PAUK Tl P UittOm Burgerlijke stand KERKDIENSTEN ARAM 0.25 1.55 0.98 «AArSffeH vP>* TOPLIN NO-IRON shirt Voetbalprogramma voor zaterdag Jubileumjaar Simavi Officiële bekendmaking *t Is geen mop verbouwingsopruiming van camera's, albums voor de helft en lijsten ARTIFOTO DINSDAGKOOPJES Kastpapier Kop en schotels Boodschaptas Scheve verhouding bij drankwet vergunningen SCHERPENZEEL Goed jaar voor v.v. Scherpenzeel PFAFF NAAIMACHINEHUIS Veenbranden in Drente! RHENEN Particuliere woon- en winkelhuizen in Veenendaal-zuid Voor SPARTA bromfietsen en prima service Alles over effecten Kerkewijk 17 - Veenendaal Koop nü IVOROL Dubbele tuben: Voordeliger prijs. Uw tanden vragen het beste. Ingekomen en vertrokken Gevonden en verloren Zondagsdienst doktoren Marktberichten TRAPBEKLEDING ANT. DE RUITER ooooooooooooooo Het geheim van de stalknecht Er is mijn niet gevraagd om eenig kommetaar op de gemeentebegrooting te leevere, zooas an de fraksiebaaze van de gemeenteraad en daarom zei ik et mar ongevraagd doen, al staat dan me purtret dur niet bij. Mar goed, dan denke jelui men feguur mar in de praatstoel. Let nou goed op. Kommetaar op de gemeentebegrooting. De heer W. Blauwkous (Polletieke Pertij tot nog toe nimmer an de oope- baarheid prijsgegeeve) Ik veur mijn vin de begrooting op z'n eige een duur artiekel. Dur zei wel zooiets as een raaming noodig zijn, mar naar mijn smaak, ken et wel ietsies minder. Ik heb me wijs laate maake deur de geachte afgevaardigde van hiernust, de heer Bram, dat begrootinge zeer luukze boekwarke motte zijn. Op dur eige reeds weeze en wat dur dan allemaal nog omheen gepraat wordt maakt de zaak nog veul prijziger. Daarom - keklusie in eerste instan- sje - maak dur een meer bescheije stuk van. Mit kurte en raake dinge en hier en daar een grappie dur tusse deur Dat maakt de zaak veul gezelliger. Al les gaat veuls te gewichtig. Ten twidde. Wat zijn feitelik alge- meene beschouwinge en waarom wurde die gehouwe? Ik ken et nut dur niet zoozeer van inzien. Is het niet beeter om deeze reedevoeringe af te schaffe en zou et niet genogt weeze as ieder een malkander op 1 januaari veul heil en zeege toewenst? Dit niet alleenig veur de raadsleeje, mar ok veur et één of andere verdwaalde Kaamerlid, dat mijn toevallig onder ooge mos krijge. Nou es eerlik gezeid, is et niet altijd zoo, dat we veur de toekomst mar een bietj ie in de ruimte staan te meppe. Mit eige ooge heb ik et geleeze: et te- kurt, dat we in 1960 gaan boeke, is nog een zwieper in et blauwe hienein, om in een zeekere sprache te sprechen. Is et nou niet altijd zoo, dat van ver- gaadering tot vergaadering alle zaake, die nog es effe motte worde angestipt onder de loep worde genoome. Reeken mar rustig, dat die raadsleede en al die andere autoorieteite alles in de gaate perbeere te houwe. Dus et heele jaar deur komt dur van alles an de orde en dan wordt et bij de begroot ing nog es dunnetjies oovergedaan. Om niet in herhaalinge te valle. Eén lichtpuntjie in de begrooting en dat gooit feitelik mijn heele ridder- naasie tot nou toe ten onderstebove. We krijge dertig huize meer. Lang zelle ze leeve, nog meer motte ze dur geeve, in Den Haag. Ik heb al minse hoore zegge: wat dertig huize? Hoe durve ze dur in Den Haag mee op de proppe te komme. Tot diegeene mot ik dan zegge: Et is netuurlik nog lang niet genogt, mar kalm an. Niet furseere de zaak. En verders: hebbe jelui wel es goed bekeke hoeveul we dur al onder de pet gevange hadde? Juust. Zestig stuks. Dus da's veurloopig al vijftig percent meer. Mar as je an de andere kant, die der tien honderd zooveul aanvraage ziet staan dan is et huile mit de pet op. Ik mot dur gewoon niet an denke, dat ik en Driek nog mit mekaar moste anlegge op dit mement. Ongelukkig zijn de jon gelui, die wille gaan trouwe. En bij dat alles vraag ie je toch wel es af: Zou dur nou heelegaar niks an bekeeke hoeveul we dur al onder de stuk van onze welvaart opgeslokt wor de veur andere - minder belangrijke - zaake? Jaa, et ken best weeze, dat ik et heelegaar verkeerd bekijk, mar ik zou nou mar es graag wille, dat we alle maal es iets zouwe laate en iets meer zouwe doen om de wooningnood de weereld uit te helpe. 