Slillerfj van Hardeveld ^Qretticje ^eeótdacjen NEGEN MAANDEN NAAR CANADA Voor flinke zelfstandige jonge boeren een unieke kans: Ervaring van twee jaar Goed toneel van gemeentepersoneel INGEN OVERBERG Kerstuitvoering in „Kamp Overberg" Musketiers behaalde wederom overwinning Geen leeftijdsgrens Geen wachttijd „HELPT ELKAAR" - V.G.C.N Kulan S.C. Hees 2-0 <Qadic allecfoyen ótaat altijd vooral klaar* CEFA PRESENTEERT Rassenfilm „Tranen over Johannesburg" Beter dan een „veter" 5.90 - 7.90 - 9.75 cüz9> 3e Kwaliteitsinzendingen op de kanarietentoonstelling Houdt 26 januari vrij ,Die Schöpfung VZC-heren verliezen eervol van Zwemlust VC Veenendaal kroop door het oog van de naald tegen Polonia Officiële bekendmaking SCHERPENZEEL Speelt U voor paard AJ#/# polyester, 4.5% wol MAAK ER VAN Het leven geeft voor ieder nieuwe kansen en andere mogelijkheden. Twintig jaar geleden heeft niemand durven dromen van de mogeiykheid dat er nog eens een tyd zou komen, waarin de verste afstanden zouden verdwijnen. Wie durfde toen denken aan jonge boeren, die „even" negen maanden naar Canada gaan om daarna, toegerust met een nieuw stuk levenservaring, naar huis terug te keren? Vandaag kan dit. Het is mogelpk voor ieder, die zich daarvoor wil inspannen. Er is een unieke kans om niet alleen Canada, een land met ruimte en toekomst, te leren kennen, maar tevens om zichzelf een groot stuk levenservaring eigen te maken. Er is nu met dit plan een ervaring van twee jaar. Zowel voor ons hier in Nederland als voor hen, die de regeling in Canada helpen uitvoeren. Zowel in 1957 als in 1958 zijn er een flinke groep jonge boeren naar Canada gegaan. Zij hebben daar negen maanden of langer op een of meer bedrijven gewerkt en in deze periode voldoende verdiend om alle onkosten te kunnen betalen en eveneens een aardig zakgeld te sparen, dat gebruikt kan worden om iets meer van land en volk te leren kennen. Inhoud van het plan Doel va ndit plan is, waaraan zowel de Nederlandse als Canadese regering volle medewerking verlenen, om jonge boeren uit Nederland in nauw contact te brengen met land en volk, maar vooral ook met het plattelandsleven in Canada. Op deze wijze komt er in ons land een betere kijk op de omstandig heden en mogelijkheden in Canada. Zij die terug komen kunnen er zelf over vertellen en dat is beter dan brieven of verhalen in de krant. Zij die aan dit plan deelnemen gaan als bezoekers naar Canada met een ver- De toneelgroep van de gemeenteper soneelsvereniging heeft vrijdagavond in „Eltheto" de leden en huisgenoten van deze vereniging vergast op een goed stuk toneel. In tegenstelling tot vorige stukken speelde deze toneelgroep thans een stuk met een meer levensbeschou- welijke inslag en ook dat ging de ge meentelijke amateurs goed af. In het toneelspel „Onno", een stuk in drie be- gunning om er te werken. Een speciale vergunning dus. In de negen maanden (kan verlengd worden tot 18 maanden) is men verplicht op een boerderij te werken en nadien terug te keren naar Nederland. Men verdient een behoor lijk loon, dat ruim voldoende is om alle onkosten van reizen enz. terug te verdienen. Voor wie? Dit plan is voor twee groepen van jongeren, n.l. a. voor hen, die wel eens iets meer van de Canadese landbouw, de taal en de cultuur willen weten en die daarna in Nederland wensen te blijven. b. voor hen, die er over denken om in de toekomst te gaan emigreren. Zij kunnen door deelname zonder enige risico eerst zelf gaan kijken en hun mening