PAUK T I P ffQAAmOH *>r£. f Vpfr Wouty EEN ONGEVAL IN HUIS OF OP STRAAT DE E.H.B.O. IS STEEDS PARAAT Burgerlijke stand KERKDIENSTEN 0.85 0.98 PFAFF NAAIMACHINEHUIS Zondagsdienst doktoren SPORTPROGNOSE Veenendaal ontmoet aan de Bergweg Germania Dovo speelt laatste competitiewedstrijd uit tegen Sportclub Genemuiden DINSDAGKOOPJES Koffiekoppen Borden Theepotten 1 AMERONGEN Officiële bekendmaking Zaterdag straatcollecte Twee bekers en drie medailles voor succesvolle V.C.V-teams Oostelijke cross-kampioenschappen Kerkewijk 17 - Veenendaal RENSWOUDE Verhoogde trottoirs: oplossing verkeersprobleem OVERBERG „Overbergs Belang" heeft nog vele wensen Ingekomen en vertrokken Gevonden en verloren Marktberichten VLOERKLEDEN ANT. DE RUITER Voor SPARTA bromfietsen en prima service SCHERPENZEEL Nou, et is dur gelukkig gemoedelik an toe gegaan bij de eerste les van de minse, die - of ze nou wouwe of niet - bij de Bee-bee moste. De Bee-bee had dur een bakkie koffie, wat te rooke en een guide op een aavund teugenoover gesteld. En daar hebbe de verplichte Bee-bee-ers dan mar genoege mee genoome. Ik wil niet gaan stooke in ons rustige landjie, mar we neeme alles wel es een bietjie te kalm op. In andere lande be leef ie dan weer te andere uiterste. Ik had naamelik wel es een mee wille maake dat ze in Zuid-Ameerikaa de minse hadde opgeroepe veur zooiets as de Bee-bee. Of in Algerijje bevurbeld. Dat zouwe ze wel geheid uit dur lui kop laate denk ik. want ze ramde daar de heleboel kurt en klein, in plaats van netjies de lessies bij te gaan zitte woone. Laate we nou anneeme, dat die heele zaak van de Bee-bee dur uit bittere nood zaak mot weeze. Goed, daar zijn we et dan saame oover eens. Nou ken die in stelling niet an genogt minse komme, die dat uit liefhebberij saame gaan versiere en wat beleeve we dan teugeswoordig: niet uit eige beweeging, dan mar ver plicht. En nou neeme we nog es een keer an, dat et verplichte ok noodzakelijk is. Want de orgaanisaasje mot er weeze. Mar wie gaan we dur dan veur neeme? Juust, de jonges, die dur allemaal op z'n minst an derhalf jaar - de meeste nog veul langer - militeere dienst op heb zitte. En daar knelt nou veur mijn de schoen. Nog nimmer heb dur een menister teu gen een paar ambtenaare meer of minder opgezien. As du riets op poote gezet mot worde, motte dur ambtenaare weeze, is altijd stelreegel gewist. Mar nou in eene mit die verplichte Bee-bee-minse, gonge ze alles zoo zuinig meugelik bekijke. Minse dur veur neeme, die nooit en te nimmer in militeere dienst gewist waare, dat zou te duur komme. Die waare om te beginne niet gewend an et opknappe van et een en ander onder leiding en in groepsverband en in de twidde plaats zouwe al die minse gekeurd motte worde. Dat was mit degeene, die al suldaat ge wist waare niet et geval. Die waare alle maal nog goed van lijf en leede. Dus dan maar Jan-Suldaat-buite-dienst genoome. Da's toch niet zoo erg, want wat beteekent et feitelig. Een twintig aavond- jies en ze kenne et Bee-bee-vak. Nee, da's heelegaar niet verschrikkelijk, mar de jonges uit de militeere dienst zijn zoo kalmpies an minse geworde, vaaders van kindere en die hebbe de aavunde nou niet direct zoo dik gezaaid. Ik veur mijn vin et een aanslag op de vrije tijd van heb ik jou daar. En veur die minse nog in 't bezonder omdat die genogt van dur vrije tijd an de Staat geleeverd hebbe. Nou zelle jelui vraage, waar ik nou heen wil. Di manne een bietjie opruie om te gaan muite. Nee, want et is mar goed dat ze et zoo opneeme. Mar de schuld leit in feite bij ons; minse die van te veure wiste, dat ze buite de Bee-bee ezouwe