Dekens Dekens RIJLES O R „1 Meisjes jongens jonge mannen OPEL REKORD „DE VALLEr A.S. ringen V A-tje De strijd in de Burma-Jungle Met bloed geschreven Meisjes op het slechte pad uw blad meisje gevraagd Sleeótamojnd Philips televisie Philips radio Philips grammofoons Philips bandrecorders Jacob van Amerongen Bekwame smid-bankwerker gevraagd bij Wiener en Co. Candialaan, Rhenen de heer Jac. van Amerongen de heer Jan van Dam N.V. „Hollandia" Wol-en Kousenfabrieken III 4 portieren Veenendaals Automobielbedrijf n.v. CITROEN Garage R. VONK VRAAG EN AANBOD van M a n e n's Met adverteren werden de grootste zaken gebouwd, met niet adverteren de beste vergeten 100°/o wollen dekens, moderne kleuren 175x225 v.a. 37,50 Het koopje van de week is: lange gestr. Melton kinderbroeken slechts 3,95 Textielhandel TURKESTEEN der 5L ee jongste bediende Makelaarskantoor Brouwer, Kanaalweg 2 Voetbalvereniging V.R.C. „Tot wederdienst bereid" Bonbons Bonbonnière MAISON KRAMER Met kerst of oudjaar Franse ringen Uw persoonlijke ring GEVESTIGD: gevraagd: LeerIing-naaisters W. J. J. KEMAN EN ZONEN J. ACHTERBERG STATIONSSINGEL 20 •DIVERSEN* PLAATS EEN Kost slechts 1, Jac* Admiraal Veenendaal Theater Errol Flynn - William Prince - James Brown e.v.a. in Audie Murphy - Joan Evans Robert Sterling in Mary Murphy-Norma Eberhardt Michael Conners in Uitslagen V.W.V.-actie 21 prijzen AMERONGEN Bejaarden hadden gezellig Sint-Nicolaasfeest FAMILIEBERICHTEN Met grote vreugde geven wij kennis van de geboorte van Onze zoon RUDOLF ROBERT WALDEMAR Y. A. M. von der Möhlen v H. A. von der Möhlen- Bakker Huizen (N. H.). 9 dec. 1959 Havenstraat 51b GEBOREN: cYïlarcel en "Via J. W. Rompes J. Rompet- ran de Haar 4 december 1959 Oude Veenendaalse Grintweg 76, Rhenen VERLOOFD Gerda Coops Wolfram Salicites Br. Engseweg 41 Graz Rhenen Oostenrijk Rhenen. 12 december 1959 Geen ontvangdag God nam in Zijn heerlijkheid op, onze lieve zorg zame man, vader, behuwd-vader en opa in de ouderdom van bijna 71 jaar Psalm 23 (onberijmd) Veenendaal, 9 december 1959 Spoorlaan 15 M. C. C. v. Amerongen-Brandes W. v. Amerongen M. v. Amerongen-Achterberg M. H. Boogaard-v. Amerongen J. D. Boogaard Kleinkinderen De teraardebestelling zal plaatsvinden op maandag 14 december 1959, 14.30 uur Vertrek van sterfhuis 14.00 uur Gelegenheid tot condoleren op zaterdag 12 decem ber na 19.00 uur Geen bloemen Voor het vlugge ter plaatse zijn en het kordate en vakkun dige optreden bij de brand op woensdag 9 dcc. 1959 brengen wij de Vrijwillige Brandweer en de Politie te Rhenen onze hartelijke dank. Zij zijn het geweest, die onze schade en moeilijkheden zeer beperkt heb ben. Fam. J. Drost Fam. G. Lokhorst- Wagensveld Utrechtsestr.weg 81-83, Rhenen Wij ontvingen de droeve tijding van het overlijden van onze vriend en trouw bestuurslid onzer ver eniging in de ouderdom van 70 jaar Zijn trouwe kameraadschap zal steeds in onze her innering blijven Veenendaal, december 1959 Schietvereniging „Prins Hendrik", Veenendaal Heden overleed