vormen. Voorwaarden van deelname Zij die wensen deel te nemen moeten HERV JEUGDRAAD IIIELD KERSTBIJEENKOMST Voor de kerstbijeenkomst welke de Herv. Jeugdraad j.l. zaterdagavond in ge bouw Eltheto heeft gehouden, bestond grote belangstelling. Het gebouw was na melijk tot de laatste plaats bezet. De Ned. Herv. predikant, ds. D. v. d. Berg hield een kerstmeditatie over de Lofzang van Maria, terwijl de heer R. v. d. Poel een kerstverhaal vertelde. Ook het Herv. Evang. zangkoor „Con Amore" verleende medewerking aan deze bijeen komst. Dit koor zong op voortreffelijke wijze een aantal toepasselijke liederen. Tot slot werd door de aanwezigen staan de het „Ere zij God" gezongen. C.J.B.T.B.'ers WAREN IN DENE MARKEN De Christelijke Jonge Boeren en Tuinders Bond was j.l. vrijdagavond in vergadering bijeen. In deze voltallige ledenvergadering vertelden Dick Ver steeg en Jan Hardeman over hun er varingen in Denemarken. Dit bleek een land te zijn met een vrije economie en veelal gezinsbedrij ven. Beide heren vertelden dat Denemar ken hoog opgeeft over hun varkens maar het rundvee tracht men te ver beteren door invoer van Nederlandse stieren. Veel werk wordt verricht aan de veestallen door middel van ventilatie en thermostaten. ~.j TTVIIPV.. „w .uuv^„ Hierna volgde nog een prettige ge- aan de volgende voorwaarden voldoen: dachtenwisseling over de Deense col- a. het boerenwerk goed verstaan en be reid en in staat om in Canada op een bedrijf te werken. b. voldoende persoonlijkheid om zelf standig op eigen benen te staan en in een Canadees gezin te worden op genomen. c. kennis van de Engelse taal, hoe meer kennis van de taal hoe beter het gaat. d. Bij voorkeur ongehuwd en in de leef tijd van 19 tot 30 jaar. Voor mili taire dienst kan uitstel worden ver kregen. Plaatsing in Canada De bedrijven waarop de jongens ge plaatst worden zijn vooraf uitgezocht dry ven, moeten heel wat uurtjes van d»' vertegenwoordigers van de ver- intensieve studie rijn gesaan, want he,schillende kerkelijke organen in Cana- unmuiriipiiiitp da. Daarbij wordt zoveel mogelijk reke ning gehouden met de wensen van de deelnemers en hun vakbekwaamheid. was voor amateurs geen gemakkeiyke opgave, zowel wat de tekst als de uit beelding van de verschillende types be treft. Daarvoor moet men eerst een korte indruk van het stuk hebben. Welnu, het speelde zich af in en rond het gezin van caféhouder Aart Webbing (W. van Bruggen), die in het eerste bedrijf nog in het Brabantse land woont en daar een café heeft en in de volgende be drijven optreedt als bedrijfsleider van een grotere zaak in Amsterdam. Zijn gezin, bestaande uit zijn vrouw (mej. Fr. Ripken), zijn twee dochters Wieske (mej. J. van Manen) en Joke (mevr. M. van der Waal-van Leeuwen), pleegzoon Onno (L. van der Waal) en de inwonen de broer van zijn vrouw, ome Gijsje (J. H. van Doorn) verhuist mee naar de hoofdstad. Zoals de titel reeds zegt draait het stuk om Onno, de pleegzoon, een jon gen met een lichamelijk gebrek en een zeer gevoelig karakter, die verliefd is op Wieske en de laatste niet minder op hem. Haar vader verbiedt echter iedere intieme omgang tussen die beiden, om dat hij de afkomst van Onno weet. De moeder van Onno doemt namelijk later in het stuk op als „Opium-Anna" (mevr. A. van Bruggen-Schrijvershof), een aan lager wal geraakte vrouw, die zich vol komen in de macht weet van „De 6Chïm", een misdadige broer van café houder Webbing (C. A. Visser). Zij bei- De Christelijke Film Actie afd. Veenendaal