PAUK u J Die Schöpfung ONTSLAGVERBOD TIJDENS ZIEKTE 7}swk>slere huid? mi i:\in scherpenzeel Burgerlijke stand KERKDIENSTEN KORBAN PUROL 1.00 Spit, Spierpijn /V Douwe Egberts De „Weer-winkel" in Londen Mf/ Ruwe Handen? USUJILVO. Babyderm-zeep Inenting tegen kinderverlamming „LIGNE CYGNE": HAARMODE 1960 DINSDAGKOOPJES Handstoffers Kamerbezem Straatbezem 1.59 1.29 Wie wordt Miss Bril 1960? Zondagsdienst doktoren Gouden tientje in plaats van stuiver! 'racht handen RmEfl Biljarten MORGENSTER I WON VAN Gevonden en verloren door de Christelijke Oratorium Vereniging en het UTRECHTS STEDELIJK ORKEST Het geheel staat onder leiding van Gijsbert van Zanten Deze speciale PICKWICK theepot «BI de fijne Engelse Melange! de verschrikkelijke As Ie vandaag den dag je neus buite de deur steekt dan heb tie je achter mekaar te pakke: Kooning Winter. Ik docht zo om de jaarwisseling: daat gaat de goeie rich ting uit; we redden et met niks of een heel klein bietjie vurst. Had ik mar niks gedocht, want et is op 't mement goed fout. Mar affijn, niet klaage; we zijn et ge woon en we kenne dur teuge. En ik hoop, dat iedereen een veurraadjie brand heb om goed te kenne stooke. Et is wel zaak om verders te denke, ok al zit je nog zoo lekker warm. Buite loope ommers nog altijd de beeste. Diere, die bij iemand hoore en diere, die heelegaar gien baas hebbe. Mar dat doet dur niks toe, veur alle soorte motte we speesijaal nouw goed zijn. Ik hoop, dat dur niet zukke onminselike boere zijn, die nouw nog beeste buite hebbe loope. Of honde an de ketting in een tochtig hokkie hebbe legge. As dur soms zijn en niet alleenig boere die zegge: daar kenne de beeste wel teuge dan zou ik ze wille anraaje om zelf es een nachie buite te gaan legge snurke. Dan zelle ze wel opfrisse. Denk ok an de diere, die van ons alle maal zijn: de voogels. Die motte we mit ze alle de winter deur helpe, want op eige gezag kenne ze dur niet komme. Wat et voejere van de musse angaat in de winter, schiet me in eene wat te binne. De veurige winter zee ik teuge buur Bram: waarom geef jij die voogels nooit en te nimmer es iets te pikke? Dur schiet toch wel es een kursie brood of een an derhalve eerepel oover bij jullie? Jewel, zee Bram, mar ik zei wel ietsies wijzer weeze. Van mijn krijge ze niks. Gien kruimeltjie. Van de winter goed ver- wenne en dan komme ze in et veurjaar as dank alle spienaazie bij je opvreete. De ondankbaare krenge. Ik perbeerde Bram an et verstand te brenge, dat die beeste ommers niet wij zer zijn. Die kenne ok niet uit de boeke weete, dat an een kursie brood wel en an de spienaazie nouw juust niet gekomme mag worde. Dan zie ik in et veurjaar wel maar, zee ik daarom teuge Bram. Je zei et ondervinde, zee die. Die musse gaan hiervan uit: eenmaal te vreete, bleft te vreete. En ze komme terug. En alles gaat dur an. Je spienaazie, je arties, je poele, affijn je zal et wel ondervinde. Juust, minse, dat gong dur an. Van de lente. Mar niet bij mijn in de hof. Mar bij Bram. Minse, wat heb ik daar een ple zier an beleefd. Dubbel van de lach heb ik teuge de boone-heb an gehange. Bram mar foetere, gaare spanne, blikkies op- hange en in ze hande klappe. Mar dur holp niks. Heelegaar niemandal. Nouw voejert ie de voogels ok. Wat dat betreft heb tie et spurtief opgenoome. We zijn deurmekander ik en Bram niet zukke goeie veurbeelde, beste minse, mar hierin kenne jelui ons gerust volge. Vergeet de voogels niet en je heb dur zelf ok nog een hoop plezier van. Plezier had ok de Veense plisie de eer ste de beste dag al van de miebelefoon. Dat is, as ik et wel begreepe heb, een in- strement, waar