korbaN yJotnfrcJc M RENSWOUDE AMERONGEN ELST SCHERPEMEEL DERDE BLAD „DE VALLEI" Nr. 103 DONDERDAG 30 DECEMBER 1959 In scholieren-volleybaltoernooi gingen de meeste prijzen naar de Veenendaalse scholen Volleybal Jongens A-beker voor Chr. Lyceum Veenendaal Lezing voor pluimveehouders te De Klomp Kerstfeestviering in Ederveen OOST, WEST, THUIS BEST Overzicht van sportprestaties in 1959 Tafeltennis Turnen Voetbal Wandelen Zwemmen de verschrikkelijke Twee- en tachtig teams van achttien scholen hebben elkaar weer de verschillende prezen betwist in het elfde Kerstvolleybal tournooi georganiseerd ook nu weer door de leraren Buys, van Asselt, van Doorn en van der Wolf. De Veenendaalse scholen waren bijzonder suksesvol. Vooral de Techn. School kwam verrassend goed voor de dag. Ook het Chr. Lyceum Arnhem was dit jaar een geduchte tegenstander, terwijl het Marnix College uit Ede ditmaal wat tegenviel. TOPCONFERENTIE OP KOMST. De Russische premier Chroestsjow heeft op 25 december verklaard akkoord te gaan met een conferentie van de grote vier in Parijs in het volgend voorjaar. Hier staan de staatslieden van de grote vier afgebeeld tegen de achtergrond van Parijs met de Are de Triomphe. drager zittende meisje kwamen te val len en over inwendige pijnen klaagde. Beide voertuigen werden licht bescha digd. OPENBARE RAADSVERGADERING Op zaterdag 2 januari 1960 komt de raad van Scherpenzeel 's middags in een openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt de volgende punten: 1. Opening. 2. Beëdeging leden van de raad. 3. Verkiezing wethouders. 4. Vaststelling notulen vergadering 22 december 1959. 5. Ingekomen stukken. 6. Aanbieding gemeentebegroting 1960, alsmede de begroting van: woningbedrijf; vleeskeuringsdienst bad- en zwembedrijf. 7. Vaststelling exploitatiebedrag per leerling voor 1960 voor het open baar gewoon lager onderwijs. 8. Aanbieding nieuw uitbreidingsplan voor de vergrote gemeente Scher penzeel. 9. Sluiting. niet te beleven, maar het comité voor de Autotocht ouden van dagen, vaarde er wel bij. Dovo was de competitie met een gelijk aantal punten als Sportclub Genemuiden geëindigd en moest daartoe op 4 juli, hartje zomer dus, naar Ermelo voor het spelen van een beslissingswedstrijd, om het oostelijk kampioenschap van de KNVB zaterdagvoetbal. Hoewel de Vee- nendalers uitgesproken de beste kansen hadden, werd deze wedstrijd met 3-2 verloren. Een uitslag waaraan het missen van twee strafschoppen niet vreemd was. Thans doen de rood-witten weer rustig mee in de hoogste regionen. Het Panter-volleybaltoernooi, dat ge houden werd op 21 april, werd mede door het inschrijven van enkele hoofdklassers weer een onvergetelijk succes. Echter niet voor de Veenendaalse ploegen. Zij kwa men er niet aan te pas en moesten bij dé dames de eer laten aan Union, terwijl bij heren Concordia met de eer ging strijken. Hej damesteam van VVV bleek te sterk te zijn voor de eerste klas en behaalde op 14 april een grandioos kampioenschap. In het nieuws van 8 mei kon men lezen, dat de andere volleybalvereniging in Vee- nendaal SEV, een bijzondere prestatie verrichtte door voor het eerst aan de competitie deelnemende, het ongeslagen kampioenschap in de derde klas Ne-Vo-Bo te veroveren. Op 1 september vond na enkele be sprekingen de fusie plaats tussen beide Veenendaalse Volleybalclubs VVV en SEV. De nieuwe naam der vereniging werd VC Veenendaal. In de belangrijkste afdeling van het MO was het het