PAUK Veenendaal speelt zondag in Nijmegen tegen Union ACHTERBERG 0,49 Burgerlijke stand KERKDIENSTEN van de verkiezing van de gemeenteraad van „Groot-Veenèndaal" per stemdistrict <*>/-£• VP** U)cucm SPORTPROGNOSE Sportclub Rhenen krijgt Veenendaalse NSVS op bezoek Kulan-Valleivogels afgelast ELST PRUMMEL^BRILLEN Kerkewijk 17 Veenendaal Ruiterwedstrijden op Grebbeberg Marktberichten THERMOLANA HÊÊÊÊÊRLIJK WARM! De gemeenteraads verkiezing Volksuniversiteit: Indianen in Amerika „Stille helden" Gevonden en verloren DINSDAGKOOPJES Afdruipmat Badmat Schemerlamp Ingekomen en vertrokken Zondagsdienst doktoren STEMBUREAUS 1 CHU 2 PvdA 3 AR 4 SGP 5 VVD 6 KVP Totaal geldig On geldig Tot. 1. Gemeentehuis 154 83 205 56 67 14 579 4 583 2. Gymn.lokaal Hoogstraat 251 110 229 96 50 21 757 9 766 3. Verenigingsgebouw Eiken- 263 203 245 107 62 32 912 12 924 4. Ned. Herv. school Patrimo- 240 217 170 41 61 62 791 12 803 5. C. N. S. I Coniferenlaan 234 261 161 120 30 35 841 14 855 6. Pr. Beatrixschool, Beatrix- 166 157 139 102 12 9 585 10 595 7. Geb. „Eltheto", Fluiters- 139 193 140 71 27 21 591 12 603 8. Geb. bij Vredeskerk, Ker- 254 223 226 97 72 18 890 14 904 9. Juliana van Stolbergschool 182 207 167 100 13 24 693 10 703 10. Groen v. Prinstererschool Dr. Colijnstraat 117 241 162 33 76 69 698 7 705 11. C. N. S. II Dr. Slotem. de 184 298 171 48 24 50 775 10 785 12. Salvatorschool, Patrimoni- 168 238 171 48 31 89 745 11 756 13. R.K. kleuterschool, Gerard Terborchstraat 175 196 122 57 34 31 615 9 624 14. Geb. „De Samenwerking" 299 292 207 171 56 48 1073 19 1092 15. O.L. school, Pr. Bernhard- 204 135 196 101 44 52 732 5 737 16. Ned. Herv. school Koning- 210 194 160 127 29 9 729 15 744 TOTAAL 3240 3248 2871 1375 688 584 12006 173 12179 ZETELVERDELING 5 5 5 2 1 1 Van de week heb lk ernstig oover- hoop geleege mit me werkgeever. Het is hoog geloope, mar toch niet tot et eindigste puntjie, want anders hadde jelui mijn vanzelf hier niet meer in dit hoekie angetroffe. Et geschilpunt is bij- geleid, mar ik sting toch veur de groot ste helft in me recht. Wat dur dan an et handjie was? Nou dat zei ik jelui haarscharp perbeere uit de doeke te doen. De redaksje van dit eedele blad had mijn een hoop onheil op me schouwers gelaaje, deur et bericht de weereld in te jaage as zou dur in et Veen de tepijt- keever, die beruchte vloerkleejevreeter zijn gesignialeerd. Et schijnt ok waar gewist te zijn - waarmee ik dan heele- gaar niet wil zegge, dat dur in de krant wel es wat staat dat niet ganselijk vol- ges de feite is. - Et was waar; naader hand is me gebleeke, dat et ok in an dere nieuwsblaaje heb gestaan. Maar daarom hadde ze dur volges mijn niet oover hoeve te schrijve, want hadde ze dat bericht achterweeges gelaate, dan had ik niet de ramp van twee schoon- maake binne de veertien daage an me lijf ondervonde. Vleeje week dinsdag was de boel bij ons in huis net weer zoo'n bietjie op urde. Acht daage lang had ik in een soort staat van oorlog en beleg geleefd, afgekondigd deur de vrouw-des-huizes. Acht daage lang was 't er veur een fe- soendelik mins gien nurmaal leeve in mijn huis meugelik. Ooveral loerde het waapentuig van de groote schoonmaak. De raazebol en de greune zeep vierden hoogtij en ik had alle daage velddienst mit zoo nou en dan een happie eete er- reges midde op et slagveld. De veurege week dinsdag kwam dur teekening in de groote strijd teuge de spinneweb en de stofneste. En een dins- daggenaavund had Driek de slag ge- leeverd en de zeege an haar kant. De dag daarop