•ÏJBK2S5 SINT-NICOLAAS PRIJSVRAAG Veenendaal boekte twee kostbare punten tegen Tielse T.E.C. KINDERZEGELS Voor de kantonrechter En dan de prijzen. le prijs: geschenkenbon ter waarde van 5,00 2e prijs: geschenkenbon ter waarde van 3,50 3e prijs: geschenkenbon ter waarde van 2,50 4e prijs: geschenkenbon ter waarde van 2,50 De verdwenen mijter OP AL UW POST Dovo won met 1-0 onder protest van WHC Merino's klopte thuis Altius met 3-0 SV Panter klopte Triangelboys met 2-0 GVVV moest IJsselmeervogels als meerdere erkennen VRC verloor met drie invallers van Go-Ahead Musketiers versloeg SDVB KORFBAL Winst en verlies voor ploegen van SKF ZVC/KV kwam niet opdagen en staat nu onderaan TAFELTENNIS Weer nederlaag voor Climax Beter dan een „veter" 5.90 - 7.90 - 9.75 BADMINTON Overwinning voor Flash Hallo jongens en meisjes, Jullie hebben zeker de plaat van Sint-Nicolaas, compleet met Piet en paard, al ontdekt. En jullie zullen ook al wel geraden hebben wat de bedoeling is van deze plaat. Ja zeker, die moet gekleurd worden en dan kan de plaat worden opgestuurd of ingeleverd aan het redaktiebureau van „De Vallei", Parallelweg 10. Jullie mogen er verf, maar ook kleur potloden voor gebruiken en probeer het dan maar zo mooi mogelijk te doen. Alle kinderen tot 16 jaar mogen er aan mee doen. Natuurlijk wordt er wel rekening gehouden met de leeftijd van de inzender of inzendster, wat betreft het winnen van de prijzen. De tekening moet vóór 2 dec. ingeleverd zijn. Op de tekening duidelijk vermelden: naam, adres, leef tijd, geboortedatum. Er zijn vier prijzen beschikbaar gesteld: Veel succes beste neven en nichten! TANTE JOS. was druk bezig, zó druk dat niemand merkte hoe de deur, die toegang gaf tot de kamer achter de winkel, langzaam open ging en een ruige hondekop door een spleet kwam. De deur ging nog ver der open en Boris, de jonge herder van mijnheer Torre, kwam de winkel in. Even keek hij rond, toen ontdekte hij de mooie mijter van Sinterklaas op de bank. Er begon iets te fonkelen in zijn ondeugende bruine kijkers. Die mijter leek hem iets heerlijks om eens fijn mee te gaan spelen. Hij trippel de naar de bank toe en pakte het grote, rode ding tussen zijn tanden. Toen ver dween hij er haastig mee door de deur naar achteren, 't Was of hij begreep dat de baas toch maar liever niet moest zien wat hij deed. Boris sloop met zijn buit de trap op en toen nog een trap op naar de zolder. Beneden in de kamer was de vrouw en die moest ook maar niet zien wat hij veroverd had. Hier op de zolder was hij veilig. Hij schudde de mijter eerst eens flink heen en weer, toen stak hij er zijn grote kop in danste een beetje rond en vervolgens ging hij het teken van Sints waardigheid aan stukken trekken. Dat lukte hem heel aardig met zijn scherpe witte tanden. Al gauw lag de mooie mijter in kleine stukjes verspreid over de hele zolder. Toen had Boris de aardigheid er af en hij rende de trappen af naar beneden, regelrecht naar de ka mer, waar hij stokstijf bleef staan voor het dressoir, want hij dacht dat het wel tijd zou zijn voor zijn beschuitje. En de mooie rode mijter was hij al lang verge ten. Eindelijk was Sinterklaas klaar geko men met zijn lange lijst. Een grote berg speelgoed en ook luxe artikelen stonden midden in de winkel. Sinterklaas had be taald en nu stond hij op en wilde zijn mijter van de bank pakken om weg te gaan. Zijn mijter„mijnheer Torre, heeft u gezien waar ik mijn hoofddeksel heb neergelegd, ik meen toch stellig te wetenMijter op bank gelegen, ik zeker weten," zei Piet beslist en hij wees met zijn zwarte vinger het plekje aan waar de mijter gelegen had. „Ja, ja zeker Sinterklaas, déar lag uw mijter," zei ook mijnheer