PAUK T I P 4 DAMPO Naar de Volkskerstzang Voor Kerstmis brengen wij (OOME/ Kerst smulprogramma Meisjes voor haar kousenatelier Jongens voor de Spoelerij en Haspelarlj Jonge mannen voor de afdelingen Breierij en Spinnerij Zaterdag de plaatselijke ontmoeting tussen VRC en Dovo WITTE K KRUIS «He Burgerlijke stand KERKDIENSTEN Kerst- Soepcomplet f 1.98 Kerstschotel Wacht niet tot 24 december uitgebreide kollektie feestelijke stoffen 0Ü* SPORTPROGNOSE Veenendaal speelt uit tegen Groesbeek I ,DEHELM "-6es€ist óóA. UW DROGIST Handenen Lippen ni^PUROL ^Qadio ^Ballecjoyen ótaat altijd voor klaar Communiqué Communiqué verkouden lji\N DE £Ckfe PIJNSTILLER Officiële bekendmaking Kerst- en Nieuwjaarskaarten Kleefsman's Boekhuis Gevonden en verloren Beter dan een „veter" 5.90 - 7.90 - 9.75 d£>i DINSDAGKOOPJES Bowlglazen Dessertborden Schenkkurken Tulpen Ingekomen en vertrokken Zondagsdienst doktoren Marktberichten ANT. DE RUTTER „Komt ALLEN tezamen" op 22 december 1959 om 8.15 uur in de garage „De Haas" AAN DE KERKEWIJK TE VEENENDAAL Tafeltennis Xan vrijdag t/m donderdag Kerststaven.... 1,25 p. stuk MAISON KRAMER Sla uw slag DE TOONZAAL AUTORIJLES «Het Centrum« MAJONI-HOLLAND BANKWERKERS DE SPECIAALZAAK KERKEW9K 17 TEL:Z9Z^ 1VEENENDAALf Drie uur TV-zendtijd méér! VAN DE KEURSLAGER Kerstrollade vanaf f 2.18 p.p. J. van dc Berg W. Oosterbeek en Zn N.V. „Hollandia" Wol-en Kousenfabrieken met het kopen van een mooie lap voor een nieuw japonnetje dat u met kerstmis wilt dragen! EERST goed voor een japon kopen bij: Het zal wel aan mijn plattelandsopvoe ding legge, mar ik begrijp niet dat er nooit en te nimmer een gemeente feliet gaat. Veur twee weeke hebbe we kenne leeze, dat dur op de gemeentebegrooting van Ede een pracht van een tekurt staat te schittere en de veurige week, dat Res- wou dur niet beeter an toe is. Ok daar blijve de noodige miele in het duister verborge. En laate we ons eige wat et Veen angaat mar niks wijs maake, want as ze hier mit de pampiere op de greune taafel verschijne, zal dur ok wel een grijp- stuiver an ontbreeke. En dan zijn dat bij mekaar nog mar drie plaatsies die je in je vessieszakkie ken stoppe, vergeleeke bij de heele groote jonges, bevurbeld Amsterdam en Rotter dam. Daar kenne ze et nog veul beeter. Daar reekene ze mit tientalle miljoene te wei nig. Mar affijn daar zijn ze dan ok zoo groot veur. Waar et mijn omgaat en dat heb ik al gezeid dat is, dat ik dur niet mit me achter-gebleeve-gebiede-petjie bij ken, jaar in jaar uit alles mar as ge woon deurmesjeert. Want tekurte is gien schreeuw van de leste jaare. Ik ken me gewoonweg niet indenke, dat et de leste jaare gebeurd is, dat dur er- ges in Nederland een gemeenteraad na et deurneuze van de begrooting achter over in de zeetel kos gaan zitte, een dikke segaar an kos steeke en zegge: „Jonges, we hebbe goed gebeurd van 't jaar." De plaats waar dat nog veur komt mot vol- ges mijn lijnrecht in de jaartalleboekies gezet worde. En toch draait de zaak mar. Alle ge meentes blijve bestaan en beginne ieder jaar mar weer van veuren af an. „Alles goed en wel" brocht Bram in 't midde, „maar wat zou jij dan wel wille?" Felietverklaare, die gemeentes? De vroe de vaaders gewoon naar huis stuure en teuge ze zegge: Et is gebeurd mit de pe- blieke zaak in onze plaats. Dur