ze mee uit de auto mit et beroo kenne praate en ok anderstom. Mit die nieuwe toestand vonge ze mit de auto twee knaape die em uit et kamp in Overberg waare gesmeerd. Dat heb al een paar weeke geleeje plaatsgegreepe en Driek heb et me gelijk vanuit de krant uit de doeke zitte doen. Bram ok. Die had et net zoo geleeze. Mar toen kwam de Vallei en toen gong et me al een bietjie wiebele veur de ooge. Die had et ok oover twee van die knaape mar daarbij kwam dur gien miebelefoon an te pas. Raaje, raaje, Wout, hoe zit dat, docht ik bij me eige. Mar ik had me dur ok niet verders mee bemoeid as dur nou een af- geloope vrijdag werempel ok niet in me eige Vallei had gestaan, dat die twee knaape toch weer mit dat wondertoestel in de kraag gevat waare. Ik zee net twee keer raaje, Wout en nou zeg ik dan mar: drie keer raaje. Wout en daar laat ik et bij. Dur zelle nog wel meer vreemde dinge gebeure zoolang dur plisie-apperaate en krante zijn. En gemeenteraade. Vanuit een raads vergadering in Rhenen, heb ik geleeze, dat een raadslid de nieuw Veenendaalse wethouwer Hardeveld te fieleseteere mit ze benoeming, mar gelijk liet ie veural deurscheemere: hoe die nieuwe in de gaate, want die wil dur nog meer grond van Rhenen bij hebbe. Niks van antrekke, vond de burgevaader van Rhenen en hij vond de grenswijziging tussen Rhenen en 't Veen mar piekfijn gereegeld. Vanzelf. De Veense burgevaader niet. Vanzelf. En dat die twee burgevaader nou es een keer percies anderstom redeneere is hee legaar niet vreemd veur Wout Blauwkous Het Burgeriyk Wetboek beschermt de werknemer tegen het verlies van zfln be trekking tydens ziekte. De werkgever mag de dienst niet opzeggen gedurende de tyd, dat de werknemer ongeschikt is tot het verrichten van zyn arbeid wegens ziekte, ten- zy de ongeschiktheid ten minste twee jaren heeft geduurd. De werkgever draagt dus het risico van ziekte van zyn werknemer. Daar de zieke werknemer zyn plaats in het bedrijf moet behouden, kan de werkgever geen nieuwe werknemer in vaste dienst nemen. Hy moet dus zoeken naar iemand, die bereid is de zieke werknemer tydeiyk te vervangen. Voor het verrichten van routine-werk zaamheden zal de werknemer meestal wel een plaatsvervanger kunnen vinden. Moeilijker wordt de voorziening in een tijdelijke vacature, indien het een leiden de functie betreft. Voor de tijdelijke ver vulling van een gewichtige post is veelal geen bekwame kracht beschikbaar. In zo n geval kan de verplichting de plaats van de zieke werknemer open te houden leiden tot een zettere stagnatie in het be drijf van de werkgever. De werkgever kan dan traenten uit deze impasse te ge- ranen door de reenter te verzoeken de aiDeiasovereenkomst te ontbinden op grond van „veranderingen in" de omstan- üigneden". Indien de rechter het verzoek inwilligt, kan hij aan de wernemer een vergoeding toekennen ten laste van de werKgever. DE WETTELIJKE SCHADELOOSSTELLING Indien de werkgever het ontslagverbod negeert en zijn zieke werknemer ontslaat, heeft deze recht op de zogenaamde wette lijke schadeloosstelling. De wettelijke schadeloosstelling is gelijk aan het bedrag van het in geld vastgesteld loon voor de tijd, dat de dienstbetrekking bij regelma tige beëindiging had behoren voort te du ren. Deze loonbetaling kan dus gevorderd worden voor de gehele duur van de ziekte van de ziekte of van de twee jaren in acht moest nemen. De wettelijke schadeloosstelling is een vast, door de wet op het loon gefixeerd bedrag, dat hoger of lager kan zijn dan de in werkelijkheid geleden schade. De wettelijke schadeloosstelling kan ook tot een maximum van twee jaren, als