v Tl P Rein Veenenc laai ^«tAArSroH MOBILISATIE VAN DE SPORT VOOR DE TOTO Vulpennen van Kleefsman's boekhuis V. G. G. V. De prognose PAUK Burgerlijke stand KERKDIENSTEN Kies een BATAVUS rijwiel Koop NU uw fiets om fijn mee uit te gaan SPORTPROGNOSE voor het komende weekeind Gevonden en verloren Officiële bekendmaking Kerke wijk 17 - Veenendaal DINSDAGKOOPJES 0.24 Afwasborstels Compote- of puddingschaaltjes Glasschaal AMERONGEN Opening „Oranjeschool" Ingekomen en vertrokken VLOERKLEDEN ANT. DE RUITER Zondagsdienst doktoren De zonnedagen breken straks weer aan reeds vanaf f 1 49,- f# J 1 Voor de man die ook als vakman goed gekleed wil zijn: een krimpvrije HAVEP overall! Van de week heb ik magge verneeme, dat in de heele zuidoosthoek van de per- vincie Utrecht, behalve in Leersum en in Ameronge meer veur de melk of melk producten gevraagd wordt dan dur in feite genoome mag wurde. As ik et goed begreepe heb tenminste. In het begin drong dat gien ins zoo goed tot me deur. We hebbe zooveul van die hoeke teugeswoordig, dat je bijna niet meer zou weete waar ie thuishoort. Mar as ie dur nou de landkaart es effe bij sleept - allemaal de kaart veur et grijpe? - dan geef ik es effe een heel klein lessie in aardrijkskunde. Een heel klein lesse, zeg ik, want ik wil jelui alleenig mar an- duije, dat et Veen in de zuidoosthoek van de pervincie thuishoort. En dan heb et verders niks mit aardrijkskunde te maake, mar mit in en om et boerebedrijf, om mit de heer Johan Boodegraave te spreeke. Et heb dan verders te maake mit de melk, of hoe jelui dat koeiewaater van heede wille anspreeke. In et Veen zou dus de prijs vaan eenige melkproduksels ok te hoog zijn. Dat heb be ze gecontreleerd. In de Achterhoek hebbe ze et nog gewiekster gemaakt: veur de flessepap en de jochum reekende ze abnurmaal hooge prijze. Veurdat dur nou een groote anval van melkboere op mijn persoontjie op poote gezet wordt, wil ik hier effe heel gauw verklaare, dat ik mit me pet niet bij die heele melkgeschienist ken. Dus et ken zijn, dat ik ietsies bezijde de juuste feite gaat knooie. Mar vremd mag ik et dan toch wel vinde. En hierom. Waar vin ie de meeste koebeeste? Juust, dat is om onze streek al heel wat, mar in de Achterhoek nog meer. Mit een ge woon verstand, dat ken optelle en af trekke, vermeenigvuldige en deele (zon der breuke dan )zou ie zoo zegge, dat daar de melkproduksels gien ins et duurste hoefde te zijn. Is 't niet zoo?: wie et dichtste bij et vuur zit, die warmt z'n eige et beste. Ken je begrijpe. In onze ingewikkelde maatschuppij is dat juust anderstom. We leeve vandaag-den-dag op de kop. As ik nog an vrogger denk, toen dur nog melkboere waare. Die zijn dur niet meer: teugeswoordig bin et melkslijters. Vrogger trokke de boere dur mit dur eige melk op uit. Van dur eige koeie dan en dat was nog es wat anderst dan dat afgeroomde vocht van heede. Je mot een hoop veur zijn. Daar docht ik ok an toen ik alles gehoord en geleeze had over de sportvelde en sportzaale hier in 't Veen. Ja ,die hebbe we niet al te veul bij de hand. En daar zal moomenteel wel heel bitter weinig an te verandere zijn ok. Dat geloof ik stellig van ons gemeente bestuur. Je ken gien ijzer mit hande breeke. Mar je ken et ijzer wel smeede as et heet is. En dat heb ik al es meer gezeid: waarom in de nieuwe wijk niet meteen veur de jeugd gezorgd? Wat kenne de jongelui nou mit goed fetsoen beginne in zoo'n heel groot Franse gat? Kattekwaad uithaale. Juust. Mar hebbe ze veur andere dinge dan veul ge- leegeheid? Ik heb heele mooie woorde zien staan oover een rolschaatsbaan, mar je ziet dur zoo weinig van. Oope stukke houwe in de nieuwe wijke. Da's mijn idee, beste minse. Geef de jongelui een eige veldjie, waar ze kenne trampe teugen een bal en de zaak een bietjie op stelte kenne