Deze week bij DE VALLEI ZIJ KOCHTEN MIJN KIND Veenendaal speelde voor vijfde maal gelijk V.C. Veenendaal boekt verrassende zege op S.O.S. Voor de Jeugd Dovo moest een puntje afstaan aan DOSK Cornelissen won voor VRC de wedstrijd tegen Genemuiden Tafeltennis Badminton bij „Flash"-Rhenen ODIKulan 1-4 Onink werd kampioen op vogeltentoonstelling Uitstekend serveren van Hans Wouda R.K. Unitas boekte verdiend gelijk spel tegen Houten SKF hield winstpunten thuis Prachtig volleyball bij VCV—USS: 2-2 Hobby- en sportshow uniek voor Grebbestreek SCHERPËNZEEL DUBBEL zegels=DUBBEL sparen! Xjijnbaantjes M N. DE RUIT K. PAPER H. A. F. CUFEUR Spelletje voor de winteravond Hoewel Veenendaal vyf minuten voor tijd, tegen het Huissensc RKHVV nog met 21 voorstond, moest zy toch weer met een gclyk spel genoegen nemen. Het is maar een zeer matige wedstrijd geworden, waarin Veenendaal wel wat meer in de aanval was, dan de tegenstanders, maar ook nü de geboden kansen niet wist te benutten. Mojelyk is hier het steeds wisselen van spelers in de opstelling niet vreemd aan. Ook nu zagen we weer een nieuw gezicht op de linksbinnen plaats. Daar deed een zekere Konings zijn intrede in het elftal, dat echter ook niet bepaald voor honderd procent bevredigde. Ook het midvoor-vraagstuk vraagt nog steeds om een oplossing, want hoe actief en geroutineerd Piet Muller, die deze middag op die plaats opereerde, dan ook is, een midvoor is het bepaald niet. Iloewcl het met een paar goede buitenspelers natuurlijk een stuk beter zou gaan. Het werd in elk geval 2—2 en mogelijk, was dit voor deze ontmoeting, de beste oplossing. Het liep aanvankelijk niet slecht, want in de zevende minuut ving Kees Henzen de bal uit een over links genomen corner op, tikte goed door naar Muller, die op zijn beurt meteen inschoot. De bal kwam echter via de onderkant van de lat weer het veld in, waarna Muller weer inschoot en zijn club aan de leiding bracht 10. Daarna ontwikkelde zich een gelijkop- gaandc- strijd, met wisselende kansen, die echter voor geen van beide ploegen suc ces brachten. Na enkele goede en geraffi neerde pogingen van Piet Muller, was het aan de andere kant Huisman, die uit een aangegeven vrije trap de partijen weer op gelijke voet bracht 1—1. Eén minuut Door de overwinning van VRC op Ge- nemuiden en het gelijke spel van WHC, kreeg Dovo zaterdag onverwacht de kans om alleen aan de kop te komen. Het heeft echter niet zo mogen zijn, want ook Dovo moest tegen DOSK in Kampen een veer laten en had met een 2-2 gelijk spel ge noegen te nemen. Deze uitslag was trou wens gezien het verloop van de strijd, niet eens zo gek, want tegen de techniek van de Veenendalers wist DOSK zoveel spontaniteit en doorzettingsvermogen aan de dag te leggen, dat het gelijke spel zeker gerechtvaardigd was. Wat we moeilijk begrijpen kunnen is, dat Dovo aan een 2-0 voorsprong bij de rust niet genoeg bleek te hebben om de overwinning een feit te maken. Nadat Kroesbergen Dovo de leiding ge geven had, was het na een half uur spelen Schoeman die er 0-2 van kon maken. Bij de gastheren lukte het in die periode niet zo erg want hoewel zij enkele goede scoringskansen kregen wisten zij die niet te benutten. Na de hervatting liep het echter anders Het was rechtsbuiten v. d. Waal, die al spoedig de stand op 1-2 bracht. Daarna werd er fel gestreden om een doelpunt en het leek erop dat de 'rood-witten het zouden houden. Drie minuten voor tijd, was het aan een foutje in de overigens in prima verm zijnde achterhoede te wij ten dat het toch nog gelijk werd. VRC heeft het zowaar gepresteerd om Genemuiden een nederlaag toe te brengen en nog wel met 5-2. Men zou haast zeggen waar halen de gccl-blauwen de moed en de kracht vandaan. Het leek er trouwens in de eerste helft helemaal niet op, dat het op een overwinning voor de Veenen dalers zou uitdraaien. Er moest zelfs eerst nog een 2-0 achterstand weggewerkt wor den voor het zover was. Toen na de thee Cornelissen echter naar de middenvoor- plaats verhuisde was het voornamelijk aan hem te danken dat het niet alleen gelijk werd, maar ook de score opgevoerd kon worden tot 5-2. Bij de aanvang van de wedstrijd ging het al meteen fout. Doelman v. d. Kolk, die de geblesseerde Van Kooten verving, greep in de derde minuut al mis bij een corner, waarna linksbinnen Eenkhoorn Genemuiden de leiding kon geven (0-1). Hoewel de doelman zich daarna be hoorlijk herstelde, kon hij toch niet voor komen dat in de 16e minuut door een fout in de achterhoede de achterstand werd vergroot (0-2). Het begon er toen donker uit te zien voor de Veenendalers. Wel kwam er even verademing toen Jansen uit een goede pass van De Hartog de score op 1-2 bracht, maar ondanks dat er nog enkele goede kansen volgden, bleef de achterstand maar moeilijk weg te wer ken. Na de hervatting kwamen de Veenen dalers in de meerderheid, maar konden aanvankelijk het net nog niet vinden. Toen echter Cornelissen na ongeveer een kwartier spelen van de rechtsbuitenplaats naar het centrum getrokken werd, kwam er meer vaart in. Het duurde dan ook niet