VELE VELE VOORDELEN HEEFT DE HUISVROUW OM ELKE WEEK VAN TE PROFITEREN cacao Sarco- globine Elk 2e pakje G0UDMERK CACAO Pastoor R. Goes geïnstalleerd KORBAN Conscentieus priester Marktberichten Christelijk Lyceum hield „Rally Piraat" Voor de kantonrechter SCHERPENZEEL AMERONGEN EDE Officiële bekendmaking INENTING TEGEN KINDERVERLAMMING OVERBERG Afscheid onderwijzeres Fok- en controlevereniging smolten ineen de verschrikkelijke Zeer goed spel van N.A.O. Nog nooit werden levensmiddelen zo goed, zo modern en zo kostenbesparend gefabri ceerd, verpakt en vervoerd als de laatste jaren. Nog nooit werden levensmiddelen zo snel en zo practisch aan de huisvrouw overhandigd als nu, door zelfbediening Daarom kan De Gruyter zijn klanten iedere week extra voordelige aanbiedingen doen als nog nooit tevoren. IN PRIJS VERLAAGD SPECULAAS nu 43 ct AM. SPECULAAS nu 65 ct. BLAUWM. CACAO nu 42 ct HAVERMOUT nu 35 ct Altijd een kassabon voor 10% korting ook bij de weekreklames. Altijd het Snoepje van de Week voor slechts 15 ct bij aankoop van 14.» De Gruyter artikelen. In de Salvatorkerk aan de Adriaan van Ostadelaan vond j.I. vrydagavond de installatie plaats van pastoor G. Goes, opvolger van de onlangs vertrokken pastoor Beckers. Onder de talrijke aanwezigen bevonden zich o.m. bur gemeester en wethouders van Veencndaal, alsmede familieleden en collega's van pastoor Goes. De installatie werd verricht door de Hoogeerwaarde lieer G. C. Smit, deken van het dekenaat Amersfoort Na de plechtigheid werd druk van de gelegenheid ge bruik gemaakt, om de nieuwe pastoor persoonlijk geluk te wensen. Vóór de kerk vormden de St. Franciscus Verkennersgroep, het St. Jeanne d' Arc meisjesgilde en junioren van de Unitas- sportvereniging een erehaag. Onder het zingen van „Wilt heden nu treden" werd de pastoor met zijn gevolg door een schare bruidjes en accolythen binnen geleid. Als getuigen bij de installatie waren vertegenwoordigd pastoor J. G. A. Mets van de H. Hartparochie Arnhem, in welke parochie pastoor Goes kapelaan was, en zijn broer J. M. Goes, bouwpastoor te Amersfoort. Door de Deken werd de benoemings brief voorgelezen, waarin de Aartsbis schop pastoor Goes heeft benoemd tot pastoor van de Willibrordparochie te Veenendaal en Renswoude. Vervolgens legde de pastoor zijn ambtseed af op het evangelieboek. Bij deze eed verklaarde hij naar best vermogen en Gods hulp zorg te willen dragen voor het zieleheil van de parochianen, de kerkelijke eredienst en de bediening der H. Sacramenten. Hierna vond de installatie plaats door overreiking van de herderstaf, sleutels van de kerk en meerdere kerkelijke at- VROUW LASTIG GEVALLEN Nabij de Pakhuisweg onder de gemeen te Ede werd de 50-jarige mevrouw H. uit Veenendaal door een onbekende man staande gehouden. In het donker trok deze onverlaat mevrouw H. van haar rij wiel. Zij begon om hulp te gillen en voor dat de man verder handtastelijk kon wor den en zonder zich van haar handtas meester te kunnen maken verdween hij, omdat een motorrijder naderde. Deze bracht haar naar haar woning aan de Prins Bernhardlaan. Mevrouw H. was zo overstuur, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Eiermarkt: aanvoer 96.000 stuks. Prijzen van 9,tot 10,per 100 stuks. Han del matig. Biggenmarkt: aanvoer 55 stuks. Prijzen van 40,— tot 58,— per stuk. Handel traag. Na de grote