DE VALLEI GUN IEDEREEN EEN PLAATSJE (Jun 'n ander óók een plaatsje HOUD RECH TS Oorkonde voor chauffeur v. d. Vliert uit Scherpenzeel De Amerikaanse klem MOLLENBESTRIJDING Sarco- globine vogel-voederhuisjes AGENTSCHAPPEN „DE VALLEr m:rn 4Mb SCHERPENZEEL EDE ELST Voor de Jeugd TWEEDE BLAD „DE VALLEI" VRIJDAG 26 FEBRUARI 1960 Nr. 16 DE REGELS VAN HET t SPEL VERBOND VOOR VEILIG VERKEER Eén miljoen kilometer zonder ongelukken Biljarten A. van de Weerd MIJN MONDHARMONICA Advertenties en abonnementen Het wordt een volle boel in ons (nog) bewoonbare wereldje. Over 25 jaar zal zo hebben voorspellende geesten doen weten de wereldbevolking zijn gegroeid van 2.5 tot 4 miljard zielen. Wij weten nu al, dat het er omstreeks de eeuwwisseling 6 a 7 miljard zullen zijn. En dat als wijzodoorgaan wat nóch te verwachten nóch te hopen is over 600 jaar per hoofd nauwelijks één vierkante meter plaatsruimte op deze wereld beschikbaar zal zijn. Nederland slaat in dit opzicht nu al geen slecht figuur. Met 341.9 bewoners op een kluitje binnen één vierkante kilometer hebben wij nu al de (twijfelachtige) eer het dichtstbevolkte land van de wereld te zijn. Wie het niet gelooft kijke om zich heen. Wij staan te dringen om huizen en om baantjes. Wij dringen bij de kruidenier, wij dringen bij het postzegelloket. En wij dringen op de wegWant ook onze wegen zijn een getrouwe afspiegeling van het feit dat het steeds voller wordt in ons goede vaderland. Stelt men de in- tensiteit van het verkeer voor 1938 op 100 dan zal naar verwacht wordt 1970 een index 600 te zien geven. Er zullen dan in ons land zo schat men 758.000 per sonenauto's (nu: 447.000) en 1.900.000 brom fietsen (nu: 940.000) zijn Ruimtegebrek op onze wegen maakt het voor iedere weggebruiker noodzakelijk zich te realiseren dat - nét als bij de kruidenier of voor het postzegelloket - ook de ander een plaatsje toekomt. De weggebruiker kan deze spelregel in prak tijk brengen door goed rechts te houden. Onlangs is in Zwitserland door de zus terorganisatie van het Verbond voor Vei lig Verkeer een grootscheepse aktie ge voerd onder de titel „Houdt goed rechts, de weg wordt breder". Nu weten wij niet, hoé breed die we gen wel geworden zijn, maar wij vinden dit - mits niet al te letterlijk opgevat - een nuttig advies. Zij die uit bermvrees, overdreven „voorzichtigheid" of noncha lance onvoldoende rechts houden, belem meren maar al te dikwijls de vlotte en veilige verkeersafwikkeling en maken inbreuk op de „produktiviteit" van ons wegennet. Bovendien wordt door onvol doende rechtshouden het wegbeeld voor anderen rommelig en onoverzichtelijk en is het dikwijls aanleiding van ernstige verkeersongelukken. In Zwitserland zelfs van 40 °/o van de ongevallen. Een onderzoek in Duitsland heeft uit gewezen, dat vooral bromfietsers door onvoldoende rechtshouden ongevallen veroorzaken, n.l. in 55.2 van de ge vallen waarin zij bij een ongeval betrok ken waren. (Bij andere ongevalsoorzaken zijn bromfietsers gemiddeld in 35 van de ongevallen betrokken.) Rechtshouden, goéd rechtshouden - d.w.z. met een kleine marge t.o.v. de rechter wegkant en niet (andere uiterste!) over trottoir, berm of graskant - is niet alleen een wettelijke