ITALIANO lijst 1 KOU 0 GEVAT de lekkere B. Versteeg s I Natuurbescherming - een heilige zaak WITTE KRUIS J DERDE BLAD „DE VALLEI" VRIJDAG 2 OKTOBER 1959 Nr. 78 natuurlijk C.H.U. lijst 1 TAFELTENNIS C.H.U. Unitas versloeg En Avant (4-2) AMERONGEN C.H.U. stemt lijst 1 Winterdienstregeling ETAO Voor de boer Actualiteiten op het weide- bedrijf DE echte, PIJNSTILLER VRAAG EN J AANBOD DIVERSEN H«t is geen geheim I CkUJÏJI Schoenhandel Adverteren doet verkopen Behandelde dr M. J. Adriani vorige week de tegenstelling natuur-cultnnr met als dreigend gevaar de meer in omvang toenemende bodem-erosie, in 't tweede gedeelte van de cursus „Het conflict mens-natuur spitst zich toe" - dinsdagavond voor de Volksuniversiteit - ging deze uitermate vlotte spreker dieper op dit probleem in. Met behulp van lantaarnplaatjes werd verkeerd ingrijpen in de natuur in enkele landen en de desastreuze gevolgen daarvan voor de toeschouwer aanschouwelijk gemaakt. Het was, evenals de vorige week, een boeiende en reële voordracht. Afrika nam dr Adriani als eerste - af schrikwekkende - voorbeeld. Afrika, het land waarvan men denkt, dat de natuur er nog op vele plaatsen in al zijn onge reptheid voorkomt, o.m. in omvangrijke natuurreservaten. Toch is Afrika aan het doodgaan door de ingreep van de mens, die dat overigens meestal met de beste bedoelingen doet. In Afrika dan leefden vroeger stammen die zich ophielden met het houden van runderen. Alles vond erg natuurlijk plaats. Om het populair te zeggen: om de na tuurlijke bodembegroeiing op het juiste peil te houden waren er niet te veel en niet te weinig runderen. Dan worden deze runderen aangetast door een ziekte overgebracht door een bepaald soort vlieg. De mens grijpt - naar men denkt: terecht - in en men gaat op grote schaal de dieren immuniseren tegen de ziekte. Het gevolg is evenwel dat er veel meer runderen komen dan de plantengroei „aan kan". De mens gaat wederom een handje helpen door grote stukken oerwoud om te zetten in weideland. Daarvoor moet men natuurlijk ook het overige gedierte, dat in deze oerwouden huisde, kwijt. Het wordt afgeschoten op grote schaal, maar er weet nog heel wat gedierte te ont komen, dat uiteraard een veilig heen komen zoekt in de natuurreservaten. Het uiteindelijke gevolg is duidelijk: het na tuurlijk evenwicht in de natuurreser vaten wordt verstoord. Er komen veel te GRENSWIJZIGING WAT NU ANT. DE RUITER Zoals bij de meeste wintersporten het geval is, staat ook voor tafeltennis de competitie weer voor de deur. Voor de lagere klassen is het programma nog niet bekend maar de Overgangsklasse start reeds morgen, zaterdag 3 september. Voor Climax I, het enige team uit de Geld. Vallei dat in deze klasse uitkomt staat direct een thuiswedstrijd op het program ma nl. tegen Krolping I uit Nijmegen. Als de krachten zich sinds vorige com petitie niet al te zeer hebben gewijzigd, dan is de kans groot dat Climax beide punten in de wacht sleept. Climax komt uit in de opstelling: C. v. Dam, E. Vos en W. Vos. In deze afdeling komen behalve Climax x Krolping de volgende teams uit: Tios I (Arnhem), Boemerang I (Nijmegen), Tlying-Bats I (Boxmeer),. R.T.T.C. I (Ravestein), O.T.T. II (Oss), Irene I (Tilburg), M. v. R. I ('s-Herenberg), Gollo I (Doesburg), K.A.T. I (Kaatsheuvel) en Never-Down I (Zalt- bommel). Men ziet dat ook bij