is niet meer en waar niet is ken niks meer ge daan worde. Hiermee is onze taak ten einde? Ik weet ok wel, dat zooiets niet ken, zee ik teuge Bram, mar hoe et dan wel ken, weet ik ok niet. Man, as ie dur effe oover gaat zitte te peinze dan krijg ie zoo'n allemachies onrustig geveul in je lijf. Mot en ken dat altijd en altijd mar zoo deur gaan. Dat ken, zee Bram, as ie je eige dur mar niet te druk oover maakt. Minse as jij, die zouwe juust de boel in de war schuppe. Wat zeg jij dur van Driek? Mar Driek gaf gien aasumpie. Driek was niet zoo best te spreeke. Ze zat mit dur eige zurge. Of eerlijk gezeid: ze was een bietjie sacherijnig. Allemaal vanweeges de uitslag van de Suntereklaasprijsvraag van de winkeliers vereniging, want Driek sting niet bij de beste dichters in de krant. En dat zat dur daanig dwars. Begrijp me goed, zee ze, ik ken best teuge me verlies, as ik dan ok mar ver- loore heb. Mar ik heb ze juust beeter in gestuurd dan die waar de prijze op ge valle zijn. Dat zegge ze allemaal, zee ik teuge dur en ik zeg je nog een keer: Ik geloof niet dat dur een beetere ingestuurd is as die waar de eerste prijs opgevalle is. Dat zeg ik heelegaar niet, viel Driek teuge me uit. Mar verders veur de rest had de jong van Klezien zeeker zukke beste gemaakt as waar nou de prijze op- gevalle zijn. En ik laat et uitzeuken ok. Ik gaai dur mee naar Kees Stip. Die ken et teminste bekijke. Ik en Bram perbeerde dur gereegeld die gang uit dur kop te praate, want ik had toevallig de predukte van dur ge zien en ik had der nog gien doosie twid- dehands-zadoeke veur gegeeve. Mar ja, Driek is al net zo as een hoop minse: wat van dur eige af komt is et beste, mar as ze dan ok ongelukkig es een keer een prijs winne en dat neum ik in dit geval ongelukkig dan zelle ze niet zegge, dat dur beetere waare dan dur eige maaksels. En is et nou niet veul verstandiger om de leukigheid dur van in te zien. Je doet mee en je reekent op een prijs, mar je heb niks. Dan ken ie teminste zegge: mar de volgende keer dan zei ik em raake. Dat zei ik iedere dichter me hiele laate zien. Minse, gun een ander dat pleziertjie. We zijn toch zeeker ok op de weereld om te verdraage en om een ander te kunne zien winne. En om ok te kenne verdraage, dat et een ander goed gaat. En dat had die eerste prijswinnaar heel fijntjies om- schreeve. Dat geldt niet alleenig veur de koopers onder mekaar, mar ok veur de winkeliers. Denk daar allemaal nog mar es oover. Juust de Kerstdaage zijn daar geschikt veur. Jammer genogt worde een hoop minse dur alleenig mit de Kerstdaage mar bij bepaald. Dan kenne ze gelukkig saa- me zinge van dit Feest, mar dat is gien reede om et de rest van et jaar naa te laate. Ik hoop dat jelui en ik van die mooie zangavond van ons Veense volk en daarbuite ankommende dinsdag iets mee magge neeme. Want dat lijkt mijn toch wel de bedoeling. De een is anders bedeeld dan de andere, mar Kerstfeest is et gelukkig nog veur allemaal. Ok veur de minse achter et IJzere Gordijn. En dat is iets om van te gaan zinge. Blauwkous Het zal zaterdag bO het plaatselijk treffen tussen VRC en Dovo aan belangstelling niet ontbreken, terwijl ook de spanning voelbaar zal zijn. Zoals de verhoudingen mo menteel staan, zou Dovo deze wedstrijd moeten winnen, maar bij een derby tellen