Wim Spaan NU ,,-0-ica" ONDERKLEDING HALVE P R IJ S! 1.15 Kerstbomen ALBERT HEIJN KERSTRECLAME Veenendaal won zonder Thijssen met 2-1 in Groesbeek Dansschool Voorj aars cursus VRC en Dovo deelden de punten (2-2) ADVERTEREN DOET VERKOPEN begrafenis A. W. de H a a s GELDERSE HAM e,„ 39 Grote aanbieding vruchten op sap. „V» 'f lU ZU KOCHTEN MIJN KIND DINSDAG 22 DECEMBER 1959 TWEEDE BLAD „DE VALLET Nr. 101 Triangelboys bleef het Baarnse TOV met 3-2 de baas Degradatiespook doemt op voor VCV-dames GVVV verspeelde een puntje aan het Hilversumse OSO Wedstrijd WOOMerino's eindigde in gelijk spel is het de tijd voor het aanvullen van Onxe speciale reclame van het 2e stuks voor Geeft U nu een prachtkans OOK IN WOL EN HALFWOLLEN KWALITEITEN •ALLES EERSTE KEUS U slaagt voordeliger bij L. HEI) HOOFDSTRAAT 43-45 - FRANS HALSLAAN 26 VEENENDAAL Voor een Appe iebonen literblik alm Geishaper blik Blanke tonijn StarKistper blik Schelvislever per bükje Zoute pinda's .zak 225 gram Grote spritsen pak 3 stuks Kokosringen zak 3 stuks Twéé blikjes voor één lage prijs! Aardbeien Frambozen Ananas Perzikschijfjes Abrikozen Ananas Perziken 4SU. Ananas grapefruit Abrikozen Nieuw: CakeMix» kennismaking pak korting ïte Spaanse wijn fles 135 A dVOCaat primagrote fles ONVOORWAARDELIJKE KWALITEITSGARANTIE Ondanks stromende regen en harde wind, is Veenendaal er toch in geslaagd om Groesbeek in eigen huis een 2-1 nederlaag toe te brengen. De Veenendalers speelden met invaller Konings op de plaats van de geblesseerde Thijssen, terwijl Ejjkhout op de middenvoorplaats opereerde. Na een gelijkopgaand begin ontstonden er voor beide doelen al spoedig vrij ern stige moeilijkheden, die echter steeds weer opgelost konden worden. Hetzij door goed ingrijpen van de achterhoedes, of omdat de aanvallers door de gladheid de benen er niet goed onder wisten te hou den. Zo verging het ook Piet Muller, die uit een scherpe voorzet van zijn naam genoot Anton, de bal maar voor het in leggen had, maar toch nog miste. Na een half uur spelen kon Veenendaal de score openen. Het was weer Anton Muller die de bal voor het doel bracht en daarmee Piet Muller een niet te missen scoringskans verschafte. Dat deed hij dan ook niet en daarmee was het 0-1 in het voordeel van Veenendaal. Bijna zou mid denvoor Eijkhout nog voor de rust de stand op 0-2 gebracht hebben, maar de onmogelijke poging van de Groesbeekse doelman gelukte, waardoor het corner Triangelboys- boekte thuis een fortuin lijke overwinning op het Baarnse TOV. Een gelijk spel zou dan ook de verhou ding veel beter weer gegeven hebben. Binnen twintig minuten spelen zag Van Thien kans om met gave doelpunten de Veenendalers een 2-0 voorsprong te be zorgen. Voor de rust maakten de Boys nog een derde doelpunt, maar dat was aan de verkeerde kant. Het was Budding die in eigen doel trapte en daarmee de voorsprong terug bracht op 2-1. Na de thee kwamen de Baarnse voet ballers fel opzetten en wisten de gelijk maker te forceren (2-2). Toen de Veenendalers ongeveer tien minuten voor tijd een corner moesten nemen, trok het hele elftal naar voren om het verloren terrein terug te winnen. Dat lukte trouwens ook, want het was de naar voren gekomen achterspeler Ter- scheggerd, die met succes inschoot en de stand op 3-2 bracht. De VC Veenendaal-dames speelden za terdagavond in de Rotterdamse Ahoy-hal- len tegen Concordia. De pessimistische verwachtingen werden maar