de zonnige RANG PAUK T I P RANG de iMs/tapmnfi van demsïe ta/uj. '$»AUrSwH dit is V.R.C. gaat zaterdag in Ede drie minuten voetballen tegen D.T.S. 0.26 EEN WARENHUIS Burgerlijke stand KERKDIENSTEN PFAFF NAAIMACHINEHUIS Gevonden en verloren Fa. J. Bos PRUMMEL"|BRILLEN Nationale inzameling I960 van liet Leger des Hei ls Ingekomen en vertrokken doktoren Zondagsdienst Marktberichten In twee van me lijfblaaje achter me kaar heb ik grootestadsachtige dinge kenne leeze. Een afgeloope vrijdag kreege we een groote spurthal en nou deeze week een woensdag weer een in- stelaasje veur zuiver afvalwaater, die mar effetjies een miljoen of vijf gaat koste. Da's duerbijte gewist mit die twee kappitaale zaake. Daar ken Amsterdam niet teugenop. Knots dur boovenop. Ik mag dat nog wel. Dat is nog es wat anderst dan dat ge- zeemel mit dat nieuwe raadhuis en nieuwe huize. Niet, dat ik veur dat leste iemand een verwijt maak. Heelegaar niet. Mar ik geloof dat ok dat ken, as we dur mar es allemaal achter wille gaan staan. We motte meer en meer laate zien, dat we hier zaakelik zijn. En niet al- leenig zaakelik as et om de eige zak gaat. Ok veur de gemeenschap. Alle maal de schouwers dur onder en dan zei et waarempel wel gaan, zee in vrog- ger jaaredinges, ja wie zee et ok al weer? Et doet er feitelik ok niks toe, et zijn mooie woorde, die waar gemaakt motte worde. Onderlest zee dur es een persoon een bietjie vinnig teuge mijn: wat haalt dat nou eigenlik uit, dat geschrijf van jou, iedere vrijdag? As ie iemand naar be- neeje ken haale, dan zei ie et niet laate en veur de rest is et ok mar gezwam in de ruimte. Daar protesteer ik nou heevigst teuge Ik wil heelegaar niet beweere, dat et nou altijd eeve veul of zelfs wel es iets uithaalt dat gescherm mit de pen, mar ik bin dur in de allerleste plaats op uit om altijd mar hakke te zette. Ik wil niks meer en niks minder dan elke week een stukkie gezellig mit je lui praate en wie dur behoefte geveuld om mijn te antwoord^ die ken van etzelfde pampier gebruik maake as ik. Ik praat oover wat dur zoo in 't Veen an de urde is en soms durbuite en vaak ok zoo mar wat me veur de pen komt. Bevurbeld dit. In diezelfde twee krante mit die groote dinge bin ik de ongevalle en de ongevalletjies weer es gaan telle, die mit et verkeer in ver band staan. En dat waare dur weer verscheije. Veurzichtig an, minse, dur ken niet genogt gewaarschouwd worde, al vin ik die waarschouwende dood bidder, die et veilig verkeer een afge loope vrijdag in de krant pootte wel een heel bietjie tè ongezellig uitgevalle. Da's mijn een tikkeltjie tè Amerikaans. Die schreme ok mit doodskoppe en meer van die griezelige artiekele. Dat sombere heertie, las ik, heb nog dezelfde veurnaam as ik ok. Wouter Wegwijs, is z'n naam. Nou geef mijn dan toch mar liever een groote gevaar- like diender mit een snur as een lustrumheg, die mit et bonboekie klaar staat. As ie je onder et rijje zoo'n feguur as die doodbidder veur de geest haalt dan zou ie van schrik erges teugenop rijje. Afschrikwekkende reklaame neu- me ze dat, geleuf ik, mar et is mijn een bietjie te doods. Nee, dan Bram, die was dur beeter achter. Die leeft alweer heelegaar naar de feestelikheedes toe, die op hande zijn, zoo kalmpies an. Kooninginnedag en bevrijdingsdag staan straks weer veur de deur en daar is Bram nou al weer vol oover. Och, dat is em ok niet kwaalik te neeme. Hij hoort graag een goed en hard stuk meziek en een vlag- gie meer of minder daar kijkt ie ok niet op. Mijntjie ken daar wel es kwaad om worde. Zoo'n oud mins, zeit ze dan al tijd, waar heb ie nog zin in. Ik geloof niet, zeit Mijntjie teuge Bram, dat jij in je heele leeve één noot meziek die dur in et Veen uitgeblaaze wier, gemist heb. Niks ken ie laate schiete. Mar Bram is niet teuge te houwe. Al les op z'n tijd, zeit ie. Ok feeste. En zoo zuugies-an het ie alweer ennige kommegies klaare bij mekander ge hamsterd. Dan ken ik as et feest dur is, zeit ie, dur nog es één ekstra kraake mitWout Blauwkous. SPORTPROGNOSE VEENENDAAL KRIJGT HATERT OP BEZOEK Naar wjj uit de Sportkroniek