blijve. Et bleef ver van onze deur en daarom hieuw et meeren- deel dur snaavel dicht. Veur de voetbal poel kenne we ons eige druk maake. Al lemaal naar de minister schrijev en dan komt et er wel deur. As we nou inderted es etzelfde gedaan hadde mit die ver plichte Bee-bee? Ik weet et ok wel, dat Hoewel het nog niet zo heel ver in het seizoen is beginnen de voetbalprogramma's toch al enigzins te krimpen. De zaterdagcompetitie van de KNVB is op enkele wed strijden na, zelfs al gespeeld. Veenendaal speelt zondag weer thuis. Nu is het Ger mania waartegen de strijd aangebonden moet worden. Daar moet winst in kunnen zitten voor de Veenendalers, al zal er dan vooral door de voorhoede anders aange pakt moeten worden, dan vorige week tegen Zuid-Arnhem. Daar had werkelijk wel iets anders uit kunnen komen dan een nederlaag. Hopelijk gaat het zondag beter en blijven de punten in Veenendaal. Voor Dovo dat aanvankelijk vrij zou zijn is nu de laatste uitwedstrijd tegen Genemuiden ingelast. Deze ontmoeting heeft natuurlijk voor de competitiestand niets te betekenen, maar toch zal alles in het werk gesteld moeten worden om een zo groot mogelijke overwinning te boeken Het worden tussen deze oude rivalen al tijd bijzondere wedstrijden, waarbij een zeker eergevoel op het spel staat. Wij houden het natuurlijk op winst voor de Veenendalers. Merino's gaat naar Bussum om WVM te bekampen. De jongens van v. Meurs zijn thuis nooit erg gemakkelijke tegen standers geweest en zij zullen het ook zaterdag weer niet cadeau geven. On danks dat moet winst voor de Veenen dalers toch mogelijk zijn. Voor DWSA staat de uitgestelde wed strijd tegen Hierden op het programma. Ook al een tegenstander waar niet mee te spotten valt. Het zal dan ook voor de Amerongse voetballers niet gemakkelijk zijn om ondanks dat het een thuiswed strijd is enig succes te boeken. Voor Scherpenzeel wordt het spannend. Voor zaterdag is weer de ontmoeting Scherpenzeel-Hees vastgesteld. Dit zijn twee zware concurenten die elkaar te be kampen krijgen waarbij wij het uitein delijk toch op de thuisclub houden. Bij NSVS kan het weer gaan spannen. Spel. Rhenen is wel niet van dezelfde kwaliteit van vorig seizoen maar zij zul len wel alle hun best doen om de tegen stand van de mensen van de Leidse te breken. De verwachting is een kleine overwinning voor de Veenendalers. Valleivogels krijgt na twee nogal zware wedstrijden in ODI een gemakkelijke te genstander. De volle winst voor de Scher- penzelers ligt dan ook voor de hand. Kulan krijgt er tegen Valkenheide ook weer twee punten bij. Dat moet tenminste kunnen. Toch kunnen de bezoekers nog wel eens raar uit de hoek komen. In de zondagssector van de afdeling Utrecht wordt het volgende programma afgewerkt: In de eerste plaats Achter veld- Scherpenzeel. Dat zullen de Scher- penzelers nog wel aankunnen. Wij ver wachten dan ook winst voor de bezoekers., Renswoude doet het deze competiti helemaal niet zo best en zal ook tegen het bezoekende DVSA geen winst kunnen boeken. Winst voor de Amerongers ligt dan ook voor de hand. H.D.S.-Oranje Wit wordt ook al een zege voor de thuisclub. De Leersummers zitten nog steeds zonder een enkele punt. Die zullen zij trouwens van de Elstena- ren ook niet in ontvangst kunnen nemen. Tenslotte hebben' we nog RK Unitas, die thuis tegen Rievierwijkers speelt. Met een beetje doortastender voorhoede ligt het voor de hand dat de Veenendalers aan het langste eind zullen trekken. Daar houden wij het dan op. met oor, flinke maat, zeer geschikt voor kantoor, magazijn en huishoudelijk gebruik, 3 voor Crème, diep of plat naar keuze nu slechts 3 