zette. Wij magge en kenne onze eige jeugd as Veense niet reekene. Een hoop minse zijn mar gauw geneege om te zegge: en waar zochte wij dan vrogger ons heil? Op die veldjies en stukkies, waar niks sting. En die waare dur toen nog zat. Nouw is alles volgebouwd. Soms veuls te vol. En de jeugd mot mar zien. Eerlik ge zeid bin ik nog niet zóó veur velde veur de vereeniginge - zeeker, ze hebbe ze ok hard noodig - as veur geleegeheede veur de jongelui, die dur zoo in 't wilde weg mar wat op los wille revotte. De onge- urganiseerde jeugd, om et lillike woord mar es te begrijpe. Een bietjie ruimte veur die jongelui mot dur in de eerste plaats weeze, volges Wout Blauwkous Advertentie Over apen en na-apen! In Diergaarde Blijdorp te Rotterdam is weer een orang-oetan geboren. Nu zijn er dus weer zes. Geen enkele 'andere dierentuin ter wereld heeft zoveel ge boorten van deze mens-apensoort kun nen registreren. Een wereldrecord dus. Zij die het exclusieve minnen en niet van na-apen houden, komen naar VER- STEEGS schoenhandel. Bij VERSTEEG wordt niemand voor de aap gehouden en u kunt daar. uit veel origineels kie zen. U koopt bij VERSTEEGS schoen- handel het bétere. Als u daar niet op zou letten komt immers achteraf „de aap (de teleurstelling) uit de mouw". Onder bovenstaande kop lazen we onderstaand artikel in het Sportleven, betreffen de het rumoer rond de voetbaltoto. De besturen van de Nederlandse Sportfederatie en de KNVB, beide vertegenwoor digd in het bestuur van de Stichting Nederlandse Sporttotalisator, hebben besloten tot het voeren van een grote actie om regering en volksvertegenwoordiging te over tuigen, dat het bestaan en de ontplooiing van de sport en de lichamelijke opvoeding in zeer grote mate afhankelijk zijn van redelijkheden voor een nationale sporttoto. De besturen van NSF en KNVB zien als elementaire punten voor deze redelijke mogelijkheden de volgende punten: a. werving van deelnemers door de bij de nationale sportbonden aangesloten ver enigingen; b. binding van deelnemers aan de ver enigingen door een eenvoudige regi stratie; c. vexspreiden en innemen van formu lieren door de verenigingen (het aan deel in de opbrengst kan in dit stadium nog niet worden vastgesteld); d. inleveren door verenigingen bij cen trale punten in het land; e. ongelimiteerde prijzen; f. een maximum inleg van 2, g. deelname door personen van 18 jaar en ouder, zonder wettelijk voorgeschreven beperking; h. geen omzetbelasting en gematigde in komstenbelasting i. geen dwang om een eenzijdig bepaald deel van de opbrengst af te staan voor liefdadige instellingen e.d. De actie waartoe thans besloten is, heeft ten doel, deze punten bij regering en volksvertegenwoordiging als minimum te stipuleren. Daartoe zullen aan alle verenigingen binnenkort folders worden toegezonden met een formulier voor adhesie-betuiging. Vervolgens zullen kaarten ter beschik king worden gesteld, waarop iedere Ne derlander boven de 18 jaar zijn instem ming met bovengenoemd streven kan be vestigen. Het is zaak, dat laatstbedoelde kaarten bij honderdduizenden weer getekend worden ingeleverd, omdat bij een groot scheepse deelname e.e.a. de vorm van een „volksstemming" zal verkrijgen. Ter stimulering van deze actie zullen in tal van plaatsen actie-comité's worden opgericht. ken zal geloven we echter niet. De kam pioenen zullen de situatie wel meester blijven. GVVV krijgt het weer niet gemakkelijk. Het Utrechtse SSVU is nu wel niet be paald de sterkste tegenstander, maar iedere club is er op gebrand, om de zo plotseling omhooggekomen Buurtlaanbe- woners, in de luren te leggen. Er moet winst in kunnen zitten, maar oppassen is de boodschap. VRC heeft het wel het moeilijkste van allemaal. DOSK in Kampen te bevechten en dan nog een goed resultaat te bereiken, is een zware