tientallen extra Koopies DE ERVEN Bij ,Smits Vleespaleis' ,Nog grotere afslag' HAMWORST SMITS Vleespaleis Te weinig bouwvakarbeiders en te veel aannemers RENSWOUDE Officiële bekendmaking Raad van Renswoude vergaderde met slechts vier leden EDERVEEN AMERONGEN SCHERPENZEEL ELST VRAAG EN AANBOD Uit het jaaroverzicht van de Kamer van Koophandel (Slot) SLIJTERIJEN WILLEN WIJZIGING DRANKWET Slijterijen Bouwindustrie Buitenlanders! Grafische industrie Stampvolle kerk bij afscheid van pastoor Beckers Automobielbedrijf Detailhandel en ambacht Verzoek Chr. sportvereniging afgewezen Honden op schapejacht Ontsluierde filmgeheimen Help mee aan het O.C.B. Nationaal Rampenfonds Ander kerkgenootschap Maximum snelheid in Dorpsstraat blijft 70 km TAFELTENNIS Jubileumjaar Verkenners Verkeersongeval in Dorpsstraat Ongustig jaar voor varkens houders De etalages zijn opnieuw voorzien van Restanten zijn nogmaals in prijs verlaagd wollen dekens? 20 procent korting Koopt U nu vast uw vitrage en gordijnen voor de a.s. schoonmaak Restanten Balatum- coupons-vast tapijt. Extra voordelige karpetten KOOPJES VOOR ELK UUR VAN DE DAG!!! DIVERSEN MALSE BIEFSTUK 2,50 per 500 gram ROSBIEF 2,30 per 500 gram SCHOUDERKARBONADE 1,55 per 500 gram RIB- OF HAASKARBONADE 1,65 per 500 gram 200 gram heerlijke gekruide voor slechts 45 cent In ons blad van 20 januari j.l. publiceerden wfl het eerste artikel, waarin in het kort een samenvatting gegeven werd van het overzicht van de gang van zaken in het bedrijfsleven over 1959. Dit artikel, waarin de verdere industrieën behandeld zullen worden, is samengesteld aan de hand van genoemd overzicht dat door de Kamer van Koophandel voor Utrecht en Omstreken is uitgegeven. Wellicht ten overvloede wijzen wij er nogmaals op dat in het betreffende overzicht geen enkel bedrijf bij name genoemd wordt. De slijterijen hebben in 1959 een goed jaar gehad. Het wijnverbruik stijgt, dat van gedestilleerd neemt af. De personeels voorziening gaf geen aanleiding tot moei lijkheden. Reeds jaren wacht het slijtersbedrijf op een wijziging van de Drankwet. Een van de voornaamste wijzigingen is een ver eenvoudiging van de overschrijving van drankwetvergunningen, waardoor voor komen wordt, dat door de dood van een vergunninghouder diens gezin brodeloos wordt. Men hoopt dat in 1960 de wets wijziging tot stand komt. Hoewel over het algemeen bevredigen de resultaten, dwong de concurrentie de bouwindustrie veelal tot een scherpe cal culatie van de aanneemsommen. Als een der oorzaken wordt genoemd dat de prij zen van bouwmaterialen de laatste tijd een stijgende lijn vertonen. Ook hier is de personeelsvoorziening een moeilijk probleem. Vakmensen zijn praktisch niet te krijgen en de produktie en vakbekwaamheid van de werknemers De bouwindustrie is over het al gemeen genomen onzeker voor de toekomst. Veel zal afhangen van de hoeveelheid werk die aan de markt komt, vandaar de uitspraak: er zal meer werk moeten komen of het aantal aannemers moet worden beperkt. De concurrentie leidt thans tot nauwelijks lonende prij zen. Daarbij komt dat men op den duur rekening moet houden met deelneming van buitenlandse be drijven bij openbare inschrijvingen in Nederland. Om al die redenen moet, volgens het overzicht, sa menwerking gezocht worden met Duitse en Belgische bedrijven. laats soms veel te wensen over. Door het personeelstekort is de mecha nisatie noodzakelijk geworden. Dit betreft niet altijd grote machines en apparaten, doch de moderne elektrische handgereed schappen komen de produktie eveneens ten goede. De vooruitzichten voor 1960 acht men over het algemeen onzeker. Vooral ver wacht men een vrij scherpe concurrentie strijd. Een van de bedrijven typeert de situatie aldus: er zijn te weinig bouwvak arbeiders, doch te veel aannemers. Vrijwel anuniem wordt 1959 voor het drukkerijbedrijf een gunstig jaar ge noemd. Er waren veel opdrachten, waar door de levertijden soms in het gedrang komen. De bedrijfsresultaten waren over het algemeen bevredigend en de omzet beweegt zich vaak nog verder in stijgende lijn. De Euromarkt bracht voor deze be drijfstak weinig verandering. Wel onder vond men een grotere bereidheid bij buitenlandse uitgevers om in Nederland BROMFIETSER REED OP AUTO In zorgwekkende toestand werd de 22-jarige v. V. zaterdagavond naar het Julianaziekenhuis alhier overgebracht, nadat hij met zijn bromfiets op een stilstaande auto was gevlogen. Waar schijnlijk werd het slachtoffer door de regen verblind en heeft hij daardoor de in de Gortstraat geparkeerde