schoolavond, het vertonen van een op school opgenomen film en diverse andere interne acties, heeft het Chr. Lyceum vorige week weer een nieuwe en originele manier bedacht om geld byeen te brengen voor de actie Piraat. Genoemde actie is een onderdeel van het Vluchtelingenjaar en wordt spe ciaal op de scholen in Nederland gevoerd. In de hal van de school hing een grote kaart van West-Europa, waarop een route was uitgestippeld over alle landen met een totale lengte van 6200 km. Per dag gaven alle leerlingen van iede re klas hun losse centen van hun zak geld. Het totaal per klas werd dan ge deeld door het aantal leerlingen van die klas. Dit gemiddelde vermenigvuldigde men met 50 km. De uitkomst werd door middel van vlaggetjes op het bord aan gegeven. Hoe meer centen, des te eerder was de route afgelegd. Aan het einde van de week, toen men op de basis terug was, kon er 250, bij de tot nu toe behaalde opbrengst ge teld worden. In het kader van deze actie behoefde het Chr. Lyceum maar 1000,— bijeen te brengen. Nu reeds - de laatste grote interne actie komt eind februari - is men de 1200,gepasseerd. (Vervolg van pagina 1) Uit hun verklaringen bleek, dat mej. B. goed rechts op het rijwielpad gefietst had, doch dat H., die haar met zijn brom fiets achterop reed, bij het passeren zo geslingerd had, dat ze finaal omver ge duwd werd. Achterop de bromfiets had H. een blik met petroleum en voorop een paar jassen en een hondje. Het dier zat op zijn knie- en en de voorpoten rustten op het stuur. Geen wonder dat verdachte geslin gerd heeft, zei de officier. Een blik met petroleum, jassen èn een hond, dat is wel verre van veilig rijden geweest. De hond treft geen schuld, die zit al meer dan vier jaar voorop de bromfiets, wierp H. tegen. Natuurlijk kan de hond er niets aan doen, maar u had wijzer moeten zijn, zei de rechter. De officier eiste een boete van 25, doch rechter v. d. Brand maakte er ƒ15,van, daar verdachte zonder werk is en het voorlopig ook wel zal blijven. Een vorige maal hield het Wagenings kantongerecht de zaak tegen chauffeur De F. uit Rhenen aan voor het horen van getuigen. De F. zou nl. met zijn NBM- bus op de hoek van Doornlaan en Nieuwe Maanderbuurtweg te Ede een wielrijd- ster gesneden hebben, die daardoor ten val kwam. De F. ontkende het ten stelligste. Hij had er niets van gemerkt en ook was er op het moment, dat hij de bewuste bocht genomen had geen fietsende dame ge weest. Zowel opperman V. uit Veenendaal, die het van dichtbij had gezien als het slacht offer zelf, mevr. W. uit Ede, verklaarden echter positief, dat het was gebeurd zo als de tenlastelegging vermeldde. De bus had de wielrijdster van de weg afgedrukt en was daarna doorgereden, daar de chauffeur volgens beide getuigen het ongeval kennelijk was ontgaan. Een paar passagiers hadden het wel gemerkt, maar het zeker van te weinig belang ge vonden om hem te waarschuwen. De officier achtte bewezen, dat ver dachte de wielrijdster in gevaar had ge bracht en hij eiste 30,of 6 d. Von nis conform. Mevr. Van B. uit Oosterbeek zou met haar auto op de Utrechtseweg in Ooster beek voetgangers gehinderd hebben, die zich op de beschermde oversteekplaats bevonden. De agent, die het gezien had, wist haar niet staande te houden, doch had haar op nummer bekeurd. Voor het Wageningse kantongerecht ontkende mevr Van B. dat