maar ook een morele plicht. Want door goed rechts te houden (en de weg „breder" te maken) gunt men ook de ander een plaatsje. Ook dèt is een beginsel van samenspel. In het hele le ven, ook bij sport en spel of in het ver keer moeten wij - letterlijk en figuurlijk onze plaats weten. „RECHTS" is daarbij voor de weggebruiker - een enkele on vermijdelijke uitzondering daargelaten - het eerste gebod. Verbond voor Veilig Verkeer Publikatie van het Volgens de bij het Verbond berustende gegevens had de afdeling Scherpenzeel procentsgewijze het grootste aantal leden, volgens spreker. Vervolgens werd door de ere-voorzitter, burgemeester mr. C. P. Hoytema van Konijnenburg, aan de heer A. v. d. Vliert, wonende aan de Brinkkanterweg en chauffeur bij de Coöperatie Woudenberg, die dagelijks, weer of geen weer, bij de weg is met een zware vrachtauto en reeds meer dan één miljoen kilometer heeft afgelegd zonder ongelukken te veroor zaken een oorkonde aangeboden, door de heer Haanschoten namens de Coöperatie een enveloppe met inhoud en door de voorzitter van de afdeling, de heer v. d. Brink, een rokertje. De jubilaris zijn vrouw mocht een bloemetje in ontvangst nemen. De burgemeester stelde de chauffeur v. d. Vliert als voorbeeld en vond dat wij trots mochten zijn op dergelijke weg gebruikers in onze gemeente. De heer v. d. Vliert zijn oude baas, de heer Kolfschoten, haalde nog eens herin neringen op uit de tijd dat hij in zijn bedrijf auto leerde rijden op een zgn. T-Ford. Na de pauze werden enige filmpjes vertoond. a lil 112 Het is een volle boel op onze wegen en het ziet er naar uit dat het gedrang nog groter zal worden. wy zullen de (beperkte) ruimte op onze wegen dus nóg beter (en veiliger) moeten gebruiken. Het Veilig Verkeers mannetje Wouter Wegwijs weet dus daar raad op: HOUD RECHTS. Gun een ander ook een plaatsje. Door goed rechts te houden worden de wegen breder De belangstelling die er donderdag avond bestond voor de propaganda-avond welke was belegd door de plaatselijke afdeling van de Vereniging voor Veilig Verkeer, als sluitstuk van de veilig ver- keerscursus en in de Sociëteit werd ge houden, was groot. Traditiegetrouw wordt deze propagan- da-avond in februari georganiseerd en nu voor de derde maal. De voorzitter, de heer B. van den Brink, sprak een ope ningswoord en gaf een overzicht van het geen door de afdeling tot stand was ge bracht. Van de vijftig kandidaten kon er één, n.l. de oudste het vereiste aantal punten niet behalen. Behalve de jaarlijkse cursus voor volwassenen, sprak de voorzitter er zijn vreugde over uit, dat nu vanaf 1 jan. 1960 het geven van verkeerslessen op de scholen ook verplicht is gesteld. Enkelen uitgezonderd, kon spreker niet juichen over de medewerking van de schoolbesturen. De belangstelling voor de vergaderingen waren over het algemeen bedroevend. Het ledenaantal stijgs nog steeds en is thans 250. Bij verhindering van de adjudant Van den Berg van de rijksverkeerspolitie te Apeldoorn, gaf de heer Wendelkens van het Verbond voor Veilig Verkeer uit Utrecht een overzicht van het werk van het Verbond. Voor wat het geven van verkeerslessen betreft vond spreker het wenselijk dat dit vanaf de kleuterscholen tot