Chr. Lyceum Veenendaal dat na spannende wedstrijden (het won met 20-18 van Lyceum Arnhem) weer be slag legde op de prachtige nieuwe beker, beschikbaar gesteld door het gemeentebe stuur van Veenendaal. Ook bij de jongens B (onderbouw) waren het de Lyceïsten, die zowel in de poul's als in de finale hun tegenstanders de baas waren. In de meisjes afdelingen was het het Marnix College uit Ede, dat in de A af deling evenals vorig jaar de beker won. In de B-afdeling nam Lyceum Arnhem de beker over van Lyceum Veenendaal. In de ULO-afdeling slaagde de jongens A-ploeg van de Kon. Julianaschool Vee nendaal er niet in definitief beslag te leggen op de B. en W. beker: zij verlo ren in hun poul met slechts één punt ver schil van de ULO I uit Rhenen. Bij de meisjes-A waren de meisjes van de Kon. Julianaschool suksesvoller dan de jongens: zij wonnen dit maal evenals de vorige twee jaren, wat betekent, dat de beker een vaste plaats krijgt in de prijzenkast van de school. Bij de jongens-B waren het de teams van de Chr. Techn. School uit Veenen daal, die ook in de finale veruit de sterk- sten waren met als resultaat een eerste en een tweede plaats voor resp. Chr. Techn. School II en III. Bij de meisjes-B waren het de Open bare ULO II uit Doorn en de Chr. ULO II uit Rhenen, die de prijzen wegsleepten. De voornaamste uitslagen tenslotte zijn: Afdeling middelbaar onderwijs: Jongens AI: 1. Chr. Lyceum Veenen- nendaal I; 2. Chr. Lyceum Arnhem I; 3. Revius Doorn I; 4. Marnix College I. All: 1. Marnix College 2; 2. Lyceum Wageningen 2; 3. Lyceum Veenendaal 2. A III: 1. Lyceum Arnhem 3; 2. Lyceum Veenendaal 3; 3. Lyceum Veenendaal 4. „ZOMER EN BERGEN" ONDERWERPEN VAN NIEUWE N.R.V.-FILMS „Vakantieweelde in de bergen" en „Zomer in Vorarlberg" zijn twee toe ristische kleurenfilms, waarmee de filmdienst van de Ned. Reisvereniging dit winterseizoen op tournee gaat. Het zijn twee briljante films, die in Veenen daal worden vertoond op 5 januari a.s. in 't Trefpunt. In de eerste film „Vakantieweelde in de bergen" wordt aandacht geschonken aan de edele skisport van de eerste, .vat angstige schreden op die lange lat ten die altijd anders schijnen te willen dan men zelf wenst, tot aan de duize lingwekkende snelheden, die bereikt worden door hen, die zich Ski-kanon nen noemen. Maar niet alleen is er plaats inge ruimd voor de skisport. Ook de niet- skiërs, die in steeds grotere getale naar de winterse bergen gaan komen aan hun trekken. De toeschouwers zullen meegenieten van een heerlijk verblijf op de zonneterassen en meewandelen met de deelnemers langs besneeuwde paden in de uitgestrekte bossen. Voorts tochten per arreslee, schaatssport door zelfbeoefening of als toeschouwer bij ijshockeywedstrijden, een uiterst spec taculaire ijsshow, een crestarum of bobslee wedstrijd, enz. De filmdienst van de N.R.V. trok hiervoor van Ehrwald naar Arosa en vandaar naar het Ober-Engadin. Het tweede deel van de avond met de film „Zomer in Vorarlberg" verplaatst het decor van Zwitserland naar Oosten rijk. Weer bergen, maar dan in de zo merse weelde van grazige weiden en donkere bossen, van een overstelpende bloemenpracht, van zonovergoten me ren, van blinkende gletsjers tussen don kere rotspartijen. Ook is in deze film plaats ingeruimd voor de speciale folklore, waaraan het Vorarlberg, het kleinste Bundesland van Oostenrijk nog zo rijk is; kleurige klederdrachten, spe cifieke handwerken en niet te vergeten grote evenementen