PAUK T I P AMERONGE1S ELST i WIE Sarco- globine X „gezondheid Burgerlijke stand KERKDIENSTEN Koop nü IVOROL WITTE KRUIS WITTE KRUIS SPORTPROGNOSE Voetbalprogramma van vorige week opgeschoven naar komend weekeind PFAFF NAAIMACHINEHUIS Biljarten KNBB SCHERPENZEEL Er was geen plaats in bed Het komt in de bus! huid? „DE HELM"CesÜst ÓM UW DROGIST DINSDAGKOOPJES Mandje Kleerhangers Nachtpot Ds. J. H. C. Kater overleden E.M.M. had een goed jaar Vulpenhouders Kleefsman's Boekhuis Voor iedereen: Officiële bekendmaking Ingekomen en vertrokken Gevonden en verloren PRUMMEL Kerkewijk 17 Veenendaal Marktberichten Wageningen-Vitesse Zondagsdienst doktoren VITRAGEGORDIJNEN ANT. DE RUITER DE €Ckte PIJNSTILLER Iedere plaats heb zoo ze eige rippe- taasje. En as ie eenmaal de naam heb dan ben ie em mar zoo niet kwijt. Of dat nou in et goeie of in et kwaaje leit. Et volk maakt et ervan en dan blijf ie et. Ik bedoel dit. Rotterdam bevurbeld staat bekend as een stad waar ze immer hard werke. Daar schijnt alles te jaage en te hiese. En al gaan de Rotterdammers nou allemaal es een keer een week lang bij de pakke neerzitte dan is de stad ze rippetaasje nog niet kwijt. Daar wordt altijd aangepakt; as ie de krante zou motte geloovedan hebbe de minse daar van de oorlog af niks gedaan as opbouwe. Dan zijn ze bij wijze van spreeke gien ins naar bed gewist. In Amsterdam heerst meer de gezellig heid. Daar gaa je heen veur je vertier. Weer, as ie op alles wat dur geschreeve en geleuterd wordt af mot gaan dan braa- je ze dur verders mar weinig van. Rot terdam zit dur op as een bok op de haa- verkist; grote haaves, een kesertgebouw, een ondergrondse spoorlijn (ik mot dur niet an denke om daar nog es een keer in te zitte, zee Driek), mar Amsterdam verdoet de tijd mit praate oover aller hande groote werke. Zooas een ooperaa, de tunnel onder et IJ deur, hetzeetera. Zoo zijn dur dan nog meer leevendige plaatse, dooje plaatse, en een hoop soorte daar tusse in. Et staat niet zoo fraai om iets goeds oover je eige veurliefde te gaan vertelle. Dan dien ie je eige op de achtergrond te houwe. Laat een ander dat mar vertelle. Zoo kwam ik van de week een vreemde meneer te spreeke. Die kwam niet hier vandaan, mar hij kende et Veen op alle bei ze duimpies. Dur zit leeve in, bij jelui, zee die me. En je ken begrijpe dat et me, toen die da tzee, een bietjie naar de kop steeg. Dur ging zoo'n trots vloedgolfie naar boove. Die heer hoorde thuis in een plaats hier in de omstreeke. Ik zal niet mit naa- me gaan slingere, mar een behoorlijke plaats. Bij ons, zee die, draait de zaak. Ieder heb ze natjie en ze droogie en et zijn allemaal nette werkers. Mar as ik dan es een keer hier kom, dan lijkt et net of ik in een andere weereld verzeild bin geraakt. Veul meer leeve en bedrijvig heid. Waar em dat in zit, dat ken ik niet begrijpe. Mar, zee die durbij: veur de rest laate ze et dur ben jelui ok mar lillijk bij zitte. Ik volg alles van et Veen op de voet, mar vertier veur de minse is tur ok niet veul. En as et dur is dan blijft nog de helft thuis achter de kachtel. En daar bin ik nou gelijk in geklauterd. In die laatste drie woorde van die meneer. Laat ik u gelijk geeve, wat de belang stelling van et Veen veur et kultereele betreft, om et zoo in et algemeen mar es te zegge, zee ik, mar verstaa me wel, dat dur hier niet veul achter de kachel ge- zeete wordt. Behalve mijn persoontjie zelf dan misschien, as ie op me handels merk - die ouwe potkachel - let. Mar veul achter et furnuis zitte is dur hier niet bij. Dur is altijd en veur ieder een wat te doen. Van 's morges vroeg tot 's aavus laat. En zoodoende ken et ne- tuurlik gebeure dat andere dinge - en dan bedoel ik de kultereele en zoo - dur onder lijje. Dat ken dan ok niet anderst, want je ken op gien twee plaatse tegelijk weeze. We hebbe, nog effe deur gepraat oover allerhande zaake en naa afloop heb ik dur in me eentjie nog es oover zitte te prakkezeere. Et is wel zoo. Altijd in de weer. Jong en oud. Neem nou Job-den Droprol. Die is toch lang gien twintig meer, mar eeve zoo vroolik een autootjie gekocht om de klante te gaan bediene. Ik zal me daar wel wijzer weeze, zee Job, ik heb de tijd gehad om op de fiets deur weer en wind te trampe mit de boodschuppe. Job dus gemooteriseerd, mardaarmee