tafeltennis de reizen niet zijn te verwaarlozen. Nu Ritac is gedegradeerd heeft Veenen- daal ook in de 1ste klasse nog maar een vertegenwoordiger nl. Climax II .Dit team komt uit met de spelers: M. v. Eist, N. v. Manen en P. W. v. Manen. De ver dere indeling van deze klasse is nog niet bekend daar de mogelijkheid bestaat dat de 1ste klasse als nog wordt gesplitst in twee afdelingen nl. een voor Nijmegen en een voor Arnhem en de Geld. Vallei. Zoals alle jaren organiseerd de ver eniging V.I.W. ook nu weer bij het be gin der competitie haar jaarlijks toer nooi. Deze wedstrijden worden in de eer ste 2 weken van oktober gespeeld in de V.I.W.-cantine in de Zandstraat, terwijl de finale is op vrijdag 16 oktober in een nog nader bekend te maken zaal. Climax I speelt morgen tegen Kolping in het gymlokaal achter de „Koningin Ju- lianaschool". Aanvang 7 uur n.m. veel dieren, hetgeen het gevaar mee brengt, dat ook de natuurreservaten er aan gaan. Soortgelijke gebeurtenissen deden zich voor op het eiland Jamaica en in Austra lië (de bekende konijnenplaag). Niet alle op hetzelfde vlak, doch wel alle ver storingen van de natuurlijke orde in de flora en de fauna. Het plaatsen van die ren in oorden waar zij van nature niet thuishoren en het te krachtig uitroeien van dieren. Op de duur heeft dit het uit sterven van bepaalde diersoorten tot ge volg. Er was, volgens dr Adriani, reeds een lijstje met tientallen soorten van dieren die in de loop der jaren volkomen zijn uitgestorven. Vervolgens de jacht op grote schaal om de handelswaar, die vele bepaalde dier soorten aan de mens leveren. Iets waar niet te gemakkelijk over mag worden gedacht, getuige de cijfers die Adriani noemde. In sommige landen en streken worden jaarlijks vele honderd duizenden dieren afgemaakt om der wille van de handelswaar die zij van nature te bieden hebben, zoals bont, hoorn e.d. Een ramp is erg, aldus Dr. Adriani, maar kan worden opgevangen; deze die- renslachting echter niet. Hier dreigt to taal uitsterven. Naast de strijd tegen de bodem-erosie noemde spreker de betekenis van de on gerepte natuur voor het wetenschappelijk onderzoek en als recreatie-mogelijkheid. Over het laatste mocht naar de mening van Dr. Adriani niet te gering worden gedacht. Er is een strijd om ruimte en niet in het minst in Nederland. Elke vier kante meter moet rationeel worden ge maakt en een stuk „niemandsland", een stuk woeste grond, wordt zeldzaam. Toch heeft de mens er principieel drin gend behoefte aan de „stenen ommante- ling" - de stad - op gezette tijden te ont vluchten. Al is het alleen maar in ge dachten. Te weten, dat er op bepaalde plaatsen nog stukken min of meer ongerepte na tuur te vinden zijn, is soms al voldoende als men zich beklemd voelt in de stenen massa van de stad. Bij een dergelijke bevangenheid kan men denken: daar en daar is nog een stukje natuur. Maar helaas moet men zeggen: ik weet dat het er vandaag nog is. Want ook in Nederland vindt de aanranding van de natuur in een snel tempo plaats. Door de kennis van de natuur komt men tot cultuurbezit. Het is een bron van inspiratie voor de kunstenaar. Dr Adriani vroeg zich angstig af of grote kunstenaars als schilders, dichters en Voor vooruitstrevend gemeente beleid ANT. DE RUITER schrijvers geïnspireerd zouden kunnen worden door „in het gareel gebrachte land". Land