heeft voor Tweede Kerstdag de beroemde film „Tra nen over Johannesburg" op het programma staan. In gebouw „Eltheto" zullen twee avondvoor stellingen plaats vinden van deze film, die o.a. door de Evangeli sche Filmgilde uitgeroepen is tot „beste van het jaar". De toegang is 14 jaar. Over de inhoud het den pressen via slinkse wegen en vuige v°lsende: manieren Webbing tot de verkoop van verdovende middelen in zijn zaak. Ech- Tranen Johannesburg brengt ter, de band van „Opium Anna" tot ons naar Zuid-Afrika, waar de haar kind is té sterk en zij breekt ten- spanningen tussen de rassen sterk Men kan dan ook vragen om plaatsing op een bepaald type bedrijf en ook voor een bepaalde provincie in Canada. Het is de wens van de Canadese re gering, dat er een goede spreiding over heel het land is. Er wordt in ieder geval heel veel werk verzet om alles goed te laten verlopen. Verzorging in Nederland De administratieve verzorging in Nederland is in handen van de drie Centrale Landbouwjongeren Organisa ties, die zo nauwgezet mogelijk aandacht aan deze belangrijke zaak wijden. lega's. Tot slot van deze prettige en leer zame avond werden nog enkele huis houdelijke agendapunten afgewerkt. FRUITTEELTDAG TE INGF.N De Veilingsvereniging Kesteren en Om streken heeft in een rondschrijven haar leden geattendeerd op een te houden fruitteeltdag. welke zal worden gehouden op woensdag 23 december a.s. in het ver enigingsgebouw te Ingen. Het programma vangt aan om 10.30 uur onder voorzitterschap van de heer Th. G. J. van Buuren. De heer L. Uiterlinden van het Rijkstuinbouwconsulentschap Ba- rendrecht spreekt over: De perenteelt op de Zuid-Hollandse eilanden. Daarna wordt gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen. Na een korte pauze zal de heer Jac. Smits van het Rijkstuinbouwconsulent schap Kesteren een bespreking houden over „De pruimenteelt en haar toekomst in de Betuwe". Verder spreekt de heer C. van Soest, Groenten- en Fruitexpediteur over „De export naar West-Duitsland en het Betuwse Fruit". Dit belooft een leer zame dag te worden. Donderdag j.l. bracht de zangvereni ging „Eben Haëzer" uit Rhenen een kerstuitvoering in „Kamp Overberg". Allereerst werd de Kerstcantate door prachtig solozang weergegeven door de dames Puik en Van de Linde. Daarna was het gemengde zangkoor aan de beurt onder leiding van de diri gent L. P. van Voorthuizen, begeleid met orgelspel van de heer Van Stemp- voort. Het koor zong de volgende num mers: In de Kerstnacht, Gloria in Ex- celsis Deo, Loof nu den Heere o mijne ziele, Koraalmotet, Stille nacht, en als slot: Ere zij God. De directeur van het kamp Overberg bracht dank aan dirigent en leden voor deze prachtige kerstzangavond, en hij hoopte dat door deze kerstliederen een gevoelige snaar geraakt mocht zijn in de harten van de jongens. Tot slot werd namens de jongens een kerstbakje aangeboden. MET JUF NAAR DE BRUILOFT Mej. Noppen, onderwijzeres aan de School met de Bijbel te Overberg, treedt dinsdag 29 december a.s. te Utrecht in het huwelijk. Haar collega, mej. Dommerholt, is van plan met de schoolkinderen dit hu welijk bij te gaan wonen. Om de vijf tig kinderen te vervoeren heeft zij een grote bus afgehuurd, die op de trouw- doel te glijden. Enkele minuten daarna werd het toch 2—0 door Hensen, die op schitterende wijze vier tegenstanders pas seerde om daarna de bal in het doel te plaatsen. Met deze stand kwam ook het einde, waardoor Kulan op eigen terrein nog steeds ongeslagen