't Is abseluut heel erg. En daar ken ie je gien veurstelling van maake as ie een deur achter je dicht ken trekke en ken zegge: hier bin ik eige baas. Dan ken ie je et gemis niet indenk. Ok nietWout Blauwkous. JAARVERGADERING VEENENDAALSE ZWEMCLUB In hotel „La Montagne" hoopt de „Vee- nendaalse Zwemclub" a.s. dinsdagavond haar jaarlijkse algemene ledenvergade ring te houden. Op de agenda staan naast de gbruikelijke verslagen en overzichten bestuursverkiezing en commissiebenoe mingen. Als bestuursleden zijn aftredend, doch herkiesbaar de heren J. van Offeren (voorzitter), C. Schoeman (secretaris), E. van de Loosdrecht en W. A. J. de Winkel. DAMMEN Maandag j.l. werden in het „Tref punt" de volgende partijen voor de on derlinge competitie gespeeld. H. v. d. Brandhof H. Edink 1—1 W. v. Manen E. de Kleuver 02 D. Hendriks J. Roks 11 B. Valkenburg G. Grands 20 C. Heikamp P. v. Schuppen 20 J. Vermeer H. v. Beek 02 D. v. Baren B. Valkenburg 11 ALTIJD nog het allerbeste Prima boordmodel. Keuze uit effen wit, grijs en beige Ton-sur-ton. Kleine ruitjes en chique streep- dessins 15,90 - 17,90 - 19,75 Splendid No-Iron 9,50 Sunbird No-Iron 12,50 - 14,90 voor exclusieve kleding Hoofdstraat 75 Veenendaal Het voetbalprogramma van het ko mende weekeind is maar klein. Zondag wordt in ons rayon niet gespeeld in verband met de wedstrijd van het Ned. elftal. Alleen zaterdag komen er enkele elftallen in het veld. SV Panter krijgt thuis de Hilversum- se Oranje-Leeuwen op bezoek. Zou er nu eindelijk weer eens winst in *tten voor de Pantermensen? Triangelboys speelt ook al thuis te gen het Amerongse DVSA. Vermoede lijk wordt dit winst voor Amerongen. Musketiers gaat naar Amersfoort om Sova te bekampen. Het is te verwach- INGEZONDEN Telken jare doet Simavi éénmaal een beroep óp onze burgerij t.g.v. haar jaar lijkse collecte. Evenals in tal van andere plaatsen zal hier dit jaar in de week van 4 tot 9 april a.s. worden gecollecteerd. Simavi gedenkt in 1960 haar 35-jarig ju bileum. De vereniging werd in 1925 door een aantal artsen opgericht om de medi sche nood in de tropen te helpen lenigen. Gedurende deze 35 jaren was Simavi voor veel dokters en zusters de bron, wanneer zij bij hun moeizame arbeid hulp nodig hadden, hetzij bij bouw en herbouw van ziekenhuizen en poliklinieken, hetzij men gebrek had aan medicamenten. Die bron wil Simavi biyven, want de medische nood is nog steeds ontstellend groot. En die bron kan zij blijven, wanneer een ieder bij de komende collecte een offer brengt, een gave groot of klein, naar draagkracht. Simavi hoopt op een jubileum-gift. Zij heeft voor haar jubileum-jaar heel veel verplichtingen op zich genomen t.a.v. het medische barmhartigheidswerk in Suri name en Nieuw-Guinea. Ons plaatselijk comité doet een warm beroep op aller steun en, hoopt aan het jubilerende Simavi te kunnen tonen, dat wij dit mooie werk waarderen. Helpt u mèt Simavi de medische nood in Suriname en Nieuw-Guinea lenigen! Namens het Simavi-comité: Mevr. Vergouwen-Boot Mej. G. v. Schuppen Mevr. v. Esseri-Prins ten, dat de Elstenaren geen fout maken en de punten mee naar huis brengen. Voor kampioen Scherpenzeel is een promotiewedstrijd ingelast, uit tegen Veslaco. Daar wij de capaciteiten van deze club niet kennen, moeten wij ons derhalve van een voorspelling onthou den. VEENENDAAL Polio-inenting van kinderen, geboren in 1959 Op maandag 4 april en woensdag 6 april a.s., 's middags van twee tot vijf uur, zul len in het Groene Kruisgebouw alhier de kinderen, geboren in het jaar 1959, voor de eerste maal worden ingeënt tegen kin derverlamming. De ouders van deze kinderen hebben allen een oproeping ontvangen. Het is van belang, dat men zich aan de daarop ver melde tijd houdt. Tevens moet het oranje inentingsboekje worden meegebracht. Als dit boekje niet kan worden overgelegd wordt beslist niet tot inenting overgegaan. Ouders, die voor een kind geboren in 1959 geen oproeping mochten hebben ont vangen worden verzocht dit zo spoedig mogelijk te melden ter gemeentesecretarie, Hoofdstraat 92, afdeling inentingen. Tevens bestaat op woensdag 6 april a.s. gelegenheid om kinderen, geboren in an dere jaren, doch niet ouder dan vijftien jaar, die nog geen enkele injectie hebben ontvangen, voor de eerste maal te laten inenten. In dergelijke gevallen moet men zich van te voren melden ter gemeente