bijvoorbeeld, dat ruilverka- veld is. Het was volgens spreker de vraag of een land, door techniek doodgemaakt, nog „beleefbaar" is. Of dat geen geweldig stuk geestelijk armoe van een volk - ook van het Nederlandse volk - teweeg zou brengen. Gelukkig, besloot dr Adriani, wordt er zowel internationaal als in Nedrland door veel mensen gewerkt voor de natuur bescherming. O.a. door de vereniging tot behoud van natuurmonument, waarvan spreker een ijverig propagandist is, al is hij niet in dienst van deze instelling. Deze mensen verdienen aller aandacht, zei hij. De natuur bewaren, beschermen, is dringend nodig. Het is reëel, aldus dr. Adriani. POSTDUIVENNIEUWS Kampioenschappen 1959 der Eerste Vee- nendaalse Postduivenver. „De Luchtrei zigers". Vitesse: 1 G. Fasse; 2 H. de Vos; 3 K. v. d. Heuvel. Midfond: 1 G. Fasse; 2 H. v. Kooten; 3 C. v. d. Berg. Fond: 1 H. v. Kooten; 2 Baars-Rotterdam; 3 H. de Vos. Generaal oude duiven: 1 H. v. Kooten; 2 G. Fasse; 3 Baars-Rotterdam. Jonge duiven: 1 H. de Vos; 2 K. de Rui-; ter; 3 C. v. d. Berg. Na vluchten: 1 G. Fasse; 2 Baars-Rotter dam; 3 KI. v. d. Heuvel. Generaal kampioen: 1 G. Fasse; 2 H. v. Kooten; 3 H. de Vos; 4 Baars-Rotterdam; 5 C. v. d. Berg. Duifkampioen: Vitesse, H. de Vos; Mid fond, C. v. d. Berg; Fond, H. v. Kooten; Alle vluchten, H. v. Kooten; Jonge dui ven, F. Spies; Na vluchten, J. Heikamp. EEN PRODUKT VAN KING- EN RANGFABRIEKEN TONNEMA N.V. SNEEK De RK Unitas '48 heeft de overwinning op En Avant niet op een presenteerblaad je aangeboden gekregen. Het elftal heeft er zwaar voor moeten zwoegen, want de gasten toonden zich gelijkwaardige tegen standers. Na de aftrap was het Unitas dat de leiding nam, echter in de eerste minuten leidde dit niet tot directe resultaten. Er waren gevaarlijke aanvallen van Unitas, doch ook het eigen doel ontsnapte aan een groot gevaar toen één der backs iets te stevig op de keeper terugspeelde, doch deze was op zijn post en stopte de kogel. Direct hierop volgde een aanval over links. Uit een zeer scherpe voorzet schoot F. Röttjers in (1-0). Met deze stand ging de rust in en daar na golfden de aanvallen over en weer. Het spel werd iets harder, maar de span ning was er ook naar. Er was geen dui delijk overwicht in het veld aan te wijzen, maar Unitas legde toch het loodje na alle druk van En Avant. Na tweemaal een corner te hebben weggegeven maakte En Avant met een formidabele kopbal ge lijk (1-1). Het mooiste doelpunt bracht spil Van Kessel op zijn naam. Uit een vrije trap op ca. 35 meter van het doel schoot hij in de uiterste bovenhoek in (2-1). Doch weer gaf En Avant zich niet zo maar gewonnen want binnen vijf minuten was het weer gelijk (2-2). Unitas vocht echter het felst door. Linksbuiten Poletto maakte een einde aan de wedstrijd, twee doelpunten. Twee vol komen verrassingen voor de keeper, waar van de laatste een afgemeten boogbal (4-2) DAMMEN Uitslagen onderlinge competitie: Faber-Meijer 02 Swetselar-A. Berkhof 0—2 De Groot-v. Loon 02 Maris-A. v. d. Kolk 20 Wildeman-Veenendaal 20 G. v. Zomeren-A. v. d. Grift 02 v. Wamel-Visser 20 Reede-v. Ewijk 02 M. v. d. Grift-W. Viegen 2—0 Meerwijk-Kleinveld 20 v. Loon-Meerwijk, afgebr. A. v. d. Grift-M. v. d. Grift 1—1 E. v. Zomeren-G. v. Zomeren 11 De Greef-E. v. d. Grift 02. Maandagavond won Amerongen I de eerste competitiewedstrijd in Woerden. De