als de Bregenzer en de Dornbirner Messe. „LA MONTAGNE" HEROPENT Heden(woensdag)avond vindt de her opening plaats van het gemoderniseer de hotel-restaurant „La Montagne" aan de berg. Behalve dat het hotel sterk is gemo derniseerd, is het eveneens belangrijk uitgebreid. Vanaf 7 uur 's avonds geeft de eigenaar, de heer A. van Dolder, ge legenheid de zaak te bezichtigen. Jongens BI: 1. Marnix College 3. Bil: 1. Chr. Lyceum Veenendaal 5. Bill: 1. Chr. Lyceum Veenendaal 6. Deze drie teams speelden voor de be schikbare beker een halve competitie, waarin Chr. Lyceum Veenendaal 5 zowel Marnix College als CLV 6 de baas bleef. Meisjes AI: 1. Marnix College 1; 2. Chr. Lyceum Veenendaal 1. All: Marnix College 2. BI: 1. Chr. Lyceum Arnhem 3. Bil: 1. Chr. Lyceum Veenendaal 4. Uitslagen ULO afdelingen: Jongens Al: 1. ULO Rhenen 1; 2. Kon. Jul. School Veenendaal 1. All: 1. Chr. ULO Doorn 1; 2. R.K. ULO Wageningen. A III: 1. Op. ULO Wageningen 1; 2. Chr. ULO Veenendaal. In de halve competitie, die de drie poule-winnaars speelden legde de Open bare ULO uit Rhenen beslag op de door B. en W. van de Gem. Veenendaal be schikbaar gestelde beker. Meisjes A: 1. Kon. Julianaschool Vee nendaal; 2. R.K. ULO Wageningen. Jongens B: 1. Chr. Techn. school Vee nendaal II; 2. idem III; 3. R.K. ULO Wa geningen. Meisjes B: 1. Openbare ULO Doorn II; 2. Chr. ULO Rhenen II. ZWARE KERSTRIT VAN M.A.C. VEENENDAAL Het eerste gedeelte van de kerstrit die door de motor- en autoclub Veenen daal op Tweede Kerstdag werd gehou den, is door de vele regen bijzonder zwaar geworden. Niettemin is het bij elkaar een attractieve rit in twee tra jecten geworden. De 70 deelnemers moesten rijden door de omstreken van Rhenen, Wageningen, Bennekom en Ede tot aan de rust in de „Panorama Hoeve" te Bennekom. Het tweede gedeelte van het parcours was minder moeilijk. De uitslag van het eerste gedeelte bij de automobilisten was: 1. Boskaljon, Rhenen, 79 strafp.; 2. Bouman, Utrecht, 118 strafp.; 3. R. Kets, Veenendaal, 119 strafp.; 4. K. v. Beek, Veenendaal, 120 strafp. Voor het tweede gedeelte was de uit slag: 1. Boskaljon, Rhenen, 1 strafp.; 2. E. J. van Schuppen, Veenendaal, 2 strafp.; 3. G. van Eden, Veenendaal, 2 strafp.; 4. A. v. d. Kraats, Veenendaal, 3 strafp. Bij de motorrijders plaatste J. van 't Veen zich op de eerste plaats en A. van 't Veen zich als tweede. PRACHTIGE KERSTZANGDIENST In de Ned. Herv. Kerk te Renswoude werd in de avonduren van de Tweede Kerstdag een interkerkelijke kerstzang- dienst gehouden, waaraan de Chr. Gem. zangvereniging „Con Amore", onder leiding van de heer Joh. Wegen, tevens haar medewerking verleende. De meditaties tijdens deze dienst wer den gehouden door de beide plaatse lijke predikanten. Ds L. van de Peut sprak over „Engelenzang" en ds D. G. Molenaar over „Herderszang", naar het bijbelgedeelte Lucas 2 vers 8-20. In aanmerking nemende, dat de zang vereniging nog slechts kortgeleden werd opgericht, is haar outreden boven verwachting geslaagd; uitbreiding met enkele tenorstemmen kan het geheel echter ongetwijfeld ten goede komen. Tijdens de koorzang werd het orgel bespeeld door de 15-jarige mej. G. Vedder uit Ederveen, die volledig voor haar taak berekend bleek. De gehele samenkomst in het volledig bezette kerkgebouw, ter herdenking van het kerstgebeuren, verliep in goede harmonie en getuigde dan ook van een eendrachtige verbondenheid van alle aanwezigen. WEG MET DAT SPEELGOED! De jeugd amuseert