is. Musketiers zette j.l. zaterdag de over winningenreeks voort door Oranje Leeu wen in Hilversum met 31 te kloppen en wist zich zodoende in de kopgroep van de tweede klasse A te handhaven. Direct na de aftrap bouwde de Oranje Leeuwen enige gevaarlijke aanvallen op en reeds in de eerste minuten ontsnapte het Musketiers-doel aan doorboring toen de rechtsbuiten van dichtbij hard in het zjjnet schoot. Geleidelijk aan wist Musketiers het spel te verplaatsen en enige gevaarlijke tegen aanvallen op te bouwen, waarbij links binnen Henzen enkele maal goed inschoot, echter zonder resultaat. Musketiers bleef tot aan de rust het meest in de aanval maar tegen het stug verdedigende en fa natiek spelende Oranje Leeuwen kregen de Musketiers-voorwaartsen maar weinig kans. Zij wisten de grote veldmeerder- heid dan ook niet in doelpunten om te zetten. Na de thee ging Musketiers meteen tot de aanval over en reeds bij de eerste aanval had rechtbuiten Kranenburg pech Voor verzekering van Ziekenhuisverpleging Specialistenhulp Huisartsenhulp Apotheker Sanatoriumverpleging en andere kosten Vraagt vrijblijvend inlichtingen: EDE. Grotestraat 123, Tel. 08380-8646 WAGENINGEN, Gen. Foulkesweg 28 Telef. 08370-2811 en bij de bode dag van mej. Noppen koers zal zetten naar de bruiloft in Utrecht. Het belooft een gezellige dag te worden. Kulan bewees leider Scherpenzeel een goede dienst door no. 2 van de ranglijst Hees een nederlaag toe te brengen. Kulan had voor deze wedstrijd haar voorhoede grondig gewijzigd. Zo stond Vlaanderen weer midvoor en had men de vleugels van plaats laten vérwisselen. slotte met „De Schim", alles riskerende. Het zou het einde van haar leven kunnen betekenen. Evenwel niet zij, doch „De Schim" komt op tragische wijze aan zijn einde als hij door het balkon van de metershoge etage zakt, die de familie Webbing bewoont. Het zou te ver voeren op deze plaats de spelers stuk voor stuk te gaan be oordelen, doch één uitzondering moet worden gemaakt, n.l. voor het spel van de heer Van der Waal als „Onno". Deze had zich volkomen in deze rol weten in te leven en kwam hierdoor tot een zeer rake typering. Voor de humoristische noot zorgde de heer Van Doorn in de persoon van Ome Gijsje, een leuk oud vrijgezellen- baasje. Verder trad in het stuk nog op een buurvrouw van de familie, Trui den Bartel, uitgebeeld door mevr. M. W. van Duuren-Nieboer. Het stuk, dat het midden hield tussen een karakterstuk en een thriller viel bij de vele bezoekers zeer in de smaak. Zoals gewoonlijk was de regie in goede handen bij mevr. F. van der Veen-de Vries. De heer C. van Duuren zorgde voor het geluid, mevr. F. van Savoyen- Bremer soufleerde en de heer Van Es sen was grimeur. Het meubilair werd gratis ter beschikking gesteld door de firma D. H. Hootsen alhier. Voorzitter Van Duuren heette de aan wezigen welkom, in het bijzonder de afgevaardigden van toneelverenigingen van gemeentepersoneel uit de omgeving. Iets büzonders moest hem hierby nog van het hart. Onlangs had de heer Hool- boom, voorzitter van de gemeenteperso neelsvereniging te Ede, in zqn wel komstwoord tot de aanwezigen bij een toneelavond aldaar iets gezegd in de geest van „Veenendaal voelt zich waar schijnlijk al tè groot-Veenendaal om naar Ede te komen. Jammer genoeg, zei de heer Van Duu ren, hadden de Veenendaalse toneel spelers nimmer een uitnodiging van hun Edese collega's ontvangen ■en daa van onv.rmo.lba.r kr.ukh.ret.ll.nd irf o.wa.a.n - id droog Hoofdstraat 75, Telefoon 2658 voelbaar zijn. Umfundis Stephan Kumalo, een arme neger-predi kant, heeft zijn standplaats in een dorpje ver van de grote stad. Jaren geleden werd zijn broer John al door de trekkracht van de goudstad weggezogen naar Jo hannesburg en werd daar een ge vreesde agitator voor de revolu tie.