aan de gevolgen van een noodlottig ongeval ons zeer gewaardeerde lid en mede-oprich ter der vereniging Een trouw lid en hoogstaand mens ging ons verlaten Eist (U.), 8 december 1959 Leden en Bestuur Cult. Nat. Hist. Ver. „Zuid-Oost-Utrecht" v.h. Gebr. v. Leeuwen Pr. Bernhardlaan 186. Veenendaal VRAAGT: voor haar kousenatelier (Afwisselend en goed betaald werk) voor de Spoelerlj en Haspelarij (De basis voor een prima vakman) voor de afdelingen Breierij en Spinnerij (Ook tijdens de opleiding wordt een goed loon betaald) Reisgelegenheid of vergoeding Gratis werkkleding Muziek bij het werk Inlichtingen en aanmelden bij de portier Pr. Bernhardlaan 186. THANS OOK LEVERBAAR MET Industrielaan 12 - Veenendaal - Tel. 08385-2450 PARALLELWEG 4 TELEF 2545 1,per advertentie t.m. 10 woorden, elk woord meer 10 cent Te koop 2-pers eiken ledi kant met spiraal 35, Oudedijksestraat 6, Rhenen. Te koop een gierbak. Mun- nikenweg 56, Veenendaal. Te koop een haardkachel, 2 autopeds en te ruil grote ronde tafel voor uitschuif- tafel. Govert Flinkstraat 1. Veenendaal. Te koop slachtkalkoenen v. de feestdagen. G. G. Schot, Stationsstraat 131, Veenen daal. Te koop 2 drachtige gelten (stamboek). Wed. J. v. Wijk, Dijk 22, Achterberg. VERTROUWEN KWALITEIT EN SERVICE treft u aan bij HORLOGERIE Hoogstraat 28, Tel. 2521 ROAMER Horloges KIENZLE Wekkers NOBLE5S Cassettes DUKAAT Verlovingsringen U vindt bij ons een enorme sortering dekens. De gewatteerde dekens zijn alle gevuld met zuivere witte watten. Alle andere wollen dekens nog steeds tegen de lage zomerprijzen. smalle pijp met splitje, maten 50 - 55 - 60 - 65 cm Wollen maillots, crêpe handschoenen, herenvesten en sjaals. HOOGSTRAAT 26 VEENENDAAL TELEFOON 2686 Warme BROMFIETSPETTEN Warme JONGENSPETTEN Warme SJAALS Warme HANDSCHOENEN Warme PULLOVERS Warme NOORSE TRUIEN Warme VESTEN EN Warme SOKKEN Voor exclusieve kleding Goed van Van der Zee gaat langer mee Hoofdstraat 75 - Veenendaal Voor direct gevraagd UUU HCCllPcltC voor incasso en eenvoudige administratie Schriftelijke sollicitaties: Op bedrijfskantoor te Veenendaal met diploma Mulo en typen leeftijd ongeveer 18 jaar Br. onder letter a bur. v. d. blad in 't gebouw ,,'t Trefpunt" op zaterdag 12 december a.s. Opvoering van het toneelstuk Een blijspel in drie bedrijven, door de toneelgroep NAO, onder regie van de heer C. Slok. Muzikale medewerking van het Trio „The three Happy's" o.l.v. de heer R. v. Eden. Zaal open 7 u. Aanvang 7.30 u. precies. Plaatsbespreken 's middags van 2 tot 3 *uur aan de zaal. Kaarten verkrijgbaar: secretariaat Dr. Colijnstraat 91, alsmede aan de zaal. BELANGRIJK. Het prachtigblijspel wordt deze avond voor eerste keer door N.A.O. opgevoerd. de Kiest als kerstcadeau een prachtige doos of een door ons ver vaardigde In diverse prijzen ver krijgbaar Van vrijdag t.m. don derdag 250 gram room- boterkoekjes voor 1,25 het Icwaliteitshuis nOat «tCKie» geeót in woorden óeglit CDient in een gouden bant gelegt (aan de spits) een bijzonder mooie ring