auto van de fa. M. niet opgemerkt. BROMFIETS GESTOLEN De heer A. deed zaterdag de minder prettige ontdekking, dat zijn bromfiets was gestolen. Hij had een vergadering bijgewoond in hotel „De Korenbeurs", zijn bromfiets op slot gezet, maar niet temin was het voertuig verdwenen. De Veenendaalse politie heeft de zaak in onderzoek, maar is nog niets op het spoor. (Vervolg van pagina 1) tiek waarschijnlijk anders oordelen dan een houding van aanvaarding in de geest van de Here Jezus. Op dit moment aan vaardt men de belofte in de handen van de Bisschop, op de dag van de priester wijding afgelegd, „Promitte - ik beloof u gehoorzaamheid. Maar wanneer men als levensdevies Spr. 21-28 heeft, gaat men toch met vreugde", aldus pastoor Beckers. Na het zingen van Psalm 23 sprak de pastoor een dankgebed uit, waarna de dienst besloten werd met een korte Litur gische dienst. GESCHENKEN Tijdens het persoonlijk afscheid nemen van de pastoor in een zaal van de „Kleu terhof" voerden talrijke sprekers het woord. Als eerste sprak de oudste kerk meester, de heer H. Righart. Hij dankte de pastoor voor zijn energieke arbeid in deze parochie. Namens de parochianen bood hij de pastoor een leren clubfeau- teuil en een eikenkast aan voor zijn nieu we pastorie. De kinderen van de scholen namen daarna op rijm afscheid van hun pastoor. In het bijzonder dankten, zij hem voor de prachtige katechismusmethode, die hij voor hen ontworpen had. Kapelaan H. Egbers dankte vervolgens namens de kapelaans die met de pastoor hadden mogen samenwerken. Deze spre ker roemde de collegialiteit en de enorme gastvrijheid op de pastorie voor iedereen. De heer F. Stal roemde de pastoor voor zijn werkzaamheid voor het groeiende sociaal-caritatief werk, dat zijn vaste en moderne vorm kreeg in het sociaal-cari tatief orgaan „Raad en Daad". Ook de verdere sprekers roemden de werkzaam heid van de pastoor. Na al deze dankwoorden bracht de pastoor op zijn beurt dank aan allen, die in de afgelopen jaren daadwerkelijk heb ben bijgedragen tot de geestelijke en ma teriële groei van zijn parochie. In het bij zonder roemde hij de daadwerkelijke en vriendschappelijke medewerking van het college van b. en w. en de gemeente secretaris. Burgemeester A. Bakker kon hierna, tegen zijn vaste bedoeling in, niet nalaten toch enkele woorden te zeggen. Hij zei o.m.: „Veenendaal verliest niet alleen een goede pastoor, maar ook een van haar eminentste burgers, die steeds blijk gaf van echt mee te leven met de gemeen schap van de gehele gemeente Veenen daal. Ik wens u Gods zegen toe in uw nieuwe parochie en voor uw persoonlijke leven". Tot slot maakten honderden gebruik de pastoor persoonlijk een hand te druk ken. te laten drukken. Een der bedrijven acht voorts het drukwerkporto boven 50 gram veel te hoog. Een der automobielbedrijven meldt dat het aantal verkochte automobielen in zijn district 2l/t maal groter was dan in 1958. 1959 was een gunstig jaar, waarin de omzet een stijgende lijn en de prijs een stijgende tendens vertoont. Geschoolde vakmensen zijn zeer moei lijk te krijgen. De verwachtingen voor 1960 zijn gunstig. Ook in deze sectoren van het bedrijfs leven kan men over het algemeen op een bevredigend jaar terugzien. Ook hier is de inzinking, veroorzaakt door de be stedingsbeperking en daarmede verband houdende terughoudendheid aan kopers zijde, in de regel overwonnen en werd in sommige sectoren een record-omzet be reikt. Een factor van betekenis is, dat het aantal bedrijfsvestigingen van jaar tot jaar vermindert of althans geen gelijke tred houdt met de bevolkingsgroei. Dit leidt tot gemiddeld grotere bedrijven met een hogere bezettingsgraad. Een ernstige moeilijkheid op de weg naar verdere verbetering van de produk- tiviteit in de distributie schuilt in de koopgewoonten van het publiek. In vele branches concentreren zich de inkopen in bijzondere mate op de middagen in de tweede helft van de week, waarbij dan de zaterdagmiddag nog weer een uitge sproken piek vertoont. Dit is noch voor de winkelier en zyn medewerkers, noch voor het kopend publiek een aangename situatie. Verder meldt het overzicht dat de zelf bediening in het ressort der Kamer veel terrein heeft gewonnen. Omdat het ge makkelijker de grote kapitalen kan op brengen, is het grootbedrijf hierbij in het voordeel. LECTUURDEPOT RODE KRUIS Gezien de belangrijke medewerking van de Veenendaalse bevolking aan de lectuurdienst van het Rode Kruis, is het ongetwijfeld interessant te weten dat vorig jaar 5.159 kg tijdschriften en 196 