- Zijn zuster verdwijnt op ze kere dag eveneens om haar weg gelopen man op te zoeken. Zij komt niet terug. Stephan Kumalc staat dan aarzelend toe dat zijn zoon er op uitgaat om zijn oom en tante op te zoeken. Deze zal spoedig schrijven, maarer komt geen brief. En wanneer er na lange tyd wel een brief komt is die van een gees telijke die de oude Kumalo verzoekt naar Johannesburg te komen om zijn zuster uit een leven van ontucht te redden. De reis alleen al van de oude man, zijn zwerftocht door de slums van Jo hannesburg, de ontdekking van zijn zuster, men zal het nimmer vergeten. Maar dan komt de grote crisis. Ook zijn zoon blijkt bezweken te zijn door de armoede en de verlokking van de goudstad en heeft zich bij een ro versbende aangesloten. In panische angst zoekt de oude Kumalo door heel de miljoenenstad tot hij hem vindt in de gevangenister dood veroordeeld wegens manslag op de blanke journa list Jarvis. Alleen het Evangelie kan de zwaar Kwalitatief en kwantitatief stond de kanarievogeltentoonstelling, welke de Kanariefokkersvereniging „De Gelderse Vallei" j.l. vrydag en zaterdag in het O.C.B.-gebouw alhier hield op een zeer hoog peil. De kwaliteit van de inzen dingen en het aantal was ook veel ho ger dan andere jaren en hierdoor had de jury geen gemakkelijke taak. Hoewel aanvankelijk drie keurmees ters waren aangezocht om de vogels te beoordelen, zag het bestuur zich op het laatst nog genoodzaakt een extra keur meester aan te trekken voor de beoor deling van de afdeling kleurvogels. De zangvogels werden gekeurd door de heer J. H. Paulissen uit Arnhem en de kleurvogels door de heren J. Blan- kestijn, Veenendaal, D. van Ginkel, Amersfoort en J. J. Herickhuizen, Ede. In de afdeling zangvogels was de uit slag: C. Beumer, kampioen met 315 pun ten in de stammenklasse, de eerste prys met twee vogels „eigen teelt 1959" met 156 punten en tevens eigenaar van de meesterzanger met 84 punten. Afdeling kleurvogels: stamkampioen J. L. Es- beukman met vier vogels „eigen teelt 1959", zilver isabel, P. van Dijk, kam pioen in de klasse twee vogels „eigen teelt 1959", G. van Dijk, kampioen in de klasse één vogel „eigen teelt 1959" met een rood-agaat vogel met 91 pun ten en J. H. Hommerson, tweede kam pioen en winnaar van de wisselbeker met zijn goud-agaat vogel met 91 pun ten. Verder is vermeldenswaard de mo zaïekvogel van de heer J. W. Schuur man, die ook 91 punten behaalde. A. van Harselaar had de beste schimmelvogel en J. H. Hommersom de beste vogel zonder roodfactor. Klasse overjarige vogels: P. Rose- boom met 91 punten voor een rode vo gel en G. Schaik, 90 punten en eerste in de vrije klasse met een rood-agaat vogel. beproefde Kumalo uitkomst bieden. Zalig zijn die treuren, want zij zullen vertroost worden. VoOr de rust speelde Hees met de sterke wind in de rug, maar toch waren de uit vallen van Kulan veel gevaarlijker dan de vele aanvallen van de gasten. Al na 5 minuten gaf Klijn goed door aan Hen sen wiens vliegend schot rakelings over ging. Enkele minuten later werd het be paald benauwd voor het doel van Hees toen schoten van Klijn, Vlaanderen en Hensen net naast jen over het doel gin gen. In de 25ste piinuut forceerde Hees