gaaf Sarco- globine t*n schuimplastic L. T. Schinkel Met klompen aan en slaapmuts op ging Septer 115 jaar geleden naar 't gerecht Vreemd MEET IJ.... BETERE VERZORGING MEER GRAS ARAM Wat een geluk D. v. d. Meijden HNTfesssssa AUTORIJLES VEBOTEX SI NGE In plaats van straf kreeg hij een zak rijksdaalders Een boos mens VEENENDAAL Drie prijzen voor kapsalon Mattheu KLAVERJASTOURNOOI RENSWOUDE Aangeklaagd Het spijt mij of meten wij Jac. van Schuppen En de keuze is fantastisch in vitrage en overgordijn- stoffen. Vrij Hoe krijgen we veel gras? De voorjaarsverzorging Het weide- en maaiseizoen De maatregelen in de herfst EEN LIED OP DE LENTE ooooooooooooooo Het geheim van de stalknecht „V I O L E T" A. W. de H a a s Bep v. Kesteren veeverzorger Auto-schade? van Herk, VRAAG EN AANBOD Garage firma J. Hogendoorn Zn WOONHUIS REPARATIES KUNSTGEBITTEN voor petticoats 1,98 per stuk DIVERSEN Adverteren doet verkopen JLU We schrijven Anno Domini 1845. Het is een zomerse zondagmorgen en Veenen- daal gaat ter kerke. De landelijke rust wordt alleen verstoord door de bronzen stemmen van de kerkklokken en het klossen van de witgeschuurde klompen op de straatkeien. Alle arbeid ligt stil niemand werkt. Wanneer de mensen elkaar onderweg ontmoeten, wordt vriendelijk met het hoofd geknikt of wisselt men enkele woorden. Iedereen kent iedereen en men is tevreden met het leven in het rustige dorp. Het is druk te noemen langs de weg, geen wonder, want ds. Bokkelhuinink zal preken. dacht, zo leefde hij en iedereen mocht hem graag. Sommigen noemden hem een mistie- ke prediker. Het was namelijk zijn ge woonte in iedere preek een tekstver klaring te geven, maar dat duurde erg kort. Al heel gauw stak hij zijn preek in z'n zak met de woorden: „En na de Waarheid met goed verstand toegelicht te hebben, zullen we inkeren tot ons zelf." En dan kwam er wat! Als bliksem schichten schoten zijn woorden dan van de kansel en het was net of hij tegen ieder apart sprak. Ja deze predikant was streng in zijn prediken maar daar tegenover ook mild en teder waar dat nodig was. Het moet gezegd: dominee Bokkel huinink had vele aanhangers, waaron der de Veenendaler Septer. Wat deze man honderd vijf tien jaar geleden mee maakte, klinkt ons hedendaagse Vee- nendalers wellicht vreemd in de oren, NA GRIEP OF ZIEKBED Met dit bloedvormend krachttonicum bent u vlug weer de oude. Ia vloeibare- en in drageevorm. - DUTIM N.V. - OEGSTGEEST maar toch is het historisch. Wanneer Septer precies geboren is, weten we niet. Wel is bekend dat hij in die tijd ongeveer vijftig jaar was. Sep ter was, behalve een zeer gelovig, ook een eigenaardig man. Deze laatste con clusie trokken de dorpsbewoners toen bekend werd dat een gauwdief de spaarcentjes van Septer gestolen had. Het was maar 7,50 die hij met spin nen van wol verdiend had, welk be drag hij in een stevige kist opgeborgen had. Helaas het mocht niet baten want toen huisdeur en kist niet op slot wa ren, nam de dief de gelegenheid te baat en ontvreemdde Septers zuur verdien de centjes. Dit nieuws ging als een lopend vuur tje door het dorp. Ai, wat zou Septer