vodr Ingezonden COLLECTE 11 GROESBEEKSE TEHUIZEN De jaarlijkse collecte ten bate van de 11 Groesbeekse tehuizen zal in Ameron- gen worden gehouden in de week van 7 tot en met 12 maart. Wat verbergt zich achter die twee simpele letters P.H.? Het is helaas nog maar al te weinig bekend. Maar in Groesbeek weet iedereen het. Daar immers staan tussen de schitterende heuvels de tehuizen van de Nederlandse Centrale voor Praktische werkverruiming en Hulpverlening. De instelling met deze uitvoerige naam bestaat reeds meer dan dertig jaar en heeft zich al die tijd bezig gehouden met het verzorgen van alleen staanden zonder onderscheiding van ge loof of stand. Honderden jongens en meis jes, die een behoorlijke opvoeding door hun eigen ouders moesten ontberen en honderden volwassenen, die zich tijdelijk of duurzaam niet konden handhaven in deze gecompliceerde maatschappij, von den in de 11 tehuizen ontplooiingsmoge lijkheden en wat geluk in hun moeilijke bestaan. Maar er zijn grote wachtlijsten. Er is geen plaats vrij, terwijl elk geval urgent is. Deze landelijke arbeid, die op grote maat, 1 'JQ zeer degelijk y Alles van bekend Hollands fabrikaat Beslist eerste keus Alleen dinsdag 8. maart Hoofdstraat 7, Veenendaal, Tel. 3103 Gemeente Rhenen ONTEIGENING INDUSTRIETERREIN REMMERDEN Het hoofd van het gemeentebestuur van Rhenen maakt bekend, dat ter gemeente secretarie, afdeling financiën, van 7 maart tot en met 6 april 1960 voor een ieder ter inzage ligt het raadsbesluit van 1 maart 1960 nr. 4b voorlopig goedgekeurde plan tot onteigening van enige percelen grond te Remmerden en van daarop rustende zakelijke rechten met grondtekening, lijst van kadastrale nummers der te onteige nen percelen en lijst der te onteigenen zakelijke rechten. Rhenen, 2 maart 1960 Het hoofd van het gemeente bestuur voornoemd, L. BOSCH VAN ROSENTHAL. KLANDESTIENE ZENDER HET ZWIJGEN OPGELEGD Op zondag 28 februari j.l. hebben op sporingsambtenaren van P.T.T. in samen werking met de Rijkspolitie van 't Harde en Elburg de klandestiene zender „Alas ka", ook „Fortuna '54" genaamd, opge spoord en in beslag genomen. Proces-verbaal werd opgemaakt tegen de 32-jarige fabrieksarbeider H. G. te Elburg. ...sinds 1862 Kerkewijk 9 - Veenendaal Tel. 0.8385-3043 is nou te laat, mar et is een goeie les veur de volgende keer. Bram docht dur netuurlik weer heel anderst oover. Ik zou et een eer vinde dur bij te magge zijn, zee Bram. In de moobeliesaasie was ik blokhoofd van de luchtbescherming en dat is me goed be- valle Verder heb ik Bram niet laate komme, want van dat wijze blokhoofd van de luchtbescherming van ons in negentien veertig zou ik ie nog wijze staaltjies van leiderschap kenne vertelle, beste minse. Maande veur de oorlog uitbrak heb ie mit een geleerd gezicht achter et plaatjie van blokhoofd op ze deur zitte te woone en toen de noor an de man kwam was tie nerges. Net zoo min as Job den Droprol, die nog bovoe Bram sting en as wijkhoofd deur de moobeliesaasie ging. In mei negentienhonderdveertig toen we allemaal moste vluchte en de minse van de luchtbescherming de leiding hadde waare Job en Bram al vertrokke veurdat wij onze hoognoodige zaakies goed en wel ingepakt hadde. En Bram gaat nog altijd prat op z'n belangrijke funksje toen ons land in gevaar was. En een hoop minse geloove ok nog in die vaaderlandse held. Zoo niet Wout Blauwkous. Zaterdag j.l. hebben enkele VCV-teams met zeer veel succes deelgenomen aan het door de Doornse VV Unitas uitste kend georganiseerde volleyball-tournooi. Het eerste damesteam werd eerste in de dames-A afdeling hetgeen een beker en een medaille opleverde. Annie