persoonlijke resultaten waren: Brauger-Maris 11 Barends-Meijer 02 v. Driel-A. v. d. Grift 11 Herwelman-Faber 20 Reinhoud-E. v. Zomeren 02 Voorbergen-Veldhuizen 1—1 Ravensbergen-M. v. d. Grift 02 v. Mourik-A. v. d. Kolk 02 v. d. Waag-v. Loon 11 Groeneveld-G. v. d. Grift 02. Uitslag 6—14. GEEFT U VERTROUWEN AAN DE ANT. DE RUITER De op zondag 4 oktober a.s. ingaande winterdienstregeling van de Autobuson derneming E.T.A.O. te Tiel bevat slechts enkele wijzigingen ten opzicht van de thans geldende dienstregeling. Zo zijn er geen veranderingen gebracht in de tijden van de door deze onderneming tussen Rhenen en verschillende Betuwse plaat sen geboden reisgelegenheid, terwijl ook de „Stationsdienst Kesteren-Rhenen" on gewijzigd bleef. Ook de eerder als proef ingelegde snelbus Rhenen-Lienden-Tiel, die om 17.43 (op werkdagen) uit Rhenen vertrekt naast de bus van de gewone lijndienst, blijft gehandhaafd. De overige sneldiensten die alle doorrijden naar Gel- dermalsen, vertrekken uit Rhenen om 8.53, 10.53 enz. om de 2 uur t.e.m. 20.53. Met deze bussen bereikt men in onge veer een half uur Tiel, terwijl men in een goed uur vanuit Rhenen op het station te Geldermalsen staat. In Geldermalsen bestaat een goede aansluiting op de trei nen in verschillende richtingen. Dit geldt trouwens ook voor de tussen de sneldien sten door rijdende bussen, waarmede men echter tien minuten langer onderweg is. Voorts bestaan er te Tiel en Gelder malsen ook goede aansluitingen op ver schillende andere buslijnen, terwijl ten slotte de te Culemborg bestaande goede aansluitingen tussen bus en trein niet onvermeld mogen blijven. De stationsdienst Kesteren-Rhenen geeft niet alleen aansluiting op de treinen, doch tevens op de bussen van de Velox richting Ochten. Op verschillende bedrijven heeft men de ruwvoedervoorraden reeds moeten aanspreken en hooi en/of kuilgras in het land bijgevoerd. Het is goed om eens na te gaan, hoeveel ruwvoer er nog moet komen om op een voordelige wijze door de winter te geraken. Begroting van de ruwvoeder- voorraad Voor de weidebedrijven moet u on geveer rekenen dt 1800 kg hooi en 3000 kg kuilgras per stuk grootvee nodig zijn. Als u een perceel met voeder bieten hebt, is 1800 kg hooi, 2000 kg kuilgras en 3000 kg bieten per stuk grootvee wel voldoende. Bij omrekening in stuks grootvee kunt u één koe of twee pinken op één stuk grootvee stel len. Voor hooiwinning is september niet geschikt, want nahooi eten de koeien meestal slecht en bovendien treden er soms nog wel eens voedingsstoringen op die u zoveel mogelijk moet vermij den. Een uitzondering hierop vormen Hoofdpijnmaar ook andere plagende pijnen verjaagt u prompt met WITTE KRUIS. Tabletten, poeders of cachets! de nieuw ingezaaide percelen grsland en kunstweiden. Dit hooi is meestal wat stengeliger en wordt beter opge nomen. Dergelijke percelen zou u nog kunnen maaien voor hooi, als de weers omstandigheden gunstig zijn. Overigens is het beter dat u de te maaien per celen in september bestemt voor de winning van kuilgras. Welke percelen voor kuilgras? Het beste is dat u de percelen kiest, die ng niet gemaaid zijn. Deze weide- percelen vertonen nogal wat bloeisten- gels. Voor het verkrijgen van een goede snede gras is het gewenst de maai- machine er even over te halen en de mestflatten te sléchten. Verder is een bemesting