in 31/2 - 4 en 4'/2 mm breed en 8-14 of 18 karaat goud modem bewerkt of ingelegd met wit goud, in de modellen: Paris Toulouse Orleans Nice modern en practisch, nauwelijks iets duurder van 4'/2 t°t 6 mm breed. In geel en rose goud of in gelegd met wit goud, in de modellen: Margriet Jasmijn Hyacint Aster Lotus Cyclaam Anjer Fresia Chrysant Gratis verpakt in dit fraaie sieraden doosje Uitsluitend handgravure. Gra veren bij de prijs inbegrepen. Levenslang garantie. Markt- Tel. 2272 Parallelweg 8-9 - Veenendaal Aanmelden: maandag, 14 december a.s. tot 5 uur: Parallelweg 8: na 6 uur: Driftweg 23, Eist Accountantskantoor Lid Alg. Verg. van Accountants. Veenendaal Telefoan 2394 Wij zoeken voor ons gezin een nette dienstbode voor dag en nacht, prettige werk kring. Goed loon. Meerdere hulp aanwezig. Mevr. H. v. Leeuwen, Huize „Marianne", Kerkewijk 43, Veenendaal. Tel. 2874. Te koop crème tule trouw japon met toebehoren, m. 42- 44. Sav. Lomanstraat 77, Veenendaal. Te koop elek. radiator voor keuken,- studeerkamer, enz. Jan. v. Nassaulaan 4-II, tel. 3329, na 20 uur. Te koop tegen spotprijs, 2500 tegels 7 cm. dik, ook in ge deelten. Heikamp, Cunera- weg 336, Veenendaal t.o. Ju- lianaziekenhuis. Werkster gevraagd bij Roe- lofsen, Patrimoniumlaan 56, Veenendaal. Voor 2 morgens in de week. Woningruil: aangeb. huis te Rhenen, bev. kamer en suite keuken, 3 sl.kamers en douche. Gevr. woning te Veenendaal. Te bevr. J. San ders, Kerkplein 8, Rhenen. Te koop gevraagd slacht- konijnen. Eenvoudlaan 52a Veenendaal. Te koop gevraagd pick-up, liefst met versterker. Voor vereniging. KI. Katerstraat 21, Veenendaal. Te koop gevraagd slacht- konijncn. J. H. van Zetten, Prins Bernhardlaan 205 Vee nendaal. Werkster gevraagd voor en kele halve dagen per week, of meisje voor halve dagen. Mevr. Ballegoyen, Molenstr. 16, Rhenen. Te koop aangeb. gebruikte radiotoestellen in pr. st. R. van Laar, Cuneralaan 8, Rhenen. Te koop zo goed als nieuw een tweeling-wandelwagen tje. Patrimoniumlaan 37, Veenendaal. Brandewijn alle bekende merken. Slijterij Hardeveld, Patrimoniumlaan 44, Hoofd straat 31, Veenendaal. Te huur 2 Renault Dauphi- nes, nieuw en 1 Fiat, tel. 3168 All risk verz. G. Hardeman, Mulderslaan, Veenendaal. 't Veense Verkoophuis. Het adres voor betere gebruikte meubelen. Tevens inruil van uw oude meubelen. W. de Gooyer, Verlaat 1, Veenen daal. Tel. 08385-2209. Net meisje zoekt wegens omstandigheden werk als hulp in de huishouding. Voor dag en nacht. Zo spoedig mogelijk. Brieven onder no. 5088 aan het bureau van dit blad. Voor nieuwe en gebruikte gegalvaniseerde golfplaten, ook dakvilt, is nog steeds uw adres W. van Harten, Neder- woud, tel. 648, Lunteren. Vebotex levert 't 'm. Kerke wijk 37. tel. 2730, Veenendaal Vanaf 23 december wekelijks leverbaar kuikens, verschil lende rassen cn kruisingen, jonge haantjes voor 5 cent per stuk. G. Verwijs, Bruine horstweg 4a, Ederveen. Tel. 03887-453. De beste golfplaten, zowel hoge als lage golf, koopt u bij L. van den Bosch, Geer- seweg 