nu zeggen? Men vroeg hem kwasi-on- verschillig: „Wie zou dat gedaan heb ben?" maar zijn antwoord luidde al leen: „Als het ware een boos mens." Verder zei hij niets. De schuldige had er echter geen vrede mee. Enkele da gen later was het geld stilletjes weer in de kist teruggebracht. Op straat hadden die jongens res pect voor hem. Onder zijn ogen waag den zij het niet baldadigheid uit te halen. Onweerde het dan nam Septer uit eerbied zijn slaapmuts af. Zoals hij In de eerste ronde om het kampioen schap van Nederland heeft mevrouw Ber- mel van kapsalon Mattheu de 5e prijs bij de Patroons, afdeling dameskappen ge wonnen. Bediende H. Diepeveen die meedeed aan de competitie voor de titel „beste kap persbediende van Nederland" behaalde een zeer fraai resultaat, n.l. de 2é prijs. Zijn collega J. van Schuppen legde be slag op de 5e prijs. Deze wedstrijden werden j.l. dinsdag in de kantine van de Gevato te Drieber gen gehouden. De prijzen bestonden uit kunstig uitgevoerde diploma's. Op 4, 5 en 6 april a.s. zullen in de nieu we zaal van hotel-café Vonk de voorron den van het klaverjastoernooi om het kampioenschap van Veenendaal gehouden worden. De best geplaatste koppels van elke voorronde zullen elkaar vrijdag 8 april in de finale ontmoeten. Ter navolging van het vorig jaar in Amsterdam gehouden klaverjastoernooi, zal een nieuw wedstrijsysteem worden toegepast. Ieder deelnemend koppel speelt dezelfde kaarten, die tevoren reeds ge reed liggen. Het schudden hiervan ge beurt dus niet meer door de spelers zelf. Het doel, de beste koppels te laten win nen, is hiermede verzekerd. Voor dit toernooi zijn prachtige prijzen beschikbaar, terwijl de kampioenen bo vendien nog een fraaie beker ontvangen. Aanmeldingen kunnen geschieden bij de heer Vonk. GESLAAGD Onze plaatsgenote, mej. H. van Setten, slaagde deze week te Posterhold voor de akte N.XIX. Met ingang van 1 april a.s. is mej. Van Setten als zodanig benoemd te Alphen aan de Rijn. Ook ds. Bokkelhuinink had veel met Septer op. Eenmaal in de week kuierde Septer met het spinnewiel onder zijn arm naar de pastorie waar hij de hele dag bleef. Het behoeft geen nader be toog dat er dan lange godsdienstige ge sprekken werden gevoerd. De zondag was voor Septer een feest dag. 's Morgens, 's middags en 's avonds ging hij naar de kerk en altijd was hij een en al aandacht voor de preek. Doorgaans zat hij achter in de kerk en toen gebeurde het dat hij zich niet in kon houden. Geheel in vervoering stond hij op en interumpeerde met lui de stem de predikant. Deze laatste liet dan direct een psalmvers zingen, waar na Septer weer spoedig tot kalmte kwam. Omdat dit al meerdere keren was gebeurd, prikkelde dat de kerkvoogd Hiensch, een man van liberale begin selen. Het gevolg was dat Septer werd aangeklaagd wegens ordeverstoring! Volgens de dagvaarding, die Septer al spoedig thuis kreeg, moest hij voor het kantongerecht te Amersfoort ver schijnen. 