was et weer as vanouds, al- leenig dan een bietjie veurzichtig je eige verplaatse om gien zeiling te maake oover het iezege gladde zeil. Mar affijn, dat nam ik greeg op de koop toe, na de revaazie van een week. En toen most een woensdaggemiddag zoo noodig in me lijfblad staan, dat die ellendige tepijtkeever onze plaats was binnegedronge. Nou jelui begrijpe, wat dur toen ge beurde. Et lieve leeve begos weer van veuren af an. Driek aarzelde gien se- konde en in gien tijd sting alles weer ten ondersteboove. Ze moes en ze zou zeekerheid hebbe, dat dur gebruikers van karpette in dur huis rondscharrelde. Zoo meugelik is et nog een grootere veldslag gewurde as de heele naajaars- •*..\hoonmaak. Ze heb die beessies zoo achter de boks gezeete, asdat zoo mocht dur eentjie erreges in een hoekie ver dwaald zijn, die allang de beene mot hebbe genoome toen Driek in antocht was. Heevigst woest gong ze tekeer en an 't eind van de zesdaagse veldtocht gien één stukkie vijand, gien enkele te pijtkeever. Hust was de stemming dur ok nog bij lngeschoote. Mar ze kost et toch nog zoo plooie, dat ze een woensdag vrog in de naamiddag klaar was en toen bin we ter stembus gewist. Affijn, de uitslag waar wij ok an meegewerkt hebbe, die weete jelui onderhand al. En wat een belangstelling. Van de tilleviesie en de raadioo. Ik begin te geloove, dat we nou in eene een weereldstad worde. Bram was ter ok heel vol van. Van de tepijtkeever dan om dur nog es op trug te komme. Ja, want Bram is presies zoo gevaare als mijn persoontjie. Hij heb ok net zoo'n vrouw as Wout Blauwkous. LES De vooruitgang is niet tegen te hou den, vooral radio- en t.v.-mensen blij ven vindingrijk (om hun programma's te vullen). Na het hele programma van lessen in vreemde talen te hebben af gewerkt is men bij de New-Yorkse t.v. nu weer aan het begin beland, n.l. bij de Engelse les. Hierbij gaat het speciaal om de uitspraak, niet omdat de Ameri kanen het Engels vermoorden. De les is utsluitend bestemd voor de New- Yorkse papegaaien. WATER Aan de fontein op het stadsplein van Saint-Emilion hangt een kaartje waar op een doodskop staat met het bij schrift: „Drink wijn". Mede dank zij het goede weer Is er al een behoorlijk aantal wedstrijden in deze competitie afgewerkt. Enkele wedstrijden werden afgelast wegens de droogte, maar verder is alles normaal uitgespeeld. Ook voor het komende weekeinde is weer een belangrijk programma vastgesteld. De resultaten van de clubs uit ons rayon zijn echter nogal verschillend. Enkele doen het buitengewoon goed en weer andere gaat het uitzonderlijk slecht, terwijl de meeste zich in de middelmoot kunnen handhaven. Veenendaal gaat zondag naar Nijmegen om een oude bekende te ontmoeten. Velen zullen zich de spannende wedstrijden te gen Union zeker nog wel herinneren. Hoe het zondag zal aflopen is nog moeilijk te bekijken. Union is geen uitzonderlijk harde ploeg, mogelijk dat dit de Veenen- dalers enig succes kan brengen. Met een voorspelling houden we ons echter liever op de vlakte. GVVV zal het thuis tegen het Puttense SDC wel zeer zwaar te verduren krijgen. De Puttenaren spelen vrij hard en het is de vraag of de Buurtlaanbewoners hun spel zullen kunnen ontplooien. Zou dit wel het geval zijn dan wordt het de zo veelste overwinning. VRC speelt eveneens thuis en wel tegen Nunspeet. Ook weer een bijzonder zware opgave. De mensen uit Nunspeet houden vol tot het laatste toe en het is maar de vraag of de Veenendalers, die een tik keltje uit hun evenwicht schijnen te zijn, er tegenop