opgave. Men kan dan ook moeilijk aannemen, dat de VRC'ers hier toe in staat zullen zijn. Het zal dus wel een nederlaag worden. Merino's moet in Amersfoort tegen Posthoorn de volle winst kunnen boeken. De Amersfoorters houden wel van het begin tot het einde vast, maar al zouden zij volledig zijn, iets dat niet te verwach ten is, dan nog tippen we de wolmensen als overwinnaar. Ook voor DSVA ligt er thuis tegen de Hilversumse Oranje-Leeuwen winst in het verschiet. De gedwongen rust zal mis schien geen goed gedaan hebben, maar toch moeten de Amerongse jongens in staat geacht worden om de Hilversum mers onder de duim te houden. SV Panter zal een zware dobber heb ben om thuis tegen Hierden een draaglijk resultaat te bereiken. Zelfs Musketiers moest het tegen deze nog al forse spelers afleggen. Winst voor Panter lijkt ons dan ook niet mogelijk. Voor Triangel Boys ziet het er thuis te gen de Elsterse Musketiers ook al niet erg rooskleurig uit. De Musketiers moe ten de misstap van vorige week uitvegen, waarvan de Boys het slachtoffer wel wor den. Veenendaal: Zandstraat 3, Patrimoniumlaan 22 Ede: Not. Fischerstraat 31 In Veenendaal is na een bespreking tus sen vertegenwoordigers van de KNVB en de voetbalverenigingen uit Veenendaal en de naaste omgeving, reeds een boven bedoelde actie-comité in het leven ge roepen, dat bestaat uit de heren v. Leem put, R.K. Unitas; R. Klijn, Kulan; v. d. Pol, Dovo; v. Kooten, Oranje-Wit, Eist; v. Raaij, Renswoude en een vertegen woordiger van DVSA uit Amerongen. Veenendaal speelt thuis tegen Zuid- Arnhem. Het zal ons wel benieuwen, hoe de geel-blauwen zich na de korte rust periode thans houden zullen. Gemakke lijke tegenstanders zijn de Arnhemmers in elk geval niet, wat natuurlijk hele maal niet zeggen wil, dat de Veenendalers kansloos zijn. Niettemin zal alles in het werk gesteld moeten worden om een klei ne overwinning te boeken. DOVO speelt zaterdag thuis tegen het Kampense Go-Ahead. Veel belang is er voor de Veenendalers niet bij deze ont moeting. De Kampenaren zullen daaren tegen wel al hun best doen, om een gun stig resultaat te bereiken. Dat dit luk- VEENENDAAL Gevonden: gele kinderwant; Foxhondje; leren handschoen; vrachtbrieven; bruine hond; bruine portemonnaie met inhoud; blauwe jongenspet; groene kinderwant; ring met sleutels; paraplu; herdershond; witte kinderschoen; herenhorloge; bosje rijwielsleutels; grijze gebreide kinder handschoen; paar gele gebreide kinder wanten; ring met zwarte steen; zwarte damesglacé; dameshorloge; bruine acte- tas met inhoud; beige damesportemonnaie met inh.; groene autoped. Verloren: benzinetankdop van Simoa; grote trechter; zwarte suêde herenhand schoen; beige damesportemonnaie inh. 23,—; horloge merk „Lango"; beige ge breide dameshandschoen; bruine tabaks zak; draagrekje; rode damesportemonnaie inh. 6,bedelkettinkje; bruine heren handschoen; bruine herenglacé; licht bruine hond; zilveren bedelkettinkje; donkerbruine herenportemonnaie inh. 3,groene kinderwant; rose dames paraplu; chroom dameshorloge merk Prisma; paar bruine glaccé's; groen-geel kinderwantje; herenhorloge met grijs handje; ring met sleutels; bruine heren portemonnaie met inh.; witte wollen da messjaal; zilveren bedelkettinkje; lade van cassette met lepels, vorken en messen. Valleivogels heeft de laatste weken ne derlaag op nederlaag te incasseren ge kregen en zaterdag tegen Sportclub Rhe- nen zit het weer niet goed. De Scherpen- zelers zullen in hun oude rivaal wel hun meerdere moeten erkennen. In de zondagsector van de afdeling Utrecht komt Scherpcnzeel in een thuis wedstrijd tegen het Amerongse DVSA tussen de lijnen. Dit is de enige club, die de aanstaande kampioenen de voet dwars gezet hebben. De Scherpenzelers zullen thans wel geen fout maken en de punten thuis