vernemen, gaat VRC zaterdag naar Ede, om de nog resterende drie minuten van de onlangs gestaakte wedstrijd DTS-VRC te spelen. De beginscore zal dan dezelfde zijn, als waarmede de strijd gestaakt werd, n.l. 1-2 in het voordeel van de Veenendalers. Wij kunnen moeilijk aan nemen, dat deze score in die drie minuten nog gewijzigd wordt, zodat de over winning wel met dezelfde cijfers voor de Veenendalers zal zijn. Veenendaal speelt zondag thuis tegen Hatert. Hoewel deze mensen met hun nogal robuuste spel, geen gemakkelijke tegenstanders voor de geel-blauwen zullen zijn moeten de Veenendalers toch in staat geacht' worden om de pun ten thuis te houden. Wij rekenen dan ook op een prettige wedstrijd, met als resultaat een verdiende overwinning voor de Veenendalers. Nu de competitie bijna geëindigd is gaan de bekerwedstrijden weer draaien Wèl vriendschappelijk! In het verslag van j.l. woensdag van de vriendschappelijke wedstrijd welke Veenendaal j.l. zondag tegen Holland speelde is een storende fout geslopen. Er stond vermeld: Een erg vriend schappelijke wedstrijd is het niet ge worden. Dit moet natuurlijk zijn: een erg hoogstaande wedstrijd is het niet geworden. Belangrijke thuiswedstrijd voor V.C.V.-reserves Het reserve-herenteam speelt vrij dagavond thuis tegen SSVU I uit Utrecht. Gezien de situatie op de rang lijst, zou een VCV-overwinning zeer welkom zijn. Deze overwinning kwam er niet uit in de j.l. zaterdag gespeelde wedstrijd tegen VVZ II. Alleen in de eerste set hadden de VCV-ers winst kansen. Het reserve-damesteam won thuis gemakkelijk van Animo II: de laatste se.t zelfs met 15-0. In deze set serveer de Bert Kets negen maal achtereen door de Utrechtse verdediging. Het eerste herenteam speelt en wint uit van Athlon, terwijl de hoofdklasse dames rust hebben tot het eind van deze maand. Een standenlijstje van de afdeling dames 3e klasse laat zien, dat voor VCV II goede kansen aanwezig zijn op een tweede plaats, die soms nog wel eens goed kan zijn voor promotie. Gevu I 26 uit 14 wedstr. VC Veenend20 uit 14 Athlon 4 20 uit 14 DSO 3 19 uit 13 SVC I 18 uit 14 Levu II 8 uit 13 Philos 3 7 uit 11 USS 4 7 uit 13 Gevu 3 5 uit 14 Animo 2 1 uit 14 De uitslagen van deze week zijn: Heren 2e klasse: VVZVC Veenendaal II: Uitslag 3—0. Setst. 16—14. 15—11, 15—6. Dames 3e klasse: VC VeenendaalAni mo II: Uitslag: 30. Setst. 144, 156, 15—0. ...sinds 1862 Kerkewijk 9 - Veenendaal Tel. 0.8385-3043 Schaken RITMEESTER I KONINGSLOPER I Het le tiental van de S.C. Ritmees ter I speelde haar laatste wedstrijd voor de Osbo competitie KI. ID tegen Koningsloper I uit Arnhem. Deze laatste wedstrijd werd door de Veenendalers met 6V2-3V2 verloren. Jammer was het voor Ritmeester dat ook in deze wedstrijd, weer met 2 in vallers moest worden gespeeld. In deze afdeling degradeerd Beekbergen I naar de 2e klasse, terwijl de kampioen nog niet bekend is. De persoonlijke uitslagen zijn: Ritmeester I 3'/2Koningsloper I 6V2. M. v. d. Bovenkamp-A. Duchene 1-0 G. A. Blankestijn-F. Wiggerts 1-0 Drs. G. J. Koomen-J. F. Volmer Vj-Vi C. Beyer-M. de FluiterV2-V2 G. Davelaar-C. BeermanV2-V2 C. J. Kalter-W. Deen 0-1 Chr. Baars-D. J. v. d. Akker0-1 E. Ravenswaay-W. Hesse 0-1 R. Sukkel-C. Rosendaal 0-1 G. Koudijs-W. v. d. Akker0-1 Ingekomen en vertrokken Zaterdag reeds verschijnt GVVV voor de bekercompetitie aan de start. Het ligt voor de hand dat de nieuwe derde klas kampioenen het in een uitwed strijd tegen Lopik niet al te moeilijk zullen krijgen. We houden het dan ook op volle winst. De Merino's zullen het in Bussum voor een competitiewedstrijd tegen VVVM minder gemakkelijk krijgen. De jon gens van Meurs zijn vooral op eigen terrein lastige tegenstanders. Mogelijk dat met heel hard werken een kleine overwinning voor de wolmensen in het vei-schiet ligt. SV Panter moet het op eigen terrein tegen het Amerongse DVSA opnemen. Dit lijkt ons weer een lastige opgave voor de Panter mensen. DVSA stelt het publiek altijd weer voor verrassingen. Laat het nu eens een verrassing ten goede zijn die punten oplevert. In de Grebbestad komen Spel. Rhe- nen