Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken WASLIJST VAN VERLANGENS D Wereld van WEEK-tot-WEEK Wist U... Gepensioneerde ambtenaren hebben nog steeds WAAR IS DE VALLEI-RIKS? HOE STERK IS AMERIKA? Onenigheid over het zwaard Behang J. F. TAK Daverende teenagershow te Rhenen ten bate van vluchtelingen 34e jaargang VRIJDAG 4 MAART 1960 Nr. 18 Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen. Achterberg, Overberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel Successen Met arm tussen machine Carolan NV begint binnenkort produktie 22,50 waard L 100673 EDE H.M. de koningin brengt bezoek aan Ede en Wageningen Ja en nee Oranjedag heeft voorlopig programma samengesteld DE VRAAG VAN VANDAAG: Gelderse Blindenvereniging verzorgde weer uitstekende propaganda-avoiid nieuwe keurcollectie 1 960 ontvangen Gefluit en bis-geroep niet van de lucht ELST PRIJS IN VOETBALPOOL Hond maakte kleuterschool onveilig Ynotemi Dames - Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 - Girono. 563427 Redactie: VV. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bjj de agentschappen van „De Vallei" ln de plaatsen van verschoning DE VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale contractprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,65 per kwartaal Losse nummers 10 cent In de bovenzaal van hotel „De Korenbeurs" z\jn gisteren, tijdens de propa- gandamiddag van de Alg. Ned. Bond van Gepensioneerden afd. Doorn, harde woorden gevallen. Uit de rede die het hoofdbestuurslid Smit hield, viel op te maken dat de gepensioneerden met een waslijst van verlangens voortdurend op de deuren van 's lands vergaderzalen bonken, echter tot nu toe zonder het ge wenste resultaat. Zich tot de vele aanwezigen, w.o. ook een aantal vrouwelijke ambtenaren, richtend, zei hij o.m. „Ik kan me begrijpen dat u het wachten moe wordt, maar dat zijn wij ook." de gepensioneerden." Behaalde successen waren o.m. het niet doorgaan van de voorgestelde pensioenverlaging van 10 in de dertiger jaren, het verkrijgen van toeslagen op de basispensioenen in 1945, en de algemene toeslag in 1957. In dit verband wilde hij er uitdrukke lijk op wijzen dat de bond dag in dag uit in touw is om de belangen van de ge pensioneerden te verdedigen. „Dat de regering zwijgt als het graf, kunnen wij ook niet helpen." Om toch deze zware strijd met succes vol te kunnen houden, achtte spreker het noodzakelijk zoveel mogelijk - het liefst alle - gepensioneerden lid te maken van de bond om dan gezamenlijk als grote eenheid tegen het aangedane onrecht te blijven protesteren. Met dit doel was deze propagandamid- dag dan ook belegd. De voorzitter van de afdeling Doorn, de heer A. Pos, oud-bur gemeester van Beesd, heette alle aan wezigen welkom en wees op het nut van het lidmaatschap van de bond. Met enkele woorden herdacht hij het plotseling ver scheiden van de bondssecretaris ,de heer Munnik. Voordat het hoofdbestuurslid, de heer Smit, het woord nam, werd een korte film van de K.L.M. vertoond. In zijn propagandatoespraak memoreer de de heer Smit de in de loop der jaren behaalde successen van de bond. „Mede dank zij de groei van onze bond - bij de oprichting in 1919 1500 en nu 64.000 leden - hebben wij op de bres kunnen staan voor een betere en eerlijker behandeling van Zaterdagmorgen tegen elf uur is de Veenendaler G. v. M., werkzaam op een der Veenendaalse bedrijven, met zijn rechterarm tussen een machine gekomen en met zware verwondingen naar het Julianaziekenhuis overgebracht. Bij werkzaamheden aan de machine kwam v. M. met zijn rechterarm tot even hoven de elleboog tussen de kadeerrollen van de machine. Hierdoor werd zijn arm tussen de rollen getrokken, maar toch zag hij nog kans zichzelf te bevrijden. Hij liep hierbij zware verwondingen op en is op advies van dr. Hartig naar het Juliana ziekenhuis overgebracht. KLACHTEN Vervolgens somde spreker een lijst van klachten op, die de gepensioneerden een doorn in het oog zijn. Om er enkele te noemen: de afschaffing van de 2% kor ting van de A.O.W.