's Morgens in alle vroegte ging hij op stap met de klompen aan en de slaapmuts op. „Ik moet de overheid ge hoorzamen," zei Septer, „en God zal voor mij zorgen." Deze man dwong respect af, zelfs voor zijn rechters. Want vóórdat hij verhoord zou worden verzocht hij zijn rechters allereerst te bidden „opdat gij heren een recht vonnis moogt vellen en ik naar waarheid mag antwoorden". Wat hij voorstelde dééd hij ook het geen een diepe indruk op de rechters gemeten moet er worden bij de schoonmaak. Altijd moeten er wel érgens in huis niéuwe overgordijnen, of nieuwe vitragies komen. Dat be tekent zorgvuldig meten en dan naar X I "i X X I X X X X Die zorgt dat ze keurig voor u gemaakt worden. En als altijd veel voordeliger dan u denkt! MANUFACTUREN BEDDENaLEDIKANTEN VEENENDAAL GORTSTR.39 TELEF. 2321 maakte. Op de vraag of hij de godsdienstoefe ningen had gestoord, antwoordde Sep ter: „Ja mijne heren, maar dat is geen moedwil, integendeel, ik strijd er te gen maar meelmalen wordt mijn hart zo vei-vuld dat ik het moet uitroepen. Ik heb er wel spijt van, maar laten kan ik het altijd niet. Straf mij naar gij meent dat ik verdiend heb." Even was het stil. Toen sprak de offi cier van justitie: „Bode breng die man naar mijn vrouw." Zo stond Septer even later oog in oog met de echtgenote van de rechter. Op de uitnodiging: „Kom maar bin- De kwaliteit van elk perceel gras land hangt in hoge mate af van de zorgen, die eraan worden besteed. De ze zorgen moeten gericht zijn op het verkrijgen en behouden van een ge sloten zode van goede graslandplannen, met zo weinig mogelijk onkruiden. Ruigten, molshopen en mestplakken dienen zo spoedig mogelijk verwijderd te worden. Een goede ontwatering en een bemesting, die in overeenstemming is met het gebruik van het grasland voor beweiden of maaien, zijn daarbij onmisbaar. 1. Molshopen en ruige plekken opruimen 2. Rollen als het nodig is 3. Goede verzorging na elke be weiding 4. Weiden en maaien van jong gras Weinig werkzaamheden op de boerde rij zijn inderdaad meer lonend dan een goede graslandverzorging. Gebrek aan arbeidskrachten en de steeds stijgende lonen maken het echter nodig om het aantal arbeidsuren voor de verzorging laag te houden. Dit is mogelijk door het werk op de juiste wijze uit te voeren en vooral veel werk te mechaniseren. Mechanisatie is dikwijls volkomen ver antwoord en is bij gebruik van de juiste werktuigen in alle gevallen doeltref fend. De werkzaamheden in het voorjaar zijn gericht op herstel en onderhoud van de zode. a. Rollen. Opgevroren grasland en grasland met een losse zode komen voor rollen in aanmerking. Dit moet gebeuren ols het land droog is. b. Eggen. Met een lichte weide-eg kunnen ruigten en mos worden opge ruimd en molshopen en stalmest fijn verdeeld. Een gecombineerde weide- sleep en een sleephek geven eveneens goede resultaten. Het grasland mag in het voorjaar echter niet te zwaar ge nen" stapte Septer de deftige woning van de officier binnen. Het gesprek duurde niet lang, maar toch lang ge noeg om mevrouw te doen weten om welke reden Septer voor het gerecht moest verschijnen. Het rotsvaste vertrouwen van Sep ter was niet beschaamd geworden. De ze vrouw bleek in Septer een geloofs genoot gevonden te hebben. 