en Scherpenzeel tegen elkaar tus sen de lijnen. Veel belang is er niet meer bij deze wedstrijd. Scherpenzeel is al kampioen en kan het dus rustig aan doen. Mogelijk dat er met goed aanpakken voor Rhenen een gelijk s>- 1 in zit. Voor de zondagcompetitie in de af deling Utrecht staat voor ons rayon al leen de ontmoeting DVSARhenus op het programma. Het is heel moeilijk te zeggen wie hier met de winst gaat sle pen. Mogelijk dat terreinvoordeel voor Amerongen de doorslag geeft. V.Z.C. RESERVES WEER KAMPIOEN? De VZC-reserveheren spelen zater dagavond a.s. in het Amersfoortse Sportfondsenbad tegen „De Fuut" II uit Maarssen. Winst voor VZC betekent, dat zij evenals deze zomer beslag leg gen op het kampioenschap van hun af deling. Deze tegenstander is een oude bekende: deze zomer verloren de VZC- ers van dit geroutineerde team in de beslissende wedstrijd om het kam pioenschap van Kring Midden Neder land. Revanche behoort zeker tot de mogelijkheden als VZC volledig uit kan komen. Advertentie Recalcitrante nieuwslezer ontslagen De Wereldomroep heeft een 24-jarige Amerikaanse nieuwslezer op staande voet ontslagen omdat hij aan het nieuws soms persoonlijke opmerkingen deed voorafgaan. Gelukkig voor VERSTEEG'S Schoen- handel die de persoonlijke opmerkin gen steeds na de nieuwsberichtjes schrijft. Overigens is het nieuws déze week dat u bij VERSTEEG altijd het nieuwste aantreft en wij zijn niet gie rig met nieuws maar als u nieuwsgierig zou zijn wat VERSTEEG u kan bieden bent u welkom. O Morgenster 2 kampioen van de K.N.B.B. Woensdagavond speelde Morgenster 2 uit Eist de laatste competitie-wed strijd van dit seizoen tegen Excelsior 3 uit Leersum. Bij de aanvang van deze wedstrijd was bekend dat Morgenster aan 3 punten voldoende had, om zeker te zijn van het kampioenschap. De Driehoek 2 uit Rhenen was nog de enige kanshebber, maar moest dan 7 van de 8 partijen winnen; daarentegen moest Morgenster 4 van de 4 partijen verliezen. De spanning bleef er echter nog goed in, door dat de eerste partij van Mor genster door Van Ommeren werd ver loren van Roest Excelsior en de Drie hoek, die tegen Sportlust speelde, won zijn eerste partij. In de tweede partij viel echter de beslissing door een schit terende overwinning van de heer Sza- bang tegen de heer Van Drenth. Deze twee punten waren voor Morgenster heel belangrijk, daar de derde en vier de partij werden verloren door de he ren Nellestijn sr. en Van Haaren. De uitslag 5-3 van de Driehoek 2^Sport- lust 2 was echter doorslaggevend voor Morgenster, daar de Driehoek kansloos werd door de 3 verliespunten. Morgenster 2 was kampioen gewor den in de D-klasse seizoen 1959-1960, waarmede tevens beslag werd gelegd op de wisselbeker van de KNBB, dis trict Veenendaal en Omstreken, welke in het bezit was van Excelsior 3 uit Leersum. Mevr. Nellestijn zorgde onmiddellijk voor een bloemenhulde aan de vier kampioenen. De beker werd overhan digd door de heer Van Drenth van Ex celsior en sprak de wens uit, dat er in het komende seizoen weer op zo'n spor tieve wijze om gespeeld mag woi-den als afgelopen seizoen. Met uitzondering van de vooi'zitter van het district de heer Van Boeyen, die wegens ziekte was veiThnderd, was het gehele district-bestuur aanwezig. De tweede voorzitter de heer Naut, sprak de kampioenen nog toe en kwam o.a. met de verrassing, dat voor het eerst dit jaar de clubkampioenen wor den uitgezonden, om het district te ver dedigen in het Gewest Het Ooosten. Waar deze wedstrijden vei'speeld zul len worden is nog niet bekend. De stand in de D-klasse: Morgenster 2, Eist gesp. 12 pnt. 55 Sportlust 2, Eist gesp. 12 pnt. 47 Di-iehoek 2, Rhenen gesp. 11 pnt. 44 Excelsior 3, Leei*sum gesp. 12 pnt. 44 De Engel 2, Wijk b/D. gesp. 11 pnt. 38 De wedstrijd De Engel2-Driehoek 2 moet nog woi'den ingehaald, maar de Driehoek zou nog hoogstens 8 punten kunnen halen, wat echter te weinig is voor de bovenste plaats nog te berei ken. Cefa presenteert: „IK HEET NIKI" De Cefa Veenendaal vertoont op za terdag 19 maart a.s. in gebouw Eltheto de film „Ik heet Niki" met in de hoofd