zij het geweest zau zijn, doch de verbalisant, die als getuige werd ge hoord, herinnerde zich behalve het num mer ook de kleur van de auto en het feit, dat hij een dame achter het stuur had gesignaleerd. De officier achtte bewezen, dat mevr. Van B. de overtreding had begaan. Eis 40,of 8 d. Rechter v. d. Brand vond het bewijs eveneens geleverd en hij vonniste conform. tributen. Deken G. C. Smit hield na de installatie een korte predikatie, waarin hij de uitzonderlijke talenten belichtte van de vorige pastoor Beckers. Hij felici teerde de nieuwe pastoor, die hij aan de parochianen voorstelde als een zeer cons centieus priester die op zijn manier het vertrouwen van de parochianen zal trach ten te vinden. Met het zingen van Te Deum en een kort Lof werd de plectig- heid besloten. In de zaal van „De Kleuterhof" kwa men na de kerkdienst velen de nieuwe pastoor persoonlijk gelukwensen. COLLECTE RAMPENFONDS De j.I. zaterdag onder zeer slechte weers omstandigheden gehouden straatcollecte voor het Nationaal Rampenfonds, heeft in Veenendaal ongeveer 500,opge bracht. Deze opbrengst is door de plaat selijke winkeliersvereniging „Handel en Nijverheid" met 100,verhoogd, welke geste stellig waardering verdient. DR. WENSINK TEN GRAVE GEDRAGEN Honderden mensen trotseerden zater dagmiddag sneeuw en koude om de woensdagavond op 60-jarige leeftijd overleden Scherpenzeelse arts H. G. J. Wensink, de laatste eer te bewijzen. Met de familie Wensink schaarde men zich rond het geopende graf op de al gemene begraafplaats, waar de Ned. Herv. predikant ds. L. A. Klootwijk een woord van troost tot de familie sprak naar aanleiding van 2 Cor. 5. Met de Geloofsbelijdenis en het „Onze Vader" besloot de predikant deze korte en so bere plechtigheid. De oudste en enige zoon van wijlen dokter Wensink dankte namens zijn moeder, zusters, zwager en hem zelf voor het betoonde mede leven. BROMFIETSER AANGEREDEN Donderdagmorgen werd de brom fietsbestuurder J. A. uit Amersfoort, terwijl hij over de Stationsweg alhier reed, bij het inhalen door de motor rijder P. uit Scherpenzeel, aangereden met het gevolg dat A. kwam te vallen en zodanig werd gewond dat hij ter behandeling naar de polikliniek „De Lichtenberg" te Amersfoort is ver voerd. MARKTBERICHTEN Aanvoer eieren 900.000 stuks. Prijzen 9,25 tot 10,30 per 100 stuks. Handel willig. Aanvoer biggen: 130 stuks. Prijzen 54,tot 65,per stuk. Handel willig. BROMFIETS CONTRA VRACHTAUTO Juist op het moment dat de vracht autobestuurder P. uit Ede op de Prins Bernhardlaan een geparkeerd staande auto wilde passeren, naderde uit tegen overgestelde richting de bromfietser Vr. uit Veenendaal. Doordat Vr. de vrachtauto te laat opmerkte, kon hij een aanrijding niet meer voorkomen. Bij de val verwondde zijn duopassa- giere haar linkervoet. Dr. Remme ver leende eerste hulp. 500 KG VIS GEPOOT De visliefhebbers in Veenendaal kun nen het a.s. seizoen hun hart weer op halen. De hengelsportvereniging „De Rietvoorn" alhier heeft 500 kg vis (voorn, blei en brasem) gepoot in het viswater van deze vereniging „Het Spinnemeer" aan De Klomp. EEN WANDELING IN DE SNEEUW Het was zaterdagmorgen aan te zien dat er 's middags niet veel wandelaars aan de start zouden verschijnen voor de derde tocht van de winterserie, welke onder auspiciën van de N.C.W.B. afdeling Midden-Nederland, door ,De