mede voor de duur van de opzeggings termijn, welke de werkgever na afloop worden gevorderd, als de werknemer in werkelijkheid geen schade heeft geleden. Daar het ziekengeld niet in mindering wordt gebracht op de wettelijke schade loosstelling, kan de ontslagen zieke werk nemer een aardig duitje ontvangen. De rechter is evenwel bevoegd de scha- Deze onlangs geopende winkel is enig in z'n soort te noemen. Men kan er desge wenst urenlang over het weer praten en men voorspelt er het publiek kosteloos, mooi, bar of matig weer, al naar gelang de natuur het wil. Alleen zullen er geen opruimingen zijn van sneeuwbuien, win terstorm of regenvlagen. Maar er zijn wel wéér winkels o.a, in de zaak van VER STEEG, waar vanaf 15 januari vele voor deelkansen geboden worden. Bij VER STEEG treft u het bijzonder góéde, wéér voor bijzonder lége prijzen. En „natuur lijk is er nog zeer veel waaruit u kiezen kunt en u heeft door deze advertentie hiervan dus „wéér bericht" gekregen. deloosstelling, zo deze hem met het oog op de omstandigheden van het geval bo venmatig voorkomt, op een kleinere som te bepalen, doch niet op minder dan het in geld vastgestelde loon voor de duur van de opzeggingstermijn, noch op minder dan het in geld vastgesteld loon voor drie maanden. Het is geruime tijd een strijdvraag ge weest, welke betekenis de woorden „loon voor de duur van de opzeggingstermijn" hier hebben ten aanzien van de tijdens zijn ziekte ontlsagen werknemer. Moet de duur van de ziekte van de werknemer tot een maximum van twee jaren hier als opzeggingstermijn worden geschouwd? Zo ja, dan zou de rechter dé' wettelijke scha deloosstelling voor die duur niet mogen matigen. De Hoge Raad heeft deze vraag tenslotte ontkennend beantwoord. Bij on geschiktheid wegens ziekte omvat de ter mijn van opzegging niet mede de tijd tot een maximum van twee jaren, dat die ongeschiktheid zal blijken te hebben voortgeduurd. De consequentie van deze beslissing is, dat de rechter, indien hem zulks billijk mocht voorkomen, de wettelijke schade loosstelling van de tijdens zijn ziekte ont slagen werknemer kan beperken tot drie maanden loon. Als de opzeggingstermijn, waaraan de werkgever gebonden is, ech ter langer mocht zijn dan drie maanden, zal de rechter de wettelijke schadeloos stelling niet verder mogen matigen dan tot die langere duur. WERKNEMER WORDT ZIEK VOOR ONSLAGVERGUNNING Een werknemer zegde mondeling aan één van zijn werknemers de dienstbetrek- Dr. Slot. de Bruïneplein 25 - Tel. 2390 king op onder voorbehoud van het ver krijgen van de toestemming van het ge westelijk arbeidsbureau. Na enige tijd verleende het gewestelijk arbeidsbureau vergunning voor het ontslag. De werkge ver schreef vervolgens aan de werknemer een brief, waarin hij verwees naar de ontslagvergunning en naar de reeds ge dane mondelinge opzegging. In deze brief deelde de werkgever voorts mede, dat .VBfif het dienstverband tegen een bepaalde da tum beëindigd werd. Enkele dagen tevoren was de werkne mer evenwel ziek geworden. Voor de kantonrechter te Amsterdam betoogde de werknemer, dat de opzegging onrechtma tig was, omdat hij door ziekte ongeschikt was tot het verrichten van zijn arbeid. Op deze grond verzocht hij de kanton rechter de werkgever te veroordelen hem een bedrag van 156,21 te betalen wegens loon. De kantonrechter kon niet inzien, waar om de mondelinge opzegging, waaraan de voorwaarde van de toestemming van het gewestelijk arbeidsbureau was verbonden, niet geldig zou zijn. De opzegging werd van kracht, zodra de voorwaarde in ver vulling was gegaan. Het schrijven van de brief hield alleen