zich de laatste tijd graag met een pistooltje, dat de naam speelgoed ten onrechte draagt. Dit apparaat dat in de handel verkrijg baar is, blijkt echter dermate gevaar lijk te zijn, dat gebruik door de politie niet toegestaan kan worden. Het is al voorgevallen dat een jongeman net bo ven zijn oog gewond werd door de prop die uit het pistool vliegt. Van politie zijde wordt er op gewezen dat bezit van dergelijk „speelgoed" strafbaar is, en inbeslagname en proces-verbaal ten ge volge kan hebben. Ouders worden ver zocht hieraan hun aandacht te besteden. De Gelderse M||. van Landbouw, afd. „De Klomp", hield donderdagavond een ledenvergadering in hotel Hupkes. Het voornaamste agendapunt was een lezing door de heer W. van Ileteren. assistent bü de Rijkspluimvee voorlichtingsdienst, over het onderwerp: „Actuele problemen betreffende de pluimveehouderij." Het openingswoord werd gesproken door de voorzitter, de heer H. P. Hoolboom, die verheugd was zoveel jonge agrariërs op de vergadering te zien. Hij wees op het grote nut van de organisatie in deze dy namische maatschappij. Iedere belangen- grotp organiseert en een zo grote groep als de boeren dient dat zeker te doen. Hij wilde de jonge agrariërs stimuleren een afdeling van jonge boeren op te richten, een en ander onder auspiciën van de G. M. v. L. Ook vroeg de heer Hoolboom de aan dacht voor de pluimveecursus, waaraan men kan deelnemen voor een bedrag van 2,per persoon. Tijdens de pauze gaven zich ruim twin tig aanwezigen op voor deze cursus, die in samenwerking met de C.B.T.B. zal worden georganiseerd. Er zullen op deze vijf onderwerpen worden behandeld in een les van twee uur. De onderwerpen zijn: Huisvesting-voeding en verzorging; 2. Eikwaliteit; 3. Selectie; 4. Opfok en soortkeuze; 5. Ziekten. Ndat de heer Hoolboom nog had mee- i gedeeld dat de leden van de G. M. v. L. i woonachtig in het vroegere Geld. Veenen- j daal rustig lid kunnen blijven van de Gelderse Mij. gaf hij het woord aan de heer van Heteren. Spreker opende zijn uiteenzetting over de pluimveehouderij met het bezien van de rentabiliteit van het houden van pluimvee. De eierprijs was in 1959 lager dan vorig jaar. Ook de prijs van slacht- kippen was lager. De eierprijs was ge middeld 2 cent lager, de prijs van slacht- kippen 1,per kip. Alle oorzaken merkte spreker aan het overvloedige aan bod van eieren - er waren er in de af gelopen lente meer dan 20 miljoen meer ingelegd. Ook op de exportmarkten krijgt het Nederlandse ei een behoorlijke con current. West-Duitsland de voornaamste afnemer betrekt ook eieren uit Denemar ken en de laatste tijd zelfs uit de Oost- Europese landen. Deze staten hebben de export gesubsi dieerd zodat de prijs lager wordt. De kwaliteit van deze Oost-Europese eieren is zelfs beter, want ze hebben een dikke re schaal, dus weinig breuk, en een bete re kwaliteit dik eiwit. Engeland voerde self-supporting in zo dat dit land als afzetgebied weg viel. Te gen deze factoren moeten de Nederland se pluimveehouders vechten en dat blijkt niet gemakkelijk. Spreker merkte verder op dat men de pluimveestapel niet te snel, maar geleide lijk moet verjongen. De heer Van Heteren deed verder goede suggesties over de opfok en de huisves ting. Men moet zorgen voor een goede uit loop en een goede verlichting. Niet meer verlichting dan 13 uur per etmaal. Ook voor vers drinkwater moet worden gezorgd. Men heeft thans volautomatische drinkbakken, die spreker zeer