Caritas-Pooi ga" ZU KOCHTEN MUN KIND WOENSDAG 13 JANUARI 1960 DERDE BLAD „DE VALLEI" Nr. 3 SV Panter speelde in Baarn met 4-4 gelijk tegen TOV VC Veenendaal mentaal de mindere van homogeen St. Paul Betere waar dat garandeert De Gruyter U ook voor soepen, Het Snoepje van de Week Want De Gruyter maakt zijn bouillons en soepen zelf. Krachtige en pittige soepen! Smakelijk en altijd vers. De Gruyter heeft ook een grote keuze. Tien soepen met een héél eigen karakter. De fijnste tuinkruiden en aromatische specerijen zijn daarvoor onmisbaar. Overtuig U zelf en profiteer deze week eens van de speciale aanbieding: een pakje groentesoep en een zilverzakje bouillonpoeder samen van 75 voor 50 cent! GROENTESOEP KIPPEBOUILLONSOEP VERMICELLISOEP BRUINE BONENSOEP ERWTENSOEP PREISOEP KONINGINNESOEP KALFSBOUILLONSOEP OSSESTAARTSOEP TOMATENSOEP MET RIJST Franse kamer heeft vier maanden vakantie Panter presteerde het in Baarn tegen TOV, om een in de eerste helft opgelopen 4-1 achterstand geheel weg te werken en met 4-4 gelijk te spelen. Ook het winnen de doelpunt zweefde juist voor tijd nog in de lucht, maar jammer genoeg schoot Bolderman vrij voor het doel staande tegen de paal. Het schijnt bij Panter ge bruikelijk te zijn dat spelers met hun voetbalschoenen tobben. Was het onlangs Veenhof, die deze dingen niet aan kon krijgen omdat hij vergat de tongen eruit te trekken, in de wedstrijd tegen Baarn had doelman Aalbers ze helemaal ver geten. Gelukkig kon iemand anders hem er aan helpen, zodat hij niet op zijn kou sen onder de lat behoefde te staan. Reeds in de eerste minuten konden de Veenendalers de leiding nemen door Sas (0-1). Deze vreugde duurde echter niet lang, want kort daarna was het door ver- dedigingsfouten 2-1 voor TOV. Alsof dit nog niet genoeg was, moest Sas nog een strafschop missen ook. De Baarnse jongens deden het beter en maakten er 3-1 van. Kort voor rust werd Sas zwaar gehinderd, maar wist toch een doelpunt te scoren. Dit ging echter niet door omdat de scheidsrechter niet de voordeelregel toepaste, maar Panter een vrije trap toewees. Nog voor de thee maakte de thuisclub er 4-1 van. Na de hervatting was Panter sterker, maar wist dit in het eerste kwartier niet uit te buiten. Daarna ging het beter en maakte Bolderman en Sas binnen één minuut ieder een doelpunt 4-3. Tenslotte was het Bolderman die de partijen op gelijke voet bracht (4-4). Het is de VC V-dames wederom niet ge lukt een overwinning te behalen: in een aantrekkelijke en spannende wedstrijd werd in Dordrecht met 3-1 van nummer vier op de ranglijst St. Paul verloren. De Dortse ploeg had geen uitblinkers, doch was gewapend met een dosis vecht lust en hardheid, die op kritieke momen ten de VCV-ers niet op konden brengen. Toch zit er voor de VCV-meisjes wel perspectief in deze wedstrijd: het was in ieder geval veel beter dan in de laatste wedstrijden. WIL VERSTEEG STER VAN HET VELD Tegenover de homogeniteit van St. Paul stond een VC Veenendaal, dat vooral in Wil Versteeg deze avond een speelster van formaat had. Met haar keiharde smash en ook met haar (nu bovenhandse) service scoorde zij vele punten. Het feit dat zij tot een dergelijk spel kon komen wijst er ook al op, dat het gehele team ditmaal niet verviel in paniek-volleybal, doch met goede aanvallen steeds een ge vaar was voor een St. Paul zege. Tegenover de homogeniteit van St. Paul stond een VC Veenendaal, dat vooral in Wil Versteeg deze avond een speelster van formaat had. Met haar keiharde smash en ook met haar (nu bovenhandse) service scoorde zij vele punten. Het feit, dat zij tot een dergelijk spel kon komen wijst er ook