rol de acteur Paul Hörbiger. Ik heet Niki is een film vol vrolijke trekjes, kostelijke momenten met een onhandige kinderverzorger en een zeer gevoelige intrige. Een dergelijke rol wordt subliem gespeeld door Paul Hör biger, vol Weense charme en juist met dat tikkeltje sentiment dat hem in deze rol doet uitblinken. DINSDAGKOOPJES Rubber handschoenen diverse maten beschermt uw handen A Q A per paar yj' Botervloot plastic vierkant model, passend voor pakje boter heldere kleuren f) doorzichtig deksel Servetten gezellig gekleurde servetten per pakje 24 stuks Alleen dinsdag 22 maart Hoofdstraat 7, Veenendaal, Tel. 3103 Aantal sportkeuringen teruggelopen Verschenen is het jaarverslag van het gemeentelijk bureau voor medische sport keuring in Veenendaal over het jaar 1959. In dit verslag constateert de secretaris de heer J. D. v. d. Nadort allereerst, dat het aantal gekeurden over 1959 is ge daald in tegenstelling tot in 1958 toen het aantal opliep tot 485. Toen een sterke stijging, r.u een teruggang tot 345, het geen waarschijnlijk moet worden gezocht in een afneming van het voetbalkeu ringen. Op zichzelf niet verontrustend, want het vervallen van de keuring voor het schoolvoethal kan hierbij een rol hebben gespeeld. Het aantal keuringen per avond daalde en de huur van Groene Kruisgebouw waar het merendeel der keuringen wordt gehouden steeg; hierdoor is het tekort groter dan over 1958. In 1959 bedroeg dit 204,95; per gekeurde ongeveer 60 cent. Een overzicht van het aantal personen, dat voor de verschillende takken van sport werd gekeurd geeft het volgende beeld. Hieruit blijkt, dat het aantal voet ballers weer stei-k in de meerderheid is. De tussen haakjes geplaatste cijfers zijn de aantallen in 1958. Atletiek 16 (22); gymnastiek 1 (1); korf bal 14 (36); tafeltennis 13 (6); voetbal 221 (320); wandelen 34 (35); wielrennen 1 (1); zwemmen 52 (69); badminton 0 (10). Bij vrijwel alle takken van sport dus een daling. Van de gekeurden vielen de meesten in de leeftijdsgroep 15 tot 18 jaar, nl. 108. direct daarop gevolgd door de leeftijds groep 12 tot 14 jaar, met 106. Afgekeurd werd 1 persoon, voorlopig afgekeurd 3 personen en voorlopig goed gekeurd 1 persoon. Het overzicht wordt besloten met een bijzonder woord van dank aan de artsen en dames van het Roode Kruis voor de verleende medewerking. Voor SPARTA bromfietsen en prima service E. J. VAN ENGELENHOVEN O verberg - Telef. 0 3431-333 GENEESMIDDEL VOOR GEWONE VERKOUDHEID IS NADERBIJ Het Britse ministerie van Gezondheid heeft bekend gemaakt, dat de British Common Cold Research Unit te Salisbury, Wiltshire, een belangrijke stap heeft ge zet in de richting van het vinden van een geneesmiddel voor de gewone verkoud heid. Virussen zijn buiten het menselijk lichaam gekweekt in cultures van mense lijke niercellen van het embryo - een prestatie die het einde betekent van de eerste lange fase van vooruitgang naar het uiteindelijke doel van een volledige genezing. De Unit. die door de Medical Research Council in samenwerking met het ministerie van Gezondheid wordt ge dreven, zoekt vrijwilligers voor nieuwe proeven. Deze zullen tien dagen in een ziekenhuis in Salisbury moeten verblij ven, waar zij op gerieflijke wijze zullen worden ondergebracht. BOERDERIJBRANDEN JANUARI 1960 De hoofdinspecteur voor het Brand weerwezen van het ministerie van Bin nenlandse Zaken deelt mede, dat in de maand januai-i 1960 15 boerderijbranden zijn voorgekomen, waarbij de boerderij vernield of zwaar beschadigd werd. Eén van deze branden kwam voor in Groningen; vier in Gelderland; vier in Noord-Holland; één in Zuid-Holland; drie in Noord-Brabant en twee in Limburg. De directe schade, door deze branden aangericht, wordt geraamd op 630.040, Twee van deze branden werden veroor- zaakt door brandstichting; twee door elektr. verwai'mingslamp; één door over verhitting kachel; twee door lekke schoor steen; één door theedoek op brandend gasstel; terwijl in zeven gevallen de oor zaak onbekend bleef. Bij deze branden kwamen 1 paai'd, 27 koeien, 57 varkens en 23 stuks pluimvee om. VEENENDAALSE