bracht ons renswoude LUXOR-THEATER WATERDICHT haken HARDEVELD OVERBERG AMERONGEN Fa. W. v. SCHUPPEN Zn. Veenendaal *^Ylieuwjaarprogram ma De vrijende vechtjas De drie xingende musketiers Een gentleman wordt geen sheriff De ongenaakbaren WOUDENBERG mjjnjaihaael/yw/ éviAty'tffrmwM INGEN Lekkernijen voor de decembermaand vele uren televisieplezier en -ontspanning. Sport en actualiteiten, nieuws en documentaires, zang, to neel, film, opera; het tele visiemenu was afwisse lend en bood „elck wat wils". Maar wó.t u ook graag ziet, met Philips te levisie ziet u het pas goed! Onder de duizenden die in 1959 een Philips toestel kochten, tellen wij vele van onze klanten. Zij kén nen de uitstekende hoe danigheden van Philips televisie en wéten hoe doeltreffend onze service is. I VRAAG EN AANBOD tin A. W. de H a a s door BEATAIXSTR 37 TEL 24I5 VEENENDAAL Oude jaarsgedachten UITSLAG LOTERIJ T.B.V. JEUGD WERK DE INSTUIF Hoofdprijs no. 233: televisie of snel- brommer; 1ste prijs no. 311: wasmachi ne; 2e prijs no. 9601: draagbare radio; 3e prijs no. 6306: J. of M. fiets; 4e prijs no. 7112: fototoestel; 5e prijs no. 5905 en 6e prijs no. 5972: autoped; medewer- kersprijs A 397. De trekking heeft plaats gevonden ten overstaan van notaris P. W. Maris te Veenendaal. Tevens wil het Jeugdwerk hierbij allen die medewerkten aan het slagen van deze loterij hartelijk dank zeggen. De prijzen kunnen afgehaald worden op Zandstraat 5a. SCHEIDSRECHTERSER VARINGEN Op dinsdagavond 5 januari a.s. zal de bekende oud-scheidsrechter, de heer D. Nijs uit Rotterdam, bestuurslid van de KNVB, op uitnodiging van het be stuur van de voetbalvereniging DOVO, voor haar leden en causerie houden in hotel „De Korenbeurs" over zijn erva ringen als scheidsrechter. GESLAAGD Onze plaatsgenoot de heer J. Th. van Schagen slaagde bij het onlangs te Arn hem door de Stichting Vakontwikke ling Assurantiebedrijf gehouden exa men, voor het diploma Verzekerings agent. EERSTE SLIJTERIJ IN RENSWOUDE In Renswoude is woensdag, 23 de cember j.l., de eerste slijterij geopend. De heer C. Vink, eigenaar van het café „De Zwaan", heeft namelijk door een verbouwing zijn bedrijf uitgebreid met een winkel voor de verkoop van wijn, bier en gedistilleerd. De eerste stappen om hiertoe te ko men, zijn slechts enkele weken geleden ondernomen en met grote voortvarend heid zijn de plannen uitgevoerd. Het resultaat is zeer bevredigend en het geheel maakt een kleurrijke en goed verzorgde indruk. N.C.V.B. VIERDE KERSTFEEST De afdeling Renswoude van de Ned. Christen Vrouwenbond kwam dinsdag avond j.l. in het gebouw Rehoboth bijeen ter viering van het kerstfeest. Deze avond was een groot aantal da mes aanwezig, waaronder tevens ver schillende gasten. De presidente mevr. W. A. Hosang- Kassenaar opende de vergadering en deed tevens voorlezing van de kerst- liturgie. Mevr. Van Voorthuizen-van de Hee las vervolgens het kerstverhaal, terwijl mevr. Esser-van der Woerd een medi tatie verzorgde. Bovendien werd nog gedeclameerd door mevr. Eskes-Stam en mevr. Van Voorts-van den Berg. Een dameskoortje, samengesteld uit leden van de afdeling, zong daarbij meerdere kerstliederen. De