's Avonds keerde Septer weer te voet naar Veenendaal terug met een dank baar hart en een goed gevulde beurs met rijksdaalders, die hij van de vrouw van de officier van justitie gekregen had. Het leven hernam toen weer zijn normale gang. ëgd worden om de zode niet te be schadigen. c. Ontwateren. Greppels en drains moeten goed open zijn, zodat het over tollige water kan verdwijnen. Goed ontwaterd land geeft vroege - en te vens lang voortgezette - groei! d. Bemesten. Een vroege stikstofbe mesting is gunstig voor het herstel van de zode na een ongunstige winter. Zowel voor maaien als beweiden geldt, dat het gras jong moet worden geoogst. De zode lijdt het minst van het gebruik als het gras jong is. Het gras begint dan spoedig opnieuw te groeien. a. Weiden. Met een goed beweidings systeem zal er steeds jong gras be schikbaar zijn. Zulk gras wordt door de koeien graag opgenomen en er wordt weinig vertrapt. Ruige plekken worden hierdoor vaak voorkomen. Voor een goed gesloten en produktieve zode blijft het echter steeds nodig na elke beweiding de mestplakken te verdelen, de nog aanwezige bossen te maaien, de onkruiden te bestrijden en een aanvul lende bemesting van stikstof te geven. b. Maaien. Tijdig maaien houdt de zode gesloten. Slechte grassen en on kruiden krijgen bovendien weinig kans om zaad te vormen en zich uit te brei den. Een flinke stikstofbemesting, zo spoedig mogelijk na het maaien gege ven, zorgt voor een nieuwe snelle gras- groei. Het grasland moet glad en droog de winter ingaan. Dit vraagt na de wei de tijd enkele maatregelen: a. ruigten en bossen maaien; b. mestplakken spreiden; c. slepen of eggen bij droog weer; d. sloten, greppels en drains open houden. Krijgt in elk seizoen het grasland de zorgen die het behoeft, dan zullen de resultaten de verwachtingen nog over treffen. De opbrengsten zullen flink stijgen en de gemaakte kosten komen er snel weer uit. Een goede grasland verzorging brengt zeker een hoge rente op. Laat ook uw bedrijf daarvan pro fiteren! De winter is een kille macht Rust op geweld en brute kracht Hoort naar geen wensen en geen [klachten Hij voelt zich heerser van het land Zet alles naar zijn eigen hand En duldt naast zich geen and're [machten De tere lente weet daar van En zij beraamt een moedig plan Zij wil die harde heer verjagen Heel stil begint zij nu haar werk Stelt aan die macht geduchte perk Toch is de reus nog niet verslagen Hij komt zelfs hqftig voor de dag Met stormgeloei en hagelslag Zou hij zich ooit gewonnen geven De lieve lente glimlacht maar Om dat lawaai era woest gebaar Zij weet het zeker, t duurt maar even De aard' ontwaakt nu, kracht bewust Elk twijgje toont weer levenslust De winter liet zich gans verdringen Dra werkt de lente overal Langs akkerland en sappig dal De lente mag victorie zingen F. Stuitje (9) Het is een prachtige avond. De bewoners van de burcht hebben zich verzameld op het binnen plein, waar zij een grote kring gevormd hebben om de liedjeszanger. Deze is onvermoeid. In het ene vers na het andere verhaalt hij van verre lan den, van grootse helderdaden en vreemde avon turen. Aram staat op het balkon van zijn kamer