had ie nog gien rijbewijs. Dan gaa ik dat nog effe haale, zee Job risseluut. Dat effe is effies langer geworde, want veurloopig gaat ie vollegende week veur de twaalfde keer onder et mes. Mar deurzette zal die. Daar ken je zeeker van zijn. Datzellefde hoop ik nou van ons ge meentebestuur. Ik heb naare dinge motte verneeme uit de leste vergaadering van de raad. Huize, hoo mar. We krijge niks meer en eerder nog minder toegeweeze van 't jaar. Bee en wee blijve an de bel trekke in Den Haag hebbe ze beloofd en as dat niet lukt zou ik zegge, dan mar mit beije hande bij de minister op de deur bonke. Dur staan nog te veul minse op de lijst en et zou zoo langzaampies an wel es nieuwe febrieke kenne koste. En dat motte we veur zijn. Opschiete! zee één van de raadsleeje kurt en krachtig. Van 't zelfde, mit nog een scheppie dur boovenop, zeit Wout Blauwkous. In verband met de vorige week, wegens het slechte weer afgelaste voetbalwed strijden, z(jn de programma's van de KNVB en de afdeling Utrecht alle een week opgeschoven. Zaterdag en zondag worden dan de wedstrijden gespeeld die voor vorige week waren vastgesteld. Wij kunnen voor wat de prognoses be treft, de lezers dus verwijzen naar het nummer van vorige week vrijdag. Dit OPBRENGST KINDERPOSTZEGELS Zeventien Veenendaalse scholen hebben meegedaan aan de verkoop van kinder zegels. De totale opbrengst was 8827, (1958: ƒ5426,—; 1957: ƒ6501,—). Onder staand volgt de opbrengst van de scholen afzonderlijk: Pr. Beatrix school 722,— Herv. Ulo school 418,50 Openb. lagere school Pr. Bernh.l. 59,50 Groen v. Prinsterer school199, Chr. Nat. school I 596,— Johan Calvijn school 299, Kon. Jul. school Ulo 1325,50 Kon. Jul. school 838,50 Chr. Tech. school 381,50 Ned. Herv. Rehoboth school 414,50 Willem de Zwijger school 158,50 Jul. van Stolberg school 764, Patrimoniumschool 541,50 St. Salvator school 431,50 Openb. lagere school Sandbr.str. 494,50 Chr. Nat. school II 522,— Chr. Lyceum 731, Door het comité, alsmede de stand in het Postkantoor en aan de loketten werd voor ruim 3100,aan postzegels ver kocht. De toeslag bedroeg van deze ze gels bedroeg ruim 1250,—. Het bedrag van de verkochte kaarten was 425, Ook werden nog twee giften van 25, ontvangen. programma blijft gehandhaafd, met uit zondering van de ontmoeting Owios-Dovo, die wel doorgegaan is. Gemakshalve geven wij hier nog even het programma. Zaterdag 6 februari: GVW ADM VRC WHC CSW Merino's DVSA Hierden Musketiers SV Panter NSC Triangelboys NSVS Scherpenzeel Sportclub Rhenen ODI '58 Kulan Advendo '57 Valleivogels Valkenheide Zondag 7 februari: RKHVV Veenendaal Oranje Wit Achterveld Scherpenzeel DVSA Hoogland Renswoude R.K. Unitas '48 Hooglanderveen De zaterdagwedstrijden vangen aan om drie uur, terwijl men zondag op de nor male tijden begint. De gedetailleerde uitslagen waren als volgt: C. v. Burgerier 195 (195) 31 6.29 35 2 F. Litjens 180 (190) 31 5.80 22 0 C. Schuilenburg 180 (180) 30 6.00 31 1 J. L. Lochtenberg 180 (120) 30 4.00 14 1 D. Vlot 133 (140) 32 4.15 36 0 H. Drost 120 (120) 32 3.75 18 2 DAMMEN Voor de onderlinge competitie wei'den j.l. maandag in ,,'t. Trefpunt" de volgende partijen gespeeld. H. v. d. Brandhof C. Heikamp 11 G. v. Dijk J. Roks 11 A. Keijman G. v. d. Weerd 20 D. v. Baren H. v. Beek 02 E. de Kleuver J. Vermeer 11 W. de Gooijer D. Leeuwenkamp 2—0 B. v. Ruiswijk B. Valkenburg 20 J. Vermeer H. Diepeveen1—1 J. Roks H. Strating 02 H. v. Beek D. Bouman 20 ...sinds 1862 Kerkewijk 9 - Veenendaal Tel. 0.8385-3043 DAMMEN Onderlinge competitie: E. v. d. Grift de Groot 0—2 v. Loon A. v. Ewijk 1—1 Meijer G. v. d. Grift 20 Faber Swetselaar 20 Wildeman R. Berkhof 02 Veenendaal A. v. d. Kolk 02 Visser Reede 20 G. v. Zomeren v. Wamel 20 Bruineplein 29. De BV Taveerne I uit Veenendaal moest maandagavond op bezoek bij de BV Excelsior I uit Leersum, koploper in de C-klasse van het district Veenendaal en Omstreken. Taveerne is er in geslaagd een verrassend gelijkspel uit het vuur te slepen. Alle partijen hadden een zeer span nend verloop, hetgeen na het begin der partijen niet verwacht zou worden, daar alle Excelsior-spelers een zeer sterke start hadden. C. v. Burgeier had tegen F. Litjens na« 4 beurten reeds een voorsprong van 76 tegen 4 caramboles. Litjens gaf zich ech ter