aanbe- veelde. Over een goede voeding gaf spreker en kele voorbeelden, verkregen bij proeven met graan en ochtendvoer. Tegen verschillende pluimveeziekten dient te worden gewaakt. De voornaamste zijn de coxydiosus, de pseudo-vogelpest en de infectieuse bronchitis. Men dient met zorg de inentingstermijn te kiezen, waarbij ook inentingen tegen pest .pokken en difterie niet mogen ach terblijven. De zeer leerzame lezing van de heer Van Heteren lokte een groot aantal vra gen uit, die zeer deskundig werden be antwoord. Voorzitter Hoolboom dankte de spreker voor zijn betoog, dat niet alleen het dorre theoretische vlak had behandeld, maar zeer goede praktische raadgevingen voor pluimveehouders bevatte. Verschillende verenigingen en scho len vierden in Ederveen in intieme kring hun kerstfeest. Dinsdagavond vierden de kinderen van de kleuterschool hun kerstfeest onder leiding van een der onderwijze ressen mej. Meyer. Er werd een kerst verhaal verteld, verduidelijkt met plaat jes en de kinderen ontvingen een trac- tatie. Eveneens op dinsdagavond vierden de Ned. Herv. Jeugdverenigingen gezamen lijk kerstfeest in de kerk. Corrie Heet- kamp van de grote meisjesvereniging hield een kerstinleiding terwijl Kees van Egdom van de Jong. Ver. een ge dicht voordroeg. Nog voor de pauze was er een declamatie van een groep kleine re meisjes. Na de pauze zong een koortje van de Meisjesver. kerstliederen en zorgde Bart Heerikhuize voor een treffend kerst verhaal. Tenslotte zong men gezamenlijk kerst liederen. Doonderdagavond hield het kinder koor „Orene" haar kerstfeest in de Ned. Herv. kerk. De kinderen zongen onder leiding van de heer Hasselaar, terwijl ds. Schipper een meditatie hield. Vele bekende kerstliederen werden door dit jeugdkoor op eenvoudige, doch tref fende wijze ten gehore gebracht. Ook zongen de aanwezigen gezamen lijk uit Psalm 98. Ds. Schipper sloot dit kerstfeest met dankgebed. De kinderen van de zondagsschool ,,'t Mosterdzaadje" hielden kerstfeest op Tweede Kerstdag 's avonds. Na de opening volgde een spreekkoortje dat een gedeelte van Lukas 2 liet horen. Ds Schipper vertelde een kerstgeschie denis, waarna de kinderen weer kerst liederen zongen. Na de pauze vertelde C. v. d. Kraats een kerstverhaal. De kinderen, die de school verlieten kregen een bijbeltje, de overigen een boek. Na het zingen van Psalm 150 werd het kerstfeest be sloten. Vele maanden lang ging de Elstenaar A. B. elke ochtend al vroeg z'n konijn een schaaltje brood en veel melk bren gen. Elke keer keek hij dan of dit ko nijn, dat tot kerstmaaltijd was gepromo veerd, wel vet werd. Wat een schrik echter toen enkele dagen vóór de Kerst bleek, dat deze heerlijke hap spoorloos verdwenen was. De verslagenheid was groot, want alle trouwe zorg was voor niets geweest. Gelukkig is echter gebleken, dat de dader het toch niet met zijn geweten tot klaarheid kon brengen om kerst feest te vieren met een gestolen konijne bout. Want één dag voor Kerstmis werd het dier weer inblakende welstand bij A. B. thuisbezorgd met wat kerstgroen aan zijn kop en een kaartje erbij met het opschrift: „Oost, west, thuis best". Wellicht was het beter geweest als in dit geval het opschrift had geluid: „Beter ten halve gekeerd, als ten hele gedwaald." Eén ding is echter zeker, het was toen al te laat om het konijn nog te slachten. TWEE AANRIJDINGEN Donderdagmiddag kwam de bestuur der, de heer B. uit Veenendaal, met zijn bestelwagen de Burg. Rooyaardslaan