boeken werden verwerkt. Met dit resultaat heeft Veenendaal de 9e plaats verworven op een totaal van 124 depots in ons land. De totale opbrengst in Nederland bedroeg in 1959: 209.193 kg (ongeveer 3,2 miljoen exemplaren) en 83.352 boe ken. De centrale dienst te Den Haag at tendeert nog op het belang, tijdschrif ten direct na gebruik in te leveren, daar verzamelen tot een jaargang de actualiteit verloren doet gaan. Het verzoek, dat de onlangs opge richte Chr. Sportvereniging DEOS aan het gemeentebestuur van Veenendaal heeft gericht om het gebruik van sport terreinen en indien mogelijk te komen tot de bouw van een sportzaal, is af gewezen. De voorzitter, de heer Van Hunnik, noemde dit zeer teleurstellend en ver wachtte dat in de hedenavond te hou den raadsvergadering de fractievoor zitters van de A.R. en C.H.U. hier omtrent vragen zullen stellen. De Gebrs. Hoogeweg uit Renswoude kwamen zondagochtend tot de onaange name ontdekking, dat het met hun scha pen op een terrein bij de Hokhorst niet in orde was. Van de 9 schapen, die er zyn moesten, waren er namelijk maar 5 te vinden. Toen de omgeving verder werd afgezocht, bleek al vry spoedig, dat 3 die ren in de Lunterse beek waren verdron ken, terwijl 1 schaap zwaar gewond en volkomen afgemat op het voetbalveld werd aangetroffen. Uit de aanwezige sporen kon worden afgeleid, dat hier een of meer honden aan het werk zijn geweest, die de dieren heb ben opgejaagd en er drie in de beek heb ben gedreven, terwijl het vierde zodanig werd toegetakeld, dat het moest worden afgemaakt. De rijkspolitie van de post Renswoude heeft de zaak in onderzoek en heeft daar bij tevens de hulp van een speurhond in geroepen. Het is te hopen, dat de daders van deze euveldaad worden opgespoord en de eigenaren van deze loslopende huisdieren voor schadevergoeding kunnen worden aangesproken. Gemeente Rhenen HINDERWET Burgemeester en wethouders van Rhe nen maken bekend, dat ter gemeente secretarie van Rhenen, afd. alg. zaken ter inzage ligt een verzoek van de N.V. Shell- Nederland, Wassenaarseweg 80, 's-Gra- venhage om hinderwetsvergunning tot uitbreiding van een benzinepompinstalla tie aan de Grebbeweg 1, Rhenen. Schriftelijke bezwaren kan een ieder gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking inbrengen bij het ge meentebestuur, waar dit verzoek ter in zage ligt. Mondelinge bezwaren tegen inwilliging van het verzoek kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting, te houden op dinsdag 9 februari a.s. om 11.00 uur in het ge meentehuis te Rhenen. Rhenen, 25 januari 1960 Burgemeester en wethouders van Rhenen, L. BOSCH VAN ROSENTHAL, burgemeester TH. v. d. WILLIK, secretaris Gemeente Rhenen PLANTRECHT RUILVERKAVELINGS WEGEN Burgemeester en wethouders van Rhe nen wijzen belanghebbenden erop, dat zij ingaande 1 april 1960 volledig gebruik zullen maken van hun plantrecht langs de ruilverkavelingswegen, zijnde de Cu- neraweg van de Dijk tot de spoorlijn, de Dijk. de Hogesteeg, de Friesesteeg, de Snijdersteeg, de Weteringsteeg, de Maat- steeg, de Zuidelijke Meentsteeg van de spoorlijn tot de Grift, de Noordelijke Meentsteeg van de spoorlijn tot de Veen- weg, de Kampjesweg van de spoorlijn tot de gemeentegrens, de Vrijweidersweg en de Middelbuurtseweg. De rechthebbenden op dit plantrecht van vóór de uitvoering der ruilverkave ling Veenendaal wordt tot die datum ge legenheid gegeven de hun vroeger toe behorende beplanting te rooien. Alvorens tot rooien wordt overgegaan moet hiervoor onze toestemming worden gevraagd. Rhenen, 19 januari 1960 Burgemeester en wethouders voornoemd, L. BOSCH VAN ROSENTHAL TH. v. d. WILLIK, secretaris. Volksuniversiteit Veenendaal Op uitnodiging van de Volksuniversi teit Veenendaal, verzorgt de bekende cineast Hille Kleinstra op donderdag 28 januari a.s. in 't Trefpunt een film avond met toelichting onder de titel „Ontsluierde filmgeheimen". Enige tijd geleden hield deze cineast een zeer interessante lezing voor de V.U. over „De eerste jaren van de film" Toen werd het plan geboren om eens een serie korte interessante films van recenter datum in één programma sa men te brengen, als illustratie van een tweede lezing over hetzelfde onder werp: de film. Degenen die de lezing over films van-vroeger hebben meegemaakt, zul len ongetwijfeld opnieuw met de pro blemen rondom de film kennis willen maken. Overigens staat deze tweede voorstelling geheel op zichzelf. De heer Kleinstra zal openhartig ver tellen over het werk in de studio's, dus in de moderne film-industrie. Het wordt