. Toen kreeg men bij aankomst te horen, dat de uit werking afgelopen was. Niettegenstaande dat bleef men wachten en de moeite werd beloond. De vulkaan kwam weer in werking en dit schouwspel werd 's nachts opgenomen. Deze opname bewezen voor ons de fil mische capaciteiten van dr. Regout. Een mengeling van vuur en lava, één en al beweging. Als het ware een bewegend surrealistische schilderij in de felste kleuren op het doek gesmeten. Dit was zo ongeveer het slot van een film, waarvan er maar weinig in Vee nendaal zijn vertoond. Dr. J. G. Thoo- mes, voorzitter van de VU zei in zijn dankwoord o.a.: Dr. Regout heeft genoten op zijn reis, maar de VU mag dankbaar zijn, dat zij het middel mocht zijn om Veenendaal van een dergelijke reis te laten meegenieten. RENSWOUDE Verloren: een vulpen, merk .Pelikaan' met inscriptie: U. J. Rutgers; een grijs colbertjasje en een beige regenjas. leuk gedecoreerd A fAA ovaal trommeltje stevige eerste keus plastic bak 1 1 A onverslij tbaar 1,iV flinke maat 1 9C eenmalige aanbieding -1- Alleen dinsdag 22 september Hoofdstraat 7, Veenendaal, Tel. 3113 VEENENDAAL Geboren: Winfred Marcel, z. v. H. de Gooijer en G. Anbeek; Lena, d. v. J. van Sloten en S. M. Wijnberger; Jan, z. v. J. van de Putte en W. A. Buist; Guus, z. v. D. Meijer en A. van Beek; Naaitje, d. v. G. Veldhuizen en G. Roelofsen. Ondertrouwd: K. Mooiweer en G. Vink C. Mol en J. G. van Hal; C. Drost en F. H. Spies; R. Rijksen en H. J. Molenbeek; G. Hiensch en A. M. H. van Schuppen; B. Versteeg en G. Muller. Getrouwd: W. van Essen en K. J. de Kievid; D. de Pater en J. M. Koen. Overleden: Hendrika Johanna Bomar, 68 jaar, echtg. van W. H. G. Tollenaar. GELDERS VEENENDAAL EN EDERVEEN Geboren: Pieter, z. v. G. van Kruistum en H. Geijtenbeek; Alida, d. v. J. Nap en J. van Maanen; Petronella, d. v. J. E. A. van Engelenburg en W. G. van de Pol; Grada G., d. v. J. Hardeman en K. van de Haar. Overleden: Hendrika P. Merlijn, 53 jaar wed. van J. H. Hannisse; Gijsbertus Har deman, 2 jaar; Gijsberta A. van Engelen burg, 47 jaar, echtg. van J. Beukhof. RHENEN Geboren: Cornelia, d. v. J. C. Methorst en St. Brouwers; Johanna Leonarda Ma ria, d. v. A. P. van den Brink en J. M. Ruizendaal; Pieter, z. v. G. van Kruistum en H. Geijtenbeek; Arnold, z. v. J. van de Craats en A. van Zetten. Ondertrouwd: A. van Ommeren en G. van den Brink; T. C. van den Hoofdakker en J. H. van Eldik. Getrouwd: K. van Zwam en A. C. Wegh AMERONGEN Geboren: Ursulina Sophia d. v. W. G. A. de Ridder en A. S. van Arkel; Marijke Petronella d. v. R. van Geijtenbeek en J. M. van Grootheest. RENSWOUDE Ondertrouwd: M. C. Schimmel en J. van de Fliert. VERSCHENEN: Uitgave: Kok, Kampen Boekhandel Hoofdstraat 60 - Veenendaal Telefoon 2025 Fil. te Scherpenzeel en Leersum POSTDUIVENNIEUWS Vanaf Vilvoorde in België kwamen de duiven van de postduivenvereniging „De Snelpost" dit weekeinde gevlogen. Om 9.45 uur gelost, meldde de eerste duif zich om 12.17.32, een snelheid van 9568 meter per minuut. De uitslag: A. D. v. d. Bosch 1, 3, 7, 11, 22, 