Woudlopers" werd georganiseerd. Dat er toch nog 102 deelnemers inschreven was boven ver wachting. Ondanks de gestadig neervallende sneeuwvlokken hebben de deelnemers geen spijt gehad van de inschrijving. Het was een wandeling door de mooiste ge deelten van de Amerongse bossen. Ver meldenswaard is dat de groep Valken- heide het liefst met 41 deelnemers aan de start verscheen. Begrijpelijk was het dat de kindergroepen .Klein Maarn' en ,De Groentjes', die anders nooit op het appèl ontbreken, nu verstek lieten gaan. De laatste tocht van deze winterserie is bepaald op 27 februari a.s. C.P.B. EN C.J.B.T.B. HOUDEN GECOMB. JAARVERGADERING De C.P.B. en C.J.B.T.B., afdeling Scher penzeel, houden op woensdag 3 februari aanstaande een gecombineerde jaarver gadering in het gebouw „Rehoboth" te Renswoude. Spreker is de heer R. Bos uit Ede over het onderwerp: „Is genieten egoïstisch". SCHIETRESULTATEN Door de leden van de schietvereni ging „Scherpenzeel" werden deze week op de binnenbaan de volgende resul taten behaald: C. Valkenburg 49; P. Engelenburg 48; M. Berendse 46; R. v. Eist 45; N. Klumpenaar en G. van Eist 44; J. van Eist 42; J. Koudijs 41; H. Berendse 40 punten. SHOOL MET DE BIJBEL HIELD JAARVERGADERING De Vereniging tot stichting en in standhouding van een school met de Bijbel hield donderdagavond in een der lokalen van de christelijke school aan de Glashorsterdijk alhier, onder voorzitterschap van de heer A. J. Rij laarsdam, haar jaarvergadering. Het is wel geen grote schare, doch wij mogen blij zijn dat wij nog een kringetje om NA GRIEP OF ZIEKBED Met dit bloedvormend krachttonicum bent u vlug weer de oude. In vloeibare- en in drageevorm. DUTIM N.V. - OEGSTGEEST ons heen zien, aldus de voorzitter. Er is altijd nog wel kritiek, doch als dit gezonde kritiek is dan is dat niet zo erg. Ondanks ziekte en vervanging van het onderwijzend personeel bleek, dat het onderwijs steeds doorgang had ge vonden. Uit het door de secretaris, de heer A. Eijkelkamp, gelezen jaarver slag bleek, dat de vereniging thans 157 leden telt en dat in het afgelopen jaar zich 52 leerlingen hadden laten inschrij ven. De penningmeester, de heer Steen bergen kon een behoorlijk saldo mel den. Tot leden van de nieuwe kas- commissie werden benoemd de heren A. Wessel en A. van Egdom. Bij de be stuursverkiezing werden de periodiek aftredende, doch herkiesbare, leden, de heren A. J. Rijlaarsdam en H. Doornen bal, herkozen. In de vacature, ontstaan door het vertrek van ds. H. v. d. Lin den, werd ds. L. A. Klootwijk gekozen, die zijn benoeming nog even in beraad wenste te houden om eerst advies van de behandelende geneesheer te vragen, zulks in verband met zijn gezondheids toestand. Voor de kinderen geboren in de ja ren 1945, '46, '47, '48, '49 en '58 wordt gelegenheid gegeven tot het ontvangen van de derde inenting tegen kinder verlamming en wel: te EDE op 22, 24, 25, 26 en 29 febr. van 2-5 uur in GGD-gebouw, Ede, Brouwerstraat 3. te EDERVEEN op 18 febr. van 2-4 uur in café Ruimzicht. Aan de ouders van de betrokken kin deren is een oproepkaart toegezonden. Indien door een of andere oorzaak geen kaart is ontvangen, gelieve men zich te wenden tot de gemeente-secretarie te Ede, 2e afdeling. Vrydag j.I. hebben alle schoolkinderen van de School met de Bijbel afscheid genomen van hun juffrouw, die we gens huwelyk