KOU n GEVAT ITALIANO PAUK T I P vogel-voederhuisjes DOVO - DTS Sarco- globine ppAArSrcHi AMEROXGEIX de lekkere Niels overlrefi oir Zal Dovo zaterdag kampioensvlag kunnen hijsen? BABYDERM de i^cK/igeschAe^en Babyverzorging WITTE KRUIS Huidgenezing Burgerlijke stand KERKDIENSTEN SPORTPROGNOSE Zaterdag sluiten vvinterserie-wandeltochten 1959-'60 A. van de Weerd Trip van Ned. elftal naar de West Veenendaal thuis tegen Hatert Inentingen tegen kinder verlamming Ds. II. Brinkman 25 jaar predikant PRUMMELf BRI 19 cent per rol. SCHERPENZEEL De geschiedenis van de landbouw DE £Ckte PIJNSTILLER DINSDAGKOOPJES Zeemlap Afwasbak Stofblik 1.49 Officiële bekendmaking Ingekomen en vertrokken OVERGORDIJNEN ANT. DE RUITER Zondagsdienst doktoren Onrustige Zenuwen? Marktberichten Gelukkig hebbe we kenne leeze, dat ok de Kamer van Koophandel alle krachte zei moobelieseere om de slag om de hui2e mee te gaan leevere. Mooi dus, dat we in deeze niet alleenig staan. De pervincie Utrecht kan op 2000 huize reekene; de heele pervincie wel te ver staan mit de hoofdstad inbegreepe. Ik zou zoo zegge, dat wij in et Veen minstes de helft van dat antal wel alleenig op kenne. Mit duuzend huisies waare we net zoo'n bietjie deur de ergste brand heen. Minse, nog an toe, wat ken ie je eige toch wat veurstelle. Mar as ie in et land van de werkelikheid terug arriveert dan staan daar tweeduuzend wooniekies op pampier. Netjies deele mit weet ik hoe- veul, jonges. En as et dan nog mar net jies gebeurt. Want daar bin ik teuges- woordig ok gien ins meer van te veure van deurdronge. Allemaal minse die dur best doen. Wet- hauwer De Rutter heb dur op die ver- gaadering van de Kamer van Koophandel ok nog scharp deurheen gesnee je. As dat zoo deurgaat, zee die, ziet et dur spesijaal veur Veenendaal somber en donker uit. Zoo is et en nog veul erger. Want as dur nog iets duisterders was dan har- stikke donker dan zag et dur zoo uit. Roetzwart ziet et dur uit, beste minse. En daar motte we mit z'n alle een streepie licht deurheen zien te werke. Mit z'n alle en niet zegge: och, ik zit wel. Ik heb ommers me dakkie boove me kneister. Gelaaje motte we zijn. Ik veur mijn zou zoo al wel wat wille onder- neeme. Et dur an alle kante vanaf laate brande, mar hoogstes ken ie een paar keer heel hard mit je vuiste op de taafel ramme. Nee, dur bin minse die dat op motte knappe. Mar de rest mot dur as één blok achter staan en ok dur geluid laate hoore as et noodig is. Et is toch te gek, dat er febrieke de pijpe motte neeme, omdat dur gien huize Het kan voor Dovo zaterdag een belangrijke dag zijn. Het is namelijk mogelijk, dat het kampioenschap van de derde klasse oost dan reeds een feit wordt. Er zal natuur lijk nog wel een en ander moeten gebeuren, maar het kan er in zitten. Zelf spelen de rood-witten thuis tegen het Edese DTS. Een bepaald groots tegenstander is dat niet, maar zij spelen een speltype dat de Veenendalers niet erg ligt. Houdt Dovo zich echter, wat te venvachten Is, b\j haar eigen spel, dan is er geen vuiltje aan de lucht en voorzien wc een dikke overwinning. Zou daarnaast Gencmuiden maar één puntje in Kampen tegen Go-Ahead verspelen, iets dat zeker mogelijk is, dan kan Dovo de kampioensvlag hijsen. vindt U bij Beatrixstraat 76-80 Tel. 2965 zijn. En waar gien huize zijn komme gien werkers, vandaag den dag. Ruim 800 min se kenne we gebruike, mar die komme dur nooit as ze niet es op een echt huis kenne reekene. En de hooge piete hebben et nog wel zoo goed mit ons veur. Nee, mar, dat zei me een plaats worde, dat Veenendaal. Echt een plaats om je febriek te vestige. Kenne we je anbeveele. Mar ze motte zelf mar ooveral veur zorge; we kenne ze