-verzekering (de zg. gehate korting), betere regeling huurcom- pensatie en ziektekosten, een uitkering van smartegeld en het instellen van een generaal pardon. „Vanaf 1 januari 1957 hebben de ge pensioneerden geen enkele verhoging ge had. De actief dienenden daarentegen wel. Vandaar de grote vraag die wij steeds weer aan de regering voorleggen: waarom niet?" Aldus de heer Smit. Het enige middel om tot spoedige op lossing van de problemen te komen noem de spreker de eensgezindheid. „Laat iedereen lid worden en wij staan als één man op." Na de pauze werden nog enkele films vertoond die bij de aanwezigen zeer in de smaak vielen. De Carolan N.V. welke momenteel aan de Industrielaan een fabriek laat bouwen, begint de produktie eerder dan verwacht werd. Reeds in de eerste helft van de volgende maand wordt een aanvang ge maakt met de proefproduktie, waarna men in de tweede helft van april met de normale produktie hoopt te starten. Reden hiervan is dat de bouw zeer voorspoedig is verlopen. Dit Amerikaans bedrijf is reeds bezig met het aantrekken van merendeel on geschoold personeel. Een bijzonderheid is dat de personeelssterkte gelijke tred houdt met de geleidelijke uitbreiding van het machinepark. In de praktijk komt dat hierop neer, dat een bepaalde tijd iedere twee weken een nieuwe machine in ge bruik gesteld zal worden. De verkoop van dit bedrijf is geconcentreerd in Geneve. BEDANKT VOOR BEROEP Ds. Jac. Vermaas, Ned. Herv. predi kant alhier, heeft voor het beroep van de Ned. Herv. gemeente te Zoetermeer bedankt. De „Vallei-band" in actie tijdens de Teenagershow die j.l. woens dagavond in het Eigen Gebouw te Rhenen werd gehouden. E.H.B.O. VRAAGT OM STEUN Onder het welsprekende motto: In Vee nendaal hoort 't zo, ieder steune de E.H.B.O., houdt genoemde vereniging, ter afsluiting van een huis-aan-huis-collecte, op a.s. zaterdag een straatcollecte. Voor de opleiding en oefening van men sen, die in geval van nood in staat zijn snel en doeltreffend te helpen, het plaat sen en gevuld houden van verbandkoffers op diverse belangrijke punten van Vee nendaal kost veel geld. Vandaar dat de E.H.B.O., die ook de Veenendaalse ge meenschap al vele diensten heeft be wezen, speciale aandacht vraagt voor deze collecte. ONTSPANNINGSAVOND VOOR BEJAARDEN Het Bejaarden Centrum O.C.B. heeft op vrijdag 11 maart a.s. in gebouw „El- theto" een ontspanningsavond voor be jaarden georganiseerd. Ditmaal wordt de avond verzorgd door de wandel sportvereniging S.S.S. Door de jeugd groep zal opgevoerd worden het sprook jesspel „Barendje de dief", met mede werking van het orkestje „De Spoet nik". In afwijking van vorige keren, zullen ditmaal geen persoonlijke uit nodigingen verzonden worden. Nadere bijzonderheden zijn te vinden in de in dit blad voorkomende advertentie. De vinderspremie van de Vallei riks blijft stijgen. Vorige week is hU uitgegeven bij Accubedryf J. C. van Kooten in de Zand straat en niet gevonden. Hierdoor is de premie gestegen tot 22,50. De nieuwe riks draagt het rode nummer Bij inlevering op ons bureau vóór a.s. donderdagmiddag 12 nur, wordt het bedrag contant uitbetaald. Op maandag 21 maart a.s. zal Koningin Juliana 's morgens een bezoek brengen aan de Streekwerkplaats voor minder- validen te Ede en 's middags aan het Scheepvaartkundig Proefstation te Wage ningen. Het ligt tevens in de bedoeling van de Koningin aanwezig te zijn bij de bijeen komst in de aula der Landbouwhoge school. Dit laatste ter gelegenheid van het verschijnen van het boekwerk „De vluchtende mens". Voor