vergaderzaal was voor deze ge legenheid stemmig versierd en de ge hele bijeenkomst stond in het teken van dit bij uitstek christelijke feest. Kerstfeestviering van de zondagsschoolkinderen Tweede kerstdag was het kerstfeest voor de zondagschoolkinderen met hun ouders en verdere belangstellenden in de Ned. Herv. kerk. Voor een overvolle kerk waarin een prachtig versierde en verlichte kerst boom stond, opende ds. Van Viegen dit kerstfeest met te laten zingen Psalm 98 vers 2 en las vervolgens het kerst evangelie. Ds. Van Viegen legde dit Bij belgedeelte op zeer duidelijke wijze uit. De kerstzang stond onder leiding van de heer Zieleman. Het jaarlijks weer kerende verhaal van de heer W. Hasse laar, ditmaal getiteld „Mattias de hout snijder" werd met grote aandacht ge volgd. Dank bracht Ds. Van Viegen aan allen die geholpen hadden tot het wel slagen van deze avond. Speciaal richtte de predikant zich tot die kinderen die de zondagsschool verlieten, waarna de gemeente deze kinderen toezong „Dat 's Heren zegen op u daal". Ouderling Van Dijk sloot deze mooie kerstavond met gebed. Bij de uitgang ontvingen alle kinde ren een verrassingspakketje. DAMMEN Uitslagen onderlinge competitie: Veldhuizen-v. Wamel 20 Swetselaar-Meijer 02 Kleinveld-Meijer02 Veenendaal-A. Berkhof 02 v. Loon-De Greef 20 A. v. d. Kolk-Rebergen 20 v. d. Berg-E. v. Zomeren 02 E. v. Zomeren-Reede 20 De Groot-A. v. d. Grift 02 v. Ewijk-Viegen 20 R. Berkhof-M. v. d. Grift 02 Reede-Maris 20 INGENSE GEZINS-KERKDIENST KWAM OVER TELEVISIE Zondagmiddag te vijf uur werd in de N. H. Kerk van Ingen een gezinsdienst gehouden waarin voorging ds. H. A. Vis ser uit Amsterdam. Deze dienst droeg een bijzonder karakter, daar de ke^k van Ingen, die we mogen rekenen tot een der oudste en mooiste kerken in ons land, in aanmerking kwam voor een rechtstreekse uitzending, verzorgd door de Nederlandse Televisie Stichting. Voor het bijwonen van deze dienst waren de kinderen in het schip geplaatst, terwijl voor de ouderen een beperkt aantal plaatsen beschikbaar was, daar er voldoende ruimte over moest blijven voor de technici met hun rijdende camera. We willen veronderstellen dat de Ingenaren, die in de huiskamer deze dienst meemaakten met enige trots naar het televisiescherm keken, waarop o.a. bijzonder mooie opnamen van het in terieur der kerk waren te aanschouwen. GIROVERKEER MET NOORWEGEN HERVAT De Postcheque- en Girodienst maakt bekend, dat het internationale giro- verkeer met Noorwegen met ingang van 1 januari a.s. wordt hervat. Op het verkeer zijn de wederzijdse deviezenbepalingen van toepassing. Voor nadere inlichtingen kan men zich wenden tot het Centrale Girokan toor, Spaarneplein 2 te 's-Gravenhage, resp. het Girokantoor te Arnhem. OUD EN NIEUW APPELBEIGNETS. 