secretarie, afd. inentingen, waar een in- entingskaart zal worden uitgereikt. EDERVEEN Inenting tegen kinderverlamming Voor de kinderen geboren in het jaar 1959 wordt gelegenheid gegeven, tot het ontvangen van de eerste inenting tegen kinderverlamming en wel: Lunteren: 19 april van 2-3 uur in Groene Kruisgebouw, Wilbrinkstraat; Ederveen: 21 april van 2- maar op 1 april (dus vandaag) begint onze Hoofdstraat 84, Veenendaal per rol van 5 meter wit of geblokt hoog model pastelkleuren royaal formaat 3 stuks het bekende model diverse kleuren nu voor de extra lage prijs van Alleen dinsdag 5 april 1960 Hoofdstraat 7, Veenendaal, Tel. 3103 O Twee lieren, die hierby kennelijk be lang hebben, hebben zich in een nogal uit voerig schrijven tot de raad gewend om II.M. de Koningin voor te stellen het maximum aantal Drankwet-vergunningen in Veenendaal te brengen van 15 op 17. B. en w. geven de volgende toelichting bij hun - afwijzende - advies aan de ge meenteraad. By Kon. Besluit van 1920 werd voor Veenendaal het aantal vergunningen, dat volgens de Drankwet in Veeftendaal mocht gelden, verlaagd tot 9 en in 1950 verhoogd tot 11. In 1955 werd een verzoek om verhoging door de gemeenteraad afgewezen en tot 1 januari j.l. bleef het maximum 11 be dragen. Toen kwamen er door de grens wijziging vier vergunningen bij en thans zijn in Veenendaal 5 volledige, 7 slijt en 3 tapvergunningen. De verhouding tussen de verschillende soorten vergunningen vinden b. en w. inderdaad scheef, maar door de grenswijziging is deze alleen maar ongunstig beïnvloed, zij het dan buiten ieders schuld. Daarom zijn b. en w. mo menteel geen voorstanders van uitbrei ding, maar schrijven zij er bij, zouden wij met een eventuele verhoging kunnen bereiken, dat in Veenendaal-zuid een tap- vergunning kon worden verleend, dan zou onze mening ongetwijfeld anders hebben geluid en zouden wij zeker de raad heb ben voorgesteld aan H.M. de Koningin te verzoeken het maximum te verhogen. De ze mogelijkheid hebben b. en w. evenwel j niet in de hand; noch op de plaats van i vestiging, noch op de keuze van de soort vergunning kunnen zij enige invloed uit- j oefenen. j Zoals de verhouding in de verschillende soorten vergunningen thans ligt vinden j b. en w. een, aantal van 15 voldoende. GEEN DOCUMENTAIRES Een wijziging van de vermakelijkheids belastingverordening behelst, dat in het vervolg uitsluitend de zuivere documen- taire films belastingvrij zullen zijn. Dit zijn films goedgekeurd door de Centrale Filmkeuringscommissies als betreffende onderwerpen van wetenschap, nijverheid, landbouw en handel. Deze goedkeuring werd echter de laatste tijd ook gegeven aan films, welke volgens b. en w. als nor male speelfilms zijn te beschouwen, met name films als „The Eddie Dutchin Story", „Modern Times" van Charlie Chaplin enz. Veel van dit soort films zijn reeds ver toond in het Luxor Theater, dat thans op grondgebied van Veenendaal ligt en hier door is de gemeente nogal wat belasting ontgaan. Wel achten b. en w. het redelijk een la gere belasting voor deze films te heffen en wel 20/120 van de onzuivere opbrengst. De zuivere documentaires blijven vrij van be lasting. Door deze wijziging zal ook de Chr. Filmactie (Cefa) voor sommige films, waarvoor zijn tot nu toe vrijstelling ge noot moeten gaan betalen. Een afzonder lijke vrijstellingsbepaling voor de Cefa is onredelijk, volgens b. en w. en ook geen regel. Onder voorzitterschap van de heer J. v. Egmond, vergaderde dinsdagavond in Marktzicht, de voetbalvereniging Scher penzeel. Ilierby werd vanzelfsprekend nog eens teruggeblikt op het afgelopen ver enigingsjaar dat uitzonderlyk goed te noe men is. Zowel het zondagmiddag- als het zaterdagmiddagteam bereikte de eerste plaats in do wintercompetitie. De heer A. van Ginkel werd dank ge zegd voor de uitstekende materiaalver zorging waarmee hij zich steeds belast. Verder wees de voorzitter nog op de ho gere inkomsten uit de toto. Hij zag dit als een belangrijke kurk waarop de vereni ging mede drijft. De toto-gelden waren ook het gesprek.van de rapporteur van de kascommissie de heer J. Valkenburg. De ze wilde de toto-gelden voor een gedeelte storten in een speciaal te vormen fonds zodat het geld in feite niet met de knollen in de pot gaan. De voorzitter wees erop, dat