een wonderlijk bont pro gramma van korte films, stuk voor stuk uiterst interessant en boeiend. (Ingezonden) In het tijdvak van 25 januari j.l. tot 13 februari a.s. zal in Veenendaal een collecte gehouden worden waarvan de opbrengst bestemd is voor het Bejaar den-Centrum O.C.B. Het Ontspannings Centrum Bejaar den doet veel voor de bejaarden! Behalve dat zij de bejaarden vrijwel dagelijks gelegenheid biedt tot ont spanning in een gezellige sfeer, organi seert zij bovendien nog speciale toneel avonden. Dit kost geld, veel geld zelfs! De bevolking van Veenendaal heeft zich immer van de goede zijde laten zien. Al meerdere malen in het ver leden is bewezen dat Veenendaal met zijn bejaarden meeleeft. Een oproep tot een gulle gave is eigenlijk overbodig. Zoals altijd hoopt het O.C.B. ook nu weer op u te kunnen rekenen. INTERKERKELIJKE JEUGD- BIJEENKOMST „De Bijbel en ons dagelijks werk" is het onderwerp, waarover de heer H. W. Bekker, lid van de commissie kerk en in dustrie zal spreken tijdens de eerste ker kelijke jeugdbijeenkomst in dit seizoen. Deze bijeenkomst zal morgenavond worden gehouden in het gebouw achter de Vredeskerk. INGEZONDEN Ten verzoeke van bovenvermeld fonds zal op zaterdag 30 januari a.s. te Veenen daal een straatcollecte worden gehouden voor de slachtoffers van de watersnood in het gebied Tuindorp-noord te Amster dam. Het lijdt geen twijfel, dat de bewoners van Tuindorp-noord ernstige schade heb ben geleden, zodat de hartelijke medewer king en offervaardigheid alleszins nood zakelijk is. In een zeer klein deel van de oplaag van j.l. vrijdag is in het artikel „Overweldigende belang stelling bij bevestiging en intree van ds. F. Mallan" een betreu renswaardige fout geslopen. Als kerkgenootschap stond vermeld Chr. Ger. Kerk (Beatrixstraat). Dit moet natuurlijk zijn Ger. Gem. Fluitersstraat. Voor deze fout bieden wij de lezers onze excuses aan. Red. „MIJN REIS NAAR EN VERBLIJF IN MAROKKO" Op uitnodiging van de Herv. Jeugd raad, hoopt ds. Cuperus uit Waddinxveen te spreken over het bovengenoemde on derwerp, op D.V. zaterdag 30 januari om half acht. Deze lezing zal niet gehouden worden in het gebouw Eltheto zoals aanvankelijk was bekend gemaakt, doch in de Oude Kerk op de Markt. Aan de uitgang zal er een collecte ge houden worden die bestemd is voor de onkosten van deze avond. Maandagavond j.l. kwam de gemeenteraad van Renswoude in openbare ver gadering byeen onder voorzitterschap van burgemeester J. A. Hosang. Na de opening deelde de voorzitter mede, dat wethouder Wolleswinkel wegens ziekte niet aanwezig kon zyn en, daar de twee nieuw-benoemde leden eerst in de volgende vergadering beëdigd zullen worden, waren slechts vier raadsleden tegenwoordig. Tevens wenste de voorzitter wethouder Wolleswinkel een spoedig herstel toe, terwyl hij bovendien alle leden, zowel persoonlijk als in hun gezin, een voor spoedig 1960 toewenste. Na de lezing van de notulen van de vorige vergadering door de secretaris, deelde de voorzitter mede, dat door het College van burgemeester en wethou ders een verzoek was ingediend tot verlaging van de maximum-snelheid in de bebouwde kom, van 70 tot 50 km, zulks in verband met enkele ernstige verkeersongevallen, die hadden plaats gevonden. Van de hoofdingenieur directeur van de Rijkswaterstaat, dir. Utrecht, was hierop thans onder dag tekening van 22 januari 1960 bericht ontvangen. Deze functionaris was ech ter van oordeel dat deze weg geschikt wordt geacht voor een maximum-snel heid van 70 km. Aangezien voorts vol gens de statistiek geen ongevallen heb ben plaats gevonden tengevolge van deze maximum-snelheid, kan aan het verzoek niet worden voldaan. Wethoudersverkiezing in de volgende vergadering Vervolgens werd een drietal raads leden aangewezen tot vorming van een commissie van onderzoek van de ge loofsbrieven van de twee nieuw benoemde raadsleden, de heren B. Oosterink en D. J. Vlastuin. Na de be treffende stukken onderzocht te heb ben, deelde de rapporteur van de com missie, de heer H. Vermeulen, mede, dat de stukken in orde waren bevon den. De voorzitter dankte de commissie voor het ingestelde onderzoek en sprak tevens de hoop uit dat de twee nieuwe leden in de eerstvolgende vergadering aanwezig zullen zijn, waarbij dan te vens een wethouder dient te worden gekozen in de vakature, die is ontstaan door het vertrek van wethouder Lok horst. Van de N.V. P.U.E.M. was een twee tal verzoeken ontvangen tot het ves tigen van zakelijke rechten op enkele percelen, die gemeente-eigendom zijn en