POLITIEVERORDENING GELDT THANS VOOR GEHELE GEMEENTE Op 2 januari j.l. nam de Veenen- daalse gemeenteraad het besluit om de politieverordeningen van Ede, Rens- woude en Rhenen met ingang van 1 januari 1960 buiten werking te stellen voor de zgn. grens wij zigingsgebieden en de Algemene politieverordening der gemeente Veenendaal hiervoor in de plaats te stellen. Woensdag j.l. is dit raadsbesluit af gekondigd en het ligt thans gedurende drie maanden ter inzage op de ge meentesecretarie. Voor het voormalige Gelders-Veenen- daal zullen uitsluitend blijven gelden de artikelen 141 tot en met 159 van de Edese politieverordening. Deze artike len betreffende de vooi-koming van brand. VEENENDAAL In het tijdvak van 4 tot en met 15 maart 1960 werden aan het bureau van gemeentepolitie te Veenendaal de vol gende voorwerpen aangegeven. Gevonden: rode vulpen; zwart hond je; Ned .woordenboek; rood bonte spa niel; herenglacé; damesglacé; bruine pet; pakje met inhoud; veilingkist met prei; groene riem en halsband; kon- taktsleutel; bruine portem. met inh.; sleutel; herenzakhorloge; 2 kontakt- sleutels; blauwe kinderportem. m. inh.; bruin beige portefeuille; bankbiljet v. 10,-; sleutelring met v.w. sleutels; rose vulpen met zwarte strepen; paar bruine glacés; 2 eenden; bruin gele da meswanten; bruine jongenspet; groene dameshandschoen; ronde broche; zak- microscoop; ketting van rode kralen. Verloren: zilveren bedelketting; licht blauwe kinderwant; rode autoped; paar damesglacés; wit bruine shawl; akte tas met schoolbehoeften; zwarte dames handtas inh. 800,- en trouwring; bestelmandje; groen kussen; psalm boekje; bruine vulpen; groene kinder handschoen; paar witte wollen hand schoenen; gewicht van 1 kg; blauwe ribfluwelen tas met inhoud; paar he renglacés; beige lederen portefeuille; grijze plastic portefeuille inh. ƒ7,15; diploma; benzinetankdop; 2 sleutels; rode kinderschoen; licht blauwe kin derwant; bruine damesportem. inh. a 2,-; glas van voor- en achterlicht; zwarte damesglacé; herenpolshorloge; rechter glacé; zakje met 1 paar nylons; zakbijbel; Marokkaans lederen dames portem. inh. 28,-; rode portem. inh. ruim ƒ40,-; ziekenfondskaart; paar br. herenglacés; shawl; rode autoped. RENSWOUDE Gevonden: een springtouw. Verloren: twee portemonnees. KENNISGEVING HET GESCHENKENHUIS „Patrimonium" Fa. J. Bos Hierbij delen wij U mede, dat het Ge schenkenhuis Patrimonium per 1 april wordt overgenomen door Fa. COMBI te Ede. Met een overganstijd van ongev. een half jaar zal de fa. J. Bos zich uit de leiding van de zaak terugtrekken, onder dankzegging voor de prettige samen werking en het vertrouwen, wat men altijd in ons gesteld heeft. Door in de toekomst het sortiment nog verder uit te breiden en door een goede en vlotte bediening hopen wij Uw ver trouwen te winnen. Het Geschenkenhuis „Patrimonium" Firma Combi - Ede KENNISGEVING Wij stellen U hiermede in kennis van ons voornemen om in Veenendaal te gaan exploiteren. Dit warenhuis zal door ons worden gevestigd Markt 4. Om de bewoners van Veenendaal en omgeving zo goed mogelijk van dienst te zijn, zullen wij nauw samenwerken met de N.V. HEMA, Neerland's popu lairste grootwinkelbedrijf. Dit waren huisconcern kan door zijn centrale - en dus massale - inkoop in samenwerking met vooraanstaande fabrikanten over de gehele wereld, hoge kwaliteits-eisen bereiken en uiterst lage prijzen bieden. Daarvan zullen voortaan ook de in woners van Veenendaal en omgeving ten volle kunnen profiteren. Op Markt 4 zal door ons een geheel nieuw pand worden gebouwd, dat vol gens de modernste eisen aan een wa renhuis te stellen, zal worden ingericht. Nog dit najaar zal de feestelijke opening plaats vinden. Ook Uw kinderen hebben liever een montuur dat zich aanpaal bij hun smaak en persoonlijkheid Kerkewijk 17 Veenendaal Kom voor een goed montuur met Uw kinde ren naar de vakman VEENENDAAL Geboren: Marianne Alida, d. v. M. Sondervan en A. van Zoelen; Gerdina Janny, d. v. J. van Dijk en C. v. Doorn; Willem Mijndert Gerard, z. v. P. Lep pers en A. van Dijk; Hendrikus Johan