al te waar: met 'n duidelijke 3-0 nederlaag moesten de VCV-sters naar huis keren. De setstanden spreken ook duidelijke taal over het Rotterdamse overwicht: 15-7, 15-11, 15-9. Alleen in de tweede set konden de VCV-sters international Ina Hoff c.s. be dreigen, doch de 11-3 voorsprong in deze set verdween als sneeuw voor de zon toen mej. Hoff aan het net verscheen en met keiharde smashes VCV geen enkele illusie liet over een eventuele setzege. Het gaat er helaas naar uitzien, dat VCV samen met het Amsterdamse AMVJ dit jaar zal moeten uitmaken, wie de de gradatie wedstrijden moet spelen. Het is een vreemde zaak: qua spel zijn de VC Veenendaal-dames zeker niet minder, dan het grootste deel dér hoofdklasseteams, doch op beslissende ogenblikken (zoals in de wedstrijd tegen SVV) blijkt het team niet opgewassen tegen de spanning van een gevecht om de laatste punten. De competitie ligt nu enkele" weken stil, doch VCV zal 2 januari in Amersfoort deelnemen aan het VIOS Nieuwjaarstour- nooi, waar VCV in de hoofdklassepoul zich nog eens zal kunnen meten met ver schillende tegenstanders uit haar afde ling. De wedstrijd, die het reserve-damesteam moest spelen tegen USS III, ging niet door, daar de studentes niet opkwamen. Uitslagen van deze week: Hoofdklasse West: Concordia VC Veenendaal: 157, 15—11, 15-9. Uitslag: 3—0. Heren 2e klasse: Polonia III VC Vee nendaal I: 8—15, 6—15, 16—14, 14—16. Uit slag: 1—3. werd. De eerste twintig minuten na de her vatting deden zich aan beide zijden weer de hachelijkste momenten voor, hetgeen de Veenendalers een doelpunt kostte. Linkshalf Gaasbeek wilde in zo'n geval de bal wegwerken, maar schoot tegen de benen van spil Gerritsen aan. De bal werd hierdoor van richting veranderd en zo kon de toegelopen Groesbeekse rechts buiten onhoudbaar langs doelman Klaas- sen schieten (1-1). Groesbeek kwam even opzetten maar Klaassen wist enkele ge vaarlijke schoten op afdoende manier on schadelijk te maken. Veenendaal herstelde zich en kwam iets meer in de aanval, wat al spoedig weer een doelrijpe kans voor Anton Muller opleverde. Jammer genoeg kon hij bij een mistrap van een Groesbeekse back de bal niet voldoende onder controle krijgen zodat de achterhoede kon ingrijpen. Toch zou Veenendaal de overwinning behalen al gebeurde dat dan op enigszins fortuinlijke wijze. Bij een ingooi van de gastheren stuitte de bal effectvol voor de voeten van Anton Muller. Hij loste ineens een schot dat de Groesbeek-doelman ver keerd beoordeelde, waarna de bal over hem heen in het doel verdween. Weer had Veenendaal dus de leiding. De laatste tien minuten geloofde men het wel en zo won Veenendaal deze vrij vochtige ont moeting met 2-1. GVVV heeft het zaterdag in een thuis wedstrijd tegen het Hilversumse OSO iets te gemakkelijk opgenomen waardoor een punt verspeeld werd en men met een 2-2 gelijk spel genoegen moest nemen. Er verandert aan de kop van de rang lijst nog niets, omdat ook de gevaarlijke concurrent voor de bovenste plaats, het Spakenburgse IJsselmeervogels in Putten gelijk speelde tegen SDC. De Veenenda lers blijven dus aan de kop met één ver- liespunt minder dan de Spakenburgers. Zoals gezegd heeft GVVV het deze middag wat te licht opgevat. In de eerste helft ging het nog wel maar na de thee kwamen de Hilversummers wat meer op zetten, waardoor de Veenendalers zelfs nog heel kort bij een nederlaag geweest zijn. Hoewel de Buurtlaanbewoners in de eerste helft sterker zijn valt er toch niet veel meer te vermelden, dan een doelpunt in de 20ste minuut. Een goede combinatie op de rechtervleugel door Hoedeman en Ditewig werd door Jan van de Boven- kamp in een doelpunt omgezet. 