20 stuks voor 1,Ongeveer 4 zure appelen, 125 gr (P/2 kopje) bloem en 3 gr (2 thee lepels) bakpoeder of 125 gr. zelfrijzend bakmeel, P/2 dl (1 kopje) melk of wa ter, zout, kaneel, frituurvet of olie, poe dersuiker. De klokhuizen uit de appelen boren, de appelen schillen en in dikke schij ven snijden. Van bloem en bakpoeder of zelfrijzend bakmeel, zout (kaneel) en water of melk een glad beslag maken. De appelbeignets bakken zodra het be slag klaar is. De schijven appel in het beslag juist even onderdompelen, zodat ze geheel bedekt zijn met beslag. De beignets b.v. met een vork uit het be slag halen en in een diepe pan met hete olie of vet snel bruin bakken. De beig nets laten uitlekken en warm of koud opdienen, met gezeefde poedersuiker bestrooid. SNEEUWBALLEN 15 stuks voor 1,40). 2 dl (P/s kopje) water, zout, 50 gr C/s pakje) boter of margarine, 120 gr (P/2 kopje) bloem, 4 kleine eieren (nr 3), 50 gr rozijnen, 50 gr gesneden sukade, frituurvet of olie, poedersuiker. Het water met zout en boter of mar garine aan de kook brengen. De bloem zeven en de gehele hoeveelheid tegelijk in het water storten. De massa roeren tot een bal verkregen is. Van het vuur af één voor één de eieren door het deeg roeren, zodat ze er gelijkmatig in op genomen worden. De rozijnen en sukade toevoegen. De massa niet meer verhit ten. Het vet of de olie verwarmen (tot dat er een witte damp afkomt). Twee eetlepels vet maken door ze in het vet te dompelen. Met de lepels van het deeg ballen vormen. De ballen in het warme vet laten glijden en in 8 minuten gaar en bruin bakken. De sneeuwballen la ten uitlekken. Het gebak koud opdie nen, met gezeefde poedersuiker be strooid. OUBLIES OF ROLLETJES. 24 stuks voor 21 ct.). 50 gr (Vs pakje) boter of margarine, 100 gr. (P/4 kopje) bloem, 50 gr (5 eetlepels) bruine basterdsuiker (of 50 gr. (5 eetlepels) witte basterdsuiker en 2 theelepeltjes kaneel), zout, halve eierdooier. De boter of margarine smelten, maar niet heet laten worden. Van bloem, bas terdsuiker, zout, eierdooier en boter of margarine een soepel deeg kneden. Van het deeg kleine balletjes maken. Een wafelijzer heet maken, invetten en een deegballetje erin leggen. Het ijzer goed sluiten en het deeg in een halve minuut aan iedere kant gaar en bruin bakken. Het koekje uit het ijzer nemen. Oublies plat neerleggen; voor rolletjes de koek jes meteen na het bakken om de steel van een houten lepel rollen. De oublies of rolletjes kunnen in een gesloten trommel of stopfles worden bewaard. EENVOUDIGE HORS D'OEUVRE. Deze kan bestaan uit gemarineerde asperges in een plak ham gewikkeld, gevulde eieren, gestoomde makreel, haring of gerookte paling en een huzarenslaatje. De hors d'oeuvre kan men opdienen op een grote schaal of op éénpersoons schaaltjes. GEMARINEERDE ASPERGES, "/s blik aspergepunten, 1 eetlepel olie, 2 eet lepels azijn, zout, peper, 100 gr (8 plakjes) ham. De asperges enige uren in een meng sel van olie, azijn, zout en peper leggen. De asperges laten uitlekken. In iedere plak ham enkele asperges rollen. De rolletjes garneren met wat peterselie en desgewenst wat mayonaise. GEVULDE EIEREN. 2 eieren, 2 eetlepels boter of margarine, peper, zout, peter selie. De eieren hard koken, pellen en de dooiers door een zeef wrijven. De boter of margarine week roeren, vermengen met de eierdooiers en op smaak afma ken met peper en zout. Het mengsel in de eiwitten spuiten of leggen. De peter selie fijnhakken en een weinig ervan op het eigeel strooien. HUZARENSLAATJE. 