23, 24; A. van Asselt 2, 4, 14; R. Sukkel 5, 15; C. van Ginkel en Zn. 6, 9, 25; J. van 't Veen 8, 10, 12, 13; J. van Geerenstein 16, 19, 26; P. W. van Zetten 17; G. J. van Manen 18; G. de Geit 20; H. Ulrich 21. Manen 18; G. de Geit 20; H. Ulbrich 21. NIEUWE TELEFOONAANSLUITINGEN VEENENDAAL 3321 A. Veldhuizen, Veerweg 5 3229 H. van Doorn, Buurtlaan-oost 7 2885 F. Lucksinger, Van Limburg Stirum- straat 15 3390 W. F. ter Hoeven, Parallelweg 10 3236 G. J. Hootsen, Middelbuurtseweg 36 3337 S. Hunters, Nieuweweg 154 2803 J. Buddingh, Bergweg 35 3212 A. van Erk, Pr. Bernhardlaan 52b 3330 A. van Haren, Kostverloren 65 VEENENDAAL Oude Kerk 9.30 uur ds. Vroegindewey, 5 uur ds. Vermaas. Julianakerk 9.30 uur ds. Van de Berg, 5 uur ds. Vroegindewey. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds. Vermaas, 5 uur ds. Vroegindewey. Sionskerk 9.30 uur ds. Wisgerhof, 5 uur ds. De Bruin van Harderwijk. Veeneind 3 uur ds. Van de Berg. Dijkstraat 2.45 uur ds. Wisgerhof. Ger. Gem. Fluitersstraat donderdag 24 sept. ds. Woestijne, om half acht. Ger. Kerk Kerkewijk 9 en 10.30 uur ds Overduin, 5 uur ds Van Vliet. Ger. Kerk (geb. OCB)) 9 en 3 u. ds Smelik Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat 9.30 uur ds Jongeleen van Wageningen, 5 uur ds Kok van Ede. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30 en 5 uur ds Keuning. Ger. Gem. syn. geb. „Eltheto" 9.30 en 5 uur leesdienst. Ger. Gem. Fluitersstraat 9.30 en 5 uur leesdienst. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds De Pree. Leger des Heils 10 uur heiligingsdienst, 12 uur zondagsschool, 6.45 uur open luchtsamenkomst, 7.30 uur verlossings samenkomst. RK Kerk Salvatorkerk, Patrimoniumlaan 8 en 10.15 uur H. Mis, 7 uur Lof. H. Willibrordkerk, Nieuweweg 8 en 10.15 uur H. Mis, 5 uur Lof. Ned. Herv. Kerk „Sola Fide" 10 uur ds Goedhart, 5.30 uur ds Van Endt van Utrecht. RHENEN Ned. Herv. (Geref.) Evang. 10 en 5 uur dhr. Van Hoeven, Benthuizen. Herv. Gem. 10 uur ds. N. Kooreman, 6.30 uur dhr. J. M. Meijer van Veenendaal. Protestantenbond 10.30 uur mej. J. Ph. Feikema van Driebergen. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds. Tien van Nij- kerk. Ger. Gem. (Synodaal) 10 en 5.30 uur Lees dienst. Ger. Gem. Plantsoen 10 en 5.30 uur Lees dienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur Leesdienst. ELST Herv. Kerk 10 uur dr. H. Bout, Utrecht. Bevestiging ds. A. Stekelenburg, 2 uur ds .A. Stekelenburg, intrede. Geref. Gem. Schoolweg 7.15 uur ds. Lich tenberg van Rotterdam (22 sept). EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 10 uur ds Fokkema van Ede, 6.30 uur ds Schipper. Ger. Gem. 9.30 en 6.45 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30, 3 en 7.30 uur ds Mie ras van Krimpen aan de IJssel, dinsdag 22 sept. 7.30 uur ds Du Marchie van Voorthuysen van Leersum. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds L. van de Peut. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds D. C. Mole naar. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds K. Schipper uit Ederveen (bev. ds L. A. Klootwijk), 2.30 uur intrede van ds L. A. Klootwijk. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds C. v. d. Wou den uit Leeuwarden. Vrijz. Herv. 10.30 uur „de Schans" ds E. van Loenen. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 0.30 uur ds. Viegen. Oud. Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur Lees dienst. OVERBERG Ned. Her. Kerk 10 uur dhr. Meijer, Vee nendaal, 6.30 uur ds. Heusinkveld, Eek en Wiel. Oud Geref. Gem. zaterdag 19 sept. des avonds 7 uur ds. Miera van Krimpen aan de IJssel, woensdag 23 sept. des avonds 7 uur dhr. Kamp van Utrecht. VEENENDAAL: dr. G. Annot, Kerkewijk 56. Tel. 3198. RHENEN: dr. Ch. H. Paris jr., Heren straat 83. Tel. 432. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: dr. Bakker, Leersum. Tel. 03434-495. EDERVEEN, DE KLOMP, LUNTEREN: dr W. M. van Ringelestyn, Ederveen, tel. K 8387-201. SCHERPENZEEL: dr H. G. J. Wenslnk, Dorpsstraat 118, tel. 03497-220. RENSWOUDE: dr Th. S. ter Velde, tel. 450 (eigen praktijk). Toen ik eindelijk greep leek alles te koop en de wereld een willige markt. Wat nog rest, is zes m2 afgepaste vloer, een deur zonder kruk en een raam zonder uitzicht. Koel kwadraat, zei Marsman, maar hij wist van horen-zeggen van gevangen-zijn. Ik moet geloven, dat Gij Bouwer zijt van dit gebouw en van het mijne, maar mijn maatstok reikt tot halverwege. Gehoorzaam neem ik toch de maten op van deze cel, alleen van mij vervuld. U vind ik niet, dan buiten dit bestek, omdat Gij Gever zijt en ik genomen heb wat niet gegeven werd. En in deze kille kubus trek ik de wortel uit x-n, mijn leven. Ik breek de maatstok. En als ik weer de handen vouw tot nog een gebed, (46) Op het roepen van heer Loran komen enkele wapenknechten binnenstormen. Buiten zichzelf van woede wijst Loran op de beide bezoekers en beveelt zijn mannen: „Sluit deze honden in de donkerste ker ker tot ik beslist heb wat er met hen zal gebeuren!" Doch voordat de krijgers hem bereikt hebben, ver heft Aram zijn stem. „Wacht!" dondert hij en zijn houding is zo bevelend, dat de mannen onwillekeurig blijven staan. Aram wendt zich tot Loran en vervolgt: „Gij neemt zonder meer aan, dat wij volgelingen van Korban zijn, doch ik verzeker u, dat ik mij een vriend van prins Grubalt mag noemen! Zou hij mij anders zijn kostbare zegelring meegegeven hebben? Ge kunt ons in de kerker laten gooien, doch weet, dat ge uw prins en ijn bruid daarmede een slechte dienst be wijst! Het ware beter, wanneer ge eerst ons verhaal wilde aanhoren!" Strak kijkt hij Loran aan. Deze weifelt. Ramar staat erbij alsof de hele zaak hem niet aangaat, doch de jonge ridder wacht in de grootste spanning Loran's antwoord af. (Wordt vervolgd). dan vallen de stukken als de stenen in Aarons efod.1 Hout op de betonnen grond. Urim of thummim.2 Kruis of munt? 1 Heilig gewaad, dat orakelwerktuig be vatte. Cf. o.m. 1 Sam. 23 9, 30 7. 