m jsfe dóét Bceremel worst™, 38 Rundvet Zuurkool Dik vel spek 47 15 69 Kapucijners Koffie 39 79 Karnbiesjesfrss* 62 Primo cucuo 85 39 69 Grauwe eiwten ZuuMspek Rookworst Gelderse hom ..„.38 Grote repen 8™. 100 Kapucijners45 Macaroni enemies250 grim 20 Boteihamworst Soepballetjes Rijst Spinaiie Appelmoes Maizena Ananas maakt u het leven goedkoper! t Scherpenzeel vol goede wil, maar.... geen centen! SCHERPENZEEL gesmolten Ontbijtspek 100 gram Biscuits Wair,™ Spliterwten 500 gram Hele augurkjes ;;V"^ Choc.biscuits 100 gram Borsfulevellen 2 „i Soepgroenten 2 blikjes Ananas blik 20 halve schijven 119 Droptoffees zak 200 gram 43 37 33 39 57 39 35 77 45 Havermout pa"*. Aardbeienjam per pot Kapucijners Rode bessesap per fles WaslijnkoordK*.,., Choc, hagel strooier Abrikozen Amandelen 100 gram Toiletpapier zak 4 rollen Saksische l0™8ra™ 28 78 66 63 30 57 59 58 48 37 Zachte zeep 500 gram 39 Zwarte ballen 200 gram 35 Sherry Pale per fles 350 Molton dweil Sox» cm 55 Sperziebonen 3U blik 77 Perziken Dewkist per blik 110 Choc, lablettenperstnk 39 Schuurpoeder grote bus 38 Landwijn rood of wit p. fles 165 Menioldrups 2 rollen 35 UIT DE RAAD VAN SCHERPENZEEL: Snip en Snap Revue naar Utrecht Gerrie (10) gaf meeste melk Vluchtelingenzegels van Nederland en Nederlands Nieuw Guinea ÉS KWALITEITSGARANTIE YC Veenendaal verliest op het nippertje van beter St. Paul2-3 Mincke Dijkstra beste VCV- speelster Voor de tweede maal in dit jaar kwam woensdagavond j.l. de gemeenteraad van Scherpenzeel bijeen waarin o.a. de gemeentebegroting van het dienstjaar 1960 werd behandeld. Uit de hierover gevoerde besprekingen viel op te maken, dat men boorde vol van goede wil is, vooral op liet gebied dat na de grenswijziging bij de gemeente is gevoegd. Wegens de geringe armslag voor wat betreft de financiën, kon de voor zitter, mr. C. P. Hoytema van Konijnenburg, geen garanties geven. Als er geen geld is, kunnen ook geen voorzieningen aangebracht worden, aldus de voorzitter. Toch pleit het voor de raad dat men alles wil doen om de nieuwe bewoners in de voor malige grensgebieden het gevoel te geven er bij te horen. Bij de behandeling van de gemeente begroting werd door verschillende spre kers de gelegenheid aangegrepen om al gemene beschouwingen te houden. Uit de mededelingen, die de voorzitter deed, bleek, dat Scherpenzeel in de naaste toe komst wat dichterbij komt wat betreft de oplossing van de woningnood en de rio lering. In het jaar 1960 mogen 14 woning wetwoningen gebouwd worden, waarop reeds een voorschot van 8 is verkregen, terwijl de riolering van de Oranjewijk wordt uitgebreid met de Lindenlaan en de zijstraten daarvan. Eenstemmig was de commissie van oor deel. dat de straatverlichting op sommige punten in het dorp onvoldoende is. TEKORT NIET VERONTRUSTEND Als eerste voor het houden van een algemene beschouwing kreeg de heer J. A. v. d. Ham namens de CHU de ge legenheid. Al het mogelijke is gedaan door het college van b. en w. om deze begroting met een tekort van 8000, sluitend te krijgen. Dit bedrag is echter niet verontrustend. Dat de grenswijziging met de gemeenten Renswoude en Wou den een feit is geworden, stemt tot te vredenheid. Daar het zich laat aanzien, dat de toewijzing van woningwetwonin gen voor dit jaar in verhouding tot vorige jaren minder zal zijn, willen wij verzoe ken, alle middelen aan te wenden om speciaal met het oog op de minder draag- krachtigen een zo groot mogelijke toe wijzing te verkrijgen, aldus de heer v. d. Ham. Wat de maatschappelijke zorg be treft, zouden we willen voorstellen, dat mensen, die hiervoor in aanmerking ko men, door de gemeente worden benaderd en geholpen. Dit om te voorkomen dat deze gezinnen geheel in de put geraken en asociaal worden. Wij juichen het toe, dat op het nieuwe uitbreidingsplan ook industrieterrein is geprojecteerd. De ge meente zelf zal industrieterrein beschik baar moeten hebben en zal de nodige faciliteiten moeten verlenen. We zijn er van overtuigd, dat hier dan industrie ge