150 gr koud gaar vlees, 4 koude gekookte aardappelen, een plak gekookte selderijknol, een klein blikje doperwten, 1 zachtzure ap pel, slasaus of olie, azijn, zout, peper (en mosterd). Het vlees, de aardappelen en de sel derijknol in blokjes snijden, de appel fijnsnijden, de doperwtjes laten uitlek ken. Al deze bestanddelen dooreen mengen en het geheel op smaak afma ken met slasaus of olie, azijn, zout, pe per (en mosterd). Het slaatje opdienen op slabladeren of omringen met een randje fijngesne- nen andijvie en garneren met mayo naise of tomatenketchup. De andere ge rechten er omheen schikken. Bij deze hors d'oeuvre geroosterd brood of toostjes en boterballetjes pre senteren. POSTPAKKETTEN BESTEMD VOOR CANADA Van de Canadese postadministratie worden zeer veel verzoeken ontvangen om aanvulling van het adres van al daar uit Nederland ontvangen postpak ketten bestemd voor Nederlandse im migranten. Bij onderzoek blijkt dan meestal dat door de afzenders in het adres van de postpakketten en adres kaarten wel de naam van de Canadese provincie van bestemming is vermeld, doch dat verzuimd is ook de naam van de plaats van bestemming op te nemen. Het behoeft geen betoog dat door der gelijke navragen de uitreiking der post pakketten aanzienlijk wordt vertraagd. GROOT BRITTANNIE GEEFT 150 MILJOEN VOOR 'T COLOMBOPLAN Sinds het begin van het Colombo- plan voor de ontwikkeling van Zuid en Zuidoost-Azië heeft het Verenigd Koninkrijk 150 miljoen toegezegd, waarvan reeds 100 miljoen is ge schonken. Groot Brittannië's bijdrage middels de Wereldbank is 14 procent van het totaal en zijn bijdrage is de grootste na die van de Verenigde Sta ten, aldus heeft de Markies van Lans- do wne, onder-minister van buitenland se zaken in het Hogerhuis verklaard. Hoofdstr. 102, Veenendaal. Tel. 2729 TELEVISIE I960 IS ER OOK VOOR U! De televisie belooft weer veel goeds voor I960. Zorg, dat u dat niet mist. De serie Philips televisie I960 biedt keus uit vele modellen. Na de eerste betaling kunt u al vanaf f 6.90 per week (24 maanden) van zo'n magnifiek toestel genieten. Neem bij het besluit van 1959 een goed besluit neem Philips televisie Donderdag 31 dec. 7 uur Vrijdag 1 jan. (nieuwjaarsdag) 3-7 en 9 uur Francois Périer - Rossana Podesta in Eea drama waarom U zult snikken van het lachen! Toegang 14 jaar Zaterdag 2 jan. 7 en 9 uur Zendag 3 jan. 3 en 7.30 uur Don Amecha en de Ritz Brothers in De beroemde dwazen ,The Ritz Brothers' in 'n heer lijke persiflage op de helden van Alexandre Dumas. Toegang elke leeftijd Van maandag 4 t/m woensdag 6 jan. elke avond 7.30 uur Jayne Mansfield - Kenneth More in U zult onbedaarlijk lachen om deze kostelijke film. waarin Mansfield en More 'n stad zuiveren Toegang elke leeftijd Donderdag 7 jan. 7.30 uur Speciale voorstelling onder auspicieën van N.V.S.H. Michele Morgan - Gerard Philipe Een film, waarbij men ademloos toeziet Toeg. 18 jaar Rijwielstalling naast het theater Plaatsbespreken dagelijks van 1 tot 2 uur aan de kassa, 10 cent, ook telefonisch: 2376 VENDELSEWEG - VEENENDAAL - TEL. 2376 HONDENMISERE OPGELOST Dank zij een voortreffelijke samenwer king met de burgemeester heeft de Ver eniging De Gelderse