kunnen. Dovo gaat het in Ede tegen DTS pro beren. Wat voetbal betreft hebben de rood-witten niets te vrezen, maar wan neer het hard gaat worden en Dovo trapt erin, dan vrezen we het ergste. Laten we echter aannemen dat de Veenendalers het hoofd koel houden, dan is de over winning verzekerd. Merino's, dat zaterdag tegen Posthoorn zo'n prachtig resultaat boekte, speelt nu aan de Wageningselaan tegen VVVM uit Bussum. De jongens van Van Meurs schijnen er niet al te best in te kunnen komen. De volle winst moet dus ook nu weer mogelijk zijn voor de wolmensen. DVSA zal op eigen terrein wel weinig moeite hebben om van het Hilversumse Oranje Leeuwen te winnen, de gasten behoren nu eenmaal tot de zwakke broe ders. SV Panter krijgt het met de 1-0 van Musketiers nog in de benen, in Hierden ook weer kwaad te verduren. Een over winning voorspellen zou dan ook al te optimistisch zijn. Een gelijk spel durven we zelfs niet eens aan. Musketiers heeft tegen Triangelboys ook weer een redelijke kans op een goed resultaat. Zij mogen echter niet vergeten dat de Veenendalers zaterdag van het Nijkerkse NSC wisten te winnen en dat wil ook heel wat zeggen. Scherpenzeel dat ook op dreef schijnt te komen, gaat naar Valkenheide. Het zal ons heel erg tegenvallen wanneer de puntjes niet mee naar Scherpenzeel gaan. Als Advendo een beetje uitkijkt kan zij uit van ODI winnen. De Ederveners spe len echter zo wisselvallig dat men toch nog van alles verwachten kan. Kulan zal het thuis tegen Valleivogels ook niet kunnen klaren. Het wordt echter wel tijd dat deze SKF'ers eens wat van zich laten zien, anders kon het wel eens niet zo best aflopen. Bij Sportclub Rhenen tegen NSVS zal het wel gaan spannen. Zij zullen elkaar wel bitter weinig gewonnen geven, maar niettemin houden wij het op de Grebbe- bewoners. In de zondagsector van de afdeling Utrecht is niet zoveel te beleven. Er zijn behoorlijke wedstrijden vastgesteld, maar niet zoveel. Scherpenzeel speelt uit tegen DSVA en moet zeker de overwinning in de wacht kunnen slepen, hoewel de Ame- rongse jongens wel behoorlijk partij zul len willen geven. Het een beetje stroef draaiende Oranje- Wit krijgt het tegen Achterveld ook weer moeilijk. Er moet echter een kansje in kunnen zitten, dus proberen. Dat is trou wens ook hard nodig wanneer ze bij wil len blijven. Renswoude kan ook weer twee punten wijzer worden, want het moet toch niet zo moeilijk zijn om thuis van Hoogland te winnen. Er zal echter behoorlijk ge voetbald moeten worden. RK Unitas, dat zondag haar partij wat nonchalant speelde, maar toch net nog won, moet het uit tegen Hooglanderveen wel kunnen klaren. Er zal echter iets scherper doorgetast moeten worden dan vorige week. De zaterdagwedstrijden beginnen allen om kwart voor vier. Ook de wedstrijd Dovo-DTS. Nader vernemen wij nog dat de voor a.s. zaterdag aangekondigde wedstrijd tussen Kulan en Valleivogels (Scher penzeel) is afgelast. KAARTVERENIGING OPGERICHT Verleden week is Eist weer een' ver eniging rijker geworden en wel een klaver jas vereniging. De vereniging heeft naam gekregen „De Morgenster". Bij de oprichting meldden zich 19 le den aan; nu is inmiddels het aantal ge stegen tot 23. Wel een bewijs dat deze vereniging in een behoefte voorziet. Ook Uw kinderen hebben liever een montuur dat zich aanpast bij hun smaak en persoonlijkheid Kom voor een goed montuur met Uw kinde ren naar de vakman GESLAAGD Onze plaatsgenoot Johannes G. Hei mei behaalde een dezer dagen op het te Arnhem gehouden vakexamen da- meskappen, met