zoveel factoren mee, dat men zich heel erg moeilijk aan een voorspelling kan wagen. Daarbij kom tnog, dat VRC tot heel wat in staat is. Denk maar eens aan de glorieuze overwinning tegen Sportclub Genemuiden. I.atcn we in elk geval hopen, dat een spor tieve en vriendschappelijke sfeer, de wedstrijd beheeerst. Hoe dan de uitslag ook zijn mag, zal er bij beide ploegen bevrediging wezen. Veenendaal gaat in Groesbeek weer een moeilijke wedstrijd tegemoet. Bij de thuiswedstrijd in Veenendaal wa ren deze mensen al niet voorzichtig en wat zullen de Groesbekers dan op eigen bodem gaan doen. In elk geval zal het voor de Veenendalers raadzaam zijn om het hoofd koel te houden. Een overwin ning in Groesbeek kan nu eenmaal moei lijk voorspelt worden maar er moet toch aangenomen worden dat de geel-blauwen hun huid zo duur mogelijk verkopen zul len. Wie weet zit er nog een gelijk spel in. GVVV krijgt thuis OSO op bezoek. Hoe wel de Hilversummers zeker zullen pro beren om de macht van de koplopers te breken, moet er toch een overwinning voor de Buurtlaanbewoners in het ver schiet liggen. Zij zullen het echter niet te gemakkelijk op moeten nemen maar alles geven om een zo duidelijk mogelijk resultaat te bereiken. Daar houden we het dan ook op. Merino's dat ook al kampioensallures krijgt, speelt zaterdag uit tegen VVOO. Thuis werd deze wedstrijd met niet al te groot verschil gewonnen, doch ook nu Dr. Slot. de Bruïneplein 25 - Tel. 2390 moeten de wolmensen in staat geacht te worden de volle winst binnen te halen. Dat is ook hard nodig als men op de in geslagen weg wil voortgaan. Musketiers, de kampioenskandidaat voor de tweede klasse ontmoet in Hilversum in het sportpark Oranje-Leeuwen. Wan neer er een beetje uitgekeken wordt, kun nen de Elstenaren weer twee puntjes aan de lijst toevoegen wat dan ook hard no dig zal zijn, wil men evenals vorig jaar weer op de eerste plaats eindigen. DVSA zal het thuis tegen het Barne- veldse SDVB moeten opnemen. Hoewel de Barnevelders wel sportieve maar geen gemakkelijke tegenstanders zijn, moeten de Amerongse jongens toch in staat wor den geacht om de puntjes thuis te houden, zij zullen er trouwens wel hun best voor doen. Voor de Triangel-Boys, is er thuis tegen het Baarnse TOV ook al winst weggelegd. Zij zullen echter wel wat doortastender moeten zijn dan enkele weken geleden. Mogelijk hebben zij uit de wedstrijd te gen Panter een gevoelige les getrokken, zodat zij zich nu de kaas niet van het brood laten eten. Scherpenzeel maken ze deze competitie niet veel. Overwinning op overwinning wordt geboekt en dan nog verdiend ook. Zij zullen zaterdag uit tegen ODI ook wel niet veel moeilijkheden ontmoeten. Wij rekenen dan ook op vollen winst. Kulan, dat vorige week van Scherpen zeel verloor krijgt ook nu weer een niet al te gemakkelijke tegenstander. Vooral in eigen huis laat Hees zich niet gemakke lijk kloppen. Wat zaterdag in Veenendaal gaan doen staat nog te bezien.. Mogelijk dat terrein voordeel de doorslag voor Kulan geeft. Valleivogels kan na enkele gevoelige nederlagen zaterdag tegen Spel. Rhenen, thuis weer winst boeken temeer daar de Grebbe-bewoners wel enigszins afgezakt zijn en niet tot de prestaties van vorig jaar schijnen te kunnen komen. Winst voor de Scherpenzelers ligt dan ook het meest voor