in de mededeling, dat de voorwaarde in vervulling was gegaan. Uiteraard moest na die mededeling de wettelijke opzeggingstermijn in acht wor den genoemen, doch dit werd niet door de werknemer betwist. Indien juist is, URZUIVER YX OPW1KKSNO VIRKWIKKINI dat de mondelinge opzegging, zij het voorwaardelijk, vóór de ziekte heef plaats gevonden, is er geen strijd met het Burgerlijk Wetboek, aldus de kantonrech ter. Dit vonnis werd evenwel door de Hoge Raad vernietigd en wel met de volgende redenering. Ingevolge het „Buitengewoon Besluit Arbeidsverhoudingen 1945" is het verboden een arbeidsverhouding te be ëindigen zonder toestemming van het ge westelijk arbeidsbureau. Aan die toestem ming kan geen terugwerkende kracht worden verleend. Een redelijke toepassing van het hier bedoelde verbod brengt me de, dat de onder voorbehoud van toe stemming gedane opzegging eerst werkt vanaf het ogenblik, waarop die toestem ming "ter kennis van de werknemer is gekomen. Wanneer de toestemming van het ge westelijk arbeidbureau eerst tijdens de periode van ziekte ter kennis van de werknemer wordt gebracht, kan de aan zegging van het ontslag, ook al heeft deze vóór de ziekte plaats gehad, niet leiden tot een rechtmatige beëindiging van de dienstbetrekking. Mr. C. A. B. B Volgens de laatste mededeling van de Wereld Gezondheids Organisatie, is Ne derland één van de landen met het laag ste sterftecyfer in de wereld. Deze omstandigheid geldt in het byzon- der de kindersterfte. Het grootste ge deelte komt voor rekening van verkeers- en andere ongevallen, waardoor de sterfte door ziekte in een nog gunstiger licht komt te staan. Een belangrijke ziekteoorzaak was tot voor kort nog de kinderverlamming. Dit is een ziekte die het éne jaar meer voor komt dan het andere jaar; soms gepaard gaande met vrij veel sterfgevallen. Altijd zijn er echter een zeer groot aantal kin deren die voor hun hele leven invalide blijven. Algemeen bekend zijn patiënten met kinderverlamming, die de rest van hun leven in een ijzeren long verpleegd moe ten worden en velen onder u weten in hun eigen omgeving wel gevallen van kin deren die na het doormaken van kinder verlamming zich niet anders dan door middel van een invalidewagentje kunnen verplaatsen óf met behulp van beugels moeten lopen. Het is dóórom dat, sinds men een aan tal jaren geleden een vaccin heeft weten te bereiden, nu over de hele wereld wordt getracht zoveel mogelijk kinderen tegen deze ziekte te immuniseren. Juist kinde ren zijn bijzonder vatbaar voor het krij gen van kinderverlamming en zelfs een kind va neen Vt Jaar kan het slachtoffer worden van deze ernstige ziekte. In de afgelopen 3 jaar is het in Neder land mogelijk gebleken ongeveer 2.360.000 kinderen met het vaccin te behandelen. Het opmerkelijke is, dat in de jaren daar vóór (b.v. in 1952) zich in Nederland nog 1258 gevallen voordeden waarbij min of meer ernstige verlammingen bleven be staan, terwijl in 1959 dit getal slechts 25 was. Deze gunstige toestand kan echter al leen blijvend zijn wanneer op de inge slagen weg wordt voortgegaan. Daarom wordt in de komende maand februari (en volgende maanden) de vaccinatie over het gehele land voortgezet. Een volledige be handeling bestaat uit 3 4 injecties. Zo zullen in de eerste plaats worden opgeroepen die groepen kinderen die tot nog toe slechts 2 injecties hebben gehad. (Dit zijn de kinderen geboren in de jaren 1945 t/m 1949 en 1958). Direct daarop aan sluitend komen aan de beurt de kinderen geboren in 1959. Laat ieder weldenkend ouder, die van het gemeentebestuur een oproep krijgt, hieraan gevolg geven en op de