de universiteit moest worden gegeven. POSEIDON VERGADERDE Misschien financieel nog niet zo krach tig, maar steunend op een blakend enthou siasme van de leden is de nog jonge Scherpenzeelse zwemvereniging Poseidon '59. Dit bleek toen deze Benjamin onder de Scherpenzeelse verenigingen woens dagavond in de Sociëteit zijn eerste jaar vergadering hield onder voorzitterschap van de heer J. H. Valkenburg. De ver eniging telt thans 64 leden. Bij de be stuursverkiezing was mej. M. Zwaan we gens studie niet herkiesbaar. Haar plaats als secretaresse werd ingenomen door mej. K. van Gemert. De vergadering ver klaarde zich bereid op 5 mei mee te wer ken aan de optocht die door de Scher penzeelse Oranjevereniging zal worden georganiseerd. Op 12 maart zal in Amers foort worden deelgenomen aan kringwed strijden voor adspiranten. In de polo competitie van de K.N.Z.B. komt het dameszevental zaterdagavond in het wa ter tegen Flevo I uit Nijkerk. De heren krijgen maandag D.W.K. II uit Barneveld als tegenstander. OMZET „ONS BELANG" STEEG In café Marktzicht hield woensdagavond de Coöp. Verbruiksvereniging Ons Belang een ledenvergadering. De voorzitter, de heer W. Westerhuis, sprak zijn teleurstel ling uit over de geringe opkomst. Van de 414 leden waren ruim dertig personen aanwezig. De penningmeester, de heer Huizinga, gaf een overzicht van de finan ciën waaruit bleek, dat de omzet in het boekjaar van 279.327,steeg tot 302.385,met een brutowinst van 68.068,(v.j. 59.836,De nettowinst bedroeg 22.421,59 (v.j. 13.257,05) Het ledental steeg met 27. Bij de bestuurs verkiezing werd het aftredende lid, de heer A. van Bruggen, die zich herkies baar had gesteld, herkozen. Bij de rond vraag werden nog enkele suggesties naar voren gebracht zoals het maken van re clame, het financiële verslag in het ver volg op de convocatie te vermelden, zodat alle leden dit eens rustig konden bestu deren, bezorg- en afhaalprijs voor brood te berekenen en de mogelijkheid voor de oprichting van een filiaal te Woudenberg. DRS. MEI SPRAK VOOR C.H. Op uitnodigng van de Scherpenzeelse CH-kiesvereniging sprak woensdagavond in het verenigingsgebouw achter de Ned. Herv. Kerk, drs. D. F. v. d. Mei, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, over de Europese economische samenwer king. Hij wees erop, dat het begrip Europese economische samenwerking, buiten de be langstellingsfeer van de meeste mensen ligt. Hij beschouwde deze ten eerste tegen de politieke achtergrond van het wereld gebeuren. Spreker ontpopte zich als een voorstander van allee mogelijke hulp aan de onderontwikkelde gebieden, die stre ven naar zelfstandigheid. Ten eerste om- De Amerikaanse klem is voor al geschikt voor gebruik op bouwland. De klem is te zwaar om er veel van mee te nemen. De prys varieert al naar de uitvoering tussen 2,80 en 4,Het zetten van de klem is betrekkelyk eenvoudig. Bij het juist toepassen van de methode is succes verzekerd. Mollen zyn heel beweeglijke dieren die hoofdzakelyk ondergronds leven. De ogen zijn klein en doen weinig dienst Het reukorgaan is goed ontwikkeld, wat belangrijk is voor het opsporen van de prooi. De neus- en ooropeningen kunnen met een klepje worden gesloten. De beharing