en kijkt met welbehagen op dit vrolijke tafereel, als plotseling zijn aandacht getrokken wordt door iets anders. In het heldere maanlicht ziet hij een ge stalte, die een kleine bundel in de hand draagt, de poort uitsluipen. „Dat is vreemd," flitst het door zijn hoofd. „Wie kan het zijn, die op dit uur en onder deze omstandigheden de burcht verlaat? Daar wil ik meer van weten. Hij staat op het punt, naar beneden te gaan, als hij plotseling een klein figuurtje ziet, dat eveneens door de poort naar buiten verdwijnt. Die laatste heeft hij direct her kend. Het is Presto! (Wordt vervolgd) dat u voor de mooiste pullovers en vesten voor het hele gezin ZO GOED en ZO GOEDKOOP kunt slagen bij van Eneeienbure's SPECIAALZAAK Prins Bernhardlaan 68 - Veenendaal Wij verzorgen ALLE bloemenwensen waar ook ter wereld HET ADRES voor al uw bloemen BLOEMENMAGAZIJN Fr. Halslaan 22, tel. 3290 VOOR UW met auto's zijn wij SPECIAAL ingericht 4-8 pers. auto's disponibel Tevens inlichtingen ver krijgbaar (ook 's avonds) Dr. Colijnstraat 47 en J. P. C. Leinweberstraat 79 N.V. v/h Fa. Wed. Kerkewijk 91, Telef. 2845 VEENENDAAL Het bestuur van het water schap Grebbe maakt bekend dat op 25 maart 1960 werd vastgesteld de lijst van stemgerechtigden voor de districten I en II. Deze lijst ligt voor ingelan den ter inzage van 25 maart tot en met 7 ar>ril a.s. ten gemeentehuize van Rhenen (secretariskamer) Bezwaren kunnen binnen deze termijn worden inge bracht bij de Ged. Staten dezer provincie. Banketbakkerij- en Automatiek Prins Bernhardlaan 175-177 Tel. 2501 ZATERDAG VOORDEEL 250 gr. gev. KOEKJES f 1,25 In onze automatiek bij aankoop van f 1,— een rol DROP CADEAU Bij aankoop van f2,— een reep CHOCOLADE CADEAU CARBONADE 150 gr f 0,85 Specialiteit in CROQUETTEN Proefboerdery „Schevichoven" vraagt in vaste dienst. Goed hand- melken vereist. Leersum, Middelweg 85, tel. 03434-500 Uitdeuken-lassen Dorpsstraat 8 - Renswoude Tel. 08387-502 Hoofdstraat 46 Veenendaal DE ZAAK waar u altijd beter en voordeliger slaagt voor: LEDEREN KLEDING WERKKLEDING SPORTKLEDING 1,per advertentie t.m. 10 woorden, elk woord meer 10 cent Te koop Jawa 1956, 175 c.c., Dorpsstraat 271, Scherpen- zeel. Moet weg. Houten kippenhok 16 meter lang, geheel uit- neembaar, met asbestdak. Valleistraat 52, Veenendaal. WEES ER BIJTIJDS BIJ: HOUD UW HUID met gebruik van cfmZtïca ./AN DER IIOOG Verkrijgbaar bij LE^CLTVJU jmbbcSSZ PAUL GROENEVELD Patrimoniumlaan 10, Tel. 2424 VEENENDAAL Voor naar Telefoon 2454 Nieuweweg 151-155 TE KOOP een MET GARAGE Grote varkensschuur met kippenhokken. Leeg te aanvaarden. Te bevragen: Molenweg 14, Achterberg (Rhenen). Sneller, beter en goedkoper! ACHTERBERG Pr. Bernhardt. 317, V'daal Telefoon 0 8385-2969 dik V» cm - 45 x 250 cm verschillende kleuren Kerkewijk 37, Veenendaal Telefoon 2730 Motorfiets te koop NSU Fox 125 cc Bouwj. 