vastge stelde tijd komen. Dit laatste is beslist noodzakelijk daar anders de goede gang van zaken wordt verstoord. handstoffer, cocos A £Q goed gevuld handstoffer prima haar kamerbezem, cocos met gelakte steel prima straatbezem met steel goed voor 't sneeuwruimen Alleen dinsdag 19 januari Hoofdstraat 7, Veenendaal, Tel. 3103 De in de Stichting Oog en Bril ver enigde ruim 1000 Nederlandse opticiens, zullen ook dit jaar een Miss Bril-verkie- zing organiseren. De opticiens willen met deze verkiezing niet zo zeer onze aan Misses toch al zo rijke samenleving nóg eens Miss bezorgen, maar door het ver lenen van deze titel bewijzen, dat een vrouw er ook met een bril charmant en lieftallig kan uitzien. Immers, de bril is in deze tijd geworden tot een mode-artikel. Mits met zorg gekozen, kan de bril een sieraad zijn. In tegenstelling tot de vorige verkiezin gen, die direct landelijk waren, zullen dit keer provinciale voorronden worden ge houden. In elke provincie zullen drie da mes worden gekozen, die elkaar in een demi-finale te Utrecht zullen ontmoeten. Hier zal dan blijken wie in maart in de Singer Concertzaal te Laren naar de titel zullen dingen. De winnares ontvangt 1000,—, de nummers 2 en 3 respectievelijk 500,— en 250,—. Bovendien krijgen alle demi-finalistes een set brillen, bestaande uit dag-, avond en zonnebril. Ook de demi-finalistes zul len een fraaie herinnering aan dit ge beuren in ontvangst mogen nemen. Aanmelding is mogelijk bij de Oog en Bril-opticiens in de plaats van inwoning of rechtstreeks bij het Secretariaat van de Stichting Oog en Bril, Grotestraat 4, Nij megen. De deelneemsters moeten hiertoe een goed lijkende foto bijsluiten. Aanmelden tussen 15 en 22 jan. 1960. plattelandsvrouwen vergaderden Voor de laatste maal onder leiding van mevr. Benschop-van Eek hield maandag avond de Ned. Bond van Plattelandsvrou wen, afdeling Scherpenzeel, in de Socië teit alhier haar jaarvergadering. De pre sidente, mevr. Benschop-van Eek was er verheugd over, dat zoveel dames aan wezig waren en sprak een kort openings woord. Het jaarverslag van de secreta resse, mevr. M. Dijkstra-Willems, werd en reumatische pijnen wrijft U eveneens weg met veene'ndaal Geboren: Willy, d. v. J. Achterberg en M. Slok; Johannes, z. v. J. W. van Manen en C. H. Bos; Jolanda Hendrika Monica, d. v. J. Hertog en H. P. B. de Brabander; Willem, z. v. T. van Voskuilen en G. Meurs; Geertruda Johanna Maria, d. v. H. M. J. Klijssen en E. A. Kelder; Dikky, d. v. D. Versteeg en A. de Jong; Arie, z. v. A. G. Heikamp en J. Reuvers; Cornelis, z. v. J. van der Sluis en G. van den Bos. Ondertrouwd: M. Wagensveld en J. D. van de Weerdhof; H. J. Vink en M. A. Th. Jacobs. riienen Geboren: Alida Ria, d. v. G. van Laar en T. A. de Boer; Leentje Maartje, d. v. J. Mulder en A. van de Weetering; Greta, d. v. G. ter Haar en W. Th. Stel, Andries, z. v. A. Randewijk en H. van Laar. VEENENDAAL: dr. Reijdon, tel. 2134. RHENEN: dr. B. Stegeman, tel. 315. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: dr. Bakker, Leersum, tel. 03434-495. RENSWOUDE: dr. Th. S. ter Velde, tel. 450 (eigen praktijk). SCHERPENZEEL: dr. J. H. Renkcn, tel. 03497-250. EDERVEEN, DE KLOMP, LUNTEREN: dr. v. d. Scheur, Lunteren, tel. 08388-460. De loopjongen van banketbakkerij D. in de Hoofdstraat vond bij het afrekenen een vreemde munt tus sen zijn wisselgeld. Bij nader on derzoek bleek hij in plaats van een stuiver bij een van zijn klan ten een gouden tientje te hebben ontvangen. Navraag bij verschillende klan ten leverde tot nu nog geen suc ces op. Wellicht komt door dit bericht de verliezer op het idee