1-0. Het werd zelfs tien minuten na de her vatting nog 2-0 toen Hoedeman uit een corner van Schols, ineens inschoot. Nadat doelman van de Pavert een zeker schijnend doelpunt met een prachtige safe gered had, was het tien minuten later de snelle en doortastende Hilversumse mid- voor die door weifelen in de achterhoede, de kans kreeg om de stand op 2-1 te brengen. OSO bleef sterker en vier minuten voor tijd moest er een corner genomen worden op het Veenendaalse doel. Van de Pavert sloeg in eerste instantie de bal weg echter niet ver genoeg zodat een andere speler in kon schieten 2-2. Aanvang en inschrijving ,La Campagnt" te Veenendaal zaterdag 9 jan. 7 uur „Buitanlust" te Ede maandag 1 1 jan. 7 uur Inschrijfgeld f 5,— TB KOOP De met belangstelling tegemoetgeziene plaatselijke ontmoeting VRC-Dovo is een 2-2 gelijk spel geworden. Een uitslag die voor beide ploegen, gezien het spelbeeld, bevredigend genoemd mag worden. Dovo mag dan technisch iets beter geweest zijn, het enthousiasme van de geel-blauwen was daarentegen van dien aard, dat het gelijke spel zeker gerechtvaardigd is. In de eerste helft was het maar een matige vertoning, die in geen geval aan derde klas voetbal deed denken. Het plaatsen was aan beide zijden uitermate slecht, terwijl ook aan beide kanten in de achterhoede nog wel eens een mistrap gedaan werd. De doelverdedigers toonden zich beiden van prima kwaliteit, zodat doelpunten schaars bleven. De tweede helft was van een heel ander gehalte. Vooral VRC toonde zich zeer actief. Er werd fel op de man gespeeld, zodat de Dovo-spelers meestal weinig kans kregen om gevaarlijk te worden. Reeds in de achtste minuut kon VRC de leiding nemen. Bij een door Jean Kroes- bergen veroorzaakte vrije trap. Toen deze door Jansen genomen was ontstond er een misverstand tussen Kroesbergen en doelman van Hardeveld, waarvan rechts buiten Cornelissen handig profiteerde en Merino's had tegen VVOO misschien wel iets meer verdiend maar kon met ge lijk spel toch wel akkoord gaan. In de eerste minuut was het al 0-1 in het voordeel der Veenendalers. Na tien minuten hadden de wolmensen geluk, toen Blankespoor nog redden kon terwijl doelman van Dijk al geslagen was. Wel maakte VVOO in de 17e minuut nog een doelpunt maar dit werd afgekeurd wegens buitenspel. Na verschillende goede kansen kwam in de 25ste minuut toch de gelijkmaker 1-1. Nadat van Kooten een buitenspel doel punt gescoord had, dat werd afgekeurd en een VVOO achterspeler op de doellijn redding gebracht had, kregen de Veenen dalers even voor rust een strafschop te gen, welke werd benut 2-1. Reeds in de eerste minuut in de twee de helft maakte Merino's door middel van Gijsbertsen weer gelijk 2-2. Verder valt er niet veel meer van te vertellen. Het werd een beetje rommelige wedstrijd onder veel te slappe leiding. Merino's dat overwegend aanvallend speelde miste in deze periode zelfs ook nog een strafschop. de bal in het Dovo doel schoof 1-0. De vreugde in het VRC kamp was echter van korte duur, want vier minuten later gaf Bertus Kroesbergen de bal goed af aan midvoor Schoeman. Deze draaide om en kele spelers heen en bracht toen met een onhoudbaar schot de