ook het verenigingsleven steeds duur der wordt. De reiskosten stijgen en ook het grotere aantal spelende leden heeft in het afgelopen jaar een grotere aanval op de kaspositie gedaan dan ooit te voren. Aangezien men ook deze avond niet kon komen tot de oprichting van een elftal commissie werd besloten het eerste zon dagmiddagelftal te laten opstellen door trainer Vermeulen, het tweede door het bestuur en het zaterdagmiddagelftal door ...jlnds 1862 Kerkewijlc 9 - Veenendaal Tel. 0.8385-3043 de heren G. ten Broek, H. Inkenhaag en een bestuurslid. Aan het slot van de ver gadering uitte de voorzitter nog de klacht over het slechte veld waarover men nog steeds de beschikking heeft. Al 42 jaar lang proberen wij ons bestaan aan het Scherpenzeelse gemeentebestuur duidelijk te maken. Redelijke eisen en verlangens, zoals de muziekvereniging uniformen, hebben wij ook aldus spreker. Hij hoopte dan ook dat men in de Scherpenzeelse ge meenteraad het bestaan van Scherpenzeel zich bewust worden en dat men eindelijk eens het algemeen belang gaat dienen. UITREIKING DIPLOMAS Dinsdagavond had in de Lagere Land bouwschool te Scherpenzeel de eindles plaats van de cursus landbouwbedrijfs leer. Deze cursus ging uit van de Coöpe ratie te Woudenberg en was gegeven door het hoofd van de Landbouwschool, de heer K. van Laar. Enige dagen te voren was het schriftelijk gedeelte van het exa men afgenomen in tegenwoordigheid van de Rijksinspecteur van het Landbouwon derwijs in de inspectie Zutphen. De diver se vakken van onderwijs waren landbouw bedrijfsleer, rechts- en wetskennis, boek houden, rekenen en landbouwhuishoud- kunde. Nadat door het hoofd der school, de heer K. van Laar een welkomstwoord was gesproken, in het bijzonder tot de heer Van de Vliert en in het kort met zijn leerlingen enkele examenopgaven had be sproken en de daarop gegeven antwoor den en gemaakte fouteri, werden door het lid van de commissie van toezicht op de cursus, de heer J. van de Vliert van Eb- benhorst, met een toepasselijk woord de rijksgetuigschriften uitgereikt aan: Wim Oskam, Leusden, 44 pnt.; Arie Gaasbeek, Scherpenzeel, 40 pnt.; Gerard Apeldoorn, Hamersveld, 39 pnt.; Sander van den Bosch, Woudenberg. 38 pnt.; Rijk van Ravenhorst, Hamersveld, 37 pnt.; Arend van de Lagemaat, Barneveld, 36 pnt.; Herman van Garderen, Zeist, 34 pnt.; Gys van de Lagemaat, Barneveld, 34 pnt.; Wim Brandsen, Barneveld, 32 pnt.; Arend van de Brandhof, Renswoude, 29 pnt.; Bert van Dijk, Scherpenzeel, 28 pnt. Twee cursisten moesten worden afgewe zen. De leerling Sander van den Bosch dankte de heer Van Laar voor zijn onder wijs en ontving een rokertje als blijk van waardering. 2.30 uur in café Ruimzicht, aan de Hoofd weg bij de Rijksweg. De ouders worden verzocht, behalve de oproepingskaart ook het oranje inentings boekje mede te brengen. De oproepings- kaarten zullen tijdig worden verzonden. Is enige dagen voor de inenting geen; op roepkaart ontvangen, dan gelive men zich te vervoegen aan de afdeling bevolking van het gemeentehuis. Kinderen van an dere geboortejaren, die wegens ziekte of andere geldige redenen in februari niet in de gelegenheid zijn geweest de 3e injectie te halen, bestaat hier de mogelijkheid de ze nu alsnog te ontvangen. Advertentie U heeft gelezen van de veenbranden die vele miljoenen turven in vlammen heb ben doen opgaan. Hoewel de oorzaken niet altijd bekend zijn hoort meni toch vaak over nonchalance, onvoorzichtigheid en spelen met vuur. Ook bij kopen is voor zichtigheid geboden. Zo koopt VERSTEEG in om uw „vurigste" verlangens volkomen in overeenstemming met uw wens uit te voeren. Kom de collectie zien en, u zult geen aanvuring nodig hebben om daaruit te kiezen. Alles wat u bij VERSTEEGS Schoenhandel ontdekt „wakkert" uw ver langen één, om uit dit voortreffelijke te kopen. DRIEJARIG KNAAPJE VERDRONKEN Het driejarig zoontje van de familie O. te Rhenen, is woensdagmiddag aan de oever van de Rijn spelenderwijs te water geraakt en verdronken. Na enige tijd dreggen is het stoffelijk overschot geborgen. CHR. VROUWENBOND RHENEN Komende dinsdagavond hoopt de afde ling Rhenen van de Ned. Chr. Vrouwen bond haar maandelykse vergadering te houden in gebouw „Irene". Als spreekster zal optreden mevrouw de Moor-Rignalda over het onderwerp: „Zo de ouden zon gen, piepen de jongen niet." RHENENS GELUKWENS VOOR PAKISTAN Rhenen heeft bijzondere relaties met Pakistan door de kameel „Paki" en de panter „Kispatan", die beide uit dit land afkomstig zijn en als geschenk van de Voor Veenendaal-zuid staan ook nog enkele bouwplannen op stapel. Om te beginnen twee kleuterscholen; een hervormde en een algemeen christelijke. Voor beide projecten heeft de raad reeds medewerking verleend, doch voor de her vormde is men nog het verst van de bouw af. Het bestuur van deze school is echter voornemens per 1 mei a.s. al te beginnen in de (N.H.) Sionskerk met twee klassen. Hiervoor moeten een toilet en een wasgelegenheid worden aangebracht, hetgeen op 450,komt. B. en w. stellen de raad voor, dat de gemeente deze kosten voor zijn rekening neemt. De kosten van inrichting van de beide klassen zullen 5000,bedragen, terwyl aan huur voor de kerk 50,per week moet worden betaald. Het bestuur van de christelijke kleu- worden afgetakt van de bestaande lijn terschool verzoekt om aankoop van een perceel bouwterrein, omsloten door de Dr. Colijnstraat, Dijkstraat en Mr. Heemskerkstraat. Kostprijs in totaal 23.425,B. en w. hebben geen be zwaar tegen verkoop. Voor een ander bouwplan in het Franse Gat - particuliere woon- en winkelhuizen - wordt eveneens om aankoop van grond verzocht. Het betreft hier percelen grond aan de Adr. van Ostadelaan, nabij de (R.K.) Salvatorschool voor de bouw van een blok van vier woonhuizen, aan de Jan Steenlaan voor het bouwen van een winkel-woonhuis en vijf woonhuizen en aan de Jan Steemaan voor de bouw van twee winkelwaonhuizen. Voorts twee voorstellen tot verkoop van percelen in mr Industriewijk. De fa. G. J. van Schoonhoven aan de In- dustriclaan wil een gedeelte van de grond, die zij nog in optie heeft aan kopen voor uitbreiding van de bedrijfs gebouwen en de fa. Gebr. Van Harn, thans gevestigd aan de Hoofdstraat E. J. VAN ENGELENHOVEN Overberg - Telef. 0 3431-333 wil ter plaatse een kantoor met werk plaats en woonhuis bouwen en daar voor grond van de gemeente aankopen. Tenslotte moet op het industrieter rein binnenkort worden overgegaan tot aanleg van een spoorverbinding naar het terrein van de nieuwe fabriek van Carolan (Holland) N.V. Deze lijn zal DEEL II In ons vorig artikel hebben wij gesteld dat laagrenjtende obligaties ten tijde van een hoge rentestand beneden pari (100°/q) zullen noteren. Wanneer op een gegeven ogenblik de rentestand zodanig is, dat een 6 obligatie 100 noteert, zal men b.v. een 3 soortgelijke obligatie alleen wil len kopen tegen een zodanige koers, dat men op de gekochte obligatie een effec tief rendement verkrijgt van circa 6 •/§.- Indien de resterende gemiddelde loop tijd nog op circa 10 jaar gesteld kan wor den, zal dit een koers zijn van circa 78 °/o a 79 Volledigheidshalve zij hier ter loops opgemerkt, dat aankoop van obliga ties beneden 100 fiscaal voordelig is, omdat de koerswinst, die men te zijner tijd bij uitloting zal maken, niet aan in komstenbelasting onderhevig is. In een tijd van lage rentestand zullen hoogren- naar de S.K.F. Bij de grondverkoop aan Carolan heeft de gemeente zich verbonden de spoorverbinding tot aan het terrein van deze N.V. voor haar rekening te nemen. Volgens de Spoor wegen worden de kosten globaal en vrijblijvend geraamd op pl.m. 56.000. Jaarlijks moet dan nog aan de Spoor wegen 3690,worden betaald voor onderhouds- en vernieuwingskosten van het lijntje. tende obligaties aanmerkelijk boven 100 noteren. Toch zal - als de rentevoet b.v. tot 3 gedaald is - de verkoper van een hoogrentende obligatie praktisch nooit zo'n hoge koers voor zijn obligatie kunnen ma ken, dat op basis van die koers het effec tieve rendement voor de koper zou uit komen op 3 Hiervoor zijn drie oor zaken aan te wijzen: 1. de eventuele mogelijkheid van ver vroegde aflossing van de lening door debitrice, dus de mogelijkheid, dat de koper het koersverlies bij aflossing over kortere termijn zal moeten uitsmeren; 2. kopen boven, 100 is fiscaal niet aan trekkelijk, omdat koersverlies 'niet in mindering gebracht mag worden van het inkomen; 3. om administratieve redenen zullen vele institutionele beleggers er niet voor ge voelen boven pari te kopen, omdat zij de desbetreffende stukken niet