Torre, die als maar veront- Niet alleen de winkel, ook de kamer en zelfs de keuken werden doorzocht maar niemand vond het onmisbare on derdeel van Sints waardigheid. Mijnheer Torre was zo zenuwachtig dat er allemaal kleine kraaltjes zweet op zijn voorhoofd parelden. „Het kan niet anders, mijnheer Torre, mijn mijter moet door iemand, die hier ook inkopen kwam doen gestolen zijn. Ik zit er lelijk mee, maar U kunt het niet helpen." Mijnheer Torre vond het vreselijk. Fan ny kwam aarzelend aanlopen met een grote vuurrode theemuts. „Sint", stot terde ze, „zou deze muts uw mijter niet kunnen vervangen, ik dacht het zo maar ziet USinterklaas pakte aarzelend de theemuts aan, drukte die op zijn hoofd en keek in het spiegeltje van een borstel hanger. Toen begon hij heel hard te lachen. „Nee lieve kind, zo ga ik beslist niet naar de mensen toe, kijk toch eens aan het lijkt naar niets." Iedereen was het met Sint eens, het stond vreselijk gek. Sint vertrok zonder mijter begeleid tot de deur door een handenwringende mijnheer Torre, die als maar veront schuldigingen prevelde. De volgende dag stond er in het plaat selijk nieuwsblad een advertentie: Degene die dinsdagmiddag uit ge schenkenhuis „Torre" mijn mijter heeft ontvreemd, wordt dringend ver zocht deze z. sp. m. terug te brengen op het volgende adres. Hotel „De Gouden Draak", Koningsplein 5, daar ik door het verlies van genoemde mijter zeer gedupeerd ben. Sint Nicolaas Alle mensen in de stad lazen het, maar niemand kon enig licht brengen in deze vreemdsoortige diefstal. Sinterklaas kreeg zijn mijter niet terug. E toen kwam er een klein kleermakertje en die bood Sin terklaas aan binnen enkele uren een prachtige nieuwe mijter te leveren. Nu, dat nam de goede bisschop natuurlijk met beide handen aan. Het kleermakertje hield woord. Hij bracht een mooie, glan zend rode mijter, bestikt met een kruis van fonkelend gouddraad naar hotel „De Gouden Draak". Wat was Sinterklaas ge lukkig en Piet lachte al zijn blinkende tanden bloot. Een dag na het grote Sinterklaasfeest, waarop weer duizenden kinderen ge lukkig waren gemaakt, kwam mijnheer Torre op de zolder, waar hij een paar spijkers wilde halen. Daar vond hij de oplossing van de geheimzinnige geschie denis rondom de mijter. En hij begreep meteen wie de dief was geweest. „Akelige hond," knorde mijnheer Torre, „als ik dat een paar dagen eerder gezien had, had Sint jou niet zo'n prachtige rood leren halsband gebracht!" Het is Veenendaal gelukt om haar oude rivaal TEC uit Tiel met een nederlaag naar huis te sturen. Hoewel er van beide kanten niet bepaald sterk gevoetbald werd, was de Veenendaalse achterhoede wel van dien aard, dat zij de zwakke Tielse voor hoede volkomen de baas bleef. Aan de andere kant schoof de weer eens gewijzigde Veenendaalse voorhoede soms heel gevaarlijk door de verdediging der gasten heen, maar wisten daar jammer genoeg niet altijd profijt van te trekken. Veenendaal, dat het merendeel van de wedstrijd in de aanval speelde, nam reeds in de tiende minuut door een ver schot van linkshalf Gaasbeek de leiding. De geel-blauwen hadden echter niet lang plezier van deze voorsprong, want toen zeven minuten later doelman Klaassen belemmerd werd de situatie goed te over zien, kon de naar voren gekomen Tielse rechtshalf Daamen van vrij grote afstand de partijen weer op gelijke voet brengen (1-1). De druk van de Veenendalers op het Tielse doel bleef echter aanhouden en met succes, want na een half uur spelen gaf Thijssen goed door aan Piet Muller. Deze speelde zich keurig vrij en drukte na doelman Caron gepasseerd te hebben, de bal beheerst in het Tielse doel (2-1).. Direct daarna weer een goede kans voor Henzen, maar