lang of hij wist op keurige wijze uit moeilijke positie de partijen op gelijke voet te brengen (2-2). Drie minuten later was het weer Cor nelissen die zich loswerkte en er via de paal 3-2 van maakte. Na een half uur nam Jansen na goed individueel spel het vier de doelpunt voor zijn rekening (4-2). Toen was Genemuiden een geslagen ploeg. Ze probeerden nog wel om er door te komen, maar er lukte maar weinig meer. Vijf minuten voor tijd produceerde Cornelissen zijn derde doelpunt waar mede het 5-2 werd. WINST VOOR CLIMAX Ook nu weer heeft Climax in Zalt- bommel tegen Never-Down de volle winst weten binnen te halen. Deze tegenstanders schijnen de Vee nendalers wel te liggen want het is Never-Down tot nu toe nog nooit ge lukt van Climax te winnen, ondanks het feit dat dit team toch zeker niet tot de zwakste behoort. Gemakkelijk is het ook nu weer niet gegaan en pas in het dubbelspel werd de wedstrijd beslist. Van Dam bevestig de de uitstekende vorm waarin hij ver keerde door ook nu weer ongeslagen te blijven; dit in tegenstelling tot W. Vos, die ook nu weer niet tot winst kwam. E. Vos won twee sets, maar kon het tegen De Ruiter niet bolwerken. Door het dubbelspel te winnen wist Climax de zege veilig te stellen. Voor a.s. zaterdag staat weer een uit wedstrijd op het programma, n.l. tegen OTTC 2 in Oss. In de eerste klasse leed Ritac haar tweede nederlaag, nu tegen Ede. Ritac had weer de beschikking over Van de Weert, wat een grote verster king is, maar al wist deze speler ook alle drie z'n tegenstanders de baas te blijven en ook nog het dubbel te win nen, een 6-4 nederlaag kon hij alleen ook niet voorkomen. voor de rust speelde linksbuiten Bleijen- berg de bal vrij en zette goed voor, waar na Kees Henzen op keurige wijze Thijssen in de gelegenheid stelde, om Veenendaal opnieuw aan een voorsprong te helpen 21. Ook na de hervatting was er weinig krachtsverschil te bespeuren. In de tiende minuut leek het of Thijssen de voor sprong zou gaan vergroten, maar toen hij zich bijna vrijgespeeld had, werd hij ten val gebracht. Dit leverde een vrije trap op, maar de afstand was te groot en de bal ging over. Veenendaal werd hierna iets sterker, maar de meeste aanvallen werden gestuit door doelman Lentjes. Zo ging het door tot vijf minuten voor tijd. De gasten plaatsten de bal toen in het Veenendaalse strafschopgebied, doelman Klaasscn liep uit, maar kwam daarbij in botsing met de toestormende Huissense midvoor Janssen. Dit werd Veenendaal noodlottig, want toen beide spelers geblesseerd bleven lig gen, rolde de bal langzaam maar onbe reikbaar in het Veenendaalse doel 2—2. De dolgelukkige Huissenaren zagen hier hun kans en stormde enthousiast naar vo ren. Zij hadden zowaar nog succes, maar hun doelpunt werd afgekeurd wegens buitenspel. Zo bleef het 2—2, een uitslag waarmee beide clubs dik tevreden kun- Het eerste team van „Flash"-Rhenen heeft weer een hard bevochten over winning behaald, dit keer op „ABCD"- Delft. Aanvankelijk leek het er op, dat de Flashspelers en speelsters deze ont moeting gemakkelijk zouden winnen. Het eerste gemengd-dubbel, bestaande uit Hanny Bronsvoort en Bert Sheffers opende de score met 15-3, 15-1. Ook het tweede gemengd-dubbel, bestaande uit Truus van Barneveld en Ferry Serha- lawan won gedecideerd met 15-11 en 15-10. Evenzo verging het de beide heren. Met 15-9 en 15-8 versloegen zij hun tegenstanders. Stand 3-0. Maar toen kwam de ommekeer. De dames Bronsvoort en Van Barneveld lieten een steek vallen, 13-15, 4-15. Ferry Serha- lawan wist zijn overwinning 15-17, 15-6, 15-3 op schitterende wijze uit het vuur te slepen. Stand 4-1. Doordat Bert Sheffers niet zo goed op dreef was, hij kon de goede vorm van vorige week niet te pakken krij gen, verloor hij met 15-8, 12-15 en 7-15. Ook Truus van Barneveld had haar dag niet en haar tegenstandster ging met de eer strijken 1-11, 6-11. Met nog ccn partij te spelen was de score gekomen op 4-3. Onder grote spanning begon Hanny Bronsvoort haar partij tegen R. Beeze- man. Al gauw stond ze met 6-0 achter in de eerste game en haar teamgenoten vreesden het ergste. Maar toen kwam, er bij haar tegenstandster een kleine inzinking. Zij greep haar kans en won de eerste game met 11-8. De tweede ging heel wat beter (11-7) en hiermee bezorgde ze haar team de 5-3 overwinning. Flash 2 speelde tegen Arnhem. Na een aantal spannende manches moest Flash in „BC-Arnhem" de meerdere erkennen. De heren Bronsvoort en Kuijpers wisten de beide enkel-spelen te winnen, terwijl mej. Lodder en de heer Bronsvoort ook het gemengd- dubbel op hun naam brachten. Het derde team bestaande uit de da mes R. Veen, B. Lodder en de heren Jonkers, Spies en Kleijn trokken naar Utrecht om daar „Iduna" te bekampen. Het werd een 6-1 nederlaag voor „Flash", maar geenszins eerloos. Ge mengd-dubbel Lodder-Spies werd pas beslist in de verlenging van de derde game. Dit was een enerverende strijd, waarbij vrouwe Fortuna verstek liet gaan. Ook de partij R. Veen had een spannend verloop; met 11-8 en 11-8 moest zij tenslotte het hoofd buigen. A. Spies