de komende viering: van Koninginnedag en de nationale feestdag heeft het plaatselijke comité Oranjedag een voorlopig programma samen gesteld. Blijkens dit programma zijn er een aantal aantrekkelijke evene menten op komst, welke nog verhoogd worden door de aanwezigheid van de Land- en Luchtmachttentoonstelling. In grote trekken ziet het programma er als volgt uit: ZATERDAG 30 APRIL: v.m.: kindervoorstelling op feestterrein aan de J. G. Sandbrinkstraat. n.m.: auto-cross. avond: een openlucht variété-voorstelling. MAANDAG 2 MEI: DEN HAAG. Naarmate de Amerikaanse verkiezingen naderen, des te heviger worden de disputen over nationale belangen als politiek en politieke kracht, of m.a.w. over de gelaatsuitdrukking en de rechtvaardiging daarvan - de gebalde vuist. De sterkte van Amerika's vuist is echter niet alleen van belang voor de democraten en republikeinen. Het is al dikwijls gezegd: de militaire kracht van de Verenigde Staten vormt een hoeksteen in het gebouw van de vrjje Westerse wereld. De frontlijn loopt niet langs de grenzen van de Verenigde Staten maar langs de grenzen van het communistische blok. West-Europa, Afrika, Vrij Azië, vormen op een essentieel punt een overeenkomst met de Verenigde Staten: zij worden bedreigd door een gemeenschappelijk gevaar - het communisme. Daar om is het antwoord op de vraag over een al dan niet voldoen van de Ameri kaanse vergeldingskracht geen zaak van Amerika alleen. en dat die 300 intercontinentale projec tielen eind 1961 in Rusland voor opera tief gebruik gereed staan. Het pessimisme van zijn generaals wordt niet gedeeld door Amerika's mi nister van defensie, Thomas S. Gates Jr., die in zijn standpunt wordt ge steund door de huidige voorzitter van de raad van stafchefs, generaal Nathan Twining. De minister verklaarde met nadruk dat de totale nucleaire capaci teit van de V.S. opweegt tegen de totale nucleaire capaciteit van de U.S.S.R. De onenigheid over het al dan niet sterker zijn van de Verenigde Staten is een slecht teken. Niet zozeer voor wat betreft het onderwerp, neen, veel meer voor de mentaliteit, die in Amerikaanse militaire kringen schijnt te heersen. Een mentaliteit, die ook de ruimtevaart al parten heeft gespeeld. Wij bedoelen de zelfstandige houding van leger, vloot en luchtmacht Alle drie partijen bekijken de zaak vanuit hun standpunt en weigeren de stelling van de ander te zien, laat staan te geloven. De rivali teit tussen de drie groepen stamt af uit de Tweede Wereldoorlog en is aan gewakkerd door atoombom en raket- bewapening. De nieuwe wapens drei gen één groep teveel gewicht te geven. Hier tussendoor loopt het aloude pro bleem: de tegenstelling tussen de oude en de nieuwe garde. De eerste groep gelooft nog in de macht van grote ope raties met tankdivisies en troepenver plaatsingen; de tweede, gelukkig de grootste, is een aanhanger van de nieu we strategie: kleine eenheden, bewa pend met krachtige kernwapens. (Zie verder 2e blad) De vraag is, deels onder invloed van de verkiezingsstrijd, deels onder in vloed van de internationale politieke wijzigingen, de laatste tijd veelvuldig beantwoord, helaas nogal verschillend. De nog niet zo lang geleden ge pensioneerde stafchef van het Ameri kaanse leger, generaal Maxwell Taylor, heeft de waarschuwing uitgesproken dat, wanneer niet snel en drastisch ge wijzigd wordt in het militaire beleid, de Russen binnenkort een beslissende voorsprong zullen hebben bereikt Ge neraal Thomas S. Power, de belang rijkste man van het Strategie Air Command, liet een soortgelijk geluid horen: „Met 300 ballistische projectie len kunnen de Russen onze huidige nu cleaire vergeldingsmacht neerslaan." Schattingen van de geheime dienst, ge baseerd op betrouwbare gegevens, zeg- Een verheugend en tot voldoening stemmend verschijnsel