van de mol is dicht, zodat water of zand de huid niet kunnen bereiken. De mol kan zich in de gangen snel voor- en achteruit verplaatsen en wordt daarby niet gehinderd door zün vacht; de haren zyn namelijk rechtop ingeplant. Met de enorme graafklauwen wordt by het graven van de gangen ongelooflyk veel grond verzet Per dag eet de mol ongeveer zijn eigen gewicht aan voedsel 90 gram). De voorkeur gaat uit naar regenwormen. Voor deze worden opgegeten trekt de mol de wormen tussen de nagels van de voorpoten door om ze te reinigen. Zijn er veel wormen dan legt de mol voorraden aan. Door een beet worden de wor men verlamd en daarna opgeslagen in de nesthopen. Een- of soms tweemaal per jaar worden 3 tot 6 jongen geboren. De geboorte vindt plaats tussen mei en augustus. De jongen groeien snel en zijn spoedig zelfstandig. De nesten met de jongen zijn moeilijk te vinden doordat ze vaak verborgen zijn onder heggen of bomen. In de zomer leeft de mol hoofdzakelyk in bouwland, in tuinen en langs perceelsranden. Pas in de herfst keert hij terug naar het grasland, omdat het daar dan rustig is geworden en de gangen niet meer worden dichtgetrapt. Het gangenstelsel van de mol vormt een soort van ringweg om de percelen; ook langs slootkanten, heggen of afrasteringen. De ringweg blyft het gehele jaar in stand. Vanaf de ringweg gaan hier en daar loopgangen (hoofdwegen) het perceel in. Diep liggende gangen zijn te herkennen aan een greppeltje, dat in de loop van de jaren boven de loopgang ontstaat. Vanuit de loopgangen maakt de mol in het perceel zoveel wroetgangen (ritten) dat de hoofdgang moeilijk meer te volgen is. De ritten doen dienst bij het zoeken naar voedsel. Later bezoekt de mol deze gangen maar heel zelden meer. Het zetten van klemmen of het uit leggen van vergiftigde wormen ter bestrijding van de mol kan daarom het best plaats vinden in de loopgangen. Links: Daar moet de klem staan. Vanaf de rand van het perceel loopt de gang het veld in. Zet de klem op een plek in de hoofdgang voor deze zich splitst. De gang wordt daarna ter breedte van de klem ingedrukt. Rechts: Na 't scherp stellen is de klem ge plaatst. Op lichte zand grond wordt een plukje gras onder het palletje gelegd om het springen te bevorderen. Als de ondergrond vast is, laat men de klem na het zet ten een keer springen. Daarna op dezelfde plek opnieuw zetten. dat dit een christenplicht is en ten tweede om te voorkomen dat, deze gebieden in de communistische invloedssfeer geraken. Uit het jaarverslag van de heer J. A. v. d. Ham bleek, dat de afdeling thans 71 leden telt en dat 1959 voor de CHU een druk jaar was geweest doordat er twee verkiezingen werden gehouden. Bij de bestuursverkiezing waren de heren W. Werkman en M. van Veldhuizen af tredend van wie alleen de laatste zich herkiesbaar stelde en ook werd herkozen. In de plaats van de heer W. Werkman werd diens zoon, A. Werkman, gekozen, doch deze wenste zijn benoeming nog even in beraad te houden. ONDER INVLOED ACHTER HET STUUR Drie weken gevangenisstraf en één jaar intrekking van het rijbewijs, eiste de offi cier van justitie tegen de 41-jarige opper man-chauffeur B. v. B. uit Ede, die voor de Utrechtse politierechter moest