nodig van 400 kg kalkam- monsalpeter per ha. Gemiddeld kunt u 12000 - 15000 kg kuilgras per ha win nen. Het voordrogen is in die tijd niet aan te bevelen. Beter is het om een toevoeging van melasse of AIV-zuur te gebruiken. De herfstkuilen zonder toe voeging mislukken voor 98% en omdat de voorraden niet groot zijn, is het ge wenst kuilgras van prima kwaliteit te winnen. Stalmest Door de ruime keuze kunstmeststof fen, in het bijzonder van stikstof, soms gemengd, raakt de stalmest wel eens wat op de achtergrond. De eigen be drijf smeststoff en, zoals stalmest en gier, komen het eerst voor bemesting in aanmerking en pas daarna komt de aankoop van kunstmest, uitgezonderd stikstof, aan de orde. Stalmest is een veelzijdige mest; 15 ton stalmest bevat gemiddeld 45 kg P2O5, 15kg N en 80 kg K2O. Dit komt overeen met 250 kg su per of slakkenmeel, 200 kg kali 40 en 75 kg kalkammon per ha. Bovendien bevat stalmest nog magnesium, kalk en sporenelementen. Stalmest is een rijke bron van bacterieleven en acti veert de omzetting van de voedings stoffen in de grond. Bij grasland gaat het er echter om de stalmest vlug in de grond te krijgen en de omstandig heden hiervoor zijn zeer gunstig. Vooral percelen die gemaaid zijn komen in aanmerking voor stalmestbemesting. Stalmest verkopen? Bij de bestrijding van kopziekte is gebleken, dat het kaligetal van de grond vn invloed is. Wanneer dit boven 20 komt is voorzichtigheid geboden. Er zijn echter reeds bedrijven waar alle graslandpercelen een kaligetal van 30 en hoger hebben. In dergelijke gevallen is het beter om de stalmest te ver kopen. Vooral op de intensieve bedrij ven waar varkens gehouden worden, is de kalivoorziening door middel van stalmest en gier groter dan de behoefte. Het is dan een gelukkige omstandig heid als er nog een perceel bouwland is, waar bieten op geteeld worden. Hier kan men dan nog een aanzienlijke hoe veelheid stalmest en/of gier kwijt. Het is daarom zeer belangrijk om de grond eens in de 5 jaar te laten onderzoeken. U kunt dan de stalmest en gier op de juiste wijze distribueren op die per celen waar deze meststoffen het groot ste rendement en het minste gevaar van kopziekte opleveren. De assistent kan u hierbij advies geven. BOUW VAN CHURCHILLCOLLEGE BEGINT Sir Winston Churchill zal op 17 ok tober a.s. een eikeboom en een moer bezieboom planten op het terrein waar het nieuwe Churchill-College zal ver rijzen. Dit zal het startsein zijn voor de werkzaamheden. Naar verwacht wordt zullen de eerste studenten in 1961 kun nen worden toegelaten. Zeventig pro cent van hen zal natuurwetenschappen en technische wetenschappen studeren. De totale bouwkosten bedragen liefst 3.500.000. Het college zal plaats bie den aan 500 tot 600 studenten. 1,per advertentie Lm. 10 woorden, elk woord meer 10 cent Te koop aangeboden, half Engels kinderwagen (wit). G. Flinckstraat 44, Veenen- daal. Te koop lederen wanten met teddyvoering en moterkap. Spotprijzen. Bosman t.o. de kerk. Eist (U.). Te koop trouwjapon (wit), maat 36-38. KI. Katerstraat 13, Veenendaal. Te koop een kolenhaard, merk Jan Jaarsma, i.g.st.z., Boon, Buurtlaan W 15, Vee nendaal. Te koop le en 2e hands le ren jack's en een lederen rijbroek met kap. Bosman, t.o. de kerk, Eist (U.). Te koop handperen (Confe rentie en Legiponts) en goud- reinetten bij G. R. van Leeu wen, in