gien huis meer geeve. Nee, dat leit niet in ons vermeuge. Mooie praatjies allemaal, maar je heb dur niks niemandal an. Net zoo lang tot we mit z'n alle uit de kooi breeke en dur op af briese. Oover kooie gesprooke. In Leersum schijn ie in een geleegeheid om de leeuwe- kooi te kenne danse. Dat zou nou echt iets veur mijn en veur Driek weeze. Wie weet, zouwe Bram en Mijntjie dur ok nog wel wat veur veule. Werempel, je mag dur nog in danse ok. Mar dan zelle ze eerst de leeuw wel de wei in stuure. Of een kleintjie mit melk- tandjies dur in laate zitte of misschien een ouwe, die allang aa-oo-wee krijgt. Praat me dur niet van. Echt een fijn stukkie minsewerk. Om een leeuwtjie heendansen. Heel volksstamme zouwen et daanig in de broek doen as ze dur één op de Amerongse berg teegekwaame. Nog gien ins in et donker. Ik veur mijn mag lijje, dat die minse, die dat zoo mooi vinde dur allemaal es lekker van droomme. Zoo'n gezellige nachtmeerie. Allemaal minse in een kooi in de wildernis en een paar van die boome van leeuwe dur mar om heen- dansen. En zoo'n groote woesteling van een leeuw durbij, die zoo geduurig et deurtie van de kooi es oope doet om an die liede te ruike of ze van et angstzweet nog niet gaargestoomd zijn. Kaarties veur zoo'n veurstelling zou ie dan graaties en veur niks kenne krijge bij et onderstaande adres Wout Blauwkous (Advertentie) Het ligt in de bedoeling dat het elftal vrijdag 10 juni per vliegtuig naar de West zal vertrekken en dinsdag 21 juni naar Nederland zal terugkeren. Wij hopen dat niet alleen het vliegtuig een goede vlucht zal hebben maar ook dat het spel op „hoog niveau" zal gespeeld worden. Een kolleketie op hoog niveau bij VERSTEEG „speelt" voor allen die daarvan willen profiteren een belangrijke rol. Aanbie dingen van VERSTEEG staan altijd in het centrum van d belangstelling en van oost en west, noord en zuid komt men graag kopen bij VERSTEEG. Als u bij VER STEEG kocht keert u altijd tevreden huis waarts. Voor we nu de overige voetbalwedstrij den onder de loep gaan nemen, willen we eerst even de aandacht vragen voor de vierde en laatste winterseriewandel- tocht, die ook voor a.s. zaterdag op het programma staat. De start van deze tocht is zoals altijd weer bij de v.g.l.o.-school en wel om half drie precies. Aan het einde van de mars zullen dan de medailles en/of diplo ma's worden uitgereikt. De route luidt als volgt: Geerseweg, daarna het spoor over, r. Rembrandtlaan, 1. Ferd. Bolstraat, r. Jan Steenlaan, 1. Westersingel, r. Dijkstraat, bij de Toko links naar Prattenburg en pijlen volgen naar uitgang bij La Montagne, 1. Kerke- wijk, 1. Stationssingel, r. Lindelaan, 1. Kanaalweg, daarna rechts de brug over naar de v.g.l.o.-school, waar de dampen de chocolade weer staat te wachten. Veenendaal krijgt zondag bezoek van Hatert. Wij kennen Hatert als een ploeg, die niet bepaald voorzichtig voetbalt. De technische capaciteiten van deze mensen zijn echter niet hoog, zodat het voor Vee nendaal geen onoverkomelijke moeilijk heid behoefd te zijn om de puntjes thuis te houden. GVVV krijgt het zaterdag weer kwaad te verduren. Om SDC in Putten te gaan bevechten is wel wat moet voor nodig en temeer daar het bij deze ontmoeting in Dr. Slot. de Bruïneplein 25 - Tel. 2390 Deze maand worden in het gehele land de inentingen tegen kinderverlamming voortgezet. In de eerste plaats komen thans aan de beurt die groepen kinderen die tot nu toe slechts 2 injecties hebben gehad, te weten de kinderen geboren in de jaren 1945 t.e.m. 1949 en 1958. In Veenendaal worden deze injecties gegeven op maandag 15, woensdag 17, donderdag 18, vrijdag 19, maandag 22 en woensdag 24 februari, iedere middag