deze kon de bal niet onder controle krijgen en schoot naast. Na de hervatting werd het Veenendaal- doel zwaar onder vuur genomen. Zij wis ten echter de aanval af te slaan en meteen zelf het initiatief te nemen. Via het hoofd van een tegenstander kwam de bal bij Piet Muller, die handig door de achter hoede heen tippelde en de bal onhoud baar voor de doelman in het net plaatste (3-1). Dit werd de Tielenaren al te bar. Zij togen ten aanval en het leek er op dat het lukken zou ook, maar juist op de doellijn floot de scheidsrechter voor bui tenspel. Toch kwam er in de dertiende Dovo heeft door een 1-0 overwinning op het Wezepse WHC de kop genomen in de oostelijke derde klasse zaterdagvoetbal. Wel protesteerden de gasten na afloop tegen een handsgeval in het strafschop gebied en werd dientengevolge een straf schop genomen en benut, maar dit zal allemaal wel niets om het iyf hebben, daar de scheidsrechter Lausberg, zegt niets geconstateerd te hebben. Het is echter geen hoogstaande wedstrijd ge worden, waarbij Dovo iets meer kreeg dan hun toekwam. Het talrijke publiek zag hun favorieten onmiddellijk in de aanval gaan, maar enkele goede scoringskansen werden door treuzelen in de voorhoede om zeep ge bracht, hetgeen in hoofdzaak te wijten was aan het feit dat de gasten de Veenen daalse vleugelspelers voor een belangrijk deel wisten uit te schakelen. Toch kwam Dovo in de 28e minuut aan een doelpunt. De naar rechts gelopen v. Zetten speelde de bal vrij en plaatste keurig naar Bertus Kroesbergen die met succes inkopte (1-0). Dovo bleef daarna iets in de meerder heid, maar wist de stevige WHC-achter- hoede niet meer te doorbreken. Na de hervatting was er weinig moois meer te beleven. Men moest zich dan ook wel veel geweld aandoen om in deze ploegen kandidaten voor de komende 2e klasse te zien. Aanvankelijk bleef Dovo nog even in de aanval, maar al spoedig moesten zij zwichten voor het geweld der gasten, die echter voor het Veenendaalse doel weer aan banden gelegd werden door het doortastend optreden van Jean Kroesbergen en spil v. d. Kraats. Een der uitvallen van Dovo leverde nog een hoekschop op, die door Schoeman in een doelpunt werd omgezet, maar de scheidsrechter had hands geconstateerd, zodat ook dit voordeeltje weer van de baan was. Zo sukkelde men naar het einde, waar na als bijzondere attractie voor het pu bliek, bovenomschreven strafschop nog genomen en benut moest worden. Het met invallers spelende Merino's is er in geslaagd om thuis tegen het Hil- versumse Altius de volle winst te boeken. De Veenendalers zagen er aanvankelijk weinig heil in. Toen men evenwel een poosje bezig was, bleek het nogal vry vlot te gaan. Vooral de debutant, de 17-jarige Van Zetten, paste zich wonder goed aan en presenteerde zich als een geschikte kracht. Merino's is overwegend sterker geweest en won verdiend. Toch waren het de gasten die reeds in de tweede minuut een doelpunt produceerden, dat echter geanu- leerd werd wegens buitenspel. Drie minuten later kon Van Kruistum de stand op 1-0 in het voordeel van de wolmensen brengen. Hoewel de Hilversummers behoorlijk partij gaven, bleef deze stand toch tot aan de rust gehandhaafd. Na de thee zat het de Merino's niet tegen, toen Van Dijk uit een scrimage de score tot 2-0 verhoogde. Tien minuten voor tijd maakte Van Kruistum aan alle onzekerheid een einde door er 3-0 van te maken. Wat de Hilversummers ook probeerden, het ontbrak hun aan tijd en doorzettings vermogen om zelfs nog de eer te kunnen redden. minuut een doelpunt. Rechtsbuiten v. d. Berg werd door twee Veenendaalse ach terspelers wat al te hardhandig van de bal gezet, waarvoor hij een strafschop toegewezen kreeg. Van