de Melm, Veenen daal. Te koop een haard en een kookkachel Thebo 3, i.g.st.z. Munnikenweg 97, Veenen daal. Te koop i.g.st.z. „Koelstra"- kinderwagen. Adr. van Os- tadelaan 46, Veenendaal. Te koop nog enkele prima lederen damesjasjes, prijs 67,50, motor- en bromfiets- kleding. Vos, Renswoude. Te koop prima Jaarsma- haard. Dahliastraat 2, Vee nendaal. Te koop gasgeijser, huisor gel, leren motorkleding voor dame en heer. Roghairweg 16, Rhenen. Te koop werkschoenen vanaf 5,— tot 12,—. Volle ga rantie. Bosman t.o. de kerk. Eist (U.). Te koop prachtige witte trouwjapon met toebehoren, maat 42. Te bevr. Emmalaan 22, Veenendaal. „Stretch"-slips, in 12 kleu ren, ook kindermaten. „Tem po", Zandstraat 84, Veenen daal. Te koop gebruikte radio toestellen in pr.st. Radiohan- del R. van Laar, Cuneralaan 8, Rhenen. Te koop een toom zware biggen. G. H. van Barneveld, v. d. Pollstr. 7, Veenendaal. Tel. 3028. Financieringen van: Auto's, motoren, bromfietsen machi nes enz. Verzorgt voor u voordelig het Assurantie kantoor Brouwer, Kanaal- weg 2, Veenendaal. tel. 2918 Stofknopen, gespen en cein tuurs elk gewenst model of breedte, ook met de nieuw ste sleutelgatnoksluiting. „Tempo", Zandstr. 84, Vee nendaal. Koop nu flanellen lakens. Zeer goedkoop. Nic. v. Leeu wen, Achterkerkstraat 65, Veenendaal. Deelnemer win kelweek. Heerlijke kokosmacroontjes, 250 gram 70 cent. Het beste van het beste. Alleen bij Harkes, koek en chocolade. Iedere zaterdag op de Markt te Veenendaal. Te koop een prima onder houden Chevrolet De Luxe. Bouwj. 1952. Kerkewijk 85, Veenendaal. Tel. 2887. Te koop 100 hennen, aan de leg. Te bevragen Vermeer, Eindseweg 9, Overberg. Te koop een haardkachel z.g.a.n. C. Smit, Molenstraat 3a, Renswoude. Te koop Ieren damesjas, m. 42-44. Fluiterstraat 56, Vee nendaal. Te koop divan 12.50, zes stoelen 15,dressoir 12,50, damesfiets 20, H.M.W.-bromfiets 75,en een radio. Wilhelminastraat 42, Rhenen. Te koop 2 pers. spiraal en 1 eikenwaskuip. Gortstraat 55, Veenendaal. Te koop lange leren jassen, lage prijzen. Bosman, t.o. de kerk, Eist (U.). Gevraagd zelfstandige hulp voor halve dagen, aanmelden vanaf maandag na 7 uur. Mevr. Manders, Dr. De Vis serstraat 31, Veenendaal. Betrouwbaar persoon heeft tijd beschikbaar voor incas sowerkzaamheden, etc. te Veenendaal en omgeving. Inlichtingen onder no. 4969 aan het bureau van dit blad. Aangeboden pracht „Vespa scooter", mechanisch 100 Inruil bromfiets mogelijk. Nieuwe V'daalseweg 151, Rhenen. Gevraagd werkster, 1 dag per week. Lems, KI Kater straat 23, Veenendaal. Wegens ruimtegebrek aan- geb. tegen voordelige prijs prachtig aquarium 100x50x50 en bijpassende stander. Sta tionssingel 22, Veenendaal. Tel. 2311. Net dagmeisje gevraagd. Aanmelden G. de Gooyer, Zandstraat 66, Veenendaal. Wij zoeken een huis met veel ruimte in Achterberg (centrum). Nic. van Leeu wen, Davidstraat 3, Veenen daal. „Beol de Paris". Een Euro- marktprodukt, met of zon der naad. Ook in 70 Denier. „Tempo", Zandstraat 84, Vee nendaal. Heden weer verkrijgbaar: Oblies een fijn chocolaadje in melk en puur, per 200 gr. 75 cent. Voor koek en choco lade bij Harkes op de Markt te Veenendaal. Iedere zater dag. Nylonkousen met en zonder naad vanaf 1,79. Nic. van Leeuwen, Achterkerkstraat 65, Veenendaal. Deelnemer winkelweek. „Stretch" kousenvoetjes, minder slijtage aan uw kou sen. „Tempo", Zandstraat 84, Veenendaal. 