vertrok naar Lemele. In deze bijeenkomst, waar behalve de schoolkinderen ook het bestuur der school aanwezig was, sprak als eerste het hoofd der school de scheidende juffrouw Noppen, thans mevrouw Van Vulpen, toe. Hy dankte haar voor het goede onderwys, dat zy aan de eerste klas heeft mogen geven gedurende de byna drie jaar, die zy in Overberg was. De heer Schreuders sprak zijn spijt uit, dat zij nu vertrekken zou, maar wenste haar in haar nieuwe loopbaan als huisvrouw alle sterkte toe. „Doch", zei hij, „wij kunnen u dat wel toewen sen, God moet die kracht geven", wat door de kinderen werd bekrachtigd door het toezingen van de zegenbede. Als afscheidscadeau werd haar na mens de school een schaal van plateel aangeboden door Gertje v. d. Zand- schulp en een elektrische straalkachel door Gerda van Barneveld en Wim Schreuders. Namens het personeel dankte de heer Zieleman voor de prettige samenwer king, die er steeds geweest is. De heer Schreuders dankte haar na mens het schoolbestuur voor alles, wat zij voor de kinderen heeft gedaan. Haar leerlingen gingen graag naar school, wat op zich al een bewijs is van haar goede onderwijs. Het speet het bestuur, dat deze kracht nu gemist moet wor den. Mevrouw Van Vulpen dankte de spre kers voor hun woorden en hoopte, dat zij in Lemele even lieve kinderen mocht vinden als in Ove-toerg, want zij. zal daar direct reeds als tijdelijk onder wijzeres beginnen. Zij dankte speciaal haar huidige eerste klas voor het goede werk. NIEUWE ONDERWIJZERES Vanaf j.I. maandag wordt de vaca ture, die door het vertrek van mej. Noppen is ontstaan, vervuld door mevr. Koning uit Apeldoorn. (Vervolg van pagina 1) men 1959 nog met een nadelig saldo, thans was er een behoorlijk bedrag aan baten in kas. Namens de Prov. Controledienst sprak de heer Westerveld, die aankondigde dat op 1 januari 1961 de driewekelijkse onre gelmatige controle zal worden ingevoerd. Hiertoe besloot het Ned. Rundveestam boek. Spreker achtte dit besluit zeer juist om een betrouwbare melklijst te krijgen. Hij wekte de veehouders op om de monsternemers behulpzaam te zijn en de melkmonsters tijdig klaar te hebben. Ook wees hij erop dat ook het besluit geen kinderen van beneden 15 jaar met het monsternemen te belasten goed is. Dit verantwoordelijke werk is geen kin derwerk en zo het nu natuurlijk door oudere monsternemers wat duurder wordt moet men dit op de koop nemen. Spreker bracht aan de Stamboekhouder en controleur de heer P. van Brummelen lof toe voor zijn degelijk en gefundeerd werk. Hierna werd de laatste vergadering van de controlevereniging besloten en was de fokvereniging aan de beurt voor haar agenda. Voorzitter Hartog memoreerde de groei van de fokvereniging. Men heeft nu 61 leden, die 580 koeien bezitten. Ook de resultaten van de fokver. sprongen in het oog. Deze resultaten steken zelfs gunstig af bij .de landelijke en provinciale gemiddelden. De heer Hartog sprak over de goede geest in vereniging en ook in het bestuur. Hij dankte zijn medebe stuursleden voor hun werk en vriend schap. Secretaris van Kolfschoten besprak de resultaten van de fokveedag en las zijn notulen. Penningmeester Lagerwey ge waagde van een gunstig saldo. Zo beëin digde de fokvereniging haar laatste ver gadering als zelfstandige vereniging. Na de pauze volgde de stemming over een bestuur voor de gecombineerde