Gerven schoot in. Klaassen raakte de bal nog wel maar moest hem toch weer laten gaan (3-2). Toen vond Veenendaal het genoeg. Her haaldelijk stormde zij op het Tielse doel af. In de tiende minuut werd dit streven beloond met een doelpunt, zij het dan van de voet van een TEC'er. Bij een scherpe aanval stompte doelman Caron de bal recht de lucht in waarna een der achter spelers deze in eigen doel tikte ((4-2). Dit was in de 23e minuut. Veenendaal kreeg nog enkele goede kansen, maar gedoel punt werd er niet meer. Panter had zaterdag een goede dag, want tegen ieders verwachting in pres teerde zij het, om het bezoekende Trian gelboys een 20 nederlaag toe te bren gen. Hoewel beide ploegen geen al te sterke indruk maakten, werd het toch een aardige wedstrijd, waarin Panter over wegend het meest in de aanval was. Na een kwartier spelen kreeg midvoor v. d. Pol een goede kans, om Panter de leiding te geven. Hij miste echter, maar de toe stormende rechtsbuiten v. d. Klift wist de bal toch langs doelman Slotboom te werken 10. Na een half uur was het weer raak toen v. d. Pol, na goed individueel spel, Bolderman in de gelegenheid stelde om in te schieten 20. Wel probeerde de Boys daarna van al les om door te breken, maar kon de Pan- ter-achterhoede niet in moeilijkheden brengen. Na de hervatting een zelfde spelbeeld, maar doelpunten kwamen er niet meer. Wel werd het kort voor tijd bijna 30 toen Bolderman keihard tegen doelman Slotboom opschoot. Hij joeg de terug springende bal nogmaal op het doel, maar weer was het doelman Slotboom, die met een duiksprong corner kon werken. GVVV is er niet ingeslaagd, om IJssel meervogels in Spakenburg een nederlaag toe te brengen. Wèl wisten z(j in de eer ste helft een verdiende 21 voorsprong te verkrijgen. Na de rust echter konden de Spakenburgers, daartoe opgezweept door het publiek met forse aanvallen, de Vee nendalers in de verdediging drukken en door hun hartschietende midvoor Koele- wyn uiteindelijk de score op 42 in hun voordeel brengen. Hoewel de Veenendalers in de eerste helft sterker waren, was het toch al spoedig IJsselmeervogels, dat door hun linkshalf, die zo maar door de Veenen daalse verdediging heen wandelde, de lei ding nam 10. Hierdoor wakker geschud, trok GVW ten aanval, wat tot gevolg had, dat in de tiende minuut leidde tot de gelijkmaker, van het hoofd van Zoutewelle. Vijf minu ten later namen de Veenendalers zelfs de leiding, toen Ditewig uit een vrije trap van Ditewig, keurig inkopte 12. Hoewel de Sprakenburgers daarna met een serie keurige combinaties probeerde, om de Veenendaalse achterhoede te door breken, lukte dat toch niet en bleef de achterhoede de situatie meester. Na de hervatting waren de rollen om gedraaid. Opgezweept door het publiek, zette de Spakenburgers een serie aanval len in. Zij drukte GVVV in de verdedi ging en al spoedig was het Koelewijn, die de partijen weer op gelijke voet bracht 2—2. IJsselmeervogels bleef in de meerder heid, maar toch duurde het nog tot de 25ste minuut voor Koelewijn uit een vrije trap met een geraffineerde kopbal de stand op 32 bracht. Tien minuten voor tijd, was het weer Koelewijn, die aan alle onzekerheid een einde maakte en met een verre trap, via de binnenkant van de paal, doelman Van de Pavert kansloos passeerde 42. VRC kon het in Kampen met drie inval lers tegen Go-Ahead niet bolwerken en verloor met 42. Dat VRC zonder doel man Van Kooten, Cornelissen en Keuken, niet veel klaar zou maken, was trouwens wel te begrijpen. Toch hebben de jongens zich nog be hoorlijk geweerd en zelfs tot twee maal toe een achterstand weten in te lopen. In de tiende minuut namen de Kampe naren de leiding, toen de linksbinnen langs