de hand. Ook voor Advendo kan het zaterdag een prettige dag worden. Veel geluk heb ben de Ederveense jongens in deze com petitie nog niet gehad maar thuis tegen Valkenheide is winst lang niet uitgeslo ten. Vasthouden dus mogelijk dat de wind nu eens uit een andere hoek gaat waaien. In de zondagsector van de afdeling Utrecht moet Rcnswoude in een thuis wedstrijd kunnen winnen van Achterveld. Het schijnt met Renswoude trouwens de laatste tijd ook niet erg te lukken. Dit is echter weer een kans om te tonen wat ze waard zijn. Rhenus zal zondag in Leersum tegen HDS een harde noot te kraken krijgen. Wanneer zij echter blijven voetballen en het hoofd koel houden moet er winst uit kunnen komen want een van de sterk ste ploegen is HDS nu bepaald niet. Scherpenzeel ontmoet in Veense Boys ook al niet een van de sterkste maar voor eigen publiek kunnen de Nijkerkerveners soms nog heel wat klaar maken. Dit wil nu niet zeggen dat Scherpenzeel nu alles zal moeten geven om tot een gunstig re sultaat te komen. Zij zijn nog ongeslagen en zullen wel zorgen dat dit record nu niet gebroken wordt. Ne de nederlaag van zondag 1.1. tegen De Commissaris der Koningin in de prov. Gelderland en mevrouw Bloemers stellen zich voor ter gelegenheid van de jaarwisseling te recipiëren op dinsdag 5 januari 1960 van 15.00 tot 17.30 uur in het Huis der Provincie te Arnhem. Vanaf 30 december a.s. zal hun adres luiden: „The Hillock", Utrechtseweg 295, Oosterbeek, tel 08307-3600, alwaar Me vrouw Bloemers-Waller op de donderdag middagen in de maanden februari en maart van 15.30 tot 17.30 uur gaarne be zoeken zal ontvangen. De Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht en Gravin van Lynden van Sandenburg zyn voornemens ter ge legenheid van de jaarswisseling te ont vangen op DINSDAG 5 JANUARI 1960 VAN 16.00 18.00 UUR in Paushuize, Kromme Nieuwegracht 49 te Utrecht. Een maand gaat vlug! Stop dat opzien naar nare dagen met WITTE KRUIS. Tabletten, poeders of cachets! Gemeente Veenendaal Burgemeester en wethouders van Vee nendaal maken bekend: dat zij, op grond van artikel 123a der Algemene Politie verordening dezer gemeente, hebben be sloten een gebied van deze gemeente aan te wijzen, waarbinnen GEEN VARKENS mogen worden gehouden. De begrenzing van dit gebied is aange geven op een tekening, die bij de des betreffende publicatie is opgehangen op de vier publicatieborden in de gemeente, t.w. aan de Klaas Katerstraat, de Korte Molenstraat, bij de eierhal en bij het ge meentehuis. Tevens ligt een exemplaar van deze tekening ter inzage op de afdeling alge mene zaken der gemeentesecretarie, Hoofdstraat 92. Van het verbod tot het houden van var kens, binnen het door de rode lijn om sloten gebied, heeft ontheffing tot en met 31 december 1960, degene die binnen dit gebied reeds varkens hield vóór of op de dag. waarop de bekendmaking is gedag tekend, indien en voorzover hij of zij daarvan, vóór of op 30 juni 1960 kennis geeft ter gemeentesecretarie, afdeling al gemene zaken, Hoofdstraat 92. Formulieren hiervoor zijn ter secretarie verkrijgbaar. Veenendaal, 18 dec. 1959 Burgemeester en wethouders voornoemd, A. BAKKER D. BLANKESPOOR, secretaris Gemeente Renswoude WIJZIGING VUILNISOPHAALDIENST De inwoners van Renswoude worden erop attent gemaakt, dat de vuilnisophaal