houden. Oranje-Wit krijgt bezoek van de men sen uit Achterveld. Dit zijn twee tegen standers die elkaar niet zoveel ontlopen. Een gelijk spel lijkt ons dan ook de beste oplossing. RK Unitas moet het uit tegen Rapid '57 proberen. Dit moeten de Veenendalers tot een goed einde kunnen brengen. Wij hou den het dus op winst voor de Veenen dalers. DAMMEN Maandag j.l. werden in het „Trefpunt" voor de onderlinge competitie de volgen de partijen gespeeld. G. v. Dijk E. de Kleuver20 H. v. da Brandhof W. v. Manen 2—0 A. Keijman J. Roks 02 D. Hendriks C. Heikamp 02 W. Hor H. v. Beek 1—1 G. v. d. Weerd H. Edink 02 D. Leeuwenkamp H. Diepeveen 20 D. v. Baren D. Bouman 1—1 RITMEESTER SCHAAKTOERNOOI 1960 Het 12e Ritmeester Schaaktoernooi, ge organiseerd door de Schaakvereniging „Ritmeester" zal worden gehouden op vrijdag 1, vrijdag 8 en zaterdag 9 april a.s. in de cantine van de Ritmeester Sigaren fabrieken N.V. - Er wordt gespeeld in de hoofd-, eerste-, tweede- en derde klasse in groepen van vier personen. Nadere mededelingen over inschrijvingen e.d. volgen nog. MARKTBERICHTEN SCHERPENZEEL Aanvoer kippeëieren 850.000 stpks. Prijs 9,tot 9,50 per 100 stuks. Middenprijs 9,15. Handel matig. Aanvoer biggen 160 stuks. Prijzen van 45,tot 65,Handel redelijk. VEENENDAAL Burgemeester en wethouders van Vee nendaal vestigen er de aandacht van be langhebbenden op, dat een nieuwe rege ling is getroffen inzake de vuilnisbelt aan het Benedeneind. In deze regeling is de bepaling opgenomen, dat in het vervolg geen vergoeding, in welke vorm ook, in rekening mag worden gebracht indien huis- of fabrieksvuil door betrokkenen rechtstreeks - dus zonder gebruik te ma ken van de gemeentelijke vuilnisafhaal- dienst - op de vuilnisbelt wordt gedepo neerd. Veenendaal, 23 februari 1960 Burgemeester en wethouders voornoemd: A. BAKKER, burgemeester D. BLANKESPOOR, secretaris Ilerjjk maten cn gewichten Burgemeester en wethouders van Vee nendaal wijzen belanghebbenden er op, dat de keuring en herkeuring van maten, gewichten en meetwerktuigen in deze ge meente zal plaatsvinden in het gemeente lijk gymnastieklokaal aan de Hoogstraat op 4, 7, 8 en 9 maart 1960, telkens van 9-12 en van 13-16 uur. Aan de herijkplichtigen zullen door de dienst van het IJkwezen zoveel als moge lijk is oproepingen worden uitgereikt, vermeldende het tijdstip, waarop de ma ten, gewichten en meetwerktuigen kun nen worden aangeboden ter herkeuring. Men houde zich, in zijn eigen belang, aan dit tijdstip. De verplichting tot herkeuring blijft bestaan, ook al wordt geen oproeping ontvangen. Voor het overige wordt verwezen naar de op de gebruikelijke plaatsen in deze gemeente aangebrachte bekendmaking. Veenendaal, 22 februari 1960 Burgemeester en wethouders voornoemd: A. BAKKER, burgemeester D. BLANKESPOOR, secretaris KOSTELOZE INENTING TEGEN POKKEN Burgemeester en wethouders van Vee nendaal maken bekend dat op woensdag 2 maart a.s. om 14 uur ten huize van de heer G. Rijkse, arts, Ferd. Bolstraat 36 alhier, de gelegenheid zal zijn openge steld tot kosteloze inenting of herinen ting tegen pokken. Bij twijfel omtrent de gezondheidstoe stand van de in te enten persoon, raad plege men vooraf de huisarts. Voor een juiste vermelding in de vaccinebewijzen van de namen en geboortedatums der kinderen moeten bij de aanmelding wor den medegebracht trouwboekjes der ou ders alsmede de bij de geboorte van het kind uitgereikte inentingskaart of oranje- inentingsboekjes. Veenendaal, 24 februari 1960 Burgemeester en wethouders voornoemd: De secretaris, D. BLANKESPOOR. De burgemeester, A. BAKKER. RHENEN Standplaatsen ysverkoop Burgemeester en wethouders van Rhe- nen brengen onder de aandacht van be langhebbenden dat ieder, die deze zomer in aanmerking wil komen voor de ver koop van ijs langs de openbare wegen