vestigd wordt. Dit geeft meer werkge legenheid in ons eigen dorp en de mid denstand is er mee gebaat. ULO IN SCHERPENZEEL Ook de heer H. J. Blanken (VVD) vond het jammer dat de eerste begroting, die de nieuwe raad te behandelen kreeg, niet sluitend was. Het heeft mijn aandacht Na het succesvol optreden gedurende 5 maanden in het Amsterdams Theater Carré en 3 maanden in Den Haag en Rotterdam, komt René Sleeswijk's Snip en Snap Revue 1959-1960 „Komt u ook vanavond?" in volledige bezetting met ingang van zaterdag 27 februari naar de Stadsschouwburg in Utrecht. Vanzelfsprekend zijn Willy Walden en Piet Muyselaar de sterren van deze 23ste revue, terzij degestaan door Teddy Scholten, Aase Rasmussen, Jesje van Limburg, Henk Scholten, Jo Vischer jr. en de jonge vocal group ,The Fouryo's'. De buitenlandse gasten zijn: The Ku ban Cossack Dancers, Barbara én Wil liam en de 14 London Starlets. Het ver sterkt Revue orkest staat onder leiding van Bill Stanford. Wegens ziekte van de voorzitter, de heer Fr. Harthoorn, hield de Rundvee- fokvereniging „Scherpenzeel" vrijdag avond in café „Marktzicht" haar jaar vergadering onder leiding van de heer G. van Kampen. In zijn openingswoord verwelkomde hij in het bijzonder de heren Westerveld, J. v. d. Vliert en G. v. d. Waay en was verheugd over de goede opkomst, een bewijs dat de ver eniging in de belangstelling van de le den staat. Het afgelopen jaar was niet zo gunstig geweest in verband met de droogte, aldus de waarnemend voor zitter. Vervolgens werden door de se cretaris, de heer M. Veldhuizen, de no tulen gelezen. De heer Schimmel bracht verslag uit van de gehouden kascon trole en tot nieuwe leden van de kas- commissie werden benoemd de heren H. Veldhuizen en W. van Ginkel. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende, doch herkiesbre bestuurs leden Fr. Harthoorn en M. Veldhuizen herkozen. Vervolgens bracht de admi nistrateur-controleur, de heer W. J. de Leeuw, verslag uit over het afgelopen jaar, waaruit bleek, dat de produktie in de vereniging zich nog steeds in stij gende lijn begeeft. Het aantal leden be draagt thans 52. Lid van het NRS zijn 29, van de K.I.-vereniging 49 leden. Bij de K.I. te Wageningen zijn 13 leden en bij die te Woudenberg 36 leden aange sloten. De hoogste melkopbrengst per dag werd geleverd voor de tweede ach tereenvolgende maal door de koe Gerrie 10, eig. M. Veldhuizen te Scherpenzeel, met 25.14 kg melk over 327 dagen. Twee dieren kwamen in aanmerking voor „Hoge levensproduktie", dat zijn dieren welke meer dan 50.000 kg melk hebben geproduceerd en wel Jans 7, eig. H. Veldhuizen, Heintjeskamp en Catrien 4, eig. A. Hooyer, Breeschoten, beiden te Scherpenzeel. De in het afgelopen jaar geschetste kalveren bedraagt 352 (v.j. 340). Van deze 352 kalveren zijn 125 als volbloed ingeschreven. Bij de verschillende in specties in het afgelopen jaar werden in totaal 48 dieren in het stamboek inge schreven. Aangezien het nemen van melkmon- sters niet meer op geregelde tijden mocht plaats hebben, moest een beslis sing worden genomen om op 1 januari 1961 over te gaan op de ongeregelde twee- of drieweekse melkcontrole. De heer Westerveld gaf hierop een toelich ting en besprak uitvoerig de voor- en nadelen hiervan, terwijl de heer G. v. d. Waay uit Nijkerk een toelichting gaf over exportmogelijkheden voor fok- en gebruiksvee. getrokken dat er zoveel kinderen voor het vervolgonderwijs en het middelbaar on derwijs naar de omliggende grotere ge meenten Amersfoort, Zeist, Barneveld en Veenendaal gaan. Dat loopt in de 70 kin deren. Is het niet de taak van het ge meentebestuur om op korte termijn te komen tot de stichting van een Ulo in deze gemeente? Voor een ambachtsschool gelden in dit opzicht dezelfde argumenten. Volgens dr. Renken (PvdA) deed het probleem zich voor, dat armlastigen die wonen in de van Renswoude en Wou denberg overgenomen gebieden en thans dus vallen onder Scherpenzeel bij ziekte verplicht zijn de Scherpenzeelse gemeen tearts te kiezen. Hij deed