uitrijden, juist op het moment dat de bromfietsbestuurder, de heer G. uit Maarsbergen, op de voorrangsweg dit kruispunt naderde. Door krachtig rem men wist de bromfietsbestuurder een aanrijding te voorkomen, doch kwam te vallen en liep hierbij lichte verwon dingen op. Toen de politie met dit on derzoek bezig was werd een tweede aanrijding gemeld bij de Holevoet. Hier reed de scooterbestuurder, de heer D. uit Woudenberg, tegen de door mevr. B. van Gooswilligen bestuurde fiets op, waarbij zij evenals het op de bagage- (Vervolg van pagina 2) ters J. H. Donner; drs. C. B. v. d. Berg; mr. Ed. Spanjaard en T. D. v. Scheltinga. Drs. C. B. v. d. Berg werd winnaar, terwijl de wisselbeker voor het grootste aantal punten voor verenigingen, van Zutphen naar Den Dolder ging. Op 17 juni vernamen de belanghebben den, dat de schaakclub „Veenendaal", on danks protesten van SMB uit Nijmegen, toch gepromoveerd was en nu belangrijk zwaardere wedstrijden tegemoet kon zien. Evenals andere jaren werden ook in 1959 weer drie tafeltennistoernooien ge organiseerd. Op 14 februari werd het Ritac-toernooi gewonnen door E. Vos van Climax, terwijl Climax de wisselbeker voor de beste clubresultaten van het Wa- geningse Swift overnam. Het Gelderse Vallei-toernooi, georgani seerd door Climax, werd voor de derde achtereenvolgende maal gewonnen door E. Vos. De finale van het eveneens jaarlijks terugkerende VSW-toernooi, vond plaats op 16 september. In dit toernooi wordt niet individueel gespeeld, doch enkel in clubverband. De wisselbeker was evenals vorig jaar voor het Wageningse Swift. Een grootse turndemonstratie van Spar ta vond op 20 en 21 maart plaats in ge bouw Eikenlaan. Er waren twee avonden nodig, omdat Sparta haar 7 h 800 mede werkers in één avond niet meer onder kan brengen. Daarnaast werden nog vele successen behaald in wedstrijden buiten Veenen daal. Op 25 april een grote Sparta-show en een fleurig en kleurig schouwspel in Vee- nendaals straten. De 22ste maart was voor de voetbal vereniging Veenendaal, nu niet bepaald een prettige dag. Het was op die datum, dat in een wedstrijd tegen SCH, de degra datie naar de derde klasse een feit werd. Optimisten meenden later nog wel een lichtpuntje te zien, maar toen ook van het Wageningse WAVV verloren werd, hadden ook deze mensen het wel bekeken. Zoals de zaken nu staan kan ook moei lijk een snelle promotie verwacht wor den. GVW deed het beter en behaalde op 2 mei het kampioenschap van de vierde klasse en kon rechtstreeks promoveren. Dit was een prachtig resultaat, temeer daar zij het jaar daarvoor pas de afdeling Utrecht vaarwel gezegd hadden. Ook in de derde klasse maken de Buurtlaanbe- woners het vrij goed en hebben ook thans weer een redelijke kans op het kampioen schap. Het jaarlijks terugkerende veteranen- toernooi startte op 22 mei. Groots voetbal is er in een dergelijk toernooi natuurlijk De wandelvereniging Ritmeester vierde 21 juni haar eerste lustrum met een grote wandeltocht waaraan 1400 tippelaars deel nemen uit alle delen van het land. Het jaarlijks terugkerende grote wan delfestijn de avondvierdaagse vond dit jaar met ongeveer 1200 deelnemers plaats van 17 tot en met 20 juni welke zoals al tijd weer duizende mensen op de been bracht. Vooral de laatste dag was de be langstelling enorm. Een perfecte organisatie droeg zorg voor een vlot verloop. De deelnemers aan de grote vierdaagse te Nijmegen, werden op 25 juli zoals altijd