partijen weer op ge lijke voet. 1-1. Tot de rust bleef het een in laag tempo gespeelde wedstrijd met wisselende kan sen, die echter niet benut werden. Na de hervatting zagen we een vecht lustig VRC dat de Dovo achterhoede zo nu en dan in moeilijkheden bracht, welke echter door v. d. Kraats en zijn mannen goed opgelost werden. Aan de andere kant was het doelman van Kooten, die na zijn blessure voor het eerst weer onder de lat stond die enkele zeker schijnende doelpunten wist te voorkomen. Twee gevaarlijke VRC aanvallen brach ten de nog al beweeglijke de Hartog al leen voor doelman van Hardeveld, maar zijn schoten belandden tegen de kruising van paal en lat en naast het doel. Daarna werd Dovo iets sterker, doch prachtige safes van doelman v. Kooten, voorkwamen ook nu weer zeker schijnen de doelpunten. Toch moest hij in de 24ste minuut zwich ten toen bij weifelen van de VRC achter hoede Schoeman de bal. in de uiterste hoek plaatste 1-2. Er werd de resterende tijd fel gestreden voor een doelpunt en het leek er wel even op dat Dovo er 1-3 van zou gaan maken, maar .de VRC achterhoede verdedigde stug zodat er geen doorkomen aan was. Vijf minuten voor tijd kreeg Cornelissen op rechts een vrije trap te nemen. Hij plaatste de bal keurig voor het doel, waarna Rebergen beheerst langs doelman Van Hardeveld schoot 2-2. TÏild «LttXl l\i SAV. LOHMANSTRAATe 128 VEENENDAAL met auto's zijn wij speciaal ingericht 4-8 persoons auto's disponibel N.V. v/h Fa. Wed. Kerkewijk 91, Telef. 2845 T/m donderdag 31 december: Kerst-traktaties! Roomboter-Kerststaaf Met echte amandelspjt Roomboter-Kerstkrans Rijkelijk bestrooid met amandelen Amandelkransjes 700 gr. Met suike/ bestrooid Kerstkransjes per pak Choc, kransjes melk/puur lOOgr. Choc, kransjes gevuld 100 gr. Choc, kransjes met musket lOOgr. Fondantkransjes 150 gram Schuimkransjes 150 gram 125 27S Voor 'n verrukkelijke soep Gesneden asperges per blik 79 Champignons per blik 85-75 Soepballetjes blik 30 gtuks 59 Tomatensoep blik 4 borden 79 Oxtailsoep Unox blik 98 Aspergesoep per zakje 68-65 Champignonsoep zakje 68-65 Kippesoep per zakje 58-56-55 van goudreinetten literblik Bakt u zelf Witte bloem pak 500 gram 23 Zelfr. bakmeel pak 500 gram 32 Cakemeel pak 500 gram 45 Prima slaolie grote fles 99 Rozijnen 250 gram 49 Krenten 250 gram 45 Sukade hele 100 gram 45 Bakgember gemeden pot 250 gr. 79 Bakamandelen ioo gram 58 gesneden, Californischeper blik in olijfolie3 blikjes groot pak Fijne zomergroenten literblik Doperwten extra fijn Doperwten zeer fijn Doperwten fijn Doperwten middel-fijn Hollandse snijbonen Sperziebonen Sperziebonen 159 139 109 98-93 125 119-109-99 3/4 blik 79 met vruchten en bitterkoekjes, voor een literpudding Voor hartige hapjes! Toost per pak Cream Crackers Patria pak per tube per pot per tube per tube per pot 32 60 49 49 75 75 98 Mayonaise Hele augurkjes Paling-mayonaise Zalm-mayonaise Ansjovis Crabmeat Chatka per blik 325 Haringhapjes „Bjelland" blikje 59 cocktail snacks, gaffelbiter, appetitt sild Sandwich Spread flacon 145-98 Cocktail-worstjes blik 14st. 98 Zoute pinda's zak 225 gram 59 Nibb-itS ook met kerry *ak 70 Raviolis Eugène Gras blik 250-150 Calif, abrikozen 100 gr. 75-59 Tutti-Frutti prima 250 gram 89 Noten tot besluit Franse walnoten 250 gram 79 Hazelnoten gepeld lOQ gram 58 Hazelnoten in dop 250 g. m 69 Elitehaver per zakje 55 Tafelamandelen 100 gram 68 Cashew noten per zakje 65 