Vallei, afd. der Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren, de hon denmisère in het perceel Stationsweg 134, een en ander in overleg met de eigenaar der dieren, kunnen saneren. Zaterdag j.l. zijn tien honden door 'n bevriende afde ling overgenomen ter nader onderzoek naar de gezondheidstoestand der dieren en voor eventuele herplaatsing in goede tehuizen. Voor de vier overgebleven die ren is een verblijf ingericht in 'n ge bouwtje, terwijl een kennel is aange bouwd, waardoor het mogelijk zal zijn de dieren van tijd tot tijd uit te laten. Ook aan het perceel zelf wordt alle aandacht besteed, opdat na enige noodzakelijke voorzieningen de zieke eigenaar der die ren weer thuis zal kunnen worden ver pleegd en in eigen vertrouwde omgeving verkeren. Gedacht wordt aan het laten circuleren ener intekenlijst, opdat de ge meenschap haar deel zal kunnen bijdra gen. Denk aan uw huisdieren! Namens de Dierenbescherming vragen wij even aandacht voor het afsteken van vuurwerk op Oud jaarsdag. Zij schrijven: Ons bereiken elk jaar klachten dat door het afsteken van knallend vuurwerk heel veel huisdieren in grote angst worden gebracht. Kortgeleden ontvingen wij zelfs een schrijven van een veehouder die ons meedeelde, dat het vorig jaar een drachtige koe in zijn stal zo onrustig werd, dat ze ontijdig ging kalven. In elk geval adviseren wij aan de eigenaren van honden om hun viervoeters binnen te houden, liefst in de huiskamer waar men zelf vertoeft en als het moet om de dieren aan de lijn uit te laten, im mers er waren honden die gedre ven door angst soms tot ver buiten de grenzen van de bebouwde kom der gemeente vluchtten. De Vereniging tot bescher ming van Dieren. ƒ1,per advertentie Lm. 10 woorden, elk woord meer 10 cent Te koop prima handnaaima chines van 50,- tot 75,-. G. v. d. Garde Naaimachines Cuneraweg 328, Rhenen. Te koop gloednieuwe zig zag naaimachines. Elektr. in koffer 395,-. G. v. d. Garde Naaimachines, Cuneraw. 328 Rhenen. Te koop prima inzinkbare trapnaaimachine, 5 jaar gar. 95,-. G. v. d. Garde Naai machines, Cuneraweg 328, Rhenen. Te koop zo goed als nieuwe elektr. naaimachine 195,- 5 jaar gar. G. v. d. Garde, Naaimachines, Cuneraw. 328 Rhenen. Te koop prima handnaaima chine, 5 jaar gar. 50,-. G. v. d. Garde, Naaimachines, Cuneraweg 328, Rhenen. Te koop zo goed als nieuwe Singer handnaaimachine 140,-. G. v. d. Garde, Naai machine, Cuneraweg 328, Rhenen. Woningruil: Vlaardingen Aangeboden mooi beneden huis, 3 kamers, keuken, douchecel, tuin, schuur met achteruitgang. Gevraagd te Veenendaal dergelijke wo ning. Brieven onder nr. 5106 aan het bur. van dit blad. Te koop een U.S.A. 350 c.c. kopklepper, in pr. st. Des kundig onderzoek toegestaan. W. Veenendaal, Dorpsstraat 151, Scherpenzeel, tel. 03497- 571. Zündapp bromfiets model scooter met 2 versn. voor- en achtertelescope, iets be schadigd, van 650,- nu voor 550,-. A. Prette, Zandstraat 70, tel. 3135. Te koop toom biggen P. Zee straten. Zandheuvelweg 7, Veenendaal. Te koop nieuwe kleine tran sistor zakradio, batterijver- bruik 1 cent per uur 75,-. Prins Hendrikweg 19, Wa- geningen, tel. 2790. Te koop flink burger woon huis met 3 schuren 1000 meter