van 2 tot 5 uur en donderdagmiddag 25 fe bruari a.s. van 2 tot 4 uur, in het Groene Kruisgebouw, ingang Eikenlaan. De kinderen, geboren in bovengenoemde jaren, ontvangen van gemeentewegen een oproep. Laat iedere weldenkende ouder, die van het gemeentebestuur een oproep krijgt er voor zorgen, dat zijn of haar kind ook inderdaad op de vastgestelde tijd komt. Dit laatste is beslist noodzakelijk daar anders de goede gang van zaken wordt verstoord. Kinderen van andere geboortejaren, die gelijktijdig met bovengenoemde lich tingen zijn ingeënt kunnen thans ook hun derde injectie ontvangen. Indien men voor deze kinderen geen oproep heeft ontvangen moet men contact opnemen met de afd. inentingen van de gemeente secretarie, Hoofdstraat 92, Veenendaal. In April a.s. komen de kinderen geboren in 1959 aan de beurt. Een opwekkend woord voor deze in entingen zou feitelijk niet nodig moeten Veenendaal nou niet bepaald voorzichtig ging. Voor wat spelkwaliteiten betreft, moeten de Veenendalers wel wat hoger aangeslagen worden dan de Puttenaren. Een gelijk spel moet er dan ook altijd uit kunnen komen. VRC gaat naar Nunspeet om daar een club van diezelfde naam te bekampen. Na wat de Veenendalers j.l. gepresteerd hebben is er, ondanks dat Nunspeet een veel mindere tegenstander is, maar heel A.s. zaterdag Aanvang 3.45 uur Terrein Panhuis weinig kans op een houdbaar resultaat. De VRC'ers hebben echter wel meer voor een verrassing gezorgd. Merino's dat vorige week het kunststuk je uithaalde om CSW in eigen huis te kloppen, zal het nu in Hilversum tegen Altius moeten proberen. Het ligt al direct voor de hand, dat het nu niet zo ge makkelijk zal gaan. Altius verkeerd in de bovenste regionen op de ranglijst en zal zich heus niet de kaas van het brood laten halen. Meer dan een gelijk spel zal er dan ook niet in zitten. CV Panter speelt thuis tegen het Amers- foortse Sova. Het zit Panter de laatste tijd weer niet erg mee, maar toch moet met een beetje inspanning zaterdag wel wat in kunnen zitten, dus aanpakken is de boodschap. Over Triangel Boys is wel heel moei lijk een voorspelling te geven. Na de grote nederlaag van vorige week, zal het wel niet meevallen, om tegen het Barne- veldse SDVB een goed resultaat te berei ken. Meer dan een gelijk spel durven we dan ook werkelijk niet te geven. NSVS-Valleivogels zal wel een Scher- penzeelse overwinning worden. Hoewel Valleivogels behoorlijk afgezakt is, ge loven we toch niet dat zij zich door de mensen van de Leidse zullen laten ver schalken. Winst voor Valleivogels dus. Woensdag 17 februari a.s. zal het vijf entwintig jaar zjjn geleden dat ds. II. Brinkman uit Rjjssen werd bevestigd als predikant in de Gereformeerde Kerken in Nederland. Ds. Brinkman werd op 21 april 1907 In de gereformeerde pastorie van Duurs- woude in de burgerlijke gemeente Opster- land in Friesland geboren. IIU bezocht eerst twee jaar het stedelijk gymnasium te Winschoten en daarna vier jaar een gymnasium te Utrecht en studeerde ver volgens nog aan de theologische hoge school te Kampen, waar hij op 21 maart 1934 zijn kandidaatsexamen deed. Nadat de heer Brinkman op 1 mei van datzelfde jaar (1934) door de classis Utrecht was beroepbaar verklaard in de Gereformeerde Kerken in Nederland werd hij op 17 februari van het daarop volgend jaar (1935) door zijn vader, ds. H. Brinkman, toen nog predikant te Har- melen en thans emeritus predikant te Wassenaar bevestigd als predikant van de Gereformeerde Kerk van Elburg. Op 21 maart 1943 verwisselde de jubilaris deze kerk met die van Amerongen. Sinds 4 mei 1947 dient ds. Brinkman de Gerefor meerde Kerk van Rijssen, waar hij ook weer door zijn vader werd