invaller doelman Van de Kolk schoot 10. Zeven minuten later wist de aalgladde midvoor De Hartog, zich door de Kam- pense verdediging te wringen en de par tijen weer op gelijke voet te brengen 11. Nog voor de rust werd het door een strafschop, toch nog weer 21. Vier minuten na de hervatting werd het weer gelijk. Rechtshalf Nellestijn waagde een hard schot van grote afstand, terwijl De Hartog de doelman het uitzicht ontnam 2—2. Nadien ontaarde de ontmoeting in een keiharde strijd, waar de jeugdige VRC het antwoord op schuldig bleef. Het was dan ook al spoedig 32. Tien minuten voor tijd was weifelen van spil De Ko ning oorzaak, dat de eindstand op 42 gebracht werd. Musketiers behaalde zaterdag een 31 overwinning op de oude rivaal SDVB uit Barneveld in een meer spannende dan goede wedstrijd. De gehele wedstryd door is Musketiers in de aanval geweest en de overwinning is dan ook nauwelijks in ge vaar geweest. Direct na de aftrap trok Musketiers ten aanval en drong SDVB geleidelijk aan terug op eigen helft. Diverse scorings kansen ontstonden er voor het SDVB- doel doch door te ver doorgevoerd kort spel en doordat de Musketiers-voorwaart- sen het doel te hoog zochten, kwam men niet verder dan een doelpunt dat echter door de scheidsrechter werd afgekeurd. Vlak voor rust ontstond er weer een hevi ge scrimage voor het SDVB-doel en één der verdedigers trachtte met een forse trap de bal weg te werken doch schoot hard tegen één zijner medespelers aan en via diens lichaam verdween de bal in het net. Met deze 10 stand kwam de rust. Na rust stormde Musketiers meteen weer op het SDVB-doel af en reeds in de eerste minuut wist linksbuiten Van Om meren met een prachtig schot de stand op 20 te brengen. Hierna probeerde SDVB het spel te verplaatsen doch de Muske tiers-verdediging was deze middag bijzon der goed op dreef, zodat er maar weinig schietkansen voor SDVB ontstonden. Toch wisten zij circa 10 minuten voor het einde de stand op 21 te brengen toen een onverwachts schot via de paal in het net rolde. Musketiers had het ant woord echter hier direct op klaar want na de aftrap bemachtigde linksbinnen Hen zen de bal, ondernam een fraaie solo-ren die hij besloot met een goed doelpunt. Met deze 31 stand kwam ook het einde. Het tweede elftal trok zaterdag naar Jonathan 4 in Zeist, weliswaar gehandi capt door enkele invallers had het toch onverwachts een zware 91 nederlaag. Deze hoge score ontstond voornamelijk door het bijzonder zwak spelende rechter verdedigingsblok en door het feit dat en kele spelers er deze middag bijzonder weinig aan deden. A.s. zaterdag is het eerste elftal weder om vrij, het tweede speelt thuis tegen Cobuboys 3 uit Amersfoort. Het derde trekt naar Veenendaal om daar de strijd aan te binden met DOVO 4. Het le en 3e team van de enige korfbal club die Veenendaal ryk is, kwamen niet binnen de witte lynen. Het 2e en 4e team bonden de stryd aan met resp. Sparta I uit N(jkerk en DOSC 2 uit Den Dolder. De SKF-reserves hadden daarby meer geluk dan de junioren-korf- ballers(sters), die een ongelukkige wed- strijd speelden. SKF 2-SPARTA 1 (4—3) Sparta begon overdonderend; met snel le rushes werden de SKF-heren Bühne en (invaller) De Man gepasseerd en vrij spoedig achter elkaar liet scheidsrechter Christ „middenuit" nemen 02. Wakker geschud begon SKF een tegen offensief en het was Bühne die keurig 12 maakte. SKF drukte goed door en mevr. Van Jaarsveld (invalster voor mej. Fasse) smaakte het genoegen, achter de paal 22 te fabriceren. SKF meende even uit te kunnen blazen maar Rootselaar van Sparta liet 23 no teren. Opnieuw kreeg SKF de taak deze achterstand te nivelleren. Het duurde vrij lang maar eindelijk verdween