nog lang niet gewonnen en na 15 beurten was de stand 140 gelijk. Hierna kregen beide spelers een geduchte inzin king, waarna C. v. Burgerier de partij in zijn voordeel kon beslissen. De tweede partij tussen C. Schuilen burg en J. L. Lochtenberg vertoonde ongeveer hetzelfde verloop. Na 10 beur ten keek Lochtenberg tegen een grote achterstand aan, doch wist daarna zijn achterstand geheel in te lopen en de par tij het eerst te beëindigen. In de nastoot echter wist Schuilenburg toch nog remise te maken. De laatste partij moest dus beslissen en na het begin van 3 caramboles van Drost, maakte Vlot van Excelsior direct een serie van 36. Na 12 beurten was de stand 84-27 in het voordeel van Vlot. Drost hield echter moedig vol en met constant kleine series liep hij steeds ver der in, terwijl Vlot er geheel uitraakte. Drost wist zijn benodigde 120 caram boles te halen, terwijl Vlot op 133 geko men, de nastoot miste. De uitslag werd hiermede dus 33. AANRIJDING IN MARKTSTRAAT Tijdens marktdag had woensdagmorgen in de Marktstraat een aanrijding plaats tussen een vrachtauto van de fa. De Heus uit Barneveld en een auto bestuurd dooi de heer v. d. Grift uit Leersum, tenge volge waarvan beide auto's werden be schadigd. De oorzaak lag bij de bestuur de heer v. d. G. uit Leersum, tenge- keerde auto's en de vele voetgangers te veel naar links uitweek. De vrachtauto kwam van de richting Barneveld en de andere auto van de richting Dorpsstraat. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Dat het niet meevalt om zo vanuit een warm bed op de met sneeuw overdekte straat gezet te worden ondervond een zekere N. N. in de nacht van zaterdag op zondag. Het was reeds zondagmorgen toen een Scherpenzeels echtpaar van een feestje thuis kwam. Maar wat een schrik. Toen zy in bed wilden stappen bleek hierin reeds iemand te liggen. Weliswaar geen onbekende, doch een commensaal of anderszins tot het huis behorende. Aangezien het echtpaar deze ongeoor loofde vryheid niet kon waarderen werd de politie van een en ander in kennis ge steld en proces-verbaal werd opgemaakt. AANBESTEDING Namens b. en w. van Scherpenzeel werd, wegens gebrek aan plaatsruimte in het gemeentehuis, vrijdagmorgen in de grote zaal van hotel „De Hertog van Gelre" in het openbaar aanbesteed: Het opbreken van verhardingen, het Advertentie De bus is de laatste tijd wel in het centrum van de belangstelling gekomen en hoewel wij hopen dat de uiteindelijke besprekingen voor beide partijen naar genoegen zullen verlopen en er een goed resultaat voor beide uit de bus zal komen: VERSTEEG meent ieder te moeten op roepen tot overleg en daaruit voortvloei ende staking van ondoordacht kopen. Alleen weloverwogen aankopen in een zaak die uw belangen wil dienen met vertrouwde leveringen kunnen u het vei lige gevoel geven dat uw wensen worden bevredigd. Kom bij VERSTEEG die u de garantie geeft: Het komt in de bus! verrichten van grondwerken, het leg gen van riolering en het aanbrengen van opgebroken en nieuwe verhardin gen met bijbehorende en bijkomende werken in de gemeente Scherpenzeel. Ingeschreven werd als volgt: (eerste bedrag is Perceel I, het tweede JVÏclSS H. H. Hazeleger N.V., Ede 140.800 - 168.800; E. W. Smit N.V., Neerbos- Nijmegen 142.000 - 168.000; K. van Barneveld, Huis ter Heide 136.000 - 167.800; A. J. Ritmeester, Berg en Dal 140.000 - 167.000; H. Buys en Zn., Apeldoorn 137.000 - 166.100; J. Bouten te Nijmegen 137.200 - 165.800; M. Kosteman Zn., Wijk bij Duurstede 136.400 - 164.900; Aannemers Mij., Utrecht 138.000 - 160.000; J. F. Goris, Zeist 138.000 - 159.000; Fa. H. Middelkoop, Breuke- len 135.400 - 158.900; H. J. van Babyderm-zeep Marle, Doorn 132.300 - 155.100; A. Kosters Zn., Eist (U.) 131.900 - 154.900; Zeister wegenbouwbedrijf te Zeist 125.500 - 150.800; J. C. T. Bos huis, Zeist 126.500 - 149.500; Fa. Henzen, Eist (U.) 120.000 - 146.920; J. Merbis, Veenendaal 112.000 - 137.000; Fa. W. v. Plateringen, Amers foort 110.500 - 128.500. De begrotingen waren respectievelijk: 110.000 - 143.000. De gunning werd voorlopig aange houden. Dr. Slot. de Bruïneplein 25 - Tel. 2390 NATUURZUIVER OPWEKKEND VERKWIKKEND RAADSVERGADERING Openbare vergadering van de raad der gemeente Scherpenzeel, te houden op woensdag 10 februari 1960 des avonds 7.30 uur ten gemeentehuize. De agenda vermeldt de volgende punten: 1. Opening. 