enkele corners mójar goed ingrijpen van v. Klaveren voor :wam succes voor de spelers uit Soest. E ren later was het Veld huizen die door goed uitlopen een doel punt voorkwam. Pe laatste kans voor de rust was voor Vla-anderen die alleen voor de keeper verscheen maar zijn schot ver dween over het doel. In de tweede helft was Kulan sterk in de aanval maar de verdediging der gasten wist, met de keeper aan het hoofd, voor lopig stand te houden. Toch had dezelfde keeper bepaald niet over geluk te klagen toen eerst een kopbal van Klijn en later een mooi schot van v. d. Bovenkamp buiten zijn bereik over het doel verdween. In de 20ste minuut dwong Kulan 3 cor ners achter elkaar af. Deze werden door v. d. Bovenkamp zo scherp voor het doel geplaatst dat de Hees-verdediging alleen met veel moeite doelpunten kon voor komen. De derde maal ten koste van een strafschop, toen een der backs voor kee per speelde en* de bal uit het doel stomp te. De strafschop werd door Vlaanderen in een doelpunt omgezet 10. Tien minu ten voor het einde was het Caumans die een hakbal op het doel plaatste maar met een sliding wist de spil de bal uit het ONDER WETENSCHAPPELIJKE LEIDING MET EIGEN LABORATORIA EN PROEFBEDRIJVEN HOFLEVERANCIER VAN Z.K.H. DE PRINS DER NEDERLANDEN toen hij een laag en hard schot door de paal gekeerd zag. Hierna golfde het spel lange tijd op en neer en ontstonden voor beide doelen nog al eens gevaarlijke momenten. Twintig minuten voor tijd wist linksbinnen Hen zen de bal uit een ingooi op de linker vleugel te bemachtigen, snel op te drij ven en de bal vlak bij het doel terug te trekken naar de vrijstaande Van Kranen burg die hard inschoot 10. - Lang duurde deze voorsprong niet want reeds vijf minuten later lag de gelijk maker al achter doelman Boelhouwer. Hierna trok Oranje Leeuwen fel ten aan val en drong geheel op om de overwin ning te forceren, doch dit zou hen juist noodlottig worden. Want even later ont ving linksbinnen Hensen de bal op even over de middelijn, ondernam een fraaie solo-ren waarbij hij handig drie tegen standers passeerde en hard inschoot. Wel iswaar wist de Oranje Leeuwen-keeper het schot in eerste instantie te stoppen maar de terugspringende bal werd door Henzen gelijk tegen de touwen gedrukt 2—1. Nogmaals probeerde Oranje Leeu wen de achterstand weg te werken, maar vier minuten voor tijd was het wederom linksbinnen Henzen die een solo-ren on dernam, alleen voor de doelman kwam en deze geen schijn van kans gaf bij zijn DE CHRIST. ORATORIUMVERENIGING brengt i» if van J. Haydn. Orkest: Utrechts Stedelijk Orkest Solisten: Annette de la Bije - sopraan Arjan Blanken - tenor David Hollestelle - bas lage schot, waarmede hij de zege veilig stelde. Even later floot de goed leidende scheidsrechter Aukema voor de laatste maal. VZC I verloor zaterdagavond eervol van de kampioen Res. Ie klasse: Zwem lust II. Tegen deze geroutineerde tegen standers konden de VZC'ers niet op, voor al Ivo Koomen had het heel moeilijk tegen de forse Zwemlust-middenvoor, die alle doelpunten voor zijn club scoorde. Het VZC-tegendoelpunt kwam van Evert van de Loosdrecht, die een snelle rush afsloot met een goed afstandschot. Eindstand dus 4-1 voor Zwemlust. Maandag 28 december a.s. speelt VZC II in Amersfoort tegen de Fuut II uit Maars- sen de laatste wedstrijd van dit zo succes volle jaar voor VZC. Hoe vreemd ook de volleyball kan rol len heeft het eerste herenteam van VCV ondervonden in de uitwedstrijd tegen Polonia. In