veel succes het pa troonsdiploma vakbekwaamheid. Het streek verband van landelijke rij- verenigingen „De Neder-Betuwe" houdt a.s. zaterdag 17 oktober wedstrijden op de Grebbeberg. Het programma bevat dressuurproeven, cross-country, sprin gen. De dressuurproeven worden ge houden achter de boerderij van mej. N. van Straten-van Nes, de cross- en de springnummers op de Grebbeberg. Het terrein is voor dit doel belange loos afgestaan door de familie Leccius de Ridder. De rijvereniging „Grebbe- ruiters" werkt aan dit programma mee, zonder mededinging. Er is een groot aantal deelnemers, alleen voor de cross zijn er meer dan 50 inschrijvingen. De terreinen zijn vrij toegankelijk. SCHERPENZEEL Aanvoer kippe-eieren 975.000 stuks. Prijzen 14,50 tot 15,per 100 stuks. Middenprijs: 14,75. Henne-eieren 10, tot 13,Handel vlug. Aanvoer biggen 164. Prijs per stuk 48,tot 76,Handel matig. Geen mode voor miljonnaira- vrouwen die zich laten rondrijden per Rolls Royce, maar 'n gezellige, praktische, zuiver wollen 7/8 coat voor op de fiets, bromfiets, scooter ol .zomaar" omdat hij zo vlot staat (Vervolg van pagina 1) De CHU zal in de nieuwe raad zijn vertegenwoordigd door de heren Ant. de Ruiter, M. Bastmeijer, P. G. van Ojik, J. Scholten en G. van de Haar. Deze laatste woont op Gelders-Veenen- daal. en vormt een nieuw gezicht in de Veenendaalse raad. De heer C. van Genderen, die thans zitting heeft, komt na 1 januari niet terug. Van de PvdA verdwijnt de heer J. van Eden en verschijnen twee nieuwe lingen, n.l. de heren R. Koppenberg en H. L. Spies, inwoner van Gelders en thans raadslid van Ede. Zitting houden de heren Joh. van Hardeveld, T. Ver- kuijl en J. H. H. Jansen. Ook de AR komt met een nieuwe ver tegenwoordiger, in de persoon van mr. J. F. van Leeuwen. Voorts de „oude" le den C. N. van Kuijk, S. Kroesbergen, E. C. Diepeveen en Jac. Slok. De drie andere partijen behouden hun huidige vertegenwoordigers. De SGP de heren G. J. van Deelen en G. Vos, de VVD mevr. H. Buddingh-de Vries Lentsch en de KVP de heer F. P. Stal. De dag van de stemming verliep, zoals gewoonlijk, vrij rustig. Op de dag zelf werd hoegenaamd geen bijzondere pro paganda gemaakt door de verschillende partijen. Wel in de weken daarvoor. Er werden rijkelijk veel pamfletten bezorgd en één der partijen vond zelfs hoog in de wieken van de nieuwe molen aan de Nieuweweg een plaatsje voor een licht reclame. Ondanks het rustige verloop van de stemdag had deze toch een bijzonder tintje. Omdat er geen landelijke verkie zingen aan de orde waren zagen lande lijke publiciteitsorganen in de Veenen daalse stemming wel iets. Burgemeester A. Bakker kreeg als voorzitter van het hoofdstembureau naast „zijn" kiezers de radio en de televisie op bezoek. VARA-reporter Henk van Stipriaan zond reeds woensdagmorgen om half ne gen een korte reportage de lucht in en de Nederlandse Televisie Stichting was een groot deel van de dag in Veenendaal voor het maken van opnamen voor het tele visie-journaal dat woensdagavond om acht uur werd uitgezonden. De 16 stembureaus werkten voor het overgrote deel bijzonder vlot. Reeds om goed negen uur waren alle uitslagen op één na binnen op het „telbureau" in het gemeentehuuis en om half tien kon de totaaluitslag worden bekend gemaakt. ZEEPOST Met de volgende schepen kan zeepost werden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ss „Algol" (20 10); Australië: ss „Ballarat" (19/10), ss „Raki" (20/10); Brazilië: ss „Algol" (20/10), ms „Brasil Star" (24/10); Canada: ms Prinses Irene' (22/10); Chili: via New York (22/10); In donesië: ss „Ascanius" (1910); Ned. An tillen: ms „Oranje Nassau" (20 10); Ned. Nw. Guinea: ss „Karimata" (22 10); Su riname: ms „Oberon" (19/10); Unie van Z. Afrika en Z.W. Afrika: ms „Carnar von Castle" (18/10), ss „Grote Beer" (21/10). Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. Lucy Schouten, bekend als schrijfster en door haar optreden voor radio en televisie, houdt a.s. woensdagavond 21 oktober a.s. voor de Volksuniversiteit in ,,'t Trefpunt" een lezing over „In dianen in Amerika". Een en ander aan de hand van kleurendia's en geluids opnamen. Lucy Schouten verwierf een Scholarship voor de universiteit van Arizona in Tucson en studeerde aldaar anthropologie. Wat geen blanke haast gelukt, lukte haar, n.l. de vriendschap te werven van de teruggetrokken en ongenaak bare Indianen. Zij leefde gedurende enige tijd tussen deze indianen en leer de hun leefwijze kennen in al zijn fa cetten. Ongetwijfeld wordt dit een boeiende vond, waarvan men verrijkt naar huis terugkeert. Dit is de titel van de film die de Chr. Film Actie a.s. zaterdag 17 oktober in gebouw Eltheto brengt. Paul Robe son is de hoofdrolvertolker in deze film. Paul Robeson zoekt werk in een mijn plaatsje, maar oefent, alvorens te sla gen, het beroep van zanger uit en zo komt hij in contact met het mijnwer kerskoor. Een instorting maakt het ge hele mijnpersoneel werkeloos. Pas bij het uitbreken van de tweede wereld oorlog stemt de directie toe in her bouw van de mijn. David Goliath (Paul Robeson) offert zich op om een oprui- mingsploeg die bij de herbouw door instorting van de buitenwereld wordt afgesloten, te kunnen redden. Liefhebbers van Paul Robesons zang en spel zullen hiervan kunnen genieten. VEENENDAAL In het tijdvak van 24 september tot en met 8 oktober 1959 werden aan het bu reau van gemeentepolitie te Veenendaal de volgende voorwerpen aangegeven: Gevonden: bruine herenportemonnaie; psalmboek, rood-zwart geblokte vulpen; collier, rood tasje; bruine portemonnaie, bruine plastic kinderportemonnaie; rode kinderportemonnaie, broodzaag; 6 plastic emmers; rechter motorhandschoen; beige dameshoed; portemonnaie; kist met in houd; bal; bruine actentas met inhoud; bruine portefeuille; muntbiljet van 2,50; gele plastic kinderportemonnaie met in houd; zwarte ketting; bruin mandje, gymschoenen, schoudertas; 60,aan bankbiljetten; zilveren damesring; paar zwarte damesglacé's; kinderbril; zwarte jongensschoen; 6 stel deurkrukken. Verloren: ring met sleutels; beige por temonnaie met inhoud; bruin lederen kaft met inhoud; hamer, schroevendraaier en twee peddels; grondzeil; bruin rieten mandje inh. schoudertas en sportkleding; bruin lederen tasje; reservewiel van Opel Blitz; rose vulpen met zwarte strepen; dekseltje van gereedschapskist; halfwas konijn; bruin lederen portemonnaie met inhoud; lichtbruine actentas met inhoud; rood-bruine portemonnaie met inhoud; bruine lederen portemonnaie met inhoud; herenpolshorloge; gouden dameshorloge; dameshorloge, bedelkettinkje; muntbiljet schuimplastic frisse pasteltinten schuimplastic diverse kleuren, voor veel A CiQ doeleinden te gebruiken de bekende vloerlamp zolang de voorraad strekt f\ *1^ diverse kleuren *-*9 Alleen dinsdag 20 oktober Hoofdstraat 7, Veenendaal, Tel. 3103 van 2,50; rood zwarte vulpen; bruine hond; busabonnement. RHENEN Gevonden en verloren Aan het politiebureau te Rhenen wer den de volgende voorwerpen aangegeven: Gevonden: een zilverbon van 2,50; een in het Engels vertaald