2. Vaststelling notulen vergadering 2 januari 1960. 3. Ingekomen stukken. 4. Vaststelling voorschot exploitatiever goeding bijzondere school aan de Glas- horsterdijk over 1960. 5. Beschikking op een 5-tal verzoeken om subsidie of vergoeding uit de ge meentekas. 6. Voorstel van b. en w. tot het beschik baar stellen van een crediet voor het ophogen van de bij raadsbesluit van 29 december aangekochte gronden ten behoeve van de uitbreiding van de algemene begraafplaats. 7. Vaststelling overname prijs van de gronden welke door reconstructie van de Willaerlaan onderdeel van deze weg zijn geworden. 8. Vaststelling gemeentebegroting 1960 alsmede de begrotingen van de takken van dienst over dat jaar. 9. Beschikking op twee verzoekschriften van de hoofden der openbare scholen op toekenning van extra credieten voor godsdienstonderwijs en verkeers- onderwijs. 10. Regeling personeelsaangelegenheden. 1. Vaststelling nieuwe bezoldigings- Onbreekbaar plastic voor talloze doeleinden als aardappelmandje A QQ voor groente, fruit, enz. met rokinkeping, beuken- A Dft hout, vernisglad, 3 voor slagvast plastic 1 QQ flinke maat - wit Alleen dinsdag 9 februari Hoofdstraat 7, Veenendaal, Tel. 3103 verordening; 2. Verhoging kindertoe lageregeling; 3. Aanstelling in vaste dienst van 2 kleuterleidsters en 4. Het verlenen van eervol ontslag aan mej. M. Smit, onderwijzeres aan de openbare school aan de Dorpsstraat. 11. Mededelingen. 12. Rondvraag. 13. Sluiting. In de ouderdom van ruim zevenen zeventig jaar is te Hengelo in Overijssel overleden ds. J. II. C. Kater, emeritus predikant van de Ned. Herv. Kerk. Ds. Kater werd op 29 juni 1882 te Pur- merend geboren. Hy bezocht eerst het stedelijk gymnasium te Kampen en stu deerde daarna verder nog aan de ryks universiteit te Utrecht. Nadat de heer Kater in 1907 door het provinciaal kerk bestuur van Drenthe was toegelaten tot de evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk werd hy op 30 juni van dat zelfde jaar (1907) te Midwoud in de classis Hoorn in het ambt bevestigd. Daarna stond de thans overledene ver der nog te De Rijp in de classis Alkmaar 1910 tot 1911; Oudshoorn in de burger lijke gemeente Alphen aan de Rijn en in de classis Leiden 1911 tot 1914; Sliedrecht 1914 tot 1918 en van 1918 tot 1932 ruim dertien jaar te Wirdum in de classis Leeuwarden. Na vervolgens ruim acht en een half jaar buiten ambtsbediening te zijn geweest keerde ds. Kater weer als predikant in de Ned. Herv. Kerk terug en deed hij op 20 oktober 1940 intree als predikant van de hervormde gemeente van Nieuwveen in de classis Leiden. De ze zijn zesde en laatste gemeente diende hij tot 1 mei 1948, toen hem op bijna zes- enzestigjarige leeftijd emeritaat werd verleend. Na zijn emeritaat bleef ds. Kater eerst nog enkele jaren te Nieuw veen werkzaam als bijzonder hulppre diker en heeft hij daar verder nog tot 1952 bijstand in het pastoraat verleend. Daarna vestigde hij zich metterwoon te Scherpenzeel in Gelderland en is hij nog een paar jaar werkzaam geweest als pre dikant-voorganger van de afdeling Wou denberg en omstreken van de vereniging van Vrijz. Herv. Ruim twee jaar geleden verhuisde ds. Kater van Scherpenzeel naar Hengelo in Overijssel. Naar wij tenslotte nog vernemen is zijn stoffelijk overschot in alle stilte te Die ren gecremeerd. De winkeliersvêfeniging „E.M.M." hield woensdagavond in hotel „De Hertog van Gelre", onder voorzitter schap van de heer W. Pol haar jaar vergadering. In zyn openingswoord liet de voorzitter alle in het afgelopen jaar ondernomen acties de revue nog eens passeren en deze konden niet anders dan geslaagd genoemd worden. Hij vond het jammer dat verscheide ne leden zo goed als nooit de ver gaderingen bezoeken en dus zij niet kunnen weten wat er in de vereniging van v.g.g.v. Veenendaal: Zandstr. 3 - Patrimoniuml. 