zijn goudvoorraad eens na te tel len. hebt gedaan. Het moment van de dag is belangrijk. Van belang is het tegenover de zieken gewoon te doen. Het is geen voorwerp die daar zo maar ligt, doch moet beschouwd worden als een potplant. De moderne mens praat niet graag over een ernstige ziekte of nog minder over de dood. Uitvoerig ging spreker in over de wijze van het af te leggen bezoek bij een zieke. Besloten werd om de eerstvolgende ver gadering te houden in zaal Marktzicht waarbij mevr. Weitmar uit Bilthoven komt spreken over huishoudelijke voor lichting. en nimmer ruw of schraal l Tube 95 cl. Het is de Homomelis die het 'm doet VEENENDAAL Oude Kerk 9.30 uur ds-A. Wisgerhof, 5 uur ds A. Vroegindeweij. Julianakerk 9.30 uur ds K. v. d. Pol, 5 uur ds L. Kievit van Putten. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds A. Vroegin- deweü, 5 uur ds A. Wisgerhof. Sionskerk 9.30 uur ds J. Fokkema van Ede, 5 uur ds K. van de Pol. Veeneind 3 uur ds A. Vroegindewey, don- derdog 21 jan. 7.30 uur ds v. Dieren van Ede. Dijkstraat 2.45 uur ds D. van den Berg. Ger. Kerk Kerkewijk 9 en 10.30 uur ds Overduin, 5 uur ds Van Enk. Ger. Kerk geb. OCB 9 en 3 uur ds Smelik. Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat 9.30 en 5 uur ds Heerma. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30 en 5 uur ds Keuning. Ger. Gem. Syn. geb. Eltheto 9.30 en 5 uur leesdienst. Ger. Gem. Fluitersstraat 9.30 en 5 uur leesdienst, woensdag 20 jan. bev. ds. Mallan 2.30 uur en 7.30 uur intrede. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds De Pree. Leger des Heils 10 uur heiligingsdienst, 12 uur zondagsschool, 6.45 uur open luchtsamenkomst, 7.30 uur verlossings samenkomst. R.K. Kerk Salvatorkerk, Patrimoniumlaan 8 en 10.15 uur H. Mis, 7 uur Lof. H. Willibrordkerk, Nieuweweg 8 en 10.15 uur H. Mis, 5 uur Lof. Ned. Herv. Kerk „Sola Fide" 10 uur ds Tigchelaar, 5.30 uur ds Goedhart (bed. H. Doop). SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9.30 6.30 uur ds L. A. Klootwijk. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds S. P. Dee uit Ede. Vrijz. Herv. de Schans 10.30 uur ds Palm boom uit Lochum. RHENEN Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 en 5 uur ds Vermaas van Veenendaal. Herv. Gem. 10 u. ds. Dijkstra, voorber. H. A., 5 u. ds Kooreman. - Prot Bond geen dienst. - Ger. Kerk 10 u. ds v. d. Els- kamp van Bennnekom, 5 u. ds H. Volten. Ger. Gem. (Syn.) 10 en 5.30 u. leesdienst. Ger. Gem. (Pl.s.) 10 en 5.30 u. leesdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 u. leesdienst. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk 10 uur dhr v. d. Born, 6 üur ds v. d. Berg van Veenendaal, donderdag 21 jan. 7.30 uur kand. Hovius van Bilthoven. Oud Ger. Gem. maandag 18 jan. 7 uur ds Mieras van Krimpen aan de IJssel. ELST Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur ds Stekelen burg. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur leesdienst, dins dag 19 jan. 7 uur ds Van Dijk van Graf horst. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds Van Viegen. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur dhr Kamp van Utrecht, vrijdag 22 jan. 7 uur ds Du Marchie van Voorthuizen. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds Schipper (H.A.), 3 uur ds Schipper (dankz.) Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur leesdienst. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk 9.30 uur dhr Meijer van Veenendaal, 6.30 uur ds Schipper van Ederveen. In vroeger tijden gaven de vorsten de mode aan. Hofkleermakers en coiffeurs creëerden nieuwe statiekleden en kapsels. Wat de koning droeg was „la mode" en werd door de hofhouding eerbiedig nagemaakt. Tegenwoordig is het om gekeerd. De vorsten maken de mode niet meer zelf, maar laten dit over aan de modescheppers en de coiffeurs in de modecentra. Het „Syndicat de la Haute Coiffure Frangaise et Coiffure Creation", die een representatieve show organi seerde om de herfst- en winterlijn in de haarmode 1959-1960 te tonen, bracht „Ligne Cigne", wat „zwanenlijn" betekent. Met deze lijn gaan de coiffeurs een verdere stap vooruit in de ontwikkeling van de modieuze vrouwelijke vormen. Een typisch kenteken van het nieuwe kapsel is het sterk bolvormige boven gedeelte van het hoofd en de nauwkeurig beperkte zijkanten. De lengte van het haar is kort. De creaties zijn zeer royaal en laten een tamelijk grote vrijheid bij de interpretaties. UITSLAG BILJARTEN K.N.B.B. Bij de gehouden gewestelijke kam pioenschappen 3e klas libre van de K.N.B.B. in Wijk bij Duurstede, is de heer Douma uit Arnhem, B.V. Centraal, kampioen geworden. De eindstand is: 8 3.14 3.10 2.45 3.25 2.94 2.45 1. T. H. N. Douma, Arnhem 2. W. Smulders, Dieren 3. J. Werts, Nijmegen 4. A. v. d. Pluim, Eemland 5. J. Momberg, Doetinchem 6. E. J. v. Willigen, V'daal De heren Douma, Smulders en v. d. Pluim zijn hiermede, naar aanleiding 1 van het moyenne boven 3, gepromo veerd naar de 2e klas. De heer Douma zal het gewest „Het Oosten" bij de landskampioenschappen 3e klas libre in Nijmegen gaan verdedigen. TAVEERNE I Maandag j.l. speelde B.V. Morgenster I, Eist, tegen B.V. Taveerne I, Veenen daal. De eerste partij werd door de heer Nellestijn jr. na een zeer span nende strijd, gewonnen van de heer Litjens, in 25 beurten 190 tegen 169. De heer J. Klomp wist eveneens zijn partij te winnen van de heer Lochtenberg in 23 beurten 130 tegen 64. De heer Van Willigen moest echter het onderspit delven tegen de heer Drost in 31 beur ten 95 tegen 115. Zo werd dan de uit slag 4-2 in het voordeel van Morgen ster I. B.V. Sportlust was deze week vrij. VEENENDAAL Van 7 t.e.m. 13 jan. werden aangegeven: Gevonden: knalpijp. boekje met statu ten enz. van metaalbedrijfsbond, bruin zwarte hond, bruine Noorse wanten, plas tic regenjas in hoes, plastic tasje inh. borstel en tochtband. beige kinderwant, rol karton, blauw gestreepte plastic re genjas, bruine portemonnaie met inh., blauw-fit-rode kinderwanten, grijze ge breide herenwanten, grijze sportsokken, witte sjaal, muntbiljet van 2,50, wit- zwarte hond, contactsleutel, grijze kinder handschoenen, bril, bruin-rode ball point, zwarte kat, ongevoerde dameshandschoen. Verloren: wollen wit baby vestje met blauw randje, bruine gespikkelde heren handschoen, bruin hondje, bruine acten- tas inh. schildersbenodigdheden, licht bruine herenglacé's, gele prullemand, hond (Colly), schooltas met boeken, brui ne plastic portemonnaie inh. f 2.50. wit gele kindermuts. blauw-grijze vulpen, lampje, beige kinderhandschoen, grijze kinderwant, doublé herenpolshorloge met rekband, rijwielsleutel, gouden ring met bruine steen, beige dameshandschoen, ro de portemonnaie inh. 5,—, gekleurde kinderwanten, doublé dameshorloge met rekband, beige dameshandschoen, blauwe overall, damespantalon, kentekenbewijs, zwarte hond. blauwe kinderwant, bruine herenportemonnaie met Inh., sleutelbos. Tenslotte is het gewenst dat ieder ander kind tot en met 15 jaar, dat niet óf on volledig is ingeënt, alsnog wordt gevacci neerd. Diegenen die eertijds geen gehoor hebben gegeven aan één van de oproepen, krijgen dus geen oproep meer, maar moe ten zich van te voren bij de Gemeente- hureaux of Geneeskundige Diensten aan