grond. Februari leeg te aanvaarden. Gelegen te Gelders Veenendaal en te bevr. bij H. Slotboom, Edese- weg 14, Lunteren, tel. 554. Te koop slachtkuikens Buurtlaan-oost 67, Veenen daal. Te koop een B.M.W. 4-pers. kl. auto in st. van nieuw 1959 desk. onderz. toegestaan. We gens omstandigheden, prijs 2875,-. V. Reede, Ginkel- laan 9, tel. K 3434-514 Ame- rongen. Prima mest te koop (voor Rhenen thuisbezorgd). Kan opgegeven worden bij W. Hermsen, Nieuwe Veenen- daalseweg 149, Rhenen. Adr.: Marsdijk 20, Lienden, tel. 08886-318. Te koop prima haardkachel, 25,-. Cuneraweg 328, Rhe nen. Te koop eiken ombouw één pers. 10,-. G. v. d. Garde, Naaimachines, Cuneraw. 328 Rhenen. Te koop eiken 2-persoons ledikant met spiraal 20,- G. v. d. Garde Naaimachines Cuneraweg 328, Rhenen. Te koop klein vloerkleed ƒ7,50. G. v. d. Garde, Naai machines, Cuneraweg 328 Rhenen. DIVERSEN Oude meikaas vanaf 1,50 per 500 gram koopt u alleen bij Van Beek op de Markt te Veenendaal. Tevens room boter 1,20 per pakje. Neem rijles in de nieuwste Ford Anglia 1960. Bondsauto en scooter-rijschool Marino Altijd goedkoper. Gedipl. In structeur Julianastraat 44, Rhenen. Dijkstraat 15, Vee nendaal, tel. 08385-3153. Nog steeds op alle goederen buiten de opruiming 10 °/o korting. Ant. Achterberg, Veenendaal-zuid. Attentie: Voor heerlijke olie bollen koop dan patentbloem krenten en rozijnengist. v. d. Weerd luxe bakkerij, Paral lelweg 82, Veenendaal. Weggelopen een Cocker- Spaniel Terugbezorgen Gort straat 17, Veenendaal. Deze week „flanel-week" Effen 0,98 en alle soorten gebloemd flanel 1,20 p. m. Ant. Achterberg Veenendaal- zuid. Het NIPO (Nederlands Insti tuut voor de Publieke Opi nie) vraagt: mannelijke en vrouwelijke medewerkers, die in hun vrije tijd, als bij verdienste overdag, 's avonds vooral ook 's maandagavonds intervieuws kunnen houden. Leeftijd minstens 24 jaar. Brieven aan het NIPO Nieu we Keizersgracht 58, Am sterdam, onder vermelding van letter T. in de linker bovenhoek van de enveloppe. Belegen septemberkaas iets fijns en dat voor 1,60 per 500 gram, koopt u alleen bij Van Beek's kaashandel op de Markt te Veenendaal. Alleen bij Van Beek's kaas handel op de Markt te Vee nendaal koopt u jonge Goud se kaas voor 1,25 per 500 gram. Zeer fijn van smaak. Zoete rode vruchtenwijn, tij delijk 3/« fles 1,80. Beslist goed. Slijterij Van Harde- veld, Patrimoniumlaan 44, Hoofdstraat 31. Veenendaal. Beaujolais geurig-fruitig per fles 2,50. Slijterij Van Har- develd, Patrimoniumlaan 44, Hoofdstraat 31, Veenendaal. Spritzbub-Riesling per fles 2,10. Frisse wijn, ook ge schikt voor bowl. Slijterij Hardeveld, Patrimoniumlaan 44, Hoofdstraat 31, Veenen daal. Jenever vele merken. Slijte rij Hardeveld, Patrimonium laan 44, Hoofdstraat 31, Vee nendaal. Advocaat, de allerbeste slij terskwaliteit per s/4 fles 4,10. Slijterij v. Hardeveld, Patrimoniumlaan 44, Hoofd straat 31, Veenendaal. Zoete Spaanse wijn, zeer fijne kwaliteit per 3U fles 2,75. Slijterij Hardeveld, Patrimoniumlaan 44, Hoofd straat 31, Veenendaal. Brandewijn alle bekende merken. Slijterij Hardeveld, Patrimoniumlaan 44, Hoofd straat 31, Veenendaal. Rode Port „Kopke" per s/< fles 