al op, dat het gehele team ditmaal niet verviel in paniek-volleybal, doch met goede aanvallen steeds een ge vaar was voor een St. Paul zege. Dat er aan de mentale hardheid van de Veenendaalse meisjes nog wel iets man keert, blijkt wel uit het feit, dat St. Paul in de eerste set een 8-2 achterstand weg werkte en tenslotte met 15-10 won. Ook in de tweede set een dergelijk beeld: nu wisten de VCV'sters een 9-1 voorsprong niet om te zetten in een set-overwinning. Eerst de derde set was met 15-12 voor VC Veenendaal, doch in de vierde maakte St. Paul in een uiterst enerverend slotduel een einde aan de Veenendaalse illusies: 15-13. Voor de reserve-dames was het een drukke week; zij speelden twee wedstrij den binnen drie dagen. In de eerste wed strijd ging alles uitstekend: met ruime cijfers werd Gevu III geklopt. Zaterdag avond verstoorde SVC I echter de kleine hoop op het kampioenschap, doordat de VCV'sters niet verder kwamen dan een puntenverdeling. De achterstand op het ongeslagen Gevu I bedraagt nu vier pun ten. De reserve-heren verloren thuis van Athlon III met 3-1. Een vooral wat set standen betreft vreemde wedstrijd, die door de Veenendalers werd verloren, om dat zij steeds weer vergaten, dat een ser vice over het net moet. Ook het opstellen van Goslinga in de tweede set bracht geen verbetering, terwijl Oene Dijkstra de laat ste kans, welke een taktische zet van coach Sipkema het team bood op een ge lijk spel, niet begreep: zijn service be landde zoals zovele deze avond in het net. De uitslagen van deze week zijn: Dames hoofdklasse: St. Paul VC Vee nendaal: uitslag 3-1. Setstanden 15-10, 15-12, 12-15, 15-13. Heren 2e klasse: VC Veenendaal II Athlon III: uitslag 1-3. Setstanden 9-15, 5-15, 15-9, 2-15. Dames 3e klasse: Gevu III VC Vee nendaal II: uitslag 0-3. Setstanden 1-15, 3-15, 4-15. SVC I VC Veenendaal II: uitslag 2-2. Setstanden 15-6, 9-15, 15-6, 12-15. èn betere waar *l alléén de Gruyter Tientallen millioenen malen per jaar wordt er geprofi teerd van De Gruyter's be faamde „Snoepje van de Week". Elke keer als U f 4.- besteedt, krijgt U, behalve de 10% kassabon, óók nog het Snoep je van de Week voor 15 cent èn nog een leuke verrassing voor de kinderen. Profiteer ervan, elke week! Bereid met fijne groenten zoals: bloemkool, witte kool, tomaten, Noord-Hollandse kool, prei, wortelen, knolselderij enz. Kooktijd 20 minuten. Pakje voor 6 borden SO Ct Bereid met echte eivermicelli, en fijn ge kruid met selderijzaad, peterselie, Turme ric, Coreander, Cardamon en foelie. Bevat een oplosbaar kippeveteitje, dat er voor zorgt dat deze kippesoep niet te onder scheiden is van soep die van een vette soepkip getrokken is. Kooktijd 7 minuten. Pakje voor 4 a 5 borden SS Ct Bereid met fijne gesneden vermicelli en gekruid met selderijzaad, ui, foelie, peter selie en een snuifje knoflook. Vleesextract voor een pittige, krachtige smaak. Kook tijd 6 minuten. Pakje voor 6 borden 40 Ct Bereid met eerste keuze bruine bonen en prei. Fijn gekruid met selderijzaad, ui, peper, Cardamon, Turmeric, peterselie en een snuifje knoflook. Kooktijd 20 minuten. Zilverzakje voor 4 k 5 borden 60 Ct Bereid met extra gelezen erwten en split- erwten, knolselderij, prei en ui. Fijn ge kruid met selderijzaad, peper, Cardamon, foelie, Coreander, Turmeric, peterselie en een snuifje knoflook. Kooktijd 15 minuten. Zilverzakje voor 4 a 5 borden S8 Ct Bereid met witte en groene prei, fijne bloem, bak- en braadvet enz. Gekruid met peper en «nootmuskaat. Een heerlijke ge bonden so*p. Kooktijd 20 minuten. Zllverzakje voor 4 borden SS Ct Heerlijke gebonden soep, bereid met vlees extract, fijne