38, tel. 3014, Veenen daal. Woensdag 23 december kla verjas- en schutjasavond bij „De Taveerne" Hoofdstraat 111, Veenendaal? Te koop toom biggen. G. v. Beinum, Cuneraweg 246, Rhenen. De grootste sortering vuren hout vindt u bij L. van den Bosch Geerseweg 38, tel. 3014 Veenendaal. Televisie vanaf 5,per week. Radio, wasmachines, koelkasten en stofzuigers v.a. 5.p.w. Meubelen vanaf 5.p.w. w.o. zeer moder ne eetkamers, bankstellen, enz. Verkoopcomb. Pruden- tia, Wito, Hama. Hejo en Terwa. H. Oswald, Beursstr. 17, Amsterdam. Beaujolais geurig-fruitig per fles 2,50. Slijterij Van Har develd, Patrimoniumlaan 44, Hoofdstraat 31, Veenendaal. Te koop wegens overcom pleet volledig huiskamer ameublement, Stationssingel 54, Veenendaal. Te huur 4 nieuwe Renault Dauphines, waarvan één '58 en drie 1959-ers. Te bevra gen: G. van Wakeren, Jan v. Goyenstraat 27, Veenendaal, tel. 2949. Grote afslag roomboter. Nu geen 1,35 maar 1,20 per pakje. Tevens fijne belegen kaas vanaf 1,50 per 500 gr. Bij Van Beek's kaashandel op de Markt te Veenendaal. Te koop z.g.a.n. leren jas en leren wanten (bruin). G. Ver wijs, Bruinehorsterweg 4a, Ederveen. Te koop z.g.a.n. Sparta bromfiets met J.L.O.-motor en 2 versnellingen. G. Ver wijs, Bruinehorstweg 4a, Ederveen. Gewolmaniseerde palen heb ben een levensduur van ca. 15 jaar. U koopt ze nergens voordeliger dan bij L. van den Bosch, Geerseweg 38, tel. 3014, Veenendaal. Iedere avond van 8 tot 10 uur, televisie-demonstraties met de nieuwste modellen. Komt u eens kijken? Gratis halen en brengen voor een bezoek aan onze Toonzaal De Rotterdamse Prijsbreker, Leersum, tel. 03434-664. Halte NBM gemeentehuis. Zoete rode vruchtenwijn, tij delijk s/4 fles 1,80. Beslist goed. Slijterij Van Harde veld, Patrimoniumlaan 44, Hoofdstraat 31, Veenendaal. Te koop mooie donker groe ne mantel, maat 48. Rem- brandtpark 72, Veenendaal. Thuis zaterdagsavonds. Te huur gemeubileerde zit- slaapkamcr met gebruik van keuken. Brieven onder no. 5090 aan het bureau van dit blad. Geen ladders meer in uw nylons met Nylit (nylon draadversterker) Drog. H. Jansen Zandstraat 7, tel. 2472 „Esso" Petroleum voor olie haarden, 100 service. R. van Mourik, Eist (U.). Tel. 301. Sla uw teievisieslag bij de Toonzaal de Rotterdamse prijsbreker. Burg. van de Boschlaan 2, Leersum, tel. 03434-664. Halte NBM ge meentehuis. Rapide vlekkenstift. Lost el ke vlek op. Laat geen krin gen na. 0,95. Drog. H. Jan sen, Zandstraat 7, tel. 2472. Uw .Prutswinkel' is Vebotox Kerkewijk 37, tel. 2730, Vee- nendaal. Werkster gevraagd voor en kele halve dagen per week. Mevr. v. Hunnik, Julianastr. 6, Veenendaal. Spritzbub-Riesling per fles 2,10. Frisse wijn, ook ge schikt voor bowl. Slijterij Hardeveld, Patrimoniumlaar. 44, Hoofdstraat 31, Veenen daal. 10 rijlessen 47,50, gedipl. instructeur. Bondsautorij- school „Marino", Julianastr. 44, Rhenen. Dijkstr. 