Mixed Nuts per zakje 65 Zoute pinda's zak 225 gram 59 Pinda's in dop 250 gram 55 8 halve schijven 2 blik naar keuze vierkante blokjes partjes Vruchten op sap Ananas 20 halve schaven blik 119 Mandarijntjes Geisha blik 89 Kersen met pit pot 158 Kersen zonder pit blik 135-85 Reine claude per pot 49 Peren per blik 69 Gemengde vruchten grote pot210 met ananas Met deze voortreffelijke Cake Mix, 3 eieren, 3 eetlepels melken uw handigheid, nu in een wip een heerlijke grote cake gereed. V ruchten dranken Sinaasappelsap per blik 98-39 Grapefruitsap 3 blikjes 100 Ananassap per blik 49 Ananas/grapefruitsap blik 65 ^2. soort ot k 0, b,j 3 fl""n \L°, bij 6 5 /o,i, 0/ KLASSE WIJNEN VOOR LAGE PRIJZEN! Réserve du Palais Gallien Bordeaux rood en wit per fles 195 Landwijn rood en wit per fle» 175 Beaujolais supérieur per fles 250 Sherry Pale 887 mediumdry fles 350 Fidalgo Port per fle» 375 Vermouth rood en wit literfles 425 Graves supérieures per fles 290 Liebfraumilch per fles 295 Pfalzer Winzerschoppen fles 195 Vinolia vruchtenwijn per fles 125 Meiwijn wit per fles 135 Wanneer u enig bij ons gekocht artikel niet élke cent waard acht die u ervoor betaalde, wordt het a prompt voor het volle bedrag vergoed. Albert Heijn Onze winkels zijn maandag 21, dinsdag 22 en woensdag 23 december tot 9 uur 's avonds geopend FEUILLETON DOOR HANOL SPOOR (30) Jane was 's avonds moe en na de ver zorging van haar kleding ging ze tijdig naar bed. 's Morgens popelde ze om te gaan. Iedere dag opnieuw hoopte ze, dat het goede moment zou aanbreken en dat ze, al was het maar even, geheel alleen met haar kind zou zijn. Tot nu toe had ze hem slechts op grote afstand kunnen waarnemen en enkele dierbare geluidjes van hem kunnen opvangen. Toch voelde zij zich schatrijk met deze kleinigheden. Gretig luisterde ze de ge sprekken af van de andqfe personeels leden, die meer bevoorrecht waren dan zij en dichter bij de woon- en slaap vertrekken hun taak moesten vervullen. Het bleek wel dat Iris er zorgvuldig voor waakte, dat er bij de baby geen vreemden werden toegelaten. Juffrouw Verhagen was erg welwil lend en goed voor haar. Hoewel ze uit gesproken streng was, kwam toch ook telkens haar moederlijke aard tot uiting. Ondanks het ongewone werk voelde Jane zich gelukkiger dan in tijden het geval was geweest. Haar taak begon 's morgens met het poetsen van de schoenen, dan de aardappels en de groenten verzorgen. Kelders en bijkeu ken moesten door haar worden schoon- gehouden en levensmiddelen gecontro leerd. De tekorten moest ze aan juf frouw Verhagen doorgeven. De grote vatenwas kwam praktisch geheel voor haar rekening. Daarbij stond haar het modernste materiaal ten dienste. Ze kon dan ook haar taak naar behoren ver vullen en er waren altijd nog wel enige ogenblikken dat ze trachtte iets van haar zoontje gewaar te worden. Een van de keukenramen gaf nog enig uitzicht op de tuin en van daaruit kon ze soms op grote afstand de kleine Walter bui ten in de kinderbox zien spelen. Hij be gon zich stevig te ontwikkelen en nam al aandachtig zijn omgeving op. Dan stond Jane als een gevangene achter tralies naar haar kind te staren en moest ze zich met alle geweld beheer sen, om niet naar de kleine jongen toe te snellen en hem met kussen te over laden. Wanneer de familie met de auto vertrok en de kleuter ging mee, dan was haar post achter het kelderraam. Het waren allemaal kleine avontuur tjes, die wel