boven 100°/» in de administratie mogen opne men en dus administratief direct een verliespost zouden moeten boeken. Verder zijn uiteraard zowel bij notering onder pari als bij notering boven pari vraag en aanbod op een bepaald moment van invloed, zodat hierdoor kleine koers afwijkingen mogelijk blijven. Tenslotte speelt de gegoedheid van de debiteur of debitrice een rol. Zo geven b.v. staats obligaties over het algemeen een lager rendement dan industriële obligaties. Uit voorgaande uiteenzetting volgt, dat wanneer men obligaties koopt in een tijd, waarin de rente een duidelijke neiging vertoont tot verdere daling, men een goe de kans op koerswinst heeft, terwijl men bij aankoop van obligaties in een tijd van stijgende rentevoet er rekening mede moet houden, dat als men de obligaties weer op korte termijn moet verkopen, men waar schijnlijk verlies zal moeten nemen. In dien men echter kan wachten tot de af lossingdatum, verkrijgt men altijd weer aflossing a pari (100 #/o). Het zal ook duidelijk zijn, dat men in een tijd van hoge rentestand in het alge meen obligaties met een lange looptijd moet kopen, omdat men dan zolang moge lijk zeker is van de hoge rente van het ogenblik. Bij aankoop van hoog rentende obliga ties moet men speciaal ook letten op de termijn, dat vervroegde aflossing door de bitrice is uitgesloten. Is vervroegde aflos sing in het geheel niet of slechts geduren de een korte termijn uitgesloten, dan zal debitrice - indien de rentestand daalt - spoedig tot algehele aflossing der lening kunnen overgaan. In een tijd van lage rentestand zal men de voorkeur geven aan obligaties met kor te looptijd, omdat men dan bij stijging van de rentestand zijn geld weer spoedig kan vrijmaken voor herbelegging in hoger ren derende waarder>. (Wordt vervolgd) VEENENDAAL Geboren: Jolande Hendrieke, d. v. N. Tanis en S. Moed; Ottolina Everdina. d. v. H. van Manen en E. Leppers; Jan Marinus, z. v. W. Reede en L. P. Pluijgers; Janny, d. v. J. de Jong en G. Kroes; Janny Baren- dine, d. v. R. J. Heij enj E. van Leeuwen; Hendrik, z. v. J. Vink en F. J. van Barne veld; Marianne, d. v. W. Brouwer en C. van Ginkel; Gerardus Gijsbertus, z. v. G. v. d. Weerd en H. de Ruijter; Maria Jo hanna, d. v. C. J. Smelik en M. Mclles. Ondertrouwd: J. W. van der Wal en D. Budding; A. van Manen en G. Schut; T. Spies en C. M. Muller; J. W. van Barne veld en C. Strijker; N. van de Steeg en P. J. de Koning. Gehuwd: M. Pon en C. J. van Wouden berg; A. Vink en R. W. S. van Kooten; H. van Ommen en G. Groot; A. van de Kraats en W. Achterberg. Overleden: Gerrit van Dijk, oud 79 jaar, weduwnaar van D. Dolderman; Elisabeth de Jong, oud 71 jaar, wed. van H. van Harselaar. RHENEN Geboren: Karin Anita, d. v. R. W. van Zwieten en M. H. Laponder; Silvia, d. v. J. van Luijk en J. J. C. van der Heijden.; Hendrika Cornelia Woutera, d. v. T. de Kruyff en M. Peterman; Maria Johanna Cornelia, d. v. C. J. M. van Miltenburg en C. H. H. M. van Engelen; Jaantje Johanna Bertha, d. v. J. Overeem en B. van Soest; Evert je, d. v. M. Lodder en L. Geurtsen; Hendrik Jan, z. v. J. L. Niessen en C. van der Garde. Ondertrouwd: C. van de Meent en E. H. Quint; J. van Zetten en H. A. R. Koen- ders; H. van Hal en G. van Capelleveen. Gehuwd: C. K. C. ter Maten en E. C. Lelievelt; A. Spies en E. W. Lodder; J. Spies en J. van Zetten; J. A. Th. van Veggel en M. A. T. van Miltenburg. Overleden: Geertje van Vendelo, 42 jaar, gehuwd met Johannes Gerrit van den Oosterkamp; Rijk Roelofsen, 79 jaar, ge huwd met Jannetje van Zandwijk. RENSWOUDE Geboren: Wilma, d. v. C. E. Eijkelkamp en H. Hendriks. Overleden: Johanna van Maanen, oud 72 jaar, echtgen. van J. v. d. Brandhof. SCHERPENZEEL Geboren: Elizabeth Hendrika. d. v. W. v. d. Brandhof en J. G. Adams; Jantina, d. v. M. Appelhof en E. Brakels; Gijsber tus, z. v. L. v. d. Broek en J. v. d. Horst; Willemina, d. v. J. du Pree en G. Kap. RHENEN Ingekomen: W. Looijen van Katwijk; S. Budding (gez.) van Canada. Vertrokken: C. Verschuren naar Eind hoven; E. J. Teunissen (gez.) naar Vee nendaal; H. van Ommen naar Renkum; D. Visser (gez.) naar Arnhem; K. Ver- woert (gez.) naar Kesteren; Ph. G. van de Scheur (gez.) naar Ede. RENSWOUDE Gevonden: ganzenbordspel. Verloren: lichtbruine schooltas. TELEFOONTJE(S) De