een van de vele schoten van aanvoerder De Graaf toch geruisloos door de mand 33. De verdediging van SKF paste nu veel beter op z'n tellen en keer op keer werd de bal onderschept. Even zo vele keren werd de SKF-aanval aan het werk gezet. Brouwers was daarbij Rootselaar een keer te slim af. Hij dacht reeds te scoren, maar de bal kwam op de rand van de mand. Praktisch alles wat in de buurt van de paal stond rekte zich uit naar de neerkomende bal. Niemand kon deze in eerste instantie bemachtigen. Uit deze verworde situatie kwam als onverwachte winnares mej. Schoeman te voorschijn die kalmpjes inschoot 43. Daarbij bleef het. SKF 4 - DOSC 2 (1—3) Ofschoon aanvoerder Wout van Dijk vrijwel direct 10 scoorde gelukte het SKF niet een grotere voorsprong te ver krijgen en DOSC wachtte tenslotte niet langer met het maken van de gelijk maker 11. Tevergeefs liep SKF daarna met de twee andere vakken storm op de Dolder- se veste. Slecht schieten en onsamenhan gend samenspel brachten geen verande ring in de stand die door DOSC intussen zoetjesaan op 1—3 was gebracht. Een te leurstellend resultaat voor de jeugdige SKF'ers. PROGRAMMA A.S. ZATERDAG Tovers 3 - SKF 1, 15.00 uur (Zeist). Alle overige 12-tallen hebben een week rust gekregen. De adspiranten weer i.v.m. de Sint-Nicolaasfestiviteiten. Tovers 3 haalde het kunststukje uit om Austerlitz 1 te kloppen, zodat de Veenendaalse korf ballers alles op alles zullen moeten zetten om de Zeister ploeg er onder te houden. Tegen kou en nattigheid, voor de gezelligheid. 7 85 per kruik De VC Veenendaal-dames hebben hun goede vorm niet kunnen bewijzen tegen het Rotterdamse ZVC/KV. Om een niet bekende reden lieten dezen verstek gaan in de uitwedstrijd tegen VC Veenendaal, hetgeen hen behalve een flinke boete tevens twee verliespunten zal opleve ren, waardoor zij hekkesluiter in de wes telijke hoofdklasse zijn geworden. VC Veenendaal gaat zaterdagavond we derom naar Den Haag, nu om daar te spe len tegen RVC: een heel zware opgave voor de Veenendaalse meisjes, doch kans loos zijn zij gezien het goede spel tegen Celebes beslist niet. Het eerste herenteam is nog steeds ge gadigde voor het kampioenschap en zal zich ook door het bezoekende Athlon III niet laten storen in haar aspiraties. Het reserve-team speelde vrijdagavond met invallers voor Goslinga en Van Ma nen een slechte wedstrijd tegen VVZ II uit Utrecht. Vooral aanvallend bleven de Veenendalers ver onder de maat. Het werd een 31 nederlaag, die nog niet eens nodig was geweest, daar de VCV'ers ondanks een grote voorsprong in de vier de set, toch nog de halve winst lieten glippen. Uitslag VCV II-VVZ II: 1—3; setst.: 10—15, 13—15, 15—13, 15—17. Climax heeft zaterdag tegen KAT uit Kaatsheuvel een kleine en onnodige ne derlaag geleden. Vooral E. Vos stelde weer teleur. Ook Van Dam was deze avond niet zo goed als in z'n vorige wedstrijden. Het scheen aanvankelijk dat Climax rechtstreeks op een grote nederlaag afging. Door neder lagen van v. Eist tegen Balvers, v. Dam tegen Berends, Vos tegen Brent en weer v. Dam tegen Balvers keek Climax al spoedig tegen een 40 achterstand op. v. Eist won hierna van Brent en Vos en v. Dam volgde dit goede voorbeeld door overwinningen op resp. Berends en Brent. Iedereen dacht nu dat Vos de partijen op gelijke voet zou brengen door van Balvers te winnen. Doch Vos liet in de 3e game een mooie voorsprong verloren gaan en KAT was al zeker van een gelijk spel. De partij tussen v. Eist en Berends ging tot 1515 in de derde game gelijk Een das van onvermoeibaar kreukheretallend gewassen - zo' droog de% Hoofdstraat 75, Telefoon 2658 op doch hierna liep de KAT-speler uit en stelde de overwinning voor z'n team