haar dagelijkse taak ver lichtten, maar haar moederhart niet konden bevredigen. Na zo'n kortstondige belevenis was ze elke keer weer even van streek en had moeite om haar aangeleerde onge- I interesseerde houding terug te vinden. Een paar keer had ze gepoogd heel stil naar boven te sluipen, maar steeds had ze gehaast moeten terugkeren, omdat ze gevaar liep iemand te ontmoeten, die haar zou herkennen. De Bennickhoffs bleven een stil en teruggetrokken leven leiden. Het grote huis vergde echter een uitgebreide staf fan personeel. Tussen de bedienden en de meisjes van de boven- en binnen kamers en van de keukenafdeling be stond een bepaalde scheiding en prak tisch hadden ze geen contact met el kaar. Juffrouw Verhagen had al gauw de opmerking gemaakt, dat Jane als ka mermeisje ook bijzonder geschikt zou zijn. Maar Jane had dit verschrikt af gewimpeld. Ze zei, dat ze het zo best naar haar zin had en gemakkelijk met haar loon kon toekomen. „Ja, je bent een echt buitenbeentje", had juffrouw Verhagen een beetje iro nisch toegegeven en daarbij had ze Jane vorsend aangekeken. Jane had haar ogen niet durven op slaan om haar schrik niet te verraden. Om haar zenuwen de baas te blijven werkte ze hard door. Voor geen geld had ze het veilige keukendomein willen verlaten. Iris en Kitty zouden vlug heb ben bemerkt, dat ze met een list tot hen was doorgedrongen. Nee, het was goed zo. Ze was tevreden met de vor deringen, die ze maakte. Ze lette scherp op de regels van het huis en hoopte hier of daar een hiaat te ontdekken waar door het mogelijk was op een bepaald moment tot haar kind door te dringen. De weken vergingen en Jane begon zich veilig en zeker te voelen. Met juf frouw Verhagen kon ze wonderwel overweg en deze stopte haar voortdu rend lekkere hapjes toe, omdat ze, zo als ze zei, wel eens een stralende blos op haar wangen wilde zien. Jane zag er wel gezond uit, maar er ontbrak iets aan, vond ze en dat wilde ze met goede voeding naar voren halen. Jane wist wel dat het de honger van haar hart was, die uit haar ogen sprak, maar ze liet het zo. De hartelijkheid deed haar werkelijk wat opleven. Haar oude vro lijkheid overwon al vele malen haar verdrietige gedachten. Op zulke mo menten, wanneer de wereld wat minder donker leek en haar hart overliep van liefde en trots, als ze aan haar kind dacht, was ze menigmaal in de ver leiding om juffrouw Verhagen in ver trouwen te nemen. De angst dat deze haar op staande voet zou ontslaan, om dat ze haar werkgevers niet wilde be driegen, deed haar dan op het laatste ogenblik weer zwijgen. Aangezien haar beweginr "vrijheid steeds groter werd, had ze toch het ge voel, dat ze haar kind nader kwam. De keren dat ze overhaast de vlucht had moeten nemen, omdat ze de stem van Iris of Kitty herkende, telde ze niet. Telkens opnieuw trachtte ze weer het huis dieper binnen te dringen, zodat het andere personeel er enigszins aan gewend raakte, haar op trap of gang te ontmoeten. Ze was altijd bereid voor anderen boodschappen in huis over te brengen of plantjes te verzorgen en al lerlei andere kleine diensten te verrich- Het waren alle zaken, waarbij ze zich tijdig uit de voeten kon maken, maar waardoor ze ook de unieke kans kreeg, heel even in de kinderkamer te kijken. Wanneer ze een ondeelbaar ogenblik de kleine Walter had gezien of gehoord, teerde ze daar weer uren op, ook al was het een enkel kraaiend geluidje geweest, of