is, dat de jaarlijkse propaganda-avond van de Geldersche Blindenvereniging zich in Veenendaal een vaste plaats heeft veroverd. Niet in het minst is dit te danken aan het feit, dat de Arnhemse Toneelvereniging G.E.T.A. borg staat voor een even spannend als ontroerend toneeelspel. Gelijkiijdige vermelding verdient de demonstratie van blindenarbeid, want ook hiervoor bestaat altijd grote belangstelling. dat op de Kerkewijk bij de Spoor- laan, Patrimoniumlaan en Rembrandtlaan verkeerslichten geplaatst zullen worden? dat deze lichten al voor plaatsing gereed liggen? dat nu het wachten nog is op de schakelkasten? dat door een eventuele staking in de bouwvakken ook diverse werken in Veenendaal gestagneerd zouden worden? dat dan o.m. de bouw van de flats aan de Westersingel en de zeven woon winkelhuizen aan het Bruïneplein stil zou staan? dat ditzelfde zou gebeuren met de brandweergarage aan de Industrielaan en vele particuliere werken? dat men in de Veenendaalse bouw wereld in grote onzekerheid verkeert? dat de diverse ondernemers sterk rekening houden met een eventuele staking? dat er voor de binnenkort te houden Industriedag voor het Onderwijs grote belangstelling bestaat? meer dan 100 verschillende stalen voorradig. Vraagt onze stalenboeken Telefoon 2576 - Hoofdstraat 106 Veenendaal Zo ook donderdagavond toen genoemde vereniging in gebouw „Eltheto" een uit stekende propaganda-avond presenteerde. Hoewel de kaartverkoop aanvankelijk stroef verliep, waren er op de avond zelf toch nog zeer velen naar „Eltheto" ge komen. De op het programma aangekondigde opening door de voorzitter van de Gel derse Blindenvereniging, de heer Koops, kon wegens ziekte van de heer Koops niet doorgaan. In diens plaats sprak een der vrouwelijke organisatoren een kort welkomstwoord. Na de aanwezigen op gewekt te hebben lid van de Blindenver eniging te worden, kondigde zij het to neelspel ,,'n Pierrot treedt op" aan. Dit spel in drie bedrijven had behalve dramatische aspecten ook de nodige hu mor. Het verhaalde de belevenissen van een bankierszoon die door zijn vader verij dacht wordt van diefstal van 20.000 gulden uit de safe van zijn vader. De zoon is on schuldig, maar zijn vader wil dat niet geloven. Beide weten niet dat de diefstal gepleegd is door de kassier en vertrouwe ling van de bankier. De vader, menende in zijn recht te staan, stuurt zijn zoon het huis uit, waarna deze bij een circus terecht komt. Na vele omzwervingen wordt de ware dader later ontmaskerd en keert het geluk in het huisgezin weer. Uitzonderlijke spelkwaliteiten zijn niet te vermelden. Alle spelers waren even rolvast en duidelijk te verstaan. Tussen de drie bedrijven door werd een verloting gehouden van door blinden ge maakte werkstukken. Met veel interesse en vaak stil ontzag werd de demonstratie blindenarbeid gevolgd. Met het zingen van het verenigingslied der Gelderse Blindenvereniging werd deze propaganda-avond besloten. Tot slot zij vermeld dat dezelfde propaganda-avond binnenkort in Amerongen gehouden wordt. WOENSDAG 4 MEI: DONDERDAG 5 MEI: 'b avonds op het feestterrein taptoe met hoog- draadshow. 's avonds stille omgang, ditmaal vermoedelijk naar het gemeentehuis. reveille; officiële opening; kinderzang; her denkingsdienst; militaire rondgang; ruiter sport op feestterrein, opgeluisterd door heli kopters; variété-voorstelling op feestterrein; vuurwerk. Zoals reeds opgemerkt, is dit een voorlopig programma. Zodra defini tieve gegevens hieromtrent bekend zijn, komen wij hierop uitvoerig terug. DOVO HOUDT RECEPTIE Ter gelegenheid van het behaalde kampioenschap van de 3e klasse Oost-A van de KNVB zaterdagmiddagcompe titie, houdt het bestuur van de voetbal vereniging Dovo op zaterdag 12 maart a.s. in hotel „De Korenbeurs" een receptie. BROMFIETSER ONDER AUTO Op het moment dat een bestelauto gisteravond de Julianastraat inreed, kwam plotseling een bromfietser uit een uitrit rijden. Een botsing was on vermijdelijk. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor, wel materiële schade. BLINDE MAN AANGEREDEN Gistermiddag is een blinde man met geleidehond, toen hij de Kerkewijk ter hoogte van de Ger. Kerk overstak, door een wielrijder aangereden. De wiel rijder kwam ten val en beschadigde zijn fiets. Niemand liep lichamelijk letsel op. BENOEMD Met ingang van 1 maart j.l. is de heer T. Robbertsen, woonachtig aan de Dijk- straat, benoemd tot onbezoldigd ambte naar van het korps Rijkspolitie. Een schel en langdurig gefluit, meestal gevolgd door de yell „bis bis" was de gangbare beloning van de merendeel jeugdige artisten welke woensdag avond in het „Eigen Gebouw" in Rhenen optraden in de door het plaatselijke Jeugdcomité georganiseerde Teenagershow. Op initiatief van Rhenens burge meester is dit comité opgericht in het kader van het vluchtelingenjaar. De op brengst van alle gevoerde acties komt ten bate van de vluchtelingen en inclusief deze bonte avond heeft men al een bedrag van ruim 1200,bijeen gezongen, gespeeld en gewerkt. Het „Eigen Gebouw" in Rhenen heeft vermoedelijk nog nooit zó vol gezeten als woensdagavond het geval was. Zelfs de wandelgangen waren volgepropt met stoelen, terwijl er ook bezoekers waren die genoegen moesten nemen met een staanplaats bij de twee toegangsdeuren achter in de zaal. Opvallend was dat er ook vele ouderen de show bijwoonden, w.o. de echtgenote van de burgemeester van Rhenen. Om de feestelijke stemming te verhogen was de zaal met gekleurde slingers versierd. De voorzitter van het comité, de heer Rijkse, heette alle aanwezigen welkom en vroeg vervolgens aandacht voor de in de pauze te houden verloting. Ook deze op brengst was bestemd voor de vluchtelin gen. De prijzen waren ter beschikking ge steld door Rhenense winkeliers en enkele scholen. Wat de inhoud van het programma be treft, deze lag in de lijn van de zogenaam de teenagers. Met veel verve en ritmische bewegingen brachten de nog jonge artis ten de zaal in beroering. Vooral de muzi kanten en solisten van eigen bodem, zoals de Muloband, de Valleiband, de Marrinu- cissi's en de zanger Jan Ophof, werden geestdriftig onthaald. Behalve genoemde gezelschappen waren er ook deelnemers uit Arnhem, Soest, Bennekom en Opheusden. Achter de cou lissen, waar een nerveuze bedrijvigheid heerste, waren wij even in gesprek met een der organisatoren, dhr Bleumink Jr. Tussen de fluitconcerten door vertelde hij over de acties van het Jeugdcomité. „Wij hebben al een Doe-open-actie opgezet, gecombineerd met een collecte bij grote bedrijven. Wat u hier ziet en hoort is ook een onderdeel van de actie om de vluch telingen te helpen. Verder hebben wij nog geen vast programma, maar wel zijn er al verschillende suggesties gedaan." Zijn tijd was beperkt want enkele se conden later gaf hij weer aanwijzingen voor het optreden van de volgende artist. Het doek ging op en onder de felle schijn werpers, een weinig getemperd door de rook, stond de zanger-guitarist, door hon derden ogen en open monden aangestaard. Het was een knal-avond zoals een der meisjes aan het slot van de avond zei. Het was ook een knal-succes voor het Jeugdcomité, dat de financiën met grote sprongen zag stijgen. En dat was uiteinde lijk de bedoeling. FILMAVOND OVER ZUID-AFRIKA IK ELST Dinsdag 8 maart a.s. zal de Cult. Nat. Hist, vereniging „Zuid-Oost-Utrecht" een film avond over Zuid-Afrika organiseren in hotel „Stuyvenberg" te Eist. Er zullen enkele films worden vertoond die ter beschikking zijn gesteld door de Zuidafri- kaanse ambassade, o.a. over argeologische vondsten in Zuid-Afrika, Vaalrivier, Vic- toriawatervallen