een suggestie deze mensen in het ziekenfonds te doen of te zoeken naar een andere voorziening in dit opzicht. De heer Jac. v. d. Weert (PvdA) stelde voor een commissie te benoemen, belast met het onderzoek naar de omstandig heden van armlastigheid. De heer G. Jonker (AR) kon zich over het algemeen aansluiten bij de woorden die de heer v. d. Ham namens de CHU in zijn algemene beschouwing over de begroting gesproken had. GEEN LEERKRACHTEN In zijn antwoord op de algemene be schouwingen stond de «voorzitter nog eens uitvoerig stil bij de financiële verhou dingen tussen het rijk en de gemeente. Mogelijk zal het tekort van 8000, worden gecompenseerd door een uitkering uit het gemeentefonds, aldus spreker. Van de toegewezen veertien woning wetwoningen, waarvan er reeds acht als voorschot zijn ontvangen, zullen er drie aan het Oosteinde gebouwd worden en drie toegevoegd worden aan het complex van acht. Wethouder G. van Kampen (AR) ant woordde de heer H. J. Blanken omtrent diens suggestie voor vestiging van nieu we scholen en wees op het moeizame ver krijgen van goedkeuringen voor de bouw van nieuwe scholen en de kostbare in richting van een ambachtsschool. De be voegde leerkrachten liggen ook niet voor het opscheppen. Bij de behandeling van de begroting wees de heer v. d. Weert er tenslotte op, dat men het gemeentelijk sportterrein niet onrendabel moet laten liggen. An ders kan men er beter rogge in zaaien, aldus spreker. Enkele ingekomen verzoeken om sub sidie werden ingewilligd. Verder werd een aantal subsidies verstrekt aan plaat selijke scholen voor de aanschaf van leermiddelen voor Bijbels- en verkeers- onderwijs. De voorzitter deelde mede, dat door het gemeentebestuur stappen zullen wor den ondernomen om de Pluimveeteelt vakschool in Scherpenzeel gevestigd te krijgen. De verplaatsing van het oorlogsmonu ment ter nagedachtenis aan de gevalle nen, van de Ned. Herv. Kerk naar het plantsoentje voor het gemeentehuis, zou, volgens de voorzitter pl.m. 1000,kos ten. Het merendeel der raadsleden achtte deze uitgaaf wel verantwoord daar het monument nu niet geheel tot zijn recht komt. Tot slot ging de raad akkoord met de aanstelling in vaste dienst van twee kleuterleidsters en het verlenen van eer vol ontslag aan mej. M. Smit, onder wijzeres aan de openbare lagere school aan de Dorpsstraat. Krachtens een resolutie, die de Alge mene Vergadering der Verenigde Naties op 5 december 1958 heeft aanvaard, werd met ingang van juni 1959 een Vluchtelin- genjaar ingesteld, in het kader waarvan een plan ten uitvoer zal worden gelegd tot gelijktijdige uitgifte van een serie speciale vluchtelingenpostzegels. Sedert dit plan werd gelanceerd, zijn meer dan vijftig landen in Europa, in het Midden- en Verre Oosten en in de Nieuwe Wereld aan het werk gegaan om het met terdaad te verwezenlijken. Elk land is vrij voor zijn eigen postzegelontwerp ge bruik te maken van het door de Verenig de Naties voorgestelde motief (een ont wortelde eik), of dit motief daarin te ver werken. De ontwerper van de vluchtelin genzegels van Nederland en van Neder lands Nieuw Guinea, de esthetisch advi seur der Nederlandse PTT Chris de Moor, koos de laatste werkwijze; hij plaatste het door de Verenigde Naties voorgestelde motief in de rechterbovenhoek van een compositie, waarin een treurende vrouw neerzittend op haar schamele bezit, het hoofdelement vormt. Overeenkomstig de aanbeveling van de Verenigde Naties zal de serie vluchtelin genzegels van Nederland en van Neder lands Nieuw Guinea bestaan uit twee waarden: t.w. 12 ct en 30 ct voor Neder land en 25 ct en 30 ct voor Nederlands Nieuw Guinea. De Nederlandse vluchte lingenzegels worden verkocht met een toeslag, waarvan de netto opbrengst ten goede komt aan het werk ten bate van de vluchtelingen. Deze toeslag bedraagt voor de 12 ct zegel 8 ct en voor de 30 ct zegel 10 ct. De vluchtelingenzegels van Nederlands Nieuw Guinea worden ver kocht zónder toeslag. Als datum van uitgifte van beide series werd, conform de