de eerste twee sets was het een oppermachtig VCV, dat met prima spel de Utrechters volkomen overscha duwde. Dit geïnspireerde spel resulteerde in een 2-0 voorsprong (15-8 en 15-6) en er leek geen vuiltje aan de lucht, toen Sip- kema zich liet vervangen door Goslinga aan het begin van de derde. Plotseling was het echter gedaan met het goede VCV-spel, Polonia putte kracht uit deze inzinking en bracht met 16-14 de stand op 2-1, een gelijk spel lag nu binnen hun bereik. De VCV'ers sloegen echter hard terug en met keiharde smashes van vooral Rec- ter en Sipkema (die Willemse verving) namen zij snel een 12-4 voorsprong. Ver der kwamen zij voorlopig niet, integen deel, Polonia kwam terug. Met verras send goed spel - geholpen door enkele ongelukkige fouten in de VCV-verdedi- ging - zetten zij een schijnbaar hopeloze achterstand om in een 14-12 voorsprong. VCV zette evenwel nog de Utrechters de voet dwars door in een uiterst nerveus slotduel, waarbij geen der beide teams enig risico durfde te nemen, met 16-14 de twee punten aan Veenendaalse zijde te brengen. Gemeente Veenendaal De burgemeester der gemeente Veenen daal maakt bekend dat werkboekjes in gevolge de Rijtijdenwet, van maandag 28 december 1959 af, uitsluitend des voor middags, kunnen worden aangevraagd bij de politie-administratie, Hoofdstraat 34 te Veenendaal. Dit geldt ook voor belanghebbenden, die woonachtig zijn in dat gedeelte van de gemeenten Ede, Renswoude of Rhenen, die na 1 januari 1960, als gevolg van de annexatie, tot de gemeente Veenendaal zullen gaan behoren. Veenendaal, 19 dec. 1959 De burgemeester voornoemd, A. BAKKER. KERSTSAMENKOMST CPB. EN CJBTB De CPB en CJBTB houden op woensdag 23 december a.s. een gecombineerde kerst samenkomst in de zaal van de Coöperatie te Renswoude. kan ar tegen 29.75 39.75 «nv.rmo.lbur pfoolhoud.nd g.makk.lljk t. wuun Hoofdstraat 75, Telefoon 2658 INTERESSANTE BROCHURE VOOR PLUIMVEEHOUDERIJ Hendrix' Pluimvee- en Veevoeder fabrieken te Boxmeer, heeft een nieu we uitgave van haar brochure „Betere Kuikenopfok" het licht doen zien, waarin een schat van gegevens zijn vermeld aangaande de pluimveehou derij. De inhoud van dit boekje is geheel aangepast aan de nieuwste inzichten in de pluimveehouderij en wordt aan be langstellenden gratis toegezonden. uim- eeds Ook bij onderwijsinstellingen op veegebied wordt deze brochure meer gebruikt. GOEDE WIJNEN VOOR UW FEESTDIS: Domaine Bergères, La bonne Vendange, Zeer geschikt voor bisschop wijn Préfontaines, rood-rose-wit extra aanbieding Beaujolais A.C. St. Martin Perlant Mousserende witte wijn, heerlijk! Traminer, bijzonder goede witte wijn Rode en witte Bordeaux, Bourgogne, Rijn- en Moezelwijn, Champagne enz. fl. 1,15 fl. 1,95 fl. 2,10 fl. 2,65 fl. 2,50 fl. 4,35 fl. 3,15 GEZELLIGE DRANKEN VOOR DE FEESTDAGEN: Alle bekende merken jenever, brandewijn, oude jenever Citroen „Hardeveld" vanouds bekende zeer fijne borrel per ltr. 7,10 Likeuren: vele soorten en merkenper fl. vanaf 3,80 Ruin en Rumpunch Advocaat: Slijterskwaliteit per 3/« fl. 4,10 Port: „Kopke", rood5,55 Constantino, rood en wit6,75 Sherry: Diverse merken vanaf 5,20 Vermouth: Gelino per ltr. ƒ3,10 Gancia per ltr. ƒ5,95 Martiniper ltr. ƒ6,95 Zoete wijnen, rood en wit: Westlandse rode wijnper s/« fl. 1,80 Frambozen-Bessen Phaffper ltr. 3,25 Esmerado, witte importper fl. 2,90 Rode Spaanse wijn per s/< fl. 2,75 HOOFDSTRAAT 31 - TELEFOON 2417 PATRIMONIUMLAAN 44 - TELEFOON 2213 VEENENDAAL

De Vallei | 1959 | | pagina 2