15, Vee nendaal. Tel. K 8385-3153. Vanaf heden weer verkrijg baar bruine carbolineum, koolteer, groene carbolineum mat en glans. Prima kwali teit, concurrerende prijzen. J. Kool, Holleweg 4, Veenen daal. Tel. 2463. Gevraagd net meisje voor hele dagen. Artifoto, Hoofd straat 82, Veenendaal. Uw schoenen weer als nieuw met lederverf van Drog. H. Jansen Zandstraat 7, tel. 2472 Glas in uw haarddeur. Laat het er nu inzetten. Binnen 48 uur klaar. Fa. Fr. Diepe- veen, Hoofdstraat 29, Vee nendaal. Voor verhuur van stoelen, dissen en serviesgoed naar Dirk van Asselt. Dennenlaan Maandag 21 december a.s. prijskaarten in café „De Morgenster" te Eist (Utr.) aanvang 7.30 uur. Jenever vele merken. Slijte rij Hardeveld, Patrimonium laan 44, Hoofdstraat 31, Vee nendaal. 38, tel. 3015 en G. Gerritsen, Julianastr. 81, tel. 2691. Alles gratis thuisbezorgd. Volkswagenbezitters. Kleine beschadigingen kunt u nu zelf bijspuiten in de juiste kleur, indien uw wagen niet ouder dan 2 jaar is. Handige spuitbussen a 6,50. Klaar voor gebruik. Alleen bij Handelsvereniging Zimmer man Zn., Sandbrinkstraat 1. Veenendaal. De beste gebruikte en nieu we meubelen, wasmachines, enz. koopt of ruilt men het voordeligst bij 't vanouds be kende adres M. Vlastuin, Nieuweweg 60, Veenendaal, tel. 3052. Glas in lood, panelen voor suitedeuren in moderne uit voering maakt voor u. Han delsvereniging Zimmerman Zn.Sandbrinkstraat 1 (bij Voor een pijp naar Van Walsem, Achterkerkstraat 26 Veenendaal. Rode Port „Kopke" per s/4 fles 5,55. Slijterij Harde veld. Patrimoniumlaan 44, Hoofdstraat 31, Veenendaal. Voor autorijles garage Leeu- wis, Nieuweweg 41, Veenen daal. tel. 2535. Franse landwijn „Domaine Bergères" rood en wit, '/a fles 1,15. Slijterij Harde veld, Patrimoniumlaan ,44 Hoofdstraat 31, Veenendaal 100 zuiver wollen dekens. Zware kw. grote twee-pers. 39,90. Piet van Beek, Em- malaan 28, Veenendaal, tel. 2039. Advocaat, de allerbeste slij terskwaliteit per s/4 fles 4,10. Slijterij v. Hardeveld, Patrimoniumlaan 44, Hoofd straat 31, Veenendaal. Rijwielen te huur, per uur, per dag, per week en per maand. Tevens nog enkele goede 2e hands rijwielen te koop. Rijwielstalling „De Klomp" tel. 241. Noteer u even: Schilderbe- drijf N. Molenbeek is weer telefonisch te bereiken onder het oude nummer 2953. Pr. flanellen lakens 235x175 (van de Cinderellafabriek) 5,95. Piet v. Beek, Emma- laan 28, Veenendaal, tel. 2039 Sherry „Cuvillo" medium dry pale, per s/4 fles 5,20. Slijterij v. Hardeveld, Patri moniumlaan 44, Hoofdstraat 31, Veenendaal. Lm. tien woorden Prefontaines de beroemde Franse wijn, rood en wit, tijdelijk per s/4 fies 2,65. Slijterij Hardeveld, Patrimo niumlaan 44, Hoofdstraat 31, Veenendaal. Damespyama's gebl. jasje, effen broek ƒ7,95. Piet van Beek, Emmalaan 28, Veenen daal, tel. 2039. Sportrijwielen geheel com pleet in kleur 125,- Radio's 125,-. Wasmachines 150,-. Centrifuges 175,-. Tevens wasmachines en centrifuges te huur. N. van Ek, Prins Bernhardlaan 1, Rijwielhan del. tel. 2533, Veenendaal. Zoete Spaanse wijn, zeer fijne kwaliteit per fles 2,75. Slijterij Hardeveld, Patrimoniumlaan 44, Hoofd straat 