20,besparen. 1 pers. zo mer- en winterkant bedstel, 15 jaar garantie op b.w., van 79,voor 59.—. Piet v. Beek, Emmalaan 28, Vee nendaal. Tel. 2039. Wollen goederen waaronder jongenstruien en -vesten, meisjespullovers en -vesten, dames- en herenvesten en -pullovers. (Zeer goedkoop.) Nic. van Leeuwen, Achter kerkstraat 65, Veenendaal. Deelnemer winkelweek. Naaistersfournituren, 'n uit gelezen sortering. „Tempo", Zandstraat 84, Veenendaal. Wasmachines direct van fa briek 60,— of 103,— voordeel. Centrigus vanaf 145,Prima serv. Vraagt demonstratie, Postbus 24- Zwijndrecht. Pyama's voor jongens en meisjes, dames en heren. Nic. van Leeuwen, Achterkerk straat 65, Veenendaal. Deel nemer winkelweek. Gevraagd een ervaren werk ster voor het schoonmaken van de nieuwe apotheek op woensdagmiddag. Hoofdstr. 53, Veenendaal. Aangeboden gloednieuwe ge galvaniseerde golfplaten, 1.83 m lang, 4,50 per plaat. Ook gebruikte en. dakvilt. W. v. Harten. Nederwoud, Lunte- ren. Tel. 6489. Te koop prima goudreinet- ten (pluk). J. van Laar, Ho- gesteeg 25, Achterberg. Te koop prima kamerkachel. Esdoornlaan 1, Rhenen. Te koop prima kleiaardap- pelen 12,50 per mud. Fran co thuis bezorgd. C. C. Be rends, Middellaan 55, Vee nendaal. Tel. 3061. Gevraagd net meisje in klein gezin. Stationsstraat 86, Vee nendaal. Te koop radio in houten kast. Pr. Bernhardstraat 18, Rhenen. Te koop Triumph- en Boss. Dubbelzuigers, 350 c.c., b.j. 1955. Aantrekkelijke prijs. Oude Veenendaalseweg 94, Rhenen. Tel. 606. Te koop een roodleren da mesjasje, z.g.a.n., maat 38- 40, 50,—. Veenvliet, Sta tionsstraat 55, Veenendaal. Te koop een bromfiets. Te bevragen Ambachtstraat 22, Veenendaal. Te koop een drachtige geit zeug. E. Laros, Hogesteeg 3, Achterberg. Te koop appels en peren v.a. 10 ct. per kg. E. van Oord, Weteringsteeg 4, Achterberg. Te koop prima eetaardappe- len. J. Gerritsen, Middellaan 35, Veenendaal. Dame te Wageningen vraagt juffrouw voor de huishou ding, p.g. Leeftijd 30-50 jaar. Intern. Zonodig hulp voor ruw werk. Brieven onder no. 4971 aan het bureau van dit blad. Te koop goudreinetten, 20 kg 2,—. D. Stam, Cunera- weg 195, Achterberg. Voor autorijles garage Leeu- wis, Nieuweweg 41, Veenen daal. Tel. 2535. Laat door ons uw schoor steen vegen. Schoonmaakbe drijf en schoorsteenvegerij G. van Barneveld, Boslaan 62, Veenendaal. Tel. 3303. Tijdens de winkelweek, ex tra goedkope dekens, gewat teerde-wollen en halfwollen. Nic. van Leeuwen, Achter kerkstraat 65, Veenendaal. Deelnemer winkelweek. TELEVISIE vanaf 5,— per week. Radio, wasmachines, koelkasten en stofzuigers v.a. 5,p.w. Meubelen vanaf 5,p.w. w.o. zeer moder ne eetkamers, bankstellen, enz. Verkoopcomb. Pruden- tia, Wito, Hama, Hejo en Terwa. H. Oswald, Beursstr. 17, Amsterdam. Gratis proeven. Echte Goud se Siroopwafelen met room- cent, 10 stuks 1 gulden. Har kes, voor koek en chocolade, naast Van Beek's Kaashan del. Iedere zaterdag op de Markt te Veenendaal. Biedt zich aan net meisje, 16 jaar. 5 morgens per week. Brieven onder no. 4970 aan het bureau van dit blad. Te koop hennen, rode en witte. Kerngezond. Stations straat 50, Veenendaal. Te koop prima eetaardappe- len, 12,per mud. Fa. Van Manen, Wachteldonk 2, Renswoude. Badhanddoeken vanaf 1,25, goedkoop dames- en heren- boter vulling. Per stuk 11 ondergoed. Tijdens winkel week 5 korting. Wed. Kroesbergen, Zandstraat 159, Veenendaal. Rijwielen te huur, per uur, per dag. per week en per maand. Tevens nog enkele goede 2e hands rijwielen te koop. Rijwielstalling „De Klomp. Tel. 241. Naar de laatste mode geschoeid gaan en gemak kelijk lopen, dat kunt U NU met da modieuze gemakschoen Hoofdstraat 54 - telef. 