dienst gedurende de komende feestdagen als volgt wordt gewijzigd: In plaats van vrijdag 25 december op donderdag 24 de cember a.s., des namiddags om 1 uur; in plaats van vrijdag 1 januari op donderdag 31 december a.s., des namiddags om 1 uur. Gemeente Amerongen Burgemeester en wethouders van Ame rongen maken bekend dat het in de be doeling ligt om met toepassing van arti kel 20 der Wederopbouwwet aan de heer F. Hardeman aldaar, vergunning te ver lenen tot het bouwen van een autostalling op het perceel kadastraal bekend gcm. Amerongen, sectie A-1040, plaatselijk ge merkt Haarweg 75. Belanghebbenden zijn tot en met 2 ja nuari 1960 in de gelegenheid eventuele be zwaren aan het gemeentebestuur ken baar te maken. Burgemeester en wethouders voornoemd. W. MARTENS, burgemeester F. C. MAGENDANS, secretaris Amerongen 17 december 1959 Scherpenzeel, zal het Elsterse Oranje-wit oog tegen Hoogland danig uit moeten kij ken. Wij kunnen dan ook moeilijk gelo ven dat zij het tot winst zullen brengen. In het gunstigste geval zou het mis schien een gelijk spel kunnen worden. Voor R.K. Unitas ziet het er zondag niet zo best uit. Zij krijgen thuis aan Hamers- veld een geducht tegenstander waar niet mee te spotten valt. Dat wil echter hele maal niet zeggen dat het hopeloos is voor de Veenendalers. Zij zijn goed in de run ning en een gelijk spel moet er altijd wel uit kunnen komen. U vindt in zeer ruime sortering bij Zandstraat 3 - Patrimoniumlaan 22 Veenendaal VEENENDAAL In het tijdvak van 10 tot en met 16 dec. 1959 werden aan het bureau van gemeen tepolitie te Veenendaal de volgende voor werpen aangegeven. Gevonden: gele jekker; blauw-zwart ge vlamde vulpen; gele shawl; reserve band; groene vulpen; zwarte vulpen; rode kin- derportem. inh. ƒ6,-; groene fietstas inh. regenbroek en appelen; insigne van ANWB; witte gestreepte shawl; bruin- witte langharige hond; autowiel met band; zwart-witte foxterrier; paar grijs-blauwe handschoenen. Verloren: zilverkleurige passer; auto- wiel met lekke band; grijze gebreide jon genshandschoen; voetbalschoen en kous; rode damesportem inh. 2,25 en foto's; schoolagenda; grijze herenwant; blauwe kinderwant; aansteker; beige want; bruine portem. inh. ƒ8,-; wieldop van Ford Taunus; groen-zwarte vulpen, merk ,Max- wel'; paar bruine herenglacé's; paar mo torhandschoenen; zwarte portem. inh. 2,-; witte geblokte zijden shawl; dames handschoen, onder leer en boven gehaakt; bruine herenportem. inh. 16,- en twee sleuteltjes. ■en das van onvermoeibaar kreukheretellend gewieitn - xd droop fraai model, helder glas A 79 6 stuks yj' 1 fabr. Maastricht 44 QO eerste keus, 3 stuks -7KJ vernikkeld 29 ct plastic 2 voor OC div. kleuren wit en rood, 3 voor A fraaie uitvoering Alleen dinsdag 22 december Hoofdstraat 7, Veenendaal, Tel. 3103 RECTIFICATIE In „De Vallei" van j.l. woensdag stond abusievelijk vermeld: Kerst boomkaarsjes per pak 28 cent. Dit moet zijn 24 cent. VEENENDAAL Geboren: Alida Mattina, d. v. L. Veer en M. M. von Banniseht; Jan, z. v. J. Franken en J. Laros; Cornelia, d. v. W. Diepeveen en A. E. Ariesen; Dirkje, d. v. G. van Kooten en S. Schuilenburg; Wille- mina, d. v. L. Heikamp en N. H. van de Pest; Wilhelmina, d. v. A. C. Schoonder- beek en L. W. v. Rooij; Gerritje, d. v. S. Schoeman en M. Keiman. Ondertrouwd: J. Schoeman en A. van Barneveld; F. L. Nagy en W. Sukkel; P. van de Weerdhof en G. van Schoonhoven. Gehuwd: G. de Kleuver en A. van Schuppen; R. van Silfhout en W. A. Jan sen; J. Mulder en M. H. Robbertsen. Overleden: Marina Catharina Carolina Brandes, wed. van J. van Amerongen, oud 69 jaar. RHENEN Geboren: Aart, z. v. G. Ariesen en L. van de Haar, Ede; Irma Wilhelmina Hu- bertina, d. v. G. W. Kroon en W. B. Richards; Catharina Elisabeth, d. v. J. Terschegget en A. Post; Antonius Johan nes Jan, z. v. J. Fles en A. Kuiper; Corne lls, z. v. A. de Wit en G. van Ommeren; Jenneke, d. v. A. Akkerman en E. Wa- gensveld; Karin, d. v. S. de Vries en A. H. Veldhuijzen. Ondertrouwd: K. van Dee en E. C. M. Honders. Gehuwd: J. H. van Baaren en S. C. Bootsma; W. H. Drost en J. M. van Dam; C. Henzen en A. J. van Haarlem; M. Ver woerd en H. J. van de Scheur. Overleden: Jacob van Amerongen, 70 jaar, gehuwd met Marina Catharina Ca rolina Brandes, Veenendaal. GELDERS VEENENDAAL EN EDERVEEN Geboren: Margaretha K., d. v. H. van Dijk en J. N. Klein; Bartus J. C., z. v. B. Hendriksen en J. E. Hensen; Aart, z. v. G. Ariesen en L. van de Haar. Overleden: Cornelia Kampert, 65 jaar. SCHERPENZEEL Geboren: Willem Gijsbert, z. v. G. van de Fliert en G. Mulder; Jannigje, d. v. J. C. van Ginkel en J. de Greef; Teunis, z. v. J. Schimmel en T. Zandsteeg. AMERONGEN Geboren: Harmpje, d. v. S. Bosma en Vendeloo; F. G. Bruininge en J. J. van P. G. Ashouwer. Getrouwd: A. van Dam en W. E. van Ondertrouwd: J. Blaauw en C. van Soest; L. Veenbrink en G. Pluygers; W. B. Diepeveen en K. Hendriksen. Engelenburg. RHENEN Ingekomen: L. Geluk van Ede; E. Ariese van Wageningen; G. van de Wardt van Kesteren; J. E. Aartse van Utrecht; A. Visee (gez.) van Wijk bij Duurstede; W. F. Hendriks (gez.) van Soest; L. Brands- ma wed. van H. F. Hendriks van Soest; J. P. H. Bekker van Rotterdam; L. P. Kramer van Zeist; W. v. Barneveld (gez.) van Veenendaal; H. A. Arends (gez.) van Renkum; H. Jansen van Wageningen; J. van den Bos g.m. J. M. Ph. van Dijk van Wageningen; A. Breedijk van Linschoten; W. D. van Cuylenborg van Haaften. Vertrokken: A. F. Netscher naar Utrecht A. van Dam naar Amerongen; J. van Walsem (gez.) naar Amerongen; Ph. Mol g.m. P. van Klinken naar Rotterdam; E. Roelofsen naar Kesteren. AMERONGEN Ingekomen: C. H. Nedermcijer van Am sterdam; H. J. H. de Bruijn van Zeist; G. P. Putman van Leersum; D. de Greeuw van Doorn; S. Maarschalk-Poulsen van Uithoorn. Oudekerk 9.30 uur ds Vermaas, 5 uur d§ Vroegindeweij. Julianakerk 9.30 uur ds Van de Pol, 5 uur ds Van den Berg. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds Vroeginde weij, 5 uur ds Vermaas. Sionskerk; 9.30 uur ds Van den Berg, 5 uur ds Van de Pol. Veeneind 3 uur ds Van den Berg. Dijkstraat 2.45 uur ds Vroegindeweij. Ger. Kerk Kerkewijk 9 en 10.30 uur ds Van Enk, 5 uur ds Overduin. Ger. Kerk geb. OCB 9 uur ds C. J. Sme- lik, 3 uur ds G. Roukema van Ede. Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat 9.30 uur ds Heerma (bed. H.A.), 5 uur ds Heerma (dankz.). Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30 en 5 uur ds Keuning. Ger. Gem. Syn. geb. Eltheto 9.30 en 5 uur leesdienst. Ger. Gem. Fluitersstraat 9.30 en 5 uur leesdienst. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds Boele van Utrecht. Leger des Heils 10 uur heiligingsdienst, 12 uur zondagsschool, 6.45 uur open luchtsamenkomst, 7.30 uur verlossings samenkomst. R.-K. Kerk Salvatorkerk, Patrim.laan 8 en 10.15 uur H. Mis, 7 uur Lof. H. Willibrordkerk, Nieuweweg 8 en 10.15 uur H. Mis, 5 uur Lof. Ned. Herv. Kerk „Sola Fide" 10 uur ds Goedhart, 5.30 uur prof. Van Niftrik van Amsterdam. RHENEN Herv. Gem. 10 uur ds Dijkstra, 5 uur ds Kooreman. Prot. Bond 7.30 uur Kerstwijding, de heer G. Anema-Arnhem. Ger. Kerk 10 uur ds Overduin van Vee nendaal, 5 uur dr mr J. Ozinga van Lunteren. Ger. Gem. (Plantsoen) 10 en 5.30 uur lees dienst. Ger. Gem. (synodaal) 10 en 5.30 uur lees dienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk 10 uur de heer v. d. Born, 6 uur kand. Romijn uit Bennekom. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds L. A. Klootwijk. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds P. W. v. d. Veen. Vrijz. Herv. Sociëteit 2.45 uur ds Monné uit Zeist (viering Kerstfeest). RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds L. van de Peut. Ger. Kerk 10 uur ds H. v. d. Elskamp, 6.30 uur ds De Vries, beiden van Bennekom. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds Van Viegen. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst. VEENENDAAL: dr. Remme. Tel. 2061. RHENEN: dr B. Stegeman, tel. 315 SCHERPENZEEL: dr. J. H. Renken, Hole- voetplein. Tel. 03497-250. EDERVEEN, DE KLOMP, LUNTEREN: dr. v. d. Scheur, Boslaan, Lunteren. Tel. 08388-460. RENSWOUDE: dr. Th. S. ter Velde, tel. 450 (eigen praktijk). AMERONGEN: dr. Bakker te Leersum. Tel. 03934-495. SCHERPENZEEL Aanvoer kippe-eieren 900.000. Prijzen: 12,— tot 13,per 100 stuks. Handel traag. Aanvoer biggen: 110 stuks. Prijs 55,— tot 70,— per stuk. Handel redelijk. BREEDTE!! Als u een bed of ledikant koopt let u dan vooral ook op de breedte. Stan- daardmaten hiervoor zyn: 1-persoons: 80 en 90 cm breed; 2-persoons: 120 en 130 cm breed, soms 140 cm breed. Wilt u echt slapen en rusten, let u dan op deze 10 cm verschil, het geeft u méér comfort voor wéinig extra. De maten 90 en 130 breed worden geleverd in divanbedden, ledikanten, wentelbedden, enz. Laat u deskundig voorlichten en koop by een vertrouwd adres: Manufacturen, Compl. woninginrichting Hoogstraat 12, Telef. 2627, Veenendaal Reeds driekwart eeuw tevreden klanten Hoofdstraat 75, Telefoon 2658 GEVOELIGE NEDERLAAG VOOR CLIMAX Climax heeft zaterdag van Flying Bats, dat met evenveel punten gelijk op de ranglijst stond, een onverwacht grote ne derlaag geleden. Nu was A. Vos door ziekte verhinderd wat natuurlijk een ver zwakking was maar ook deze speler had waarschijnlijk de balans niet in het voor deel van de Veenendalers kunnen doen overslaan. Van Dam speelde deze avond ook min der dan als we van hem gewend zijn en kon alleen op Verver een overwinning boeken, terwijl v. Eist van v. Boven won. Verder succes kon Climax niet behalen en het moest dan ook met een 8-2 neder laag genoegen nemen. In de 1ste klas werd maandagavond de belangrijke wedstrijd gespeeld tussen Climax 2 een Swift Ook in deze wedstrijd was er voor Climax geen succes wegge legd. P. v. Manen won 2 maal en verloor alleen van de Egyptenaar Sharaffeldin. Deze laatste wedstrijd was van zeer goed gehalte en de tegenstanders waren volkomen aan