2 Schuldig of onschuldig. Amen. 1862 Kerkawijk 9 - V< Tel. 0.8385-3043 ideal SCHIETRESULTATEN „SCHERPENZEEL" Bij de maandagavond gehouden onder linge wedstrijd door de leden van de schietvereniging „Scherpenzeel" werden op de buitenbaan de volgende resultaten geschoten: Geweer: J. Koudijs en H. Veldhuizen 47; A. van Dusschoten 46; H. Valkenburg, C. Valkenburg jr., A. Wittenberg en H. Met horst 44; H. Berendse en J. van Eist 43; G. J. de Joode 42; M. Berendse en A. Blanken 40. Patite carabine: J. van Eist 46; M. Be rendse en A. Wittenberg 45; J. Koudijs en C. Valkenburg Jr. 44; A. van Dusschoten en A. Blanken 43; H. Valkenburg en H. Methorst 42; H. Veldhuizen en P. Enge lenburg 41. De volgende week, maandagmiddag te beginnen om 1 uur, wordt de eindwed- strijd van het zomerseizoen gehouden en 's avonds prijsuitreiking in de Sociëteit. DAMMEN Uitslagen van de deze week gespeelde onderlinge competitie door de leden van de Scherpenzeelse damvereniging: W. van Setten H. C. Valkenburg 02 N. Wallet D. J. Iprenburg 02 C. v. d. Peppel J. van Dijk 02 G. Jansen M. Inkenhaag 1—1 R. Bakker I. Stuivenberg 1—1 A. v. Dusschoten B. Valkenburg 11 J. C. Bakker W. van Schaik02 J. Visser J. Jansen 20 Huisdammers: D. v. Vlaanderen P. de Jonge1—1 MARKTBERICHTEN Aanvoer kippeëieren 900.000 stuks. Prij zen 14,75 tot 15,per 100 stuks. Hen- neëieren 9,— tot 13,— per 100 stuks. Handel matig. Aanvoer biggen: 145 stuks. Prijzen 58,- tot 75,per stuk. Handel redelijk. CEFA BRENGT .MOEDERKRUISTOCHT' De afdeling Renswoude van de Cefa hoopt op woensdag 23 september a.s. des avonds om 8 uur in het gebouw Rehoboth de eerste filmavond van dit seizoen te verzorgen. De hoofdfilm van deze avond is getiteld „Moederkruistocht" en geeft een beeld van de toestand in Duitsland in het voor jaar van 1945. De laatste reserves worden door Hitler in de strijd geworpen en daarbij bevinden zich zelfs een groot aantal jongens van 14 en 15 jaar. Enkele moeders willen hun kinderen echter van het front terughalen en zo ontstaat de moederkruistocht. Veel jongelui, die de laatste oorlog niet bewust hebben mee gemaakt, kunnen door deze realistische film een indruk krijgen van hetgeen toen is geschied. DAMMEN Uitslagen onderlinge competitie: G. Reede-G. v. Zomeren 11;. v. Wamel-Berkhof 11; De Groot-Wildeman 11; A. van de Grift-Maris 1—1; E. v. Zomeren-A. v. d. Kolk 11; M. v. d. Grift-G. v. d. Grift 20; Faber-v. Loon 0—2; W. Viegen-M. v. d. Berg 11; v. Ewijk-De Greef 11; Veldhuizen-Meijer 1—1; C. Viegen-Kleinveld 20; Swetselaar-Smits 11; E. v. d. Grift-P .v. Veenendaal 2—0. Vanaf heden brengen wij regelmatig voordelige aanbiedingen onder de naam van 1500 METER FLANEL Effen gekleurd keperflanel, uitz0.98 Gebloemd flanel, 80 breed, uitzj jg Streep flanel, 5 meter voor3 98 Bij aankoop van flanel EN NU IETS LEUKS VOOR DE KINDEREN Bij aankoop van een paar MONACO Nylon kousen, U weet de meest gedragen kous in de BENELUX-landen, een prachtige grote bouwplaat cadeau. HOOGSTRAAT 12 - VEENENDAAL - TEL. 2627 a.s. woensdag 23 sep tember in Eltheto Aanvang 3 uur en 8 uur. Kaarten f 1.75, ook per telefoon op te geven. UD SYNDICAT-INTERNATIONAL HADAC

De Vallei | 1959 | | pagina 2