bloem, volle condensmelk en gekruid mift foelie, peper, ui en aroma. Kooktijd 1 minuut! Zllverzakje voor 4 borden 40 Ct Een pittigr gebonden soep, bereid met kalfsvlees, vleesextract, fijne bloem, con densmelk, kipeipoeder en gekruid met foelie en *roma. Met figuurvermicelli. Kooktijd 5 nvinuten. Zilverzakje voor 4 borden SS Ct Een pittige soep. bereid met krachtig vlees extract en hartig gekruid met o.a. laurier, piment, peper, aroma, selderijzaad, paprika en ui. Kooktijd 5 minuten. Zilverzakje voor 4 borden 6S Ct (geconcentreerd) De kant-en-klare soep in een pot. Alleen verdunnen en opwarmen. Pot voor 4 borden SS Ct 'S LANDS GROOTSTE LEVENSMIDDELEN BEDRIJF 600114 FEUILLETON DOOR HANOL SPOOR (35) „Na haar genezing", ging de ander verder, „verdween ze plotseling uit de stad. De baby bleef bij de Bennickhoofs. Later hoorde ik, dat ze een mooie po sitie in het noorden van het land had gekregen. Ik meende al, dat ik u en uw vrouw nu wel voorgoed als kamerbe woners kwijt zou zijn, toen ze onver wacht terugkwam. Ze leek totaal over stuur. Enige dagen sloot zij zich op in haar kamers en daarna was ze plotse ling weer hele dagen weg. Na al die onverklaarbare dingen wilde ik toch eindelijk wel eens weten, welk vlees ik in de kuip had. Ik had nog wel nooit zo'n rustige kamerbewoonster gehad, maar haar hele houding wees uit, dat ze onder grote druk leefde. Ze bemoei de zich met niemand. Geen kennissen van kantoor op visite, zoals vroeger en geen omgang met de andere kamerbe woners. In de avonduren verzorgde zij haar kleding en ging nooit uit. Integen deel, ik kreeg de indruk dat ze iedere cent tweemaal omdraaide voor ze hem uitgaf Ik had er geen rust op mijnheer. Eer lijk, mijn geweten liet me niet met rust. Ondanks de vreemde zaken, die om een verklaring schreeuwden, kreeg ik toch de indruk, dat ik haar ver keerd had beoordeeld. Wel brak ik mijn hoofd over haar optreden, zoals het af knippen van haar prachtige haren en het dragen van haar oudste kleren, ter wijl ze nog zoveel moois in de kast had hangen. Rudy begon ongedurig op zijn stoel te schuiven. Het schokte hem wel, dat Jane haar weelderige haartooi had op geofferd en dat ze er volgens de ver klaringen wat stofel bijliep, maar het meest interesseerde hem de plaats waar Jane nu kon zijn. „Kort en goed mijnheer, ik heb een neefje van mij opgedragen haar te schaduwen, zoals ze dat in detective romans noemen. Het was niet moeilijk, want zoiets verdwachtte ze natuurlijk niet. Nu geef ik u te raden", zei de vrouw met een toon en een uitdrukking op haar gezicht, alsof aan haar het achtste wereldwonder was te danken. „Nu geef ik u te raden, waar uw vrouw elke dag naar toe gaat." „Ja, toe maar", zei Rudy ongeduldig. „Hoe kan ik dat nu raden?" „Ze gaat gewoonals dienstbode naar de familie Bennickhoff." Rudy zat werkelijk geslagen. Er viel een benauwde stilte. Hij kon het niet verwerken. „Als dienstbodeMaar waarom, in vredesnaam „Volgens mij alleen om bij haar kind te zijn. Ik vermoed, dat ze aan zekere voorwaarden betreffende het kind ge bonden is. Misschien heeft ze daar schuld gemaakt en moet het kind daar blijven. Uw vrouw kan er waarschijn lijk geen afstand van doen en nu heeft ze deze noodsprong gemaakt, om toch onder hetzelfde dak te zijn, met haar zoontje. Mijn neefje is enkele keren meegegaan als hulpje van de groente man en hij zag haar daar, terwijl ze bezig was in de keuken. Hij kreeg de indruk, dat ze daar een heel beschei den plaats innam en zich ook verder met niemand bemoeide. We hebben er lang over nagedacht en we kwamen tot de conclusie, dat zelfs het echtpaar Bennickhoff