bevestigd. Tijdens zijn ambtsbediening te Ame rongen was ds. Brinkman ongeveer vier jaar voorzitter van het schoolbestuur. Tijdens zijn ambtsbediening te Elburg en ook te Amerongen heeft de jubilaris resp. in de classes Harderwijk en Utrecht tal van deputaatschappen vervuld en tij dens zijn ambtsbediening te Rijssen werd hij in 1955 en ook in 1959 door de classis Deventer afgevaardigd naar de particu liere synode van Overijssel. Ds. Brinkman is in zijn tegenwoordige gemeente onge veer acht jaar kerkvisitator in de classis Deventer. Tijdens zijn verblijf in zijn beide eer ste gemeenten Elburg en Amerongen werd daar de gereformeerde kerk ge restaureerd en in zijn tegenwoordige ge meente werd in 1956 een nieuwe pastorie gebouwd. In 1958 maakte de jubilaris als boord- predikant met de „Sibajak" een reis van drie maanden mee naar Autralië, Nieuw Zeeland en Indonesië. Tijdens de laatste oorlogswinter heeft de jubilaris veel ge daan voor de voedselvoorziening van Amerongen en Leersum. Als beloning voor dit werk ontving hij in 1947 van het Nederlandse Rode Kruis de Medaille 1940- 1945 met lint. Ds. Brinkman heeft zich nooit aange trokken gevoeld om predikant te worden van een grote stadsgemeente. In verband daarmede heeft hij bedankt voor een be roep naar Amsterdam en tweemaal voor een beroep naar Rotterdam. Naar wij tenslotte nog vernemen zal ds. Brinkman woensdagmiddag 17 februari a.s. van vier uur tot half zes in de con sistoriekamer van de gereformeerde kerk Ook Uw kinderen hebben liever een montuur dat zich aanpast bij hun smaak en persoonlijkheid Kerkewijk 17 Veenendaal Kom voor een goed montuur met Uw kinde ren naar de vakman In de zondagsector van de afdeling Utrecht is weer een wijziging aange bracht. Renswoude zou aanvankelijk het Amerongse DVSA op bezoek krijgen, maar dit wordt nu Veense Boys. Het moet voor Renswoude mogelijk zijn om uit deze ontmoeting winst te boeken, al zal er natuurlijk behoorlijk aangepakt moeten worden. Oranje Wit-Hoogland wordt weer een spannende ontmoeting. Of er veel winst voor de Elstenaren in zal zitten geloven we niet, daar er voor de Hooglanders een Complete Babyderm-Set met Doktersboek en voor navulling der Set: Poeder-Zalf-Olie-Zeep zijn. Toch blijkt, dat er nog té veel men sen, om andere redenen dan van princi piële aard, geen gevolg geven aan de op roepingen en dan later constateren, dat hun kinderen één of meer injecties niet hebben gehad. Achteraf blijken deze men sen toch prijs te stellen op een complete serie injecties. Afgezien van het feit, dat dit veel extra werk voor de organisatie van de entingen met zich brengt ont- NA GRIEP OF ZIEKBED Met dit bloedvormend krachttonicum bent u vlug weer de oude. In vloeibare- en in drageevorm. DUTIM N.V. - OEGSTGEEST vangen deze kinderen de injecties niet op het juiste tijdstip. In april a.s. komen de kinderen gebo ren in 1959 aan de beurt. Laat iedereen aan een goede gang van zaken meewerken. Dit is in de eerste plaats in het belang van de kinderen. In de afgelopen 3 jaar is het in Neder land mogelijk gebleken 2.360.000 kinde ren met het polio-vaccin te behandelen. Het is wel opmerkelijk, dat in de jaren daarvóór (b.v. in 1952) zich in Nederland nog 1258 gevallen van kinderverlamming voordeden waarbij min of meer ernstige verlammingen bleven bestaan, terwijl in 1959 dit getal slechts 25 was. EEN PRODUKT VAN KING- EN RANGFABRIEKEN TONNEMA N.V. SNEEK kans op het kampioenschap op het spel staat. Toch nemen we aan, dat de Eiste- naren zullen trachten om de nederlaag zo klein mogelijk te houden. Scherpenzeel zal het thuis tegen Ach terveld op moeten nemen. Hier moet na tuurlijk winst voor de thuisclub uitkomen willen