zorgde voor het enige punt tegen Dielessen. De Flash-tegenstan- ders waren zeer sportief. Zij gaven de indruk goed getraind te zijn. Overigens geen wonder, want „Iduna"-Utrecht beschikt over een zaal met zes speel velden en ieder lid, die er lust in heeft, kan naar hartelust trainen. Dit kwam vooral tot uiting in de dubbelspelen. Laten we hopen, dat de vroede va deren van Rhenen er van doordrongen worden, dat een gezonde geest in een gezond lichaam even nodig is als een hap eten of een woning. En dat zij dit kunnen bereiken door het bouwen van een sporthal, die geschikt is voor alle in-door sporten die in Rhenen beoefend worden. Uitslagen le team: H.E.: A. H. Shef- fers-A. v. d. Linde 15-8, 12-15, 7-15. F. Serhalawan - P. Schreuder Peters 15-17, 15-6, 15-3. D.E.: T. v. Barneveld- M. T. Schreuders Peters 1-11, 6-11. II. Bronsvoort - R. Beezeman 11-8, 11-7. G.D.: H. Bronsvoort/A. H. Sheffers-M. T. Schreuder Peters 15-3, 15-1. T. van Barneveld/F. Serhalawan-R. Beezeman/ A. v. Linge 15-11, 15-10. H.D.: F. Ser- halawan/A. H. Sheffers-P. Schreuder Peters/Ran Tik Oen 15-9, 15-8. D.D.: H. Bronsvoort/T. van Barneveld-M. T. Schreuder Peters-R. Beezeman 13-15, 4-15. Uitslagen 2e team: H.E.: H. Brons voort-B. Penning 15-8, 15-12. H.E.: J. Kuipcrs-H. v. Lunenburg 5-15, 15-9, 15-10. D.E.: B. Lodder-W. Holtslag 2-11 I-11. Mevr. Jonkers-I. Schilling 0-11, 0-11. G.D.: B. Lodder-H. Bronsvoort- W. Holtslag-Th. v. d. Kracht 8-15, 15-10, 15-13. G.D.: Mevr. Jonkers-H. v. d. Pieterman-I. Schilling-H. van Lunenburg 1-15, 7-15. H.D.: H. v. d. Pieterman-J. Kuipers-B. Penning-Th. v. d. Kracht 6-15, 8-15. Uitslagen 3e team: H.E.: Dielessen- A. Spies 15-5, 11-15, 5-15. Rogge- Kleijn 15-2, 15-2. D.E.: Heesperdik-B. Lodder II-4, 11-2. Overdieken-R. Veen 11-8, 11-8. G.D.: Overdieken-Jagers-Lodder- Spies 15-9, 11-14, 17-14. In een matig gespeelde wedstrijd heeft Kulan kans gezien ODI in eigen huis te kloppen. ODI trapte af en forceerde al in de eerste minuut een corner welke echter niets opleverde. Nadat aan de andere kant ook enkele corners genomen waren was het in de 10e minuut de middenvoor der gastheren die, na een mistrap in de Kulan-verdediging, van dichtbij de stand op 1-0 bracht. Kulan nam onmiddellijk het offensief over, wat wel kansen maar voorlopig geen doelpunten opleverde. Totdat in de 25e minuut Vlaanderen uit een voorzet van Westerhuis de beide clubs op gelijke voet bracht (1-1). Even later passeerde Vlaan deren de keeper weer na goed voorbe reidend werk van Coumans (1-2). uaa ua;se3 ap uappeq isna ap cu qoo groot veldoverwicht en ontstonden er hachelijke momenten voor het ODI-doel. Zo knalde Vlaanderen tegen kruising van paal en lat en kopten Klijn en Hensen buiten bereik van de keeper naast het doel. Een kwartier voor tijd kreeg Kulan zijn zoveelste corner te nemen waaruit Schoeman keihard inschoot (1-3). Nadat de keeper der gasten nog enkele goede saves had verricht, werd hij kort voor het einde toch nog gepasseerd, toen Hen sen uit een pas van Westerhuis scoorde (1-4). Hoewel Kulan dus een ruime overwin ning behaalde, zal men toch a.s. zaterdag tegen Valleivcgels uit een ander vaatje moeten tappen om succes te kunnen be halen. De stand in de derde klas is nu: Schcrpcnzecl 8 6 0 2 12 3511 Vallcivogcls 7 5 1 1 11 33—20 Kulan 8 5 0 3 10 25—15 Hees 7 4 1 2 9 20—17 NSVS 8 3 1 4 7 22—24 Advcndo 8 3 1 4 7 17—25 Rhenen G 3 0 3 6 11—16 Valkcnheide 7 115 3 13—24 ODI 7 0 16 1 9—32 De Elsterse Kleurvogelvereniging hield vrijdag en zaterdag in de grote zaal van „Sportlust" te Eist een vogelten toonstelling, die bijzonder is geslaagd. Naast de verschillende kleurslagen ka naries waren er ook tropische vogels, parkieten, fazanten, sierduiven en sier- kippen op deze expositie te bewonde ren. De vogels werden gekeurd door de bondskeurmeester van de Neder landse Bond van Vogelliefhebbers, de heer Smies uit Deventer. Kampioen van de tentoonstelling werd de heer M. Onink uit Eist met een oranje-rood schimmelkanarie, die 89 punten behaalde. Ook in de vrije klasse wist de heer Onink het kampioenschap in de wacht te slepen met een rood agaat die 89+ punten kreeg toegewe zen. Hierdoor kreeg de heer Onink de bondsstandaard van de Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers in zijn bezit en tevens de verenigingswisselbeker. De heer Houtriet uit Eist behaalde met vijf vogels het hoogste aantal pun ten. Hierdoor werd hij winnaar van de prachtige cassette. De verdere prijzen waren: Oranje rood: Drost 86 p. le pr. en H. Terscheg- get 86 p. le pr. Mozaïek Houtriet: 83 le pr. Oranje-rood-schimmel Drost 87 p. le pr., Houtriet 87 p. le pr., oranje- rood-isabel-schimmel Onink, 89 p. le pr. Rood, Drost 87 p. Oranje-rood-isa- bel, Kosters Rhenen, 87 p. Strogeel Van Ingen 87 p. Zilver-isabel Kosters, Rhe nen 86 p. Vrije klasse: oranje-rood Kos ters 86 p. le pr. Onink 87-, le pr. Lam- mers 86 p. 2e pr. Oranje, Wisgerhof, 87-. Brcns-groen-schimmel Van Rem merden 86 p. Rood, Lammerts 89 le pr. Dc aan verrassende uitslagen reeds zo rijke hoofdklassccompetitie heeft er nog een by: VC