nes, z. v. H. J. v. d. Scheur en E. van Zetten; Everdina Jeannetta, d. v. T. van Breugel en H. A. Pol; Teunis, z. v. F. H. Egdom en R. Drost; Petronella Jacoba, d. v. P. Hoogenhuizen en J. Roeland; Alida Catherina, d. v. D. Een ling en J. C. v. d. Haar; Dick, z. v. R. Gijsbertsen en T. van Nellestijn. Ondertrouwd: A. Vink en R. W. S. van Wooten; H. van Ommen en G. Groot; A. van de Kraats en W. Achter berg. Getrouwd: H. van de Kraats en A. Budding; J. de Ridder en J. M. van Ma nen; J. Vink en M. G. C. Buitenhuis; C. Achterebrg en J. van Wijk. Overleden: Joseph Spies, 84 jaar, wedn. van W. v. d. Heuvel; Joachim Henricus Versteeg, 90 jaar, wedn. van J. van den Hooff. RHENEN Geboren: Henri Teunis, z. v. T. Pleij- ler en L. Post; Cornelis, z. v. J. Beumer en J. Valkenburg; Johannes Cornelis, z. v. J. van Willigen en Chr. J. H. van de Brug; Christine Caroline, d. v. T. van de Pol en J. Quint; Anthnie Hen drik Jan, z. v. R. G. van Stuijvenberg en H. Hendriksen; Maria Sophia, d. v. H. Visch en Cl. de Groot; Cornelis, z. v. A. Hootsen en Cl. Tollenaar; Hermanus Gerardus Sophius, z. v. A. Hootsen en Cl. Tollenaar; Hendrikus Johannes, z. v. H. J. van Manen en H. B. van den Berg; Michiel Jean, z. v. M. F. Gouver- ne en A. Hovestreijdt; Albert Geurt Jo hannes, z. v. A. van de Haar en G. Hei kamp. Ondertrouwd: C. K. C. ter Maten en E. C. Lelievelt; J. Spies en J. van Zat- ten. Overleden: Hendrik Stoffer, 66 jaar, geh. gew. met W. Muller; Jannetje de Gooijer, 54 jaar, ongeh.; Anna Elisa beth van de Velde, 69 jaar, geh. met F. Spies; Roelof van Voorthuysen, 71 jaar, geh. met J. van den Berg. AMERONGEN Geboren: Aartje Janneke, d. v. G. van Barneveld en G. van de Lustgraaf; Cornelia, d. v. P. Hardeman en J. de Kruif. Overleden: Anna Kok, 82 jaar; Alida Johanna Weijman-Bouman, 75 jaar. SCHERPENZEEL Geboren: Neeltje Cornelia, d. v. M. Groeneveld en N. C. Meerveld; Corry, d. v. B. Stuiver en C. A. M. de Vries; Hendrik, z. v. H. van Raaij en J. van de Haar; Everdina Gerarda, d. v. G. van Essen en E. Legemaat. Het Leger des Heils heeft in de nu al weer bijna honderd jaar van zijn be staan (1865 begon William Booth zijn arbeid in het oosten van Londen) al heel wat grapjes moeten aanhoren - en over het algemeen hadden de heilssol daten zelf er het meeste plezier om. Een van de oudste grapjes is het ver haal van de dame die het ziekenhuis binnen kwam rennen met haar zoon tje, dat een stuiver had ingeslikt. De dokter was bezet, dus moest ze wach ten. „Breng hem toch naar de kapitein van het Leger des Heils", adviseerde een heer in de wachtkamer; „die weet overal geld uit te halen". Van meer recente datum is het (his torische) berichtje uit „Time", dat in zijn „allerhande"rubriek meldde, hoe een heilsofficier in een cafetaria in Memphis (USA) een kop koffie kocht en zich - de kop in de hand - in de rij der wachtenden voor de kassa aan sloot en hoe een bijziende heer toen een halve dollar in de kop liet vallen. Ook hiervan weet elke heilssoldaat de humor in te zien - zonder daarbij echter de diepere achtergrond uit het oog te verliezen: de bij het grote pu bliek voor de hand liggende associatie heilssoldaat-collecteren. Het is inderdaad waar, dat de voort durende strijd van het Leger des Heils tegen zonde en nood tevens een voort durende strijd betekent om in de finan ciële aspecten daarvan te voorzien - en dat het Leger daartoe regelmatig een beroep doet op het Nederlandse volk. Het is inderdaad waar, dat u de heils soldaat vaak tegenkomt met de collecte bus in de hand. Het is zelfs zeer goed mogelijk dat u dat dezer dagen over komen zal, daar het Leger des Heils in Veenendaal van 21 maart tot 2 april weer de jaarlijkse Nationale Inzameling organiseert. Maar let dan - als voor u die heils soldaat „het" Leger personificeert - eens niet op de hand met de collecte bus. Let eens op de andere hand, de „gevende" hand. Straks komen ze. Met collectebussen, met lijsten (en een volmacht! vraag er gerust naar, dan weet u dat het geld komt waar u het hebben wilt). Helpt hen helpen! Hun „dank-u-wel" komt namens het Leger-van-de-helpende-hand, het