terecht staan wegens het besturen van een auto onder invloed van alcohol. Dat was gebeurd in de nacht van 8 op 9 december van het vorig jaar. De ver dachte had die avond te Barneveld een vijftal borrels gedronken en er een worstje bij gegeten. Toen hij met zijn volkswagenbusje over de Lunterseweg huiswaarts reed, was hij plotseling onwel geworden en had de wagen aan de kant van de weg gezet. „U hebt wonderlijk gereden voordat u stopte", zei de politierechter. Hij herin nerde v. B. eraan, dat zijn vreemde wijze van rijden de aandacht had getrokken van een melkhandelaar op vorenvermelde weg. De politie, die later in de zaak werd betrokken, kon de opperman slechts met grote moeite wakker krijgen om iets van hem te weten te komen. Verdachte's raadsman meende te moe ten betwijfelen, of de alcohol de oorzaak was van het vreemde rijden van zijn cliënt. Hij zocht de aanwijzing eerder in een vergiftiging van de genoten levens middelen. Het ten laste, gelegde niet be wezen achtend, concludeerde hij tot vrij spraak, subs, clementie. De politierechter dacht er echter anders over. „Het feit, dat deze man van de kaart geweest is, wijst op alcoholgebruik" zeide hij. Hij handhaafde de geëiste ge vangenisstraf en bepaalde de ontzegging van de renbevoegdheid op anderhalf jaar; zulks met aftrek van de tijd dat het rij bewijs reeds is ingenomen. SLAP EN FUTLOOS Gebruik en u bent spoedig wm geheel op krachten I In vloeibare- en drageevorm DUTIM N.V. - OEGSTGEEST MORGENSTER H WON MET 6-0 VAN SPORTLUST II Woensdag 17 februari j.l. speelde Mor genster II tegen de plaatselijke biljart vereniging Sportlust II, welke door eerst genoemde werd gewonnen met 6-0. Nellestijn Sr. speelde een voortreffelijke partij tegen A. v. d. Scheur en maakte zijn 115 caramboles in 31 beurten uit. Van de Scheur bracht het tot 40. De tweede partij ging er wat spannen der naar toe. Van Ommeren speelde die tegen Nol van Leth. Na 25 beurten zag het er voor Van Leth niet best uit met een stand van 47 tegen 73. Toen echter kwam Van Leth opzetten met een serie van 22 welke voor Van Ommeren niet meer te overkomen was en verloor zijn partij. Szabang won zenn partij op het nippertje van Brienesse. Laatstgenoemde moest nog 3 caramboles toen Szabang zijn 95 uitmaakte. Van Haaren was in de beginne goed op stoot tegen H. Kosters. In de 25e beurt was de stand reeds 75 om 30. Van Haaren zakte echter af en Koster liep prachtig in, maar kon toch de overwinning net niet halen, hij kwam 2 caramboles tekort toen Van Haaren uitmaakte. De stand in de D-klasse ziet er nu als volgt uit. Met nog 4 wedstrijden te spelen. Morgenster II Eist 9 5 3 1 43 29 Sportlust II Eist 9 4 2 3 36 36 De Engel II W.b.D. 9 3 2 4 34 38 Driehoek II Rhenen 8 3 2 3 33 31 Excelsior III Leers. 