22 Ede: Notaris Fischerstraat 31 omgaat. Ik ben er van overtuigd dat het niet alle leden naar de zin is ge weest, aldus de voorzitter, doch de samenwerking en de geest in het be stuur is goed. Dit jaar hoopt de ver eniging zijn 25-jarig bestaan te her denken en de voorzitter vroeg hier voor de volle medewerking van het bestuur en de belangstelling van de leden, aangezien zij dit jubileum niet ongemerkt voorbij willen laten gaan. Door de heer Werner werd het jaar verslag uitgebracht en uit het door de penningmeester, de heer Goldstein, uit gebrachte financiële verslag bleek, dat de inkomsten dit jaar iets terug waren gelopen. Namens de kascommissie bracht de heer Weyers verslag uit. Tot nieuw lid van de kascommissie werd benoemd de heer Iprenburg. In het be lang van de goede gang van zaken bleven twee leden van de oude kas commissie in functie. Bij de bestuurs verkiezing werden de heren W. Pol (voorzitter) en T. H. Werner herkozen. In de vacature, in verband met het be danken als bestuurslid van de heer Stuivenberg ontstaan, werd voorzien door de benoeming van de heer C. En gelenhoven. Besloten werd om de voor jaarsactie dit jaar te houden van 22 tot en met 30 april en bij deze actie geen waardebonnen meer beschikbaar te stellen, doch de gehele opbrengst om te zetten in prijzen. WEER NAAR HUIS Na door 't water te zijn verjaagd Hebben velen zich afgevraagd Hoe 't de bewoners van Tuindorp- [Oostzaan Na hun thuiskomst zal vergaan, 't Water verdreef hen uit hun huis Velen vonden een liefdevol thuis Bij familie, of wel bij bekenden. Toch bracht die toestand veel ellende. Stelt u zich 't feit eens even voor (Gelukkig dat het juist niet vroor) De meubels drijvend in het rond, Met uitschieters soms tot aan 't plafond Met man en macht is er gewerkt De reinigingsploegen zijn versterkt, Nadat het water was verdwenen Gingen rijkspolitie en militairen henen. Nog is niet alle leed geleden, Maar de meesten zijn al erg tevreden Weer in hun eigen huis te zijn, Al veroorzaakt 't aanzicht soms wel pijn Extra bewaking, eerst hard nodig (Zie hierboven) werd overbodig, 't Wordt nu weer enigszins normaal. Hopelijk komt elk gauw op verhaal. Maar al met al blijft het een feit: Het was maar een benarde tijd Voor de bewoners van Tuindorp- [Oostzaan. Die nu weer huistoe zijn gegaan. J.M. VOORLICHTINGSDAG „KERK EN WERELD" Op zaterdag 26 maart a.s. wordt er op De Boerderij van „Keirk en Wereld" een middag en een avond belegd voor jonge mensen in de provincie Utrecht, die een diepgaande interesse hebben voor de wi- ka-opleiding. Die jongeren die overwegen een beroep in het jeugdwerk, het maatschappelijk werk, het vormingswerk, evangelisten- arbeid of in het personeelswerk in de be drijven te kiezen, kunnen hieraan deel nemen. Er wordt door docenten en stafleden van „De Horst" uitvoerige voorlichting gegeven over de studiën, de financiën en de plaatsingsmogelijkheden, terwijl ook enkele leerlingen aanwezig zullen zijn om iets uit de keuken van het internaat te vertellen. Er zal gelegenheid zijn het terrein en de gebouwen te bezichtigen. Aan deze voorlichtingsmiddag en -avond zijn geen kosten verbonden. Er zal een eenvoudige broodmaaltijd worden aangeboden. Men kan zich opgeven bij: Kerk en Wereld, afd. Publiciteit, Hoofdstraat 211, Driebergen. Dubbele tuben: Voordeliger prijs. Uw tanden vragen het beste. KLANDESTIENE ZENDER HET ZWIJGEN OPGELEGD Op zondag 31 januari j.l. hebben op sporingsambtenaren van PTT in samen werking met de Rijkspolitie te Eiber gen de klandestiene zender „Hamburg" opgespoord en in beslag genomen. Proces-verbaal werd opgemaakt te gen de 26-jarige textielarbeider A. F. H. W., de 37-jarige wever H. N., beiden te Neede, de 15-jarige scholier H. J. S. en de 45-jarige textielarbeider H. F. beiden te Eibergen. Betere spaarrente Voordeliger kredieten Coöp. Boerenleenbank Amerongen: Kon. Wilhelminaweg 59 dagelijks van 9-12 uur. Gemeente Veenendaal ELEKTRISCHE SCHRIKDRADEN Het hoofd van plaatselijke politie te Veenendaal herinnert eraan, dat hoofden of bestuurders van ondernemingen van landbouw, tuinbouw, bosbouw of veehou derij, waarin gebruik wordt gemaakt van schrikdraden, in het bezit moeten zijn VEENENDAAL Geboren: Leonard Bernardus, z. v. P. A. van Hal en M. M. van den Berg; Nico- laas, z. v. N. van Leeuwen en G. J. van Holland; Jannette Wilhelmina, d. v. J. B. van Tuil en A. G. van Capelleveen; Evert, z. v. J. B. van Tuil en A. G. van Capelle veen; Silvia Anne, d. v. B. van den Brand en V. de Groot; Annechien, d. v. C. Wijn berger en J. A. de Rooi. Ondertrouwd: D. Dijkstra en J. van Ommeren; C. Hovestad en G. Buitenhuis. Getrouwd: J. Tolner en