melden. door haar in dichtvorm voorgedragen, wat bij de leden zeer in de smaak viel. Het aantal leden is thans 124. In het afgelopen jaar hadden zich 13 leden laten inschrij ven. Namens de oude kascommissie bracht mevr. Veenendaal verslag uit. In de nieu we kascommissie werden benoemd de da mes Dorsman en Huiberts. Bij de be- stuursverkiezing werd mevr. K. ter Maa- j ten-Meerveld herkozen en in de plaats van de afgetreden presidente mevr. Ben schop-van Eek werd mevr. A. Zwaan- de Hertog gekozen. Na een inleidend woord door de presidente sprak dr. H. G. v. d. Hoek uit Woudenberg over ..De om gang met de zoeken". Zoals hij zei had hij zijn programma enigszins gewijzigd en zou het hebben over „De omgang met de zieken in plaats van „De verzorging van de zieken thuis". De omgang met zieken is voor ieder geval verschillend, aldus spre ker. Het hangt er van af wie er in het gezin ziek is, de omstandigheden, gezins grootte, soort van de kamer en derge lijke. Ook speelt de soort ziekte b.v. acuut of langdurig een grote rol. Oudere men sen lopen als regel door tot zij er als 't ware bij neervallen. Bij het ziek worden merkt men dat de hele wereld veranderd is, aldus spreker. Het wereldje is klein geworden en strekt zich niet verder uit dan het eigen halletje. Ook geestelijk in- teressert u het niet meer wat u gisteren Uitvoering van JOSEPH HAYDN cp dinsdag 26 januari 1960 in het Verenigingsgebouw aan de Eikenlaan. Aanvang half acht. Medewerkenden: ANNETTE DE LA BI JE. sopraan; ARJAN BLANKEN, tenor; DAVID HOLLESTELLE. bas Plaatskaarten a 3,00 en 2,50 verkrijgbaar bij: Muziekhandel B. van Hees, Markt 3, Muziekhandel Van de Weerd, Beatrixstraat 60. Plaats bespreken aan het gebouw op vertoon van toegangsbewijs op zaterdag 23 januari 1960 van 3-4 uur En wie het nu wel zijn: het doet er niet toe. Bij duizenden immers vindt u die hartelijke Nederlandse gezinnen, waar het „welkom" geen ijdel woord is. In die gezinnen viert de behagelijk- is verkrijgbaar tegen 750 Douwe Egberts waardepunten (of 650 voor de kleinere pot)* 1» Tuit kan niet lekken 2. Ruime opening, dus gemakke lijk schoonmaken 3. Hoog kraagdckscl blijft stevig op zijn plaats. 10punten op een pak koffie of potje Moccona en 4 punten op een pakje thee of doosje theezakjes. heid hoogtij. Daar geurt ook veelal de Pickwick Thee-., zo verkwikkend van smaak zo rijk aan geur en gou den a&chenkde unieke Engelse thee van Douwe Egberts! T 53 (74) Nog een ogenblik blijn Aram staan. Neen, hij heeft zich niet vergist. Korbans onderaanvoerder komt recht op de werkplaats af. „Blijf waar ge zijt en ver raadt u niet!" fluistert hij haastig naar Alessandra en dan verschuilt hij zich vlak achter de deur. Hij is net op tijd, want de volgende seconde treedt Ramar bin nen. Voor hij goed en wel beseft, wat er gebeurt, is Aram op hem toegesprongen en prikt hem met zijn dolk in de zij. „Wanneer ge ons verraadt is dat uw laatste daad geweest!" sist hij Ramar in het oor. De kleine dikkerd schijnt niet in het minst van zijn stuk gebracht. „Ga uw gang," zegt hij, „maar zonder mijn hulp komt ge hier niet levend vandaan! Ik heb alles nog eens goed overdacht. Ik sta nog steeds bij u ln het krijt, omdat ge mijn leven gered hebt! Waar is het losgeld, dat ge voor Korban moest halen?" „Dat ls veilig opgeborgen," antwoordt hij. „Waarom wilt ge dat weten?" De kleine man haalt zijn schouders op. „Ik heb genoeg van vriend Korban," zegt hij. „Ik zal u en de beide gevangenen buiten de burcht brengen, zo ge mij erewoord geeft, dat ge mij daarna het los geld ter hand zult stellen!" (Wordt vervolgd)

De Vallei | 1960 | | pagina 2