5,55. Slijterij Harde veld, Patrimoniumlaan 44, Hoofdstraat 31, Veenendaal. Sherry „Cuvillo" medium dry pale, per s/« fles 5,20. Slijterij v. Hardeveld, Patri moniumlaan 44, Hoofdstraat 31, Veenendaal. Franse landwijn „Domaine Bergères" rood en wit, J/s fles 1,15. Slijterij Harde veld, Patrimoniumlaan ,44 Hoofdstraat 31, Veenendaal Prefontaines de beroemde Franse wijn, rood en wit, tijdelijk per V4 fles ƒ2,65. Slijterij Hardeveld, Patrimo niumlaan 44, Hoofdstraat 31, Veenendaal. Prima overhemdenreparatie. Uw overhemd weer als nieuw met een superboord (Sanfor) 2,45, alle reparaties. Fa. Aartsen, Pers- en Reparatie inrichting, Hoofdstraat 95, Veenendaal. Tel. 2607. Korter maken van: mantels, rokken, enz. Fa. Aartsen, Hoofdstraat 95, Veenendaal. Tel. 2607. Volkswagenbezitters. Kleine beschadigingen kunt u nu zelf bijspuiten in de juiste kleur, indien uw wagen niet ouder dan 2 jaar is. Handige spuitbussen a 6,50. Klaar voor gebruik. Alleen bij Handelsvereniging Zimmer man Zn., Sandbrinkstraat 1. Veenendaal. Sport en gewone merk da mes- of herenrijwielen in kl. iets beschadigd 149,-. Kin derrijwielen v.a. 55,-. Was machines v.a. 149,-. Centri fuges v.a. 175,-. Tevens wasmachine- en centrifuge- verhuur. per uur en per dag. N. van Ek, Pr. Bernhard- laan 1, Veenendaal, tel. 2533. Financieringen van: Auto's, motoren, bromfietsen machi nes enz. Verzorgt voor u voordelig het Assurantie kantoor Brouwer, Kanaal- weg 2, Veenendaal, tel. 2918. Plak-Plastic-Nelonzolen en hakken, enz. Leder- Fourni turen. Mach. Schoenmakerij Valkenburg. Gortstraat 38, Veenendaal. Te huur 4 nieuwe Renault Dauphines, waarvan één '58 en drie 1959-ers. Te bevra gen: G. van Wakeren, Jan v. Goyenstraat 27, Veenendaal, tel. 2949. Vebotex levert 't 'm. Kerke- wijk 37, tel. 2730, Veenendaal De beste golfplaten, zowel hoge als lage golf, koopt u bij L. van den Bosch, Geer- seweg 38, tel. 3014, Veenen daal. Uw .Prutswinkel' is Vebotex Kerkewijk 37, tel. 2730, Vee nendaal. De grootste sortering vuren hout vindt u bij L. van den Bosch Geerseweg 38, tel. 3014 Veenendaal. Gewolmaniseerde palen heb ben een levensduur van ca. 15 jaar. U koopt ze nergens voordeliger dan bij L. van den Bosch, Geerseweg 38, tel. 3014, Veenendaal. Voor autorijles garage Leeu- wis, Nieuweweg 41, Veenen daal, tel. 2535. Televisie vanaf 5,por week. Radio, wasmachines, koelkasten en stofzuigers v.a. 5.p.w. Meubelen vanaf 5.— p.w. w.o. zeer moder ne eetkamers, bankstellen, enz. Verkoopcomb. Pruden- tia, Wito, Hama, Hejo en Terwa. H. Oswald. Beursstr. 17, Amsterdam. Vanaf heden weer verkrijg baar bruine carbolineum, koolteer, groene carbolineum mat en glans. Prima kwali teit, concurrerende prijzen. J. Kool, Holleweg 4. Veenen daal. Tel. 2463. Voor verhuur van stoelen, dissen en serviesgoed naar Dirk van Asselt. Dennenlaan 38, tel. 3015 en G. Gerritsen, Julianastr. 