niet weet, dat uw vrouw onder hun dak vertoeft. Het huis is als een klein paleisje, met een groot an- tal mensen in dienst. Beneden regeert juffrouw Verhagen. Ieder heeft daar zijn eigen taak en uw vrouw heeft daarin beslist een kans gezien, om on gemerkt te worden aangesteld. In zijn onrust was Rudy al verschil lende malen opgesprongen. Nu plofte hij weer op zijn stoel neer en dacht, met het hoofd in beide handen, diep na. De redenering van de pensionhoud ster leek logisch. Maar tochWat had zich allemaal afgespeeld. Was Jane omgekocht met mooie praatjes en had ze daardoor de baby afgestaan? Als Jane uit armoede voor hun mooie aan biedingen was bezweken, dan was dat zijn schuld. Dan was hij de oorzaak, dat zij geen tehuis voor het kind had. Hij had haar alle steun ontzegd en zij U speelt nog a.s. zondag mee Contributie per half jaar 1, Inlichtingen bij: RHENEN T. Th. Esbra, Herenstraat G. v. d. Hoek, Dr. Wallerstraat 92 VEENENDAAL J. H. Bleijenberg, Ruysdaelstraat 6' DE KLOMP—EDERVEEN Stationskoffiehuis „De Tunnel" wilde het trotse kopje niet buigen, om hem te herinneren aan zijn plichten als echtgenoot en vader. Maar als alleen staande vrouw was ze niet in staat ge weest een werkkring te zoeken en te gelijk voor de baby te zorgen. Dan be gon er toch iets te dagen. Het werd hem duidelijk dat er tussen Jane en Bennick hoff werkelijk niets had bestaan. Het scheen uitsluitend begonnen te zijn om het bezit van de babyzijn baby. Rudy begon de dingen nu meer in de juiste volgorde te zien en al waren er nog duistere punten, één ding kwam steeds scherper naar voren: Jane was onschuldig. Toch kalmeerde die ge dachte hem allerminst. Hoe onschul diger Jane zou blijken te zijn, hoe gro ter immers zijn aandeel werd aan haar zorgvolle bestaan. Hij had zich door de anonieme brieven in verkeerd vaar water laten loodsen. De schrijfster zou hij opsporen en niet rusten voordat zij haar verdiende loon ontvangen had. Maar eerst moest hij Jane vinden en alles doen om weer met elkaar verzoend te raken. Daarna moest hij zijn kind terug, Walter of geen Walter, het was zijn zoon en daarmee basta. Een idioot was hij geweest, om ook maar één ogen blik aan zijn Jane te twijfelen. Een on volgroeide stommeling was hij. Een heel mensenleven zou nodig zijn, om zijn fouten goed te maken en alles wat Jane geleden had weer enigszins uit haar herinnering weg te wissen. Met een zwaar gevoel stond Rudy op. Dit gesprek had een totale omkeer in hem volbracht. Zijn eigen liefdesmart was opgeheven, maar daarvoor in de plaats kwam een ondraaglijk schuld gevoel. Voortaan zou hij zijn verant woordelijkheid tegenover vrouw en kind heel anders opvatten. Hij dankte de vrouw, vroeg het adres van de Ben- nickhoffs en ging haastig het huis uit. „O ja, het feest is in het Grandhotel", riep ze hem nog na. Daar kom ik toch langs, dacht Rudy en wenkte een taxi. Er mocht geen mi nuut meer verloren gaan. Bij het hotel stapte hij uit en stuurde de chauffeur weg. Hij moest hier de situatie goed in zich opnemen. Op dat moment zag hij een imposante figuur door de hal lo pen. Dat is Bennickhoff wist Rudy. Jane had hem wel eens in de omgeving van het kantoor op hem opmerkzaam gemaakt. Bovendien klopte de persoon met de beschrijving in de enthousiaste brieven, die hij de eerste tijd van Jane had gekregen. Bennickhoff voerde een telefoongesprek vanuit de loge van de portier en ging daarna een grote serre binnen van waaruit even een feestelijk geroezemoes tot Rudy doordrong. Omzichtig liep Rudy een gedeelte van het gebouw langs en keerde daarna op zijn stappen terug. Hier en daar kon hij door de iets