vei lig. Door het dubbelspel te winnen be perkte v. Dam en v. Eist de nederlaag tot het kleinst mogelijke verschil. In de eerste klasse leed Ritac weer een nederlaag nu tegen Heveadorp. Alleen T. v. d. Weert won hier tweemaal terwijl ook het dubbelspel voor Ritac was. Climax 2 ging zaterdag naar Treffers 2 in Arnhem. Bij de stand 54 moest de wedstrijd wegens tijdsgebrek worden af gebroken. De laatste wedstrijd wordt nu later gespeeld als Climax bij Treffers op bezoek gaat. Er moet dan nog een gelijk spel in kunnen zitten. Maandagavond werd nog de derby Cli max 2-Ritac gespeeld. Hier won v. d. Weert weer alle drie zijn sets maar daar zijn teamgenoten niet tot winst kwamen werd het weer een nederlaag voor de Ritmeestermensen. Na een slechte start heeft Flash 3 de weg naar de overwinningen gevonden. Woensdag 18 november werd Bar neveld 3 met 6-1 verslagen. Hoewel de uitslag het niet doet vermoeden is deze zege zwaar bevochten. Diverse partijen werden in de derde game pas beslist, waarvan sommige zelfs in de verlen ging. Jammer was het, dat Barneveld één van de partijen gewonnen moest geven wegens ziekte van een der da mes. Het was zoals gewoonlijk, tegen onze sportvrienden uit Barneveld, een sportieve strijd. Zaterdag j.l. werd de strijd aange bonden tegen Maarssen. Met dit team had Flash 3 nog een appeltje te schil len voor de in Maarssen geleden ne derlaag. De revanche was volkomen! Kansloos werd Maarssen met 6-1 ver pletterd. De vreugde over deze uitslag was van de Flash-gezichten af te le zen. En de ingewijden weten wel waar om. Het Flash-team voor deze beide wed strijden bestond uit de dames mevrouw Kuypers, R. Veen en B. Lodder en de heren Jonkers, W. Lodder, A. Spies en Kleyn. (Vervolg van pagina 1) de borden links en rechts van de weg hoogstens een paar meter bedroeg. Ver dachte kon hierop weinig anders meer doen dan zijn verweer laten varen en clementie vragen. Dat wordt wel moeilijk nadat u tweemaal achter elkaar dezelfde over treding begaan hebt, zei de rechter. U had beter uit moeten kijken, oor deelde de officier. U hebt een verweer gevoerd, dat helemaal niet met de feiten blijkt te kloppen. De politie heeft speciaal voor u op pad moeten gaan en het is toch ook wel irreëel, dat u, wanneer u van plan was hier dit argument naar voren te brengen, na 22 september toen u de oproep kreeg niet zelf eens even bent gaan kijken. Vanmorgen bent u er zelfs op weg hierheen nog langs gekomen. Ieder goedwillend mens houdt zich aan de regels en het is toch zeker niet uw bedoeling om bij de bromfietsvlegels en showrijders gerekend te worden. Rekening houdend met verdachtes ge zinsomstandigheden was de officier be reid twee boetes van 10,of 2 d. en 15,of 3 d. te vragen. Rechter v. d. Brand maakte er echter 20,of 4 d. en 30,of 6 d. van. A. G. S., werkstudent te Veenendaal, zou bij het inhalen van een personenauto op een wegsplitsing met zijn motor op het linkerweggedeelte gekomen zijn. Het was gebeurd op de Lijnweg, de grote voor- rangsweg tussen Veenendaal en Rhenen, en vrijdag voor het Wagenings kanton gerecht verklaarde S., dat hij onmogelijk anders had kunnen handelen zonder brok ken le maken. Ik reed 80 85 km toen plotseling op misschien veertig meter voor mij een auto langzaam de weg opdraaide. Ik kon niet meer remmen en er achter blijven en moest dus wel uitwijken, verdedigde hij zich. Volgens het proces-verbaal hebt u gezegd, dat u het deed om niet te hoeven remmen, las rechter v. d. Brand. Dat be tekent dus, dat u er geen zin in had. Nee, ontkende S., ik heb wel degelijk verklaard, dat ik niet kon. De zaak werd hierop aangehouden om de verbalisant als getuige te horen.

De Vallei | 1959 | | pagina 4