feestelijk met muziek binnengehaald en op prettige wijze toegesproken door bur gemeester Bakker. Van 28 tot en met 31 juli beleefde Vee nendaal de primeur van de eerste Vee nendaalse jeugdvierdaagse. Dit experi ment kan met de 1000 deelnemende kin deren uit vele plaatsen van ons land vol ledig geslaagd genoemd worden. Niet al leen gingen de kinderen in de middag uren de verplichte kilometers wandelen, maar werden ook de overige tijd aange naam bezig gehouden. Werkelijk overstelpend was de drukte op de laatste dag toen de jeugd met bloe men beladen naar de finale terugkeerde. Ook de NCRV was met een radiowagen getuige van deze glorieuze intocht. De wolmars startte op 26 september met maar liefst 1900 deelnemers. Dit was een record voor Veenendaal want een derge lijk aantal werd nog nimmer bereikt. Iets nieuws voor Veenendaal was ook de op 28 november gehouden St. Nico- laastocht hieraan namen 500 wandelaars deel die na de korte mars in Eltheto door middel van het Veenendaals Wandelcomi té een gezellig ontspannings-programma aangeboden kregen. De Hollandia-Trico-Meisjes maakten tij dens de tweede winterserietocht na hun driejarig .bestaan de eerste duizend kilo meter vol. Dit is een keurige prestatie voor deze sportieve meisjesgroep, maar meer nog spreekt het dit jaar behaalde kampioenschap van de afdeling Midden- Nederland van de NCWB, in de senioren klasse. De Veenendaalse Zwem- en Poloclub VZC heeft een goed jaar achter de rug. Zij vierde het 25 jarig bestaan met een daverende feestweek van 15 tot en met 22 augustus in het Bergbad. Het mooiste cadeau ontving de VZC wel van haar eigen leden want niet min der dan drie zeventallen behaalde het kampioenschap. Het eerste tegen het Nij- kerkse Flevo; het tweede tegen Steen- vliet uit Geldermalsen, terwijl het derde de vlag kon hijsen na de overwinning op de Rhenense Forellen. Vele wedstrijden en bijzondere attracties werden de be zoekers in de feestweek aangeboden. De feestweek werd op waardige wijze besloten met het jaarlijks terugkerende Ritmeester-waterpolo-tournooi het welk voor de tweede achtereenvolgende maal door VZC zelf gewonnen werd. (70) Haastig trekt Aram Alessandra in een donkere hoek, waar zij ademloos staan af te wachten, als wat er gebeuren gaat. Op korte afstand horen zij het ge bonk op deuren en een rauwe stem, die schreeuwt: „Er uit! Onmiddellijk! Ramar is teruggekeerd! Er is on raad! Direct aantreden!" Vaag dringen verwarde kre ten en flarden van uitroepen tot hen door. Dan weer het geluid van dravende voetstappen en even later is alles weer stil. „We moeten een schuilplaats opzoeken!" fluistert Aram. „Direct zal men de burcht gaan door zoeken en wanneer men ons hier vindt, zijn we ver loren! Maar we zullen voorzichtiger moeten zijn, dan daarnet! Kom mee!" Hij trekt het meisje, dat slechts zwijgend geknikt heeft, met zich mee, terwijl hij zijn hersens pijnigt met de vraag, waar ze een goed heen komen kunnen vinden. Plotseling staan ze voor een stenen trap, die omhoog voert. Aram aarzelt geen ogenblik. Wanneer Korbans mannen de burcht gaan doorzoeken, zullen ze waarschijnlijk het eerst in de ge welven beginnen! Het is zaak hier zo gauw mogelijk weg te komen. Hij trekt Alessandra mee naar boven en even later staan ze voor een deur. Met kloppend hart tracht Aram haar te openen. Het lukt, zij is niet op slot. Voorzichtig duwt hij verderwaar zullen zij terechtkomen? (Wordt vervolgd)

De Vallei | 1959 | | pagina 5