zij een kans op het kampioen schap behouden. Daar rekenen we dan ook op. RK Unitas moet tegen Hamersveld heel anders aanpakken dan vorige week, toen maar net met 2—1 van Hooglander veen gewonnen werd. Wij zijn trouwens overtuigd dat het heel anders kan. Op uitnodiging van de Gelderse Maat schappij van Landbouw, afdeling Scher penzeel, die dinsdagavond in café Markt- zicht vergaderden onder leiding van voor zitter, de heer Ilouterman, sprak de heer Ir. Kncppelhout, secretaris van het hoofd bestuur, over „Landbouwbeleid en land bouwvraagstukken". Nadat de voorzitter een inleidend woord had gesproken en de bestuursaangelegen heden waren afgehandeld, sprak spreker er z(jn vreugde over uit om met de leden der afdeling te kunnen kennis maken en te horen wat er in de afdeling omgaat. Tijdens deze vergadering zette spreker het landbouwbeleid van de regering uit een, waarbij hij eerst de historische groei uitvoerig belichtte. De richtlijnen, die aan het einde van de vorige eeuw door een commissie zijn uiteengezet om toen- dertijd het hoofd te bieden aan de land bouwcrisis, dienen nog steeds als basis voor het te voer enlandbouwbeleid. Tot aan de crisisjaren 1930 richtte de Neder landse landbouw zich op de wereldmarkt. De verschillende wijzigingen die zich op landbouwgebied in de wereld voordeden maakte garantieprijspolitiek noodzakelijk. Vanaf 1948 had men te vechten tegen de grote overschotten en diende men be schermende bepalingen te maken om hierdoor niet te worden overspoeld. Om redelijke prijzen te waarborgen voor de consument had men volgens spreker wel eens het idee dat hierop te veel de na druk werd gelegd. Het redelijke inkomen van de boer dreigde dan in gevaar te komen. Het garanderen van de melkprijs bracht spreker ook ter sprake. De minister was volgens hem op de verkeerde weg door de bepalingen van de kostprijs landelijk van toepassing te verklaren. Spreker vond het rechtvaardiger uit te gaan van een landelijk gemiddelde daar ook de be paling zand- en kleigrond in dit opzicht onbetrouwbaar is. Ten aanzien van de landbouw in de Euromarkt zag spreker naast verschillende voordelen ook scha duwzijden aan deze materie. Rationali sering en mechanisering op het boeren bedrijf achtte spreker oo kin dit verband van groot belang. Na de pauze werd van de gelegenheid tot het stellen van vragen druk gebruik gemaakt. van Rijssen recipiëren en diezelfde dag in een gemeenteavond zijn zilveren ambts jubileum als predikast in de Gerefor meerde Kerken in Nederland feestelijk gedenken. Verder ligt het in zijn bedoe ling om zondagmorgen 21 febr. a.s. te Rijssen een herdenkingsrede uit te spre ken. Wéér die pijn?... dat, maar ook die andere plagende pij nen vaagt u snel weg met WITTE KRUIS. Tabletten, poeders of cachets! prima kwaliteit, vol traan- gelooid, hele huid, "1 QO flinke maat plastic, flinke maat, stevige uitvoering diverse kleuren slagvast plastic, nieuw modern model, zeer prak- "I QQ tisch, diverse kleuren Alleen dinsdag 16 februari a.s. Hoofdstraat 7, Veenendaal, Tel. 3103 Gemeente Rhenen UITBREIDINGSPLAN Het hoofd van het gemeentebestuur van Rhenen brengt ter openbare kennis, dat ter gemeentesecretarie, afdeling fi nanciën, voor een ieder ter inzage ligt het bij besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht van 18 januari 1960, 5e afd. Huidzuiverheid Huidgezondheid ilstjes verdrogen door Purolpoeder nr. 3171 '58/137 gedeeltelijk goedgekeurde uitbreidingsplan in onderdelen voor de buurtschap Achterberg met daarbijbeho rende kaart, bebouwingsvoorschriften en toelichting. Rhenen, 30 januari 1960 Het hoofd van het gem.bestuur, L. BOSCH VAN ROSENTHAL GEMEENTE RHENEN Bestrijding