M. J. van Her wijnen; J. van de Bovenkamp en H. van Ginkel; C. J. Schenkeveld en J. H. M. Th. van Kessel. Overleden: Dirkje Middelhoven, 76 jaar, echtg. van H. van Ravenswaaij. RHENEN Geboren: Karolina Elisabeth Johanne, d. v. J. P. A. Hompe en J. H. van Es; Anita Paulina, d. v. H. J. Lebbink en S Wolbers; Cornelis, z. v. W. Haalboom en J. Baars; Gerrit, z. v. H. Kuipers en G. van Beek; Janna, d. v. W. de Leeuw en A. van Zetten. Ondertrouwd: T. van Laar en H. van Wijk. Getrouwd: T. van de Hoef en H. G. M. van den Berg. AMERONGEN Geboren: Sara Hendrika, d. v. Chr. Pluijgers en J. A. M. van Remmerden. Anna Elisabeth, d. v. W. Blankestijn en W. van Prattenburg. Getrouwd: W. E. van Swetselaar en L. van Mourik. AMERONGEN Ingekomen: F. Visee van Utrecht. Vertrokken: A. Meijer naar Boskoop. RHENEN Ingekomen: J. Moerkerken van Amster dam; J. Tollenaar (gez.) van Lienden; G. P. J. Jansen e.v. A. van Setten (gez.) van Wageningen; M. van den Brink (gez.) van Ede; J. Eding van Zeist; M. J. Slot boom e.v. G. Golstein van Amerongen; G. van Manen van Veenendaal. Vertrokken: L. Mater naar Hilversum; J. H. M. van Miltenburg (gez.) naar Hong kong; G. J. Pardoel (gez.) naar Druten; J. de Haan (gez.) naar Arnhem; KI. Hen ken naar Ede. VEENENDAAL In het tijdvak van 21 tot en met 27 jan. 1960 werden aan het bureau van ge meentepolitie te Veenendaal de volgende voorwerpen aangegeven. Lichte damesmonturen met het accent op de goede plaats van een door een bevoegd deskundige opgemaakt en geldig bewijs, waaruit blijkt, dat ten tijde dat het bewijs werd afgegeven, aan de bepalingen van het Veiligheidsbesluit Elektrische Schrik draden was voldaan. Zij zijn verplicht een duplicaat van het bewijs, uiterlijk de derde dag nadat het is opgemaakt te zen den aan het districtshoofd van de Ar beidsinspectie. De bewyzen verliezen hun geldigheid op 1 april van het jaar volgende op dat van afgifte. Zij, aan wie in het afgelopen kalender jaar een bewijs is afgegeven, dienen zich dus in het bezit van een nieuw, door een bevoegd deskundige op te maken bewijs te stellen vóór 1 april 1960. Formulieren voor deze bewijzen, inge richt volgens het door de minister van Sociale Zaken vastgesteld model, zijn tegen kostende prijs verkrijgbaar bij het districtshoofd van de Arbeidsinspectie, Maliebaan 97 te Utrecht. Onder een schrikdraad als hiervoren bedoeld, wordt verstaan een onder elek trische spanning staande draad, welke ten doel heeft paarden, vee, pluimvee, wild of andere dieren van de plaats, waar de draad gespannen is, verwijderd te hou den door de elektrische schok en de daar mede gepaard gaande schrik, welke van een aanraking van de draad het gevolg zijn. Veenendaal, 2 februari 1960 Het hoofd van plaatselijke politie, A. BAKKER. Gemeente Rhenen ELEKTRISCHE SCHRIKDRADEN Het hoofd van plaatselijke politie te Rhenen herinnert eraan, dat hoofden of bestuurders van ondernemingen van landbouw, tuinbouw, bosbouw of vee houderij, waarin gebruik wordt gemaakt van schrikdraden, in het bezit moeten zijn van een door een bevoegd deskun dige opgemaakt en geldig bewijs, waaruit blijkt, dat ten tijde dat het bewijs werd afgegeven, aan de bepalingen van het veiligheidsbesluit elektrische schrikdra den was voldaan. Ook voor schrikdraad installaties met batterijvoeding is dit be wijs vereist. Zij zijn verplicht een dupli caat van het bewijs, uiterlijk de derde dag nadat het is opgemaakt, te zenden aan het districtshoofd van de arbeids inspectie. De bewijzen verliezen hun geldigheid op 1 april van het jaar volgende op dat van afgifte. Op 1 april 1960 zijn dus alle vóór 1 januari 1960 afgegeven bewijzen niet langer geldig. In verband hiermede heeft zaterdag 16 januari j.l. bij Jansen, Ijzerhandel, Hoofdstraat, om pl.m. 4 uur verkeerde Noorse renschaatsen met zwarte dienst schoenen meegenomen. Wil die dan zo vriendelijk zijn zich bij Jansen te melden. dienen de houders van schrikdraadinstal laties, die niet over een in dit jaar uit gereikt bewijs beschikken, zich dus ten spoedigste in het bezit van een (nieuw), door een bevoegd deskundige op te maken bewijs te stellen. Formulieren voor deze bewijzen, in gericht volgens het door de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid vast gesteld model, zijn verkrijgbaar ter ge