2167 Te huur 3 nieuwe Renault Dauphines waarvan één 1958 en drie 1959-ers. Te bevra gen G. van Wakeren. Jan van Goijenstraat 27, Veenen daal, Tel. 2949. Uw .Prutswinkel' is Vebotex Kerkewijk 37, tel. 2730, Vee nendaal. De grootste sortering vuren hout vindt u bij L. van den Bosch, Geerseweg 38, tel 3014 Veenendaal. Te huur Renault Dauphine 1958. All risk verz. J. W. Drost, Boslaan 15, tel. 3364, Veenendaal. Sport en gewone merk da- mes- of berenrijwielen in kleuren. iets beschadigd 149,-. Kinderrijwielen v.a. 55,-. Wasmachines vanaf 149,-. Centrifuges vanaf 175,-. Tevens wasmachine en centrifuge verhuur, per uur en per dag. N. van Ek, Pr. Bernhardlaan 1 Veenen daal. tel. 2533. Gewolmaniseerde palen heb ben een levensduur van ca. 15 jaar. U koopt ze nergens voordeliger dan bij L. van den Bosch, Geerseweg 38, tel. 3014, Veenendaal. Schoonmaaktijd schoorsteen vegen zonder stof te ver oorzaken. Voor Rhenen, Veenendaal en omstreken. Fa. R. A. van Stokkum. Wil helminastraat 34. Rhenen. Glas in uw haarddeur. Laat het er nu inzetten. Binnen 48 uur klaar. Fa. Fr. Diepe- veen, Hoofdstraat 29. Vee nendaal. 10 rijlessen voor 47,50 in nieuwe Ford-Consul. Gedipl. instructeur. Scooterrijles ƒ4,- p. uur. Erkende bonds- autorijschool „Marino", Ju- lianastraat 44, Rhenen, Dijk- straat 15. Veenendaal. tel. K 8385-3153. Vanaf heden weer verkrijg baar bruine carbolineum. koolteer, groene carbolineum mat en glans. Prima kwali teit, concurrerende prijzen. J. Kool, Holleweg 4, Veenen daal. Tel. 2463. Voor verhuur van stoelen, dissen en serviesgoed naar Dirk van Asselt. Dennenlaan 38, tel. 3015 en G. Gerritsen, Julianastr. 81. tel. 2691. Alles gratis thuisbezorgd. Meubeltoonzalen v. J. Kreu- ger zijn Stationsweg 337-379, Scherpenzeel, tel. K 3497-215 In- en verkoop en inruiling nieuwe en gebruikte meube len, w.o. huiskamers, slaap kamers, dressoirs, buffets, tafels, stoelen, ledikanten, spiralen, vaste vloerbedek kingen en cocoslopers ens* Pracht collectie bedden, de kens, vloerkleden. stalen slaaDkame^s. bureaus enz Komt u eens kiiken. er U allicht wat voor u bii in alle priizen. Glas in lood, panelen voor suitedeuren in moderne uit voering maakt voor u. Han delsvereniging Zimmerman fc Zn., Sandbrinkstraat 1 (bij Postkantoor), Veenendaal. H. A. Sol. steunzolen breuk banden. corsetten enz. Zit ting iedere donderdag van 2 tot 5 uur in apotheek Zui- dersma. Hoofdstraat 53 Vee nendaal. Te koop aangeboden. Een fa- briekspartij moderne blok- dekens 12.95, 2 stuks 25.-. Textielhandel Ballast, Klaas Katerstraat 77, Veenendaal. Te koop goudreinetten, pluk en moes. Hand- en stoof peren. R. van Dijk, Achter berg (bij de school). Te koop aangeboden. Partij zuivere wollen dekens, le en 2e keus. Speciale zomerprijs. Textielhandel Ballast, Klaas Katerstraat 77, Veenendaal. Voor al uw verzekeringen, hypotheken en financierin gen naar T. de Man, Patri moniumlaan 2bis, Veenen daal. Alle textielreparaties „Tem po", Zandstraat 84, Veenen daal.

De Vallei | 1959 | | pagina 5