aardappelmoeheid De burgemeester der gemeente Rhenen maakt bekend, dat ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage liggen de beschikking van de Minister van Landbouw, Visserij en Voed selvoorziening van 8 februari 1957, nr. L/PA 3037 en de daarbij behorende op deze gemeente betrekking hebbende kaart(en) en lijst, zoals deze op 1 december 1959 opnieuw zijn vastgesteld. Deze beschikking verbiedt de teelt van aardappelen in een tuin, gelegen binnen een op de kaart(en) aangeduid en op de lijst omschreven gebied, tenzij deze teelt wordt uitgeoefend op een voor het be trokken teeltjaar in de beschikking ge noemd en op de kaart(en) aangeduid ge deelte van het gebied. De beschikking is niet van toepassing op tuinen, waarop volgens de beschikking van 29 oktober 1955, nr. L/PA 670, een totaal teeltverbod van aardappelen, to maten en enkele andere gewassen van kracht is. Deze beschikking met bijbe horende kaarten ligt eveneens op het ge meentehuis ter inzage. Rhenen, 9 februari 1960 De burgemeester voornoemd, L. BOSCH VAN ROSENTHAL GEMEENTE AMERONGEN Mede tengevolge van de massale in enting tegen kinderverlamming is het aantal geconstateerde gevallen van deze ziekte in dalende lijn. Werden voor 1957 (b.v. in 1952) 1200 Nederlanders door kin derverlamming getroffen, in 1959 bedroeg dit aantal 25. Om deze teruggang te handhaven is het noodzakelijk op de ingeslagen weg voort te gaan, waarom een ieder weldenkend ouder met klem wordt aangeraden, de kinderen te laten inenten. Het vaccineren wordt dit jaar voort gezet, ook voor hen die nog niet of niet volledig zijn ingeënt. Op maandag 15 en vrijdag 19 februari a.s. wordt te Amerongen en Overberg ge legenheid gegeven tot inenting van de kinderen, die de 2e injectie hebben gekre- g enen zijn geboren in de jaren 1945 t.e.m. 19499 en 1958. Voor deze 3e injectie wor den de oproepen verzonden. Alle kinderen welke reeds tweemaal zijn ingeënt, doch in 1959 na de derde oproep niet zijn verschenen, kunnen als nog de derde injectie ontvangen. Hier van zijn uitgezonderd de kinderen ge boren in 1955 en 1957. Deze krijgen latei- de gelegenheid hiervoor. Oproepen voor deze 3e na-injectie wor den niet verzonden, doch hiervoor moet aangifte worden gedaan vóór 17 februari VEENENDAAL Geboren: Anja Jannigje Geertruida, d. v. H. Gijsbertsen en P. W. van Dijk; Annetta, d. v. C. A. Heddema en H. Mon- dria; Anne Henk, z. v. C. G. van Hall en A. G. van den Oosterkamp; Eric Peter, z. v. A. Schouten van der Velden en P. de Bree; Carla Gerarda, d. v. G. Hei kamp en C. van Ginkel; Gerrit, z. v. M. Vermeer en A. van Scherrenburg; Mar- cellinus Lambertus Gerardus, z. v. H. L. G. Walgering en W. G. M. van Hoks- bergen; Maria, d. v. K. van den Heuvel en B. M. Arends; Jillia, d. v. C. van de Loosdrecht en J. D. Weijers; Gezina Gerritje Alida, d. v. W. van der Poel en G. van Dam. Ondertrouwd: G. Vink en J. K. de Koning; J. J. van Osenbruggen en E. van Neerbos; H. A. de Graaf en A. H. Faber; H. van Brussel en J. H. van Doorn. Gehuwd: F. van Hoeflaken en A. L. Achterberg; G. de Koning en A. Brands; A. Waringa en W. Scholten. Overleden: Willemina Bouman, oud 84 jaar, wed. van W. van Ojik; Adriana Gijsbertha van Dijk, oud 82 jaar, onge huwd. RHENEN Geboren: Albertina, d. v. G. G, van Gelderen en A. C. van Veenendaal; Adriana Wilhelmina, d. v. H. J. van Meerten en F. G. Veenhof; Gijsbert. z. v. A. van Engelenburg en M. M. Kok; Ever- tje Petronella, d. v. A. Bouman en W. van Engelenburg, Veenendaal; Gerritje, d. v. A. van Blitterswijk en M. van de Bijl; Frans, z. v. F. Roks en G. Hen- driksen; Rients Theodorus, z. v. P. Bos- ma en M. Descendre; Johanna Antje, d. v. H. T. Mesman