31, Veenendaal. Wasmachines direct van fa briek 60,- of 103,- of meer voordeel. Centrifuges vanaf 145,-. Vraagt demonstratie Postbus 24, Zwijndrecht. Plak-Plastic-Nelonzolen en hakken, enz. Leder- Fourni turen. Mach. Schoenmakerij Valkenburg. Gortstraat 38, Veenendaal. Financieringen van: Auto's, motoren, bromfietsen machi nes enz. Verzorgt voor u voordelig het Assurantie kantoor Brouwer, Kanaal- weg 2, Veenendaal, tel. 2918. VOOR DE JUISTE NAAR HET JUISTE ADRES Erk. en gedipl. instructeur Molenstraat 28 Telefoon 2870 VEENENDAAL Van vrijdag 11 t.e.m. zondag 13 december Vrijdag 7.30 u., zaterdag 6.45 en 9 u., zondag 3 en 7.30 u. Nooit werd een dergelijk verhaal zo eerlijk en zonder sen timentaliteit verfilmd. Een meesterwerk. Toegang 18 jaar Van maandag 14 t.e.m. woensdag 16 december Elke avond 7.30 uur Volop gevaar en glorie in een roekeloze, geladen ge schiedenis. Toegang 14 jaar Donderdag 17 december 7.30 uur Blond, jong en verleidelijk maar doortrapt gevaarlijk. Toegang 18 jaar. Rijwielstalling naast het theater Plaatsbespreken dagelijks van 1 tot 2 uur aan de kassa, è.10 cent, ook telefonisch: 2376 VENDELSEWEG - VEENENDAAL - TEL. 2376 (Vervolg van pagina 1) Iedereen, hetzij man of vrouw, Die met de Sint wat geven wou, Gaan dat in Veense zaken vragen, Waar Farah Diba zelfs zou slagen. De heer De Roder, Bergweg 16 (4e pr.: vloerkleed) had de topconferentie in gedachten toen hij rijmde: Iedereen, hetzij man of vrouw, Vraagt wel eens om attentie. Weet je wat ik nu adviseren wou: Sinterklaas naar de topconferentie! Ook dit rijmpje vond een bekroning: Iedereen, hetzij man of vrouw, Blijft aan V.W.V. steeds trouw. De reden? Ach die is simpel: Je slaagt hier met vlag en wimpel. In totaal zijn er 21 prijzen uitgereikt plus een eervolle vermelding voor de heer De Gooyer, Bergweg 22 te Vee nendaal. Van deze 21 prijzen zijn er vijf bui ten Veenendaal gevallen, nl. een 10e prijs in Woudenberg, een 13e prijs in Overberg, een 17e prijs in Eist, een 18e in Ederveen en de laatste prijs in Om meren. Alle prijswinnaars hebben inmiddels bericht ontvangen waar en wanneer zij de prijs in ontvangst kunnen nemen. Onderstaand volgt de volledige lijst van prijzen en winnaars: lepr.: Huiskamerameublement L. Andrea Dr de Visserstraat 39, Veenendaal. 2e pr.: Bankstel, Jac. Schoeman, Paral lelweg 122, Veenendaal. 3e pr.: Haard, mevrouw C. M. Mulder- Schuman, Vendelseweg 35, Vee nendaal. 4e pr.: Vloerkleed, J. H. de Roder, Berg weg 16, Veenendaal. 5e pr.: Radiotoestel, J. Sieck, Jan Steen laan 122, Veenendaal. 6e pr.: Stofzuiger, D. J. Wester, Wester singel 152, Veenendaal. 7e pr.: Eetservies, J. v. d. Nadort, Lin- denlaan 20, Veenendaal. 8e pr.: Theemeubel, J. Greve, v. Lim burg Stirumstraat 8, Veenendaal. 9e pr.: Vloerkleed, J. Wolfswinkel, Vij gendam 52, Veenendaal. 10e pr.: Cassette, H. de Ruiter, Pr. Irene- straat 20, Woudenberg. 11e pr.: Staande schemerlamp, W. van Mourik, Kostverloren 53, Veenen daal. 12e pr.: Tafelkleed, H. de Gooyer, W. C. Beeremansstraat 42, Veenendaal. 