van Peursen en Rita Bekker, die ook alle wedstrijden van VCV II meespeelden de buteerden verdienstelijk in dit touimooi. VCV I won van overgangsklassers als Vios (15-0, 14-4), Cito (15-4, 15-8), doch had de grootste moeite met Unitas I: een gelijk spel (9-15, 16-14). Ook het eerste herenteam werd eerste Overwinningen op Polonia III (15-12, 15-7), Cito III (15-6, 15-10) en een draw tegen Unitas (12-15, 15-13) brachten de VCV-ers winst. Het tweede damesteam viel eveneens in de prijzen: als enige derdeklasser te midden van tweedeklasse-teams, stond het aan het einde van het tournooi bo venaan tesamen met Vios III. De Amers- foortsen hadden echter een beter Setge middelde, zodat VCV genoegen moest nemen met de tweede plaats. De Doornse vereniging mag terugzien op een zeer geslaagd tournooi, waar de deelnemers met genoegen aan terug zul len denken: enthousiasme en wisselvallig spel kenmerkte vrijwel alle wedstrijden. reformatorische belijden is gegrondvest, roept om uitbreiding en verdient aller steun. Wanneer de bussen rammelen, zorgt u er dan voor dat ze vol komen. Mocht u daadwerkelijk aan de actie wil len mee doen, meldt u dan bij mevrouw, Rense, Burg. v. d. Boschstraat 78 al^ collectant. Uw hulp wordt dankbaar aan- vaard. De Veenendaalse atletiekver. „V.A.V." nam j.l. zaterdag met drie atleten deel aan de vijfde en laatste cross om het kam pioenschap van Oost-Nederland. Kam pioen werd b\j de A-junioren Schoolting (Be Quick) en op de tweede plaats met slechts één punt achterstand, de VAV-er Wim ter Haar. By de B-junioren verricht te Ben Diepeveen (VAV) eveneens een opvallende prestatie door ook op de twee de plaats te eindigen. De cross was uitstekend georganiseerd door Be Quick uit Zutphen. Direct al was er een spannende strijd tussen Schoolting (Be Quick) en Wim ter Haar (VAV) over een afstand van vier km. Beide atleten hadden een zeer grote voorsprong op de andere deelnemers. Wim ter Haar was in prima vorm en liep een zeer sterke race tegen zijn concurrent Schoolting. Met een tiental meters voorsprong wist Ter Haar als eerste te eindigen. Uitslagen: 1. Ter Haar 15.45 en School ting 15.48.6. Bij de B-junioren werd Speel man van „De Komeet" uit Arnhem eerste direct gevolgd door Ben Diepeveen van VAV. Ad van Dolder (VAV) werd vijfde op deze 2100 meter. Uitslagen: 1. Speelman (De Komeet) 7.16.48; 2. Diepeveen (VAV) 7.18.4 en 5. A. van Dolder (VAV). Oostelijk kampioen in deze afdeling werd Speelman met op de tweede plaats Ben Diepeveen, die op alle vijf wedstrij den tweede is geworden. PRETTIGE UITVOERING VAN CRESCENDO Het zegt toch wel wat dat een Leer- sumse vereniging juist in een andere plaats meer succes boekt als op eigen grond. Men luistert in Amerongen graag naar de accordeonvereniging Crescendo, dat bleek zaterdagavond j.l. weer. Een goed bezette zaal en een prettig program ma, wat kan men nog meer wensen. Met veel genoegen is er geluisterd naar de po pulaire muziek welke Crescendo bracht. Een gezelschap waar pit in zit, en datgene weet te brengen waarna men graag luis tert. Ook het optreden van de bekende to neelvereniging Nao uit Veenendaal viel erg in de smaak. Toneel en spel waren goed verzorgd. Een avond waar men met plezier aan terug kan denken. KEURING VAN MATEN EN GEWICHTEN De keuring, en herkeuring van maten, gewichten en meetwerktuigen zal te Renswoude plaatshebben op donderdag, 10 maart 1960, des voormiddags van 10 tot 12 uur in het gemeentehuis. Degenen, die verhinderd zijn van deze gelegenheid gebruik te maken, kunnen zich voor herkeuring enz. vervoegen bij het ijkkantoor te Utrecht. Springweg 7, op elke