meentesecretarie, afd. algemene zaken. Onder een schrikdraad als hierboven bedoeld, wordt verstaan een onder elek trische spanning staande draad, welke ten doel heeft paarden, vee, pluimvee, wild of andere dieren van de plaats, waar de draad gespannen is, verwijderd te houden door de elektrische schok en de daarmede gepaard gaande schrik, welke van een aanraking van de draad het ge volg zijn. Rhenen, 2 februari 1960 Het hoofd van plaatselijke politie, L. BOSCH VAN ROSENTHAL Gemeente Rhenen HINDERWET Burgemeester en wethouders van Rhe nen brengen ter openbare kennis, dat zij de verzoeken om hinderwetsvergunning van Jac. Nagel, Franseweg 37 te Eist, tot oprichting van een polijsterij-slijperij en van meubelfabriek „Kembo", Candia- laan 8 te Rhenen tot oprichting van een meubelfabriek, hebben ingewilligd. Rhenen, 30 januari 1960 Burgemeester en wethouders van Rhenen, L. BOSCH VAN ROSENTHAL TH. v. d. WILLIK, secretaris. Gevonden: bruine gevoerde herenglacé; lipssleutel; groene kinderwant (Noors patroon); gele rubber handschoen; bruine herenglacé; weegschaalbak broche; room kleurige portem. met inh.; bruine heren- portem. met inh.; grijze wollen hand schoen; groene paraplufoudraal; pakje inh. boeken; paar rood-bruine dames handschoenen; verbasterde herdershond; bruine kindewant; kortharige bruine hond Verloren: nikkelen herenhorloge; munt biljet van ƒ2,50; grijs-witte kat; wit fiets- pompje; bruine herenportem. met flinke inh.; benzinedop van ,Simca'; vulpen in doosje; blauwe plastic regenjas; school- étui; witte plastic portem. inh. 0,65; grijze ceintuur; zwarte damesparaplu; houten autoped; zwarte herenportem. inh. 21,- en kam en sleutel; zwart schoolétui met inhoud; zwarte dames glacé; uitlaat van bromfiets; achterlicht; spatlap en kentekenplaat; blauwe plastic SLAP EN FUTLOOS Gebruik en u bent spoedig weer geheel op krachten I In vloeibare- en drageevorm DUTIM N,V. - OEGSTGEEST regenjas; bos sleutels; rode damesportem. inh. ƒ4,-; Duitse herder; lichtblauwe wollen shawl; damesportem. inh. ƒ7,-; notaboek; bruine Spaniel; rentekaart; bankbiljet van 10,-; postpakket; bos sleutels. In de periode van 28 jan. tot en met 3 febr. werden de volgende voorwerpen aangegeven. Gevonden: lipssleutel; bruine hond; étui met sleutels; witte shawl met blauwe rand; militaire baret; 2 bouwplaatjes; zwart-wit hondje; herenglacé; reken boekje; autoped; wit fietspompje; bril; rookartikelen; gouden halsketting en oor bel; zak brandstof; blokschaaf. Verloren: reservewiel met band van Bedford; 2 wieldoppen van Ford Taunus; zijden shawl; bruine herenglacé; knalpijp van bromfiets; beige suéde dameshand schoenen; beige gebreide dameshand schoen; bruine actentas met inh.; bus abonnement; bruine kinderwant; bruine glacé (binnenkant zwart). RENSWOUDE Verloren: verchroomd dameshorloge m. geel bandje; reservewiel van vrachtauto, merk Badford, maat 900-20; grijze heren handschoen, glacé; linker wieldop van personenauto merk Ford Taunus. SCHERPENZEEL Aanvoer eieren: 900.000 stuks. Prijzen 9,50 tot 10,50 per 100 stuks. Handel matig. Aanvoer biggen: 130 stuks. Prijzen 45,— tot 65,per stuk. Handel redelijk Daar de KNVB voor a.s. zondag de wedstrijden weer heeft vastgesteld, die vorige week wegens terrein- en weers omstandigheden zijn afgelast, staat ook de belangrijke strijd Wageningen-Vitesse voor a.s. zondag opnieuw op 't program ma. De gesteldheid van het Wageningen- terrein is momenteel zodanig, dat deze ontmoeting, waarvoor grote belangstel ling bestaat, „ijs en weder dienende", nu wel zal doorgaan. In de opstelling van beide elftallen, zoals die vorige week waren geformeerd, zal uiteraard weinig verandering worden gebracht. Slechts zal bij Wageningen linksbuiten Tonny v. d. Weerd niet van de partij kunnen zijn. daar hij deze week in militaire dienst moet. Intussen ver nemen wij dat ook de Vitesse linksbinnen Teunissen wegens militaire dienst ver stek moet laten gaan. Hetgeen voor Vi tesse een aanzienlijke verzwakking be tekent. Er gaat aan deze „streek-derby" een wedstrijd vooraf tussen de veteranen van Wageningen en Vitesse, althans wanneer de toestand van het veld dit toelaat. VEENENDAAL Oude Kerk 9.30 uur ds Vroegindeweij, 5 uur ds Vermaas. Julianakerk 9.30 uur ds Van den Berg, 5 uur ds Van de Pol. Vredeskerk 9.30 uur ds Vermaas, 5 uur ds Vroegindeweij. Sionskerk 9.30 uur ds Van de Pol, 5 uur ds Van den Berg. Veeneind 3 uur ds Van den Berg, woens dag 10 febr. 7.30 uur ds Van Leeuwen van Arnhem. Dijkstraat 2.45 uur ds Vroegindeweij. Ger. Kerk Kerkewijk 9 en 10.30 uur ds Overduin, 5 uur ds Van Enk. Ger. Kerk geb. OCB 9 en 3 uur ds Smelik Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat 9.30 en 5 uur ds Heerma. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30 en 5 uur ds Keuning. Ger. Gem. syn. geb. „Eltheto" 9.30 en 5 uur leesdienst. Ger. Gem. Fluitersstraat 9.30 en 5 uur ds Mallan. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds Cannegieter van Driebergen. Leger des Heils 10 uur heiligingsdienst, 12 uur zondagsschool, 6.45 uur open luchtsamenkomst, 7.30 uur verlossings samenkomst. RK Kerk Salvatorkerk, Patrimoniumlaan 8 en 10.15 uur H. Mis, 7 uur Lof. H. Willibrordkerk, Nieuweweg 8 en 10.15 uur H. Mis, 5 uur Lof. Ned. Herv. Kerk „Sola Fide" 10 uur ds Goedhart, 5.30 uur ds Langman van Amsterdam. RHENEN Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 uur ds Van Dorp van Zeist, 5 uur ds Hensbergen van Renkum. Herv. Gem. 10 uur ds N. Kooreman, 5 uur ds J. Dijkstra. Prot. Bond „Wapen van Hardenbroek" 10.30 uur ds J. de Pree van Veenendaal. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds J. D. Boerkoel van Ede. Ger. Gem. (syn.) 10 en 5.30 uur dhr Lich tenberg, woensdag 10 febr. 7.30 uur ds H. van Gilst van Lisse. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. Ger. Gem. (Plantsoen) 10 en 5.30 uur lees dienst. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk: geen opgave ontvangen. ELST Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur ds Stekelen burg. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur leesdienst, dins dag 9 febr. 7.15 uur ds Steenblok. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds Van Viegen. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst, donderdag 11 febr. 7 uur ds Wilting van Doetinchem. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 9.30 en 3 uur ds Schip per. Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur leesdienst RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk 9.30 uur kand. Broek huizen van Barneveld, 6.30 uur Eerw. heer Meijer uit Veenendaal. Ger. Kerk 10 uur ds Suurmond van De Glind, 6.30 uur ds D. G. Molenaar. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds L. A. Klootwijk. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds G. J. Jonkers uit Delft. Vrijz. Herv. (Bethel) 9.45 uur dhr E. C. Ninaber. VEENENDAAL: dr. G. Annot, tel. 3198. RHENEN: dr. Ch. H. Paris Jr., tel. 432. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: dr. v. Ommeren te Eist, tel. 08377-217. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOUDE: dr. Van Ringelcstijn te Ederveen, tel. 08387-201. SCHERPENZEEL: dr. A. Bartelink, Dorpsstx-aat 118, tel. 03497-220. NIEUWE TELEFOONAANSLUITINGEN VEENENDAAL 2403 Mw. Wed. C. W. v. d. Kraats-Drost, Prins Bernhardlaan 289. 3401 Fa. Jac. Bouman en Zn., J. v. Goyenstraat 54. 3402 G. van Binsbergen, Buurtlaan-west 84. 3405 A. Ditewig, Nieuweweg 198. 2190 N.V. Handels Mij. „Sarvi" paral lelweg 30. 3404 Fa. J. A. van Hofwegen, SI. de Bruïneplein. Naast de bekende soorten in katoen is veel geprobeerd in synthetische stoffen, o.a. nylon en nu TERLENKA. Terlenka is het Hollandse polyester, buitenlandse merken zijn trevira, tergal, tcrylene, enz. Deze stoffen krimpen niet, dus niet, na bet wassen, vermaken. Worden niet erg vuil, zo weer schoon, snel droog, en NIET STRIJKEN. De verwerking is iets moeilijker, gebruik in ieder geval polyes ter-garen. Maakt u de vitrage zelf, bij ons krygt iedere koopster een handleiding met tips. Maakt u ze niet zelf, komt u dan eens praten, maarwacht u niet te lang. Koopt by een vertrouwd adres Manufacturen - Compl. Woninginrichting Hoogstraat 12, Telef. 2627, Veenendaal Reeds driekwart eeuw tevreden klanten NIEUWE TELEFOONAANSLUITINGEN EDERVEEN 517 T. Middelman, Rijksweg 38. 579 H. Klok, Meikade 25. 512 W. S. de Gooyer, Schras 19. 597 E. J. Groeneveld, O. Holleweg 12, Renswoude. Rugpijn... maar ook andere plagende pijnen vaagt u prompt weg met WITTE KRUIS Tabletten, poeders, cachets!

De Vallei | 1960 | | pagina 2