en een rolprent over de Krügerwildtuin. Drs. P. J. Steijn zal vooraf een korte lezing houden over zijn vaderland Zuid- Afrika en de films inleiden. Verleden week behoorde een Elstenaar tot de gelukkigen en won een prijs in de voetbalpool van de KNVB, groot ongeveer 4000,—. De gelukkige is de heer C. Henzen, wo nende aan de Driftweg en is sinds kort getrouwd. PLAATWERKERIJ HEROPEND Verleden week is de geheel verbouwde en vergrote plaatwerkerij van de heer J. de Kievid aan de Veenendaalsestraat te Eist gereed gekomen. Het geheel voldoet aan alle eisen die een werkplaats in onze moderne tijd stelt De vroegere werkruimte is nu drie keer vergroot, waardoor er meer efficiënt ge werkt kan worden, terwijl er ook nog centrale verwarming zal worden aange legd. Ook de verlichting is vakkundig uitgevoerd. FAN-NIEUWS. De bekende Fxanse film- en toneelspeler Jean Marais heeft tijdens een voorstelling te Charlerois zijn tong uitgestoken tegen een da me op de voorste rij, omdat zij minder hard applaudisseerde dan de andere toeschouwers. Spiros Sklavunos, 23 maal doelverdediger in het Griekse nationale voetbalelftal zingt in een cabaret te Parijs in zes talen: Grieks (vanzelfsprekend), Russisch, Italiaans, Spaans, Turks en tzigane. Een geliefd spreekwoord van de Belgische chansonnier Char les Aznavour is: „Geef een paard aan wie de waarheid spreekt. Hij zal het nodig heb ben om te vluchten." ABNORMAAL. Toen een moeder zich wanhopig bij een psychiater vervoegde met de mededeling dat haar zoon be slist abnormaal was omdat hij zijn tekeningen allemaal rood kleurde, liet de psychiater de jongen bij zich komen en vroeg hem: „Waarom gebruik je alleen maar rood?" „Omdat", zei de jongen, „ik de andere kleurkrijtjes heb verloren." HALLO! In de Franse stad Melun is door een lek In de gasleiding het gas ln de tele foonleidingen gedrongen, zodat toen inwoners op zekere dag de haak namen en „hallo" riepen, zjj flauw vielen voordat zij ant woord kregen. COCKTAIL. In de bars te Londen drinkt men sinds de ge boorte van het koningskind een nieuwe cocktail, die „Konink lijke aankomst" heet. PRIJS. George Markman van de Amerikaanse t.v. krijgt waar schijnlijk de prijs voor de beste reportage van het jaar. Hjj was er als enige reporter in geslaagd een filmopname van de over gave van Lagaillarde, de leider van de Algerijnse opstand, door het netwerk van militaire cen suur het land uit te krijgen. LEEUW. Een uit een circus ontsnapte leeuw heeft op Cicilië een paar uur lang een dame en haar dochtertje in haar salon gezelschap gehouden. Het dier toonde geen belangstelling voor deze beiden, maar voor de meu bels, die het langdurig besnuf felde. Toen de circusmensen arriveerden met pistolen en ge weren om het beest te vangen, was het in slaap gevallen. De dienstdoende agent op het Scherpenzeelse politiebureau hoor de woensdagmiddag een verschrik te stem door de telefoon, die hem beleefd doch dringend verzocht zo spoedig mogelijk naar de kleuter school te komen omdat er in de gang een grote maar niet al te vriendelijke hond lag, zodat de kleuters niet in of uit het lokaal durfden. De politie, die zoals altijd onder alle omstandigheden haar plicht vervult, snelde naar de plaats des onheils en kwam in de gang van de school inderdaad oog in oog te staan met een verre van goedaardi ge lobbes. Aanvankelijk probeerde de politie met een zoet lijntje de hond te verjagen, maar het resul taat was dat de hond grommend zijn tanden liet zien. Toen dit dus niet lukte ging men de hond met een grote bezem te lijf en zie het wonder geschiedde - met een blik in zijn ogen van „waarom toch al die drukte?" verhief hij zich van zijn ongewone rustplaats en stapte waardig naar buiten.... BÓ£ voor betere uurwerken H00FD5TP 91 VEENENDAAL

De Vallei | 1960 | | pagina 1