een mollig handje, dat net even boven het bedje uitzwaaide. Haar moederliefde bleef echter naar meer verlangen. Na het afluisteren van verschillende gesprekken, geloofde ze dat haar kans gekomen was. Eén keer per jaar organiseerde Ben- nickhoff een feestavond voor alle per soneelsleden. Dit werd gevierd in een der grootste en mooiste hotels van de stad en niemand hoefde dan thuis te blijven. Kosten noch moeite werden ge spaard, om alle bedienden één avond het gevoel te geven, dat juist zij de koning of de koningin van het feest wa re* Het begon met een royale gratifi catie voor aanschaffing van uitgaans- kleding. Vele auto's werden gehuurd, om iedereen zonder een modderspatje naar het schitterend verlichte hotel te brengen. Een groot diner zou dan be reid zijn en een luisterrijk bal zou het grandiose feest besluiten. Ook het echt paar Bennickhoff zou aan de algemene feestvreugde deelnemen. Weken van tevoren sprak men over niets anders. Jane's handen trilden, als ze hoorde dat niemand, maar dan ook niemand behoefde thuis te blijven. Niet alleen bedacht ze, dat het voor haar uitgesloten was, om aan het feest deel te nemen, maar het huis zou leeg zijnbehalve, dat er iemand nodig was, om op de kleine Walter te passen, passen. Hoe moest ze zich nu aanbieden als babysit. Als ze zich zonder meer be schikbaar stelde, zou Iris erop staan om eerst met haar kennis te maken, dus dat ging niet. Het mooiste zou zijn als er een totaal vreemde oppas kwam en zij, Jane, dan net zou doen alsof ze iedere avond even met de baby bezig was. Natuurlijk liep ze daarmee de kans, dat er over gesproken zou worden met Iris of Kitty, maar die kans was erg klein, omdat zo'n vreemde de ande re dag weer zou vertrekken. Het werd een grote teleurstelling voor Jane, toen ze hoorde dat Iris ook in dit bijzonder geval de kleine niet aan een vreemde toevertrouwde. Ze voelde wel een zekere trots, dat de grote bezorgdheid haar kind betrof, maar het sloeg al haar plannen in dui gen. Verdrietig liep ze enige dagen naar een oplossing te zoeken. Juffrouw Ver hagen bleek tenslotte de aangewezen persoon te zijn, om op de grote avond thuis te blijven. Zij had dit zelf aan geboden, omdat ze wist dat haar me vrouw dan met een gerust hart weg zou gaan en ze gunde graag de jonge ren hun uitje, zoals zij dat noemde. Jane dacht erover, om Juffrouw Ver hagen op die avond haar gezelschap op te dringen, maar zou het niet erg vreemd lijken, dat zij niet naar het feest wilde? Welke reden moest ze daar voor opgeven? Beter was het om niets te zeggen en zo weg te blijven. Het per soneel zou haar niet missen. Men mocht verloofden en vrienden meebregen, dus zou een persoon meer of minder niet opvallen. Ze maakte nu eens dit en dan weer dat plan, maar ze kwam er niet uit Geen enkele oplossing vond ze aan vaardbaar. Op de dag zelf bleef ze treuzelen. Iedereen was uitgelaten vro lijk. Auto na auto reed de oprijlaan af. Er werd geroepen en gelachen en men bewonderde eikaars toiletten. Juffrouw Verhagen zag het met een moederlijk oog aan en gaf hie ren daar nog wije raad. Op dat moment miste ze Jane niet, die handenwringend achter het huis stond. Nu ze zo dicht bij de ver vulling va nhaar liefste wens was ge komen en er straks maar één enkele hindernis zou zijn in de vorm van juffrouw Verhagen, was het haar alles waard, om die kans te benutten, maar hoe(Wordt vervolgd)

De Vallei | 1959 | | pagina 3