Veenendaal versloeg in ccn uiterst enerverende partij volleyball het roem ruchte SOS uit Utrecht. Weliswaar protesteerden de Utrechtse dames na afloop tegen dc leiding van invallcr-rcfcree Van der Kolk - ook nu weer liet de hoofdklasse- scheidsrechter verstek gaan - doch verandering in de uitslag zal dc behandeling by de protestcommissie wel niet te zien geven. Het protest was wellicht eerder inge geven door de begrijpelijke teleurstelling der Utrechtse dames, dan gebaseerd op redelijke gronden. Een geladen VCV kwam zonder Wil Versteeg, doch met Mincke Dijkstra bin nen dc lijnen en weldra bleek, dat SOS het grootste deel van haar aanvalskracht in Utrecht had gelaten. Zelfs internatio naal Bep van de Krol kon zowel in de eerste als in de tweede set de juiste maat niet vinden, zodat een niet briljant spe lend, doch homogeen VC Veenendaal met vooral aanvallend, goed spel de eerste set op haar naam bracht: 15-13. In de tweede set kon SOS nog niet ge loven, dat het in VCV een tegenstander had, die alle debutantenkoorts van zich af had geschud. Resultaat een ruime over winning ook in dezo set: 15-6 en 2-0 voor VCV. In de derde set had VC Veenendaal bij de stand 12-7 de zege voor het grijpen, doch met te gewaagd aanvalsspel gingen enkele punten verloren en dit bleek de kans te zijn waarop SOS had gewacht, plotseling was het ritme weer terug en met 15-13 kwam de stand op 2-1. VC Vee nendaal was volkomen aangeslagen, bij SOS lukte alles en binnen vijf minuten werd VCV van het veld gespeeld: 15-3 en 2-2. Onder doodse stilte werd begonnen met de vijfde en beslissende set. De verwach tingen van de Veenendaalse toeschou wers waren niet hooggespannen, doch de Veenendaalse meisjes toonden de ware wedstrijdmentaliteit. Vooral door de kei harde „molenwiek-service" van Hans Wouda, die ook in de voorgaande sets talrijke malen de SOS-meisjes teveel was, herstelde VCV zich van de morele tik. Na een gelijkopgaande strijd werd er bij de stand 8-7 voor VCV gewisseld, doch Het wilde met RK Unitas tegen Houten aanvankelijk niet erg vlotten. Wel waren zij lange perioden sterker, maar de glad heid van het terrein bleek een ernstige handicap te zijn, die de Veenendalers maar moeilijk overwinnen konden. In de eerste 20 minuten hadden de Vee nendalers ondanks de gladheid een licht overwicht, waarbij zich enkele goede scoringskansen voordeden die echter ver prutst cf kantjeboord gemist werden. Na 20 minuten spelen kreeg Houten meer vat op het spel en werd steeds ge vaarlijker. Het waren de snelle buiten spelers die steeds weer gevaar brachten. Toen er een half uur gespeeld was wist doelman Klijssen een harde schuiver van de rechtsbuiten nog juist corner te wer ken. Dit bleek echter maar uitstel te zijn, want uit deze corner werd de bal buiten het bereik van de doelman in de uiterste bovenhoek geplaatst (1-0). Houten kwam steeds feller opzetten, maar de stugge Unitas-verdediging hield het hoofd koel en wist verder doeldoor- boring te voorkomen. Een minuut voor de rust kreeg H. Drost ccn schietkans op zeven meter van het doel, hij gleed echter onderuit en de kans ging verloren. Na de thee gingen de Veenendalers meteen snel van start, maar de schutter die de soms keurig opgezette aanvallen moest afronden ontbrak. Ook ontstonden door te ver opdringen gevaarlijke situ aties voor de Veenendalers, maar ook nu konden doelpunten voorkomen worden. Zo braken onder hcogspannig de laatste minuten aan. Eindelijk twee minuten voor tijd was het H. Drost die met een strak en vliegend schot de gelijkmaker scoorde (1-1). door keihard serveren van Bep van de Krol stenden de Utrechtsen ras met 11-9 voor. Het geluk was echter met de Veenen daalse meisjes toen Hans Wouda in het serveervak kwam te staan, onder enthou siaste aanmoedigingen van het publiek bracht zij de SOS-defensie in paniek, zo nu en dan bijgestaan door een nu feilloze VCV-aanvalslinie (Mincke Dijkstra, To Wouda en Corry Kruidenier) en met 15-11 stond VC Veenendaal SOS geen enkel punt meer toe. In een spannende, doch op technisch laag peil staande wedstrijd haalde VC Veenendaal de eerste winst binnen en droeg het de rode lantaarn over aan ZVC/KV. Opnieuw is het SKF I gelukt de beide winstpunten thuis te houden. Ditmaal moest Austerlitz I buigen voor de geel- blauwo Veenendalers. Het is echter niet 'n hoogstaande wedstrijd geworden. Beide ploegen speelden zeer nerveus. SKF had na ongeveer een kwartier spelen reeds een 2-0 voorsprong genomen door fraaie doelpunten van Van Rossen. Austerlitz hierdoor een beetje geprikkeld gooide er een schepje op en dit resulteerde in een tegentreffer (2-1). Pas een kwartier voor het einde was het Diepgrond die de vijfde SKF-zege veilig stelde (3-1). Nu volgde er een zenuwachtige periode, waarin SKF overging tot het z.g. „tijd- rekken" en waarin Austerlitz vertwijfel de pogingen in het werk stelde om nog gelijk te komen. Beide pogingen misluk ten. Bij de Veenendalers omdat ze dit onderdeel van het spel nog niet goed uit voerden en bij de Pyramidebewoners om dat het schieten slecht verzorgd was. Door deze