Le ger van William Booth. Plaatselijk Comité. RHENEN Ingekomen: C. M. van Versendaal, wed. van Wildemans van Buurmalsen; E. C. Lelievelt van Gouda; W. F. G. Laurentius (gez.) van 's-Gravenhage; J. Valkenburg e.v. Bosman van Rotter dam. Vertrokken: H. van der Schaaf (gez.) naar Emmeloord; H. van Holland, wed. van Van Dam naar Amersfoort; E. van de Bijl (gez.) naar Veenendaal; J. Von deling (gez.) naar Heerewaarden; R. Holwerda (gez.) naar Leersum; G. de Jong naar Wageningen; K. Snijders naar Arnhem; W. Snijders naar Arn hem; G. Snijders naar Arnhem; H. G. Wijman (gez.) naar Wijk bij Duurstede; B. S. Kochanowski (gez.) naar Roer mond. RHENEN Ingekomen: W. van der Struijs van Heiloo; H. van Hardeveld (gez.) van Veenendaal; Th. Tideman (gez.) van Hendrik Ido Ambacht; J. de Haan van Arnhem. Vertrokken: J. Blom naar Nieuw- poort; A. Verwoert naar Arnhem; F. J. Oskam (gez.) naar Amerongen; H. van der Schaaf (gez.) naar Emmeloort; H. van Holland, wed. van v. Dam naar Amersfoort; E. van de Bijl (gez.) naar Veenendaal; J. Vondeling (gez.) naar Heerewaarden; R. Holwerda gez.) naar Leersum. AMERONGEN Ingekomen: E. F. van Aagten van Leersum; E. Walraven van Dordrecht; J. van Mourik van Renswoude; W. Bos van Renswoude. Vertrokken: U. I. v. Hulst naar Rot terdam; J. D. Roffel naar Woerden; H. C. van der Jagt naar Rotterdam; G. P. Petri naar Loosdrecht; W. F. Wtenweerde-Altenaar naar Utrecht; H. J. van Buuren-de Bruijn naar Zeist. Europa ziet Grand National op de tele visie. Denemarken, Duitsland, Italië, Nederland, Noorwegen, Oostenrijk en Zweden zullen de televisie-uitzending die de BBC op 26 maart a.s. van de Grand National te Aintree, nabij Liver pool, zal geven op hun televisiescher men als Eurovisie-uitzending zien. Dit is de eerste keer, dat de Grand Natio nal op de televisie komt en het zal een van de grootste reportages zijn sinds de kroning van Koningin Elizabeth. Er zal bijna 150 man personeel te Aintree zijn met zestien camera's. Er zal ook een mobiele camera zijn die met de paarden meerijdt. De drie commenta toren zijn Peter O'Sullivan, Peter Bromley en Clive Graham. KIJKERS EN LUISTERAARS Op 1 maart 1960 bedroeg het aantal aangegeven televisietoestellen 30800 te gen 609856 op 1 februari 1960 (t.m. 14 maart: 639816). In hetzelfde tijdvak steeg het aantal geregistreerde radio-ontvangtoestellen van 2 611 800 tot 2 620 714. Op 1 maart waren er 488 666 aange slotenen op het draadomroepnet tegen 489 737 op 1 februari. DE OUDE GARDE De leeftijd weet ik niet van Wout, 't Geeft ook niet zoveel, goed be schouwd Misschien schelen wij een jaar of twee, Maar genieten beiden van ons A.O.W. Vrijdag bracht u 't ouder worden In uw praatstoel aan de orde. Wout kan er van verzekerd wezen, Met genoegen heb ik het gelezen. En wat Wout schreef, beaam ik graag Betreffende de oudjes van vandaag. Want daar horen wij ook bij, Hoevelen, ouder soms dan wij, Zitten eerstdaags weer in 't plantsoen Pratend over nu en toen. Want wel is 't een bewezen feit: Veel praat men dan over vroeger t\jd. Maar ja, dat is zo lang geleden, Dat ik meer meeleef met het heden Als oudere wil ik niet beweren, De jongeren kunnen van ons leren. Wel, dat wij genieten van onze rust. Niet alle ouderen doen 't bewust. Precies zoals ook Blauwkous schrijft, En daarin vast niet overdrijft, Velen interesseren zich voor allerlei, Zo vergaat het Wout zowel als mij. Wij hebben lang genoeg gewerkt Zij tot besluit nog opgemerkt. J. M. VEENENDAAL Oude Kerk 9.30 uur ds K. van de Pol, 5 uur ds J. Vermaas. Julianakerk 9.30 uur ds R. de Bruin van Barneveld, 5 uur ds A. Wisgerhof. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds J. Ver maas, 5 uur ds B. Eysenga van Bar neveld. Sionskerk 9.30 uur ds A. Wisgerhof, 5 uur ds G. Spilt van Utrecht. Veeneind 3 u. ds A. Wisgerhof, woens dag 23 maart 7.30 uur ds Van Dieren van Ede. Dijkstraat 2.45 uur dhr. J. Meijer. Julianakerk donderdag 24 maart 12.15 uur ds K. van de Pol (huwelijksbev. van A. van de Kraats en W. Achter berg). Oude Kerk vrijdag 25 maart 2.30 uur ds D. van den Berg (huwelijksbev. van A. Vink en R. W. S. van Kooten). Ger. Kerk Kerkewijk 9 en 10.30 uur ds Van Enk, 5 uur ds Overduin. Ger. Kerk geb. OCB 9 en 3 uur ds Smelik. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30 uur ds Jongeleen te Wageningen, 5 uur ds Keuning. Chr. Gr. Kerk Beatrixstraat 9.30 uur uur leesaienst, 5.30 uur ds Zonneveld van Bennekom. Ger. Gem. syn. geb. Eltheto 9.30 en 5 uur leesdienst. Ger. Gem. Fluitersstraat 9.30 en 5 uur ds Mallan. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds De Hoest van Haastrecht. Leger des Heils 10 uur heiligingsdienst, 12 uur zondagsschool, 6.45 uur open luchtsamenkomst, 7.30 u. verlossings samenkomst. RK Kerk Salvatorkerk, Patrimonium laan 8 en 10.15 uur H. Mis, 7 uur Lof. H. Willibrordkerk, Nieuweweg 8 en 10.15 uur H. Mis, 5 uur Lof. Ned. Herv. Kerk „Sola Fide" 10 uur ds Peters van Den Haag, 5.30 uur ds Goedhart (bed. H. Doop). RHENEN Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 uur ds Lam van Lunteren, 5 uur ds De Boer van Lunteren. Herv. Gem. 10 uur ds. N. Kooreman, 5 uur ds. J. Dijkstra. Prot. Bond 10.30 uur mevr. Laman Trip van Velp. Ger. Kerk 10 uur ds Overduin van Veenendaal, 5 uur ds H. Vol ten. Ger. Gem. 10 en 5.30 uur leesdienst. Ger. Gem. Plantsoen 10 en 5.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. ELST Ned. Herv. Kerk 10 uur ds Stekelen burg, 6 uur dhr v. d. Born. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur leesdienst, woensdag 23 maart 2.30 en 7.15 uur ds Dorrestijn van Opheusden (biddag) Oud Ger. Gem. maandag 21 maart 2.30 en 7 uur ds Mieras (bidstond). ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk 10 uur de heer H. v. d. Born van Eist, 6 uur ds v. d. Pol van Veenendaal. Oud Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur lees dienst. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk 10 en 5 uur ds De Jager. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds De Zwaan. Ned. Prot. Bond 10.20 uur dienst in Clubhuis. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds Van Viegen. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds Klootwijk. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds v. d. Veen. Vrijz. Herv. 10 uur ds Hogenholtz van Zeist. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk 9.30 uur kand. Lekker- kerker van Wageningen, 6.30 uur ds v. d. Peut. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds Van Vliet van Soestdijk (zendingszondag). EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 9.30 en 3 uur ds Schip per. Gei-. Gem. 9.30 en 2.30 uur leesdienst, donderdag 24 maart 2.30 en 7.30 uur ds Woestijne van Barneveld (biddag). Oud Ger. Gem. 9.30 en 3 uur leesdienst, woensdag 23 maart 2.30 en 7 uur ds Mieras van Krimpen a.d. IJssel (bid dag). VEENENDAAL: dr W. Remme, tel. 2061 RHENEN: dr. G. E. Wijchers, Achter- bei-gsestraatweg 191. Tel. 328. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: dr Bakker te Leersum, tel. 03434-495. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOU DE: dr Ringelestijn, Ederveen, tel. 08387-201. SCHERPENZEEL: dr A. Bartelink, tel. 03497-220. ZEIL Er zyn diverse soorten vloerbedekking die als zeil worden aangeduid, le. VILTZEIL: de goedkoopste vloer bedekking, bestaat uit dik vilt- papier met bitumen waarop lak- lagen. Vanaf 1,53 per m*. 2e. LINOFELT: dik viltpapier met bi tumen, waarop een laagje linoleum- stof, dit is de kleurlaag en tevens slijtlaag. Vanaf 3,95 per mJ. 3e. LINOLEUM: Linoleumstof, dikke laag op jutedoek, kleuren door en door. Vanaf 5,95 p. m*. Alle soorten in vele dessins en kleuren, vele soorten voorradig en vakkundig gelegd. Maak uw keus in linoleum door gebruik van grote stalen, profiteer van deze nieuwe service van een vertrouwd adres: ANT. DE RUITER Manufacturen - Compl. Woninginrichting Hoogstraat 12, Telef. 2627, Veenendaal Reeds driekwart eeuw tevreden klanten SCHERPENZEEL Aanvoer kippe-cieren 800.000 stuks. Prijzen 9,25 tot 9,75 per 100 stuks. Middenprijs 9,40. Handel matig. Aanvoer biggen 160. Prijzen 48, tot 62,per stuk. Handel redelijk.

De Vallei | 1960 | | pagina 2