woensdag en donderdag. JAARVERGADERING De meisjesvereniging Dorcas en de Jon gelingsvereniging Immanuel te Renswou de hopen op dinsdag, 15 maart a.s. in het gebouw Rehoboth hun gezamenlijke jaar vergadering te houden. De Britse Minister van Verkeer, de heer Ernest Marples, heeft voorgesteld om de voetgangers van het overige ver keer te scheiden door de trottoirs te ver hogen, zodat deze voor de eerste verdie ping van de winkels komen te liggen. Op deze manier kan een bijdrage worden geleverd tot de oplossing van het ver keersprobleem. Indien dit systeem zou worden ingevoerd voor winkelcentra, zou het de voetgangers veiligheid verschaffen en het verkeer in de straat meer ruimte geven, omdat de bestaande trottoirs dan zouden kunnen worden verwijderd. De heer Marples is van mening, dat toekomstige steden heel goed op deze wijze gebouwd zouden kunnen worden. Bij kruisingen zouden de trottoirs door lopen in de vorm van lichte bruggen en hier en daar zouden ze worden onder broken door trappen. De winkels zouden hier geen nadeel van te hoeven onder vinden, omdat het hooggelegen trottoir voor ramen zouden komen te liggen die als etalages dienst zouden kunnen doen. Binnen enkele maanden zal men in Lon den staaltjes te zien krijgen van wat de Minister „de ingenieuze toepassing van verkeersontwerp techniek" heeft ge noemd. Een van deze is waarschijnlijk een „tidal traffic schema". Een hiervan begint volgende week in Putney; het naar het westen gaande verkeer zal dan in de ochtenden en de avonden (wanneer de verkeersstroom zich uitsluitend in een be paalde richting beweegt) twee van de drie verkeersbanen gebruiken. Dinsdagavond kwam in Overberg de vereniging Overbergs Belang in jaarver gadering bijeen. De voorzitter, de heer Regeling opende deze goed bezochte ver gadering met een kort wekomstwoord, waarna de secretaris de heer Hasselaar het jaarverslag gaf. Hieruit bleek dat 1959 een rustig verloop had, maar „onze vereniging heeft zeer zeker recht van be staan, al was het alleen maar dat door onze bemiddeling de Slaperdyk verhard is", aldus de secretaris. Verder bleek dat de vereniging op het ogenblik negenentachtig leden telt, vol gens de heer Hasselaar een bewijs dat er leven in zit. Een gunstig geluid liet ook de penningmeester, de heer van Garde ren horen. Hij beschikte namelijk over een flink saldo. De bestuursverkiezing bracht geen ver dere wijzigingen want beide bestuursle den, de heren Hasselaar en van Gent, werden herkozen. Het punt kleuterschool werd vervolgens uitvoerig toegelicht door de heer Schreu- ders. Voor de rondvraag, welke na de pauze op het programma stond, was veel belangstelling. Op het bestuur werd een serie vragen afgevuurd die vanzelfspre kend niet direkt naar genoegen beant woord konden worden. Wel deed men de belofte om bij de diverse autoriteiten de nodige stappen te ondernemen. De heer Blauwendraad opende de rondvraag met het informeren naar het verenigingsgebouw, gevolgd door dhr. Davelaar die vroeg wanneer de weg naar Maarsbergen verbeterd zou worden. Dhr. Hek wilde graag weten hoe het de zandstrooier en het plaatsen van pad destoelen zat, waarna dhr. Engelhoven de aandacht van het bestuur vroeg voor de noodzakelijkheid van een publieke overweg. VEENENDAAL Geboren: Linda Maria, d. v. J. J. Faber en E. W. Portier; Cornelis, z. v. J. C. Suk kel en K. Huibers; Jan, z. v. C. Brouwer en A. Weppelman; Jannigje, d. v. G. van Nieuwamerongen en H. Schotsman; Ger- rit Evert, z. v. G. H. van der Meijden en M. van Dijk; Rika, d. v. J. Diepeveen en W. van Ginkel; Wilhelmina, d. v. K. J. Versteeg en T. van Manen; Marcellinus Lambertus