1955, Veerweg 15, Rhenen. Aangeb. net kosthuis per 1 mei a.s. voor 1 of 2 onder wijzeressen of verpleegsters, liefst 2 vriendinnen. Br. lett. K. Boekh. C. Waiboer, Rhe nen. Gehuwde dame m. veel vrije tijd vraagt thuiswerk, onver schillig wat. Br. letter L. Boekh. C. Waiboer, Rhenen. Te koop aangeb. gebruikte raiotoestellen, i.pr.st. R. v. Laar, Cuneralaan 8, Rhenen. Gevraagd net meisje voor cafetaria, leeftijd vanaf 16 j. Aanm. z.s.m. Onink's Cafe- tariabedrijf, Molenstraat 20, Rhenen. Woonhuis te koop gevraagd. Brieven onder nr. 5273 aan het bur. van dit blad. Te koop 2 fauteuils 4 stoelen 1 boekenmolen en pluche ta felkleed. Te bevr. Meindert Hobbemastraat 15, Veenen daal. Te koop i.pr.st. herensport- fiets, als nieuw. Eenvoudlaan 38, Veenendaal. Te koop gasfornuis 4-pits, (merk Dordrecht), gasgeyser (merk Fasto) en 4 stuks lage drukpannen. Alles z.g.a.n., Mulderslaan 70, Veenendaal. Gevraagd nette Ijsventer. IJssalon Hollandia, Achter- kerkstraat 30, Veenendaal. Te koop kinderwagen Spoor- laan 66, Veenendaal. Aangeb. kinderwagen met afneembare bak. en kinder box. Frans Halslaan 12, Veenendaal. Te koop 3 jonge honden. Eenvoudlaan 52a, Veenen daal. (Noodwoning). Gooi uw lampenkappen niet weg, wij maken ze weer als nieuw. v. d. Lustgraaf, Ach terkerkstraat 76, Veenendaal Te koop een bromfiets merk DMF 65,-H. v. d. Weerd, Achterkerkstraat 55, Vee nendaal. Te koop Sparta bromfiets, twee versn. Gerard Doustr. 6, Veenendaal. Te koop een Solex en een Sachs bromfiets. Inruil mo gelijk J. van Walsem, Groe- neweg 17, Rhenen. Te koop i.pr.st.z. oliestook- kachel, Leinweberstraat 3, Veenendaal. Te koop 4 stoelen en een ta fel. Leinweberstraat 5, Vee nendaal. Te koop i.g.st.z. bromfiets, Batavus, bouwj. 1956. Am bachtstraat 32, Veenendaal. Gevraagd nette werkster. Van Hunnik, Da Costastraat 1, Veenendaal. Kinderwagen te koop aan geboden. Prijs 55,-. Van Limburg Stirumstraat 7, Veenendaal. Jong geh. dame zoekt thuis werk, liefst kantoorwerk (in bezit van schrijfmach.) Ook genegen ander werk te doen Woonachtig te Renswoude. Brieven onder nr. 5277 aan het bur. van dit blad. Te koop een prachtige Bel gische herder. I1/* jaar oud. A. Pater, Dorpsstraat 79, Renswoude. Naaiwerk gevraagd. Japon nen, rokken enz. enz. Ven- delseweg 85, Veenendaal. Gevraagd ruime zonnige zit- slaapkamer of zit- en slaap kamer. Met of zonder war me maaltijd. Brieven onder nr. 5280 aan het bur. van dit blad. Te koop aangeboden draad- harige Foxterrier met stam boom (reu) 7 maanden oud. W. C. Beermansstraat 46, Veenendaal. Te koop Jawa motor, 250 cc bouwj. 1954. W. C. Kool, Rijksstraatweg 49, Eist (U.) Te koop i.pr.st.z. stofzuiger (Ruton). Groenelaan 52 Vee nendaal. Pracht orgel te koop, mo dern noten, 2-spels. Te bevr. Buurtlaan 64, Veenendaal. Jongeman 22 jaar vraagt p. 7 mei a.s. pension in Vee nendaal of omgeving. Brie ven onder nr. 5278 aan het bur. van dit blad. Gevraagd te Veenendaal of omgeving kamer(s) liefst on gemeubileerd met kookge legenheid voor a.s. jong echtpaar. Brieven onder nr. 5279 aan het bur. van dit blad. Te koop ongeveer honderd bossen riet. Valleistraat 118, Veenendaal. Te koop eiken kruiperrij's erwtenhout. Fa. Tanis, Ach terkerkstraat 35, tel. 2670, Veenendaal. Hennen en hanen te koop, 7 weken oud. Cuneralaan 46 Rhenen. Te koop witte bruidsjapon, maat 38. Niet in deze om geving gedragen. Brieven onder