betrekking hebben op de Oude Holleweg. Ter plaatse dient een hoog spanningskabel te worden gelegd van Renswoude naar Woudenberg, aange zien de bestaande kabel via Scherpen- zeel, nu na de grenswijziging moet worden opgegraven. Zonder op- of aanmerkingen besloot de raad tot vestiging van de gevraagde zakelijke rechten. Brandweer in de rondvraag Tijdens de rondvraag bracht de heer J. van den Brandhof de organisatie van de vrijwillige brandweer ter spra ke. Naar spreker was medegedeeld, had alleen de monteur H. van Baten- WINST EN VERLIES VOOR CLIMAX De belangrijke uitwedstrijd tegen Kol- ping te Nijmegen is voor Climax een groot succes geworden. Eerst traden v. Dam en v. Eist aan om het dubbelspel van de vorige ontmoeting nog te spelen. Dit kon toendertijd niet worden ge speeld wegens tijdgebrek. Ondanks een grote achterstand in beide games werd dit dubbel een overwinning voor de^Vee- nendalers waardoor zij al een pust ver overden. In de nu volgende wedstrijd liep Cli max door nederlagen van v. Eist tegen Minken en van v. Manen tegen Hengst een 2-0 achterstand op. Doch nu begon Climax uit een ander vaatje te tappen. Door 3 overwinningen van v. Dam, 2 van v. Manen en 1 van v. Eist werd deze achterstand omgezet in een 6-2 voorsprong wat Climax de volle winst opleverde. Vooral v. Manen was zeer goed op dreef en z'n partij tegen Minken was er een van goed gehalte waarin v. Manen vooral in tactisch opzicht z'n tegenstander de baas was. Dat het laatste enkelspel en ook het dubbel nog verloren gingen was alleen nog maar van belang voor de einduitslag Zaterdag kreeg Climax bezoek van Tios uit Arnhem. Hier werden de prestaties wat minder al moet gezegd worden dat de tegenstanders ook heel wat beter wa ren als bij de wedstrijd in Nijmegen. Al leen v. Dam won hier een wedstrijd n.b. van Lamers en daar deze speler samen met v. Eist ook het dubbelspel won werd de einduitslag 8-2 in het nadeel van Cli max Voor zaterdag a.s. heeft Climax weer een thuiswedstrijd n.l. tegen Boemerang uit Nijmegen. Daar dit ook een van de zwakkere teams is moet er voor Climax weer een succesje in kunnen zitten. Boe merang staat op de ranglijst nog onder de Veenendalers en mochten laatstgenoem den winnen dan betekent dat, dat ze zich voorlopig een aardig stukje van de on derste plaats hebben gedistansieerd. burg voldoende kennis van de nevel spuit om deze te bedienen en werd be diening door een ander niet toegestaan. Gaarne zou hij willen weten of dit juist is en of daarin dan verandering kan worden gebracht. De voorzitter beantwoordde deze vraag ontkennend en merkte hierbij tevens op, dat deze bediening niet een voudig is, zodat dit niet aan iedereen kan worden overgelaten. In dat geval zou namelijk gevaar bestaan voor ver nieling van de installatie. De heer Vermeulen was echter van oordeel, dat het toch noodzakleijk is, dat meerdere personen de pompinstal- latie kunnen bedienen. Dit is zeker noodzakelijk, aldus de voorzitter, en er zijn dan ook zeker een vijftal leden die £iervoor de nodige kennis bezitten. De heer Zweers verklaarde, dat de gemeentelijke werklieden tijdens de laatste gladheid der wegen geruime tijd hadden moeten wachten op een auto, voor het strooien van zand. De betreffende auto was namelijk niet direct beschikbaar en hij stelde daar om voor in de toekomst ook de firma Van Ginkel hiervoor in te schakelen. De voorzitter deelde hierop mede, dat de kwestie van het zandstrooien de aandacht heeft van het College van burgemeester en wethouders. Inmid dels is men reeds met twee ploegen aan het werk geweest en het resultaat hiervan is zeker niet ongunstig. Het transportbedrijf, dat hiervoor steeds wordt ingeschakeld, heeft echter zelf de beschikking over een sneeuwploeg en daarom is het moeilijk ook anderen hierbij te betrekken. De heer Zweers stelde daarop voor, dat de gemeente zelf zal overgaan tot aanschaffing van een sneeuwploeg en de bestrijding van de gladheid dan bij inschrijving laat geschieden. De voorzitter was van oordeel dat, nu de gemeente zelf geen auto heeft, ook geen sneeuwploeg moet worden aangeschaft. De soliede bevestiging van een dergelijke ploeg aan diverse auto's van particulieren, geeft dan weer de nodige moeilijkheden. De heer Vermeulen opperde daarop de mogelijkheid, daarvoor de man- schappenwagen van de brandweer te gebruiken. De oude brandweerauto is hiervoor, aldus de voorzitter, niet geschikt en, ook bij aanschaffing van een nieuwe auto kan van deze mogelijkheid geen gebruik worden gemaakt, daar het brandweermateriaal