overwinning is de situatie in de kopgroep bepaald verwarrend gewor den. Altius II is er nog het beste aan toe met twee verliespunten. Het tweede team moest de strijd aan binden met de pas opgerichte vereniging Spirit. Dit team is ontstaan door een fusie tussen EDO en STC beide uit Soest. Het verwondert ons dan ook dat Spirit moest afschrijven omdat er geen twaaltal kon worden samengesteld. Het derde SKF-team reisde naar het sterke Terre-Neuve in Bunnik. Een eer volle nederlaag (5-3) was het resultaat, waarmee de Veenendalers naar huis te rugkeerden. Het veld was door de glad heid moeilijk te bespelen en het was be slist jammer dat de scheidsrechter twee ongelukkige botsingen met een strafworp bestrafte. Terre-Neuve benutte deze toe gekende strafworpen n.l. feilloos. Dc doel punten werden aan de Veenendaal-zijde gemaakt door Jannie Aartsen, D. de Man en H. v. d. Bunt. De aspiranten brachten een bezoek aan Vogel in Utrecht. De A-aspiranten kon den blij zijn met de kleine 2-0 nederlaag, want Vogel-A was beslist veel sterker. De B-aspiranten snoepten Vogel-B een puntje af (2-2), voornamelijk door twee fraaie doelpunten van Dirk Lodder. De C-aspiranten moesten tegen hun „uit de kluiten gewassen" tegenstanders eveneens met 2-0 het onderspit delven. Programma voor a.s. zaterdag: Amersfoort 3 SKF 3 Amersfoort A SKF A Amersfoort D SKF B Soesterkwartier C SKF C "'Een uittocht dus naar Amersfoort. Het komt ons voor dat er voor SKF 3 en SKF A geen winst te behalen valt; mis schien hebben de twee overige ploegjes op dat gebied wat betere kansen. In ccn op hoog peil staande wedstryd hebben de heren van VC Veenendaal en het Utrechtse studententcam USS II na een zeer spannende finish dc punten ge deeld. Dit was volleyball zoals wy het dit seizoen nog niet zagen van de Veenen dalers. Zonder uitzondering speelden alle spelers voor wat ze waard waren; vooral Dick van der Meijden, met keihard ser veren en prachtig getimed netspcl, rees tot grote hoogte. Het samenspel - voordien nog wel eens zwak - leverde nu vele goede smashes op, waarbij vooral Dick Recter en Ad Slik opvielen. Ook Wim Willemse was uitstekend. Het was evenwel ook hard nodig tegen deze zeer fel en keihard spelende studen ten. In de eerste set moesten zij zich nog warm spelen, doch in de volgende drie sets waren zij volkomen tegen VCV op gewassen. Vooral in het laatste deel van de vierde (beslissende) set bij een stand van 14-12 voor VCV, toonden zij zich uiterst koelbloedig, zich niets aantrek kend van „matchpoint" dwongen zij VCV met 16-14 een kostbaar punt af. Ook in de wedstrijd van VCV II viel er een verrassende uitslag te noteren, de VCV-reserves presteerden het n.l. om het sterke EDO I met 3-1 te kloppen. Ook hier was het betere teamverband van VCV van doorslaggevende betekenis, ter wijl vooral aanvallend, Bruis en Goslinga uitblonken. Een groot aandeel in dc zege had ook Oene Dijkstra, die met zijn kei harde service talrijke punten scoorde. Het tweede damesteam tenslotte viel wat spelpeil betreft tegen, doch ook Ath lon IV bracht er niet veel van terecht, zodat de twee punten toch in Veenendaal bleven. Behalve Wil Vink waren er he laas geen kandidaten voor het dames- hoofdklasseteam te bespeuren. De volledige uitslagen tenslotte zijn: Heren 2e klasse: VC Veenendaal I USS II 15-7; 13-15; 15-12; 14-16. Uitslag 2—2 VC Veenendaal II EDO I 15-6; 12-15; 15-6; 15-10. Uitslag 3—1 Dames 3e klasse: VC Veenendaal II Athlon IV 16-14; 15-5; 15-12. Uitslag 3—0 In hotel „De Wageningse Berg" vindt tot en met woensdagavond een hobby- en sportshow plaats, die qua opzet de toets van alle kritiek glansrijk kan door staan. Deze show is tot stand gekomen dank zij de medewerking van talrijke verenigingen, zoals amateurfotografen, dammen en schakers, schilders en beeld houwers, met daarnaast een select gezel schap zakenlieden uit Rhenen, Wagenin- gen, Ede en Veenendaal. De show is niet eenmalig. De organisa toren deelden tijdens een gehouden pers conferentie mede, dat getracht wordt dit initiatief in de toekomst uit te breiden. Er staat al een voorjaarsshow op het programma. De bijzonderheid van deze expositie is wel, dat naast hetgeen hier valt te zien op het gebied van hobby's, de bezoekers kunnen kennis maken met keurig ver zorgde stands van zakenlieden, waar men terecht kan om voor het beoefenen van zijn hobby zich het nodige aan te schaf fen. Als enige Rhenense zaak is op de show vertegenwoordigd de firma K. J. ten Hoope, met een vooral zéér aantrekkelij ke expositie in de prachtig verlichte vij ver, aangelegd in de kelders van het hotel, waar bovendien knapen van goud karpers en forellen rond zwemmen. De show trekt al zeer vele bezoekers. DAMMERS VERLOREN Ook deze week hebben de dammers van het eerste tiental van de Scherpenzeelse damvereniging het niet kunnen winnen in de bondscompetitie. Van VRD uit Rcn- kum werd ditmaal met 128 verloren. De uitslagen luidden als volgt: J. van Amerongen-J. Visser02 P. Dirksen-A. v. Dusschoten2—0 W. v. d. Berg-D. J. Iprenburg1—1 J. v. d. Born-H. G. Valkenburg 1—1 A. van