nr. 5275 aan het bur. van dit blad. Te koop mooi burger woon huis in Veenendaal-zuid. Voor en achter inrit voor auto. Brieven onder nr. 5276 aan het bur. van dit blad. Te koop damesfiets i.g.st.z. en een mooie voordeur Mul derslaan 70, Veenendaal. Te koop enkele honderden jonge hennen. Bij J. v. Dijk, Maanderbroekweg 9, Ede. Gevraagd een nette werk ster voor een morgen per week. Mevr. Boers, Schim- melpenninckstraat 5, Vee nendaal. Gevraagd aank. vrouwelijke of mannelijke kracht voor lichte kantoorwerkzzaam- heden en benzinepomp. Br. onder nr. 5274 aan het bur. van dit blad. Te koop prima pits gas- comfoor (flessengas) m. bij behorende tafel. Dwarsweg 35, Overberg. Autobox aangeb. Bergweg, Veenendaal. Brieven onder nr. 5281 aan het bur. van dit blad. Buitenbeits, groene carboli- neum, zwarte parafinelak, zwarte vuurlak, aluminium verf enz. v. d. Broek, Hoofd straat 52, Veenendaal. Broek- en mouwzomen, rok ken inkorten. Tempo, Zand straat 84, Veenendaal. Libelle steunkous „Elastic" 100*/» nylon, zonder rubber, de ideale kous voor pynlijke en \jermoeide benen, maken elastieken onderkousen over bodig. „Tempo", Zandstraat 84, Veenendaal. Vliesvoeringen (ook in kleu ren) Sous-bras en schouder vullingen. „Tempo", Zand straat 84, Veenendaal. Koop nu nylonkousen, don kere kleur met naad, eerste paar 2,50 tweede paar voor 0,73. Haast u. Voorraad is beperkt. Anton Achterberg, Veenendaal-zuid. Te koop „Hillman" 4-pers. 4-deurs auto 1952, lederen bekleding, in prima staat. Te zien en te bevragen bij M. Zimmerman, Sandbrink- straat 1, tel. 2261, Veenen daal. Pedicure-manicure. Steun zolen naar maat, elastieke kousen enz. Mej. W. v. Raay Dorpsstraat 42, Renswoude, tel. 08387-435. Spreekuur maandag en zaterdag van 2-5 uur en woensdag van 2-5 en 7-9 uur en volgens afspraak. Eventueel ook aan huis. Partij vitrage, zowel ge kleurd als effen 1,15 per m. Anton Achterberg, Veenen daal-zuid. 3 pond spek voor 95 cent. Slagerij B. van Leeuwen, Munnikenweg 2, Veenendaal tel. 2323. Caravans - verhuur-verkoop, volledig uitgerust. Koop bij ons u nieuwe Wevo-Camper. Spijk, Rhenen, tel. 08376-300. 500 gram bloedworst. Heer lijk om te bakken 0,69. Sla gerij B. van Leeuwen, Mun nikenweg 2, Veenendaal, tel. 2323. Te koop nieuwe trottoir tegels, geen 50 cent maar slechts 38 cent. Franco thuis Eikenlaan 9, Wageningen. Wenst u een prettige vakan tie? Huur dan een van onze 6-persoons nieuwe caravans. Wij brengen deze zelf naar diverse kampeerplaatsen in Holland en Duitsland. Te vens invouwbare caravans voor achter auto. Vraagt vrijblijvend inlichtingen. G. Willemsen, Herenstraat 72, tel. 380, Rhenen. Is uw bed aan vernieuwing of reparatie toe? Dan naar Nic. van Leeuwen, Achter kerkstraat 65, Veenendaal. Ook het oudste schudbed kan tot een mooi driedelig bedstel gemaakt worden, maar dan alleen bij Nic. v. Leeuwen, Achterkerkstraat 65, Veenendaal. „Geerli" B.H.'s vanaf 2,95, stepins vanaf 3,40. Nic. van Leeuwen, Achterkerkstraat 65, Veenendaal. Uit voorraad leverbaar alles voor uw siertuin o.a. hees ters, coniferen, laan, vrucht en sierbomen. Beleefd aan bevelend