Gerardus, z. v. L. G. Merlijn en G. Meijsen; Maria, d. v. G. Wesselo en T. J. van Hunen. Ondertrouwd: J. Vink en M. G. C. Bui tenhuis; C. Leppers en G. Stomphorst; C. Achterberg en J. van Wijk; E. Gold- schmidt en D. Klein; H. van de Kraats en A. Budding; J. de Ridder en J. M. van Manen. Getrouwd: M. Anbeek en N. Dillingh; P. de Rijke en H. van Wijk; D. Dijkstra en J. van Ommeren. Overleden: Maria Prins, oud 72 jaar, echtg. van M. van Voorst, eerder wed. v. A. Vonk. AMERONGEN Geboren: Albarta, d. v. C. van Manen en A. van der Meijden; Sylvia Sandra, d. v. A. J. de Grefte en S. R. van der Steilen; Maria Cornelia Catharina, d. v. D. Roks en E. van Veenendaal. Getrouwd: B. J. M. Wtenweerde en W. F. Altenaar. SCHERPENZEEL Geboren: Gerarda Hendrieka, d. v. J. Lagerweij en J. Top. Getrouwd: G. A. de Wit en H. Velt- huizen. RHENEN Geboren: Roelof z. v. J. L. Puijk en M. J. de Man; Cornelia d. v. C. Henzen en A. J. van Haarlem; Wendelina d. v. C. H. de Wit en W. A. van de Scheur; Saskia d. v. C. Burgstede en W. N. van het Hof; Cor nelia Jannetje d. v. L. van Gent en C. J. Kloot; Hendrik z. v. G. J. J. v. d. Scheur en W. C. van den Broek. Ondertrouwt: H. Iprenburg, Eindhoven en E. Zaaijer. Gehuwd: H. van Vliet en S. M. D. ter Haar. Overleden: W. N. A. van Schuppen, 70 jaar, geh. met C. van Leeuwen, Veenen daal; J. A. H. de Haas, 79 jaar, geh. met H. B. Konings, Veenendaal; J. Veldhui zen, 78 jaar, ongeh. RENSWOUDE Geboren: Jan Cornelis z. v. P. ter Maa- ten en M. G. Gaasbeek. RHENEN Ingekomen: J. Dekker (gez.) van Vee nendaal; D. v. Merkestijn van Amerongen; J. Th. L. Wilderbeek (gez.) van Utrecht; D. v. Willigen (gez.) van Wijk bij Duur stede; G H. C. IJ. Hogema van Gemert; E. E. de Gier, e.v. Van Merkestijn van Ede; C. Hiensch van Kesteren; W. van Winterswijk van 's-Gravenhage; G. H. W. van Es van Enschede. Vertrokken: R. van Esseveld naar Lien- den; A. J. A. B. ter Horst naar Wisch; S. Copier, e v. Dijksma naar Gorinchem; M. van der Horst (gez.) naar Waalwijk; D. Dijkstra naar Harlingen; J. P. Budding naar Tiel. RENSWOUDE Verloren: 1 paar rode dames glacé hand schoenen. Gevonden: 1 paar bruine glacé heren handschoenen. SCHERPENZEEL Aanvoer kippe-eieren 850.000 stuks. Prij zen 9,40 tot 9,75 per 100 stuks. Midden- prijs 9,60. Handel vlug. Aanvoer biggen 162 stuks. Prijzen 45,- tot 62,- per stuk. Handel redelijk. Geeft Uw kleed een langere levensduur. Wij adviseren U ieder kleed „in te lopen" naar gelang van de kwaliteit. Hang Uw kleed niet over de lyn of balk om het te kloppen, wilt U toch kloppen leg het dan ondersteboven op de grond. Leg Uw kleed om en om, zodat U niet steeds dezelfde stukjes beloopt. „Rydt" Uw kleed over Uw vaste vloerbedekking, leg er dan één laagje viltzeil tussen. Glydt Uw kleed of kleedjes op graniet, zeil of parket, gebruik dan „Anti-slip" en voorkom ongelukken. Laat U voorlichten by een vertrouwd adres Manufacturen - Compl. Woninginrichting Hoogstraat 12, Telef. 2627, Veenendaal Reeds driekwart eeuw tevreden klanten E. J. VAN ENGELENHOVEN Overberg - Telefoon 0 3431-333 Dhr. Ulrich zag dit probleem meer mo derner „Het beste is een tunnel onder de spoorlijn" zo zei hij. Verder werden er nog vragen gesteld over het ophalen van vuilnis, het plaat sen van borden voor max. snelheid, meer woningen, een lichtpunt aan de Haarweg, bermverbetering aan de Dwars weg, verharding gedeelte Haarweg en waar eventueel de nieuwe diepvrieskluis gebouwd zal worden. Tegen elf uur sloot de voorzitter de vergadering. Advertentie Utrecht weer aantrekkelijk Van 29 februari tot 5 maart weer voor- jaarsbeurs in Utrecht. De stad Utrecht in