Geffen-J. van Dijk 02 J. Stadegaard-M. Inkenhaag20 D. Nijland-G. Jansen 20 G. Schuurman-A. v. Stuivenberg 20 Reglementair-Reglementais 11 Reglementair-Reglementair 11 Laatstgenoemde spelers zijn van Scher- penzeel. FLORALIA VERGADERT Woensdagavond 11 november houdt (ié Floraliavereniging Scherpenzeel een le denvergadering in zaal Marktzicht. Er zal wat worden nagepraat over de in septem ber j.l. gehouden tentoonstelling en na de pauze heeft de prijsuitreiking plaats. Scherpenzeel JONGEN ONDER AUTO Ondanks de waarschuwing die de chauffeur van Dam uit Eist had gegeven toen hij met zijn fruitwagen achteruit ging rijden, kwam de 9-jarige Jan Co- zijnsen, wonende aan de Lindenlaan, za terdagmorgen op de driesprong Beuke- laan-Accacialaan onder de wielen van de auto terecht, waardoor hij een gebroken linkerarm en gekneusde benen opliep. Op doktersadvies is hij naar het zie kenhuis de Lichtenberg in Amersfoort overgebracht en aldaar opgenomen. De Spar 't SPAR-buitenkansjt met 10*/%: bij 3 pakjes Spar-margarine 41 ct per pakje blikja Spar-leverpastei van 65 voor 49 ct elk tweede pakje Spar chocolaatjes voor de halve prijs 37 ct geldig van 12 -19 november ZACHTE CARAMELS 200gram 74-30 zegels CH0C. PUDDING m.s. 2 pakjes 60-24 zegels CH0C. PUDDING Z.s. 2 pakjes 64-26 zegels PINDAKAAS pot 95-38 zegels SPEELTAAI pakje 35 -14 zegels ZURE ZULT 200 gram 50-20 zegels Olt Is uw voordeel 1 15 ct 12 ct 13 ct 19 ct 7 ct ÏO ct DIVERSEN Te kcop nog enkele sportrij- wielen (overjarige) in kleu ren geheel compleet 135, Overjarige kinderrijwielen v.a. 55,Tevens over jarige radiotoestellen 99,—. N. van Ek, Pr. Bernhardlaan 1, Veenendaal. Tel. 2533. TELEVISIE vanaf ƒ5.— per week. Radio, wasmachines, koelkasten en stofzuigers v.a. 5.— p.w. Meubelen vanaf 5.p.w. w.o. zeer moder ne eetkamers, bankstellen, enz. Verkoopcomb. Pruden- tia, Wito, Hama, Hejo en Terwa. H. Oswald, Beursstr. 17, Amsterdam. H. A. Sol, steunzolen, breuk banden, corsetten enz. Zit ting iedere donderdag van 2 tot 5 uur in apotheek Zui- dersma, Hoofdstraat 53, Vee nendaal. Iedere avond van 8 tot 10 uur, televisie-demonstraties met de nieuwste modellen. Komt u eens kijken? Gratis halen en brengen voor een bezoek aan onze Toonzaal De Rotterdamse Prijsbreker, Leersum, tel. 03434-664. Halte NBM gemeentehuis. Sla uw televisieslag bij de Toonzaal de Rotterdamse prijsbreker. Burg. van de Boschlaan 2, Leersum. tel. 03434-664. Halte NBM ge meentehuis. EXTRA voordelig! SCHOUDERHAM ÏOO gram van 59 voor 49 •io% uit de wijnkelders van De Spar l zoete Spaanse wijn fles O 2 S ct èn 130 zegels ls 65 ct voordeel! Het koekje lij de koffie: 200 gram ct-10% 10°/o KORTING - 100°/o KWALITEIT Sportkousen en skisokjes een uitgebreid sortiment, ook in cotton en wolstretch aparte dessins „Tempo" Zandstraat 84, Veenendaal. Stoffeerdersknopen verschil lende maten, naar keuze met spijkersok of oog. „Tempo" Zandstraat 84, Veenendaal. ..Libelle" steunkous „Elastic" 100 nylon zonder rubber, de ideale kous. geen ver moeide benen meer. clastieke onderkousen overbodig Tem po Zandstraat 84 Veenendaal ..Velexit" plakbare „Vliese- line" voor versteviging van kragen enz. „Tempo" Zand straat 84, Veenendaal. Broek- en mouwzomen, rok ken inkorten „Tempo" Zand straat 84, Veenendaal. Verschijnt als bijlage van het streekblad „De Vallei" onder redactie v. tante Jos Correspondentie te richten aan tante Jos, per adres: Parallelweg 10 Veenendaal ONZE JARIGEN 12 nov. Coosje v. d. Kuinder 12 Gert Henken 12 Anneke Wijnbergen 13 Gerda v. d. Berg, Rhenen 15 Aartje van Ginkel, Overberg 15 Cobie v. d. Pol 16 Riekie Takken 16 Gerda Scholten, Kampen 18 Willy Hasselaar 18 Jan Ravenswaay 18 Jaantje Verhoef Allen hartclyk gefeliciteerd! OPLOSSING RAADSELS VORIGE WEEK I. 1. Aan de mark; 2. Barneveld; 3. Fjorden; 4. Arend, karper, olifant, krokodil, raaf, schildpad, papegaai; 5. Barometer; 6. Hammerfest in Noorwegen. II. De pottenbakker. III. Jong geleerd is oud gedaan. I. Pels, ezel, lego, slof. II. Een pan. III. Stokroos, lelie, margriet. OPLOSSING WEDSTRIJDRAADSELS Voor ouderen: I. Zeist, Assen, Lopik, Texel, Borne, Ommen, Marum, Maarn, Eelde, Lisse. II. Een slakkenhuis. III. Kam, peren. Kamperen. Voor jongeren: I. Oog, knot, tak, oven, bot, ezel, Rus. Oktober. II. Een vlieger. III. Braam, kraam. De prijswinnaars in deze wedstrijd vol gen hier: Groep ouderen: Nico Diepeveen, Klaas Katerstraat 129. Groep jongeren: Bep van Kooten, Peli kaanstraat 34. Gefeliciteerd hoor, jullie kunnen de plasticbal afhalen aan het redaktiebureau. We ontvingen weer heel wat zilverpapier en capsules en wel van: Theo Schoonder- beek, Tineke Slok, Hennie, Jannie en Dicky van Ravenswaaij, Janny en Sanny Tijssen, Trix van Eden en Ria Roodbecn. Heel hartelijk dank! Beste ATTIE, Jij hebt ook weer zilverpapier gespaard, mooi zo. Ja, je bent nog al eens gelukkig geweest in onze wedstrijd, als er meer dere goede oplossingen zijn wijst het lot de prijswinnaars aan. Doe de groeten aan je vriendinnen en zelf ock gegroet van Tante Jos. Beste ARIE, Wat schiet je al zo in het bos met je nieuwe