9 2 1 6 30 42 Sportlust I verloor van de plaatselijke biljartvereniging Morgenster I met 4-2. De Gooyer verloor zijn partij van Dick Nellestijn met 75 tegen 190 in 30 beurten. A. van Leth Sr. verloor zijn partij van Jan Klomp. Het spelpeil lag vrij laag. Een bijzonder slechte partij was die van G. Koster tegen Van Willigen. Hij werd gewonnen door Koster in niet minder dan 54 beurten 65 tegen 104. De stand in de C-klasse ziet er nu als volgt uit, met nog 6 wedstrijden te spelen. Excelsior I Leersum 12 8 1 3 53 19 De Engel I W.b.D. 12 9 - 3 46 26 Morgenster I Eist 12 8 1 3 44 28 Excelsior II Leersum 12 5 - 7 37 35 Taveerne I V'daal 12 4 1 7 28 44 Driehoek I Rhenen 12 4 1 7 28 44 Sportlust I Eist 12 2 - 10 16 56 De biljartvereniging Zeldenrust heeft na de uit- en thuiswedstrijden die ze ge speeld hebben tegen hun zusterver. Ons Genoegen uit Ingen een begin gemaakt aan de onderlinge competitie welke van de week zijn begonnen. In de afd. A. was de verrassende partij van Donselaar tegen J. P. Hensen welke door Hensen gewonnen werd met een hoog gem. (7.65). F. v. d. Klift wist ook met een goed gem. uit de bus te komen (3.62) en versloeg daarmee P. Hensen. C. Hensen noteerde eveneens een goed gem. (4.50) en had daardoor een makke lijke tegenstander aan P. Hensen. Twee van de beste spelers hadden rust n.l. G. v. Rebergen en M. E. Hensen. In de afd. B. was het A. v. Laar die met twee partijen winst de kop nam. G. van Laar won gemakkelijk van Jh. v. d. Berg, terwijl H. v. d. Klift, R. Drost verraste In afdeling C. was het H. Bosman die F. Jansen versloeg, van eerstgenoemde speler (16 jr.) valt nog heel wat te ver- Verschijnt als bijlage van het streekblad „De Vallei" •nder redactie v. tante Jos Correspondentie te richten aan tante Jos, per adres: Parallelweg 10 Veenendaal WIE ZIJN ER JARIG? 26 febr. Diny Alberts 27 Nellie Legemaat, Overberg 28 Janny de Bruin 28 Jolanda Buys 29 Aartje v. d. Kraats 1 mrt. Hennie v. d. Berg 1 Gijs Drost, Eist 2 Arend v. d. Berg 3 Theunis Jan Scheer, Rhenen 3 Jantje Hensbergen Hartelijk gefeliciteerd! ZILVERPAPIERACTIE Beste Piet, Jij hebt zilverpapier en capsules ge spaard en nu weet je niet hoe je het van Rhenen naar Veenendaal moet krijgen. Heb je geen vriend of kennis, die in Vee nendaal naar school gaat? Die zou het dan even kunnen brengen op het adres Parallelweg 10. In elk geval al vast dank voor het sparen! Dag Piet. Groeten van Tante Jos Verder heb ik zilverpapier en capsules ontvangen van: Barend v. d. Loosdrecht, Hans Heikamp, Johan de Bruin, Truus v. d. Bovenkamp en Gerrie van Ginkel. Heel hartelijk dank neven en nichten! Begin maar weer fijn opnieuw te sparen. Tante Jos RAADSELS Voor ouderen I. 'k Zou wel graag eens willen weten Welke mensen ezels heten. En die toch, als zij 't verstaan, Vriend'lijk lachend verder gaan. II. 't Begint met een A. 1. Een plaats in de Achterhoek aan de spoorlijn Terborg-Winterswijk. 2. Een andere naam voor etterge zwel. 3. Een veldheer van Saul. 4. Belasting op levensmiddelen, al cohol, enz. 5. Een aartsvader, in de Bijbel ge noemd. 6. De naam van de derde planeet, van de zon af gerekend. Spaanse hertog uit de geschiedenis III. x - - - X - - - X - - - X - - - X X - - - X - - - X - - - le rij gerecht 2e verblijfplaats van kampeerders 3e Spaanse hertog uit de ge schiedenis 4e roofvogel 5e verouderde vorm van „en" 6e gebruiksvoorwerp voor het fijn malen van groente 7e meisjesnaam 8e stiksel wachten in de toekomst. J. Drost wist twee punten op zijn naam te brengen door de Gooyer te verslaan. H. v. d. Berg en T. v. d. Vendel waren wegens ziekte verhinderd. De volgende speelavonden zijn: 's Maan dags afd. A.; 