R.K. psalmboekje; bruine diplomatentas inhoudende enige boeken en bijbels; bruin lederen actetas inhoudende weekend-shirt; khakibroek en handdoek; blauwe ceintuur met haakslui- ting. Verloren: grijs-bruin-groen gespikkeld jongensjasje met portemonnaie; blauwe jongensoverall; een paar vlechtjes; grijs j ongenscolbertj as j ekinderbril. RENSWOUDE Verloren: een paar bruine molières. Gevonden: een paar bruine jongens schoenen. Weggelopen: een zwart poesje met witte pootjes. RHENEN Ingekomen: Bernardina M. Ruijs geh. m. J. H. M. van Miltenburg van Utrecht naar Utrechtsestr.weg 192; Anktje Schuil van Assen naar Cuneraweg 12; Dirkje v. d. Heuvel geh. m. J. H. Roks van Ede naar Driftweg 21; Janke Oldenkamp van Assen naar Cuneraweg 425; Adrianus A. Jongebreur van Bodengraven naar Afweg 8; Gijsbertje J. van Eek van Zoelen naar Cuneraweg 425; Jan A. E. de Kleuver van Veenendaal naar Rijnstraat 10; Johanna W. Stoter geh. m. J. W. Riemsdijk van Veenendaal naar Veenendaalsestraatweg 5; Pietje Schotanus van Amsterdam naar Cuneraweg 425; Cornelis van den Berg van Leerdam naar Cuneraweg 425; Klaas Posthumus (gez.) van Hilversum naar Bergweg 28; Louisa D. Voet van Zeist naar Cuneraweg 425. Vertrokken: Johannes Jansen (gez.) van Eikenlaan 32 naar Ede; Leonard van Bie- ne van Veenendaalsestraatweg 50 naar Rotterdam; Fekke M. Venema van Pru nuslaan 39 naar Frankrijk; Sauro Rubbi van Veenendaalsestraatweg 50 naar Italië; Cornelis J. H. Albers (gez.) van Cunera- laan 114 naar Nijmegen; Hendrik J. van Doorn van Grutterstraat 18 naar Austra lië; Theodorus Evers (gez.) van Valleiweg 1 naar Ede. VEENENDAAL Geboren: Evert Jan, z. v. J. H. van Ap peldoorn en C. van de Pol; Jacob, z. v. H. Bos en D. van Grootveld; Johann, z. v. J. Opperman en R. van Ewijk; Ger trude Cornelia, d. v. W. van der Hor en C. Goet; Hendrik, z. v. J. Stomphorst en G. van Soest. Ondertrouwd: J. van Kooten en K. van de Weerthof. Getrouwd: B. F. J. M. Becker en G. G. van Essen; G. D. Rietveld en A. P. van de Haar Overleaen: Maagje van Doorn, 77 jaar, echtg. van J. Ditewig; Evert Verwoert, 75 jaar, wedn. van L. Heikamp. RHENEN Geboren: Louis Fritz, z. v. J. D. Huls- kemper en L. M. Abelmann; Janna Teun- tje Cornelia, d. v. J. B. Honders en R. Limbeek; Willem Jan, z. v. J. van den Brink en W. H. van de Vendel; Rudy, z. v. J. R. Lammers en B. A. Nijenhuis; Adriana, d. v. A. Klomp en H. Roks; Jo hannes Bernardus, z. v. W. Vos en J. C. van der Weijden. Ondertrouwd: J. D. van Tintelen en N. van Schoneveld. Overleden: Maagje van Doorn, 77 jaar, geh. met J. Ditewig; Jacob van den Bos, 72 jaar, geh. met G. Wessels. AMERONGEN Geboren: Johannes z. v. H. Overeem en W. Mason; Jacobus Cornelis z. v. H. van Veenendaal en H. Kerkhoff. Overleden: Evert Verwoert, 75 jaar. SCHERPENZEEL Geboren: Alberta, d. v. J. Vonk en A. Jansen. Getrouwd: A. van Ginkel en L. J. Rui tenburg; H. van Roekei en A. G. van de Burgt. Getrouwd: H. J. de Vos en B. P. Wen- sink; P. v. d. Bos en P. H. Osnabrugge. RENSWOUDE Overleden: C. W. A. van Soest, 57 jaar. VEENENDAAL: dr. G. Rykscn," Ferd. Bolstraat 36. Tel. 2776. RHENEN: dr. Ch. H. Paris jr. Tel. 432. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: dr. S. M. van Ommeren te Eist. Tel. 08377-217. RENSWOUDE: Th. S. ter Velde, arts, tel. 450 (eigen praktijk). SCHERPENZEEL: dr. H. G. J. Wensink, Dorpsstraat 118. Tel. 03497-220. EDERVEEN, DE KLOMP, LUNTEREN: Dr. v. d. Scheur, Boslaan, Lunteren. Tel. 08388-460. AMERONGEN Ingekomen: W. van Laar van Leersum; P. van Boeijen van Leersum; P. v. d. Pol-Veldhuizen van Leersum; J. Bre- dius van Voorburg; B. Mansier van Langbroek; E. Florusse van Doorn; C. van Viegen van Rhenen; E. Honders van Rhenen; D. van Verseveld-Aartse van Rhenen; D. van Baaien van Rhe nen; J. H. Koffijberg van Doorn. Vertrokken: M. Geurts naar De Bilt; C. Roosenburg naar Doorn; A. Vonk naar Doorn; H. A. M. Manders naar Dinther; D. Orth-Schreuel, Th. Scipo Blume en S. C. Orth naar Lunteren; J. Legemaat-van den Dikkenberg naar Veenendaal; C. M. Geurts naar Renkum; L. Zwaan naar Herwen en Aerdt. Oude Kerk Markt 9.30 uur ds Van den Berg, 5 uur ds Wisgerhof. Julianakerk 9.30 uur ds Vermaas, 5 uur ds Vroegindeweij. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds Wisgerhof, 5 uur ds Van den Berg. Sionskerk 9.30 uur ds Vroegindeweij, 5 uur ds Vermaas. Dijkstraat 2.45 uur ds Van den Berg. Veeneind woensdag 21 okt. a.s. ds Dors man van Staphorst. Ger. Kerk Kerkewijk 9 en 10.30 uur ds Van Enk, 5 uur ds IJpma van Amers foort. Ger. Kerk (OCB) 9 en 3 uur ds Smelik. Gebouw O.C.B. Einde Sandbrinkstraat 9 en 3 uur ds C. J. Smelik. Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat 9.30 en 5 uur ds Heerma. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30 en 5 uur ds Keuning. Ger. Gem. syn. geb. „Eltheto" 9.30 en 5 uur leesdienst. Ger. Gem. Fluitersstraat 9.30 en 5 uur leesdienst. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds Broer van Hilversum. Leger des Heils 10 uur heiligingsdienst, 12 uur zondagsschool, 6.45 uur open luchtsamenkomst, 7.30 uur verlossings samenkomst. RK Kerk Salvatorkerk, Patrimoniumlaan 8 en 10.15 uur H. Mis, 7 uur Lof. H. Willibrordkerk, Nieuweweg 8 en 10.15 uur H. Mis, 5 uur Lof. Ned. Herv. Kerk „Sola Fide" 10 uur ds Tigchelaar, 5.30 uur ds Goedhart (bed. H. Doop). RHENEN Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 uur ds Van Hensbergen van Renkum, 5 uur ds Van de Graaf van Nijkerk. Herv. Gem. zondag 18 okt. 10 uur ds Koo reman, viering H.A., 5 uur ds Dijkstra, voortzetting en dankzegging H.A. Rusthuis 5 uur ds Kooreman. Ger. Kerk 10 uur ds De Vries van Benne- kom, 5 uur ds H. Volten. Prot. Bond 10.30 uur ds B. Dufour van Wageningen. Ger. Gem. (syn.) 10 en 5.30 uur Leesdienst. Ger. Gem. Plantsoen 10 en 5.30 uur Lees dienst, vrijdag 23 oktober 7.30 uur ds v. d. Woesteyne. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur Leesdienst. ELST Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur ds Stekelen burg. Ger. Gem. woensdag 21 okt. dr Steenbok van Gouda. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk 10 en 5 uur ds J. de Jager. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds L. Zwaan. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. L. v. d. Peut. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. D. G. Mo lenaar (Bed. H.A.) SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds L. A. Klootwijk. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds J. C. Jonkers van Delft. Vrijz. Herv. De Schans 10.30 uur ds P. E. Boele. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds C. van Viegen. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur de weleer waarde heer van Sluis van Apeldoorn. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 9.30 en 3 uur (H.D.) ds. Schipper. Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur leesdienst. Donderdag 22 okt. 7.30 uur ds Dorre- stein van Opheusden. Oud Ger. Gem. 9.30 en 3 uur leesdienst. Vrijdag 23 okt. 7 uur ds. Toes van Kinderdijk. VOLLEDIGE UITSLAG

De Vallei | 1959 | | pagina 2