en G. A. Opperman; Carolina Wilhelmina Johanna, d. v. H. J. M. Zegers en J. M. Peters; Karin, d. v. D. van den Broek en W. E. van Dijk. Ondertrouwd: J. H. van Zanten en M. C. van Breemen. Gehuwd: T. van Laar en H. van Wijk. Overleden: Hendrik van Veenendaal, 52 jaar, gehuwd met Anna Cornelia van Soest, Amerongen; Willemijntje de Gooij- er, 76 jaar, gehuwd geweest met Jan. Suk kel, Veenendaal; Pieter van den Brink, 26 jaar, ongehuwd. SCHERPENZEEL Overleden: Hendrikus Gerhardus Jo hannes Wensink, oud 60 jaar, e.v. A. E. Woestenenk. Geboren: Elbert, z. v. H. van Manen en A. J. van Kempen. Dampo bij Verkoudheden van Vader, Moeder en Kind RHENEN Ingekomen: J. Slotboom van Veenen daal; A. J. M. van Iperen van Soest; K. Krol (gez.) van Ermelo; J. Moerker ken van Amsterdam; J. Tollenaar (gez.) van Lienden. Vertrokken: M. Halbesma naar Breda; J. van Dijk (gez.) naar Apeldoorn; J. J. Vork (gez.) naar Velsen; J. v. d. Vendel e.v. Weijer naar Kesteren; H. G. M. v. d. Berg e.v. v. d. Hoef naar Barneveld; L. Mater naar Hilversum; J. H. M. v. Mil tenburg (gez.) naar Hongkong; G. J. Par- doel (gez.) naar Druten. Zoekt u nieuwe overgordijnen, kijk dan eens naar die mooie, sterke en kleur echte PLOEGSTOFFEN. Bjj ieder inte rieur een passend gordijn. Ook de VELOURS-gordijnen zijn nu lichtecht en in groter kleursortering. Daarnaast brengen wü een mooie serie cretonnes, ook voor kinderkamers, maar ALTIJD profiteert u van onze uitgebreide ser vice. Bij aankoop van de stof ontvangt u een handleiding voor het verwerken met tips en een wasvoorschrift. Ook maken wij voor u alle soorten gor dijnen, maar spreekt u het vroeg ge noeg af, dan wordt u op tijd geholpen en Koop bij een vertrouwd adres.... Manufacturen - Compl. Woninginrichting Hoogstraat 12, Telef. 2627, Veenendaal Reeds driekwart eeuw tevreden klanten VEENENDAAL Oudekerk 9.30 uur ds v. d. Pol, 5 uur ds v. d. Berg, bed. H. Doop. Julianakerk 9.30 uur ds Vos van Benne- kom, 5 uur ds Wisgerhof, bed. H. Doop. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds v. d. Berg, 5 uur ds v. d. Pol, bed. H. Doop. Sionskerk 9.30 uur prof. dr. Jonker van Utrecht, 5 uur ds Vroegindeweij, bed. H. Doop. Veeneind 3 uur ds Vroegindeweij, woens dag 17 febr. ds Dorsman van Staphorst. Dijkstraat 2.45 uur ds Wisgerhof. Ger. Kerk Kerkewijk 9 en 10.30 uur ds Overduin, 5 uur ds v. Enk. Ger. Kerk geb. OCB 9 en 3 uur ds Smelik. Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat 9.30 en 5 uur ds Heerma. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30 en 5 uur ds Keuning. Ger. Gem. Syn. geb. Eltheto 9.30 en 5 uur de heer Lichtenberg van Rijssen. Ger. Gem. Fluitersstraat 9.30 en 5 uur ds Mallan, donderdag 18 febr. 7.30 uur ds Mallan. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds De Pree. Leger des Heils 10 uur heiligingsdienst, 12 uur zondagsschool, 6.45 uur open luchtsamenkomst, 7.30 uur verlossings samenkomst. R.K. Kerk Salvatorkerk Patrimonium laan 8 en 10.15 uur H. Mis, 7 uur Lof. H. Willibrordkerk Nieuweweg 8 en 10.15 uur H. Mis, 7 uur Lof. Ned. Herv. Kerk „Sola Fide" 10 uur ds Smit van Den Haag, 5.30 uur ds Goed hart, bed. H. Doop. RHENEN Herv. Ge n. 10 uur ds J. Dijkstra, 5 uur ds N. Kooreman. Prot. Bond (Jeugddag) 10.30 uur ds D. Wolfson van Tiel. Ger. Kerk 10 uur ds H. Volten, 5 uur ds S. de Vries. Ger. Gem. (Syn.) 10 en 5.30 uur leesdienst. Ger. Gem. Plantsoen 10 en 5.30 uur lees dienst, donderdag 18 febr. 7.30 uur ds v. d. Woestijne van Barneveld. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 uur ds Vroeg indeweij van Barneveld, 5 uur ds v. d. Graaf van Nijkerk. Oud Ger. Gem. maandag 15 febr. 7 uur ds Toes van Kinderdijk. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk 10 uur ds Wisgerhof van Veenendaal, 6 uur ds Fokkema van Ede. Ede, woensdag 17 febr. 7.30 uur ds Tim mer van Huizen. ELST Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur ds Stekelen burg. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur leesdienst, woens dag 17 febr. 7.15 uur ds Woestijne van Barneveld. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur ds v. Dijk van Grafhorst, dinsdag 16 febr. 7 uur de heer Prooyen van Ede. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk 10 en 5 uur ds J. de Jager. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds L. Zwaan. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds v. Viegen. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst, maandag 15 febr. 7 uur ds Mieras van Krimpen a. d. IJsel. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 9.30 en 3 uur ds Schip per. Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur leesdienst. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds L. A. Klootwijk. Ger. Kerk 10 uur ds P. W. v. d. Veen, 6.30 uur ds D. A. Zijlstra van Amers foort. Vrijz. Herv. „De Schans" 10.30 uur mej. ds Thomson. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk 9.30 uur kand. Rebel van Huizen, 6.30 uur eerw. heer Meijer van Veenendaal. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds D. G. Mole naar. VEENENDAAL: dr. G. Rüksen, tel. 2776. RHENEN: dr. B. Stegeman, tel. 315. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: dr. Kars te Amerongen, tel. 03434-273 EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOUDE: dr. Th. S. ter Velde, Renswoude, tel. 08387-450. SCHERPENZEEL: dr. J. H. Renken, tel. 03497-250. Mijnhardt's Zenuwtabletten SCHERPENZEEL Aanvoer eieren 875.000 stuks. Prijzen: 9.50 - 10,25 per 100 stuks. Middenprijs 9,70. Handel matig. Aanvoer biggen 177 stuks. Prijzen: 45,-- 62,- per stuk. Handel willig. BESTUURSWIJZIGING BIJ PLATTELANDSVROUWEN Tijdens de maandagavond in Markzicht gehouden ledenvergadering van de afde ling Scherpenzeel van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen werd de voorzitters hamer door mevr. Benschop overgedragen aan mevr. Zwaan-den Hertog. Dit vereni- gingsatribuut was voor de nieuw benoem de presidente geen onbekend voorwerp, daar zij in het verleden reeds geruime tijd als presidente van de afdeling is op getreden. Bij de verdeling van de be stuursfuncties, die tijdens de onlangs ge houden bestuursverkiezin heeft plaats ge had, werd mevr. Ter Maaten gekozen tot tweede secretaresse. Mevr. Benschop werd adviserend lid voor Woudenberg. Na de installatie van de nieuwe presi dente werd voorlichting gegeven op huis houdelijk gebied. Als belangrijk voedings middel kreeg melk de aandacht terwijl ook de verschillende soorten soepen niet werden vergeten. Bovendien werden een aantal interessante films vertoond over de produktie van schoenen en wol. Een hersengymnastiek om het I. Q. van de dames te testen, waarvoor een aantal prijzen beschikbaar waren besloot deze geslaagde en gevarieerde maandelijkse bijeenkomst. DAMMEN Uitslagen van deze week gespeelde competitiewedstrijd. RDV 2 Rhenen Scherpenzeel SDV 2 Haalboom J. C. Bakker 11 Keyman W. van Schaik 11 Van Kampen B. van Valkenburg 02 Veenendaal J. Jansen 02 Dijk W. v. Setten2—0 Van Noort N. Wallet 1—1 Moedt Stuivenberg 02 Spies C. v. d. Peppel 20 Regl. Regl02—2 Onderlinge competitie: H. G. Valkenburg W. v. Schaik 2—0 D. J. Iprenburg N. Wallet 11» J. Jansen R. Bakker 0—2 J. Jansen C. v. d. Peppel 20 Stuivenberg M. Inkenhaag 02 B. Valkenburg W. v. Setten 20 J. C. Bakker C. Valkenburg02 D. J. Iprenburg R. Bakker 02

De Vallei | 1960 | | pagina 2