elk ogenblik ge reed moet zijn voor het blussen van brand. Het College van burgemeester en wethouders heeft de gladheidbe strijding echter in onderzoek en bin nenkort kunnen hierover nadere me dedelingen worden verwacht. De voorzitter sloot daarop de ver gadering met dankgebed. FOKVERENIGING COMBINEERT MET CONTROLEVERENIGING De besturen van de Melkcontrolever- eniging uit Ederveen en die van de fok- vereniging uit dezelfde plaats hebben be sloten hun verenigingen te combineren, daar men dan grotere activiteiten kan ont plooien. Daartoe is een ledenvergadering uitge schreven voor leden van beide verenigin gen in hotel Hupkes aan De Klomp op vrijdag 29 jan. a.s. om 7 uur. Daar beide besturen geheel aftreden zal er dus een nieuw bestuur moeten worden gekozen. DAMMEN Onderlinge competitie: Reede-v. d. Kolk 02 Meijer-M. v. d. Grift 11 Wildeman-A. Berkhof 02 G. v. d. Grift-E. v. d. Grift 0—2 Maris-Viegen 20 A. v. d. Grift-v. Ewijk 1—1 Smits-Kleinveld 20 De Greef-Faber 02 v. Loon-E. v. Zomeren11 Visser-v. d. Berg 02 De Groot-G. v. Zomeren02 v. Wamel-Meerwijk 02 Ewijk-Faber 1—1 De hoofdcommissaris van „De Neder landse Padvinders" heeft in een oproep aan de welpen en verkenners aangedron gen dit jaar extra ernst te maken met hun training. Om de welpen en verkenners aan te moedigen dit jaar hun beste beentje voor te zetten en aan Nederland te tonen, dat de padvinders van vandaag nog nèt zo willen aanpakken als die van 1910 stelde de hoofdcommissaris een „Jubileum in signe" in. Elke welp die in 1960 zijn 2e ster be haalt en elke verkenner die in dit jubi leumjaar zijn tweede of eerste klasse be haalt mag dit jubileum-insigne (op zijn uniform) dragen. De 2e ster en het 2e of le klasse insigne zijn bepaalde hoogte punten in de welpen- en verkennerstrai ning. Het ligt in de bedoeling van de groeps leiding te Veenendaal aan de eerste uit reiking van dit jubileum insigne bijzon dere aandacht te schenken. Op welke wij ze dit zal geschieden, behoort nog tot één van de vele verrassingen van dit padvin dersjaar. Woensdagmiddag werd de rechts van de Dorpsstraat ter hoogte van de heer Ver meulen, groothandel in klompen, gepar keerde auto van de heer J. v. d. H. uit Scherpenzeel, van achter aangereden door een veewagen, bestuurd door de heer P. D. uit Veenendaal, waardoor de gepar keerde auto, ondanks dat deze in de ver snelling stond, ongeveer acht meter ver der tegen de gevel van het huis van dr. Wensink werd aangedrukt en zwaar be schadigd werd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De „Onderlinge varkensverzekering" hield woensdagavond in café Marktzicht, onder voorzitterschap van de heer D. Co- zijnzen. haar jaarvergadering. Van de 140 leden, bleken 110 aanwezig te zijn. Vol gens de voorzitter was dit jaar niet gun stig geweest. Het overleden lid de heer G. Velthuizen werd herdacht. Uit het door de heer W. van Ede gelezen jaar verslag bleek, dat het ledental was terug gelopen, dat er veel ziekte onder de var kens was geweest en vele malen de hulp van de dierenarts moest worden ingeroe pen. De penningmeester, de heer D. Vlaan deren, deelde mede, dat de uitgaven dit jaar de inkomsten hadden overtroffen. Eénendertig varkens waren gestorven, tien moesten worden opgeruimd en 75 maal moest de hulp van de dierenarts worden ingeroepen. Tot nieuw lid van de kascommissie werd benoemd de heer H. Schipper. De penningmeester, de heer Vlaanderen, die zich na 18 jaar in het be stuur te hebben gezeten, niet meer her kiesbaar stelde, werd door de voorzitter toegesproken en een cadeau aangeboden. Twee nieuwe bestuursleden werden ge kozen, zodat het bestuur er als volgt kwam uit te zien: D. Cozijnsen voorzitter., W. van Ede secretaris en 2e penningmees ter, A. Velthuizen penningmeester, B. v. d. Ham en J. Westerhuis, leden. Bij eventuele ziekte onder de varkens kun nen de leden overdag steeds de hulp in roepen van het afgetreden bestuurslid Vlaanderen. Volgens de voorzitter was er vroeger nog wel eens last met het vast stellen van het gewicht van een dood varken aangezien haast niemand dit wil de wegen, doch de wed. A. Inkenhaag aan het Oosteinde heeft hiervoor de weeg schaal beschikbaar gesteld. De rondvraag leverde geen bijzonder heden op en ging men over tot de ver loting van een varken en diverse andere prijsjes. Op het eerst getrokken lot zou het varken vallen en dit viel op lot nr. 169, winnaar de heer M. Budding. BILJARTEN K.N.B.B. Morgenster I uit Eist won j.l. maandag de thuiswedstrijd van Driehoek I uit Rhenen met 6-0. In een