81, tel. 2691. Alles gratis thuisbezorgd. Glas in lood, panelen voor suitedeuren in moderne uit voering maakt voor u. Han delsvereniging Zimmerman Zn., Sandbrinkstraat 1 (bij H. A. Sol, steunzolen, breuk banden, corsetten enz. Zit ting iedere donderdag van 2 tot 5 uur in apotheek Zui- dersma. Hoofdstraat 53, Vee nendaal. Rijwielen te huur, per uur, per dag, per week en per maand. Tevens nog enkele goede 2e hands rijwielen te koop. Rijwielstalling „De Klomp" tel. 241. Zwarte bessenjenever 3,55. Slijterij Stuivenberg te Eist (U.) Bloed wijn ƒ4,10. Slijterij Stuivenberg te Eist (U.) Rode wijn 2,35. Slijterij Stuivenberg te Eist (U.) Witte wijn 2,60. Slijterij Stuivenberg te Eist (U.) Kersenbrandewijn 5,10 Slij terij Stuivenberg te Eist (U.) Kinawijn 4,45. Slijterij Stuivenberg te Eist (U.) Likeuren 15 3,90. Slijterij Stuivenberg te Eist (U.) REPARATIES KUNSTGEBITTEN Sneller, beter en... goedkoper! ACHTERBERG Pr. Bernhardl. 317, V'daul Telefoon 0 8385-2969 VOOR UW lï o^V met auto's zijn wij SPECIAAL ingericht 4-8 pers. auto's disponibel Tevens inlichtingen ver krijgbaar (ook 's avonds) Dr. Colijnstraat 47 en J. P. C. Leinweberstraat 79 N.V. v/h Fa. Wed. Kerkewijk 91, Telef. 2845 VEENENDAAL STOMERU BOERDERIJBRANDEN OKTOBER '59 De hoofdinspecteur voor het brand weerwezen van het ministerie van Bin nenlandse Zaken deelt mede, dat in de maand oktober 1959 41 boerderijbran- den zijn voorgekomen, waarbij de boer derij vernield of zwaar beschadigd werd. Vijf van deze branden kwamen voor in Groningen; drie in Friesland; zes in Drente; zes in Overijssel; negen in Gel derland; één in Utrecht; één in Noord- Holland; acht in Noord-Brabant en twee in Limburg. De directe schade, door deze branden aangericht, is geraamd op 1.979.440 Twee van deze branden werden ver oorzaakt door hooibroei; vier door spe len met vuur; één door spelen met brandglas; vier door kortsluiting; één door reparatiewerkzaamheden aan trek ker; vijf door vuile of defecte schoor steen; één door hitte-uitstraling elec- trische kachel; één door vonken uit fornuis; één door vonken door wrijving van schudder van dorsmachine; één door onachtzaamheid met lasapparaat; één door loodgieterswerkzaamheden; één door onvoorzichtigheid bij starten van tractor; één door brandstichting, terwijl in zeventien gevallen de oor zaak onbekend bleef. Bij deze branden kwamen 74 varkens, 8 koeien en 813 stuks pluimvee om. Misschien klinkt het wat ongehoord, Al hang ik stil, toch snel ik voort 'k Heb heel veel schreden reeds verzet, Ben mager nu als een skelet. In 't begin van 't jaar was 'k bol en Voelde ik me fit en kerngezond [rond, Maar nu voel ik het eind der dagen, Achteraf helpt 't niet, daarom te klagen. Wie mij begin januari heeft gekend, Zo welgedaan; schrikt nu het end van 't haast voorbije jaar in zicht is. Vraag niet, wat nu nog mijn gewicht is. Gelukkig ben ik het niet alleen, U weet, de jaren snellen heen. Ook dit wordt weer verleden tijd, Nu 't jaar ras naar het einde schrijdt. Als kalender leg ik me er bij neer, Maar als je dagelijks, keer op keer, Telkenmale weer wat dunner wordt, Dan weet je vast, het duurt maar kort. Juist nu, als „De Vallei" verschijnt, Ben ik zo goed als aan m'n eind. Slechts enkele uren resten mij, Haast is een jaar nu weer voorbij. Ik leg mij gewoonweg neer bij 't feit Iets is er, wat mij echter spijt: 't Ging naar mijn zin wel wat te vlug, Wat voorbij is, komt niet weer terug.

De Vallei | 1959 | | pagina 6