in deze gemeente vóór 15 maart 1960 een verzoek bij hun college dient in te zenden. Aanvragen na die datum ontvangen zullen niet in behandeling worden geno men. Rhenen, 18 februari 1960 Burgemeester en wethouders van Rhenen: L. BOSCH VAN ROSENTHAL, burgemeester TH. v. d. WILLIK, secretaris RENSWOUDE AANGIFTE VAN GESTORVEN DIEREN IS VERPLICHT Belanghebbenden worden erop gewezen dat krachtens de destructiewet, alsook ingevolgen de plaatselijke destructiever ordening, de eigenaar van een gestorven of in nood gedood dier verplicht is hier van binnen 24 uur aangifte te doen ter gemeentesecretarie. Onder dieren worden in dit geval in hoofdzaak verstaan: var kens, kalveren, pinken, koeien, paarden, schapen enz. Van gemeentewege wordt er dan zorg voor gedragen, dat het kadaver zo spoe dig mogelijk wordt opgehaald. Uit een oogpunt van volksgezondheid, alsmede ter voorkoming van eventuele besmetting is deze regeling in het leven geroepen. Teneinde nu mogelijke nade lige gevolgen te voorkomen, is het dan ook noodzakelijk, dat een ieder hieraan medewerkt. In verband met het algemene belang, AUTO DOOR TREIN GEGREPEN. Maandagmorgen is een vrachtauto op een niet beveiligde overweg nabjj Apeldoorn door een personentrein ge grepen en volkomen vernield. De chauf feur van de auto werd hierbij gedood. Op de foto de welhaast onherkenbare wrakstukken van de auto rond de locomotief van de personentrein. dat hierbij is betrokken, zijn tegen over treding van deze voorschriften derhalve strafbepalingen opgenomen. Ongetwijfeld zullen sommige veehouders niet voldoen de met deze bepalingen op de hoogte zijn en zich op een andere manier van kada vers ontdoen. Hierdoor zijn zij echter aansprakelijk voor de gevolgen van deze overtreding, zowel voor zichzelf alsook voor anderen. AMERONGEN Herkeuring van maten, gewichten en meetwerktuigen Burgemeester en wethouders van Ame rongen brengen ter algemene kennis: a. dat dit jaar voor de herkeuring van maten, gewichten en meetwerktuigen zitting zal worden gehouden: op maan dag 29 februari 1960 in Jxet zaaltje Lie- vendael van 9-12 en van 13-16 uur; b. dat de maten, gewichten en- meetwerk tuigen schoon, droog en roestvrij moe ten worden aangeboden om onderzocht te kunnen worden; dat ijzeren maten voor droge waren van binnen en van buiten geverfd dienen te zijn, koperen gewichten afgewassen en ook de jus- teeropeningen der gewichten gerei- nigd; dat ijzei-en gewichten niet ge potlood mogen zijn, doch roestvrij moe ten zijn gemaakt en daarna ingewreven met gekookte lijnolie; glazen maten zijn vrijgesteld van herkeuring; c. dat de maten, gewichten en meetwerk tuigen vóór 1 oktober 1960 gestempeld moeten zijn met de letter Y en dat er, bij verzuim of verhindering om van de zitting gebruik te maken, nog gelegen heid bestaat maten, gewichten en meet werktuigen te laten herkeuren aan het ijkkantoor te Utrecht, op woensdags van 13.30-16.30 uur en donderdags van 9-12 uur en van 13.30-16.30 uur; d. dat de maten, gewichten en meetwerk tuigen, welke met het afkeuringsmerk A zijn gestempeld, niet in winkels enz. mogen worden tei'uggebracht; e. dat ten bate van 's rijks schatkist be taald moet worden voor het onderzoek der maten, gewichten en meetwerktui gen (keurloon) en voor het justeren der gewichten (justeerloon); f. dat de miliigramgewichten niet op de herkeuringszitting, maar alleen aan het ijkkantoor herkeurd kunnen wor den. (De gezegelde envelop, afgegeven bij de vorige verificatie, moet met de gewichten, franco per post worden op- zuiver haar fraai model, A OC helder glas, 6 voor bijpassend bij compote- A '7A schaaltjes, 20 cm Alleen dinsdag 1 maart Hoofdstraat 7, Veenendaal, Tel. 3103 BOTSING BIJ KRUISPUNT BUURTLAAN Op de voorrangskruising Buurtlaan-Pr. Bernhardlaan zijn zondagmiddag twee bromfietsers