zeer spannende partij won Dick Nellestijn van Van Lieuwen met een ge ring verschil. De voorgift van 60 caram boles voor Nellestijn was niet gemakke lijk in te lopen. Jan Klomp won zijn partij glansrijk van Ziermans met een moyenne van 4.48. Het zag er in de beginne naar uit dat Eef van Willigen zijn partij zou gaan ver liezen van Ziermans, maar in de 25e en 26e beurt wist hij series te maken van resp. 30 en 20 caramboles, waarmee de partij was beslist. Uitslag: D. Nellestijn Jr.. 190 32 17 5.93 2 Van Lieuwen 111 (130) 32 15 3.46 0 J. Klomp 130 29 23 4.48 2 C. Ziermans 48 95) 29 7 1.65 0 E. v. Willigen 120 31 30 3.87 2 C. Ziermans (pl. 15*/.)94 (108) 31 10 3.03 0 Ziermans speelde ook de partij van R. van Apeldoorn, die wegens familie-om standigheden niet aanwezig kon zijn. Sportlust I won j.l. maandag de uit wedstrijd van Excelsior II met 4-2. De Gooyer kon wegens familie-omstan digheden niet spelen, daarom speelde A. van Leth zowel de le pl. 15 als de 2e partij. De eerste partij won hij met een goed moyenne (3.62) van Onink. De twee de partij was echter van minder kwaliteit en verloor hij van Schuilenburg met een moyenne van 1.89. G. Koster wist even eens weer zijn twee punten in de wacht te slepen tegen v. d. Broek, zodat de uit slag luidt: A. van Leth (pl. 15 98 27 17 3.62 2 F. Onink 101 (130) 27 13 3.74 0 A.' v. Leth 72 85) 39 12 1.89 0 J. Schuilenburg.. 120 39 8 3.07 2 G. Koster 65 44 9 1.47 2 F. v. d. Broek 108 (115) 44 14 2.45 0 BILJARTEN K.N.B.B. De Elstenaren behaalden j.l. woensdag prachtige resultaten op het groene laken. Sportlust 2 won van Excelsior 3 uit Leersum met 6-2. Alleen A. Briene ver loor zijn partij tegen G. Roest. Uitslag: A. v. d. Scheur 80 80) 38 11 2,10 2 C. Kaspers 63 (115) 38 7 1,65 0 A. Briene 44 65) 47 8 0,93 0 G. Roest 105 (105) 47 16 2,32 2 A. van Leth Jr... 65 65) 30 14 1,16 2 T. van Drenth 57 (105) 30 9 1,90 0 H. Koster 50 50) 49 6 1,02 2 T. van Arkel 74 85) 49 5 1,51 0 Morgenster 2 won de uitwedstrijd tegen Driehoek uit Rhenen ook met 6-2. Hier verloor alleen P. van Haaren. Uitslag: v. d. Willigen 61 75) 43 5 1,41 0 D. Nellestijn Sr. 115 (115) 43 11 2,67 2 J. Gorissen53 65) 52 6 1,01 0 v. Ommeren 105 (105) 52 12 2,01 2 Donselaar 44 63) 37 7 1,16 0 E. Szabang95 95) 37 16 2,57 2 Donselaar 2x 55 55) 48 6 1,14 2 P. v. Haaren 83 95) 48 13 1,71 0 Donselaar moest ook de partij van Schuilenburg spelen, daar deze door werk zaamheden (dringende) verhinderd was. Donselaar speelde dus 55 caramboles plus 15 (63). Reserves kent men niet bij de Kon. Ned. Biljartbond. FUSIE LEIDT TOT OPRICHTING VAN „HET OECUMENISCH TONEELGEZEL SCHAP KAJ MUNK" Het vooral in gereformeerde kringen in Utrecht bekende amateurgezelschap „Het Stedelijk Toneel Kaj Munk" heeft zich met een aantal uitgetreden leden van de toneelvereniging „Desto" gefuseerd tot een nieuwe christelijke toneelgroep, die zal optreden onder de naam: „Het Oecu menisch Toneelgezelschap Kaj Munk". Op 20 april a.s. zal dit nieuwe gezel schap in de Stadsschouwburg een voor stelling verzorgen van „Ik herinner me, mama", een toneelspel door John van Druten in de vertaling van M. Parser; de regie berust bij Ary Visser. Het Oecumenisch Toneelgezelschap Kaj Munk beoogt in brede christelijke kring amateurtoneel te brengen, dat afgestemd is op dit volksdeel. Zo de vereniging geen aansluiting zal zoeken bij de verschillen de jeugdraden, dan zal zij toch trachten een zo nauw mogelijk contact met deze in stanties te onderhouden. Behalve uit ideële motieven, is de fusie ook uit praktische overwegingen tot stand gekomen: een naast elkaar bestaan van verschillende groepen houdt immers in, versnippering van krachten en con currentie. Inmiddels is de nieuwe vereniging nu zo groot geworden, dat men voorlopig een ledenstop moest invoeren, welke zo mo gelijk begin september zal worden op geheven. De regie bij „Kaj Munk" zal afwisse lend in handen zijn van Ary Visser en Henk Wagenaar. Het secretariaat berust bij mej. Joke van Rheenen, Oudegeinlaan 15, Utrecht (tel. 25683). De overige bestuursleden zijn: P. H. Mochel, H. Steunenberg, H. Schreu- der, mevr. G. de Jong-Verschraagen en mej. S. Bruring. RUSLAND STUURT 1.2 MILJOEN MAN NAAR HUIS (Vervolg van pagina 1) die zal er door deze manoeuvre niet minder op worden. Want wat heeft hij het spel weer knap gespeeld! Hij heeft de eerste maten van de ontspannings ouverture ingezet. Hij is naar Amerika gegaan en heeft Eisenhower uitgenodigd. Hij heeft het accent verlegd van het mili taire naar het economische-concurrentie- conflict. Hij