13e pr.: Theeservies, B. G. Haaksman, Dwarsweg 12, Overberg. 14e pr.: Elektr. klok, mevrouw F. Stal, Rembrandtlaan 57, Veenendaal. 15e pr.: Schemerlampje, J. C. v. d. Haar, Dr Colijnstraat 47, Veenendaal. 16e pr.: Pul, mevrouw D. v. Manen-Spies, Gortstraat 91, Veenendaal. 17e pr.: Theeblad, L. A. van Rotterdam, Rijksstraatweg 201, Eist (Utr.) 18e pr.: Schemerlampje, G. Hazeleger, Hoofdweg 54, Ederveen. 19e pr.: Plant, Joh. Molmans, Kastanje laan 8, Veenendaal. 20e pr.: Schaal, J. v. d. Kraats, Eenvoud laan 32, Veenendaal. 21e pr.: Pul, J. van Vianen, Ommeren- veldweg 44. Ommeren. Eervolle vermelding: D. de Gooyer, Berg weg 22, Veenendaal. Het was een echt gezellig Sint Nicolaas- feest dat de bejaarden uit Amerongen en Overberg dinsdagavond j.l. aangeboden werd door het comité Ontspanning Be jaarden. De zaal van Buitenlust was tot in alle hoeken gevuld toen voorzitter Van Remmerden een welkomstwoord sprak. De bejaarden hebben zich die avond best vermaakt. Er was muziek van de boerenkapel van „Ons Genoegen", film, een ruime traktatie en een bezoek van Sint Nicolaas. Beter laat dan nooit, zullen de bejaarden gedacht hebben toen zij ver rast werden met een bezoek van de Sint. Dit late had ook weer zijn voordeel, want de goede man had zojuist zijn verjaar- dagsdrukte achter de rug, en kon zich dus geruime tijd met de bejaarden onder houden. Het sprak haast vanzelf dat hij er zich best onder thuisvoelde. Samen met een bestuurslid van het comité be sprak de Sint enkele voorzieningen voor bejaarden, en concludeerde dat het uit eindelijk allemaal gedaan werd om hen een rustige en gezellige oude dag te be zorgen. Aardig waren de filmpjes die geprojec teerd werden door de heer E. van Gey- tenbeek. De belangstelling ging hierbij vooral uit naar de opnamen van de twee laatste bejaardentochten. Menig oudje slaakte een kreet, als hij of zij zich op het witte doek ontdekte. Waardering was er ook voor de muziek die gebracht werd door de boerenkapel. Terecht dankte voorzitter Van Remmer den allen die tot het welslagen van deze avond hadden meegewerkt. In het bijzon der ging zijn dank uit naar de dames van het comité. Een genoeglijke avond waar zowel de bejaarden als het comité plezier van heb ben gehad. PENOZE EN PRINSEMARY Voor het Nut zal woensdagavond a.s. in het Clubhuis spreken de heer H. Kraan uit Almelo. Het onderwerp dat deze spre ker zal behandelen, en dat vooral heden ten dage in het middelpunt der belang stelling staat, is geheten Penoze en prinse- mary (misdaad en bestrijding). De lezing beoogt een beeld te geven van de strijd tegen de misdaad, en het verschaffen van een inzicht in karakter- en geestesgesteldheid van hen die zich aan een misdrijf schuldig maken, ofwel daartoe gedreven worden. De heer Kraan zal daarbij vele voorvallen uit zijn lang durige rechercheloopbaan verhalen. Vele jaren was de spreker werkzaam bij de hoofdstedelijke recherche. -Een avond die geen aanbeveling behoeft.

De Vallei | 1959 | | pagina 6