elkaar gewaagd. In de eerste game had v. Manen voort durend eon kleine voorsprong en het was dan ook jammer dat Sharaffeldin bij de stand 18-16 drie maal achtereen door door een net of rand bal scoorde. Nu ging de game met 22-20 naar de Swift speler wat natuurlijk voor de 2e game een moreel voordeel betekende. Deze t werd dan ook met 21-15 door Sharaffeldin i gewonnen. W. Vos won éénmaal en W. v. Manen stelde teleur door alle drie z'n partijen te verliezen. Hierdoor ging de zege verdiend naar Swift dat momenteel ongetwijfeld het sterkste team is in deze afdeling. Als Sharaffeldin, die nog onge slagen is, echter over enige weken slaagt voor z'n examens, zal Swift het zonder deze sterke speler moeten stellen wat voor dit team in de 2e helft van de com petitie een enorme verzwakking zal be tekenen. De wedstrijd van Climax voor aanstaan de zaterdag tegen M. v. R. te 's-Heren- berg wordt verschoven naar 2 januari van het volgend jaar. o.a. Kerstkransen Wheinachtsstollen Prachtig opgemaakte Kersttaarten Chipolata-pudding Zeer mooie luxe dozen bonbons Bonbonnières (eigen werk) Pasteitjes gevuld met kippe-ragout Uw bestellingen voor 2e Kerstdag en zondag kunnen 2e Kerstdag vóór 11.00 uur worden afgehaald. het kwaliteitshuis Wij verwerken in onze banketbakkerij uitsluitend roomboter De Rotterd. Prysbreker TELEVISIE - RADIO WASMACHINES KOELKASTEN Iedere avond demonstr. Bel op: Telef. 0 3434-664 en 0 3404-4788 Voor VEENENDAAL, ARNHEM, AMERSFOORT M. VAN BEEK Kostverloren 8, Veenendaal Telefoon 3068 VRAAGT voor direkt enkele Aanmelden aan de fabriek. TRAMBAAN WEG 23, RHENEN Advertentie Met ingang van 1 januari zal het aan tal TV-zenduren van 15 tot 18 per week worden uitgebreid. Hoewel dat bericht erg prettig is voor TV-bezitters is VER STEEG toch erg blij dat het publiek niet aan kijkuren gebonden is en men onze etalages (en ook de voorraad bin nen) op het tijdstip dat het beste past kan komen bewonderen. En kijk, dan blijkt dat VERSTEEG met de voorraad bewijst een GOEDE kijk op uw wensen te hebben. Want ook voor de komende Kerstdagen zult u er weer niet uitge keken raken op de fantastische fris- modische modellen van allure. Van uitgezocht rund- of varkensvlees, met onze specialiteit R 17 gekruid Bestaat uit soepvlees, gekruid gehakt en een zakje witte kerstsoepmix voor een verrukkelijke feestsoep, met volledig recept OOK KLEINE SOEPCOMPLETS 98 CENT Een fraaie showschotel met 300 gram gesorteerde luxe vlees waren, die u zo op tafel zet En als extra reclame 200 gram GEKOOKTE HAM voor 98 ct KEURSLAGERIJ Boslaan 87 - Telefoon 2235 KEURSLAGERIJ Nieuweweg 89-91 - Telefoon 2430 v.h. Gebr. v. Leeuwen Pr. Bernhardlaan 186. Veenendaal VRAAGT: (Afw)sselend cn goed betaald werk) (De basis voor een prima vakman) (Ook tijdens de opleiding wordt een goed loon betaald) 0 Reisgelegenheid of vergoeding 0 Gratis werkkleding 0 Muziek bij het werk Inlichtingen en aanmelden bij de portier, afdeling Personeelszaken, Pr. Bernhardlaan 186. Nu heeft JAC. VAN SCHUPPEN nog een IN TAL VAN PRACHTIGE MODETINTEN! Hoe eerder U komt, hoe meer keuze, want dat mooie en uiterst voordelige goed vliegt weer de deur uit! Schrijf daarom bovenaan uw boodschappenlijstje: MfiNUFRCTUREN W BEDDEN a LEDIKRNTEN VEENENDAAL GORTSTR.39 TELEF. 2321

De Vallei | 1959 | | pagina 2