heeft gezien, dat het Westen voorzichtig, maar verlangend heeft gerea geerd. Zo werd het klimaat geschapen, waarin het verminderen van de leger- sterkte èn naar binnen èn naar buiten kon worden gepresenteerd als een magni fieke geste, waarmee men tegelijk de ge sprekspartners klem kon zetten en vra gen: Wat doen jullie nu? Maar het is meer dan een geste alléén. Ongetwijfeld vertrouwt Chroestsjow op de preventieve, afschrikwekkende functie van zijn kern wapens en op de vrees van het Westen voor nog onbekende Russische troeven, een vrees die na de Spoetnik- en Loenik- successen zeker niet ongegrond is. Maar even duidelijk is wel, dat hij het meent wanneer hij zegt, dat de beslissing in de strijd tussen kapitalisme en communisme moet worden uitgestreden op het econo mische slagveld. Hij heeft dat zelf niet geheel in de hand. De Chinese activiteiten tijdens zijn goodwill-toer bewijzen dat. Maar dat hij arbeiders meer nodig heeft dan soldaten is toch wel een teken, dat de Sowjet Unie vrede nodig heeft om de gestelde doelen te bereiken. Dat heft nochtans het con flict niet op. Het betekent alleen maar uitstel. En strijd op economisch terrein sluit een militaire krachtmeting niet uit. Integendeel, elke oorlog, hoe ook ideolo gisch vermond, is in de grond der zaak een broodoorlog. De 1.2 miljoen blijven, ook als het uniform aan de kapstok hangt, soldaten Heeft U al geprofiteerd van onze bijzondere aan bieding in OP ZUIVER WOLLEN DEKENS NU NOG 20 procent korting Op alle CREME-VITRAGES nu ook Goederen buiten de opruiming nu nog 10 procent korting In onze afdeling CONFECTIE zijn nog honderden koopjes te vinden Bekijkt U ONZE SPECIALE ETALAGES eens aandachtig HOOGSTRAAT 14-16 VEENENDAAL 1,per advertentie t.m. 10 woorden, elk woord meer 10 cent Te koop z.g.a.n. opvouwbare wandelwagen met kap a 60,—. Kerkewijk 82, Vee nendaal. Te koop een mooie kinder wagen, hoog model. Bis- schop-Davidslaan 2 (zijstraat van de Buurtlaan), Veenen daal. Gevraagd hulp in de huis houding voor hele dagen. Niet beneden 17 jaar. Aan melden 's middags na 3 uur. Mevr. Van Dijk, Larikslaan 38, Veenendaal. Gevraagd net meisje voor huishouding en winkel. Leef tijd 18 jaar. Van Otterlo's Brood- en Banketbakkerij, Patrimoniumlaan 7, Veenen daal, tel. 3187. Fabriekskantoor te Veenen daal vraagt jongste bediende (vr.), leeftijd 16 jaar, bij voorkeur geheel, desnoods gedeeltelijk Mulo doorlopen hebbend. Brieven onder nr. 5149 aan het bur. van dit blad. Jongeman zoekt werk voor avonduren, ook 's zaterdags, onverschillig wat. Brieven onder nr. 5150 aan het bur. van dit blad. Te koop drachtige zeug. 1 febr. uitgeteld, 2e worp, bij J. v. Wijk, Zuidelijke Meent steeg 10, Achterberg. Gevraagd tegen 1 april voor ons Shell benzinestation, een flinke pompbediende. Ge dacht is aan een vroeg ge pensioneerd persoon gewend met publiek om te gaan. Zondags vrij. Fa. C. de Rid der, Kesteren, tel. 200. Woningruil. Aangeb. mooie flat te Rijswijk (Den Haag), gevr. huis te Rhenen. Aanb. aan boekh. C. Waiboer, Rhe nen. Te koop een prachtige kin- Weggelopen wit-grijs, ge- derwagen. Korte Molenstr. vlekt poesje. Westersingel 28, Veenendaal. 109-11, Veenendaal. Te koop 2 zware carrier wie len compleet met banden zeer geschikt voor handkar. Haarweg 10, Tel. 0 3431-397. Overberg. Ruilen: Nieuw benedenhuis centrum Rhenen. Bev. Woon en 2 sl. kamers, keuken, douche en schuur. Huur 8,50 per week voor huis in Veenendaal. Brieven onder no. 5151 aan het bur. van dit blad. Gevraagd nette jongen of meisje. Slagerij v. d. Berg, Boslaan 87, Veenendaal. 98 cent voor 500 gram Leidse kaas, koopt u a.s. zaterdag op de markt te Veenendaal. Bij Van Beek's Kaashandel. 120 cent voor 1 pakje room boter, koopt U alleen bij van Beek's Kaashandel op de markt te Veenendaal. 150 cent voor 500 gram oude kaas, koopt U alleen bij van Beek's Kaashandel op de markt te Veenendaal. Schoonmaken en repareren van orgels. Muziekhandel A. v. d. Weerd, Beatrixstraat 60 Veenendaal, tel. 2102. Te koop aangeboden stalen schrijfbureau met ponsbak jes z.g.a.n. Eventueel ook te ruilen voor kleiner model. Slagerij v. d. Berg, Boslaan 87, Veenendaal. Magere lende 2,20 p. 500 gr. Mager ribstuk 2,00 p. 500 gr. Pracht runderlappen 1.75 p. 500 gr. Gehakt half rund half varkens 1,50 p. 500 gr. Magere fricandeau 2,00 p. 500 gr. Magere speklappen 1.05 p. 500 gr. Vet rookspek 0,70 p. 500 gr. Mager rookspek 1,50 p. 500 gr. Alles eerste kwaliteit van eigen geslacht vee ZANDSTRAAT 55 - TEL. 3017 - VEENENDAAL

De Vallei | 1960 | | pagina 2