met elkaar in botsing geko men. De bromfietser T. uit Veenendaal reed over de Buurtlaan-W. in de richting van de Buurtlaan-Oost. Bij het kruispunt gekomen verleende hij geen voorrang aan de bromfietser K. die vanaf De Klomp kwam. Beide bromfietsers ver voerden een dame op de duo. Allen kwa men te vallen, waarbij mej. V. een lichte hoofdwonde opliep. Dr. Reydon verleen de eerste hulp. ZUINIGHEIDSRIT KOMT DOOR VEENENDAAL Op 29 maart a.s., organiseert de KNAC een landelijke zuinigheidsrit die ook Vee nendaal zal passeren. De deelnemers, on geveer vijfenzestig auto's komen vanaf de Rijnbrug en gaan dan via Veenendaal naar Rijksweg 12. Hoe laat men door Veenendaal komt is niet bekend. VOOR DE WANDELAARS De grote Stichtse Heuvelrugwandel tocht, welk grote bekendheid heeft, wordt dit jaar gehouden op zaterdag 2 juli a.s. Naast wandelingen op de 10, 18 en 25 km, is nu ook een tocht op de 35 km opgenomen. De NCWB sluitingstocht in midden Nederland wordt eveneens door de Woud lopers georganiseerd en wel op 19 okt. a.s. De afstanden zijn 10 en 20 km. DAMMEN Uitslagen onderlinge competitie: Maris Visser 20 G. v. Zomeren A. Berkhof 20 R. Berkhof Reede 20 G. v. d. Grift Faber 02 M. v. d. Grift A. v. Ewijk 2—0 Wildeman A. v. d. Grift 02 A. v. d. Kolk v. d. Berg 11 v. Loon Swetselaar 20 Smits Meijer 02 Viegen Rebergen 1—1 Kleinveld de Groot 02 Maris v. Wamel 20 (Vervolg van pagina 1) Volgens burgemeester Bakker was nog niet iedereen overtuigd van het nut van een dergelijke school. „Ik vind dit zeer droevig, want de ouders doen de kinderen tekort. Onderwijzers die kinderen, welke eigenlijk hier horen, vasthouden, nemen een zeer zware verantwoording op zich. Ook zou ik een beroep willen doen op de ouders, want kinderen die hier leren, hebben daar later ook iets aan. Zij heb ben dan de gedachte dat ze nuttig zijn in de maatschappij." Aan het slot van zijn rede droeg bur gemeester Bakker de nieuwe school over mocht rusten. BLIJDE MEDEDELING goede indruk achtergelaten hebben. plaats tewerk gesteld. Een tweede mededeling, even vei gend, betrof het verzoek aan het hoofd der school, de heer Bulsink, toe te treden tot bestuurslid van de werkplaats, het geen men reeds als vaststaand had aan genomen. CADEAU VAN OUDERS Namens de ouders sprak de heer Ha ment een dankwoord. „Als er sprake is van blijdschap, dan hebben wij, ouders, die wel. Ook de streekwei'kplaats zijn wij zeer, zeer erkentelijk", zo zei hij. Als blijk van waardering bood hij namens alle ouders een vlag met wimpel aan. De volgende sprekers, ds Overduin na mens Convent van Predikanten, de heer Dilling namens het Lager Onderwijs en de heer Boersma, hoofd van de B.L.O.- school in Ede, gewaagden allen van het voortreffelijk werk wat hier tot stand gebracht is en spraken de hoop uit dat er zegen op dit wiliswaar moeilijke, maar toch ook weer liefdevolle werk zou mogen rusten. De voorzitter bracht tot slot dank aan architect E. J. v. d. Hoef en de fa. J. Kroes, alsmede aan hen die een geschenk hadden gezonden. De heer Bulsink besloot de opening met een kort woord. Zichtbaar ontroerd sprak hij van de dank der kinderen en van het personeel. Zijn slotwoord was: „Wij zijn er heel erg blij mee!" Met het zingen van een psalm en dank gebed was een einde gekomen aan deze sfeervolle avond. gezonden, daar de gewichten anders aan de eisen, gesteld voor de nieuwe, moeten yoldoen, terwijl een postbewijs tot een bedrag, overeenkomende met de som van 40 ct. voor elk gewicht, moet zijn bijgevoegd. Dit bedrag kan ook tevoren op postrekening nr. 425045 van ijkkantoor Utrecht worden gestort; g. aan de herijkplichtigen zullen door de dienst van het ijkwezen zoveel als mo gelijk Is oproepingen worden uitge reikt, vermeldende het tijdstip, waarop de maten, gewichten en meetwerk tuigen ter