ver eniging: Gekozen werden de heren: M. Hupkes, H. Snetselaar, T. B. Boer, A. Boers, W. den Hrtog, G. Lagerwey. R. v. Kolfschoten, C. Visser en E. van Roekei Niet meer terugkeren uit de controle vereniging de heren C. van Ginkel, A. Visser en Joh. Methorst. Van de fokver eniging gingen heen de bestuursleden M. van Roekei en C. van Oosterom. Uit het goed gefundeerde en duidelijke jaarlijkse verslag van de Stamboekhou der de heer P. van Brummelen ontlenen wij de volgende gegevens: De volgende koeien waren kampioen en kwamen als eerste voor op de ere lijsten: Leeftijd van 1 jaar en 10 maanden tot 2 jaar: Nelly 2, eig. G. Nap, Ederveen. Opbrengst 6546 kg melk met 238 kg vet is 3,64°/#. Per dag 19,14 kg melk. Van 2,1 tot 2,4 jaar eerste kalf. Hennie 28, eig. C. Visser, Lunteren. Opbrengst 3805 kg melk met 183 kg vet is 4,81°/o. Per dag 13,03 kg melk. Van 2,5 tot 3 jaar eerste kalf: Beb, eig. J. Visser, Lunteren. Opbrengst 6302 kg melk met 234 kg vet dat is 3,72#/«. Per dag 19,45 kg melk. Van 2,1 tot 3 jaar tweede kalf: Nelly 3, eig. J. v. Veldhuizen, Renswoude. Op brengst 4561 kg melk met 187 kg vet dat is 4,11#/». Per dag 17,41 kg melk. Van 3,1 tot 4 jaar: Adrie, eig. H. J. Snetselaar, Ederveen. Opbrengst 6567 kg melk met 255 kg vet dat is SM'f»- Per dag 19,90 kg melk. (79) Op hetzelfde ogenblik, dat de eerste ruiters op de valbrug verschenen, voelden zij tot hun ont zetting het gevaarte langzaam omhoog gaan. Hun paarden begonnen te steigeren. De mannen ver loren hun evenwicht en met een ijselijk gegil stortten zij in de afgrond. Aram liet geen tijd verloren gaan en rende terug naar het binnenplein, waar Grubalt juist met zijn laatste tegenstander afrekende. „We moeten de wapenkamer zien te vinden!" schreeuwde Aram, „en zien of er nog meer van die schurken in de burcht zijn! Korban staat ziedend aan de overkant en hij zal niets onbe proefd laten om hier binnen te komen, doch wij kunnen hem een hele tijd tegenhouden! Alessandra, zoek dekking in de smidse!" Die laatste raad was wel nodig, want reeds suisden de eerste pijlen over het binnenplein. (Wordt vervolgd.) Van 4,1 tot 5 jaar: Zwaantje 6, eig. E. Pater, Lunteren. Opbrengst 5385 kg melk met 206 kg vet is 3,82°/». Per dag 20,71 kg melk. Van 5,1 tot 6 jaar: Trijntje 2, eig. Wed. H. Sukkel, Veenendaal. Opbrengst 6880 kg melk met 275 kg vet dat is 4°/o. Per dag 23,01 kg melk. Van 6 jaar en ouder. Jootje 1, eig. Wed. W. v. d. Berg, Ede. Opbrengst 6939 kg melk met 266 kg vet is 3,84l)/». Per dag 24,52 kg melk. De koe met de hoogste melkopbrengst was Bertha 3 van J. Visser uit Lunteren met een melkgift van 8874 kg dat was 26,57 kg per dag. Voorts vermelde het jaarverslag nog de koeien, die kampioen werden op de fokveedag in augustus 1959. (Vervolg van pagina 1) GOED SPEL Zoals reeds gezegd, de humor voerde de boventoon. Men zou ook een erge kniesoor moeten zijn om bij het zien van het spel van J. Roelofs als de ruwe zee bonk „Ome Ollie", compleet met pruik en lange baard, en R. Kalter als de ver veelde broer van Virginia, niet in lachen uit te barsten. De rol van een oude zeebonk die moet gaan „buttelen" was geknipt voor de heer Roelofs. Zijn gebaren, optreden en taal waren zonder meer prima. De rol van R. Kalter was minder moeilijk, alhoewel hij er voor moest zorgen - eigenlijk zonder woorden - een verveelde jongeman