suggestie der volkeren organisatie, 7 april 1960 gekozen. De Nederlandse vluchtelingenzegels zul len voor het publiek verkrijgbaar zijn t/m 7 mei 1960; zij zullen voor frankering geldig blijven t/m 31 december 1961. De vluchtelingenzegels van Nederl. Nieuw Guinea zullen verkrijgbaar zijn t/m 4 mei 1960 en voor frankering geldig blijven t/m 31 december 1961. De technische gegevens zijn als volgt: Formaat van de zegels: 25X36 mm; for maat van de beeldrechthoek: 22X33 mm; kamtanding: 123/4 133/4j papier: zonder watermerk; gomming: van de Nederland se zegels normaal en van de zegels van Nederlands Nieuw Guinea Arabische gom; vellen van 10X10=100 zegels; druktech- I niek: rasterdiepdruk in één kleur; druk: Joh. Enschedé Zonen, Haarlem. V Wéér 8 nieuwe prijsverlagingen bij Albert Heijn 500 gram beker 600 gram 500 gram 500 gram huishoud zak 250 gram 500 gram 250 gram per stuk Gelderse 250 gram blik ±30 stuks droogkokend, gebrokenpak 500 gram van goud- reinetten literblik per pak Wanneer u enig bij AH gekocht artikel niet élke cent waard acht die u ervoor betaalde, dan geeft Albert Heijn u het volledige bedrag prompt terug. Tnniin f|inke moot lUIlIjn StarKist per blik 8 halve schijven per blik literblik Albert Heijn VC Veenendaal verloor onverwacht van het Dortse St. Paul in een wedstrijd, die wel weer de nodige spanning opleverde, doch slechts in de eerste set op behoorlijk peil stond. Een grote handicap was het werkelijk slechte leiden van de scheidsrechter Vogelvang, waardoor beid? teams zich tenslotte niets meer aantrokken van van de officiële regels betreffende techniek. Jammer was bovendien, dat de VCV-coach ver gat, dat hij in Wil Vink een uitstekende reserve heeft, die het er zeker niet minder afgebracht zou hebben dan een falende Hans Wouda. In de tweede set bleek dat Wil Ver steeg in de achterhoede bepaald zwak was en zij werd daarom vervangen door Wil Vink. Ook dit hielp echter weinig, wat beslist niet aan Wil Vink lag, terwijl de aanvalskracht van VCV aan de kant bleef zitten (waarom?) werd VCV op een 2-0 achterstand gedrukt door een St. Paul dat op alle punten beter was. Deze 2-0 voorsprong bleek evenwel een De eerste set was tevens de beste van de vijf. Beide teams speelden opbouwend volleyball en boewei VCV met 13-8 voor stond, bleken fouten in het achterveld van vooral Hans Wouda en veel beter serveren van St. Paul teveel voor VCV en met 15-13 won St. Paul deze set. te grote weelde voor de Dortse meisjes, want vrij gemakkelijk konden de VCV- sters hun achterstand inlopen. De derde set met 15-8 en de vierde met 15-11. In de vierde set dreigde VCV nog te worden ingelopen na een 14-7 voorsprong, doch verder dan 14-11 kwamen de Dordsen niet. Een gave set-up van de uitstekende To Wouda en Moncke Dijkstra maakte de set uit met een keiharde smash. I In de vijfde set was het in eerste in stantie St. Paul dat een 8-4 voorsprong nam met uitstekende aanvallen. Het toch niet zo harde serveren van Hans Wouda bracht St. Paul echter uit de balans: 9-8 voor VCV. Wil Versteeg smashte daarna de Veenendalers nog naar 13-10, doch toen was het gebeurd. Traag reageren van To Wouda en een technische fout van Hans Wouda, gevoegd bij drie keiharde Dordse services velden het wisselvallige VC Vee nendaal: 15-13. De vechtlust, die VCV vorige week van „Boemerang" deed winnen, ontbrak deze avond en hierin lag de hoofdoorzaak van deze verdiende nederlaag. Nu zowel AMVJ als „die Raeckse" een vinnige eindspurt hebben ingezet blijft het voor VC Veenendaal oppassen. Het reserev-herenteam verloor na een spannende en goede wedstrijd van Phy- los II. In de laatste set ging een 13-12 VCV-voorsprong toch nog verloren. Bij zonder jammer, want de VCV-ers kun nen de punten best gebruiken. De uitslagen tenslotte zijn: Dames Hoofdklasse West: VC Veenendaal St. Paul: Uitslag 32. Setstanden: 1315, 915, 158, 1511, 13—15. Heren 2e klasse: "VC Veenendaal II Phylos II: Uitslag: 13. Setstanden: 12—15, 1115, 159, 13—15.

De Vallei | 1960 | | pagina 6