pianist José Iturbi heeft zo'n he kel aan schrijven dat hij alles per tele foon afdoet. Het resultaat was op 1 jan. een telefoonrekening van 50.000 gulden. B.B.C. KOOPT VERHALEN VAN SIMENON VOOR VERFILMDE MAIGRET-SERIE BBC-TV Productions heeft een contract met Winwell Productions Limited gete kend om een serie televisie-programma's van een uur voor de BBC en de wereld markt te maken, die zyn gebaseerd op de detectiveverhalen van de Franse auteur Georges Simenon waarvan inspecteur Maigret de hoofdpersoon is. Ondanks de vele aanbiedingen uit andere landen heeft de heer Simenon er de voorkeur aan ge geven om de rechten aan Bill Lupkwell van Minwell Productions toe te vertrou wen. Dientengevolge zullen de films in Groot Brittannië worden vervaardigd. In Londen is vorige week verklaard, dat het vrijwel vaststaat dat de serie tege lijkertijd in andere Engels-sprekende lan den zal worden vertoond, met inbegrip van de Verenigde Staten, Canada en Aus tralië. Dit is mogelijk geworden door re cente vooruitgang op het gebied van het maken van televisierecordings. Het nieu we systeem, dat door de BBC is ontwik keld, neemt zowel het geluid als het beeld op een band op. Het produceert een beter beeld dan de film. De werkzaam heden aan de films zullen in juni begin nen en het ligt in de bedoeling om per veertien dagen een film af te leveren. De stukken in deze serie zullen met ingang van het komende najaar wekelijks in Groot Brittannië worden uitgezonden. De acteurs zijn nog niet gekozen. Het nieuwe programma zal worden geproduceerd door de Dramatische Afdeling van de BBC en Luckwell zal assistent regisseur zijn, die in het bijzonder verantwoordelijk is voor de opnamen die in Parijs moeten worden gemaakt. B.B.C. BESPREEKT REGELING HUWELIJK VAN PRINSES Vertegenwoordigers van de BBC en de Abdij van Westminster zullen volgende week een conferentie houden om de voor zieningen te bespreken voor de televisie en radio verslagen van het huwelijk van Prinses Margaret en de heer Antony Arm strong. Zestien Eurovisie organisaties heb ben verzocht de uitzending te mogen over nemen, namelijk Frankrijk, Luxemburg, Monte Carlo, België, Nederland, West- Duitsland, Oostenrijk, Zweden, Noorwe gen, Finland, Denemarken, Zwitserland en Italië. JA? Zou men, zo vraagt de Franse toneel schrijver Maulnier zich af, de boeken van Frangoise Sagan zo druk lezen wanneer plotseling bekend werd dat zij 50 jaar is, een snor heeft en aan reumatiek lijdt? VEENENDAAL Oudekerk 9.30 uur ds J. Vermaas (bev. van lidmaten), 5 uur ds J. Vermaas. Julianakerk 9.30 uur kand. G. Kuus van Zeist, 5 uur ds D. v. d. Berg. Vredeskerk 9, 10.30 en 5 uur ds A. Vroeg- indeweij (bev. van lidmaten). Sionskerk 9.30 uur ds D. v. d. Berg (bev. van lidmaten), 5 uur ds K. v. d. Pol. Veeneind 3 uur ds A. Vroegindeweij. Dijkstraat 2.45 uur ds D. v. d. Berg. Ger. Kerk Kerkewijk 9 en 10.30 uur ds v. Enk, 5 uur ds Couvée van Bennekom. Ger. Kerk geb. OCB 9 en 3 uur ds Smelik. Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat 9.30 en 5 uur ds Zonneveld van Bennekom. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30 en 5 uur ds Keuning. Ger. Gem. Syn. geb. Eltheto 9.30 en 5 uur leesdienst, donderdag 7 april 7.30 uur ds Hejeman van Genemuiden. Ger. Gem. Fluitersstraat 9.30 en 5 uur ds Mallan. Ned. Prot. Bond 10.15 uur ds Spelberg van Utrecht. Leger des Heils 10 uur heiligingsdienst, 12 uur zondagsschool, 6.45 uur openlucht samenkomst, 7.30 uur verlossingssamen komst. R.K. Kerk Salvatorkerk, Patrimoniumlaan 8 en 10.15 uur H. Mis, 7 uur Lof. H. Willibrordkerk, Nieuweweg 8 en, 10.15 uur H. Mis, 5 uur Lof. Ned. Herv. Kerk „Sola Fide" 10 uur ds Gerritsen van Rotterdam, 5.30 uur ds Goedhart. RHENEN Her. Gem. 10 uur ds Kooreman, 5 uur ds J. J. F. Franck van Utrecht (Jeugd dienst). Prot. Bond geen dienst. Ger. Kerk 10 uur ds G. B. Mees ten Oever van Wageningen (voorber. H.A.), 5 uur ds S. de Vries van Bennekom. Ger. Gem. 10 en 5.30 uur ds P. v. d. Bijl van Barneveld. Ger. Gem. Plantsoen 10 en 5.30 uur lees dienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 uur de heer Jansen van Andelst, 5 uur ds Vroegin deweij van Barneveld. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk 10 en, 5 uur ds De Jager. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds Zwaan. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk 10 uur ds Stekelenburg van Eist (bev. lidmaten), 6 uur ds Lek- kerkerker van Wageningen. Oud Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur leesdienst, maandag 4 april 7 uur ds Mieras van Krimpen aan de IJsel. ELST Ned. Herv. Kerk 10 uur kand. Lekerker- ker, 6 uur ds Stekelenburg. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur leesdienst, dins dag 5 april 7.15 uur ds Lichtenberg. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 10 eni 6.30 uur ds Van Viegen. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst. woensdag 6 april 7 uur ds v. d. Poel van Ede (bidst. v. gewas). EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 9.30 en 3 uur ds Schipper. Ger. Gem. 9.30 en 6.45 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 3 uur leesdienst. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds v. d. Peut (bed. H. Doop). Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds Molenaar. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds Kloot wijk. Ger. Kerk 10 eni 6.30 uur ds v. d. Veen. Vrijz. Herv. (Bethel) ds Monne van Zeist. VEENENDAAL:dr. Annot. Tel. 3198. RHENEN: dr. Ch. H. Paris jr., tel. 432. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: dr. Van Ommeren te Eist. Tel. 08377-217. EDERVEEN, DE KLOMP. RENSWOUDE: dr. Hey, De Klomp. Tel. 08387-200. SCHERPENZEEL: dr. Bartelink. Telef. 03498-220. VEENENDAAL Eiermarkt: aanvoer 98.000 stuks. Prijzen van 9,50 tot 10,50 per 100 stuks. Han del traag. Biggenmarkt: aanvoer 55 stuks. Prijzen van 40,— tot 54,— per stuk. Handel stroef. SCHERPENZEEL Aanvoer kippe-eieren 775.000 stuks. Prij zen 10,tot 10,40 per 100 stuks. Han del matig. Aanvoer biggen 144 stuks. Prijzen 45,— tot 64,per stuk. Handel redelijk. Wilt u het gemakkelyk hebben, geen lopers sjouwen, na jaren nog een on- berispelyke trap?? Komt u eens praten over het bekleden met linoleum of linofelt. Ideaal in een gezin met kin deren. Laat ze maar traplopen, voch tige doek erover, alles weer keurig. En.... niet veel duurder dan een loper met roeden en trapkussens. Profiteer van onze service en Iaat u deskundig voorlichten b(j een vertrouwd adres.... Manufacturen - Compl. Woninginrichting Hoogstraat 12, Telef. 2627, Veenendaal Reeds driekwart eeuw tevreden klanten Pakistaanse jeugd aan de Nederlandse jongeren eert gastvrij onderdak hebben gekregen in Ouwehands Dierenpark. Zo was dan ook de burgemeester van Rhenen, jhr. mr. L. H. N. F. M. Bosch ridder van Rosenthal met zijn echtgenote op de Pakistaanse ambassade aanwezig om ter gelegenheid van een gehouden recep tie in verband met „Pakistan-Day" na mens het gemeentebestuur van de Greb- bestad de gelukwensen, aan te bieden aan de ambassadrice de Begum Liaquat Ali Khan. WATERSPORTVERENIGING RHENEN KRIJGT VORM De eerste leden voor de watersportver eniging, die in Rhenen zal worden opge richt, staan te boek. Er is bereids toestem ming verleend door de rijkswaterstaat om vlonders in de rivier te deponeren ge durende de zomermaanden. Botenbezitters in Rheneni en omgeving, die belangstelling hebben voor de vereni ging in oprichting, kunnen zich in afwach ting van de uit te schrijven oprichtings vergadering, reeds nu melden onder tele foonnummer 08376-777. 11. „Wat voor gevaren zouden U bedreigen? vraagt Aram, terwijl hij uit de schaduw tevoorschijn treedt. „Wanneer ge vanmiddag de waarheid hebt gesproken, en ge weet niet, wie ge zijt en waar ge vandaan komt, hoe kan U dan gevaar dreigen?" Met een angstige uitdrukking in zijn ogen staart de man van de een naar de andere. „Ik weet, dat het U vreemd in de oren moet klinken, Heer," sta melt hij eindelijk, „ik kan het U niet uitleggen, doch sinds het ogenblik, dat ik die oude zanger ontmoet heb, heb ik geen rust meer gehad! Ik heb hem vaker gezien, ik moet hem kennen, doch ik weet niet meer waar! Toe, laat mij heengaan Op datzelfde ogenblik kijkt de minstreel speurend de kring van toehoorders rond. Hij zingt een lied van een jonge krijger, die uittrekt om zijn bruid te bevrijden uit de klauwen van een draak, doch zijn gedachten zijn niet bij zijn voordracht. Aandachtig kijkt hij alle gezichten om hem heen aan, lang en doordringend (Wordt vervolgd)

De Vallei | 1960 | | pagina 2