geweer? Hazen en konijnen. Of schiet je eikels van de bomen? Blijf maar meedoen met de wedstrijden. Dag hoor. Tante Jos. NIEUWE RAADSELS Voor ouderen: Hier zijn weer drie naamkaartjes, zet de letters in een andere volgorde, maar dan zó, dat je het beroep krijgt van deze mannen. I. II. Ik ben een dier dat in de grond leeft. Zet een voegwoord achter mijn naam en daarachter een bloeiwijze dan heb je ook een beroep. III. X - - - - een meubelstuk X - - - - een metaal X - - - een werelddeel X - - - - een kleur X - - - - een huish. voorwerp X - - - - - een plaats in Overijscl X - - - - pers. uit O.T. (b. Jozua) X - - - deel van je gebit Op de kruisjeslijn komt de naam van een water in de buurt van Noorwegen. Voor jongeren: I. Met B ben ik een jongensnaam, met D een boom, met H hoor ik in het kippenhok en met V vind je me in Ncord-Brabant. II. Wanneer het maal onthoofd is, Dan krijg je zo een vis. Och, help mij ook eens zoeken En zeg eens wat dat is! III. Xpen van ijzer of staal Xzure, gele vrucht Xniet heel X - verbrande turf X zit aan je schouder vast Xvoederbak voor paarden Op de kruisjeslijn komt de naam van iets wat in elke naaidoos hoort. Een klein jongetje zei tegen zijn onder wijzeres: „Ik heeft geen potlood." Onmiddellijk verbeterde zij hem: „Het is: Ik heb geen potlood. Jij hebt geen potlood. Hij heeft geen potlood, Wij heb ben geen potloden. Zij hebben geen pot loden. Is dat duidelijk?" „Nee", zei het kind, helemaal in de war, „Wat heeft er gebeurd met al dia potloden?" RESTAURANT Vijf spelers van de ploeg zitten aan de ene kant van de tafel rond een denkbeel dige tafel; elke speler heeft twee blanco velletjes papier. Aan de andere zijde van de kamer, recht tegenover de „tafel" be vinden zich twee spelers van een andere ploeg; één van hen is de kok, de andere de kelner. Op het beginsignaal snelt de kelner naar zijn tafeltje en neemt daar de eerste order op, b.v. hutspot of erw tensoep of uitsmijter en meteen neemt hij van de speler, die deze order opgaf, één papiertje mee. Hij loopt nu met zijn opdracht naar de keuken en geeft de order door (met het papiertje) aan de kok. Deze bereidt het gerecht, d.w.z. schrijft op het papiertje het woord „hutspot" of „erw tensoep", maar inmiddels is de kelner weer naar zijn tafeltje teruggelopen om de tweede order op te nemen. Elke order moet hij telkens naar de kok brengen, dus één tegelijk. Zo gaat het spel door, tot hij alle tien de orders heeft doorge geven, maar nu moet hij de gerechten naar zijn tafeltje terugbrengen en wel aan de persoon die het heeft besteld. Hij moet dus dc briefjes één voor één weer naar de juiste personen terugbrengen. De kelner, die het eerst hier in slaagt, wint het spel. Vermeld zij nog, dat zodra alle orders aan de kok zijn doorgegeven en de kelner dus begint de gerechten te ser veren, de spelers rond het tafeltje snel in een andere volgorde gaan zitten. FEUILLETON DOOR IIANOL SPOOR 08.) Te vaak had ze met gemengde gevoe lens aan het wiegje gestaan om zich ge heel aan de baby te kunnen hechten. Wist ze maar welk risico ze liep als ze Jane met de baby liet vertrekken. Zou ze hiermee haar man behouden of juist verliezen? Behalve dat, moest ze iedere keer bekennen, dat haar hart week werd als ze Jane in haar hulpeloze toestand zag liggen. Wat moest er van dit kind vrouwtje terecht komen, als zij hun bescherming introkken? Bovendien had Jane een breuk met Rudy geriskeerd, om met hen goede vrienden te blijven. Nu Rudy niets meer van zich liet ho ren, moest ze het verstandig vinden van Walter, dat hij nu reeds naar een taak voor Jane omkeek. Iris leed onder al die onzekerheid, maar de angst om in een openlijk ge sprek met Walter al de vermoedens bevestigd te zien, was veel groter. Naarmate de weken vergingen, ont vluchtte ze steeds meer de momenten, die gunstig waren voor een vertrou welijk gesprek. Heel haar wezen bleef tenslotte gespannen op dat ene punt, Walter behouden, hoe dan ook. Met intense blikken bestudeerde Iris dikwijls de baby. Wanneer de kleine Walter haar dan aankeek en kraaide van plezier, dan zag ze wel dat het kind dezelfde klare blik had van Jane, maar tevergeefs speurde ze naar een gelijkenis met Walter. De kinderver zorgster zei echter meermalen, dat de kleintjes nog zo veranderen, dus de gelijkenis kon nog komen. Wanneer ze dus de baby weg zou doen, dan was Walter ook voor haar verloren. Hij' zou immers voortdurend zijn eigen zoon willen zien opgroeien. In nadenken ver zonken bracht ze dan zuchtend lange tijd bij de wieg door. Dat waren de mo menten waarvan Kitty aan haar me neer vertelde, dat mevrouw soms niet kwam uitgekeken op de kleine Walter. Dan zag ze hoe Bennickhoff haar dank baar glimlachend toeknikte en voor de zoveelste keer was Kitty overtuigd van de goedheid en mildheid van haar werkgevers en ze zou voor hen door het vuur zijn gegaan. Hadden ze ook niet zo maar Jane en haar kind in huis gehaald zonder daar enige tegen prestatie voor te verlangen? Zo was voor niemand in huis de si- Jane voelde zich dagelijks sterker worden. Heel haar hart stroomde