H. Verwoert, Mo lenweg, Achterberg. Super Televisie 100 Geen zorg voor aanbetaling. Alle merken. Volle garantie. Bij aankoop gratis prachtige TV-tafel. Br. Imp. Centrale Postbox 710, Amsterdam. Door Nederland. Glansverf 3,50 p. kilo, grond verf 2,50 per kilo, muurverf 1,10 per kilo (pasta), muur verf 0,90 per pak, muurverf 1,35 per pak. Bij v. d. Broek Hoofdstraat 52, Veenendaal. Behang, pracht behang 78 ct per rol; 85 ct per rol; 89 ct per rol; 95 ct per rol. v. d. Broek, Hoofdstraat 52, Vee nendaal. Knopen, gespen en ceintuurs, een met zorg gekozen sor timent „Tempo", Zandstraat 84, Veenendaal. Te huur schuurmachine, af- stomer, plaktafels, afranden van behang. Bij v. d. Broek, Hoofdstraat 52, Veenendaal. De grootste sortering vuren hout vindt u bij L. van den Bosch Geerseweg 38, tel. 3014 Veenendaal. Te huur 4 nieuwe Renault Dauphines en Volkswagen busje 1960 met radio. Alles all. risk. verzekerd. G. van Wakeren, J. v. Goyenstraat 27, tel. 2949, Veenendaal. Rijwielen te huur, per uur, per dag, per week en per maand. Tevens nog enkele goede 2e hands rijwielen te koop. Rijwielstalling „De Klomp" tel. 241. Vanaf heden weer verkrijg baar bruine carbolineum, koolteer, groene carbolineum mat en glans. Prima kwali teit, concurrerende prijzen. J. Kool, Holleweg 4, Veenen daal. Tel. 2463. Kinderkousjes en sokjes, fleurige dessins, gerenom meerde merken, paar voor paar kwaliteitsprodukten. „Tempo", Zandstraat 84, Veenendaal. Voor vloerbedekking cocos balatum. Anton Achterberg, V eenendaal-zuid. Volkswagenbezitters. Alle kleine beschadigingen kunt u zelf bijwerken met de handige spuitbusjes, alle kleuren, ook die van de 1960 modellen. H. V. Zimmerman Zn., Sandbrinkstraat 1, Veenendaal. Financieringen van: Auto's, motoren, bromfietsen machi nes enz. Verzorgt voor u voordelig het Assurantie kantoor Brouwer, Kanaal- weg 2. Veenendaal, tel. 2918. Vebotex levert 't 'm. Kerke wijk 37. tel. 2730, Veenendaal Gewolmaniseerde palen heb ben een levensduur van ca. 15 jaar. U koopt ze nergens voordeliger dan bij L. van den Bosch, Geerseweg 38, tel. 3014, Veenendaal. H. A. Sol, steunzolen, breuk banden, corsetten enz. Zit ting iedere donderdag van 2 tot 5 uur in apotheek Zui- dersma. Hoofdstraat 53. Vee nendaal. Permanent: Belt u even tel. 08377-316 en wij komen u aan huis permanenten. Snel ler, beter en makkelijker. Wico verzorgt uw haar. Binnendeuren liggen in voor raad bij Vebotex, Kerkewijk 37, Veenendaal. Tel. 2730. Er is weer een beetje scha- deboard te verkrijgen bij Ve botex, Kerkewijk 37, Vee nendaal. Tel. 2730. Volkswagen te huur Te bevr. Dahliastraat 24, Veenendaal. All. Risk verz. ,16 cent per km. Benzine vrij. Te koop een noodwoning. Moet verplaatst worden. Te bevr. Alexanderweg 18 Ben- nekom. Zaterdag 26 maart na 4.30 uur. Gazongraszaad, fijn mengsel Zaadhandel H. van Dijk, Buurtlaan 50 west, Veenen daal. 500 gram leverworst 0,75 Munnikenweg 2, tel. 2323. 500 gram metworst 1,49. Slagerij B. van Leeuwen, Munnikenweg 2, Veenendaal tel. 2323. Reparatie aan alle merken NAAIMACHINES Ferd. Bolstraat 1 - Tel. 3417 VEENENDAAL

De Vallei | 1960 | | pagina 6