het centrum van het land weer in het centrum van de belangstelling van velen. Toch is het nieuwste, het aparte, het exclusieve en het alleszins weer verrassende ook al weer te vinden bij B. VERSTEEGS schoenhandel. Het be drag dat uit uw beurs komt bij VER STEEG is beslist verantwoord besteed, 't Is er vol van het vele aantrekkelijke en ook nu is de voorjaarsvoorraad weer als een magneet die klanten trekt naar VERSTEEGS schoenhandel, waar u het voorjaarsnieuws in optima forma zult aantreffen. REGENWORMEN Deze dieren zijn intensieve grond bewerkers en grondverplaatsers, omdat zij grote hoeveelheden grond moeten opnemen om in hun calorieënbehoefte te voorzien. Ze graven hun gangen wel tot 3 m. diepte. Hun uitwerpselen deponeren zij in hoofdzaak niet in, maar op de grond, waardoor volgens Darwin op grasland de grond jaarlijks met een laag ter dikte van 0.7 cm wordt bedekt, is 90 ton per ha. De verse uitwerpselen van deze wormen (de z.g. geofagen) bevat ten veel minder micro-organismen dan de omringende grond en zouden geheel vrij zijn van aaltjes, dus kwantitatief in het darmkanaal dezer wormen wor den verteerd. Een andere regenworm soort (de fytofagen) houdt zich bij voor keur meer dicht onder de bodemopper vlakte en komt zelden dieper dan 30 centimeter. GOUDVINK DOET GROTE SCHADE IN ENGELAND De Engelse fruittelers ondervinden grote schade van de goudvinken, die zich tegoed doen aan de knoppen van de pruimebomen. Men vreest dat ze straks ook zullen beginnen aan de knoppen van appel- en perebomen. De grote moeilijkheid is dat de goud vink een beschermde vogel is en dus niet gedood mag worden. Wanneer deze vogels straks ook nog de knoppen van de appel- en perebomen zullen ver nietigen ziet het er naar uit dat de Engelse fruittelers de oorlog aan deze ongetwijfeld mooie, doch niettemin schadelijke vogels zullen verklaren. VEENENDAAL Oude Kerk 9.30 uur ds A. Vroegindeweij, 5 uur ds K. van de Pol (H.D.) Julianakerk 9.30 uur ds J. Vermaas, 5 uur ds A. Vroegindeweij (H.D.) Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds K. van de Pol, 5 uur ds D. van den Berg. Sionskerk 9.30 uur ds D. van den Berg, 5 uur ds J. Vermaas (H.D.) Veeneind 3 uur ds A. Vroegindeweij. Dijkstraat 2.45 uur ds D. van den Berg. Ger. Kerk Kerkewijk 9 en 10.30 uur ds Van Enk, 5 uur ds Overduin. Ger. Kerk (geb. OCB) 9 uur ds Smelik (bed. H.A.), 3 uur ds Smelik (H.A. en dankzegging). Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat 9.30 en 5 uur ds Heerma. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30 en 5 uur ds Keuning. Ger. Gem. syn. geb. „Eltheto" 9.30 en 5 uur leesdienst. Ger. Gem. Fluitersstraat 9.30 en 5 uur ds Mallan. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds Hefting van Nijmegen. Leger des Heils 10 uur heiligingsdienst, 12 uur zondagsschool, 6.45 uur open luchtsamenkomst, 7.30 uur verlossings samenkomst. RK Kerk Salvatorkerk, Patrimoniumlaan 8 en 10.15 uur H. Mis, 7 uur Lof. H. Willibrordkerk, Nieuweweg 8 en 10.15 uur H. Mis, 5 uur Lof. Ned. Herv. Kerk „Sola Fide" 10 uur ds Tigchelaar, 5.30 uur ds Goedhart. Woensdag 9 maart Bidstond voor het gewas. Oude Kerk v.m. 9.30 uur ds K. van de Pol Julianakerk 's avonds 7.30 uur ds D. van den Berg. Vredeskerk 's avonds 7.30 u. ds A. Vroeg indeweij. Ger. Kerk Kerkewijk 7.30 uur ds Over duin. Ger. Kerk geb. OCB 8 uur ds Smelik. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30, 2.30 en 7.30 uur ds Keuninig. Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat 7.30 uur ds Heerma. Ned. Herv. Kerk „Sola Fide" 7.30 uur ds Goedhart. Donderdag 10 maart Oude Kerk v.m. 11.30 uur ds A. Wisger- hof, (huwel.bevest. van Chr. Achterberg en J. van Wijk). Vrydag 11 maart Julianakerk n.m. 2.30 uur ds A. Vroegin deweij (huwel.bevest. van J. Vink en M. G. C. Buitenhuis). RHENEN Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 en 5 uur dhr Van Selm van Vinkeveen. Herv. Gem. 10 uur ds Kooreman, 5 uur ds Dijkstra. Prot. Bond geen dienst. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds H. Volten. Ger. Gem. (Syn.) 10 en 5.30 uur leesdienst. Ger. Gem. Plantsoen 10 en 5.30 uur lees dienst. Oud Ger Gem. 10 en 6 uur leesdienst. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur kand. Lek- kerkerker, woensdag 9 maart 7.30 uur ds De Boer van Lunteren (bidst. v. gew.) Oud Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur leesdienst ELST Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur ds Stekelen burg. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur leesdienst. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds Van Viegen. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk 9.30 uur dhr Jansen, 6.30 uur ds v. d. Peut. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds Molenaar. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 9.30 en 3 uur ds Schipper Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 3 uur leesdienst, vrijdag 11 maart dhr Gebraad van St. Philipsland. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds Kloot wijk. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds v. d. Veen. Vrijz. Herv. (Bethel) 10 uur ds Hugen- holtz van Zeist. VEENENDAAL: dr Pilon, tel. 2481. RHENEN: dr. Ch. Paris jr. Tel. 432. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: dr Van Ommeren te Eist, tel. 08377-217. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOUDE: dr Ter Velde, Renswoude, tel. 08387-450 SCHERPENZEEL: dr Bartelink, telefoon 03497-220. GESPAARD Gedurende de maand februari werd bij de Nutsspaarbank te Scherpenzeel inge legd 34.130,85 en terugbetaald 5.132,67, terwijl 18 nieuwe spaarbankboekjes wer den uitgegeven. Het tegoed bedraagt thans 613.636,85. Bij de Rijksspaarbank alhier werd ge durende de maand februari ingelegd 29.319,43 en terugbetaald 13.956,83. NACHTELIJKE AANRIJDING In de nacht van dinsdag op woensdag werden de bewoners van de Dorpsstraat, ter hoogte van het postkantoor, opge schrikt door een enorme klap. Een aan de uiterste rechterzijde van de Dorps straat geparkeerde vrachtauto van de fa. Van Schuppen uit Veenendaal, daar ge plaatst door de chauffeur B. v. d. M. werd van achteren aangereden door een auto bestuurd door de heer D. v. S. uit Ede. Beide wagens, vooral die van de heer Van S. werden ernstig beschadigd. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. BOTSING Komende van de Breeschoterweg wilde woensdagmiddag de heer Silfhout uit Scherpenzeel met zijn auto de Barneveld- seweg oprijden juist op het moment dat er uit de richting Barneveld een andere auto naderde, bestuurd door de heer W. de K. uit De Bilt. Een botsing was onver mijdelijk en beide auto's bekwamen scha de. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. DAMMEN Door de damverenigingen Scherpen zeel II en Woudenberg I werd deze week een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld met de volgende uitslag: G Jansen-B. v. Ginkel 1-1 W. v. Schaik-H. Detenburg2-0 A. Stuivenberg-W. Alblas 1-1 J. C. Bakker-L. Olmar 1-1 J. Jansen-A. Moesbergen 0-2 W. v. Setten-A. Iprenburg 1-1 Niet opgekomen-G. Peut 0-2 I. Stuivenberg-G. de Goede1-1 C. v. d. Peppel-J. W. Eibergen 2-0 Wallet-A. ter Maten 1-1 Totaal 10-10. Eerstgenoemde spelers zijn van Scherpenzeel.

De Vallei | 1960 | | pagina 2