nu over van liefde voor haar zoontje. Met vreugde, maar tegelijk ook met een smartelijke pijn zag ze, dat hij lang zaam de trekken van Rudy kreeg. Met spijt constateerde zij, dat de kinder verzorgster de totale verzorging van de kleine Walter op zich had genomen en dit niet meer uit handen gaf. Heel dik wijls kreeg ze de indruk, dat de kin derverzorgster opdracht had aldus te handelen en Jane durfde zich daartegen niet te verzetten uit vrees dat men haar ondankbaar zou vinden. Als het even kon en ze was alleen met de kleine, dan ging ze geheel op in haar moedervreugde. Een warm ge luksgevoel beving haar, bij de gedachte dat ze dit kleine mensenkind tenminste nog had overgehouden uit haar mis lukte huwelijk. Hij zou haar helpen het gemis van haar man te vergoeden. De liefde voor haar baby zou haar niet te onderdrukken verlangen naar Rudy helpen dragen. Toen haar krachten toenamen begon zij zich zorgen te maken over de toe komst. Het ging niet aan om afhanke lijk te blijven van de goedheid van Walter en Iris. Het leek allemaal zo normaal toen de baby nog moest ko men. In de grote nood van toen was het heerlijk een paar goede vrienden te hebben. Doch toen wachtte ze op de grote dag dat de kleine geboren moest worden en verder gingen haar gedach ten niet. Nu lag er een heel leven voor haar. Het was een grote geruststelling dat Walter en Iris in de verre toekomst voor de kleine wilden zorgen, maar nu rustte op haar toch de moederplicht om in zijn onderhoud te voorzien en hem een behoorlijke opvoeding te geven. Haar hart kromp ineen bij de gedachte, dat ze de kleine uit de mooie rustige kamers moest halen en onderbrengen op hun enge zolderkamertjes. Maar als ze niet te diep bij de Bennickhoffs in de schuld wilde komen, dan moest ze eens vlug aan de slag. Bennickhoff zou haar waarschijnlijk wel een plaatsje op het kantoor willen geven. Overdag zou dan de kleine in een kinderbewaarplaats ondergebracht kunnen worden. „Mijn kleine lieveling" fluisterde ze dan, „ik zal je weer in handen van vreemden moeten geven, maar iedere avond zal je eigen moeder tje bij je zijn en een liedje voor je zin gen. Later zal ik je sprookjes vertellen, opdat je zult geloven in een mooie we reld met allemaal goede mensen en heel veel geluk Dan drupten grote tranen op het kin derbedje. Jane huilde om wat ze ver loren had, al was ze nog steeds over tuigd dat Rudy de hoofdschuldige was. Hij had haar, als aanstaand moedertje, niet zo hard moeten aanpakken. De Bennickhoffs waren een voorbeeld hoe het wèl moest. Op een van die dagen, dat Jane zich sterk voelde en verlangde naar bezig heid, vroeg ze om een onderhoud met Walter. Hij zat daar nog op dezelfde vriendelijke manier tegenover haar, maar zijn ontwijkende blikken maak ten haar onrustig. Haar hart sloeg een slag over, toen ze hem beslist met het hoofd zag schudden, bij haar verzoek om weer in haar oude betrekking te worden aangenomen. Hij moest haar bekennen dat Vera geen genoegen meer nam met het plaatsen van een collega op haar kantoor. Hij moest echt reke ning houden met Vera's wensen, want ze was een onmisbare kracht. Jane's hart bonsde n haar keel. Een angstig voorgevoel maakte zich van haar meester. Ze gaf zich echter niet zo gauw gewonnen. „Dat is natuurlijk wel te begrijpen", zei ze zacht en dringend liet ze er op volgen: „Maar dan kan ik toch wel terug naar mijn voorgaande plaats? Ze had haar werk toch altijd naar behoren vervuld en ze was overtuigd, dat haar collega's haar met open armen zouden ontvangen. Walter wist dat Jane niet teveel zei. Hij hoorde de angstige ondertoon in haar stem, maar hij pantserde zijn hart. Nu of nooit, dacht hij, ze moet maar even door de zure appel heen bijten. Hij bracht haar aan het verstand, dat alle plaatsen op het kantoor momen teel meer dan bezet waren. Nu zag hij de wanhoop in haar ogen kernen, die hij verwachtte. „Kijk Jane", zei hij, „ik kan natuur lijk geen privileges scheppen. Dat brengt consequenties mee, daar waag ik me liever niet meer aan. De vorige keer heeft me geleerd, dat dit afgunst en nijd opwekt en veel verongelijkte ge zichten geeft. Niettemin", ging hij op gewekt verder, „heb ik de laatste tijd veel aan je gedacht. Een van mijn re laties zoekt een betrouwbare kracht, die in een eerste klas kapsalon als hoofdcontroleuze wil optreden. Het sa laris is buitengewoon goed. Zonodig zou men al zeer geholpen zijn met een tijdelijke kracht, zodat je zonder ge wetensbezwaar later zou kunnen ver anderen. Je meet weten dat er in dc zaak enkele onverklaarbare onregel matigheden hebben plaats gehad. Men wil dit zonder veel ophef opgehelderd zien. Het is als het ware een vrije toe zichthoudende positie. Men vreest dat de verkeerde elementen nog niet zijn weggewerkt en men wil ook geen on schuldige onder de verdenking laten lijden. Je moet dan ook niemand, maar dan cok niemand over de aard van je zending daar inlichten. Je hebt daar dan volkomen vrijheid van handelen, mits er scherp wordt gelet op alle in- en uitgaande produkten. (Wordt vervolgd.)

De Vallei | 1959 | | pagina 4