herkeuring aangeboden kun nen worden. Men houde zich, in eigen belang, aan dit tijdstip! Er wordt uitdrukkelijk op gewezen, dat de verplichting tot herkeuring blijft bestaan, ook al wordt geen op roeping ontvangen. Amerongen, 16 februari 1960 Burgemeester en wethouders voornoemd: W. MARTENS, burgemeester F. C. MAGENDANS, secretaris VEENENDAAL Geboren: Wendela Maria, d. v. H. L. M. Postma en J. Meijer; Teunette Barenda Wilma, d. v. D. van Kesteren en W. G. Bleijenberg; Mina Florijntje, d. v. H. Slemmer en A. van Hardeveld; Anna Neeltje, d. v. J. de Vos en A. van Kooten; Albertus Willem, z. v. D. van Ruiswijk en J. Boers; Dirkje Aartje, d. v. E. van Ravenswaaij en G. H. Hasselaar; Gerrit Willem, z. v. W. van Offeren en G. Kroes- bergen; Dirk Jan. z. v. W. van Offeren en G. Kroesbergen; Hermanus Albertus, z. v. T. Prins en S. Verwoert; Anna Wilhel- mina Maria, d. v. A. van Ommeren en K. Tanis; Wilhelm, z. v. J. de Ruiter en M. C. van Riemsdijk. Ondertrouwd: S. van den Dikkenberg en J. P. van Barneveld; W. C. B. Ooster beek en W. J. Varel. Gehuwd: C. Hovestad en G. Buitenhuis; G. Vink en J. K. de Koning; H. A. de Graaf en A. H. Faber; J. J. van Ossen bruggen en E. van Neerbos; H. van Brus sel en J. H. Doorn. Overleden: Chatharina Joanna Sara Maria van Ham, oud 82 jaar, wed. van J. J. Wisse. RHENEN Geboren: Wilhelm, z. v. J. A. Bender en H. de Jong; Christina, d. v. G. Scheffer en C. Smit; Cornelis Johannes, z. v. C. J. van de Waal en J. P. G. Ditewig; Jaque- line, d. v. J. C. Slotboom en W. H. van Rhee, Veenendaal; Gerard, z. v. L. Slok en J. van Engelenburg; Pieter Alexander, z. v. D. J. Smits en J. A. van IJsseldijk; Mechelina, d. v. W. ter Haar en A. F. Berlang. Ondertrouwd: Evert Giel Opperman en Antonia Johanna van der Sanden. Gehuwd: Jan Hendrik van Zanten en Magdalena Clasina van Breenen. •Overleden: Maria Elizabeth Schreve, 91 jaar, wed. van Frederik Carel Hendrik Comerell; Roelof van Laar, 90 jaar, wed. van Cornelia Berendina van Dijk. RENSWOUDE Ondertrouwd: E. J. van Ginkel en M. van Ginkel. SCHERPENZEEL Geboren: Jan, z. v. J. Davelaar en H. van Kampen; Cornelia Hendrika, d. v. J. Schuur en W. M. Inkenhaag; Hermanus, z. v. J. van Engelenhoven en B. Pul. Ondertrouwd: G. A. de Wit en H. Velt- huizen. RHENEN Ingekomen: W. S. Verhaagen van Krui- ningen; H. Pors (gez.) van 's-Gravenhage; C. Hovestad (gez.) van Veenendaal; A. van der Lee (gez.) van Tiel; N. Bakker (gez.) van Veenendaal; J. W. van Hens- bergen e.v. Slotboom van Lienden; H. Jacobs e.v. Henzen van Wijk bij Duur stede; H. C. Riebeek van Amsterdam; H. van Tongeren (gez.) van Amsterdam. Vertrokken: J. J. Coerten (gez.) naar Italië; C. C. F. E. Woudenberg naar Om men; C. P. Soeteman (gez.) naar Ede; W. C. A. Snijders naar Valburg; M. van Omme naar Amersfoort; L. van Biene naar Rotterdam; H. Baars (gez.) naar Leersum; H. Boswinkel naar 's-Graven- hage; J. van Schuppen (gez.) naar Vee nendaal. Koop nooit een vloerkleed aan de deur, laat u niet misleiden door hoge kor ting, „dure" verhalen en uitdrukkingen als 100 °/o Wilton, dit is onzin. Koop altijd bjj een vertrouwd adres en verlang SERVICE. Wij bieden u óók de volgende service: Kleden thuis, vrijblijvend op zicht, wanneer u wenst. Gratis gebracht en gehaald. Ook gemakkelijke betaling, komt u hierover eens praten bij een VER TROUWD adres Manufacturen - Compl. Woninginrichting Hoogstraat 12, Telef. 2627, Veenendaal Reeds driekwart eeuw tevreden klanten VEENENDAAL Oudekerk 9.30 uur ds H. N. van Heilsber gen van Renkum, 5 uur ds C. J. P. Lam van Lunteren. Julianakerk 9.30 uur ds R. de Bruin van Barneveld, 5 uur ds D. van den Berg. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds A. Wisger- hof, 5 uur ds J. Vermaas. Sionskerk 9.30 uur ds D. van den Berg, 5 uur ds J. Koele van Nijkerk. Veeneind 3 uur ds D. van den Berg, dins dag 1 maart 7.30 uur ds Keuning van Veenendaal. Dijkstraat 2.45 uur kand. G. Rebel. Ger. Kerk Kerkewijk 9, 10.30 en 5 uur ds Kuiper van Abcoude. Ger. Kerk geb. OCB 9 en 3 uur ds Smelik. Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat 9.30 en 5 uur ds Heerma. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30 en 5 uur ds Keuning. Ger. Gem. Syn. geb. Eltheto 9.30 en 5 uur leesdienst. Ger. Gem. Fluitersstraat 9.30 en 5 uur ds Mallan, woensdag 2 maart 2.30 en 7.30 uur ds Mallan (biddag voor het gewas). Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds Daalder van Haarlem. Leger des Heils 10 uur heiligingsdienst, 12 uur zondagsschool, 6.45 uur open luchtsamenkomst, 7.30 uur verlossings samenkomst. R.K. Kerk Salvatorkerk Patrimoniumlaan 8 en 10.15 uur H. Mis, 7 uur Lof. H. Willibrordkerk Nieuweweg 8 en 10.15 uur H. Mis, 5 uur Lof. Ned. Herv. Kerk „Sola Fide" 9 uur ds Spruyt van A'dam (jeugddienst), 10.30 uur ds Goedhart (bed. H. Doop), 5.30 uur ds Van de Ree van Amersfoort. RHENEN Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 uur ds Harke- ma van Zeist, 5 uur ds Severijn van Bunnik. Herv. Gem. 10 uur ds Dijkstra, 5 uur ds Kooreman. Prot. Bond 10.30 uur mevr. Laman Trip van Velp. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds H. Volten. Ger. Gem. (Plantsoen) 10 en 5.30 uur lees dienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst, vrijdag 4 maart 7 uur ds Van Dijk van Grafhorst. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk 10 uur ds Vermaas van Veenendaal, 6 uur ds Verwoert van Schalkwijk. Oud Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur de heer v. Prooyen van Ede. ELST Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur ds Steke lenburg. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur leesdienst. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds Van Viegen. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst, 2 maart 7 uur ds Gebraad van Sint Philipsland. AMERONGEN Her. Kerk 10 uur J. de Jager, 7 uur ds Van 't Hof van Tiel (jeugddienst). Ger. Kerk 10 en 5 uur ds L. Zwaan. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds J. Vermaas van Veenendaal (bed. H. Doop), 6.30 uur eerw. heer J. M. Meijer van Veenen daal. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds D. G. Mole naar. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 9.30 en 3 uur ds Schipper. Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 3 uur leesdienst. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds L. A. Kloot wijk (bed. H. Doop), 6.30 uur ds N. van Zanten, adj. dir. b/d geestel. verzorging van de strijdkrachten. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds P. W. v. d. Veen. Vrijz. Herv. De Schans 10.30 uur ds Mon- né van Zeist. VEENENDAAL: dr. J. H. Kets. Tel. 3056. RHENEN: dr. T. Almekinders, tel. 577. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: dr. S. M. v. Ommeren te Eist. Tel. 08377- 217. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOUDE: dr. S. T. Hey, De Klomp. Tel. 08387- 200. SCHERPENZEEL: dr. H. Renken. Tel. 03497-250. Gortstraat 1 Tel. 2556 Veenendaal Oók in z'n werk kan een man goed gekleed gaan. Een HAVEP overall is niet alleen oersterk, maar staat bovendien goed cn zit als gegoten door de uitstekende pasvorm. De na den zijn extra versterkt, de zakken ruim en royaal. Door weloverwogen coupe geeft een HAVEP overall maximale be wegingsvrijheid. En... ook na vele keren wassen behoudt een HAVEP overall zijn correcte snit en bijzondere kwaliteiten! Van de draad af tot het klare stuk worden alle HAVEP-artikelen in eigen fabrieken gemaakt. N.Y. TEXTIELFABRIEKEN H. VAN PUIJENBROEK GOIRLB OPGERICHT IN 1865 •SPINNERS - WEVERS - FINISHERS - CONFECTIONAIRS

De Vallei | 1960 | | pagina 2