's Woensdags afd. B.; Don derdags afd. C. Uitslagen: Afd. A. G. Donselaar J. P. Hensen P. Hensen F. v. d. Klift P. Hensen C. Hensen Afd. B. A. v. Laar F. Swagers R. Drost H. v. d. Klift G. v. Laar Jh. v.d. Berg A. v. Laar J. van Hal Afd. C. H. Bosman F. Jansen (0 c s (0 M U m O 150 (210) 17 8.82 130 (130) 17 7.65 59 (105) 29 2.03 105 (105) 29 3.62 92 (105) 29 3.18 130 (130) 29 4.50 95 95) 38 2.50 80 95) 38 2.11 91 95) 42 2.17 80 80) 42 1.90 95 95) 32 2.97 54 85) 32 1.69 95 95) 36 2.64 44 65) 36 1.22 65 65) 32 2.03 2 56 60) 32 1.75 0 de Gooyer 25 50) 40 0.63 0 J. Drost 60 60) 40 1.50 2 Tussen haakjes zijn de te maken caramb. Op de kruisjeslijn komt de naam van een plaats in Friesland. Voor jongeren I. 't Zijn echte pijpen, maar Men kan er niet uit roken En wat men breken kan, Geen heeft ze ooit gebroken. II. 't Begint met een E. 1. Een van de oudste Zuiderzee steden. 2. De oudste zoon van Izaak heette... 3. Hoe heet de koningin van Enge- lang? 4. Uitvoer noemt men ook wel... 5. Onze lichtstad ligt in Noord-Bra- brant. Het is... 6. De naam van een bekende aard appelsoort. III. X X X - - - X - - - X - - - X - - - X - - - X - - - le rij ik zeg gak, gak 2e ik hoor in erwtensoep 3e op en 4e een bloem 5e pen en 6e de eerste mens 7e een zoon van die eerste mens 8e vrucht met harde schaal Op de kruisjeslijn komt de naam van een mooie bloem die in de bergen groeit. vindt U bij Beatrixstraat 76-80 Tel. 2965 Ik kreeg op mijn verjaardag, Een mondharmonica, Waarop ik nu na schooltijd Eens heerlijk spelen ga. Een hele woensdagmiddag Had ik een reuze lol. Ik speelde heel die middag, Van do, re, mi, fa, sol. Ik heb er veel verstand van Dus zal het echt wel gaan. Eerst nog een beetje leren Dan vangt het spelen aan. Ik ken ook al een wijsje Al gaat het wel eens fout. Ik speel beslist al aardig Van 't bronsgroen eikehout. En na een weekje spelen Verdiende ik al geld, Want Bep, mijn oudste zuster, Is er niet op gesteld. Ze zei: „Je krijgt twee kwartjes Als je 't gejammer staakt En eens een hele avond Geen noot muziek meer maakt" Dat was op dinsdagavond, Toen ik veel huiswerk had En ik met aardrijkskunde En twintig sommen zat. Ik kon het toen niet wachten, Maar 't was voor mij geen strop, Ik -* treek bij het naar bed gaan, De beide kwartjes op. Maar nu ga ik weer spelen; Als moeder jarig is, Breng 'k haar een serenade En dat is lang niet mis. Ik spel „Lang zal ze leven", Dat vindt ze vast wel fijn. Ik wil op haar verjaardag Een goede speler zijn. Dr. Slot. de Bruïnepleln 25 - Tel. 2390 kunnen worden opgegeven by de onderstaande adressen: ACHTERBERG: R. Rijkse, Dijk 8. AMERONGEN: H. Slotboom, Hofplein 8. EDERVEEN: D. van Baaren, Nieuweweg 25. ELST: M. van Viegen, Ryksstraatweg 57. M. W. Struycken, Franseweg 561. OVERBERG: H. van de Brandhof, Haarweg 67. RENSWOUDE: C. Diepeveen, Dorpsstr. 41 De heer Meijer, Taets van Amerongenweg 40. RHENEN: W. van Noort, Roghairweg 10. J. Bovenschen, Oude Veenendaalseweg 1. SCHERPENZEEL: P. de Jonge, Lindelaan 36, Telefoon 473. VEENENDAAL: Van Barneveld, Sig.magazijn „De Vallei", Pr. Bern- hardlaan. Van Walsem, Sig.magazijn „Zuid", SI. de Bruïneplein. En bij de bezorgers van „De Vallei".

De Vallei | 1960 | | pagina 5