opengeschoven gordij nen een glimp opvangen van het fees telijk diner, maar Jane ontdekte hij daarbij niet. Hij trachtte zijn dwarre lende gedachten een weinig te ordenen. Als Jane, zoals dat neefje van de pen sionhoudster veronderstelde, in het ge heim bij Bennickhoff in de huishouding werkte, dan zou ze zich niet op het feest laten zien, want dan zou Bennickhoff haar immers herkennen. Toch had ze haar avondtoilet meegenomen. Mis schien om de anderen om de tuin te leiden. Zijn Jane was daar slim genoeg voor. Lieve help, wat had zijn schat van een vrouwtje toch veel moeten ver werken en hoe eenzaam stond ze in de zware strijd om het bestaan. Nu niet je gedachten laten afdwalen, (Advertentie) Nadat ook de Senaat de nieuwe school wet had aangenomen zijn de beide Ka mers der Franse volksvertegenwoordiging tot 26 april 1960 met vakantie gegaan. VERSTEEG zal niet ontkennen dat dit in veler ogen een goed begin is. VER STEEG is nu volop actief met de voor bereiding van een grandioze SCHOENEN- opruiming en deze opruiming is in vele kamers in VEENENDAAL reden tot op geruimde gesprekken. Vanaf 15 januari is er veel moois in SCHOENEN tegen extra voordelige prijzen en in de opruiming kopen bij VERSTEEG wil dus zeggen: een goed, voordelig begin aan het jaar 1960 voor elk die daarvan gaat profiteren! maande Rudy zichzelfAls ze dus niet ging, is ze ongemerkt achter ge blevenHeladaar kwam een elegant tenger dametje wat haastig de trappen af. Ze schoof handig in een kleine auto en reed in snelle vaart weg. Nu, die heeft haast, dacht Rudy. Dat hoort anders helemaal niet bij haar, zo'n frêle figuurtje, maar mooi was ze. Zou datBennickhoff zijn echtge note zijn? Jawel hoor, daar kwam hij ook al de trappen afstormen, nog net op tijd om de kleine auto te zien weg rijden. Hij schudde even bezorgd het hoofd en keerde dan langzaam terug. Dus dat was het echtpaar Bennickhoff, geen twijfel aan. Nadenkend bleef Rudy staan, dan versnelde hij zijn pas en wenkte een taxi. Hij gaf het adres op in de Parklaan. Dat mevrouw Bennick hoff het hotel verliet, zou voor Jane wel eens nieuwe narigheid kunnen be tekenen. Het werd hoog tijd dat Jane wist, opnieuw een beschermer te be zitten, die haar door dik en dun zou verdedigen en haar nooit meer in de steek zou laten. Aangenomen dan, dacht hij met bitter zelfverwijt, dat ze nog iets met hem te maken wilde hebben. Zijn taxi had pech. Een verkeers opstopping bezorgde hem enig opont houd. Rudy zat in uiterste opwinding zijn vuisten tegen elkaar te slaan, maar het duurde geruime tijd, voordat de knoop was ontward. Bij het grote huis van de Bennick hoofs werd afgerekend. Rudy maakte even zijn toilet wat in orde, streek zijn uniform zoveel mogelijk glad en kam de zijn weerbarstig haar. Het kwam er nu op aan. Nu zou de beslissing vallen en hij zou weten of hij met of zonder Jane door het leven moest gaan. Dat betekende een leven van vreugde en geluk en het samen dragen van de zor gen des levens, of een sleur van dagen in eenzaamheid en wroeging. Die over denkingen deden hem aarzelen. Lang zaam liep hij op het huis af. Een eigen aardig zoemend geluid klonk door het huis, toen hij op de bel drukte. Daarna bleef het doodstil. Toch zag hij op ver schillende plaatsen licht branden. Rudy nam de voorgevel van de woning in zich op. Er bleef een drukkende stilte hangen. Weer bracht hij zijn hand naar de bel. De aparte, maar doordringende klank van de bel moest toch in het hele huis hoorbaar zijn. Er gebeurde niets en Rudy stapte on geduldig op en neer. Een bepaald ge voel van angst beving hem. (Wordt vervolgd.)

De Vallei | 1960 | | pagina 9