uit te beelden. Zijn mimiek en uitspraak be antwoordden volkomen aan het gestelde doel. C. Slok (als Tony Hamilton) zien wij liever in een meer dramatische rol. Hij bereikte het hoogtepunt tijdens de scene, waarin hij zijn tante ongezouten de waar heid zei en „haar" lievelingsvaas kapot gooide. Hoewel in het begin wat onzeker, kwam hij er spoedig helemaal in en ver tolkte op juiste wijze de rijke jongeman. J. v. d. Weerdhof (als Bob Treford) de vriend van Tony, was zoals altijd: rol vast, bewoog zich gemakkelijk op het toneel en - wat zeer veel waard was - sprak zeer duidelijk. Hij was zonder meer de gemakkelijk levende vrijgezel. Het spel van mevr. Drost in haar cre atie van de tyrannieke tante Standish, doet denken aan het beroepsspel. De wijze waarop zij meerdere malen flauw viel, getuigde van een grote mate van toneelervaring. Zij bereikte met haar spel Vóór de overgave van de ALGERIJNSE REBELLEN Boven: Zó ver ging de gemoedelijkheid tussen de Franse troepen en de opstan dige reservisten in Algiers, dat een fo tograaf in het hartje van de stad deze opname kon maken van een reservist, die het haar van een reservist knipte. De twee op de foto voorkomende reser visten zyn om begrijpelijke redenen onherkenbaar gemaakt. Onder: rebellen op de barricaden kijken vol belangstel ling en in alle gemoedsrust naar de parachutisten van het Franse leger, die hun rug hebben toegekeerd. dat het publiek opmerkingen maakte van: „wat een hetgeen het beste bewijs is, dat hier geen mevr. Drost stond, maar een oude tyrannieke tante. Mej. C. Methorst, ook een geroutineerde kracht, was de moeilijke rol van Charley toebedacht. Het grootste deel van het spel stond zij op de planken als het jongens achtige meisje met ouderwetse kleren en pijpekrullen. Hoewel hierop geen aan merkingen zijn te maken, speelde zij vlotter en zekerder de rol van de film ster Charley. Door deze twee verschil lende uitbeeldingen van één persoon, heeft zij bewezen over meer dan vol doende toneelcapaciteiten te beschikken. De overig rollen, vertolkt door mevr. v. d. Heuvel (moeder van Virginia), mej. W. Scholten (Virginia), J. Dieteweg (de politieagent) en mej. B. Overduin (dienst meisje), deden voor de anderen geens zins onder. Wellicht zou mej. Overduin bij het volgend stuk dat op het repertoire staat, een belangrijker rol moeten vervul len. Zij beschikt over een duidelijke stem en een voortreffelijke mimiek. Opvallend was, dat wanneer er meer dere spelers op het toneel waren, men onzeker werd. Tot driemaal toe ontstond hierdoor een hapering. De souffleur, de heer v. d. Craats, verstond zijn taak goed, daar hij niemand der aanwezigen tijdens het spel hinderde. Resumerend mag gezegd worden, af gezien van de verwarring bij het plaats bespreken en het ruim een kwartier te laat beginnen, dat het Veenendaalse to neelgezelschap NAO ieder jaar betere prestaties levert en terug kan zien op een der beste, zo niet de beste, uitvoerin gen tijdens haar bestaan. Met ditzelfde toneelspel bezorgde het Ontspannings Centrum Bejaarden j.I. don derdagavond, eveneens in gebouw „Elthe- to", de bejaarden een onvergetelijke avond DE6RUYTW goudmak Dit is De Gruyter's beste en geurigste cacao. Het tweede pak kost U maar 33 cent. de Gruyter Deze aanbiedingen zijn geldig van 3 t/m 9 februari 1960 600303

De Vallei | 1960 | | pagina 2